FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Dugo Selo

Go down 
+62
BFwashere
BKelmendi
Vuk Đ.
staža/20
predragpego
Zoran L.
Mirko Dobrnjac
joža82
rudolf
avgust 85
2.četa Dugo Selo
Miro Salaj
Saša 7464/19
pera84
Sretenko Maric
Sretenko
ČVRRV
Aprilac64
Dragoslav
ZLAYA_67
Tuzlak 81/82
Vanja
zlatokosi
zwrkan
tuzlak01
J.Markovic
mkostic
causevic hajro
Dugoselo
odaaaa
ZLATKO67
GROM
Kalfa
narednik1971
longvillage
Hdamir
palčič
East&West
marijo71
Brkakougar
karateka
Saša 7464
Caka
JanuziMejdi
ZAGORAC
zvezda
Trovač
Cato ko Vukovica
M.No
1988-1989
Matjaž1970
max1211
LiS55
Srdjan Avramov
bgd
milutins
Guster 1991
Max Blitz
pukovnik
vladimir
SveJug
Tenkić
66 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime27.09.20 21:25

avgust 85 (citat):
Kučkar na mestu voljno,da li znaš gde su  Glišić, Cvjetinović,Pašoli- valjda se setim još nekog?
Glisa je u Loznici, povremeno de vidimo, Cvjetinovica i Pasholija ne sretoh nigde.....

BFwashere voli ovaj upis

Na vrh Go down
rudolf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-01-11
DOB : 65
M(j)esto Osijek

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime11.01.21 23:49

POZ Vozač sam bio u oklopnim jedinicama BVPM80 Obuka u Zalužanima 3 mjeseca od 02.04.1981 zatim stigao u Dugo Selo u 07. mj. i služio do 29.03.1982.  Kapetan mi bio tada Gnjidić Zlatomir i poručnik Ilija Ristov..Nije mi bilo teško ...volio ići na stražu u šumu Rudinšćak pa tamo kad smo slobodni išli kroz žicu u voćni rasadnik po jabuke...svačega je bilo... cheers
Na vrh Go down
joža82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-01-31
DOB : 62
M(j)esto Bistrica ob Sotli

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime31.01.21 11:12

Pozdravljeni Dugoselci!
Pišem iz Slovenije. Bio sam u četi veze-radio relejna. Komandir čete je bio Keća Đorđe, a komandir voda Dragan Mitrović. Došao sam aprila 82, skidao se maja 83. Između sam bio  na doobuki u Varaždinu V.P. 5340-2 pod poručnikom Matijević Predragom. Tražim druga sa kojim sam služio jna Ćuk Radenka. Rodom je iz Bosne a do služenja je živeo u Zagrebu. Lijepo molim za informacije.

Loše se zaboravlja a ljepo ostaje u sječanju!

lep pozdrav svima!
Na vrh Go down
Mirko Dobrnjac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-02-05

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime05.02.21 13:12

Tenkić (citat):
Ha, nisam posve siguran kakav je bio ustroj tadašnje brigade. Mislim da su u Dugom Selu bili jedan okb i jedan mb koji su formacijski bili u sastavu 140 mbr (kasarna Maršal Tito u Novom Zagreb). Komandant brigade tada je bio pukovnik Radomir Tomić a komandant svojevrsne podređene formacije u Dugom Selu potpukovnik Josip Tomšić. Negdje u srpnju 1991., početkom ratnih sukoba Josipa Tomšića iz meni kao vojniku nepoznatih razloga zamjenjuje potpukovnik Mustafa Tuholjak. Tomšića se sjećam kao tihog, kulturnog i uglađenog gospodina, sitnije građe, prosijede kose, koji je dosta držao do čistoće i urednosti. E sada, ili govorimo o istoj osobi ili su bila dva potpukovnika Josipa Tomšića. Ako si već u telefonskom kontaktu, provjeri ove navode izravno pa ćemo otkloniti sve nedoumice.
Na vrh Go down
Mirko Dobrnjac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-02-05

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime05.02.21 13:41

Veliki pozdrav...
Klasa decembar 1990...ajde da riješimo situaciju...
Na početku 91 su bile promjene, kao što svi navodite, istina je da je namjesto Tomića došao Mustafa Tuholjak,. Komandant tenkićima" "i bvpejcima" je bio Čaber Zijad,bio sam njegov kurir tako da sam zapisivao u crvenu knjigu njegove dnevne zapovijedi i nosio komandirima na potpis.. komandiri u prvom paviljonu su bili Djordjević ljubiša, Glišović Želimir, Maneski Stojan... Kad se već vrtimo oko prvog paviljona.. Na prvom spratu je bio Zizaku Adem jbezbednjak a skupa sa njim u kancelariji je bio Vukić Gojko zadužen za moral... Čiplić je bio u prizemlju...
Mustafa je dezertirao sredinom 91...auto mu je ostao u kasarni... Namjesto njega je došao Petrović Milan koji je poslije 14 dana dezertirao i to je to ukratko o komandi stana...
Drugačije pozdrav za tebe,, drago mi je da si svirao u orkestru.. Ja sam marta 91 na zahtjev čiplića organizovao orkestar i skupljao muzičare tako da te se ne sjećam jer si vjerovatno prije odustao od orkestra kao i Alen... Mislim da je tvoje pojačalo još bilo u domu i da su mi rekli kad sam pitao za tebe da si džomba i da se ti već neda svirati... U novom orkestru je Šahbaz svirao bas... Bilo bi mi drago te upoznati...
Na vrh Go down
Zoran L.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-21

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime21.04.21 23:44

Pozdrav svima, otac mi je bio u Dugom Selu 87/88, ako ima neko od njegovih prijatelja da ga znaju, da mozda opet stupe u kontakt..
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime24.04.21 12:46

Zoran L. (citat):
Pozdrav svima, otac mi je bio u Dugom Selu 87/88, ako ima neko od njegovih prijatelja da ga znaju, da mozda opet stupe u kontakt..
Da napises makar ime i prezime oca..... pomoglo bi bar malo  Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime29.04.21 23:32

Izgleda da mu secanja jos uvek naviru, ali setice se...
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime29.04.21 23:38

Druze Mirko Dobrnjac, ovo nesto ne stima sa komandantima, pogotovu sa redosledom, kada si ti napustio kasarnu?
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime30.04.21 20:49

Brkakougar (citat):
Druze Mirko Dobrnjac, ovo nesto ne stima sa komandantima, pogotovu sa redosledom, kada si ti napustio kasarnu?
Ja sam vec odustao....
Kakve veze ima Komanda stana sa komandom Brigade?
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime30.04.21 23:28

Osim sto je u sastavu brigade, ko je Petrovic Milan? ppukovnik Tuholjak nije dosao posle puk.Tomica vec kasnije itd....
Na vrh Go down
predragpego
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-04-17

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime10.05.21 11:36

Pozdrav.
Na vrh Go down
predragpego
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-04-17

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime10.05.21 23:01

Četa kod Vukovića, vod kod Šušnjara itd...
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime11.05.21 9:07

U kom vremenskom periodu je to bilo?
Na vrh Go down
predragpego
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-04-17

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime11.05.21 11:24

Vremenski period 01.01. 1991 do  02.09.1991god..
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime12.05.21 12:12

predragpego (citat):
Vremenski period 01.01. 1991 do  02.09.1991god..
Ko vam je bio komandant bataljona?
Na vrh Go down
predragpego
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-04-17

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime13.05.21 9:15

Ne sjećam se možda major Milan Škorić a čete je bio kapetan Vuković..
Na vrh Go down
staža/20
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-06-15
M(j)esto Žitište

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime15.06.21 16:19

Pozdrav svima.
Klasa avgust 84/85 ,1.četa 2.OKB ,/20, k-dir čete kapetan Čeda Branković.Bili još  kpt Bljakčori Agim,
vodnik Goran Enver i vodnik iz BL ( ne sećam se imena,nažalost ).Tražim moje desetare: Renato Marunić-DU,Edin Kapetanović-SA,Pavo Marković-ŽU...vojnike : Kahrimanović Vahid,Luka Rančić,Silvester Trtica,Lelas iz ST i sve ostale čijih se imena trenutno ne mogu setiti ali likove pamtim jako dobro.

PS:
Za sve koji se sećaju kpt Majkića ( na dešno ravnajse..), nažalost, od zimus nije više živ.Danak COVID-a....

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
predragpego
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-04-17

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime15.06.21 16:45

lol!
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime15.06.21 21:12

staža/20 (citat):
Pozdrav svima.
Klasa avgust 84/85 ,1.četa 2.OKB ,/20, k-dir čete kapetan Čeda Branković.Bili još  kpt Bljakčori Agim,
vodnik Goran Enver i vodnik iz BL ( ne sećam se imena,nažalost ).Tražim moje desetare: Renato Marunić-DU,Edin Kapetanović-SA,Pavo Marković-ŽU...vojnike : Kahrimanović Vahid,Luka Rančić,Silvester Trtica,Lelas iz ST i sve ostale čijih se imena trenutno ne mogu setiti ali likove pamtim jako dobro.

PS:
Za sve koji se sećaju kpt Majkića ( na dešno ravnajse..), nažalost, od zimus nije više živ.Danak COVID-a....
Na kojoj duznosti je bio kap. Majkic? 
Ne mogu da ga se setim....
Na vrh Go down
staža/20
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-06-15
M(j)esto Žitište

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime16.06.21 15:31

Bio je vezista
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime16.06.21 17:59

staža/20 (citat):
Bio je vezista
Bas ne mogu da ga se setim, znam samo da u to vreme komandir cete veze bio je kap. I kl. Keca Djordje, ostalih se ne mogu setiti...
Na vrh Go down
staža/20
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-06-15
M(j)esto Žitište

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime17.06.21 21:41

Mislim da je bio u četi veze pri 1.OKB.Ni ja tačno ne znam ali on je rodom iz istog mesta kao i ja i sa mojim rodjakom je bio drugar.Imao je nadimak Čvor.
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime17.06.21 22:40

staža/20 (citat):
Mislim da je bio u četi veze pri 1.OKB.Ni ja tačno ne znam ali on je rodom iz istog mesta kao i ja i sa mojim rodjakom je bio drugar.Imao je nadimak Čvor.
Ceta veze je bila na nivou brigade, 1.OKB nije imao cetu veze kao ni 2.OKB. ceta veze je bila smestena u prvom paviljonu gde i 1.okb. onda je kap. bio kod Djordja u ceti i bas ne mogu da ga se setim.
Na vrh Go down
staža/20
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-06-15
M(j)esto Žitište

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime18.06.21 9:35

Tako je.Bio je u prvom paviljonu.Ja, nažalost, nemam ni jednu fotografiju iz tog doba.Slabo sam poznavao staresine ali samo ime Djordje mi je poznato.Kod mene u mestu živi i moj gene koji je bio u četi veze pa ću probati da saznam nešto više mada će to biti prilično teško obzirom na njegovo zdravstveno stanje.
Na vrh Go down
Vuk Đ.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-07-24

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime24.07.21 17:14

Pozdrav svima!
Hteo sam da pokušam da nađem više informacija o svom dedi (potpukovnik Jordan Rodić,tenkista) koji je u Dugom Selu ostao do konačnog napuštanja kasarne u drugoj polovini decembra 1991. Ovo mi je nekako bilo najlogičnije mesto od kog bih krenuo.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Vuk Đ.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-07-24

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime24.07.21 17:24

I moja greška što ne spomenuh, bio je u 4. Oklopnoj Brigadi
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime25.07.21 9:27

Vuk Đ. (citat):
I moja greška što ne spomenuh, bio je u 4. Oklopnoj Brigadi
U kom periodu je bio u 4 oklopnoj brigadi?
Na vrh Go down
Vuk Đ.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-07-24

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime27.07.21 2:27

Brkakougar (citat):
Vuk Đ. (citat):
I moja greška što ne spomenuh, bio je u 4. Oklopnoj Brigadi
U kom periodu je bio u 4 oklopnoj brigadi?
Nisam siguran od kada je bio u istoj (to ću proveriti sutra sa majkom, do duše pitanje je da li i ona zna) ali znam da je ostao u jedinici sve do premeštanja u Bosnu.
Po tome bih rekao da je bio u 1. OKB i tek je posle premeštanja u Bosnu bio poslat za Dugo Selo.
Na vrh Go down
predragpego
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-04-17

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime03.08.21 22:16

Rolling Eyes
Na vrh Go down
BKelmendi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-08-15
DOB : 53
M(j)esto Prishtina

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime15.08.21 1:12

Pozdrav svima ja sam služio vojni rok u Dugo Selo od maja do septembra 91 godine i bio sam vozač tenka kapetan ćete je bio neko iz makedonie ali tada on je završio posao za vojsku i otišao za australiu në sečam se imena

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
BFwashere
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-08-27

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime27.08.21 20:36

Srdjan Avramov (citat):
Brkakougar (citat):
Druze Mirko Dobrnjac, ovo nesto ne stima sa komandantima, pogotovu sa redosledom, kada si ti napustio kasarnu?
Ja sam vec odustao....
Kakve veze ima Komanda stana sa komandom Brigade?
Pozdrav  za našeg kerovođu izgleda definitivno najaktivnijeg od celog  "avgusta 85" !  A vi u Čurugu  kako ste?
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime30.08.21 20:45

Nema nesto Srdjana, gde li je....
Na vrh Go down
BFwashere
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-08-27

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime30.08.21 21:39

Brkakougar (citat):
Nema nesto Srdjana, gde li je..
U stvari sam slučajno naleteo na temu i vidim poznato ime hiperaktivno godinama ....

Srđan Avramov voli ovaj upis

Na vrh Go down
Srđan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2021-10-12

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime12.10.21 16:54

Pogubio sam šifre, ovo je novi nalog.
Pozdrav svima.
BFwashere, ko si ti? 😀
Neko moj?

BFwashere voli ovaj upis

Na vrh Go down
BFwashere
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-08-27

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime13.10.21 20:24

Srđan Avramov (citat):
Pogubio sam šifre, ovo je novi nalog.
Pozdrav svima.
BFwashere, ko si ti? 😀
Neko moj?
HAHAH! Pa isti vod ista generacija ...bice da  se znamo. Jel vidjas Zivka u Curugu?
Na vrh Go down
Srđan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2021-10-12

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime13.10.21 20:32

Nisam u Čurugu, a ni Živko nije.
Čujemo se preko Fejsbuka.
Ko si, jbt?
Na vrh Go down
BFwashere
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-08-27

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime13.10.21 20:42

Srđan Avramov (citat):
Nisam u Čurugu, a ni Živko nije.
Čujemo se preko Fejsbuka.
Ko si, jbt?
poslao sam ti PP
Na vrh Go down
Srđan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2021-10-12

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime14.10.21 11:01

Pošalji mi sliku ponovo, ceo inbox sam obrisao, nepismen 😀

BFwashere voli ovaj upis

Na vrh Go down
BFwashere
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-08-27

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime14.10.21 19:40

Srđan Avramov (citat):
Pošalji mi sliku ponovo, ceo inbox sam obrisao, nepismen 😀
Poslao! Toliko im je komplikovano slanje da sma se i ja jedva snasao

Srđan Avramov voli ovaj upis

Na vrh Go down
predragpego
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-04-17

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime09.11.21 8:37

Pozdrav. Imal iko da je služio u četi kod kapetana Radomira Vukovića 1991 god.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sulja Agron
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-02-05
M(j)esto Kosova

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime09.01.22 20:49

ima li neko septembarska klasa 1989-90.. Dugo Selo
v.p.7464/21...
kapetan Ljucovic Dusan
Na vrh Go down
Tuki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 41
ČLAN OD: : 2015-03-14
DOB : 62

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime04.02.22 16:15

Pozdrav!
     Ja nemam veze sa kasarnom u Dugom Selu, osim što živim 25 km od Dugog Sela.
     Međutim, vidim da ovdje spominjete Mustafu Tuholjaka.
     Ja sam JNA služio u inžinjeriji u VP 6719 Čakovec od 15. 09. 1988. do 15. 09. 1989.
     U to vrijeme u mojoj kasarni pomoćnik komandanta za politički rad bio je (tada) major Mustafa Tuholjak. To znači da je nakon 15. 09. 1989. napredovao u činu i dospio u Dugo Selo.
     Netko je gore i objavio njegovu fotku danas. Mislim da je to upravo on.
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime04.02.22 17:49

Podpukovnik Mustafa Tuholjak je predposlednji komandant kasarne u Dugom Selu, dezertirao je i pobegao iz kasarne, ostavio je i auto na parkingu ispred komande, posle predaje kasarne nije mi poznato dali je dosao po svoj auto.....
Na vrh Go down
Tuki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 41
ČLAN OD: : 2015-03-14
DOB : 62

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime05.02.22 20:47

Pozdrav!
     Kako sam već gore spomenuo, ja nemam veze sa kasarnom u Dugom Selu, ali živim 25 km od Dugog Sela. Baš zbog toga, imam jedno pitanje za sve one koji su zaista JNA služili u Dugom Selu.
     Naime, kad se krene cestom od Dugog Sela prema Kutini (u Božjakovini se skreće desno), nakon 10 - 15 km vožnje dolazi se u selo Prečec. 
     Prečec je selo kao i sva druga takva sela u okolici, ali ipak ima jedna bitna razlika. Kad se već prođe kroz selo, cesta vodi kroz prirodu. Prije nego se dođe do mosta na rječici Lonji i slijedećeg sela, na udaljenosti od oko 200 m sa desne strane ceste je željeznička pruga Zagreb - Beograd, a sa lijeve strane je šuma. Na jednom desnom zavoju odvaja se neupadljiva uska cestica lijevo u šumu. Oduvijek je bilo zabranjeno voziti tom cestom. To je zbog toga što je cesta vodila do skladišta JNA u šumi. 
     U tom skladištu je bila vojna posada, ali ne znam koliko vojnika. Pretpostavljam da su to bili vojnici koji su inače služili u kasarni u Dugom Selu, pa su premješteni (možda samo na određeno vrijeme) u Prečec u ovo skladište. 
     Kasnije odnosno 1991. godine je zapovjednik tog skladišta predao skladište, pa je za potrebe Hrvatske vojske skladište ispražnjeno, tj. sve je odvezeno. Navodno jako puno svih mogućih vrsta municije, ali ja o tome znam samo ono što se tada pričalo. 
     To skladište je udaljeno 10 km od moje kuće. Ne znam što se danas tamo dešava i da li je to u kakvoj vojnoj funkciji.
     Dakle, vi koji ste služili u garnizonu Dugo Selo, znate li što o Prečecu? Jeste li kad bili tamo?
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime07.02.22 18:11

U Prececu je bilo 5-6 vojnika, jedan je dolazio za obroke (rucak, dorucak, vecera) u toku dana bar jednom, e sada ne mogu da se setim ali mislim da je ponekad i vozilo islo u obilazak pa je nosena hrana, ja nisam nikada isao tamo i ne znam sta je sve bilo.....jednom je jedan vojnik rekao da hrane svinje i da je velika ekonomija bila u pitanju...to sa municijom cisto sumnjam, jer je skladiste sa municijom bilo u sumi nedaleko od kasarne sa svim naoruzanjem....u hangarima je bilo i naoruzanje tadasnje TO i mislim da je bilo oko 10.000 AP-a, sa potrebnom municijom, tako da u Prececu da je bilo skladiste cisto sumnjam...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Tuki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 41
ČLAN OD: : 2015-03-14
DOB : 62

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime07.02.22 18:57

Zahvaljujem podporučnik Brkakougar!
     Ja to ne znam, nego sam pisao o glasinama koje su se u to vrijeme 1991. godine širile u mojem kraju. Moguće je da je bila neka ekonomija, ali to mi je malo čudno jer je sve bilo u šumi. Nekako bi mi "prirodnije" bilo da je ekonomija u nekakvoj praznoj ravnici. 
     Svejedno, ja osobno nemam pojma što je bilo.

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime08.02.22 20:11

Izneo sam samo svoje sumnje u tu pricu, davno je to bilo a i ja nikada nisam isao tamo, a i nisam bas bio zainteresovan da pitam sta se nalazi na to mestu, osim eto sto sam cuo da je tamo ekonomija za potrebe kasarne, mislim da je jedan vojnik ovde pomenuo Precec pa ako ovo procita a i ako je prisutan na forumu mogao bi napisati konkretnije sta je tamo bilo, ne iskljucujem mogucnost da sam i ja pobrkao u kom je selu bila ekonomija ali mi se cini da je to Precec, mozda bi nam Srdjan Avramov mogao nesto reci vise posto je bio kerovodja u kasarni, da li je bilo pasa i u Prececu ako je bilo skladiste municije ili naoruzanja a to je osetljivo podrucje...
Na vrh Go down
Tuki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 41
ČLAN OD: : 2015-03-14
DOB : 62

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime08.02.22 22:19

Još jednom zahvaljujem, podporučnik Brkakougar. 
Čekat ćemo onda da se Srdjan Avramov vrati.
Na vrh Go down
BFwashere
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-08-27

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime16.02.22 12:20

Brkakougar (citat):
Izneo sam samo svoje sumnje u tu pricu, davno je to bilo a i ja nikada nisam isao tamo, a i nisam bas bio zainteresovan da pitam sta se nalazi na to mestu, osim eto sto sam cuo da je tamo ekonomija za potrebe kasarne, mislim da je jedan vojnik ovde pomenuo Precec pa ako ovo procita a i ako je prisutan na forumu mogao bi napisati konkretnije sta je tamo bilo, ne iskljucujem mogucnost da sam i ja pobrkao u kom je selu bila ekonomija ali mi se cini da je to Precec, mozda bi nam Srdjan Avramov mogao nesto reci vise posto je bio kerovodja u kasarni, da li je bilo pasa i u Prececu ako je bilo skladiste municije ili naoruzanja a to je osetljivo podrucje...
Nešto se ne sećam da je pominjana ta straža u Prečec u. Znam da su jednog našeg drugara "regrutovali" za ekonomiju pošto je čovek i privatno imao farmu od 100tinak svinja. Međutim i pri straži u "šumi" praktično u krugu kasrne je bila manja ekonomija pa smo ga tu viđali! Sećam se i "borbene akcije" čini mi se u oktobru 85te kada je skoro cela kasarana tj  pešadija išla jedan dan  na branje kukuruza!
(Kapetan Gnjidić me je često po imenu mešao sa tim likom sa ekonomije iako niti smo bili slični po stasu ni po imenu, nikada mi neće biti jasno zašto)
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Dugo Selo
Na vrh 
Stranica 6/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Dugo Selo VP 8793, avgust 1985-1986
» Karaula Brile selo Radojevo
» SREMČICA
» Nikšić septembar 1988/89
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: