FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Nikolić Dojransko jezero

Go down 
+33
PORUCNIK
kosic drago
pera84
Bg 011
Prke
jezda
pinz710m
dribler4
t.veles/s.dojran 88/89
Saša Nikolić
Gringo
STRUMIKS
Vojnik Graničar
Lala Basaid
harri
Pero™
stari FAZAN
ercov54
aleksa961
dpuric
ZAGORAC
milutins
SveJug
vladimir
Kemo Specijalac
Doda
missar
humka83
Boske
lacoš
Stazio
Max Blitz
dojran
37 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 21:52

Ha,ha......stvarno smo bili ekipa.Sjećaš li se koliko smo ja i Bela Martinković pojeli "roštilja"kod potoka,najbolja pečena paprika u životu.
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 21:55

do tada nisam volio papriku...ali ste mi vi to uljepsali....bilo je dobro...a i bela je bio ok...
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 21:58

harri (citat):
do tada nisam volio papriku...ali ste mi vi to uljepsali....bilo je dobro...a i bela je bio ok...

Za tebe ne znam ali mi smo "derali" nareske i kobasice a i ključ od skladišta je bio kod Getoša pa kad je spavao pošto smo mi bulaznili po noći bio je i naš.
Nego,tko te prvi puta odveo k Grcima?
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:04

ja mislim ...da smo bili ti Bela i ja...patrola ,redovna...heheheheh...jest bio je i Getos...madjar...bio je i onaj nervozni Berish Skeljzen...
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:06

Ja mislim da sam nasao Milovca na F,poslao sam mu zahtjev...i cekam ....Hej hajde da nas trazimo i pokusamo okupiti....koliko toliko...
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:06

harri (citat):
ja mislim ...da smo bili ti Bela i ja...patrola ,redovna...heheheheh...jest bio je i Getos...madjar...bio je i onaj nervozni Berish Skeljzen...

Getoš je od Osijeka,Bela je Madžar.
Poslije si imao nekih problema s kviskom zbog Grka ako se dobro sjećam?
Jbt....skoro smo svi naj......
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:08

Imaš i Lukića na FB,ja se ne smijem registrirati zbog posla.
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:12

kazem ti on je mene pred kraj uhvatio da idem od grka,sve  sa sledovanjem,komplet....malo falilo da mi skracenje ode.....hehhehehehehe
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:15

Mislim da je to zbog one kutije Marlbora sa njihovom markicom..što ti ispala u pincu..
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:16

hajd ga poznaj......ali pokusat cu....
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:17

harri (citat):
hajd ga poznaj......ali pokusat cu....


Znam gdje Lukić stanuje,pa ako ne ide,naći ću ga..
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:20

onda mi je nasao u pretresu malo vise cigara i Metaksu....drzao me Kvisko u neizvjesnosti za skracenje,cak me znao dobro podjebavati zbog toga...dda ce me izbaciti iz komunista...a ja tad bio za Brunu Langera i atomce....hehheheheheheeh
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:23

harri (citat):
onda mi je nasao u pretresu malo vise cigara i Metaksu....drzao me Kvisko u neizvjesnosti za skracenje,cak me znao dobro podjebavati zbog toga...dda ce me izbaciti iz komunista...a ja tad bio za Brunu Langera i atomce....hehheheheheheeh

A da je našao moje skladište,bilo je i dijelova grčke uniforme,hlače su još žive......znaš gdje se to skrivalo..odnosno svatko je imao svoje mjesto.
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:36

uh imao sam i ja jaknu.....gdje
 ste ti i bela svoje stekovali....??
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:41

sta radis sa cim se bavis...ja imam neku ekipu gradjevinaca..malu firmicu.savremena tehnologija,EU kvalitete .DK certficirano...kako se to kaze poduzimac ili preduzimac.....gradimo sve ...raduckamo i nije lose za ovo vrijeme...hheheheh dobra reklama
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:41

Bilo je na više mjesta tako da nikad nije sve bilo na jednom mjestu ako je netko tražio.Kad sam išao kući premjestio sam blizu izlaza iz karaule prema selu.U Strumici sam ostavio stvari u jednom restoranu blizu kolodvora,trk u kasarnu po objavu ili kako se to zvalo,jludi fer,sve su mi sačuvali,pa kući.Bilo je toga za mali dućan otvoriti.
Pokušao sam a i još pokušavam pronaći Belu,ali ne ide mi.Žao mi je,bili smo kao braća.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:45

harri (citat):
sta radis sa cim se bavis...ja imam neku ekipu gradjevinaca..malu firmicu.savremena tehnologija,EU kvalitete .DK certficirano...kako se to kaze poduzimac ili preduzimac.....gradimo sve ...raduckamo i nije lose za ovo vrijeme...hheheheh dobra reklama

Građevinski poduzetnik!
Dobro je....
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:51

hehehhhehhe...nevolim ja radit na jednom mjestu...a valjalo bih i u penziju...nemogu ja cekati do tamo nekih 65-67 godina hehehhehehe.....
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:54

Dobro je harri....moram Sleep čujemo se sutra oko 19h.
Smisli što ćemo pričati,sjeti se ......
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime15.04.14 22:58

OK....cujemo se
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime16.04.14 16:10

Jebote ovi trebali čuvati granicu a kad pročitam što su sve radili i čim su se zanimali,dobro da nas grci nisu okupirali Laughing .Baš me zanima jesu li i Grčki graničari odnjeli doma nešto od naših uniformi.Za piće i cigarete ni ne sumnjam Cool  Wink .

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime16.04.14 20:29

lacoš (citat):
Jebote ovi trebali čuvati granicu a kad pročitam što su sve radili i čim su se zanimali,dobro da nas grci nisu okupirali Laughing .Baš me zanima jesu li i Grčki graničari odnjeli doma nešto od naših uniformi.Za piće i cigarete ni ne sumnjam Cool  Wink .


Nije to tako strašno,iako,bio je to dobar period života i bilo je svašta.Ja tu granicu nisam shvaćao ozbiljno jer je bilo mirno i ništa se nije događalo osim naših nepodopština.Cigarete su im bile zanimljive a i mastika.
Inače su oni služili 24 mj a staže 28 mj pa ti sad vidi što ćeš od dosade.
Uniforme su im bile nama zanimljive jer su bile približne Američkim.Njima naše ne pošto su bile takve kakve jesu,vrlo nepraktične i ne taktične.
Mi smo cijelo vrijeme kontaktirali i"surađivali",jedino je Harri malo naj......
Eeee,tu je bilo smijeha od doživljaja koji su se svakodnevno događali.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime16.04.14 20:32

Harri,sječaš li se tko je bio najbrža ruka?
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 20:45

najbrza ruka ? na cemu? oruzju,lopovluku....ili onim stvarima....hehehehehhe

Dobro vece....
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 20:47

I tebi.......na oružju,naravno.
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 20:49

opet se nemogu sjetiti,jbg,ali znam da je onaj kuhar iz BG,bio najbrza ruka u .....
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 20:51

Toth iz Osijeka je najbrže rukovao M 70,da čovjek ne povjeruje,ma koliko vježbali ono repetiranje nikad nismo mogli stići.
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 20:55

hej,pa ja vidim da mi neko fali.....jer dobro pamtim...dosta toga....dosta imena....pisao sam dnevnu zapovjest jedan period,po kazni,naravno.....
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 20:56

Tko ti fali?
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 21:00

pa eto nisam se sjetio Toth-a,i ime tog kuhara iz BG,a sve ostalo je uvezano....ja sam 84 u ljeto bio kod Micka na moru,i kod njegove kuce,ali je on tada bio negdje vani....
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 21:09

Ja sam bio julac,Toth klasu stariji a ti klasu mlađi.Ne mogu se sjetiti imena onog tihog Slovenca,dalje Terzić Goran Sarajevo,Bitiqi Kosovo on je uletio kad je Kvisko ispucao okvir iz pištolja i papovke (kao uzbuna je)a mi ni trznut,spavaj dalje.E.....uleti Bitiqi u spavaonu..uzbuna,vikne......tko te j..e netko odgovori a onda uleti Kvisko....ostalo je legenda..
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 21:13

Shirovnik Ivan,tako se zvao.....moja klasa.....
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 21:15

Ne taj,onaj što je stalno šutio,moja klasa.
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 21:20

pa on je zabrljao nesto kad ste se skinuli....
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 21:22

uhvacen u ilegalnom prelazku,sa nekom svojom ekipom iz sl.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 21:27

Kud je išao,inače vrlo zanimljiv tip,ja sam s njim puno pričao,sa mnom je htio pričati ali na samo.
Dalje Stevanović Vranje,Popović Pirot, taj se Kvisku krvi napio na slamku.....svojim nepodopštinama ali ne zločestih nego za nas vrlo prihvatljivo.
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 21:33

Isao na Stari Dojran,on,neka cura i jos neki lik,i ovi ih pohvataju....bilo je igre zmurke svu noc....ali su ih na kraju skembali....neznam sta se poslije desilo sa njima....a kviskic kad god pizdi pocrveni u glavi kao rak,hehehehe.....znao je odskakati od zemlje kad me peglao.....
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 21:55

Moguće da je išao dan poslije mene pa nisam saznao to.Možda su krenuli na more u Grčku.
Kvisko......meni je pojeo pola paketa od doma,ostatak smo dokrajčili po terenu.
Tko je s njim išao vaditi mreže iz jezera?
Znaš li da su se nakon nas dvojica utopila u jezeru zbog mrežarenja?Javio se je na forum jedan iz generacije nakon nas pa je tako napisao.
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 22:08

vidio sam to za utapanje,to je bilo i poslije mene....a nije to radio do kraja mog sluzenja...jer je dobivao ribu ,kao i karaula...od onog udruzenja iz Novog Dojrana...
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 22:12

Idem.. Sleep 
Sutra....
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime17.04.14 22:17

ok....
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime19.04.14 11:42

hrast je bio jos tamo sa grcima smo se sastajali kod gr.kamena 25 kod bunara jedan nosi ap.pusku a drugi malu rad.stanicu par dzukela pusili pal mal i papastratos cigare .Znao je vodnik da se vidjmo ali nije mogao da nas uhvati uvek nas je dzepario bio je veliki grebator kod staresina.Patrola 2 do karaule jankovic vecinom se nocu nije islo samo se javi tel.danju se moralo posto je bio gore njin staresina imo je plavi apn.6 i zvao se Niko Zupanc nocu je uvek isao pijan ali mi javimo par puta ga nocu sretali kod napustene karaule nestaje budala.Danju kod svinjskog potoka pre karaule Jankovic vidjali smo neki put divlje svinje . Major lukic nije dozvolio da niko puca.Osmatracnica iznad keraule 06 do 18 cas kad se igra fudbal po podne jedan mora da brani a drugi golman je strazar.BICE JOS MORAM NA POSAO.LALA
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime19.04.14 17:27

Samo naprijed Lala,taj Niko je bio visok plave kose,došao 83god.Mi smo se s Grcima isto sastajali kod bunara.Kad smo se morali javiti s Janković a nije bilo zapovjednika gore je išao jedan iz patrole a ostali.....hladovina.Naravno,najćešće uopće nismo išli,nego do vrha brda prema Janković pa u onu špilju sa šišmišima.Imali smo sreću,on je došao čini mi se u 4 ili 5 mj. 85(do tada nisu imali zapovjednika) pa do tada uopće nismo išli,naravno kad Kvisko nije bio u funkciji.Ja sam prvi puta išao gore po kazni,naravno,ni kriv ni dužan Laughing Laughing
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime21.04.14 20:01

Lala, je li još bilo svađe seljana oko vode iz potoka,zbog kojih smo ponekad morali intervenirati pošto je znalo doći i do fizičkih obračuna?
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime22.04.14 17:45

Jeste bilo je svadje potok je prolazio pored svinjca i krug karaule kada samo stigli moja klasa JANUARSKA 87.na karauli 15 Maja bilo je plastenika sa pardajzom oko karaule svadje je bilo i iz sela je kod kviska stalno dolazi ace se zvao kvisko je stalno nesto mucko. Sad malo o hrani bila je dobra kuvar makedonac MANCEVSKI ZORAN svako jutro gracka pekara donosi hleb za nas i karaulu jankovic kurir i kobila sonja sa jankovica nose hleb i sta treba.Svaki dan je neko od seljaka donesivao pardajza i pored sledovanja imali smo svega kuvalo se sta je vojska htela a ne po papirima.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime22.04.14 22:19

Taj Aca je bio vlasnik lokalne birtije i uvijek nas je cinkao kad je netko zbrisao u selo.....ono,kod njega trošiš novce a on te cinka.Znali smo da "švera" iz Grčke ali ga nikad nismo uhvatili,išao je gornjim stazama.Kada bi uhvatili kojeg psa od Grčkih lovaca,Kvisku nije ni na kraj pameti bilo vratiti ga nego su ga on i Aco prodali u Dojranu.Čekaj da se Harri javi pa da čuješ šou s lubenicama.Mi smo inače imali roštilj tamo gdje se je čistilo naoružanje.Naime,maznuli smo dostavi kruha aluminijski sanduk s rupama,dušu dao za to.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime23.04.14 17:45

aca je imao kafanu ali samo jednom sam bijo isli smo stalno u kafic vlasnik se zvao zoran .Kada smo bili slobodni 2 dana bez dezurstva pustao nas na 2 sata u selo .Iz sela su nas dosta cinkali kada neko ode nocu u selo sve je znao dosta puta sam isao na raport i za kaznu kopao rupu 2 puta 2 m koju nikad nisam iskopao.BILO je cinkatora i od vojske kvisko im obeco znacku prim.voj.i 15 dana koje nikad nisu dobili znalismo ko je.Moje odeljenje des.SIKERIC REFIK,BALTIC MILENKO, ZECIROVIC EDIP I JA DEZAROV DINA smo bili slozni ova dvoja su bili kuriri i duzili konja i 2 svinje mastike je bilo u stali gore u seno a za vino se pusti konj koji pobegne gore kod groblja u selo zove se ADAM karaula 4.0 povezu nas sa kviskom da mu javimo i onda se uzme vino cinkatori u patrole namesti se za ranije dnevna zapovest i uzivanje.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime23.04.14 21:45

Stvar je generacije kako su se snalazile,ali uvijek je bilo svega,tko je htio, mogao je sve.Cinkatora je bilo u svakoj generaciji.Imali smo slučaj kada je Kvisko natjerao vojnika Gajanović Aliju da očisti svinjac.Možeš misliti kako se je jadnik osjećao,znao sam i ja i nije mi bilo nimalo smiješno,iako neki su se grohotom smijali. Ja sam smatrao da to nije u redu ali kako se boriti protiv toga.
U selu su bile dvije gostionice,jedna u centru a druga na izlazu prema karauli.Vlasnik je bio stariji čovjek(ne znam kako se je zvao) koji nas je uvijek počastio nečim,taman i salatom od rajčice.Nikad nas nije cinkao.
Rajčice.....hm,slijedovanje dobijemo 30-tak kg,a mi još 100 pojedemo iz razonode.Deset godina poslije nisam okusio rajčicu.
Na vrh Go down
harri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2014-04-13
M(j)esto Prijedor

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime25.04.14 20:37

Kvisko me je,gdje god je imao priliku ,upratiti me u sumnjivim radnjama samo tako ribati...sjecam se jednom na reonu 1,kad se predje potok bio je jedan dobar komad zemlje,sa desne strane,onako velicine stadiona,trava za konja Djidju...ja nikad kosio travu nisam sa kosom...a trebam na redovno,a on meni,kao kazna za nedjelo,kad pokosim to mogu dobiti objavu.....jednom je pravio uzbunu samo za mene,vise puta u toku noci...ostavio me na miru pred kraj vojnog roka ,jednu mjesec dana...nisam isao ni u sluzbu,ali sam  imao druge obaveze na karauli....I ja se opustio ,grci i to....i hop uhvati me...Vojnici iz klase od dojrana su nas svemu naucili....dobra je ekipa bila i na Jankovic karauli...
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime25.04.14 20:52

harri (citat):
Kvisko me je,gdje god je imao priliku ,upratiti me u sumnjivim radnjama samo tako ribati...sjecam se jednom na reonu 1,kad se predje potok bio je jedan dobar komad zemlje,sa desne strane,onako velicine stadiona,trava za konja Djidju...ja nikad kosio travu nisam sa kosom...a trebam na redovno,a on meni,kao kazna za nedjelo,kad pokosim to mogu dobiti objavu.....jednom je pravio uzbunu samo za mene,vise puta u toku noci...ostavio me na miru pred kraj vojnog roka ,jednu mjesec dana...nisam isao ni u sluzbu,ali sam  imao druge obaveze na karauli....I ja se opustio ,grci i to....i hop uhvati me...Vojnici iz klase od dojrana su nas svemu naucili....dobra je ekipa bila i na Jankovic karauli...

Jbga,kad ti je Marlboro u pinzu ispao njemu pod noge.Sjećaš li se Gajanovića?


dojran: komentar modifikovan dana: 25.04.14 21:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Nikolić Dojransko jezero
Na vrh 
Stranica 4/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
» Ponovo u nekadasnjem garnizonu
» Karaula Janković

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: