FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Nikolić Dojransko jezero

Go down 
+33
PORUCNIK
kosic drago
pera84
Bg 011
Prke
jezda
pinz710m
dribler4
t.veles/s.dojran 88/89
Saša Nikolić
Gringo
STRUMIKS
Vojnik Graničar
Lala Basaid
harri
Pero™
stari FAZAN
ercov54
aleksa961
dpuric
ZAGORAC
milutins
SveJug
vladimir
Kemo Specijalac
Doda
missar
humka83
Boske
lacoš
Stazio
Max Blitz
dojran
37 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime07.01.21 15:47

[You must be registered and logged in to see this image.] dali je glavna komanda bila u gevgeliji ? Ovq tabla jos sedi.
Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.01.21 13:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.01.21 13:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.01.21 13:57

[You must be registered and logged in to see this image.]

ercov54 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.01.21 13:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

ercov54 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 12:11

Pozdrav Exxo to je moja karaula NIKOLIC bio sam od 15 maja 1987 do 15 januara 1988 odakle ti slike sve se lepo vidi karaula kuhinja sa trepezarijom koja je porusena strazarska kucica sto gde smo leti uzivali granicni kamen koji je simulacija za mlade granicare a granicni kamen 25 se nalazi dole na 1 zasedno mesto prema jezeru tu je u blizini i Grcka karaula koja se zvala MURIES.Glavna komanda je bila u Strumici

Exoo voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 12:33

Bio poslovno pa slikao eto mozda se nekom vratu secanja 🙂
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 13:20

Exoo hvala puno jako se dobro secam svega a volim da vidim u kakvom je sada stanju dali je stala porusena stala se nalazi kada se udje iz sela nikolic sa leve strane hvala puno ima dobri ljudi

Exoo voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 16:24

Nema na cemu 🙂ima jedan objekt kao stala mi je licela ona mu dodje sa bas sa desne strane veliki objekt ima na sredini velika vrata a sa strana dvoje malih vrati u dobrom stanju je ma da to je sve napusteno nisam siguran dali bi mogao da odes tamo al ako nekad ides u dojran nista te ne kosta da probas 🙂
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 20:29

Exoo do dojrana cu tesko stici ja sam iz kikinde ali mi je drago sto sam video karaulu i sve na slici jer ce videti dosta klasa koji su sluzili na karauli objekat koji si mi opisao je magacin gde je stojala municija i oprema a jedna vrata je bio magacin karaule Jankovic ili sada kako se zove Belasica

Exoo voli ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.01.21 10:48

Na danasnji dan sam se skinuo iz JNA sa karaule NIKOLIC DOJRANSKO JEZERO patrola je dovela granicare sa karaule JANKOVIC i nocu u 02.00 smo krenuli sa karaule nosio nas traktorom do raskrsnice gde smo cekali autobus za STRUMICU na razduzenje

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.01.21 11:58

To je to zivot pise romane 😀
Na vrh Go down
Jose62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-09-23

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime14.03.21 5:52

Karaula Dojransko jezero 1981 god.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.03.21 13:07

Pozdrav Jose62 imas i na yutube imas snimanu nasu karaulu NIKOLIC dali ti je bio stari vod vincetijevic staresina pisi nesto da setimo stari dana poz

ercov54 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Jose62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-09-23

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime18.03.21 20:40

Poz. Lala Basaid, ja sam u vec ranijim postovima pisao da sam bio na karauli Dojransko jezero. Pored nas pjesadinaca bili su i mornari koji su bili zaduzeni za kontrolu granice na Dojranskom jezeru.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime19.03.21 20:51

Pozdrav Jose62 pogresio sam nisam dobro video bio sam na tvojoj karauli sa mojim staresinom znam da su bili mornari 1987 su bila 3 mornara i staresina
Na vrh Go down
Jose62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-09-23

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime21.03.21 9:02

Tako je, bilo je nekoliko mornara a i kuhar nam je bio iz reda mornara, sve u svemu bilo je dobro, jednom sam bio i na karauli Nikolic.
Na vrh Go down
Jose62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-09-23

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime21.03.21 14:59

Interesantno da nema nikoga ko je bio direktno na karauli Dojransko jezero!
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.08.21 12:02

Srecan Praznik 15 August dan Granicara karaula Nikolic od maja do januara 87/88

oficir s ruzom and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Zdravo, nije, kolko ja znam, je bila glavna komanda za Dojran u Strumici.   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime06.10.21 6:39

Exoo (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.] dali je glavna komanda bila u gevgeliji ? Ovq tabla jos sedi.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime09.10.21 21:08

Poz KODRIČ da komanda je bila u strumici ja sam bio na karauli nikolic 1987 komadant za dojranski i bugarski pravac je bio Major Lukić gde si sluzio
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav Lala Basaid, ja sam služio 84/85 u Strumici, do zakletve u pešadiji, posle sam ostao u kasarni, prešao sam u izviđače kod Žareta.   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.10.21 7:08

Lala Basaid (citat):
Poz KODRIČ da komanda je bila u strumici ja sam bio na karauli nikolic 1987 komadant za dojranski i bugarski pravac je bio Major Lukić gde si sluzio
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.10.21 20:59

KODRIČ u Strumici sam u kasarni bio 3 puta prvi put kada smo stigli iz Titovog Velesa samo ispred Granicne komande odatlesu nas delili po karaulama u kamione i na granicu drugi put sam bio sa mojim komandirom karaule bio sam u menzi na rucak puno vojske je bilo u kasarni a treci put kada sam se skinuo kasarnu slabo znam
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.01.22 16:51

Na danasnji dan 15 januara 1988 sam krenuo u 02.00 sa karaule NIKOLIC za Strumicu na razduzenje na danasnji dan sam se skinuo

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime25.01.22 20:59

Zdravo!
Služio na karauli Nikolić Januar - Septembar 1988, prije 4 meseca obuke u Titov Veles, 3. četa kod poručnika Marka Angelovskog.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime26.01.22 18:55

gregor in pozdrav i ja sam bio u 3 ceti kod Marka Angelovskog pa karaula Nikolic imas na yutube nasu karaulu snimanu zamolio sam da snimaju.E imacemo dosta da se ispricamo ti si dosao na karauli 15 Januara 1988 bili smo ceo dan zajedno do noci posto smo u 02.00 krenuli sa karaule na traktoru nosio nas ACE nas i sa karaule Jankovic on je iz sela dolazio je na karauli ostali su vam majci cuo sam se sa Draganom Bogojevicem on je bio snajperista kako ST.Vod Vicentijevic posle pisi dosta cemo se ispricati poz
Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime26.01.22 19:32

Od vaše generacije januar 1987-1988 se sečam samo jednog momka, bio je mali po rastu, ali je vrlo dobro igrao šah, mislim da je bio poreklom sa Kosova. Naše prvo veče na karauli, a vaše poslednje igrao sam šah protiv njega. U prvoj igri sam ga sa srečom pobijedio, a onda se on "naljutio". Nije hteo da ode on kuči sutra, a da nije on najbolji u karauli u šahu. Hteo je on odmah revanšu. Nakon toga me je on par puta uz tešku borbu pobjedio i mogao je iči sutradan pomiren kuči [You must be registered and logged in to see this image.].
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime26.01.22 19:43

To je Ademi Ramadan da sa kosova neznam odakle si ja sam okolina Kikinda od majske klase nemogu da se setim imena dva kuvara su bila jedan iz hrvatske drugi iz bih kreovi su naj verovatnije ostali dok si ti bio Dingo i Kondor konj Zvezdan secam se slovenca iz sentilja je bio imao je brcice neznam kako se zvao onda desetar visoki i drugi des.dali je krasnici neznam kako je bilo u patrole dali ste vatali krivine dali ste se vidjali sa Grcima
Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime26.01.22 20:20

Ja sam iz Slovenije.Iz sela pored Ljubljane. Pas Kondor je bio siv i opak, a pas Dingo lep crn sa dugom dlakom, na žalost je poginuo tokom kursa sa novom kerovodzom. Pričalo se , da zbog toplotnog udara...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime26.01.22 20:59

Iz Slovenije je bio moja klasa Miglič Bogdan iz LITIJE potsetime nekih imena od majske klase dali je vodnik bio strog jel ste isli redovno u patroli do karaule Jankovic ili je bilo krivine secas se patrole 1 do jezera 1 zasedno mesto gr.kamen 25 2 zasedno mesto stara Smokva 3 zm gr.kamen 26 do jezera dali je Dingo poginuo dok si ti bio na karauli
Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime26.01.22 21:26

Dingo je poginuo u vreme dok sam bio na karauli, negde u mesecu maju ili juniju. U patrolu do karaule Janković smi išli, ali u večini slučajeva po danu, jer je bio komandir zgornje karaule na poslu, a noču večinoma ne, do jezera smo obično išli danju i po noči. O komandiru je bilo popričano dosta u ovom forumu, imao je svoj način vođenja karaule i način održavanje reda Cool Rolling Eyes
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime27.01.22 19:51

gregor in kakva vam je bila hrana jer ova dva kuvara sto su ostali sa vama su u pocetku jako lose kuvali dali se secas od majske klase imena ako se setis nekog napisi zaboravio sam secam se jednog crnogorca.I mi isto smo tako isli u patrole dali su komarci leti bili dosadni pogotovo kad se islo do jezera
Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime27.01.22 23:51

Pa hrana je bila za nas , koji smo došli friški iz kasarne, vrhunska. Komarci so pojavili u mesecu juniju i bili celo dosadni. Sečam se jednog Črnogorca iz majske klase, koji je bio nam kao otac, jer je imao bar 28 godina. Imamo je mnogo izkustva napram nam, mladičima sa 18, 19 godina. Vrlo miran i postovan čovek. A pričalo se, da je bio tako kasno u vojsci, ker je bio u zatvoru zbog nekoga ubojstva u civilu. Imena njega, i kuvara se ne sečam.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime28.01.22 11:01

Znam da je crnogorac bio u zatvoru da hrana je bila dobra i dosta hrane na karauli je bilo super sa grcima smo se sastajali kod granicnog kamena 25 tu je bila stara carina dali ste se vidjali sa njima uvek su nas nudili cigarete PalMal nismo mogli da se sporazumemo kada idemo u patrolu do jezera bilo je dobro a na Jankovic ma isto danju smo morali posto je bio njihov vodnik gore a imao sam i zemljaka gore isli smo zajedno u skoli video sam na MAPS da je napustena karaula srusena dali ste spavali u napusten ribnjak to je objekat kada se ide dubinskom stazom do jezera
Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime28.01.22 19:49

Sa grcima nismo bili u kontaktu, barem što ja znam, pa i onaj napušteni ribnjak, u kojem je bilo mnogo žaba, koja su glasno regljala svaku noč, par puta smo ga posetili, ali spavali tamo nismo, pa kolko se sečam, smo dosta puta radili patrolu skoro po propisima, barem kada je vreme bilo OK, u kiši , koja je bila vrlo retko, potražili smo zaklon u bunkerima, ili u trapezariji  [You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime29.01.22 15:59

Mi smo se sastajali u trepezariju smo se krili isto kad je neko nevreme i pred kraj vojnog roka decembra recimi dali se secas desetara moja klasa koji su ostali u Veles tosu Jazbec,Safran Atila,Novicic Branislav,Gocic Stanisa,Pavlovic Momcilo vozac Čordas recimi ko ti je bio desetar.
Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime29.01.22 16:29

Desetar mi je bio Jazbec.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime29.01.22 17:11

Ja i Jazbec smo se culi preko ovog foruma ako imas koju fotografiju ili sliku sa karaule dolazio je fotograf iz dojrana moje slike su sve unistene ako mozez stavi ako imas zajedno sa majskom klasom.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime29.01.22 17:35

[You must be registered and logged in to see this image.]eevo slike vodnika moje klase ja sam cucim na sredini spram vodnika ovo je moja klasa i dva kuvara desno sto su ostali sa tobom imali smo goste za 22 decembar
Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime29.01.22 18:54

Da, to su naši kuvari, imena se ne secam, porijeklom iz BiH
Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime29.01.22 19:05

Evo nas 4 Slovenaca, septembrska klasa 1987-1988 sa karaule Nikolić. Ja sam prvi s leve, treči je Štefan Majcen, a za ostala dva zaboravio imena,
drugi sa leve mislim , da se zvao Silvo, porijeklom iz Dolenjske, a četvrti poreklom iz Prekmurja [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime30.01.22 13:02

Dobra slika vidi se supa gde je vodnik uvek parkirao auto iza se islo na osmatracnicu plastenika sa pardajzom je bilo i dalje dali znas kako se zvao slovenac majska klasa ja i on smo bili jako dobri imao je male brkove bio je iz sentilja dali imas sa slike zajedno sa majskom klasom i ako mozes da se setis taj mali sa leve strane sto cuci sa njim si igrao sah.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.05.22 20:13

Na danasnji dan 15 maja 1987 sam stigao na karaulu nikolic grcka granica dojransko jezero javite se granicari karaule nikolic

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.08.22 11:19

Svim Granicarima srecan praznik 15 auvgust dan grnicara

pera84 and PORUCNIK vole ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.01.23 13:40

Na danasnji dan sam se skinuo sa karaule Nikolic dojransko jezero nocu u 02.00 krenuli sa karaule na razduzenje u Strumicu

pera84, PORUCNIK, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime19.03.24 12:40

Primetio sam da smo dobili novog člana sa nikom KKNIKOLIC?
Pretpostavljam da je u pitanju komandir karaule Nikolić.
Za nas graničare koji smo bili u 36 graničnom odseku bio bi to Jack pot. Mogli bismo saznati mnogo novoga,o sudbini naših komandira karaula i sl.
Poželimo mu dolazak na forum i da se što prije javi na raport svojim bivšim graničarima. Usput rečeno karaula Nikolić bila je za primjer u našem graničnom odseku. Rejoni nam se nisu dodirivali oni su bili sa druge strane jezera,njihova zona odgovornosti je bila od jezera ka karauli Janković.
Dobro nam došao KK Nikolić,pozdrav od ZKK Stari Dojran (Salevićev zamenik)

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju

ercov54 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime19.03.24 19:30

Poz milutins ko je novi clan KKNIKOLIC
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Nikolić Dojransko jezero
Na vrh 
Stranica 11/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
» Ponovo u nekadasnjem garnizonu
» Karaula Janković

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: