FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.

Go down 
+12
janeztrdi
dpuric
caza
damjan 72
lutfi m
kapija
KOPER
T-55
alexandar
purger
MIF
Prasac
16 posters
AutorPoruka
aljosa-s
Gost




Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeWed Jun 10, 2009 9:57 pm

Smile Postovanje svim pripadnicma JNA. Pozdravljam martovsku klasu prekomandovanu iz Knina za Pulu. Da li ima neko iz HAD-a
(haubicko-artiljerijski divizion) Question Dosao sam u armiju 19.12.1990 godine Exclamation

Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav!   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSun Dec 19, 2010 12:34 pm

Pozdrav Aljoša,bili smo ista klasa,ali ja sam bio zgrada dalje,gdje je bila pješadija,vi ste bili smješteni u zgradi komande,govorim o Katarini.Od tamo sam se izgubio u 6.mjesecu 91.
Na vrh Go down
MIF
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-02-02

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeThu Feb 02, 2012 10:17 pm

Evo,ja sam novi na forumau,a na Katarinu sam došao 17.12.90.
3. četa,3.vod,vodnik Patak...jel ima neko iz te čete?
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeThu Feb 02, 2012 10:23 pm

Pozdrav MIF cheers
Nisam siguran dali je to jednim djelom više bila JNA.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
MIF
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-02-02

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeFri Feb 03, 2012 9:09 pm

Ma znam,ali nije to tema...meni je jako drago da sam tamo služio,a završilo se tako da sam zdimio sa Petrovije..inače sam bio kerovodja lol!
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeFri Feb 03, 2012 9:16 pm

MIF (citat):
Ma znam,ali nije to tema...meni je jako drago da sam tamo služio,a završilo se tako da sam zdimio sa Petrovije..inače sam bio kerovodja lol!
cheers
Pa onda nam o tome i pricaj.....Nemacki ovcari, ili Sarplaninci Question Svojevremeno do pre par godina sam se aktivno bavio kinologijom i odgajanjem Nemackih ovcara....Nikako da neko krene temu o vodicima pasa u JNA Smile
Na vrh Go down
T-55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2012-01-31
M(j)esto Umag - Hrvatska

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: bzz   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeThu Feb 23, 2012 11:01 am

MIF (citat):
Ma znam,ali nije to tema...meni je jako drago da sam tamo služio,a završilo se tako da sam zdimio sa Petrovije..inače sam bio kerovodja lol!

KOje Petrovije?
Na vrh Go down
MIF
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-02-02

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 12:10 am

Sa straže u Petroviji,kod Umaga.Tamo sam bio kerovodja...
Na vrh Go down
T-55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2012-01-31
M(j)esto Umag - Hrvatska

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: d   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeMon Feb 27, 2012 10:10 am

MIF (citat):
Sa straže u Petroviji,kod Umaga.Tamo sam bio kerovodja...
Ja sam iz Umaga..Smile
Na vrh Go down
T-55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2012-01-31
M(j)esto Umag - Hrvatska

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: d   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeMon Feb 27, 2012 10:17 am

MIF (citat):
Sa straže u Petroviji,kod Umaga.Tamo sam bio kerovodja...
a jel bio tamo kapetan Breznik, tenkista dok si ti bio?
Na vrh Go down
KOPER
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-03-17

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSat Mar 17, 2012 9:30 pm

zdravo! ja sam došao u Pulu za Božić 1990. Ali smo iz Pule nas dvanaest otišli na obuku na otok Vis. Vratili smo se negdje u junu 1991. Bili smo vezisti, telegrafiste. Ima li iko da nas se sjeća? Mene su zvali Slovenac. Našao sam par momaka ali malo. Hvala na pomoći.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSat Mar 17, 2012 9:37 pm

Zdravo Koper dobrodosao na Forum.... cheers Verujem da ces naci svoje telegrafiste... Wink
Na vrh Go down
kapija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2013-01-18
DOB : 54
M(j)esto PTUJ

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSat Jan 19, 2013 3:12 pm

i ja sam služio na katarini (haubicko-artiljerijski divizion) kao vezista od maja pa do januara,negdje od oktobra pa do kraja sam bio na glavni kapiji
Na vrh Go down
lutfi m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-01-25

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSun Feb 03, 2013 10:45 pm

ja sam sluzio u katarini januarska 1984_85 artileria pvo kod kapetana vojislav zelic pozdrav
Na vrh Go down
damjan 72
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-04-04

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeThu Apr 04, 2013 11:26 pm

Decembar 24 1990 februar 27 1992 tri kalendarske godine malo li je
Na vrh Go down
caza
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-15

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeWed May 15, 2013 12:27 pm

Gospodo pozdravlja vas bobinac prva ceta mornaricke pesadije.ja sam zavrsio u lori,a tebi iz trece cete da javim da ti je kapetan Ranko Brajic poginuo negde u bosni...
Na vrh Go down
caza
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-15

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeWed May 15, 2013 12:28 pm

Jesu nas karali oni junci mamicu im polupismenu...
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeWed May 15, 2013 12:57 pm

caza, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeTue May 28, 2013 8:23 pm

evo drugovi vojnici,da se malo vratite u one dane kad ste služili narodu.Možda oni koji ste služili tu možete malo komentirati fotku?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeTue Jul 23, 2013 10:25 pm

Baš na ovom ćošku kao regrut 1971god.sam davao strazu u letnjim noćima i gledao Arenu u Puli-
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSun Jul 28, 2013 6:29 pm

lijepo se malo prisjetiti dje smo nekad bili,jel tako mornar71?

lp
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSat Aug 24, 2013 3:50 pm

Na ovom stražarskom mestu kretao sam se deset koraka levo tako i desno u strahu da me diverzanti koji su imali obuku u hangarima ne savladaju.
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSun Aug 25, 2013 3:49 pm

Dobro si se držao mornaru71,dobičeš 10 dana nagradnog
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeTue Aug 27, 2013 10:35 pm

Na tom mestu je bila straža samo noću.I na straži mi je bilo interesantno.Uveče od 18h do 20h sam posmatrao brodice koje su se vraćale u luku i poneki zaljubljen mladi par bi skrenuo na ono ostrvo preko puta Katarine.Davao sam stražujednom kod zida prema skladištu Zonka ikod igrališta gde je bila barutana.To je bilo lako i zanimljivo u odnosu na stražarenje kod kapije.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeThu Sep 12, 2013 10:13 pm

Meni je stražarsko mesto br.1 na kapiji bilo nezgodno iteško.Ako si na straži od 5 do 7 izjutra moraš često podizati rampu ipropuštati vozila u stavu mirno i slušati policajca koji je tu bio prisutan dan inoć.A noću se dešavalo da izlaze patrole sa dežurnim starešinom u patrolu prema selu Štinjanu.I meni se desi tako jedne noći pojavi se patrola iskoči iz one šume iznad kapije.Ja se uplašim zbunim se te zaboravim lozinku.Dežurni oficir je bio iz pešadinske čete izgrdi me i prijavi pbbroda Stojanu Bodlaju.Nisam bio kažnjen ali sam morao ponovo učiti pravila stražarske službe.
Na vrh Go down
Che
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-11-18
DOB : 51
M(j)esto Prijedor - Omarska

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeMon Nov 18, 2013 6:06 am

caza (citat):
Gospodo pozdravlja vas bobinac prva ceta mornaricke pesadije.ja sam zavrsio u lori,a tebi iz trece cete da javim da ti je kapetan Ranko Brajic poginuo negde u bosni...
Pozdrav svima...Na katarini sam i ja sluzio od decembra 90. Bio sam bas u trecoj ceti kod Kapetana Brajica i Kapetana Terzica. Brajic je bio iz okoline Sanskog Mosta i nisam znao da je poginuo. Steta, koliko je samo ljudi poginulo...Steta.
Ima li jos iko ovde iz moje cete.
Na vrh Go down
http://www.irotech-computer.com
Che
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-11-18
DOB : 51
M(j)esto Prijedor - Omarska

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeMon Nov 18, 2013 6:08 am

caza (citat):
Jesu nas karali  oni junci mamicu im polupismenu...
Da su bar bili polupismeni bilo bi dobro hahahaha
Na vrh Go down
http://www.irotech-computer.com
damjan 72
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-04-04

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSun Dec 22, 2013 9:58 pm

Klasici sretna godisnjica prijatno decembar 23 godine je proslo
Na vrh Go down
taneski goran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-10-23
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSat Oct 24, 2015 2:00 pm

Pozdrav,ja sam se bas te godine skinuo  decembar 90 kada ste vi dosli na Katarinu
Na vrh Go down
Nikica1973
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2021-02-19

Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitimeSat Feb 20, 2021 12:01 am

П.stovani,doso sam Katarinu 17.6.1991 HAD.Komandant Major Gasovic..Haubica 105 m56..Ako ima neko ,neka se javi,Poruke Slike..Kako god Svako dobro Svima...Sokocanin
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.   Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pula - Katarina, mornarička pešadija
» PULA JNA KASARNA KATARINA 1987-1988
» 63. klasa - ŠROV Beograd - Decembar 1979. - Jul 1980. godine
» Kasarna Maršal Tito-Skopje decembar 88 PVO.
» Sinj - Tadija Anušić 1982/83

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: