FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Sanitetska Srednja Vojna Škola

Go down 
AutorPoruka
barbican
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 43
ČLAN OD: : 2017-07-01

Sanitetska Srednja Vojna Škola Empty
KomentarNaslov komentara: Sanitetska Srednja Vojna Škola   Sanitetska Srednja Vojna Škola Icon_minitime17.02.21 18:17

Trazio sam nesto u vezi moje kasarne pa naletih na ovo. 

Ja bi njih pitao tamo ali nemam niti sam ikad otvaro facebook racun.


[You must be registered and logged in to see this link.]


Bas me interesira i dali neko zna kad je pocela ova Sanitetska Srednja Vojna Škola jer sam ja na istom mjestu sluzio obuku za bolnicara/desetara. Bio sam aprilska klasa 1974., a obuku sam zavrsio u septembru 1974. Vojna posta je bila VP 2667.
Mi smo tu kasarnu zvali Mileticeva jer je, misim, bila u Mileticevoj ulici a cini mi se da se zvala Xlll vojvodjanske brigade ili tako nekako.
Kad se sve ovo smiri oko ovog virusa, idem do Zemuna i Panceva pa imam u planu "skocit" i do Novog Sada pa bih obisao kasarnu ako je moguce i ako sam dobro zapamtio, Mileticeva ulica, a zgradu i ulaz zam valjda zapamtio onako kroz maglu, ipak je to bilo skoro prije 50 godina.

U prekomandu sam otisao u Zrenjanin kao desetar, tamo je bio isto neki sanitetski centar, ali obuka je bila za "obicne" bolnicare i poslije toga sam zavrsio u garnizonu ambulantu u Petrovaradin. 


Hvala i pozdrav od Dubrovcanina.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
 
Sanitetska Srednja Vojna Škola
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Srednja vojna škola KoV
» STARA KONJIČKA ŠKOLA gen. avgust 1984/85
» Vojna policija JNA
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Kopnena vojska-
Idi na: