FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Go down 
AutorPoruka
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 8766
REPUTACIJA : 180
ČLAN OD: : 2009-05-01

Post Empty
KomentarNaslov komentara: Post   Post Icon_minitime25.04.20 11:26

Sretan i berićetan Ramazan

Ramadan Ramadan,
Ramadanu ya habib
Ramadan Ramadan
Laytaka dawman qarib

رمضان رمضان، رمضان يا حبيب
رمضان رمضان، ليتك دوما قريب

Ramazan Ramazan
Ramazan moj ljubljeni
Ramazan Ramazan
o da si uvijek blizu mi*

* S arapskoga VBČ 

Predivna izvedba s vrsnom Džejlom Ramović uz pratnju pjevačkoga zbora

https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3662
REPUTACIJA : 51
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

Post Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Post   Post Icon_minitime28.08.20 12:08

E da, ja sam katolik i praktični vjernik. Postim relativno često, osobito u korizmi ( vrijeme od u pravilu 40 dana do Uskrsa ) i u Došašću ( vrijeme od u pravilu 4 tjedna prije Božića), i to na način da se u slavu Božju odričem svega što mi je najmilije. Naime, u to vrijeme ne konzumiram alkohol ( a inače sam godinama proizvodio domaću rakiju i vino, a svakodnevno konzumiram vino ), kruh, i slatko. Kolače i slatko obožavam ( pravi Slavonac ).
Moram priznati da me prvih nekoliko dana boli glava, a kasnije se valjda tijelo navikne. To zaista čeliči volju, stječe se veliko samopouzdanje. Čuo sam da ima ljudi koji poste tako da jednom dnevno pojedu kruha i popiju malo vode i tako 10 tak dana ili više u nizu.
Sam post je tradicija u katoličkoj vjeri pa i u drugim vjerama, jer na taj način se tijelo disciplinira i vjeruje se da čovjek koji post nije sklon činjenju grijeha.
Postio sam i ja nekoliko puta da jednom tjedno pojedem samo malo kruha i malo vode, ali nije jednostavno, ako čovjek radi..tada mi se samo spava i imam veliki nedostatak energije.
Na vrh Go down

Stranica 1/1