FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 karavla Podstegvaš

Go down 
4 posters
AutorPoruka
roja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-11-21
M(j)esto Krško

karavla Podstegvaš Empty
KomentarNaslov komentara: karavla Podstegvaš   karavla Podstegvaš Icon_minitime24.11.17 14:39

Služio na karauli Podstegvaš od januara 1990 do septembra 1990. Došao iz prekomande iz Nikšića VP 6523/7 ( brdska pešadija ) iz čete Sarač Esada. K-dir karaule bio je vodnik I.klase Dragan Djukić. To su bila divna i nezaboravna vremena kada smo bili stvarno svi iz juge ko jedan. Jedina mrlja iz tog vremena bio mi je rodjak Slovenac Strnad Jure kome sam platio avionsku kartu iz Dubrovnika do Brnika i njegovom prijatelju Robertu Biščanu vlak kartu do Ljubljane kada su se skidali jedan dan prije mene. Rekli su mi da če me čekati i da idemo zajedno u SLo i da če mi tada vratiti pare. Nismo išli zajedno niti nisam video pare koje sam njima pozajmio. Kurir koji je ispratio Strnada u bazu u Ulcinj Djedovič Mehmedalija rekao mi je da je ovaj Strnad rekao da sam obična p...ka i neče da me čeka i da ide sam u SLo. Ne možete znat kako me ovo pogodilo, da te nasamari rodjak 1000km iz SLo. Svejedno ja proživjeo i našao tog Strnada 2002 godine i rekao mi: pa šta mi možeš, neču ti vratiti ništa. Prezimena kojih se sječam iz karaule: Atanasković Branko, Nikolić Nenad, Radizlović Robert, Mioski Gavril, Mehić Elmubin, Masatović David
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

karavla Podstegvaš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karavla Podstegvaš   karavla Podstegvaš Icon_minitime24.11.17 17:27

Dobrodošao, roja!
Siguran sam da imaš i lijepih sjećanja, koja ćeš podijeliti s nama.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6619
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 61
M(j)esto Petrovaradin

karavla Podstegvaš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karavla Podstegvaš   karavla Podstegvaš Icon_minitime24.11.17 21:34

Izvinjavam se, mislim da je greška u naslovu !
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 69
M(j)esto žalec /SLO

karavla Podstegvaš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karavla Podstegvaš   karavla Podstegvaš Icon_minitime24.11.17 23:25

roja (citat):
Služio na karauli Podstegvaš od januara 1990 do septembra 1990. Došao iz prekomande iz Nikšića VP 6523/7 ( brdska pešadija ) iz čete Sarač Esada. K-dir karaule bio je vodnik I.klase Dragan Djukić. To su bila divna i nezaboravna vremena kada smo bili stvarno svi iz juge ko jedan. Jedina mrlja iz tog vremena bio mi je rodjak Slovenac Strnad Jure kome sam platio avionsku kartu iz Dubrovnika do Brnika i njegovom prijatelju Robertu Biščanu vlak kartu do Ljubljane kada su se skidali jedan dan prije mene. Rekli su mi da če me čekati i da idemo zajedno u SLo i da če mi tada vratiti pare. Nismo išli zajedno niti nisam video pare koje sam njima pozajmio. Kurir koji je ispratio Strnada u bazu u Ulcinj Djedovič Mehmedalija rekao mi je da je ovaj Strnad rekao da sam obična p...ka i neče da me čeka i da ide sam u SLo. Ne možete znat kako me ovo pogodilo, da te nasamari rodjak 1000km iz SLo. Svejedno ja proživjeo i našao tog Strnada 2002 godine i rekao mi: pa šta mi možeš, neču ti vratiti ništa. Prezimena kojih se sječam iz karaule: Atanasković Branko, Nikolić Nenad, Radizlović Robert, Mioski Gavril, Mehić Elmubin, Masatović David
Roja kad sam pročitao tvoju objavu setio sam se ,da smo Slovenci pravo čudo,sramota ove dvojice,da se ukopaju u asfalt kada ste se sreli,trebao si mu razvalit koju šaku u glavu.I ja se sječam zemljaka Ulcinju 1974 na kapiji hteo,da puca u mene
Na vrh Go down
Sponsored content





karavla Podstegvaš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karavla Podstegvaš   karavla Podstegvaš Icon_minitime

Na vrh Go down
 
karavla Podstegvaš
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Žene na forumu?
» Radenci - karavla 'Dane Šumenjak'
» Dravograd, Vič - karavla - stare fotografije

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR CRNA GORA
-
Idi na: