FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor

Go down 
3 posters
AutorPoruka
bmirso
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-08-10

avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Empty
KomentarNaslov komentara: avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor   avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Icon_minitime14.09.17 17:49

Pozdrav, bio avgustovska 1985-te.. Prva četa. Komandir bio kapetan Cvetković, prvi vod svlk Dugalić, prvo odjeljenje zaboravio desatara. .. Bio sam nišandžija PM M53 .. Nakon obuke, prekomanda Konjic.. Ima li neko..
Na vrh Go down
motofrik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2017-11-18

avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor   avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Icon_minitime18.11.17 18:02

Ja sam bio decembar 1985. 1TAB, 1 vod, vozač. Poručnik Jajčanin i Batur. Komandir kasarne potpukovnik Veljko Drobac.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor   avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Icon_minitime19.11.17 3:10

motofrik (citat):
Ja sam bio decembar 1985. 1TAB, 1 vod, vozač. Poručnik Jajčanin i Batur. Komandir kasarne potpukovnik Veljko Drobac.
Dobrodošao na forum!
Batur Miroslav?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
motofrik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2017-11-18

avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor   avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Icon_minitime19.11.17 20:16

Da, Batur Miroslav. Bio baš završio akademiju, još bio potporučnik, kad sam stigao. A brzo več je dobio čin poručnika. Dobar čovek, pravedan.
Na vrh Go down
motofrik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2017-11-18

avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor   avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Icon_minitime20.11.17 5:16

Zastavnik Govedarica.... jeli istina ono, da je prije bio kapetan....? Jer oficiri, onako u šali, zvali su ga ''kapetane Govedarica''.... Mislim, da je bio u vezi.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor   avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Icon_minitime20.11.17 11:14

motofrik (citat):
Da, Batur Miroslav. Bio baš završio akademiju, još bio potporučnik, kad sam stigao. A brzo več je dobio čin poručnika. Dobar čovek, pravedan.
Raduje me kad čujem da su moji klasići bili dobri starješine i ljudi.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
motofrik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2017-11-18

avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor   avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Icon_minitime20.11.17 14:47

A...znao se on i naljutiti... Jedne večeri vojnici se malo posvađali, pa ga dežurni zvao....Dođe on, bilo je negde oko deset uveče. Več sa ulaza se videlo, kako mu sevaju munje iz očiju... postrojio celu bateriju u hodniku, urlao (čovek ko Švarceneger valjda ima jak glas...), šta se dešava, da vas nije sramota, vojnici trebaju biti drugari,... niko nije ni slovo ''a'' progovorio... Ode on, vojska na spavanje, sve OK....  A drugo jutro, onako.... polako ga pitamo, što se sinoč toliko naljutio.... '''I vi bi se naljutili, da vas zuvu, kada baš legnete...'' (baš se oženio, pa valjda krenuo na bračne dužnosti...) Wink  Kad smo se u decembru skidali, svi smo imali pomalo suzne oči...
Na vrh Go down
Sponsored content





avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor   avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor Icon_minitime

Na vrh Go down
 
avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: