FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ilirska Bistrica - izviđači

Go down 
+16
Dzigibaudj
M53
Goran67
uros
MOČNIK TOMAŽ
isa krusevac
Max Blitz
Ivanchendak
BANACANIN
3baterija
T-55
Kamikaza
Cemerko
mgalic2
Banacanin u sloveniji
Drug Clan iz ZR
20 posters
AutorPoruka
Drug Clan iz ZR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-10

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime10.01.11 10:12

Ima nekoga?
Na vrh Go down
Drug Clan iz ZR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-10

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Frrrrrrrrr   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime10.01.11 10:22

85-86.....
Na vrh Go down
Banacanin u sloveniji
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2011-01-10
DOB : 57
M(j)esto Veliki Beckerek/Zrenjanin/

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: grupa za razvoj,Bistrica   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime10.01.11 13:45

klasa 86
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime10.01.11 15:57

Dobro nam došli!
Na vrh Go down
Banacanin u sloveniji
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2011-01-10
DOB : 57
M(j)esto Veliki Beckerek/Zrenjanin/

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime10.01.11 16:23

I cuveni Aleksandar Luzajic iz zemuna on je bio u vezi koliko se secam covek septembarac koji je vec 01 12 dobio redovno,pa Ruzak Jozef car neprikosnoveni kupatila iz Bocara je,pa Duh debeli slovenac iz veseraja koji nije hteo da pegla ni oficirima bilo je tu likova nezna se...Nesecam se kako se zvao kapetan sto je bio komandir kasarne mladji tip je bio,e da i neki kapetan iz inzinjerije koji je sutirao vojnike secam se samo da mu je brat iz ZR i da je drzao auto perionicu Cepac...
Na vrh Go down
Drug Clan iz ZR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-10

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime10.01.11 17:10

Vrlo dobro vojnice!!!
U Bistrici su bile 2 kasarne....donja i gornja.
Na vrh Go down
Banacanin u sloveniji
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2011-01-10
DOB : 57
M(j)esto Veliki Beckerek/Zrenjanin/

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime10.01.11 21:04

Donja je bila nize od hotela putnik,mislim tenkovska sa njima nismo imali kontakt,stacionar je bio bogovski tamo sam i docekao novu 87
Na vrh Go down
Drug Clan iz ZR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-10

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime10.01.11 21:08

Tako nesto....ja sam se skinuo septembra 86-te....
Na vrh Go down
Cemerko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-01-11

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime11.01.11 7:18

Za "Drug Clan iz ZR" pitanje:
Koja ti je marenda bila draza: Napolitankao ili vocna kocka?
Jos jedno pitanje: Jeli te kapetan Ivankovic slao na granicu - ona karaula u sumi - Vrhpolje kod Kozine? Ja sam bio par mjeseci. Nismo se nikako kupali a ljeto.

Bila je dobra muzika kad je dizanje zastave i postrojavanje.

Na vrh Go down
Drug Clan iz ZR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-10

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime11.01.11 8:46

Najvise sam jeo ono veliko sto lici na "Toblerone", zaboravio sam kako se zvalo. Najdraza marenda mi je bila pivo u kantini uz kikiriki. Ja nisam isao na granicu puno, ja sam bio u pratnji onog busa sto je vozio staresine u Rijeku. Preko dana sam bio u Bistrici a onda u Rijeku, pa vikendom i praznicima kada staresine ne rade, ostanem u Rijeci na Trsatu pa se tamo dosadjujem....
A Ivankovic je bio tip koji je obavezno morao da ima par dupelizaca uz sebe, koji su odradjivali prljave poslove za njega, cinkali vojsku i uvek je znao ko sta radi....
Na vrh Go down
Banacanin u sloveniji
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2011-01-10
DOB : 57
M(j)esto Veliki Beckerek/Zrenjanin/

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime11.01.11 10:01

ono sto je licilo na toblerone se zvalo,,KREMIPAN,,
Na vrh Go down
Kamikaza
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-02-19

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime19.02.12 18:39

Drug Clan iz ZR (citat):
Tako nesto....ja sam se skinuo septembra 86-te....
U cijoj si jedinici bio,znas li one ludake iz VTSa Stancula,Dzambirozu i kompaniju,ja sam dosao 87 u malu kasarnu po kazni iz Slavonske Pozege,pa sam tamo upoznao njih oni su bili starija klasa i vozaci u kuhinji,to su oni od ludog Zezelja Smile U maloj kasarni je tada bio Potpukovnik Urosevic glavni,a neko spomenu mini bus i Trsat,tamo smo cesto i mi spavali,bus je vozio jedan pirgavi Ziga iz Bosne ,a ponekad civilno lice Branko Sedlar ,ako se ne varam on je prvi poginuli u JNA.Tu sam sa malim prekidima ostao do decembra 1987 godine.Strasno sam se proveo,mala kasarna je bila super u velioj malo vise discipline ,ali nije bilo lose,naj vise sam volio da pucam vazdusnim pistoljem u magacinu oruzja kod tog Zezelja Mirka,u gornjoj kasarni,pod krovom je visio neki kabal a oko njega milion rupa od diabola,generacije su se mjenjale a na kablu je bilo jako malo ogrebotina Smile



Kamikaza: komentar modifikovan dana: 24.05.13 22:47; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
T-55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2012-01-31
M(j)esto Umag - Hrvatska

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime23.02.12 10:49

Kamikaza (citat):
Drug Clan iz ZR (citat):
Tako nesto....ja sam se skinuo septembra 86-te....
U cijoj si jedinici bio,znas li one ludake iz VTSa Stancula,Dzambirozu i kompaniju,ja sam dosao 87 u malu kasarnu po kazni iz Slavonske Pozege,pa sam tamo upoznao njih oni su bili starija klasa i vozaci u kuhinji,to su oni od ludog Zezelja Smile U maloj kasarni je tada bio Potpukovnik Urosevic glavni,a neko spomenu mini bus i Trsat,tamo smo cesto i mi spavali,bus je vozio jedan pirgavi Ziga iz Bosne ,a ponekad civilno lice Ivan Sedlar ,ako se ne varam on je prvi poginuli u JNA.Tu sam sa malim prekidima ostao do decembra 1987 godine.Strasno sam se proveo,mala kasarna je bila super u velioj malo vise discipline ,ali nije bilo lose,naj vise sam volio da pucam vazdusnim pistoljem u magacinu oruzja kod tog Zezelja Mirka,u gornjoj kasarni,pod krovom je visio neki kabal a oko njega milion rupa od diabola,generacije su se mjenjale a na kablu je bilo jako malo ogrebotina Smile

Ja se sjećam zastavnika Zezelja u donjoj kasarni (88/89) ali se ne sjećam imena..

Na vrh Go down
3baterija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-08-25

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime30.08.12 23:23

Zastavnik Zezelj je bioalkoholicar,taj covek se nije treznio nikada. Crveno lice i zakrvavljene oci,kad je bio dezurni on sakupi svoje vojnike ispred prijavnice oni donesu gajbu piva i on mrtav pijan ode da spava a ujutru se tetura i predaje raport komandantu kasarne. Njemu je navodno neki general bio rodjeni brat pa mu niko nista nije mogao. U svakom slucaju nama vojnicima je bilo zanimljivo da ga gledamo, ali on je opasno narusavao lik pripadnika jna. Koja je njegova prica ne znam ali covek je umro ne znam kad, ali sigurno ga je alkohol dokrajcio.
Na vrh Go down
BANACANIN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-23

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime23.05.13 16:07

POzdrav za ,,grupu za razvoj,, majora Miluna Jovanovica najveceg kretena koja je majka mogla da rodi!

Tamo sam bio po prekomandi iz vipave od septembra 86
Major Milun Jovanovic
Zastavnik Mekis Marcelo
Kapetan Strajnic Mile
zastavnik Canadi Josip
zastavnik Mirko ali prezime sam zaboravio

vojnici
januarci iz Vipave
Karamovic Hariz-Bosna
Jerman Marjan Slovenija
Miftari Djevdet -Kosovo
Vasilev Kosta-Makedonija

Majci iz Vipave
Perica Kircanski Vojvodina
Muhamet Calakaj Kosovo

Na vrh Go down
Kamikaza
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-02-19

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime24.05.13 23:00

U VTSu su 1987 bili vozaci Planinic Mario (imotski) Urosevicev sofer ,Vujic Jovica (Bosansko Petrovo selo) Zezeljev vozac,Mirko Gojic(Svodna) kamion TAM,Osmic iz Bosne (Kakmuz)mladja klasa i jos neki iz Osjeka ne mogu da mu se sjetim imena znam da ga je onaj Zezeljev cato izmlatio,komandir im je bio Aulic Slobodan iz Bosne (Prnjavor) skoro sve decembarci,a prije njih septembarska klasa su bili Ivezic,neki mali makedonac Toni,i jos jedan crnogorac.
Na vrh Go down
Ivanchendak
Gušter
Gušter
Ivanchendak


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-09-04
DOB : 56
M(j)esto Sečovlje

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime04.09.13 21:33

Zdravo drugovi
Na vrh Go down
Ivanchendak
Gušter
Gušter
Ivanchendak


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-09-04
DOB : 56
M(j)esto Sečovlje

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime04.09.13 21:34

ima li koga
Na vrh Go down
Ivanchendak
Gušter
Gušter
Ivanchendak


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-09-04
DOB : 56
M(j)esto Sečovlje

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime04.09.13 21:36

traži se vodnik Delić, tankista u ilirskoj bistrici '86-87
Na vrh Go down
Ivanchendak
Gušter
Gušter
Ivanchendak


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-09-04
DOB : 56
M(j)esto Sečovlje

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime04.09.13 21:38

ima li koga i tenkovske kasarne u trnovom kod il. bistrice
Na vrh Go down
T-55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2012-01-31
M(j)esto Umag - Hrvatska

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime07.10.13 22:46

3baterija (citat):
Zastavnik Zezelj je bioalkoholicar,taj covek se nije treznio nikada. Crveno lice i zakrvavljene oci,kad je bio dezurni on sakupi svoje vojnike ispred prijavnice oni donesu gajbu piva i on mrtav pijan ode da spava a ujutru se tetura i predaje raport komandantu kasarne. Njemu je navodno neki general bio rodjeni brat pa mu niko nista nije mogao. U svakom slucaju nama vojnicima je bilo zanimljivo da ga gledamo, ali on je opasno narusavao lik pripadnika jna. Koja je njegova prica ne znam ali covek je umro ne znam kad, ali sigurno ga je alkohol dokrajcio.

Ha ha, da i ja ga se takvog sjećam, a brat mu je navodno bio general Žeželj, narodni heroj, barem se tako pričalo..
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime07.10.13 23:38

Vidim nemate još nikakvu ilustraciju na temi, pa evo jedne: Very Happy 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Tko je od vas dužio ovakve uniforme i opremu?

Na vrh Go down
isa krusevac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-10-29

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: isa krusevac   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime29.10.13 13:02

Ja sam bio klasa septembar 1986 /87 u gornjoj kasarni ... u ceti veze ...
ima li koga iz te godine
Na vrh Go down
MOČNIK TOMAŽ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-01-09

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime09.01.14 14:59

Drug Clan iz ZR (citat):
Ima nekoga?

JA SAM BIO U ZGORNOJ KASARNI IZVIĐAČ 90/91 GENERACIJA
Na vrh Go down
uros
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-11-22

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime29.04.14 18:51

U VTSu pored onih malo pre spomenjenih  i mene bili su još Savćić Đorđe iz Sremske Mitrovice, Vukmanović Dragan iz Rume, pisar bio je Krivokapič Dušan iz Beograda, Cigura Muhamed, Panić...Sječam se kako smo pravili kokice, kuvali kafu dok nas Ciga nije prijavio. Brica bio je neki Gavra, iz prve pješadijske čete, trebao nas je šišati po naređenju onog Uroševiča nekoliko dana pre nego odemo kuči. Inače sam ja došao iz prve pješadijske čete iz gornje kasarne u VTS klasa 86/87.
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba
Goran67


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2011-07-17
DOB : 57
M(j)esto Zrenjanin

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime04.05.14 12:53

Uroše dobro te se sećam, plavokos momak, ti si poreklom tamo negde sa austrijske granice, bio si samnom u prvoj pešadiskoj četi a onda si prekomandovan u izviđače.
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba
Goran67


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2011-07-17
DOB : 57
M(j)esto Zrenjanin

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime04.05.14 12:57

Zastavnik Žeželj nije hteo da nosi pištolj kada je bio dežurni kasarne nego bi u futrolu nagurao novinski papir.
Na vrh Go down
uros
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-11-22

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime19.05.14 21:29

Gorane67!

lep pozdrav Gorane. Verovatno si me zamenio sa gutt. Isto ime, on je  bio plavokos, mršav i prilično visok, ali je iz Logatca. Iz Austrijske granice bio je Darko, mislim da je isto bio plavokos, ali malo manji i malo krupniji. Mislim, da se sečam i Amira Durakoviča, mislim, da bi se i ti AMIRE trebao sečati meni, bili smo prilično dobri drugari. Sečam se još Čobanoviča, imao je pruh, kasnije otišao je na operacijo. Bio je još neki momak možda se zvao Mirko neznam više, otac mu je bio neki general. Sečam se još naših desetara. Jedan je bio rom (cigan), bez uvrjede neznam kako se lepo kaže, drugi bio je visok crni mrkog pogleda Albanac. A zastavnika Žežlja bila sta dva, jedan se nije treznio, a drugi (moj komandir u VTS donja kasarna) on nije pio i bio je dobar do nas vojnika. E toliko.

pozdrav svima!

Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba
Goran67


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2011-07-17
DOB : 57
M(j)esto Zrenjanin

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime22.05.14 8:27

Pozdrav Uroše drago mi je da si se opet javio. Do zabune je svakako došlo, ja sam te zamenio sa Darkom, zapravo, a sa Guttom te je zamenio Miro iz Zagreba zbog istog imena, njegovo sećanje je u ovom slučaju bilo malo bolje ali ipak nedovoljno. 
Mislim da je Darko bio kasnije u Izviđačima. 
Ti se Amira dobro sećaš jer si možda bio sa njim u pratećem vodu (minobacači i puškomitraljezi)? 
Čobanović Dragoslava iz Istočne Srbije se i ja dobro sećam on je bio legenda, otpušten je nakon devet meseci. 
Mirko je, koliko se sećam bio iz Beograda, on je kasnije otišao negde u prekomandu iz pešadijske čete, ali ja ne znam gde, otac mu je bio visoki oficir, možda general, ja mislim pukovnik. 
Tog Roma desetara se i ja sećam mislim da je i on bio negde iz Beograda ili okoline. 
Crnokosi Albanac, mrkog pogleda - desetar Dalipi ako me sećanje opet ne vara.
Ja ne znam strešine iz donje kasarne pa zbog toga ne znam ni tog drugog Žeželja.

Još jednom pozdrav Uroše!
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba
Goran67


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2011-07-17
DOB : 57
M(j)esto Zrenjanin

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime22.05.14 18:17

E da, sećam se još jednog Slovenca iz Berlina, bio je na razglasu, dobar fiskulturnik...
Na vrh Go down
M53
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2015-03-09
DOB : 56
M(j)esto Zagreb

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime12.03.15 11:11

uros (citat):
U VTSu pored onih malo pre spomenjenih  i mene bili su još Savćić Đorđe iz Sremske Mitrovice, Vukmanović Dragan iz Rume, pisar bio je Krivokapič Dušan iz Beograda, Cigura Muhamed, Panić...Sječam se kako smo pravili kokice, kuvali kafu dok nas Ciga nije prijavio. Brica bio je neki Gavra, iz prve pješadijske čete, trebao nas je šišati po naređenju onog Uroševiča nekoliko dana pre nego odemo kuči. Inače sam ja došao iz prve pješadijske čete iz gornje kasarne u VTS klasa 86/87.

Pozdrav Uroše, septembarska sam klasa 86/87, druga pješadijska čete kod kap. Radoja Radovanovića Raše a Cigura je bio kod mene u četi, mislim da te se sjećam visok, plav.
Bio sam nišandžija na M53 a nakon obuke komandir mitr. odjeljenja.
Na vrh Go down
Kamikaza
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-02-19

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime14.05.15 14:10

VTS JE IMAO JOS JEDNOG SLOVENCA GORE SA BLEDA MISLIM DA JE OVDJE U PITANJU UROS.
Mrsaviji nasmijan momak sa naglaskom,Krivokapic je bio cato on je bio junska klasa, nakostrsene kose plav momak,nakon njega je bio razvodnik Aulic decembarac koji je izgubio cin i od mladjeg vodnika dospio do desetara pa do razvodnika,sa njim sam dosao iz Pozege kod prekomande,negdje u maju,tamo su pored Cigure,inace prve harmonike VTSa bili od stariji Panic i Ivezic iz junske klase.Sjecam se vozaca iz kuhinje Stancula i Dzambiroze oba su kao i Aulic dosli po kazni iz Pozege,pricalo se stvarno da su pijani pravili rusvaj po zeljeznickoj i da su lupali autobuse pa zato dospjeli u I.Bistricu.Zezelji su bili Mirko pijani i Zarko onaj sa brkovima,povuceni zastavnik,neki rodjak od Zekija pijanog.Obadva su duzili neka skladista u gornjoj kasarni.
Na vrh Go down
Dzigibaudj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-04-19
DOB : 52
M(j)esto Prizren

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime22.05.15 19:18

Ilirska Bistrica, 90/91 - Izvidjači, pozdrav
Na vrh Go down
MOČNIK TOMAŽ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-01-09

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime18.08.15 12:00

I ja sam bio izvidjač sep 90/91 Ilirska Bistrica, daj javi mi se...komandir čete bio je kapetan Darko Pečanac...
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime18.08.15 12:34

MOČNIK TOMAŽ (citat):
I ja sam bio izvidjač sep 90/91 Ilirska Bistrica, daj javi mi se...komandir čete bio je kapetan Darko Pečanac...

Kako tako blizu kuće?
Na vrh Go down
MOČNIK TOMAŽ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-01-09

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime18.08.15 13:38

To mi je sredio otac od prijatelja, pa smo zajedno išli u Il.Bistricu 17.9.1990, imali oko 110 km od kuče.

Ali ni jednom nisam bio kod kuče, jer smo otišli svi izidjači na Rijeku u dec/90, a iz Rijeke otišli, ne baš svi, uglavnom slovenci, u Otočac u kasarnu a od tamo u malo selo Zalužnicu, gdje smo "kao čuvali" srbske stanovnike od hrvatskog MUP-a, to je bio zadatak jna, bez veze.

Od tu sam otišao u apr/91 još u Gospič, gdje smo imali sličan zadatak, tako da sam se skidao 5.8.1991
Na vrh Go down
Alen P
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-01-27

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime09.02.16 20:21

Bila su dva zastavnika sa prezimenom Žeželj, Mirko Žeželj duzio Nastavni Servis i Ljubomir Žeželj komandir VTS-a. Krajem avgusta 87 Ljubomir odlazi u prekomandu a Mirko preuzima mesto komandira VTS-a, na njegovo mesto u Nastavni Servis dolazi mlad, tek zavrsio skolu, vodnik mislim da je bio iz Kikinde.
Na vrh Go down
Živanović Dejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-02-27

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Živanović Požarevac   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime27.02.16 4:04

MOČNIK TOMAŽ (citat):
To mi je sredio otac od prijatelja, pa smo zajedno išli u Il.Bistricu 17.9.1990, imali oko 110 km od kuče.

Ali ni jednom nisam bio kod kuče, jer smo otišli svi izidjači na Rijeku u dec/90, a iz Rijeke otišli, ne baš svi, uglavnom slovenci, u Otočac u kasarnu a od tamo u malo selo Zalužnicu, gdje smo "kao čuvali" srbske stanovnike od hrvatskog MUP-a, to je bio zadatak jna, bez veze.

Od tu sam otišao u apr/91 još u Gospič, gdje smo imali sličan zadatak, tako da sam se skidao 5.8.1991
Ne laži Tomaž, 'kidnuo si jednu noć iz Zalužnice'... Smile
Pozdrav,
Na vrh Go down
Dzigibaudj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-04-19
DOB : 52
M(j)esto Prizren

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime13.03.16 10:32

Živanović Dejan (citat):
MOČNIK TOMAŽ (citat):
To mi je sredio otac od prijatelja, pa smo zajedno išli u Il.Bistricu 17.9.1990, imali oko 110 km od kuče.

Ali ni jednom nisam bio kod kuče, jer smo otišli svi izidjači na Rijeku u dec/90, a iz Rijeke otišli, ne baš svi, uglavnom slovenci, u Otočac u kasarnu a od tamo u malo selo Zalužnicu, gdje smo "kao čuvali" srbske stanovnike od hrvatskog MUP-a, to je bio zadatak jna, bez veze.

Od tu sam otišao u apr/91 još u Gospič, gdje smo imali sličan zadatak, tako da sam se skidao 5.8.1991
Ne laži Tomaž, 'kidnuo si jednu noć iz Zalužnice'... Smile
Pozdrav,
Pozdrav Žile od Dejana iz Prizrena (bio sam u 1. BRDM vodu), evo sad nas ima već trojica iz generacije.
Na vrh Go down
Živanović Dejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-02-27

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime20.03.16 1:20

Beše Jancić,  i još si u Prizrenu... Ima nas još, mislim živih. Ako prčkaš malo na fejsu, naći ćeš nešto, a nešto i nećeś. Čak i Pećanac ima svoj profil. Pozdrav
Na vrh Go down
MOČNIK TOMAŽ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-01-09

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime07.07.16 12:58

Živanovič Dejan, sigurno smo bili zajedno u Ilirskoj Bistrici 1990/1991, kasnije prekomanda u Rijeku...daj mi se javi na gmail ; Uklonjeno u skladu sa propisima o zastiti privatnih podataka - Namomena - adrese i br. telefona razmenjivati iskljucivo preko privatnih poruka


Pozzzz. tomaž
Na vrh Go down
Dzigibaudj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-04-19
DOB : 52
M(j)esto Prizren

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime14.07.16 18:42

Živanović Dejan (citat):
Beše Jancić,  i još si u Prizrenu... Ima nas još, mislim živih. Ako prčkaš malo na fejsu, naći ćeš nešto, a nešto i nećeś. Čak i Pećanac ima svoj profil. Pozdrav
Nisam u Prizrenu od 1999. otisao sam kao i mnogi, par meseci sam bio i u tvom kraju, baci neku sliku iz vojske ako imas, ja nemam nista od toga sve ostalo u PZ, pozdrav.
Na vrh Go down
zeljkop
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-02-16

Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime16.02.22 23:02

isa Krusevac (citat):
Bio sam u klasi rujan 1986/87 u gornjoj vojarni ...u društvu veze ...  
ima li tko iz te godine
Da, ja sam bio vozač u vezi 1986/87 Ilirska Bistrica
Na vrh Go down
Sponsored content





Ilirska Bistrica - izviđači Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Ilirska Bistrica - izviđači Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ilirska Bistrica - izviđači
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ILIRSKA BISTRICA 87/88 TENKISTI
» Ilirska Bistrica 88/89 tenkisti
» ilirska bistrica 89/90 haubice 105 mm
» Ilirska Bistrica 1988/89 LARD
» Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: