FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве

Go down 
3 posters
AutorPoruka
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime11.08.16 20:38

Караула Дуб 1981. Позив класама из ове године да се јаве.
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Једна прича са карауле    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime11.08.16 21:17

Прослава 1 маја 1981.године На караули Дуб

Припреме су за прославу вршене 7 дана раније.
набавком јагњета и прасета од по 39 кг.
1.Илегална куповина алкохолних пића за војнике у месту Нови Дојран.
2.Екипа за кријумчарење: Добрица Милојевић(Ја),Александар Барбарић Барба,Савић Јовица и Рифат из Тетова.
3.Превозно средство коњи са карауле оседлани самарима.
4.Новац прикупљен од плате граничара
5.Наоружање 2 аутоматске пушке калашников застава м70а са по 30 бојевих метака,за сваки случај.
 Експедиција кренула око 17 сати 28.априла 1981.пут Новога Дојрана граничним путем поред Фердинандове чесме.
Како смо се приближили градићу престали смо разговор због тајности,надомак града остављамо стражара Рифата са коњима и оружје а 
нас троје крећемо у куповину.
Самопослуга је најближа 300 метара од коња и самара,купујемо пиво,сокове и жестока пића.
Задужујемо гајбе амбалаже укупно 6 скопско и пећко пиво и преносимо на рукама до коња све натоваримо ал не лези враже барба каже да нисмо купили вињак Рубинов па се поново вратимо нас тројица по вињак успут свратимо на по ладно пиво у неку биртију.На изласку ,сутон већ пао сретне нас млад човек у спортској тренерци и пита са које смо карауле,ми слажемо да смо са Беласице карауле по броју,он каже како то да нас не познаје кад је тамо он командир.Углавном да скратим пусти нас и рече да идемо одмах на нашу караулу.
Кренемо патрола кренула да види где смо и тако срећно дођемо на караулу одмах сва алхохолна пића пребацимо по ноћи на грчку страну 200 метара од линије и сакријемо.
Ујутру узбуна на караули командир све постројио ,тражи пиће алхохол ал нема га,зна да смо купили мештани нас оцинкарили колико,шта и када ал незнају имена и тако 2 дана тражио пиће,претио ал нема доказа .
1.мај нема командира на караули 5 дана има одмор а ми кренули од ујутро па тако 4 дана фешта.
Има и наставак.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3657
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime11.08.16 22:49

Nesto si pobrkao.
Mora da si slavio 1 maj 1982.
Dole na temi karaula Nikolic napisao si da si oktobarska 1981 klasa?

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime16.07.17 12:53

milutins (citat):
Nesto si pobrkao.
Mora da si slavio 1 maj 1982.
Dole na temi karaula Nikolic napisao si da si oktobarska 1981 klasa?
Нисам побркао,ипак је била 1981.,код К.Николић сам погрешио класу,годину почетка у ЈНА,
а било је то 08 октобра 1980. у Т.Велесу.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime16.07.17 13:51

aleksa961 koja si ceta bio u T.VELESU ja sam bio 3 ceta a bio sam na K.NIKOLIC 1987 od Maja do Januara 88
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime17.07.17 14:38

Lala Basaid (citat):
aleksa961 koja si ceta bio u T.VELESU ja sam bio 3 ceta a bio sam na K.NIKOLIC 1987 od Maja do Januara 88
Био сам 1980. од октобра и до краја марта 1981. у 3 пратећој чети,пратећи вод митраљезци командир вода поручник Марко Ангеловски. 2 вод је био поручник Илија Најдовски а трећи се не сећам сад.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime17.07.17 18:25

Ja sam bio JANUARAC 1987 u 3 ceti komandir mi je bio MARKO ANGELOVSKI i ILIJA je bio komandir 3 voda
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime17.07.17 18:46

Lala Basaid (citat):
Ja sam bio JANUARAC 1987 u 3 ceti komandir mi je bio MARKO ANGELOVSKI i ILIJA je bio komandir 3 voda
Били су то људи јединствени и као официри као људи,и као другари,заједно смо прошли доста од обуке,Криволака 19 дана,до Косова и побуне марта 81. Онда нас разбише цео батаљон на 4.стране граница,Грчка,Бугарска и Албанска.
Ја имадох среће за Ст.Дојран беше добро,али неки моји другари из чете и батаљона одоше у Дебар,пуна ратна опрема,десетина у патроли све под шлемом и ратном опремом... Има ту много да се приповеда ал слабо се јављају из моје генерације,или нису наишли на овај форум или ко зна шта већ...Незнам одакле си,мислим да си из Срема по надимку.Доста познајем по Срему супруга ми је оданде.
Поздрав Лало
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime17.07.17 21:12

Iz banata sam okolina Kikinde dobri su oficiri bili i Marko i Ilija tvoja karaula se sastajala sa djevdjelijskim pravcem za moju karaulu NIKOLIC si cuo ja sam bio odma preko jezera.Pa ja radim u Sutjesci u novoj hladnjaci
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime18.07.17 19:22

aleksa961 pograsio sam Despotovac ima i kod mene u banatu
Na vrh Go down
Sponsored content





Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве    Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве  Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ
» ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК
» Pula - Katarina, mornarička pešadija
» Osjek 1981
» Brioni 1981.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: