FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje

Go down 
+17
MAKI DAMA
dorjan
Milan Milenković
vojnik st
ČIČA iz 1 baterije
pero
ZenNom
alrudic
mongolac
Lazo30/2
francek11
pera84
Ismet
ZAGORAC
vojniks
1980/81
Rade Aksentic
21 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime15.08.21 22:28

Tačno tako - dobro se sjećaš.
Ja sam imao radiostanicu i kontaktirao uglavnom sa komandom i sa Cavnikom i nisam se mnogo bavio sa vojskom.
Ponekad sam bio dežurni i imao vojsku na obuci ali sam im dao svima VOLJNO i uživali su za razliku od nekih što su se iživljavali nad mladim vojnicima.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime19.09.21 18:29

Lazo poslao sam ti poruku
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime19.09.21 21:32

Zna li netko šta je sa civilima šta su radili u kasarni?Jesu li kuhari Grega i Simić živi?
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime20.09.21 19:55

sajkas (citat):
Izgleda da je umesto kapetana Boze dosao Krajovski u Nastavnu bateriju.Da mi je stati pred Bozidara da mu kazem da sam gadjao strelom avion.A nismo ni obuku zavrsili,nismo isli na Premanturu.Bacio me vodnik Marjanovic u kuhinju.Ispravio Cigulajkic.Radio sam kod zastavnika Dzumbusa.Bio nam je magacin najbolji u 9. armiji.Secam se leta 1983.Neka utakmica je bila na stadionu Olimpije.Goreli su reflektori.
Neki pijani momci su gadjali zicu kod stacionara.Cavnik ih je smirio sa par reci.Bio sam na strazi gore
gde se cuvala vrata sa planom odbrane kasarne.Cuje se muzika.Neko pusta Atomsko skloniste iz spavaone.Jao prodjose silne godine.Jao mladosti nista od tebe.Krsta me pocinju boleti,a onaj brom tek sad deluje.Kasnije sam isao u Suboticu na vezbe.Vadjene raketa iz sanduka,bla bla.Kad je dosao rat i stani pani.Nista od svega toga...
Da nije taj džumbus vodio vojnički servis?Upravo smo mi u servisu 1990 zatekli džumbus u servisu kad je taj zastavnik otišao u penziju ako je to taj lik.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime20.09.21 20:13

vojniks (citat):
Lazo poslao sam ti poruku
Sory,poslao sam poruku 1478/2 pa neka mi se javi na pp
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime06.10.21 21:51

Saznao sam da je Cavnik poginuo u saobraćajnoj nesreći.
To mi je rekao Esad Avdović iz Sjenice inače desetar i moja generacija koji sada radi u Švedskoj.
To je onaj vrlo jaki i pravi sportista koji nam je svima prebacio kamena s ramena.
Na vrh Go down
sajkas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-04-10

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime10.10.21 13:35

Mada je Cavnik bio malo kurcevit,ne bih mu pozeleo takvu smrt.Druze kapetane neka ti je laka zemlja.
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime20.10.21 21:28

I ja kažem neka počiva u miru mada je bio vrlo čudan i nepredvidljiv i uživao u kolektivnom kažnjavanju  cijele baterije.
To mu je bila najveća mana.
On je otišao iz vojske 1991 i predavao je u srednjoj školi računajništvo.
Bio je i ravnatelj škole na Taboru u Ljubljani.
Tih godina sam ga jednom sreo u Ljubljani i malo smo popričali inače nismo imali kontakata.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime25.10.21 21:44

Ovo me podsjeća na Dobićeve baze salutiranje
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime26.10.21 10:33

Ovako se Dobić derao 1990 na vojnika Čelića iz Zenice,vojnik bio totalno pijan  i zna se odoh u pritvor,čitavo polje je odjekivalo Very Happy
Na vrh Go down
sajkas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-04-10

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime28.10.21 18:23

U jesen 1983. intendantski vod u kasarni je bio zapusten.Doveli su Dobica.
Strasni Dobic po zlu cuven.Ne, uzeo je da sa vojskom riba WC.Ko ga onda ne bi ribao.
Rekoh mu:"Sve voda pere ali crn obraz ne moze".Postali smo prijatelji.
Sva ona slova po vodu smo mi rezali,cistili radili.Ja sam radio kod zastavnika Dzumbusa,
mene su zvali mali Dzumbus.Jednom je Dobic pregledao kasete.Moja kao za izlozbu.
Kod jednog druga izmrvljen hleb ali ima firmiran parfem.Poceo se Dobic drati:"Vidi mu kasete,a
ovamo Helena Rubinstajn i picke materine"...Za 29.novembar smo isli u muzej.To je pored hale Tivoli.
Za Novu Godinu nije cekao kuci vec sa nama.Kapi alkohola nije popio.Igrao je na stolu.Kada je dosla ponoc.
Uhvatili smo Kozaracko kolo i isli po celoj kasarni.Oko podne pukovnik je dosao i naredio da se skinu svi
 ukrasi.I deda Mraz sto sam ga ja od stiropora napravio.U junu smo se pozdravili.Jedna prostorija je
bila odredjena za kafu.Drveni stolovi od jednog bivseg vojnika.Trebalo je starih stvari pa da bude kao u muzeju.
Eto zasto je Dobic vikao.Sve ima svoju istoriju.Vojnici su ga smatrali kao oca.Jednom je bio u vodu
do uvece.Jedan vojnik iz Zenice je bio u pidzami pred njim."Golog kurca si izasao pred zastavnika",drao
se Dobic ali to je vise bilo nekako ocinski.Na rastanku mi je rekao da upisem Visu skolu i zavrsim u mom
mestu jer nije na odmet.Ja to i uradih jebo li me on.Sad ova suza za Cavnikom je vise zamnom odnosno jednoj mladosti
kojoj rok istice.E kako sam onda mlad bio i kakvu sam snagu imao.Joooooooj kako bi se napio ali ne pijem.Retko kad.

pera84 and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime28.10.21 19:56

Tako smo mi 1990 doveli u red vojnički servis,bilo rasulo nekog zastavnika
Na vrh Go down
sajkas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-04-10

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime29.11.21 14:07

Evo ja na danasnji dan 29.11.2021. sam kupio nesto domace kobasice.Spremio sam i sok i kolac.
29.11.1983. sam isao sa drugovima u muzej revolucije kod hale Tivoli.Vodio nas je zastavnik Dobic.
u Tivoliju smo popili pivo osim Dobica.Neki stari slovenac je vodio civavu.Kaze jedan konobar da bi bio dobar za cevape.Neki Bosnjak saljivdzija.Posle smo dosli u kasarnu i rucali.Dobili smo sok i kolac.
Nepopravljivi sam jugonostalgicar.Nisam nesto bas ziveo dobro ali sto puta bolje nego sad.Cestitam ovaj
praznik svim drugovima koji ga se secaju i postuju.Ljubo.

pera84, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime16.01.22 23:18

Zna li neko, kako se zvao onaj iz Vojvodine momak koji je volio da se tuče.
Zbog više tuča nije postao desetar i dobio je prekomandu koliko se pričalo u Bileću.
Cavnik ga je volio zbog okretnosti i brzine i bio je kao munja za sve što je radio.
Ali nije mogao da pređe preko čestih tuča i napada na vojnike ito bez ikakvog razloga.
Jednostavno mu se neko nije sviđao i bez upozorenja ga je napao i žestoko ga je izboksovao.
Na vrh Go down
Sponsored content





kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje   kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
» Kasarna Bratstvo Jedinstvo Ljubljana Polje VP 1478/8 1984-1985
» Kasarrna Bratstvo i jedinstvo-Ljubljana polje Generacija Avgust 1985-Diverzanti
» Ljubljana Polje - kasarna bratstva i jedinstva
» LJUBLJANA POLJE - 85/86 - VP 1478/3

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: