FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.

Go down 
+6
Stanko1
SveJug
more6
semsudin
BEOGRAD
Kuhar-Debar.
10 posters
AutorPoruka
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime30.01.15 3:08

Zelio bih da se malo prisjetimo 82 god.i te cudesne rep.Yuge po meni najdraze reprezentacije svih vremena.I danas zalim zasto se nismo plasirali dalje ali nismo najvise zbog sudija i kobnog penala,ali ti fudbaleri zasluzuju da se uvijek pominju,eto nastavicemo sa temom ako bude jos komentara na temu a naravno bice i slika.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime30.01.15 3:54

Secam se tog prvenstva pre svega po dobrim utakmicama i ekipama koje su bile jake kao smrt. Nemacka , Brazil, Argentina, Italija. Brazil sa Sokratesom, Falkaom, Zuniorom i Ederom. Nemacki tim sa Rumenigeom, Hrubesom i Litbarskim.
Od nasih se mnogo ocekivalo, pre svega zbog Miljanica, a na kraju nisu postigli nista.Od Spanije izgubili zbog penala ali su Honduras pobedili na jedvite jade, sa penalom pred sam kraj. Na papiru je to bio odlican tim ali nije funkcionisao kao tim, zato nikada nije ni bilo znacajnijeg uspeha reprezentacije. Mislim da je Osim jednom prilikom rekao kako Helmut Sen baci loptu igracima i oni sami treniraju, dok on sa nasima mora da se svadja da bi izasli na trening.


Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime30.01.15 4:16

BEOGRAD (citat):
Secam se tog prvenstva pre svega po dobrim utakmicama i ekipama koje su bile jake kao smrt. Nemacka , Brazil, Argentina, Italija. Brazil sa Sokratesom, Falkaom, Zuniorom i Ederom. Nemacki tim sa Rumenigeom, Hrubesom i Litbarskim.
Od nasih se mnogo ocekivalo, pre svega zbog Miljanica, a na kraju nisu postigli nista.Od Spanije izgubili zbog penala ali su Honduras pobedili na jedvite jade, sa penalom pred sam kraj. Na papiru je to bio odlican tim ali nije funkcionisao kao tim, zato nikada nije ni bilo znacajnijeg uspeha reprezentacije. Mislim da je Osim jednom prilikom rekao kako Helmut Sen baci loptu igracima i oni sami treniraju, dok on sa nasima mora da se svadja da bi izasli na trening.
Da lijepo si to rekao ali ja jos uvijek mislim da je taj tim Yuge zaista bio imresivan ali kao sto sam vec rekao na zalost nismo imali srece,a to protiv Hondurasa treba se samo prisjetiti Sesticev prodor i dribling za penal to nikad zaboraviti necu a i sudiji koji nam je sudio protiv Spanaca .Nabrojao si neke velike igrace Brazila a mozda najvec u to vreme si zaboravio a to je veliki Ziko,mislim da je Brazil bio najaci tada i trebali su biti prvaci ali eto nije se desilo i smatram po meni da je to najvece SP ikada.

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime30.01.15 4:36

Imas pravo, zaboravio sam Zika koji je tada verovatno bio broj jedan u svetu. Strasna ekipa, sa trenerom Santanom, koga su zvali poslednji romanticar. To je bio "pravi Brazil", a ne ova ekipa sa poslednjeg prvenstva.
Nemci su isto bili smrt u to vreme. Zaboravio sam da spomenem Magata, Brajtnera, Kalca i Mateusa. Realno ta je ekipa bila daleko bolja od ove koja je osvojila poslednje prvenstvo. Igrao se tada i drugaciji fudbal. Sada su svi poceli da igraju kao Italija. Das prvi gol i onda prelazis u formaciju 10-0-0. Very Happy
Nasa reprezentacija je kao sto sam rekao, bila jaka ako se gledaju imena, medjutim nismo imali trenera koji je bio u stanju da od njih napravi tim. Bilo je tu i drugih problema. Igraci koji su u inostranstvu i oni domaici, kojima je to bila prilika da se "prodaju". Postojalo je ono glupo ogranicenje od 27 godina.
Fudbal nam je uvek bio sport broj jedan, a u njemu gotovo da nismo ostvarili nikakav uspeh. Sa druge strane u kosarci , vaterpolu i rukometu smo imali vrhunske rezultate ali se tim ekipama poklanjala mala paznja.

Slazem se oko ocene prvenstva. Nikada nije bilo toliko dobrih ekipa kao te 1982ge.


Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime30.01.15 4:49

BEOGRAD (citat):
Imas pravo, zaboravio sam Zika koji je tada verovatno bio broj jedan u svetu. Strasna ekipa, sa trenerom Santanom, koga su zvali poslednji romanticar. To je bio "pravi Brazil", a ne ova ekipa sa poslednjeg prvenstva.
Nemci su isto bili smrt u to vreme. Zaboravio sam da spomenem Magata, Brajtnera, Kalca i Mateusa. Realno ta je ekipa bila daleko bolja od ove koja je osvojila poslednje prvenstvo. Igrao se tada i drugaciji fudbal. Sada su svi poceli da igraju kao Italija. Das prvi gol i onda prelazis u formaciju 10-0-0. Very Happy
Nasa reprezentacija je kao sto sam rekao, bila jaka ako se gledaju imena, medjutim nismo imali trenera koji je bio u stanju da od njih napravi tim. Bilo je tu i drugih problema. Igraci koji su u inostranstvu i oni domaici, kojima je to bila prilika da se "prodaju". Postojalo je ono glupo ogranicenje od 27 godina.
Fudbal nam je uvek bio sport broj jedan, a u njemu gotovo da nismo ostvarili nikakav uspeh. Sa druge strane u kosarci , vaterpolu i rukometu smo imali vrhunske rezultate ali se tim ekipama poklanjala mala paznja.

Slazem se oko ocene prvenstva. Nikada nije bilo toliko dobrih ekipa kao te 1982ge.
Lijepo bi se bilo i prisjetiti startnih 11 za plave u toj Spaniji Pantelic,Gudelj,Buljan,Stojkovic,Zajec,Surjak,Vujovic, Petrovic,Halilhodzic,Sljivo i Pasic.

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 57
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime30.01.15 22:03

Kuhar-Debar. (citat):
Zelio bih da se malo prisjetimo 82 god.i te cudesne rep.Yuge po meni najdraze reprezentacije svih vremena.I danas zalim zasto se nismo plasirali dalje ali nismo najvise zbog sudija i kobnog penala,ali ti fudbaleri zasluzuju da se uvijek pominju,eto nastavicemo sa temom ako bude jos komentara na temu a naravno bice i slika.
Jugoslavija je u kvalifikacijama za to SP bila druga iza Italije uz učinak 6pobjeda,1remi,i 1poraz i sa tad prikazanom napadačkom igrom bez obzira ko je protivnik sa pravom ispraćena u Španiju da može nešto učiniti.
Nažalost u silnoj želji da naprave rezultat izgorili su u prvoj utakmici protiv Sj.Irske i mršavi 0-0.
U drugom meču protiv Španije bili su jako dobri ali su poraženi 2-1 uz debelu pomoć sudca Sorensena koji je dosudio penal za domaćina a prekršaj bio van 16 metara.Kad je golman Pantelić obranio penal,sudac ponavlja penal koji u drugom pokušaju Huanito pretvara u gol.Nakon toga Španci daju pobjedonosni gol i odlazi se u treće kolo koje sve odlučuje.Jugoslavija u grču teško pobjeđuje Honduras 1-0 dok Sj.Irska pobjeđuje Španiju 1-0.Pravila tad nisu bila kao sad da se utakmice igraju istovremeno pa se je otvoreno sumnjalo na štimanje rezultata jer utakmica Španija- Sj.Irska se je igrala dan posle Jugoslavija-Honduras.Bez obzira na sve te igre sami smo krivi jer nismo pobijedili Sj.Irsku a bili smo bolji.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime30.01.15 22:52

Meni je također to svijetsko prvenstvo jedno od najdražih.Još i danas pamtim onaj penal koji je dosuđen a Zajec ga je rušio bar pola metra izvan šesnaesterca.Jako mi je žao bilo Brazila koji je ispao od Italije.Sjećam se da sam tu utakmicu pratio zajedno sa prijateljem koji je navijao za Italiju a ja za Brazil.Puno dobrih reprezentacija ali i igrača.Pamtim Edera iz Brazila koji je imao nevjerojatno jak udarac.Safet Sušić trebao je kao zablistati na tom prvenstvu ali malo suci,malo naša kilava igra i ispadanje.Na kraju kad su se vratili najviše se kritiziralo trenera Miljana Miljanića.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime31.01.15 18:23

semsudin (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Zelio bih da se malo prisjetimo 82 god.i te cudesne rep.Yuge po meni najdraze reprezentacije svih vremena.I danas zalim zasto se nismo plasirali dalje ali nismo najvise zbog sudija i kobnog penala,ali ti fudbaleri zasluzuju da se uvijek pominju,eto nastavicemo sa temom ako bude jos komentara na temu a naravno bice i slika.
Jugoslavija je u kvalifikacijama za to SP bila druga iza Italije uz učinak 6pobjeda,1remi,i 1poraz i sa tad prikazanom napadačkom igrom bez obzira ko je protivnik sa pravom ispraćena u Španiju da može nešto učiniti.
Nažalost u silnoj želji da naprave rezultat izgorili su u prvoj utakmici protiv Sj.Irske i mršavi 0-0.
U drugom meču protiv Španije bili su jako dobri ali su poraženi 2-1 uz debelu pomoć sudca Sorensena koji je dosudio penal za domaćina a prekršaj bio van 16 metara.Kad je golman Pantelić obranio penal,sudac ponavlja penal koji u drugom pokušaju Huanito pretvara u gol.Nakon toga Španci daju pobjedonosni gol i odlazi se u treće kolo koje sve odlučuje.Jugoslavija u grču teško pobjeđuje Honduras 1-0 dok Sj.Irska pobjeđuje Španiju 1-0.Pravila tad nisu bila kao sad da se utakmice igraju istovremeno pa se je otvoreno sumnjalo na štimanje rezultata jer utakmica Španija- Sj.Irska se je igrala dan posle Jugoslavija-Honduras.Bez obzira na sve te igre sami smo krivi jer nismo pobijedili Sj.Irsku a bili smo bolji.
Lijepo si sve objasnio a sudiju Sorensena necu zaboraviti dok sam ziv,Zajec ga rusi ocito van sesnaesterca i on sudi glupi i nepostojeci penal ali eto nekad u sportu bolji i ne pobijedi.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime31.01.15 18:29

more6 (citat):
Meni je također to svijetsko prvenstvo jedno od najdražih.Još i danas pamtim onaj penal koji je dosuđen a Zajec ga je rušio bar pola metra izvan šesnaesterca.Jako mi je žao bilo Brazila koji je ispao od Italije.Sjećam se da sam tu utakmicu pratio zajedno sa prijateljem koji je navijao za Italiju a ja za Brazil.Puno dobrih reprezentacija ali i igrača.Pamtim Edera iz Brazila koji je imao nevjerojatno jak udarac.Safet Sušić trebao je kao zablistati na tom prvenstvu ali malo suci,malo naša kilava igra i ispadanje.Na kraju kad su se vratili najviše se kritiziralo trenera Miljana Miljanića.
Istina prava prijatelju nismo igrali dobro i nismo imali srece nazalost a po igracima i timu koji smo imali vjerujem da smo zasluzili bar cetvrtfinale ako ne i polufinale,a za Brazil cu reci da je to uvjerljivo najbolji tim koji nije osvojio SP.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime31.01.15 20:29

Tako je sve si rekao ispravno.A Italija kao i obično provuče se nekako i onda ode do kraja.Rossi je "eksplodirao",lopta ga je pogađala,kao magnetom dolazila do njega...ostalo je povijest.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime31.01.15 22:44

more6 (citat):
Tako je sve si rekao ispravno.A Italija kao i obično provuče se nekako i onda ode do kraja.Rossi je "eksplodirao",lopta ga je pogađala,kao magnetom dolazila do njega...ostalo je povijest.
Talijani su zaista cudna repka uvijek imas osjecaj da se provuku i uvijek nekako odu dalje,cijenim njihovu odbranu uvijek su tu impozantni a Rossi te 82 je zablistao i imam osjecaj nikad vise,a imali su i Dina Zofa.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 57
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime02.02.15 16:24


Evo drugovi te famozne utakmice i tog nepostojećeg prekršaja unutar 16 metara.Prekršaj je bio
jasno se vidi izvan 16 metara gdje Zajec koji je napravio prekršaj nije pomjero se nikud  i stoji nekih pola metra van kaznenog prostora.Alonso je sa mjesta gdje je fauliran bacio se napred i
ležao je unutra fauliran.Sudija Sorensen ili nije tu akciju gledao komplet ili je jedva čekao da se desi takva situacija pa da svira penal.No i sa tom pomoću sudca mogli smo ih dobiti ili barem izvući remi ali nisu momci imali i malo sportske sreće da se to i desi.Šanse su postojale kao što se i vidi na ovom videu.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime02.02.15 19:07

semsudin (citat):
Evo drugovi te famozne utakmice i tog nepostojećeg prekršaja unutar 16 metara.Prekršaj je bio
jasno se vidi izvan 16 metara gdje Zajec koji je napravio prekršaj nije pomjero se nikud  i stoji nekih pola metra van kaznenog prostora.Alonso je sa mjesta gdje je fauliran bacio se napred i
ležao je unutra fauliran.Sudija Sorensen ili nije tu akciju gledao komplet ili je jedva čekao da se desi takva situacija pa da svira penal.No i sa tom pomoću sudca mogli smo ih dobiti ili barem izvući remi ali nisu momci imali i malo sportske sreće da se to i desi.Šanse su postojale kao što se i vidi na ovom videu.


Ako sam dobro informisan, to mu je bila zadnja utakmica koju je i sudio. Odmah posle tog meca poslat kuci.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime03.02.15 2:26

SveJug (citat):
semsudin (citat):
Evo drugovi te famozne utakmice i tog nepostojećeg prekršaja unutar 16 metara.Prekršaj je bio
jasno se vidi izvan 16 metara gdje Zajec koji je napravio prekršaj nije pomjero se nikud  i stoji nekih pola metra van kaznenog prostora.Alonso je sa mjesta gdje je fauliran bacio se napred i
ležao je unutra fauliran.Sudija Sorensen ili nije tu akciju gledao komplet ili je jedva čekao da se desi takva situacija pa da svira penal.No i sa tom pomoću sudca mogli smo ih dobiti ili barem izvući remi ali nisu momci imali i malo sportske sreće da se to i desi.Šanse su postojale kao što se i vidi na ovom videu.


Ako sam dobro informisan, to mu je bila zadnja utakmica koju je i sudio. Odmah posle tog meca poslat kuci.
I zasluzio je da mu bude zadnja,razduzio se posle utakmice,Zaboravi Espanju zaboravi senjorite.....
Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1881
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 75
M(j)esto Zagreb

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime13.02.15 6:49

Dobro pamtim to svjetsko prvenstvo pa dodajem neke svoje primjedbe, svjestan da se neki neće složiti sa mnom.
Jugoslavija je igrala loše. To je priznao i sâm Miljanić, koji je na povratku rekao novinarima: ''Nema sumnje, ovo je neuspeh''.
Kilava igra se najbolje vidjela protiv Hondurasa, kada je vratar Dragan Pantelić vikao na suigrače: ''Igrajte, p.čka vam materina!''.  Laughing
Po meni - a to nije samo moje mišljenje - isključivi krivac je pokojni Čiča (Miljanić). Na SP je primjerice poveo samo dvojicu igrača iz momčadi državnog prvaka, od kojih je igrao samo Zajec dok je Deverić odgledao cijelo SP sa tribina. Najviše mu se predbacivalo što nije poveo Marka Mlinarića iz Dinama i Boška Đurovskog iz Crvene Zvezde koji su bili u top-formi. Umjesto toga vodio je, kao i 1974., nekoliko isluženih Zvezdaša kako bi im omogućio da se bolje prodaju u inozemstvu.
Kad smo već kod prodaje, NSJ/FSJ se toliko razljutio na reprezentaciju da je odbio izdati dozvolu Pižonu Petroviću i još nekima da ranije odu u strane klubove.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6965
ČLAN OD: : 2011-01-25

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime13.02.15 7:50

Po imenima I potencijalu najjaca reprezentacuja SFRJ.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime14.02.15 0:24

Lijepo si to napisao Stanko sa dosta toga se slazem,moje razmisljanje da smo nekako igrali u grcu citavo vrijeme,nismo nikako dosli do toga da nam igra bude leprsava kao sto se ocekivalo,neznam tko je tome glavni krivac mozda igraci mozda Cica nisam siguran,a puno sam ocekivao od te rep.moja mozda najomiljenija rep.Yugoslavije za sva vremena.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime24.04.19 21:16

Stanko1 (citat):
Dobro pamtim to svjetsko prvenstvo pa dodajem neke svoje primjedbe, svjestan da se neki neće složiti sa mnom.
Jugoslavija je igrala loše. To je priznao i sâm Miljanić, koji je na povratku rekao novinarima: ''Nema sumnje, ovo je neuspeh''.
Kilava igra se najbolje vidjela protiv Hondurasa, kada je vratar Dragan Pantelić vikao na suigrače: ''Igrajte, p.čka vam materina!''.  Laughing
Po meni - a to nije samo moje mišljenje - isključivi krivac je pokojni Čiča (Miljanić). Na SP je primjerice poveo samo dvojicu igrača iz momčadi državnog prvaka, od kojih je igrao samo Zajec dok je Deverić odgledao cijelo SP sa tribina. Najviše mu se predbacivalo što nije poveo Marka Mlinarića iz Dinama i Boška Đurovskog iz Crvene Zvezde koji su bili u top-formi. Umjesto toga vodio je, kao i 1974., nekoliko isluženih Zvezdaša kako bi im omogućio da se bolje prodaju u inozemstvu.
Kad smo već kod prodaje, NSJ/FSJ se toliko razljutio na reprezentaciju da je odbio izdati dozvolu Pižonu Petroviću i još nekima da ranije odu u strane klubove.
Ja koliko se sećam propisi su tada bili da pre 27-28 nije se moglo ići vani, tako da je Pižon morao čekati te godine i to nema veze sa Prvenstvom, već je propis ranije bio. Tako je Petrović ostao čak punih 10 godina u dresu Zvezde, što je danas, priznaćete nezamisliva opcija jer idu posle par meseci ili godinu-dve dana.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime24.04.19 21:17

Jel Piksi na toj utakmici protiv Španaca dao onaj gol, kada je zalomio protivnika i postigao lep gol... ili je to bilo pre toga, malo sam zaboravio.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime24.08.20 13:19

Ulogirao sam se nedavno pa da napišem par pametnih.
Odmah da odgovorim Slobi da Piksi nije niti putovao u Španiju odn. nije bio na spisku reprezentativaca koji su išli na Sp.
Slažem se sa Stankom da je najveći krivac bio Miljanić koji nije dobro selektirao igrače, nije ih dobro pripremio za klupski
sustav natjecanja kao što je SP ni taktički, ni psihički ni fizički.
Stanko reče da je iz tadašnjeg prvaka Dinama pozvao samo Zajeca i Deverića koji nije ni ulazio u igru, kao niti Boška Đurovskog,
desnog beka Zvezde koji je bio u životnoj formi, a nije zvao Mlinarića u to vrijeme najboljeg veznog igrača u Jugoslaviji,
tj. da se ispravim koji je bio u najboljoj formi.
Sjećam se da novinari pisali da je bilo i svađe između tehničkog opskrbljivača za reprezentaciju, odn. između Pume i Adidasa.
Po imenima individualno smo imali strašne igrače, ali oni nisu bili EKIPA, kao što je to bio slučaj sa reprezentacijom Hrvatske
na SP u Rusiji 2018. godine.
Miljanić je vodio islužene igrače mahom iz Zvezde da se bolje prodaju u inozemstvo, Sušić je do besvijesti "davio" loptu,
ugl. svatko je igrao za sebe ali ne i za ekipu. Istina, i suci su nas izmasakrirali, sudili protiv Španjolske nepostojeći penal, Zajec
nadrapao ni kriv ni dužan.
Brazil mi je igrao daleko najljepši nogomet, a najpragmatičniji su bili Talijani koji su igrali negledljiv nogomet, ali rezultatski
opravdan i kasnije su na čelu sa Zoffom i Rosijem i postali svjetski prvaci. Njemački tim isto strašan.
Obrukali smo se propisno. Meni se također svidjela i Poljska sa Latom i Boniekom, također sjajna ekipa.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime21.09.20 9:10

Tada je Brazil igrao najljepši nogomet i po meni imao sjajnu ekipu. Ali, Italija je igrala najpragmatičniji i najsvrsishodniji nogomet, ružan za gledanje, igrali su na rezultat, prvo obrana, taktički postavljena, a gol ako se zabije..i imali su neponovljivog Paola Rossija

gospodine voli ovaj upis

Na vrh Go down
gospodine
Gušter
Gušter
gospodine


BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2014-04-15
M(j)esto Praha

Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime03.11.23 23:00

Doktor Živago (citat):
Tada je Brazil igrao najljepši nogomet i po meni imao sjajnu ekipu. Ali, Italija je igrala najpragmatičniji i najsvrsishodniji nogomet, ružan za gledanje, igrali su na rezultat, prvo obrana, taktički postavljena, a gol ako se zabije..i imali su neponovljivog Paola Rossija

Slazem se u potpunosti sto se tice Brazila.
Na vrh Go down
Sponsored content





Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.   Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Jugoslavija nesretne 82 godine u Spaniji.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» crveni krst vezista v6595-5
» Izbor najbolje pjesme Evrovizije bivše YU
» "Volio bih da sam golub", Jugoslavija/DDR 1989/1990
» Električni orgazam Igra Rock 'n' Roll Cela Jugoslavija
» KUTAK ZA VICEVE

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: SPORT, ZABAVA I SLOBODNE AKTIVNOSTI
-
Idi na: