FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Gornji Milanovac

Go down 
+72
Željka Vračević
Krmar
PORUCNIK
ruski68
Monopoli
posavljak
zuka-laza
boki68
Nedzad 90/91
Simo Babić
Tole
sarajevo1
Slavco
Mile Gacesa Nidzo
milan košir
Mikula 67
ZaraDerventaa
JanezC
guca 83/84
SveJug
Koselj
09-86-87
davorinmesaric
Dejan_Stojičić
lacoš
Goran Banovic
013gonzo
neno64
ser_dex
Gringo
ZAGORAC
Sasko
salebgd
mojesunebovezalizicom
UltraEra
11807
sarics
RRU-9B
Joško
Ferdo
file1979
MI6
z.z.tom
ZOKA
ZIKASID
martovac 87/88
GARDA
SandiŠ-5659/7
veljo-051
dcveles
Kukuriku
dpuric
žare
Kemo Specijalac
Merc-Pjevač
Max Blitz
Gashi
janeztrdi
sloiztok
alexandar
missar
ljuba1
petar 5659
Perikle
radiorelejac
Lale0201
okigor
staradžomba
crnogorac
purger
mgalic2
mailman
76 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime05.12.14 23:31

Zdravo Koselj,ja sam bio dvije godine poslije pa nemogu ništa pomoći,ali ima par momaka koji su bili klasići tvoga oca pa će se valjda javiti.Volio bih to.
Na vrh Go down
Koselj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-12-05

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime06.12.14 16:37

On se brinuo za muziku (truba) i ozvucenje kaserne.
Na vrh Go down
Koselj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-12-05

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime06.12.14 17:07

Cao zare, moj ati je slovenec. a se mogoce spomnis slovenca Smile
Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime07.12.14 22:59

kdo je bil njegov komandir?
Na vrh Go down
Koselj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-12-05

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime08.12.14 12:53

bom ga danes zvecer vprasal in potem tukaj napsial Smile
Na vrh Go down
Koselj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-12-05

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime08.12.14 16:08

on mi je pisal: "ne spomnim se njegovega imena, ampak je bil en majhen z brkami in je bil skoraj vedno pijan. vec se ta hip ne spomnim" Very Happy
Na vrh Go down
z.z.tom
Gušter
Gušter
z.z.tom


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto LJUBLJANA, Slovenija

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime11.12.14 20:55

Pozdravljen Koselj.
Tvoj oče Metod (?) je bil najbrž klasa november 1984 (mogoče pa tudi avgust 1984, nisem čisto prepričan). Bil sem z njim nekaj časa, dokler nisem šel v prekomando.
Prenesi mu moje pozdrave.
Tom, Ljubljana (četa 14)
Na vrh Go down
Koselj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-12-05

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime11.12.14 22:20

Zdravo Tom,
hvala za odgovor. Ja, ime mu je Metod !
Njegov (ocetov) spomin je ze precej sublimiral, na zalost.
Ne spominja se vec v kateri ceti je bil  in na zalost se tudi tebe (Tom) ne spominja.
Imas kaksne slike iz tistih casov ali pa kaksne grupne slike iz vojske, potem bi mogoce kaksnega prepoznal.  Spominja se nekega Aco-ta (?) slovenca iz Kopra. 
V pricakovanju na kaksno sliko, 
lep pozdrav Koselj iz Dusseldorfa
Na vrh Go down
ZOKA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-23

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime15.02.15 22:11

dajte onaj link na fb
Na vrh Go down
guca 83/84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-03-27

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: jul 83   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime27.03.15 22:30

Pozdrav svima
Sluzio sam u Gornjem Milanovcu  83/84 julska klasa, obuku sam prosao kod kap Popovica kao radiorelejac pa sam posle obuke nastavio sluzenje u tehnickom vodu kao bravar i farbar.Za GM me vezuju lepe uspomene,pa u njih i spada i kopanje kanala za podzemni kabel koji smo kopali prema Cacku Voleo bih da mi se jave drugari koji me se secaju.
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime30.03.15 11:58

Živio drugar.dobro nam došao,nadam se da će neko da ti se javi
Na vrh Go down
salebgd
Gušter
Gušter
salebgd


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-05-23
DOB : 59
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Lazarevic   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime23.05.15 18:01

Smile Malog Lazarevica?   Very Happy Very Happy Very Happy
Nit manjeg coveka niti dubljeg glasa!  I meni je bio k-dir cete Very Happy 
Pozdrav i tebi od desetara januarske klase '84, ja sam u martu '85 vec bio na putu kuci, posle ravno 14 meseci

okigor (citat):
Pozdravljeni , jaz sem pa Slovenec .
Bil sem v Gornjem Milanovcu 84/85 - februarska klasa .
Še sedaj se spomnim kapetana Lazarevića iz Radio čete , kjer sem bil tudi sam radiotelegrafist teleprinterist .
Ja , to so bili lepi časi .
Pa vse te punce na korzo-ju po G. Milanovcu v nedeljo po kosilu .
Pa Senjaka se spomnem tudi jaz .

vojna pošta 5659 - Gornji Milanovac
Igor Šušmelj - Nova Gorica
Na vrh Go down
salebgd
Gušter
Gušter
salebgd


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-05-23
DOB : 59
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Sandor Karas   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime23.05.15 18:07

ljuba1 (citat):
Pre svega pozdrav svima na forumu.

Ja sam sluzio u Gornjem Milanovcu od Jula 1983 do prekomande u Uzice. Vezista naravno. Komandant Kapetan Sandor Karas legenda.

Ne secam se ostalih oficira, ali se secam dosta imena saboraca  Very Happy

Obzirom da vidim da niko ne pise imena, mozda i nije dozvoljeno da se navode imena i prezimena pa cu tako i ja preskociti.

Ako ima neko iz moje generacije/klase neka se javi.

Sandor je bio svetska faca u moje vreme, '84. Najvise sam voleo da bezim kuci kad je on bio dezurni oficir  Laughing par puta je i gledao moj krevet na kojem su bili pokriveni jastuci...
Na vrh Go down
salebgd
Gušter
Gušter
salebgd


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-05-23
DOB : 59
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Picerija   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime23.05.15 18:17

GARDA (citat):
U Gornjem Milanovcu bio u Aprilskoj 1981. Telefonista. Sandor Karas tada bio porucnik! Predivan lik! U aprilskoj klasi samnom bio i Marinko Rokvic. Nakon mesec dana on presao u komandu stana i tu kao drzao obezbedjenje a ustvari pevao navece u Domu JNA a i nama u krugu kasarne. Ja nakon mesec dana dobio posao u komandi stana kao cata... (imao lep rukopis a to tada bilo dovoljno za tu funkciju). Hteli me aktivirati i zadrzati u JNA ali  nisam hteo. Prekomandovan u septembru 1981 u Beograd u SSNO i Generalstab JNA. Radio mesec dana na vojnoj centrali a onda OPET ha ha zbog lepog rukopisa dobio funkciju CATE a ubrzo i funkciju IKZR-a (INSTRUKTOR ZA KULTURNO ZABAVNI RAD). U Zgradi u Nemanjinoj u Beogradu bio do maja kraja maja 1982. Bio pri gardiskom bataljonu. Tada savezni sekretar bio general Nikola Ljubicic a nacelnik generalstaba admiral Branko Mamula. Komandant beogradske armijske oblasti bio general pukovnik Petar Gracanin. U Gornjem Milanovcu ipak bilo predivno tih sest meseci. Trcanje i izlezavanje po Senjaku. Bezanje preko zice u piceriju... jednu i jedinu u Milanovcu. Sa prozora spavaone mahao i muvao cure sa druge strane ulice u zgradama. Moji najbolji drugari u G. Milanovcu.... Fahrudin Hasic iz Bijeljine, Gogov Zoran iz Strumice, Kogoj Igor iz Nove Gorice..., Klicek Ivan Varazdin...., Imenkovic Sanjin Rijeka..., Budimir Jaksa Split......, Omeragic Ramo... Gornji Vakuf................ gde su svi ti ljudi.... ??????

Ja sam januarska '84 ali ne mogoh da izdrzim kad procitah za piceriju koja se valjda zvala "kod Mede", jedna jedina u ulici koja na dole vodi ka glavnoj ulici i crkvi preko puta  Smile ... U nju je cesto svracao i Aleksandar Ilic, tada mladi narodni pevac, i kad god je dolazio, sa vrata je govorio: "Medo, pusti onu moju..." i naravno, odmah je gruvalo sa zvucnika " Ne daj seeee generacijo...." koju on i peva  Very Happy Very Happy Very Happy
Eh, mladosti  Sad
Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime24.05.15 15:14

Veliki covek Sandor Karas. Iako ozbiljan i profeisonalni vojnik imao je veliko razumevanje za vojsku i zato su ga svi voleli kao oficira.

A picerija je bila cudo. Odmah pored zice ali kad odes nekako imas osecaj da si u drugom svetu.
Na vrh Go down
JanezC
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-06

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime06.09.15 21:27

Pozdrav, slučajno uleteo na ovaj forum (tražio kapetan Šljukić). ha svašta. Odmah prepoznao Žareta - guštera - ja
sam onaj Celarec - al u stvari Janez Celarc iz Vrhnike. proveri FB - ne mogu slati poruke 7 dana od upisa u forum. 
Žare, drago mi je, da si me prisetio na neka prezimena!
Radiotelegrafista kod Kap. Šljukiča i malog Stankoviča u 1982.

Hvala svima zaslužnima za ovaj forum!
Na vrh Go down
JanezC
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-06

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime06.09.15 21:35

Ovaj Žare je faca, sečam se, da je prilikom podizanja zastave pustio Aquarius iz Hair-a,
umesto prigodne pesme za podizanje - i dobro je prošo. Valjda nisu prepoznali komad,
zna se da se radi o anti-bilo šta komadu. Jao, zaista geg koji fali u nekom antiratnom filmu.

Svaka čast, ludo!
Na vrh Go down
JanezC
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-06

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime08.09.15 8:46

A da vas prisjetim na kantinerku Ružu, jeli momci, nitko od vas je se ne sječa,
bila je lijepša svaki dan, da bi posljije 14 dana bila ljepša od Lijepe Brene (ovaj,
hm, nija, al bila nam je bliža)!

A Eurokrem tablice ili med za marendu? Eurokrem generacijo!
(ili jagodnu vodku - jao kako se povračalo po njome...)

Izvinite za koske koje bacam.

Poz. Janez
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime09.09.15 22:13

Evo ti jedan plus za sjećane na kantinerku Ružu.Ja sam ishlapeo pa se ne mogu prisjetiti kako je izgledala a jedino čega se sjećam da sam naručivao kod nje kajgana u lepinji koja mi je tada bila otkriće.
Na vrh Go down
JanezC
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-06

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime10.09.15 8:01

E Ruža, Ruža, rukom na srce - bila je u kasnim 40-tima,
ali barem meni onaj brom u čaju nije dobro grabio, pa 
bi i Ruža mogla poslužiti. Izvinite momci - ali bili smo doista mladi.

Sečam se i Franca iz Škofje Loke, radio je kako pomoč u kuhinji,
verovatno nije naučio telegrafiju pa je kaznom prebačem tamo.
Jednom je nama, gladnima, prerezao kilu kruha dužinom na pola
i namazao svinjskom mašču - e kakva je to dobrota bila.

Poz. gušteri!!!!
Na vrh Go down
ZOKA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-23

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime01.10.15 20:58

[You must be registered and logged in to see this link.]
Evo na fb geupa Gornji Milanovac
Na vrh Go down
ZOKA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-23

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime01.10.15 21:04

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pardon ovdje
Na vrh Go down
JanezC
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-06

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime06.10.15 18:16

Zoka, puno hvala za info. Na žalost ona FB grupa G. Milanovac ne postoji više,
a ova druga je interesantna sa ponešto slika, pa je pratim.
Još uvek se nadam nekom iz moje generacije iz prelepog G. Milanovca.

Pozdrav od Eurokrem generacije!
Puno hvala!
Na vrh Go down
Koselj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-12-05

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime12.12.15 13:19

cao ljudi Smile
da li se ti salebgd ili JanezC mozda secate na tatu mog. ime mu je Metod Smile
Na vrh Go down
salebgd
Gušter
Gušter
salebgd


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-05-23
DOB : 59
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime01.01.16 16:26

Koselj (citat):
cao ljudi Smile
da li se ti salebgd ili JanezC mozda secate na tatu mog. ime mu je Metod Smile
Cao Koselj,
Ja se ne mogu setiti Metoda, ali ne zameri, omatorio sam malo Smile Ako znas koja je ceta bio, ili koji rod veze (telegrafista, relejac, telefonista, linijas...) veoma bi pomoglo...
Pozdrav!
Na vrh Go down
ZaraDerventaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-19
DOB : 56
M(j)esto Derventa

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime19.01.16 15:42

mart 1987,vp 5659\13 RR veza kom.kap.I kl.Ajdari Amet,st.vodnik Buza Nihad i vodnik I kl.Simovski Jovce.pozdrav za sve
Na vrh Go down
ZaraDerventaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-19
DOB : 56
M(j)esto Derventa

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: ja sam bio martovska 87,bio u ceti kod kap.Ajdari Ameta rr veza/13.   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime19.01.16 16:12

Merc-Pjevač (citat):
Pozdrav ekipa!

Jel ima tko iz Martovske 1987/88 god?

Ja sam tada pjevao uz svoj orkestar,zvali su me Merc  Laughing
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime19.01.16 16:46

ZaraDerventaa dobro nam došao na forum!

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime20.01.16 21:57

Dobrodošao,ja sam bio već 6 mjeseci tu kraj tebe u radiorelejcima 5659/3
Na vrh Go down
ZaraDerventaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-19
DOB : 56
M(j)esto Derventa

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime24.01.16 19:40

MI6 (citat):
Gornji Milanovac, 1986/1987,  VP 5659/3  septembarska klasa, radio-relejac.
Radio-relejni vod kod porucnika Nebojse Stankovica i porucnik Zoran Jankovic. Mislim da je bio i vodnik Jugovic.Pamtim i oficira Rajka Shtekovica koji je bio mnogo strog.Na "Senjaku" se odvijala vojna obuka a ponekad smo strazu davali i u mesto zvano "Klaticevo".Glavni kasarne je bio pukovnik Gavro Jordanovski iz Ohrida.
Zatim prekomanda na radio-relejno cvoriste t.z. "chuke" na Zlatiboru, chuka "Chigota".
Pozdrav.
poizdrav druze,ja sam bio vp 5659/13,87/88 godina,a moj zemljak Pijetlovic iz Dervente je bio tvoja klasa i ostao u kasarni kao desetar mozda ga se sjecas,a ja sam tebe zamjenio na cigoti u septembru 87,preuzeo sam od vaseg klasica brigu o kerovima (buki i dve keruse nj.ovcara),komandiri su bili  zastavnik Kljajic Stanimir ,st.vodnik Friscic Zeljko i vodnik Vasiljevic Rajko
Na vrh Go down
okigor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2010-12-11
DOB : 58
M(j)esto Renče , Nova Gorica - Slovenija

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime13.03.16 17:42

z.z.tom (citat):
okigor (citat):
Pozdravljeni , jaz sem pa Slovenec .
Bil sem v Gornjem Milanovcu 84/85 - februarska klasa .
Še sedaj se spomnim kapetana Lazarevića iz Radio čete , kjer sem bil tudi sam radiotelegrafist teleprinterist .
Ja , to so bili lepi časi .
Pa vse te punce na korzo-ju po G. Milanovcu v nedeljo po kosilu .
Pa Senjaka se spomnem tudi jaz .

vojna pošta 5659 - Gornji Milanovac
Igor Šušmelj - Nova Gorica

Igor, bil si eno klaso pred mano pri Lazareviću... Kateri tvoji so ostali za desetarje? Kako se je imenoval Gaber iz Celja?
LP, Tom

živijo, jaz sem ostal kot desetar, vendar se ne spomnem nobenega Gabra. 
Na vrh Go down
http://www.massmoto.si
okigor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2010-12-11
DOB : 58
M(j)esto Renče , Nova Gorica - Slovenija

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime13.03.16 17:45

Kasarna Gornji Milanovac - Srbija

Razmišljam, da bi letos šel obiskat Gornji Milanovac, pa da obiščem kasarno, kjer smo služili vojsko. A mi zna kdo povedat, če še stoji kasarna in kje je. Mogoče ve kdo naslov ?

Dali još postoji kasarna 5659 Gornji Milanovac ? Možda ima ko adresu, gdje mogu naći taj kraj, tu zgradu ?
Na vrh Go down
http://www.massmoto.si
milan košir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-03-09
M(j)esto Škofja Loka

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime04.04.16 9:41

Zdravo!

V Gornjem Milanovcu sem bil od avgusta 1985, do avgusta 1986. Vojna pošta 5659/16. Telefonist/linijaš. Bil sem kaplar in nisem šel nikamor v prekomando. Ima li koga?..... avgust 85/86.

Košir Milan
Škofja Loka
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime04.04.16 19:50

Za sada nitko,ja došao mjesec dana poslije tvog odlaska,pozdrav
Na vrh Go down
Mile Gacesa Nidzo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-04-23
DOB : 62
M(j)esto Bosanska krupa

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime23.04.16 23:49

Pozdrav svima oktobarcima 83 do 84 mile gacesa zvani nidzo na Facebook pod imenom Sina ilija gacesa
Na vrh Go down
Slavco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 62
M(j)esto Strumica

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime11.08.16 11:26

Sluzio sam u Gornom Milanovcu 1980-81 Radiotelegrafista a posle sam dosluzio u Valjevu.
Ako ima neko od moje cete neka se javi. Bilo ih je od cele YU. 

                                Salvco Timov iz Strumice Makedonija
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime15.09.16 18:09

Na današnji dan 15.9.1986. prije točno trideset godina sam prvi put stupio u kasarnu u Gornjem Milanovcu,gdje sam proveo sljedećih godinu dana.Pozdrav svim klasićima ma gdje god bili.
Na vrh Go down
sarajevo1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-24

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime24.10.16 21:06

poz jel ima neko iz klase 1990/91 martovac radio ceta kod kapetana Stankovica
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime24.10.16 22:21

Misliš radio-relejna kod kap.Stankovića
Na vrh Go down
Tole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-10-26

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime26.10.16 20:50

Ja sam bio Oktobarska klasa 82/83 ,radioteleprinterista kod Kap.Sljukica ...posle u vojnickom klubu kod Zastavnika Rosica....clan orkestra-harmonika(ostali clanovi:Boban Markovic cuveni trubac.Dragisha Soldatovic-klavijature,Ivica Murat-gitara,sax.flauta,Lahorko Vagman-bubnjevi,Sinisa-bas-gitara,Jovan Nikolc-violina.....) divni ljudi .divno mesto divno druzenje...prelepo
Na vrh Go down
sarajevo1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-24

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime27.10.16 19:10

zaboravio sam mu ime a to je bila  ceta telagrafisti i teleprinteristi 5659/5
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime28.10.16 23:04

Ljubiša Stanković,nizak okrugli jedan od braće blizanaca.Brat Nebojša mu je bio u radiorelejcima 5659/3.Obadvojica su postali kapetani u ljeto 87,pred kraj mog službovanja.
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime10.11.16 23:18

Evo par Slika sa Senjaka a u pozadini G Milanovac
  [You must be registered and logged in to see this image.]
        [You must be registered and logged in to see this image.]
        [You must be registered and logged in to see this image.]
        [You must be registered and logged in to see this image.]
        [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
salebgd
Gušter
Gušter
salebgd


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-05-23
DOB : 59
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime11.11.16 12:31

sarics (citat):
Na današnji dan 15.9.1986. prije točno trideset godina sam prvi put stupio u kasarnu u Gornjem Milanovcu,gdje sam proveo sljedećih godinu dana.Pozdrav svim klasićima ma gdje god bili.
Cestitam ti tridesetogodisnjicu cheers  Proleti zivot a i ne osetis  Sad Ali priznaj da su to ipak bile predivne godine. sto zbog nasih mladih, to zbog doba u kom smo tu mladost prosli, i mesta u kome bih ja jedino mogao ziveti van Beograda. Pozdrav celoj mojoj klasi '84/'85 sunny
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime11.11.16 19:14

Da,u pravu si,proleti život a da ne osjetimo.Drže nas još samo uspomene i sjećanja.Imam još nešto slika pa čim ih skeniram postavim ih
Na vrh Go down
Simo Babić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-21
DOB : 59
M(j)esto Zrenjanin

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime21.11.16 23:09

Pozdrav ekipi oktobar 83/84 V.P. 5659, telegrafisti - teleprinteristi, kao i svima koji su služili vojni rok u G.M. Koliko se sećam, treći vod, desetar Skelo Tomislav, stariji vodnik Obrad Obradović, kapetan Šljukić...Na brzinu par imena: Milardović Slavko iz Rijeke, Damir Krpan, Krešo iz Zagreba, Dragan Babović, negde sa Kosova, Suhodolčan Rajko iz Krapine...itd. Toliko na brzinu, Simo.
Na vrh Go down
Nedzad 90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-22

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime22.11.16 2:14

Pozdrav . Dal ima neko iz martovske klase 90/91 god.Porucnik Nuhiju Selver bio je i stari vodnik brko al kako se zvao
Na vrh Go down
boki68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-02-16
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime16.02.17 23:12

martovac 87/88 (citat):
Merc-Pjevač (citat):
Pozdrav ekipa!

Jel ima tko iz Martovske 1987/88 god?

Ja sam tada pjevao uz svoj orkestar,zvali su me Merc  Laughing
 
Evo jednog Martovca 87/88. Radio teleprinterista/ 14, kod kapetana Lazarevića i poručnika Lazovića,I vpd,.Komandant pukovnije Gavro Jordanovcki ( "razumiš ti mene ").

I ja sam mart 87/88. Radio četa/14 kap.Stanimir Lazarević,por.Živojin Lazović. Bio sam u drugom vodu kod st.vodn.I kl. Radeta Spasića.
 Bio sam ceo vojni rok u Milanovcu,desetar Panić Božidar.Kako ti je ime martovac 87/88 ? Sećam se braće Simović,Časlava i Borisava.onda Slovenca Plahuta Teja(spavao krevet do mene),Tkalec Marijana,Kršlin Ivice,Sević Aca,Velić Seada,Bošnjak Željka,Đurišić Milutina(ćata). Setiću se verovatno još i drugih,mislim da imam negde sliku sa zakletve.
Sve u svemu samo lepe uspomene na tih godinu dana. Pozdrav za sve,a posebno za klasu.
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime17.02.17 22:03

Pozdrav boki,tri mjeseca smo živjeli jedan do drugoga,ja u radiorelejcima 5659/3
Na vrh Go down
boki68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-02-16
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime18.02.17 16:04

sarics (citat):
Pozdrav boki,tri mjeseca smo živjeli jedan do drugoga,ja u radiorelejcima 5659/3
 Pozdrav i za tebe. Ti si bio verovatno u prvom bataljonu?.
Na vrh Go down
Sponsored content





Gornji Milanovac - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Gornji Milanovac
Na vrh 
Stranica 5/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Gornji Milanovac 78/79
» Gornji Milanovac 1983/1984
» Gornji Milanovac 5656/14 - 8 mj. 1984 - do 1ili 2 mjeseca 1985
» Karaule JNA - Slovenija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: