FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula SELNIK Delčevo

Go down 
+6
milutins
Dejanco
Kaplar M
Gringo
lacoš
matevz
10 posters
AutorPoruka
matevz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-07-23

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime23.07.14 16:50

Pozdrav svima,
Nisam našao nijedne informacije o toj karauli pa sad otvaram
Bio sam na toj karauli 90/91.
Kad budem imao vreme ču da stavim slike moje klase, pa da se ko prepoznaje

lp matevž
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime23.07.14 18:13

matevz (citat):
Pozdrav svima,
Nisam našao nijedne informacije o toj karauli pa sad otvaram
Bio sam na toj karauli 90/91.
Kad budem imao vreme ču da stavim slike moje klase, pa da se ko prepoznaje

lp matevž
Matevž,dobrodošao na forum.
Ima vas graničara iz Makedonije jako puno Very Happy ,večinom iz Struške oblasti.
Kolega piši,stavljaj slike,neko če se sigurno javiti. cheers

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime23.07.14 21:49

Pozdrav i dobrodošao!!
Gdje si služio prije dolaska na karaulu???

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
matevz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-07-23

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime11.08.14 8:04

Pozdrav,

90-te godine maja sam prvo došao u Vranje, bio tamo na haubici 105mm, otprilike dva mjeseca,
a onda prekomanda u Titov Veles, kdje sam bio na minobacaču 83mm (otprilike).
Poslje toga su nas deportiralni na karaulu Selnik  v.p.Delčevo.

lp Matevž
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime11.08.14 8:08

matevz (citat):
Pozdrav,

90-te godine maja sam prvo došao u Vranje, bio tamo na haubici 105mm, otprilike dva mjeseca,
a onda prekomanda u Titov Veles, kdje sam bio na minobacaču 83mm (otprilike).
Poslje toga su nas deportiralni na karaulu Selnik  v.p.Delčevo.

lp Matevž
Kako to misliš ,deportirali? scratch

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
matevz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-07-23

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime11.08.14 10:28

Mislio sam prekomanda (deportirali), jer nije bilo po mome, da bi ostao u Titovom Velesu.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime11.08.14 10:40

matevz (citat):
Mislio sam prekomanda (deportirali), jer nije bilo po mome, da bi ostao u Titovom Velesu.
Dobar si kolega Very Happy .Kad bi bilo po mome ili tvome, mi bi bili doma Wink .
Sad bar možeš pričati da si bio u Makedoniji.Sječaš li se Makedonske Kamenice,tamo sam nešto radio kao civil,koji je to kraj Cool

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime11.08.14 11:00

Beše mnogo ubavo vo Delčevo?? Golemi Konjari...

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime13.03.15 2:54

Matevz, pozdrav,
Ja sam mesec dana preko vase VP primao pisma od kuce. Bio sam sa inzinjerijskom cetom iz Stipa na terenu u Todorovcima gde smo radili na odrzavanju puta do karaule Kostin Dol i na minskim bunarima koji su se nalazili unutar kolovozne konstrukcije na putu Kocani - Makedonska Kamenica - Delcevo, neposredno uz Kalimansko jezero. Tada smo dobili radna odela gradjevinskog preduzeca Beton iz Skoplja a na nasim vojnim kamionima su bile civilne tablice. Bilo je pomalo komicno, dosla grupa gradjevinaca, svi oko dvadesetak godina, u novim radnim odelima i sa vojnim kamionima SK registarskih oznaka. Iz aviona se videlo da to ipak vojska "nesto kopa" po putu, bez obzira sto nismo morali da se brijemo par dana da sto vise licimo na civile. Postu nam je, inace, donosio neki vodnik na mopedu Tomos.
Na vrh Go down
Dejanco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-09-20

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime20.09.16 17:02

sluzio sam vojsku u neko drugo vreme ARM ali isto na karauli Selnik granicni kamen  82-74 bio sam 95te godine i jos su bili tako reci JNA zakoni Bio neki postar vodnik iz Delcevo koi e tamo bio i za vreme JNA bar e tako govorio nemogu se setim imena bio e sa brkovima pristar covek Tada je karaula 95te bila aktivna a danas vise nije
PS zovem se Dejan i zivim u Gevgelija selo Bogorodica kuca mije na 200 metara od karaule na granicnom prelazu sa Grckom
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4128
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime20.09.16 17:17

Nisam bio u tvom selu Bogorodici ali tacno znam gdje se nalazi.
Sluzio sam u neposrednoj blizini na grckoj granici u Starom Dojranu na istoimenoj karauli.Ne na jezeru gdje je granicni prelaz nego iznad njega.Odatle puca pogled na Solunsko Pole.
Sjecam se nekih gevgelijskih sela, Miravci, Huma, Stojakovo......

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Dejanco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-09-20

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime20.09.16 19:56

postavicu sliku od karauli bogorodica mislim da se zvala Goce Delcev samo da uslikam ali u temu za Gevgelija
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime20.09.16 22:41

Dejanco (citat):
postavicu sliku od karauli bogorodica mislim da se zvala Goce Delcev samo da uslikam ali u temu za Gevgelija



Pozdrav Dejanco, dosta puta sam bio na karauli Bogorodica mozes postaviti na temu Gevgelija
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4128
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime20.09.16 22:55

Eto konacno da nam se javi lokalni Makedonac.Ako ga put nanese St Dojranu rado cu mu dati" GPS instrukcije " do moje karaule

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Goran Đurić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-01-16

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime09.03.17 12:00

Decembarac sam bio 1990-1992 februara., delcevo obuka pa kurs za desetara,posle nesto kratko karaula Kostin dol pa karaula selnik do 6. Februara 1992. Godine. Iz Obrenovca sam. Veliki pozdrav svima

Aleksandar Petrović voli ovaj upis

Na vrh Go down
Bekim
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-10-20

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime14.12.17 19:58

Pozdrav Gorane
Bili smo zajdeno u obuku pa isto i na karaulu
Bekim Hamza Kosovo Grad Mitrovica

Aleksandar Petrović voli ovaj upis

Na vrh Go down
Aleksandar Petrović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2021-02-16

Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime16.02.21 21:56

Pozdrav za Gorana Đurića i Bekima Hamzu, moje klasiće. Aleksandar Petrović iz Lapova. Desetar u vodu za intervenciju ( zajedno sa Čedom Pijukovićem ) kod, tadašnjeg poručnika, Drašković Predraga.
Delčevo - nikada nećemo zaboraviti, najlepši trenuci našeg života. Kako možemo da stupimo u kontakt?
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula SELNIK Delčevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula SELNIK Delčevo   Karaula SELNIK Delčevo Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula SELNIK Delčevo
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula DUB
» Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)
» Karaula Gola

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: