FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

  Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.

Go down 
5 posters
AutorPoruka
lostsoldier
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-06-03

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime03.06.14 9:21

Ima li ovdje vojnika koji su obuku prošli u jesen 1990. u Celju, a potom u prekomandi završili na nekog od karaula dravogradske granične komande ili u samoj komandi Dravograd?
Na vrh Go down
lostsoldier
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-06-03

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime03.06.14 9:40

U toku dana stavit ću fotografiju septembarske klase '90. iz celjske kasarne.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime05.06.14 2:46

Pozdrav članu lostsoldier !!!

Ima više njih koji su služili u tim krajevima, doduse pre tebe... prelistaj teme pod Slovenija.

Dosta je pisano o karauli Vič, a spominjane su i ostale karaule, kao i komanda u Dravogradu (Bukovje).
Karaule su uglavnom postale planinarski domovi, ugostiteljski objekti, i odmaralista, a komanda je jedan lep restoran za svadbe.
Javi se i tamo, vece su sanse da nadjes nekog poznanika iz klase.

Sto se mene licno tice, moze se reci da sam u JNA posetio sva ta tvoja mesta na po 1 dan Smile;
Celje - kasarnu i Dom JNA, jedno popodne i noc u Dravogradu, i jedan ceo dan granicara 88 na jednoj od karaula...

soldier71 voli ovaj upis

Na vrh Go down
lostsoldier
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-06-03

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime20.06.14 15:54

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 21.06.14 0:04; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
pedja71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-05-18

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime26.06.14 23:29

Da li ovo beše II vod

soldier71 voli ovaj upis

Na vrh Go down
lostsoldier
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-06-03

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime03.07.14 15:00

Ja se doista ne sjećam ni koliko je bilo ukupno vodova. Zapamtio sam neka imena.
Na vrh Go down
pedja71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-05-18

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime15.07.14 0:43

lostsoldier (citat):
Ja se doista ne sjećam ni koliko je bilo ukupno vodova. Zapamtio sam neka imena.

U prvom redu(čuče) u sredini  tj. 5-i sa bilo koje strane brojao, Boban Mrsević ili Mrsić nzm, 4-vrti sa desna mislim da je iz Vranja Velinović(karaula Vič),prvi u prvom redu(čuči)  sa desne strane  Delija Beg, u zadnjem redu (prvi od plavog stuba-jarbola sa desne strane) Ljubomir Šmanja od njega desno (Glava se vidi) Jovanov Toni?

soldier71 voli ovaj upis

Na vrh Go down
lostsoldier
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-06-03

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime15.07.14 7:02

Zahvaljujući činjenici da sam neka imena zapisao na fotografiji, tako nisam zaboravio. Pa evo nekim slijedom: prvi red, čuče (slijeva nadesno): Davor Devčić, ne znam, Nisvet Brakmić, Zoran Miletić, Zdravko Vesić, Goran Velinović, ne znam, ne znam, ne znam. Drugi red, stoje (slijeva nadesno): desetar Lavor, Rasim Fazlić, Tomaž Gider, ne znam, Goran Krušić, Goran Đorđević, Matjaž Vlašič, Mihaljević, Krešimir Jakuš, Sadik Begu, Dejan Šormaz, desetar Milovan Glišić, Dušan Radulović, Homolka, ne znam, desetar Sandro Gregorič, desetar Selmani Harun, treći red (slijeva nadesno, petorica vojnika pri vrhu skupine): Igor Vrban, ne znam, Boban Stefanović, Vladan Milčević, Mirsad Vračo.
Moguće da sam neke pogrešno identificirao ili međusobno zamijenio, no vjerujem da sam u većini imena u pravu jer sam tim slijedom zabilježio na slici.
Većinu vojnika sa slike nisam nakon obuke u Celju više vidio, jer je uslijedila prekomanda po karaulama. Baš me zanima ima li na ovom forumu nekih od spomenutih ili onih čija imena nisam naveo, a nalaze se na fotografiji.

soldier71 voli ovaj upis

Na vrh Go down
shadow
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-16

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime16.11.16 22:05

lostsoldier (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Druze potrazi me na fb savic boban pa cu ti kazati sva imena sa slike i pisi mi celo ime da se mogu setiti ko si. pozdrav

pedja71 voli ovaj upis

Na vrh Go down
soldier71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-08-03

 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime03.08.20 17:46

pedja71 (citat):
Da li ovo beše II vod
Da, koliko se sjećam, bili smo drugi vod. Eto i sebe prepoznah na ovoj slici... nekih lica i imena se sjećam.

pedja71 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





 Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.    Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Celje obuka, prekomanda Dravograd (karaule) septembarska klasa 1990.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Celje VP 2420/4 septembar 1986.
» Strumica septembarska klasa 1989/1990, rod veze
» VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Đakovo (Dračice) decembar 1990. prekomanda na karaule

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: