FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89

Go down 
+32
november 84
Guster Jazo
keser
Kole71
dpuric
Amigo
olovo66
hrvoje simicic
POPPRANGIJA
1394/88
pitomacSROP
aura
Laza_71
kalman58
dobrivoje
Dino-Priboj
Max Blitz
Geza
BATICA
mare69
Kemo Specijalac
Vojnik Graničar
Voyager
sasa velickovic
stražar B
haubica
zastavnik
East&West
watchman660
purger
mgalic2
beztrzajac89
36 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
beztrzajac89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2010-03-21

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime21.03.10 20:18

Mislim da se kasarna zvala Milan Majcen,treca ceta protivoklopni vod,klasa septembarska
komandir cete nm je bio porucnik Ivan Jurilj.
Secam se skoro svih drugova vojnika koji su bili u protivoklopnom vodu.
Javite se

paprica :) voli ovaj upis

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime21.03.10 21:14

Dobro nam došao beztrzajac89. Smile
Em ti, slomih jezik dok sam ti izgovorio ime. Cool
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime22.03.10 21:04

cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
watchman660
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-11-30

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime02.12.12 13:55

Ja sam Dejan iz Zemuna I prvo pozdrav za sve forumase pogotovo ljude koji su sluzili u Novom Mestu .Ja sam bio klasa 1989-1990.Imao sam tu srecu ili nesrecu da budem zadnja klasa u kasarni Milan Majcen i da je licno ja i moji klasici rasformiramo.Bio je to pocetak septembra 1990.Konkretno i meni je Ivan Jurilj bio komadant cete.Zamenici su mu bili Jankovic Dragan i Stojanovski.Doduse vise vremena smo ja i moj drugar proveli u pritvoru radi nekih gluposti nego na zanimanju.Secam se samo privilegija pritvora prvi na dorucak rucak i veceru.Ali posebnu draz je imao burek sa mesom kojeg nije bilo dovoljno za sve pa smo mi bili pocastvovani.Nema zanimanj ali metla u ruke i cisti pistu.Mi zamahnemo par puta a onaj jebeni vetar kojeg je bilo cele godine nabaci ponovo sa drveca.Da li neko zna sta se dogodilo sa Ivanom Juriljem i gde je sada.Znam da je onda imao zenu i dva sina.Jos jednom pozdrav za sve forumase sve najbolje

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime02.12.12 18:32

"watchman660"
Ivan Jurilj je sada brigadir HV. Tada, kao mlađi kolega bio je sasvim OK. Verujem da je i za vojsku bio u granicama dozvoljenog. Ne možeš svima ugoditi?

Ono o rasformiranju, nije li bilo 1991.godine?

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
watchman660
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-11-30

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime03.12.12 10:40

Ne bas 1990 ostalo je nas petoro u ceti jer smo imali neke kaznene dane poredjali smo krevete u jednu sobu cebad i resto u drugu i naravno po poslednji put izglancali pod.Ujutro dolazi major Gajic mali covek i ukida nam kaznu na nezadovoljstvo tadasnjeg bezbednjaka Krizanica i mi za minut u civilu i pali preko kapije 12.9.1990.Ja sam bio desetar .Ja i par drugara smo imali dobar odnos sa njim jer nije mogao da nas lomi a voleo sa takvima da radi.Voleo bih da ga vidim ali posto je on brigadir u HV mislim da bi verovatno imao probleme.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime03.12.12 15:36

Kakvo rasformiranje 1990. godine? Jel u VP 1394 ili nekoj drugoj. Ja sam '91 od januara do aprila dovozio iz Velikih Bloka i formirao u Novom mestu VP 2507 i koliko znam VP 1394 nije uopšte bila u fazi rasformiranja do jula '91. A Taj datum 12.09. je verovatno '91, jer sam ja sa Papricom i još jednim vojnikom otišao 10.09.91 za Zagreb.
Na vrh Go down
watchman660
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-11-30

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime05.12.12 15:45

Moguce da smo mi samo rasformorali pozadinski bataljon i nasu zgradu a za druge neznam nije dolazila ni nova vojska ili se to dogodilo posle mog odlaska ,nije mi ni vazno.Sigurno bolje znas jer vidim da si ostao duze od mene.Ja sam '90-te otisao kuci ti si verovatno tamo bio posle mene.
Na vrh Go down
haubica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-02-04
DOB : 55
M(j)esto Sombor

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime04.02.13 17:29

Društvo , ja sam bio klasa septembar 1987 i odgulio sam svih 12 meseci u Milanu Majcenu. Pomenuti Ivan Jurilj je stigao u kasarnu u proleće 1988 i namešten za komandira treće čete pešadijskog bataljona. U to vreme Komandant bataljona je bio kap.I kl. Komar Radovan koji je kasnije prešao u BG na vojnu akademiju, Zamenik je bio kap. Novak Paprica, referent za moral kap. Dragoje Peković, komandir I čete kap. Boško Ćulibrk, komandir II čete kap. Bozalo (imena se ne sećam, jer je često bio na bolovanju a menjao ga je kap. Ramiz Duraković. U sastavu bataljona je bio i protivoklopni vod i minobacački vod.
Mislim da nisam pogrešio u navodima, davno je bilo, a i ja sam bio u haubičkokm divizionu.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime04.02.13 18:07

Bozalo Rajko.
Paprica je početkom '91 postavljen za komandanta 502.NC, kojeg sam ja formirao u Novom mestu, odnosno preselio iz Velikih Bloka.
Na vrh Go down
haubica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-02-04
DOB : 55
M(j)esto Sombor

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime04.02.13 20:06

U divizionu je komandant bio major Marko Vrcelj, zamenik kap.I kl. Ostojić Dobrivoj, Komandir komandne baterije por. Kardašević Zoran, komandir I baterije por. Valešić Željko, Komandir II baterije por. Golubović (zaboravio sam mu ime) i komandir III baterije por. Savatović Radomir.
Još su tu kao baterijske starešine bili zast.I kl. Hodžić Tahir, zast. I kl Stojanović Božo, Zast. I kl. Erjavec Stjepan, Stariji vodnik Tasevski Milorad... Da li znaš šta je sa njima bilo?
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime05.02.13 9:03

Ostojić je ppk u penziji ovde u Bačkoj Topoli, skor sve te starešine znam, ali smo se razišli posle septembra '91. Kasnije smo se nekoliko puta sreli. Mislim da su svi otišli u Valjevo, gde je preseljena 145.mtbr,
Paprica i ja smo preko Zagreba došli u Sarajevo, a ja sam zatim preko Beograda došao u Zrenjanin, gde je preseljena 15 part. divizija iz Novog mesta.
Na vrh Go down
stražar B
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 53
M(j)esto Sl. Bistrica

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime11.03.13 23:07

Pozdrav svima!
I ja sam bio u v.p. 1394 - generacija 1989/90 (septembar). Bio sam u divizionu u trećoj bateriji kod Savatovića. Poslije obuke prekomanda mi je bila v.p. 8862 Poganci. Bilo bi jako zanimljivo, da ovim putem naletim na nekog poznatog iz vojske. Zanimljivo je i to, da iako sam samo 120 km udaljen od Novog mesta, u tih 23 godina nikad se nisam vratio, ma da svakih nekoliko godina imam ideju, da posjetim te krajeve.
Na vrh Go down
sasa velickovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-07-31

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime31.07.13 17:55

Ovde je pisano na temu rasformiravanja Milan Majcen kasarne i pominje se septembar 1991. Koliko se secam a i secanje sam proverio na Googlu, desetodnevni rat u SLOveniji se zavrsio 12.07.1991. Znaci jos skoro 2 meseca su vojnici bili u kasarni u Novom Mestu?
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime01.08.13 8:42

sasa velickovic (citat):
Ovde je pisano na temu rasformiravanja Milan Majcen kasarne i pominje se septembar 1991. Koliko se secam a i secanje sam proverio na Googlu, desetodnevni rat u SLOveniji se zavrsio 12.07.1991. Znaci jos skoro 2 meseca su vojnici bili u kasarni u Novom Mestu?

Tačno, taj tzv. rat se završio potpisivanjem sporazuma i odlukom Predsedništva SFRJ da se JNA "privremeno" predislocira van teritorije Slovenije, što je trajalo do oktobra '91. Zadnji kontingent jedinica JNA je napustrio Sloveniju preko luke Kopar polovinom oktobra.
Na vrh Go down
Voyager
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-10

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime10.08.13 21:25

Slučajno sam nabasao na ovaj forum pa 'ajd da i ja dam svoj prilog.
 
Prekomandiran sam u 12. mjesecu 1989. godine iz Niša u kasarnu Milan Majcen (septembarac 1989-1990.).
Ovdje je netko pogrešno napisao kako je kasarna rasformirana u 9. mjesecu 1990. godine: ja sam se skinuo 10.09.1990. – rasformiranje kasarne očito se desilo 1991. godine
Služio sam u četi tehničkog održavanja, jedinici 1394/36 poručnika Mladenovića (zamjenik mu je bio zastavnik 1. klase Tahir Hodžić).
Bili smo pozadinci, održavali smo puške, autopark, bili su s nama građevinci, a ja sam bio mehaničar radio uređaja (RUP-ovi i sl.)
U zgradi su s nama bili i pontonjerci, kuhari (37-ica), vezisti (39) – njihov zapovjednik bio je kapetan Nišević.
Direktni pretpostavljeni mi je bio stariji vodnik 1. klase Ejub Felić, radio sam i s civilima Vladislavom Malim (Mali mu je prezime) i Milanovićem.
Iznad poručnika Mladenovića bili su nadređeni majori Pandurović i major Novak.
U susjednoj jedinici koja je dijelila prostorije s nama (1394/35) nadređeni je bio vodnik 1. klase Kovačević kojega su vojnici zvali Cvrle.
Prije par mjeseci nabasao sam na Cvrleta na jednom forumu kako okuplja klasu iz srednje škole pa sam saznao da je u penziji.
Vidio sam iz njegove izmjene poruka s drugima da se pojavio i stariji vodnik Felić – koliko sam shvatio, ostao je u Novom mestu i otvorio svoju firmu za popravak električnih uređaja.
Sjećam se kako je zapovjednik kuhara bio major Savić, sjećam se i starijeg vodnika Grujića koji je navodno s početkom rata u Sloveniji napredovao za nekoliko činova jer se nije predati (ovo ne znam da li je istina).
Što je bilo s pukovnikom Bogićevićem, ali i ovim drugim ljudima?
Otkada sam se skinuo nisam s nikim kontaktirao, a nisam ni bio u Novom mestu, iako živim u Rijeci (svega 150 km udaljena).
 
Vidim da se spominje kapetan Jurilj (dobio je čin kapetana par mjeseci prije mog skidanja) i sjećam se njegovog glumljenja vojničine.
Jednom se počeo iživljavati s nama džombama iz 36-ice (bio je tada dežurni oficir, mrzio nas je i govorio da smo najgora jedinica – doduše, takvima nas je proglasio i Bogićević), ali sam mu našao lijek: isprdio sam se toliko glasno da je vojska polijegala po pisti od smijeha.
Jurilj se zadržao među nama još desetak sekundi, a onda je otišao – više nije dolazio među nas.
Osim ovog „podviga“, ponosim se i krađom iz kuhinje cijele tepsije tek ispečenog bureka – bio sam junak dana u 36-ici.
 
Ajd' javite se ako itko zna još nešto.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Krađa tepsije bureka u JNA   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime10.08.13 22:03

Voyager (citat):
Slučajno sam nabasao na ovaj forum pa 'ajd da i ja dam svoj prilog.

Prekomandiran sam u 12. mjesecu 1989. godine iz Niša u kasarnu Milan Majcen (septembarac 1989-1990.).
Ovdje je netko pogrešno napisao kako je kasarna rasformirana u 9. mjesecu 1990. godine: ja sam se skinuo 10.09.1990. – rasformiranje kasarne očito se desilo 1991. godine
Služio sam u četi tehničkog održavanja, jedinici 1394/36 poručnika Mladenovića (zamjenik mu je bio zastavnik 1. klase Tahir Hodžić).
Bili smo pozadinci, održavali smo puške, autopark, bili su s nama građevinci, a ja sam bio mehaničar radio uređaja (RUP-ovi i sl.)
U zgradi su s nama bili i pontonjerci, kuhari (37-ica), vezisti (39) – njihov zapovjednik bio je kapetan Nišević.
Direktni pretpostavljeni mi je bio stariji vodnik 1. klase Ejub Felić, radio sam i s civilima Vladislavom Malim (Mali mu je prezime) i Milanovićem.
Iznad poručnika Mladenovića bili su nadređeni majori Pandurović i major Novak.
U susjednoj jedinici koja je dijelila prostorije s nama (1394/35) nadređeni je bio vodnik 1. klase Kovačević kojega su vojnici zvali Cvrle.
Prije par mjeseci nabasao sam na Cvrleta na jednom forumu kako okuplja klasu iz srednje škole pa sam saznao da je u penziji.
Vidio sam iz njegove izmjene poruka s drugima da se pojavio i stariji vodnik Felić – koliko sam shvatio, ostao je u Novom mestu i otvorio svoju firmu za popravak električnih uređaja.
Sjećam se kako je zapovjednik kuhara bio major Savić, sjećam se i starijeg vodnika Grujića koji je navodno s početkom rata u Sloveniji napredovao za nekoliko činova jer se nije predati (ovo ne znam da li je istina).
Što je bilo s pukovnikom Bogićevićem, ali i ovim drugim ljudima?
Otkada sam se skinuo nisam s nikim kontaktirao, a nisam ni bio u Novom mestu, iako živim u Rijeci (svega 150 km udaljena).

Vidim da se spominje kapetan Jurilj (dobio je čin kapetana par mjeseci prije mog skidanja) i sjećam se njegovog glumljenja vojničine.
Jednom se počeo iživljavati s nama džombama iz 36-ice (bio je tada dežurni oficir, mrzio nas je i govorio da smo najgora jedinica – doduše, takvima nas je proglasio i Bogićević), ali sam mu našao lijek: isprdio sam se toliko glasno da je vojska polijegala po pisti od smijeha.
Jurilj se zadržao među nama još desetak sekundi, a onda je otišao – više nije dolazio među nas.
Osim ovog „podviga“, ponosim se i krađom iz kuhinje cijele tepsije tek ispečenog bureka – bio sam junak dana u 36-ici.

Ajd' javite se ako itko zna još nešto.
 
Voyager.!
Dobro došao na F.B.P.N. JNA.
Mogao si nam malo to detaljnije ispričati kako si to isplanirao i izveo.
Da li je bila uzbuna nakon krađe tepsije bureka ili je sve prošlo bezbolno.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Voyager
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-10

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime10.08.13 23:42

Ma nije bila nikakva uzbuna i nisam ništa planirao, jednostavno sam iskoristio priliku. Very Happy 
Hm, barem nisam čuo da je bila neka uzbuna zbog bureka.
 
Radio sam na postavljanju razglasa u restoranu pa sam vidio da se za klopu spremaju dva jela: drnč i burek kojega, po običaju, nije bilo dovoljno za sve vojnike.
U prolasku je bio jedan Mađar iz Sremskih Karlovaca iz moje spavaonice pa sam ga pozvao na drugi izlaz da me sačeka.
Što da kažem? - Prava diverzantska akcija. Maznuli smo i krpe da se ne opečemo, išli smo zaobilaznim putem da nas ne vide. Bilo nas je malo u spavaonici (8-9) pa smo se svi najeli. Smile 
Kada se smračilo, tepsiju sam naslonio na vrata pekare. Pošteni lopov. Wink
 
Inače, znali smo kao džombe često ići preko reda na klopu - jednom je jedan mladi potporučnik ili poručnik (mislim da se zvao Angelkovski ili tako nekako) bio dežurni oficir. Uletio je u restoran i naredio nam (bilo nas je 30-ak, a mislim da je za klopu bio burek). Svi smo ga čuli i vidjeli, ali nitko nije reagirao, a onda se izderao na nas da izađemo. Otkopčao je futrolu od pištolja i izvukao pištolj, ali ga nije uperio u nas. Vidjeli smo da je vrag odnio šalu pa smo izašli.
 
U prva dva mjeseca u Novom mestu odgulio sam mjesec dana straže na izdvojenoj straži oko 1-2 km od kasarne. Nikako se ne mogu sjetiti kako se zvalo obližnje selo.
Kada sam već spomenuo selo, sjećam se da smo kao džombe išli na jeftinu cugu na sportski aerodrom u Prečnu (grad nam je već dosadio).
 
Inače, u ovoj jedinici doživio sam svakakve vojničke ludosti koje odavno nisam nikome pričao - ljudi mi jednostavno nisu vjerovali.
Evo jedne: bio je neki praznik (mislim da je bio 1. maj), poslali smo guštere (u ovoj kasarni zvali smo ih fazanima) kod seljaka da kupe vino za cijelu četu - nas 25. Mislim da su donijeli oko 30-ak litara, ali je oko 20-ak litara popilo njih 6-7. Najprije su se raspjevali, a onda su porazbijali sva stakla i prozore u klubu i u jednoj spavaonici (siiitnooooooooo!!!!!!). Ha, a što sad?
Netko se sjetio kako su u zgradi diviziona ostale samo džombe (gušteri otišli u prekomandu, a nova klasa još nije stigla) pa vjerojatno i dežurni vojnici i požarni spavaju.
Otišla je ekipa od 5-6 ljudi iz 36-ice i što je napravila - pokrala prozore u prizemlju i montirala ih kod nas.
Koliko je alkohol djelovao, najbolje je vidljivo kod jednog krila prozora koje nije odgovaralo pa se morao razmekšati kit da bi se staklo oslobodilo.
Da bi se kit razmekšao, trebala je voda koja se mogla uzeti iz wc-a koji je bio 10-ak metara udaljen.
Ova dvojica koja su skidala staklo rekli su uz smiješak kako ne treba voda, nego su se ispišali po staklu i kitu, a mi smo u nevjerici gledali što ova dvojica rade i kako se s veseljem brčkaju u svojoj mokraći.
Znam da je sutra bila frka u divizionu, ali što je konkretno bilo, ne sjećam se - možda se javi netko iz diviziona tko zna više o posljedicama.
Ovo je bilo izuzetno nekolegijalno prema drugovima iz diviziona, nisam u tome sudjelovao, ali sam bio svjedokom - zavjet šutnje je vladao u 36-ici, ali bi se sve saznalo.
 
Kažem, 36-ica je bila totalno luda jedinica i to ludilo je sustavno "uzgajano" kroz klase. Sa mnom je bio i jedan kojega su uhvatili u krađi pisoara Smile, a trojica su dobila šugu jer se nisu htjeli kupati.
Ma bilo je toga još dosta, ali za ovaj put i previše.

Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime11.08.13 10:18

Voyager (citat):
Sjećam se kako je zapovjednik kuhara bio major Savić, sjećam se i starijeg vodnika Grujića koji je navodno s početkom rata u Sloveniji napredovao za nekoliko činova jer se nije predati (ovo ne znam da li je istina).

Verovatno misliš na starijeg vodnika Grujovića iz Mokronoga. Tačno je da je dobio čin poručnika, a vodnik Kovačević (verovatno ne onaj iz NM) je dobio čin potporučnika zato što nisu hteli predati skladište goriva slovenačkoj TO. U toj odbrani skladišta Grujović je ranio komandanta skladišta (od posledica ranjavanja neće moći imati decu) koji je naredio predaju, pa je čak onesposobio pištolje Grujoviću i Kovačeviću (Grujović je na vreme primetio i zamenio udarnu iglu svog pištolja njegovom).
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Krađa pisoara u JNA   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime11.08.13 17:20

Voyager (citat):
Kažem, 36-ica je bila totalno luda jedinica i to ludilo je sustavno "uzgajano" kroz klase.
Sa mnom je bio i jedan kojega su uhvatili u krađi pisoara Smile, a trojica su dobila šugu jer se nisu htjeli kupati.
Ma bilo je toga još dosta, ali za ovaj put i previše.

Voyager.!
Svašta sam se naslušao ali da vojnik krade pisoar u JNA,  eeee to je za rubriku vjerovali ili ne.
Reci mi što je ovaj vojnik imao namjeru raditi sa tim pisoarom i kako su ga uhvatili u krađi.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Voyager
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-10

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime11.08.13 19:26

zastavnik (citat):
Voyager (citat):
Sjećam se kako je zapovjednik kuhara bio major Savić, sjećam se i starijeg vodnika Grujića koji je navodno s početkom rata u Sloveniji napredovao za nekoliko činova jer se nije predati (ovo ne znam da li je istina).

Verovatno misliš na starijeg vodnika Grujovića iz Mokronoga. Tačno je da je dobio čin poručnika, a vodnik Kovačević (verovatno ne onaj iz NM) je dobio čin potporučnika zato što nisu hteli predati skladište goriva slovenačkoj TO. U toj odbrani skladišta Grujović je ranio komandanta skladišta (od posledica ranjavanja neće moći imati decu) koji je naredio predaju, pa je čak onesposobio pištolje Grujoviću i Kovačeviću (Grujović je na vreme primetio i zamenio udarnu iglu svog pištolja njegovom).

Hvala ti na informacijama, kao i na ovim detaljima o kojima nisam apsolutno ništa znao.
Znaš li što je bilo s pukovnikom Bogićevićem? – Od jednog, potpuno nepouzdanog izvora, čuo sam da je poginuo u onom kratkom ratu u Sloveniji. S obzirom da sam za gomilu ljudi čuo kako su „poginuli“, a kasnije se ispostavilo kako su živi i zdravi, u takve vijesti sam uvijek sumnjao.

Na vrh Go down
Voyager
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-10

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime11.08.13 19:30

Vojnik Graničar (citat):
Voyager (citat):
Kažem, 36-ica je bila totalno luda jedinica i to ludilo je sustavno "uzgajano" kroz klase.
Sa mnom je bio i jedan kojega su uhvatili u krađi pisoara Smile, a trojica su dobila šugu jer se nisu htjeli kupati.
Ma bilo je toga još dosta, ali za ovaj put i previše.

Voyager.!
Svašta sam se naslušao ali da vojnik krade pisoar u JNA,  eeee to je za rubriku vjerovali ili ne.
Reci mi što je ovaj vojnik imao namjeru raditi sa tim pisoarom i kako su ga uhvatili u krađi.!?
 
Krađa pisoara? - E, to je priča o vojniku (inicijali Ž.T., Zemunac koji je živio u Austriji) koji je kao gušter u divizionu nekako oštetio pisoar (nikada nam nije htio reći kako Smile) pa su mu rekli kako će taj pisoar platiti svojom malom vojničkom plaćom.
On je, ne budi lijen, kada je pala noć, odlučio ukrasti pisoar, i to iz wc-a 36-ice – čuo je kako tamo u pozadini svi idu rano na spavanje.
Došao on u 36-icu, već obavio skoro sve, a na hodniku ga ulovio dežurni vojnik Đukan Šarić iz Ivangrada koji je bio gromada od čovjeka (185 cm, 106kg, a nije bio debeo Smile), a i bio je stariji od nas 6-7 godina.
Đukan mu je oteo pisoar i prijavio ga dežurnom oficiru.
 
Za „nagradu“ je taj Ž.T. na kraju obuke dobio prekomandu baš u 36-icu!!! Smile Smile Smile
Nisam to vidio, ali čuo sam da su se valjali od smijeha kada su vidjeli Đukanovo lice koji nije mogao vjerovati da je ovaj lik iz bajke došao kod nas u prekomandu. Smile
Taj je kradljivac pisoara kasnije radio u moto hali, baš na poslovima na kojima je prije njega radio Đukan. Smile

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime11.08.13 19:43

"Voyager"
Kao starešina koji je nekada službovao u NM želim ti dobrodošlicu na ovaj forum.
 
Sve starešine koje pominješ u prethodnim postovima su  (jedino ne znam za zast. Hodžića) žive i zdrave. Neki (Jurilj i Mladenović) su još uvek "face" u svojim vojskama.
 
Poznate su mi sve te vojničke vragolije pozadinaca iz Novog Mesta, krađa prozorskih krila, pisoara, lavaboa........ Imali ste mnogo dobre i popustljive oficire i podoficire, za razliku od sirote pešadije!?
 
 
I sada malo šale, moraš paziti kako pišeš o nekim ljudima, ako ovo pročita "nervozni poštar" mogao bi te pozvati u kakvu rezervu Laughing  pa će biti QQQQ Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Vojnice se nisu željeli kupati   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime11.08.13 21:58

Voyager (citat):
Kažem, 36-ica je bila totalno luda jedinica i to ludilo je sustavno "uzgajano" kroz klase.
Sa mnom je bio i jedan kojega su uhvatili u krađi pisoara] Smile, a trojica su dobila šugu jer se nisu htjeli kupati.
Ma bilo je toga još dosta, ali za ovaj put i previše.
 

Voyager.
Koji je bio razlog da se ta 3 vojnika nisu željeli kupati.!?
Nisu imali vremena, ubio ih veliki rad i umor, nisu stigli, smatrali su da je i onako dobro, ili nešto drugo.!?
Kakva je bila vaša reakcija na to njihovo odbijanje da se nekupaju.
I što se na kraju dogodilo, da li su ipak prihvatili kupanje ili su u dalje "štrajkali".

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Voyager
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-10

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime12.08.13 17:54

Vojnik Graničar (citat):
Voyager (citat):
Kažem, 36-ica je bila totalno luda jedinica i to ludilo je sustavno "uzgajano" kroz klase.
Sa mnom je bio i jedan kojega su uhvatili u krađi pisoara] Smile, a trojica su dobila šugu jer se nisu htjeli kupati.
Ma bilo je toga još dosta, ali za ovaj put i previše.

Voyager.
Koji je bio razlog da se ta 3 vojnika nisu željeli kupati.!?
Nisu imali vremena, ubio ih veliki rad i umor, nisu stigli, smatrali su da je i onako dobro, ili nešto drugo.!?
Kakva je bila vaša reakcija na to njihovo odbijanje da se nekupaju.
I što se na kraju dogodilo, da li su ipak prihvatili kupanje ili su u dalje "štrajkali".
 
Bili su lijenčine – nisu se voljeli kupati, a nitko ih nije kontrolirao. Da stvar bude bolja, iz nekog skladišta pomalo su kraduckali nove košulje, nove hlače, a čarape su mogli mijenjati praktički svaki dan. Mogli su, ali nisu, jer su bili lijeni, a nisu imali  ni higijenske navike.
To skladište su u zafrkanciji zvali „free shop“ – naša jedinica nije imala nikakve veze s time, tako da nikada nisam saznao gdje su „upadali“.
Kada je poručnik Mladenović saznao da su dobili šugu, otišao je s njima u kupatilo i puštao im vodu sat vremena (odnosno vojnik koji je na tome radio) da se konačno okupaju.
Znam da su pričali s osmijehom kako ih je Mladenović skoro utopio.
 
Inače, kada sam se sjetio tog događaja, sjećam se kako su vojničke deke bile prašnjave i prljave pa bi vojnicima često izbijao osip na licu, ako bi se tako pokrivali.
Toliko sam se bojao tog osipa da sam se i u civilstvu, par godina nakon odsluženja vojnog roka, znao trgnuti u snu, ako bih osjetio dlačice deke na licu.

Na vrh Go down
Voyager
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-10

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime12.08.13 17:58

Imam par pitanja za one koji znaju: koja je današnja namjena kasarne Milan Majcen, Doma JNA, a i one biste Milana Majcena na koju smo kačili kravatu na nula-nula-noć ?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime12.08.13 20:31

ako nije bilo vise kasarni u novom mestu, [You must be registered and logged in to see this link.]

sada je to kasarna slovenacke vojske...

Dom JNA (citat) :
"Po odhodu JLA iz Slovenije (po osamosvojitvi)
je objekt prešel v občinske roke in se preimenoval v Kulturni center Janeza Trdine. "
[You must be registered and logged in to see this link.]

za bistu ne znam, ne pise nigde...videcu ako svratim u povratku da je nadjem Smile
Na vrh Go down
mare69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-10-09
DOB : 54
M(j)esto Novo mesto

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime10.10.13 10:36

Voyager (citat):
Imam par pitanja za one koji znaju: koja je današnja namjena kasarne Milan Majcen, Doma JNA, a i one biste Milana Majcena na koju smo kačili kravatu na nula-nula-noć ?
 

Ja sam iz Novog mesta. Kasarna je sada za naše "tabornike" -> izviđače Smile još uvjek inženjerija. Pored kasarne ima fine roštiljade (Geđo) i najbolji sljadoljed u Novom mestu.
 
Bivši dom JNA je sad Kulturni center Janeza Trdine (u google upiši KCJT)
Na vrh Go down
http://p.pavlin.si
BATICA
Gušter
Gušter
BATICA


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-12-05
M(j)esto Zemun

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime05.12.13 4:17

Pozdrav svima!
I ja sam bio PEŠADINAC u v.p. 1394/2 - međuklasa JANUAR  1989/90. Komandir II čete  kap. Ramiz Duraković.
Desetar Vasić ???
Kod nas u vodu je stalno pravio sranja,sećam se prezimena Đuričković

Poslije obuke prekomanda mi je bila v.p. 8862 Poganci.(tu su išli sve dobri vojnici )Very Happy 

A ja  još KAO DESETAR. A to sam postao na predlog mog desetara, da mi se osveti, jer kad smo bili na bojevom gađanju (KOD POSTOJNE poligon...) ja prvi dan dobih temperaturu i stacionar u Postojni ,svih petnaest dana,lila kiša svaki dan.Zadnji dan dolazim na poligon i ne mogu da prepoznam svoj vod od blata.A kad sam ugledao napokon moj vod postrojen,PRILAZIM DESETARU a on najgori, sav od blata, a ja kao na paradi i umirem od smeha, i na kraju on me predloži za desetar i ja rekoh ne, pa razgovori,znate kako to već ide...Al zaboravih kako se zvao taj desetar....

Ne mogu da se setim ni  ko je bio komandir u "Pogancima ",mislim da je bio major po činu,ako nisam  pogrešio Romić NIKOLA,moram da potražim vojnu knjžicu.
Inače skinuo sam se 03.Januara 1990godine.


BATICA: komentar modifikovan dana: 05.12.13 12:54; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime05.12.13 10:01

Da nije bio komandant skladišta Pandurović Slobodan?
Na vrh Go down
BATICA
Gušter
Gušter
BATICA


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-12-05
M(j)esto Zemun

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime05.12.13 12:30

Koliko se sećam,kada sam prekomandovan u Maju 1989godine, vp8862 Poganci nije bilo komadanta,dobio premeštaj,menjao ga zastavnik(???) pa je onda postavljen Romić Nikola,poručnik ili major???
Miran čovek,tih,razuman,smeđ,srednje visine...
Bila su dva voda,jedan na straži sedam dana u skladištima a drugi u kasarni daje stražu i odmara SEDAM DANA
Komandir voda mi je bio stariji zastavnik prve klase (???)visok, kao strog ali odličan čovek 50-tih godina a bio je i jedan mlađi zastavnik, prva služba sitan,mršav...E SA NJIM kad je dežurni oficir,kampanjola pa u grad po video kasetu(pornići)......pa u kasarnu,niko nije tad išao u grad kad je on dežurni.
Inače negde u Novembru(??) 1989godine. straža u skladištima,smena od 04.00h-05.00h,menjali se na sat jer je napolju bilo -20,dođe dežurni oficir oko 04.30h a na straži samo vojnik na kapiji a i on zaspao,inače bila četiri stražarska mesta.Odmah smena straže,pa u kasarnu,pa ispitivanja,bezbednjaci itd.
Razvodnik dobije 30 dana a vojnici po 15dana, a ja se izvučem kao komandir straže,spasio me razvodnik i vojnici jer su sve preuzeli na sebe.


Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime05.12.13 13:52

Sećam se da je '91 bio Pandurović komandant jer sam vozio municiju na zamenu u Pogance.
Na vrh Go down
BATICA
Gušter
Gušter
BATICA


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-12-05
M(j)esto Zemun

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime05.12.13 16:18

Da li znaš nekog od zastavnika u Pogancima

Evo setih se desetara, VASIĆ GORAN iz SVILAJNACA,VP 1394/2 A u mom vodu bili su i ŠEBEK ANDRAŠ iz HORGOŠA,DRAGIČEVIĆ IVICA iz ČAGLINA,MOLDOVAN ŽIVICA iz BEOGRADA (BORČA)

Setih se i prezimena mog komandir voda u VP 8862 POGANCI, Zastavnik VUKOSAVLJEVIĆ.


BATICA: komentar modifikovan dana: 05.12.13 22:45; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime05.12.13 18:34

Ne znam, ja sam u NM došao početkom '91, a pre toga sam bio u nekoliko drugih garnizona u Sloveniji.
Na vrh Go down
BATICA
Gušter
Gušter
BATICA


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-12-05
M(j)esto Zemun

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime07.12.13 8:05

Eto sad, uz pomoć ""stražar B" znam da je komandant vp 8862 Poganci, bio po činu potpukovnik Romić Nikola.
Komandir prvog voda zastavnik VUČKOVIĆ i komandir drugog voda zastavnik VUKOSAVLJEVIĆ,imena se ne sećam.

_________________
VP 1394/2 Novo Mesto -Kasarna "Milan Majcen" - od 16.Januara 1989.  do Maja 1989.
VP 8862 Poganci - od Maja 1989. do 3.Januara 1990.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime07.12.13 8:53

U pravu si što se tiče komandanta u Pogancima. Pandurović je bio komandant pre Romića, od njega je Romić primio dužnost. Vučkovića nisam poznavao, a Vukosavljević je '83 i '84 dolazio iz Ljubljane u Mokronog za komandira straže, dok sam ja bio komandir voda u Mokronogu.
Na vrh Go down
BATICA
Gušter
Gušter
BATICA


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-12-05
M(j)esto Zemun

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime07.12.13 19:06

Da,zastavnik VUKOSAVLJEViĆ  je ostao u mom pamćenu kao odličan čovek,razuman,tolerantan i uvek spreman da pomogne...
Da li se sećate možda imena.., i šta je sa njim.

_________________
VP 1394/2 Novo Mesto -Kasarna "Milan Majcen" - od 16.Januara 1989.  do Maja 1989.
VP 8862 Poganci - od Maja 1989. do 3.Januara 1990.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Geza
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-12-24

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime24.12.13 7:54

Ja sam Geza Antal, služio sam u garnizonskoj ambulanti Novo Mesto od juna 1989 do marta 1990-te. Sećam se imena i likova svih oficira, koji su pomenuti od članova. Jurilj je već onda imao predispozicije da postane živa legenda. Supruga mu, Mirjana, bila je zaposlena u pošti u kasarni. JNA je vodila računa o svojim oficirima. I supruge nekih drugih oficira su radile u kasarni. Supruga kapetana Durakovića, Sanija, u intendantskoj službi, supruga zastavnika Miloševića, Milica, u kantini, a supruga zastavnika Dražinca, Polonca, u vešeraju. Što se žena u toj kasarni tiče, postojala je i izvesna Erika iz komande, koja je ulivala strahopoštovanje. Što se "poznatih" faca tiče, tu su kod Paprice Novaka služili i Danilo Šerbedžija, sin i režiser i Dejan Milićević medijski manipulator turbo folka.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime29.01.14 2:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojašnica Franca Uršiča, Novo Mesto
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime29.01.14 2:58

U kasarni / vojašnici 'Franc Uršič' se 2013. održala vježba volontera OZRK (Crveni križ) Novo Mesto i utrka odraslih i djece po krugu kasarne.
 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vježba pružanja prve pomoći u ratnoj situaciji


[You must be registered and logged in to see this image.]

Start utrke djece na 300 m u krugu kasarne
Na vrh Go down
BATICA
Gušter
Gušter
BATICA


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-12-05
M(j)esto Zemun

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime04.02.14 22:55

Ima li neko slike "vp 8862 Poganci" Novo Mesto

_________________
VP 1394/2 Novo Mesto -Kasarna "Milan Majcen" - od 16.Januara 1989.  do Maja 1989.
VP 8862 Poganci - od Maja 1989. do 3.Januara 1990.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime04.02.14 23:09

Dok ne pronađemo nešto iz vremena JNA, ovo bi moglo bit zanimljivo:  Very Happy 
 
 
Šetnja kroz Novo Mesto:
 



Link koji se tiče naselja Poganci:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime06.02.14 5:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Novo Mesto, 1983. kasarna 'Milan Majcen' VP 1394, izvor: zivinicegornje-grabik.webs.com
Na vrh Go down
Dino-Priboj
Džomba
Džomba
Dino-Priboj


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 156
ČLAN OD: : 2013-05-24
DOB : 54
M(j)esto Svedska,Turska

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime06.02.14 22:26

Bio sam u posjeti prijatelju u novembru 88. Bio je septembarska klasa 88/89.Znam da je u oktobru spasio zenu koja se davila u Krci. Kasnije je dobio znacku primjeran vojnik i dosao meni na zakletvu u Beorgad oko 10 jan 89. Prijatelj se zove Edin Biber i tada je bio majstor crnog pojasa u karateu. Mislim da je trenirao vojsku tada u kasarnoj.
Na vrh Go down
Dino-Priboj
Džomba
Džomba
Dino-Priboj


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 156
ČLAN OD: : 2013-05-24
DOB : 54
M(j)esto Svedska,Turska

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime06.02.14 22:28

Znam da sam dosao iz Zagreba sa vozom,mislim za Karlovac pa onda za Novo Mesto. Drvene klupe i voz jako star.

Mskelin ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
dobrivoje
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-02-14

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime09.03.14 21:04

služio sam 87 januarska klasa ppožarac komandir čete bozalo,komandir voda šro karan,prekomanda u pogance komandir voda zastavnik aleksić komadant kasarne je bijo činimise major pavlović a kasnije kapetan pravda laslo
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime09.03.14 22:10

Kolega dobrivoje poznajem jednog Pravda Lasla sada zivi u Beogradu bio je tesko ranjen i lecio se na VMA dugo vremena upoznao sam ga 98 god  vec par godina nemam kontakt sa njim
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime09.03.14 22:35

kalman58 (citat):
Kolega dobrivoje poznajem jednog Pravda Lasla sada zivi u Beogradu bio je tesko ranjen i lecio se na VMA dugo vremena upoznao sam ga 98 god  vec par godina nemam kontakt sa njim

To je taj Laci.

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime10.03.14 7:40

Bio sam bolestan 98 god pa mi je pomogao da se ubacim na VMA da se lecim.On je rodom iz Vrsca i ima sestru tu u mom selu,i jednog brata u Vrscu.Par godina smo imali kontakt ali nastao je prekid.
Na vrh Go down
dobrivoje
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-02-14

Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime10.03.14 19:38

kad je kapetan došao za komadanta u pogance ja sam već bijo pred skidanje,tek sam skoro nešto pročitao da je bijo u onoj koloni u dobrovoljačkoj ,nisam baš siguran.Na kapetana Ćulibrka iz N Mesta naletim u rezervi 94. u Adaševcima ,tad je bijo zamenik komadanta oklopnog bataljona.
Na vrh Go down
Sponsored content





Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89   Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen VP 1394 1987/88
»  Novo Mesto, VP 1394 1988/89 - vezisti
»  VP 1394 Novo Mesto-aprilska daleke 79te
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
» Kragujevac VP 9166 komanda puka

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR SLOVENIJA
-
Idi na: