FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov

Go down 
+38
Goran65
Renato Gila
veljko
milutins
Ljubisa_Prnjavor
čilezenica
kiza
Pitino
humka83
Matrix
ercov54
makedonec
Slovenac Igor
vucitrn
tojaga
vandi
radle
abho 72/73
Edo114
GEX222
zareta
Dirty Harry
dpuric
Dragan Nikolic
kaporit
Mića
jelen pivo
peki bosanac
rijecan
rsgjanez
Gasha
1228/1
tafa
sego
purger
mad-max
mgalic2
panon
42 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
peki bosanac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-10-21
DOB : 52
M(j)esto županja

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime30.10.11 22:23

panon (citat):
Mića (citat):
Zdravo drugari, danas slucajno naleteh na ovaj sajt pa reko da vas sve pozdravim,Ja sam jedan od onih koji je vojni rok sluzio u ovoj kasarni ABHO-izvidjac VP 1228 mislim da je bilo kroz 6, ako se ne varam, oktobarska klasa 1977.god.


  konacnoda se nadje i jedan ABH-ajac,pa makar istariji,ja sam bio izvidjac 1228/4 ali mart 87.
 
  ja sam bio 1990 međuklasa 4 mjesec abho vp 1228/5dekontaminer . diste abho javite se klasići........

Na vrh Go down
Mića
Gušter
Gušter
Mića


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-10-30
DOB : 66
M(j)esto Kladovo

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime04.11.11 8:46

Na poziv prijatelja i drugara sa radnih akcija provescu novu godinu sa porodicom u Skoplju, ako ikako budem mogao slikacu kasarnu i po povratku postavljam fotografije.
Na vrh Go down
kaporit
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-11-05

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime05.11.11 21:05

Pozdrav svima ABHcima klasa 1989. Ja sem bio u kasarni Goce Dečev.
Na vrh Go down
kaporit
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-11-05

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime05.11.11 21:14

Zdravo!
Ima li koga iz moje generacije ABHO (septembar 1989) koji smo otišli iz logorovanja u Krivolaku na Kosovo. Najprije smo došli u Kuršumliju a onda na logor pored (čini mi se ) Batlava.

Pozdrav svima, Jože
Na vrh Go down
peki bosanac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-10-21
DOB : 52
M(j)esto županja

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime05.11.11 23:11

kaporit (citat):
Zdravo!
Ima li koga iz moje generacije ABHO (septembar 1989) koji smo otišli iz logorovanja u Krivolaku na Kosovo. Najprije smo došli u Kuršumliju a onda na logor pored (čini mi se ) Batlava.


svima, Jože
dali se sjećaš kapetana delić milorad i starijeg vodnika zeca ????? abho dekontamineri.... desetari::mustafi,dragić i drugi.. sjećaš li se i njih
Na vrh Go down
rsgjanez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2011-08-18
M(j)esto Maribor

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime15.11.11 7:09

Sad vidim, da se javio jedan malo stariji -a jos nije toliko, kao ja- Mica, bio klasa 1977 ...Pozdrav i njemu od mene!

Ali od mojih ABHO-jevca godine 72/73 jos nije se javio nitko...Cekam !


Pozdrav iy Maribora Mici i svima na forumu !

Janez
Na vrh Go down
Mića
Gušter
Gušter
Mića


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-10-30
DOB : 66
M(j)esto Kladovo

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Dan JNA   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime22.12.11 22:27

Pa ljudi srecan nam danasnji praznik bounce
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime23.12.11 20:21



taj dan u vojsci ću pamtiti po tome što sam tad dobio značku primernog vojnika
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime31.01.12 18:58

abehajci nemojmo da nam tema zamre...
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime01.05.12 23:36

haloo ABH-ajci gde ste ......atomski s fronta
Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2011-08-28
DOB : 57
M(j)esto Rijeka

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime03.05.12 23:15

panon (citat):
haloo ABH-ajci gde ste ......atomski s fronta

Ma tu smo neki...A nisam bas aktivan zadnje mjesece jer sam prije 5 mjdobio jos jednog sina...da sepodmladim...
Ali na Skypeu sam nabasao na JNA druga s kojim sam proveo svega i svaceg u Skopju... Sad zivi na sjeveru njemacke...
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime04.05.12 22:48

rijecan (citat):
panon (citat):
haloo ABH-ajci gde ste ......atomski s fronta

Ma tu smo neki...A nisam bas aktivan zadnje mjesece jer sam prije 5 mjdobio jos jednog sina...da sepodmladim...
Ali na Skypeu sam nabasao na JNA druga s kojim sam proveo svega i svaceg u Skopju... Sad zivi na sjeveru njemacke...


rijecan svaka cast...cestitam na prinovi i nek ste svi zivi i zdravi cheers
Na vrh Go down
Gasha
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-05-27
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime17.05.12 17:02

panon (citat):
Gasha (citat):
Pozdrav momci, evo i mene ovde. Panon, mi se moramo znati ocito:) Ja sam septembar 1987, od onih sto su vam se prikljucili iz Stipa. U junu 88 smo presli u u Goce delcev a tu su nam se prikljucili i abehajci iz KUmanova i jos odnegde,.. mozda Krusevac, ne secam se vise i napravise od ABHO Puk, ko sto vec rece kolega iz komande stana. Zare je nesto tu avanzovao i otisao u drugi bataljon, Dreca je vanredno zavrsavao akademiju i mislim da je proizveden tu pred kraj u porucnika. Bilo je tu jos nekih novotarija u Goce Delcev ali je generalno bilo rasulo i zezanje opste, sto zbog tih terena duzih i dzombiranja letnjeg Smile

Gasha drago mi je sto si se javio,ma sigurno me se moramo znati.Ja sam naime bio u izvidjackoj ceti.VP 1228/4.Bio sam desetar  pa se mozda i secas mene ,ime mi je Rastislav Boldocky i zivim u Backom Petrovcu,daj molim te napisi nesto o sebi ,ko si sta si.

[You must be registered and logged in to see this image.]

 inace ja sam onaj dole sasvim levo
 
Hahahaa, pa naravno da se znamo. Nesto je mutnjikava slika pa.. nisam potpuno siguran al bih rekao da sam ja onaj u gornjem redu, drugi s desna :)IRL ja sam Sasa Avramovic, iz Beograda mada su me i u vojsci zvali gasha koliko se secam.

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime17.05.12 18:23

Gasha (citat):
panon (citat):
Gasha (citat):
Pozdrav momci, evo i mene ovde. Panon, mi se moramo znati ocito:) Ja sam septembar 1987, od onih sto su vam se prikljucili iz Stipa. U junu 88 smo presli u u Goce delcev a tu su nam se prikljucili i abehajci iz KUmanova i jos odnegde,.. mozda Krusevac, ne secam se vise i napravise od ABHO Puk, ko sto vec rece kolega iz komande stana. Zare je nesto tu avanzovao i otisao u drugi bataljon, Dreca je vanredno zavrsavao akademiju i mislim da je proizveden tu pred kraj u porucnika. Bilo je tu jos nekih novotarija u Goce Delcev ali je generalno bilo rasulo i zezanje opste, sto zbog tih terena duzih i dzombiranja letnjeg Smile


  Gasha drago mi je sto si se javio,ma sigurno me se moramo znati.Ja sam naime bio u izvidjackoj ceti.VP 1228/4.Bio sam desetar  pa se mozda i secas mene ,ime mi je Rastislav Boldocky i zivim u Backom Petrovcu,daj molim te napisi nesto o sebi ,ko si sta si.

[You must be registered and logged in to see this image.]

 inace ja sam onaj dole sasvim levo

Hahahaa, pa naravno da se znamo. Nesto je mutnjikava slika pa.. nisam potpuno siguran al bih rekao da sam ja onaj u gornjem redu, drugi s desna :)IRL ja sam Sasa Avramovic, iz Beograda mada su me i u vojsci zvali gasha koliko se secam.
 
Pa SAsa drago mi je da smo se nasli...ipak onaj gore drugi s desna je Tosic Milorad ,ako se secas ,moja klasa ,bio je cata u ceti ...inace Bosanac.A kolko mene pamcenje sluzi ti bi trebao biti onaj u gornjem redu,peti s leve strane(gledano na sliku)
Ajde molim te napisi mi da li jos nekog znas sa ove slike,jer pravo da ti kayem tvoje klasice sam stvarno zaboravio kako su se zvali.
P.S.
Inace u ponedeljak idem za Beograd

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime18.10.12 18:34

pa jel se i ovde rasformirala vojska?
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime26.02.13 20:14



Pre tačno 25 godina sam poslednji put prešao rampu u kasarni djorče petrov
Na vrh Go down
Dragan Nikolic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-27
DOB : 64
M(j)esto Lazarevac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime27.03.13 22:36

Pozdrav svima!
 
Dragan Nikolic iz Lazarevca. Bio u 1228/4 pri ABH izvidjacima, kao vezista. Dosao 5. aprila 1982-ge, izasao 13.maja 1983-ce. Kapetan Zoran Protic, vodnik Dreca Rasim.
 
Voleo bih da znam sta je sa ovom dvojicom, gde ih je odneo vihor rata devedesetih. Jako me zanima i sta je sa Macuzicem, kapetanom jedinice iz prizemlja zgrade u kojoj smo bili. Fantastican vojnik, rodom iz Cuprije.
 
Bio sam sa izvidjacima na Krivolaku, ceo septembar 1982-ge, a i na skijaskoj obuci na Popovoj Sapki februara 1983-ce.
 
Sve u svemu, verovatno najlepsih godinu dana u mom zivotu, sada to znam.
 
Jos jednom - pozdrav svima, zivi mi bili!

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime27.03.13 22:40

Dobro dosao na forum Dragane. U medjuvremenu, dok ti se ne jave neki sa informacijama koje trazis, pridruzi nam se na pojedinim temama foruma
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime28.03.13 20:56

Dragan Nikolic (citat):
Pozdrav svima!

Dragan Nikolic iz Lazarevca. Bio u 1228/4 pri ABH izvidjacima, kao vezista. Dosao 5. aprila 1982-ge, izasao 13.maja 1983-ce. Kapetan Zoran Protic, vodnik Dreca Rasim.

Voleo bih da znam sta je sa ovom dvojicom, gde ih je odneo vihor rata devedesetih. Jako me zanima i sta je sa Macuzicem, kapetanom jedinice iz prizemlja zgrade u kojoj smo bili. Fantastican vojnik, rodom iz Cuprije.

Bio sam sa izvidjacima na Krivolaku, ceo septembar 1982-ge, a i na skijaskoj obuci na Popovoj Sapki februara 1983-ce.

Sve u svemu, verovatno najlepsih godinu dana u mom zivotu, sada to znam.

Jos jednom - pozdrav svima, zivi mi bili!
 
 Pa Dragane dobro dosaso u cetu....U moje vreme 1987 dme godine komandir cete je bio kapetam Petrovic Zarko a komandir voda Dreca Rasim u to vreme sa cinom starijeg vodnika...Kapetana Protica neznam ,ili sam ga pak zaboravio ,podseti me malo molim te.Pretragom interneta sam naisao na podatke da je kapetran Petrovic u Zajecaru ili u okolini i kolko sam video napustio vojsku i radi neki civilni posao.Dreca Rasim ,koliko sam video ostao je u Skopju.Sad dali je u vojsci to neznam ali na netu sam video da je clan ili pak i neki funkcioner tako da kazem muslimanske zajednice za makedoniju.Mogu ti reci da sam se obradovao sto sam ih nasao i video da su zivi i zdravi ,mada u vojsi su bili i trenutci kada se nismo slagali,no ipak su imali visi cin od nas vojnika i morali smo ih slusati........eto to je sto se tice VP 1228/4

Na vrh Go down
Dragan Nikolic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-27
DOB : 64
M(j)esto Lazarevac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime30.03.13 22:36

Uh, Protic je bio strah i trepet u ono vreme! Bio je poznat po jakom glasu, mogao si da ga cujes na drugom kraju kasarne Smile Za vreme njegovog dezurstva vikendom smo gledali da budemo sto dalje od njega u krugu jer bi inace zavrsili okopavajuci cvece ili nesto jos gore.

A sa Drecom je bila festa na obuci skijanja... pitam se da li je ikad naucio Smile

Ako neko ima neke informacije o Proticu i Macuzicu, bio bih jako zahvalan.
Na vrh Go down
Dragan Nikolic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-27
DOB : 64
M(j)esto Lazarevac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime30.03.13 22:37

Dupla poruka, molim moderatora da ovu obrise.
Na vrh Go down
Dirty Harry
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-22
DOB : 57
M(j)esto RIJEKA

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime22.05.13 9:58

panon (citat):
Skopje,martovska klasa 87,kasarna Gjorce Petrov ,ABHO izvidjaci VP1228/4 komandir cete ,kapetan Petrovic Zarko komandir voda stariji vodnik Dreca Rasim....drugovi vojnici javite se
 
Pozdrav !
Da ne skvičiš toliko evome tu sam ! 3 vod !
Jesi mi našao Alexandra Milenkovića ??? Rolling Eyes

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime23.05.13 9:15

Dirty Harry (citat):
panon (citat):
Skopje,martovska klasa 87,kasarna Gjorce Petrov ,ABHO izvidjaci VP1228/4 komandir cete ,kapetan Petrovic Zarko komandir voda stariji vodnik Dreca Rasim....drugovi vojnici javite se

Pozdrav !
Da ne skvičiš toliko evome tu sam ! 3 vod !
Jesi mi našao Alexandra Milenkovića ??? Rolling Eyes

Pozdrav drugar konacno stigao...Milenkovica nisam nasao ,kao da je u zemlju propao ,no jos uveg ga trazim ,i njega i ostale abehajce..
Na vrh Go down
Gost
Gost




ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime23.05.13 13:12

ja se sječam tog Protića kako je vikao na vojnike pogotovo u auto-parku ako kampanjola nije bila čista ...

naš je auto-park bio nasuprot vašeg (pontonjerska inžinjerija) , ako se netko sječa ....
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime23.05.13 13:40

Dirty Harry, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Dirty Harry
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-22
DOB : 57
M(j)esto RIJEKA

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime24.05.13 16:17

stanislav k (citat):
ja se sječam tog Protića kako je vikao na vojnike pogotovo u auto-parku ako kampanjola nije bila čista ...

naš je auto-park bio nasuprot vašeg (pontonjerska inžinjerija) , ako se netko sječa ....

Sječam se ga i ja dobro. Otišao Petrović na bolovanje mjesec prije skidanja zvog mene jer ga nisam šmirglao dva posto Very Happy
Na vrh Go down
zareta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-04-06
M(j)esto Kosovska Mitrovica

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime25.05.13 22:13

Dirty Harry dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
GEX222
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-08-05
DOB : 59
M(j)esto SREMSKA MITROVICA

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime21.08.13 19:16

Ja bio 1228/4 avgust 1984.Komandir kapetan Protić Zoran.
Na vrh Go down
zareta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-04-06
M(j)esto Kosovska Mitrovica

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime23.08.13 22:10

Gex dobrodosao na forum. Secas li se dali je tada bio i porucnik Stamenkovic iz nisa. Ja sam sluzio avgusta 85.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime24.08.13 22:51

GEX222 (citat):
Ja bio 1228/4 avgust 1984.Komandir kapetan Protić Zoran.
jesu Protica zvali mozda macak?
Na vrh Go down
Edo114
Gušter
Gušter
Edo114


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-09-19
DOB : 59
M(j)esto Radenci, Slovenija

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime22.09.13 21:11

Ne, Mačak (Mačuđić ?) je bio neko drugi. 1228/5 čini mi se, crni, na dugim nogama.
Na vrh Go down
abho 72/73
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-10-13
DOB : 72
M(j)esto Leskovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav! Desetar Draza Stojanovic ABHO 1228 1972/73   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime13.10.13 0:58

panon (citat):
rsgjanez (citat):
Pozdravljeni, fantje ABHO-jevci, a posebno 1228/1 , pošto sam se sad kad sam pročitao njegovo poruku i ja sjetio za moje vreme kapetana I.razreda Terzića ...Čak mu je moj kolega Hađo kuhao kavu, baš je bil tada komandant naše 1228 u godini 72/73 ! Ali pretražio sam ovaj forum gore i dole i još neke druge forume i nema nikog iz moga "davnoga" vremena, kao je napisao Sego ...Stvarno je več dugo ono od 72 godine....

Pozudrav iz Maribora
konacno neko od mojih ABHO-vca
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime27.11.13 14:25

Pozdrav svima na forumu.
Ja sam u Skoplje, u kasarnu Gjorče Petrov došao negde 20. septembra 1985 godine. Prvo sam bio nekih mesec i po dana na obuci za vozača u Kičevu. Inače sam u JNA stupio 02. avgusta 1985 godine.
Skinuo sam se 13. septembra 1986 godine.
Bio sam u V.P. 1228/9, kod kapetana Petrović Žarka-Žareta, vodnik nam je bio Popović Milan-Pop. Bili smo u zadnjem paviljonu u nizu, na trećem spratu. U istom hodniku su bili i 1228/6, ako se ne varam.
Njih sam zatekao i ostavio na tim mestima. Vidim ovde na forumu da je kasnije Petrović Žarko otišao u "četvorku" kod izviđača.
Sećam se kapetana Protića, sećam se poručnika Stamenkovića. Na Krivolaku smo bili 2 puta. Prvi put u rano proleće, nekih 10-tak dana a posle na leto 1986 godine i bili smo 30 dana.
Naš vod je imao najmanje vojnika, negde oko 20-tak.
Sa mnom u četi su bili (koliko mogu da se setim): Aleksandar Caran iz Pančeva, Siniša Cvetković iz Beograda, Bujar Bajraktari sa Kosova, Subašić Jasmin iz Doboja (kasnije je prekomandovan za vodiča pasa), Davidović Siniša iz Foče, Nebojša Pavlović Necer iz Niša, Renato Miler (desetar) iz Osijeka, Žust Tomaž iz Slovenije (Maribor ako se ne varam) (desetar), Dragan Maros iz Travnika (desetar), Kuruc Stevan iz Sonte (ćata), Rašiti Afrim Rale iz Uroševca, Haramina Renato iz Zagreba...itd..
Klasa mi je bio i lik Štulić Edvard iz Beograda. On se rodio u Štokholmu, tamo završio osnovnu školi i počeo srednju pa je posle završio u Beogradu. Valjda mu je ćale radio u ambasadi u Štokholmu. Njemu su od prvog dana dali da nosi ručni bacač tešak 12 kg. Posle sam skontao da su to uradili namerno.
Sa nama je bio i neki lik koji je bio stariji po klasi, tu sam ga i zatekao. Bio je iz Dubrovnika, pobegao kući zbog cure, skembala ga vojna policija i izgubio skraćenje. Po ceo dan se vukao kao olinjali mačak po kasarni, niko ga nije dirao. Odslužio puni vojni rok, otišao kući negde 3 meseca posle svojih klasića.
Povukla me nostalgija pa nađoh ovaj forum.
Mislim da imam jednu sliku, ja i Rašiti Afrim. Ostale slike mi izgorele sa kućom.


radle: komentar modifikovan dana: 27.11.13 22:20; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime27.11.13 14:50

[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime27.11.13 15:14

Hvala, bolje vas našao.
Na vrh Go down
rsgjanez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2011-08-18
M(j)esto Maribor

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime27.11.13 20:37

radle, dobrodošao ! I reci mi-ako se možda sjetiš-je bio u tvoje vreme još kapetan Terzič ?
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime27.11.13 22:07

Ja mislim da jeste bio kapetan Terzić, nije bio moj kapetan, ali sam video da se ovde pominje pa sam se setio da je i on bio tada.
Meni je kapetan bio Petrović Žarko-Žare.

Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime27.11.13 22:08

Znam da je poručnik Stamenković bio u četi kojom je komandovao kapetan prve klase Protić-Prota.
Sećam se jednom, čekali smo u redu na kupanje, bio je četvrtak pošto je tada bio dan za kupanje našeg voda, čujemo neku galamu i skontamo da se to dere Prota...došli sa nekog terena na kojem su bili ceo dan i ispostavi se su izgubili 2 automatske puške. Jaoj, dere se Prota, preti i slično. Sutra čujemo da su našli te AP-e.
Inače, Prota nije bio loš za svoju četu, uvek im je obezbeđivao sve najbolje, brinuo se o njima i znao je na Krivolaku da im postavi logor na najboljem mestu. U suštini nije bio loš lik, voleo je da se dere i galami ali smo skontali da na taj način "preti" da bi ga poštovali.
Ovaj naš Petrović Žarko bio mnogo čudan lik...nikada nisi znao da li treba da se treseš pred njim ili da si opušten.
Znam da je jednom iz auto-parka nestala neka boja, mislim da je bila masna farba, nekih 50 kg. Nas postrojio u hodnik i pretio vojnim sudom da će sve da nas otera pošto smi mi davali požarstvo tamo. Posle se ispostavilo da je boja bila u nekom kamionu, da je uopšte nisu istovarili pa zbog toga požarni nije ni video te kante a kamoli da ih mazne, a i koji će mu đavo 50 kg masne farbe i kako će da je iznese napolje.
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime07.12.13 19:34

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime07.12.13 19:35

Na prvoj slici sam ja a na drugoj slici sam ja desno a levo je Rašiti Afrim Rale iz Uroševca.
Na vrh Go down
Gost
Gost




ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime08.12.13 10:57

Dobro došao klaso. Bili smo u isto vrijeme u kasarni ...
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime08.12.13 12:20

Hvala klaso!
Gde si bio, u kojoj jedinici?
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime16.12.13 9:37

dobro dosao u kasarnu radle
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime16.12.13 10:09

Razumem druže desetaru!
Hvala, bolje vas našao!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime31.12.13 9:07

Abehajci srecna Vam nova 2014. godina,narocito onima koji sudezurni ,  na strazi i pozarni kod soski i autoparku.. salutiranje
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime31.12.13 9:12

Hvala klaso. I tebi neka je sretna Nova godina.
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 68
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime22.01.14 15:26

Da li imaneko iz klase 1976 ABHO izvidjac/ kod Proke / 1228/4 ili /6 Golce Petrov  salutiranje
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 68
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime22.01.14 16:43

Pozdrav drugari,

Ja sam sluzio  kao izvidjac  davne 1976/77 prvo u 1228/4 pa prekomanda 1228/6. Prvo kod Mitevskog pa kod Krstica. Prota je tada bio potporucnik, isto se drao na svakog a poseban razlog nije mu trebao.Ne znam ali sam ga se resio tako sto sam jedno jutro posle njegovog dranja na mene pitao da li mu zena nije dala p***e pa se izivljava nadamnom. Naravno sankcija odlazak kod psihijatra na VMA u Skoplje i prekoredna pozarstva. ALI NIKAD SE VISE NIJE DRAO NA MENE. Tada je bio jedan stariji vodnik prve klase Riki - Dusa od coveka, na Crnom Vrhu za vreme vezbe zajedno sa nama nosio je rupovku i tabanao po gudurama u januaru mesecu na -20. salutiranje
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime22.01.14 16:45

[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 57
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime05.05.14 11:22

ABH-ajci,jeste li se svi potrovali...nema Vas
Na vrh Go down
Sponsored content





ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» AVGUST 1984. - GJORČE PETROV - IZVIĐAČI ABHO
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Aprilska međuklasa 90/91 kuvari, Skopje Gjorče Petrov

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: