FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Visoko kod Sarajeva

Go down 
+24
Onko
ljubo 66
donevs
Suki67
Miloš53k
Lala Basaid
Prijavnica
slavonski brod
GORAN CVETANOSKI
vedips
seno86
šapka
Stojan
lacoš
Svetislav Tatović
Hercegovac66
semsudin
uzbuna
SveJug
V.ceta
saban
dpuric
tealenka
ludi slovenac
28 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime14.11.15 9:04

E gde si bre februarac , ti obećao  će da slikaš kasarnu u Visoko, pa nikako da ta slika dođe,aman bre, drugar šalji mi sliku da me želja mine na dane kada smo bili najsrećniji na svet, kada su bila super vremena gde se znalo za svaki red i zakon u odnosu na danas.Drugarski pozdrav za sve vojnike i oficire iz JNA posebno iz garnizon Visoko.
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime22.12.15 9:50

Pa moji dragi drugovi i drugarice svi koji  ste radili u JNA bivši oficiri, vojnici srećan vam DAN JNA, da se prisetimo sve ono dobro šta smo dali za naš narod i našu Jugoslaviju,za sva ona srećna sastajanja i veselja, za svu onu pomoć u svim nedaćama koja su nas zadesili leteli smo bez straha i bojazni za svoj život.Znam ima ih koji će da nas osude ali samo smo hteli da branimo ono za koje su mnogi živote dali,za kojima se niti spomenik nesme da zna,ali to je narod hteo pa neka mu je srećno,lićno za mene je MOJ NAROD CELA BIVŠA JUGOSLAVIJA.
Na vrh Go down
GORAN CVETANOSKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-01-28
DOB : 57
M(j)esto SKOPJE

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: VISOKO 85-86   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime29.01.16 0:30

ZDRAVO SVIMA
TEK DANAS SAM NAIŠAO NA OVAJ FORUM I NERAZMIŠLJAJUČI  ODMAH SE PRIKLJUČIO.
VOJNI ROK SAM POČEO 04-08-1985 g. U LJUBLJANI NA ŠENTVIDU (VP2480-2) ,
U 9-1985 NEDELJU DANA U SLOVENSKOJ BISTRICI , ZATIM NAZAD LJUBLJANA SVE DO 23-10-1985 , A OD 24-10-1985 U KASARNI VISOKO KOD SARAJEVA (VP 9968-5) .
RADIO U PUŠKARSKOJ RADIONICI KOD G.L. U JNA LJUBOMIRA MARKOVIĆA
ČESTO ODLAZIO NA MAJEVICI I VRATNICI PORED VISOKOG.
DVA TERENA PO 15 DANA NA KALINOVIKU

IMENA KOJIH SE SEĆAM
OFICIRI:
MITRE DESPODOVSKI
NEHRU GANIĆ
VOJNICI:
ZLATKO VASILJ
DUŠKO ZEČEVIĆ
ALEKSANDAR ALEKSANDROV
ZVONKO ŠOKIĆ
BOJAN PRIBAKOVIĆ
ZRINKO
AKO JE NEKO AKTIVAN NA OFOM FORUMU , BILO BI MI JAKO DRAGO DA ME KONTAKTIRA ...
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime29.01.16 12:30

[You must be registered and logged in to see this link.],dobro dosao na forum ! (Ubuduce tekst posta pisi malim slovima!)
Na vrh Go down
GORAN CVETANOSKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-01-28
DOB : 57
M(j)esto SKOPJE

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime29.01.16 15:41

Razumem !!! malim slovima ...
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 57
M(j)esto Slavonski Brod

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime29.01.16 20:18

Goran Cvetanoski lijepi pozdrav i ugodno druženje na forumu!!
Na vrh Go down
GORAN CVETANOSKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-01-28
DOB : 57
M(j)esto SKOPJE

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime30.01.16 8:32

Hvala na lijepim pozdravima , pozdrav iz Skoplja ...
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime02.02.16 17:48

Gde si Cvetanoski,drago mi je videti da nas ima mnogo koji su služili u kasarnu Visoko,ja beše 10 godina pre tebe u tu kasarnu,bilo mi je lepo,prelepo u tom garnizonu,sećam se i Vratnica pre Visokog na brežuljak u šumi,tamo sam bio ćesto kom. straže, a kasarna beše kao u hotel barem je bila te 1975 kada ja beše u njoj,gradić Visoko lepo mesto i narod je voleo vojsku,hahhahahah svi su je voleli pa je onda svi odj..... Sada svi imaju svoje vojske ali nikada više ono kako beše nekada u JNA,veliki pozdrav Gorane.Voleo bi da se nađe neko ko je te 1975.god bio u tom garnizonu.
Na vrh Go down
GORAN CVETANOSKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-01-28
DOB : 57
M(j)esto SKOPJE

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime02.02.16 21:35

Šapka pozdrav ...
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime25.05.16 16:18

Pa evo da ćestitam svim narodima i narodnostima bivše nam Jugoslavije 25 MAJ DAN OMLADINE,TITOV ROĐENDAN,da se prisetimo onih lepih i bezbrižnih dana,kada smo mnogo više imali svega u odnosu na danas,kao prvo siguran posao,redovne plate,umiljati socijalizam u odnosu na danas kruti i bezdušni kapitalizam,ali narod je tako hteo pa neka mu je srećno.
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime29.11.16 11:32

Dragi drugovi svima na ovim stranicama a i celoj TITOVOJ JUGOSLAVIJI srećan 29 NOVEMBAR...dan  kada se rodi  država u kojoj se mnogo lepše živelo nego danas,gde se narod voleo mnogo više nego danas,nadam se da ih i danas ima koji vole sve narode i narodnosti TITOVE JUGOSLAVIJE.....
Na vrh Go down
Prijavnica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-12-17

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime17.12.16 22:07

Služio sam u Visokom od Augusta 1984 do 1985 ..Komandant kasarne Dragoljub Stankovic ...3 Četa ..Kapitan Nehru Ganić..velika oficirčina..posle obuke prebačen na prijavnicu..kod Milorada Otovica...pamtim Majora Iliju Ilića...Kapetana prve klase Mandzu Abdulaha...Kapetana prve klase Jovana Bartulu..veliki čovek i oficir...neka se jave kolege koje pamte ovaj period....Pozdrav
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime19.12.16 12:28

Pa veliki pozdrav za  prijavnicu, ja sam bio u garnizon Visoko ali 1975.god,i tada beše drug porućnik Bartula Jovan veoma dobar drug i starešina. Meni beše komandir baterije drug kapetan Đukanović Ratko,kom.voda poćivši st.vodnik Pavlović Joco,p.porućnik Ristić Tomo(plavac)zastavnik Aleksić Anđelko,st.vod.Ikl.Savić Ratko. Beše to neko divno drugarstvo i prijateljstvo ali iskreno ,koje danas nema da doživiš.Svim oficirima i vojnicima koji su služili JNA u kasarnu Ahmet Fetahagić u Visoko veliki drugarski pozdrav zdravo zdravo zdravo....
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime19.12.16 16:14

Prijavnica (citat):
Služio sam u Visokom od Augusta 1984 do 1985 ..Komandant kasarne Dragoljub Stankovic ...3 Četa ..Kapitan Nehru Ganić..velika oficirčina..posle obuke prebačen na prijavnicu..kod Milorada Otovica...pamtim Majora Iliju Ilića...Kapetana prve klase Mandzu Abdulaha...Kapetana prve klase Jovana Bartulu..veliki čovek i oficir...neka se jave kolege koje pamte ovaj period....Pozdrav
Pozdrav Prijavnica spomenuo si Kapetana prve klase MANDZU ABDULAHA 1999 je sluzio u KIKINDI u kasarni dali je imao cin Majora nemogu da se setim ili je ostao na cin Kapetana kada sam bio u rezervi neznam koju je duznost obavljo samo znam da su pricali da je dosao iz Bosne.
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime22.12.16 11:14

Evo na današnji dan DAN JNA da pozdravim sve bivše starešine JNA i da im ćestitam 22DECEMBAR da ćestitam i vojnicima koji su služili tu vojsku ćasno i pošteno kako su nas ućili kako roditelji a nastavili starešine,da volimo i cenimo ono za šta su mnogi izgubili živote za našu TITOVU JUGOSLAVIJU.Avetinje i ostali zlobnici uništiše ono kada nam je najlepše bilo i dadoše nam nešto novo gde je samo ćemer i tuga,bojaznost i neverica,ali opet ima nas koji idalje volimo sve narode i narodnosti bivše nam države.Za sve jedan veliki pozdrav zdravo zdravo zdravo.
Na vrh Go down
Miloš53k
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-02-12

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime12.02.17 15:32

tealenka (citat):
Septembarska klasa 1986-prateći bataljon.Obuke, tereni i pešaka do Kalinovnika. Komandant Nehru Ganić.
Prijatno septembar ! klaso  cheers
Na vrh Go down
Miloš53k
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-02-12

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime12.02.17 15:56

Miloš53k (citat):
tealenka (citat):
Septembarska klasa 1986-prateći bataljon.Obuke, tereni i pešaka do Kalinovnika. Komandant Nehru Ganić.
Prijatno septembar ! klaso  cheers
Šta bre "pešaka do Kalinovnika" kad smo izdržali samo do Vojkovića pa su nas kamionima sutra dan prebacili na Kalinovik, sećam se da nam je i vreme prelepo na Kalinovitu sve do završne vežbe kada se preko noći izmenjaše sva četiri godišnja doba  Smile  
Pokupio sam slike od svih iz spavaone i imam ih sačuvane. Mislim da mi se desetar zvao Neša i da je iz Prištine bio.
Na vrh Go down
tealenka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-13
M(j)esto Crvenka

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime21.02.17 22:13

Miloš53k (citat):
Miloš53k (citat):
tealenka (citat):
Septembarska klasa 1986-prateći bataljon.Obuke, tereni i pešaka do Kalinovnika. Komandant Nehru Ganić.
Prijatno septembar ! klaso  cheers
Šta bre "pešaka do Kalinovnika" kad smo izdržali samo do Vojkovića pa su nas kamionima sutra dan prebacili na Kalinovik, sećam se da nam je i vreme prelepo na Kalinovitu sve do završne vežbe kada se preko noći izmenjaše sva četiri godišnja doba  Smile  
Pokupio sam slike od svih iz spavaone i imam ih sačuvane. Mislim da mi se desetar zvao Neša i da je iz Prištine bio.
Prijatno Miloše-da si mi klaso živ i zdrav. Jeste, preterah malo cheers ,trebali smo do Kalinovnika peške no spasiše nas kamioni. Mislim da nikad lepše nisam spavao nego u školi u Vojkovićima (posle 40km pešačenja). Verovatno se sećaš i desetara Žige Branislava, Jurića, staža Mamule i Stjepana Severa, desetara Golubovskog, desetara mislim da je iz Bg zvali ga Gari Lineker...i mnogo dobrih likova. Bio je i jedan lik iz Australije-Džo Australijanac, nije znao dve reči srpskog (hrvatskog...domaćeg...). Pozdrav klaso
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime07.03.17 10:59

Pa evo baš danas 7.3.75.god taćno 42 god.kada sam dobio redovno odsustvo,a bio sam na straži Vratnice garnizon Visoko kasarna Ahmet Fetahagić.Došao sam sa straže objavu mi napisao kap.Đukanović,i vratio sam se sa redovnog 24.3.75.god.Sutra dan 25.3.išli smo u selo Mulići mlada vojska kopala rovove, sa nama je bio i zastavnik Aleksić kao i poćivši st.vodnik Pavlović,vreme beše loše sneg i vetar.Za mene lićno to beše najbolji garnizon  kako u smeštaju tako i hrani i dobrih oficira.Komandant kasarne beše peš.p.pukovnik Đurđaković Miroslav,pa major Simendić Miomir i sve ostale starešine su nam bili kao oćevi ,veliki drugarski pozdrav za sve vojnike i oficire koji su služili JNA u garnizon Visoko.
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime27.03.17 9:44

Veliki drugarski pozdrav za sve vojnike i oficire koji su služili JNA u garnizon Visoko kasarna Ahmet Fetahagić posebno davne 1975 godine.
Na vrh Go down
Suki67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-03-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime30.03.17 20:23

Ovaj forum sam slucajno otkrio!! Inace sam sluzioJNA u Visokom , SEPTEMBAR 86. Sjecam se kapetana Nehrua Ganica, porucnika Dmitra Despodova on mi je bio komandir cete i staziste Vogric Zorana . Straza Vratnica i kasarska straza poslije prekomanda Koran Pale. Na Kalinovik smo isli pjeske samo doVojkovica a odande kamionima do Kalinovika
Na vrh Go down
tealenka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-13
M(j)esto Crvenka

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime01.04.17 6:57

Suki67 (citat):
Ovaj forum sam slucajno otkrio!! Inace sam sluzioJNA u Visokom , SEPTEMBAR 86. Sjecam se kapetana Nehrua Ganica, porucnika Dmitra Despodova on mi je bio komandir cete i staziste Vogric Zorana . Straza Vratnica i kasarska straza poslije prekomanda Koran Pale. Na Kalinovik smo isli pjeske samo doVojkovica a odande kamionima do Kalinovika
Pozdrav klaso!!!
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime05.07.17 18:26

Grad Visoko kao i garnizon Visoko,kasarna Ahmet Fetahagić to je uspomena za celi život,drugarstvo,bratstvo i jedinstvo,dobri i pravi oficiri kako beše u toj kasarni,eee kada bi se mogao vratiti samo na jedan dan života u tu kasarnu,gledam slike spomenika u krugu kasarne,7 palih boraca nema šta više da se vidi niti šta da se proćita.To je tako ne u garnizon Visoko nego u sve garnizone bivše nam Jugoslavije,tuga ćemer i jad,nisu to zaslužili borci koji su nam dali puno bolji život nego danas koji živemo. Utepa nas kapitalizam ,zapad kojem smo doživotne sluge,ali ako ,neka tako bude narod je tako želeo i mislim da se za..... Veliki pozdrav svima od Jugoslovena.
Na vrh Go down
donevs
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-07-07
DOB : 55
M(j)esto Vis

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Ja i ti Stojane smo bili u istoj kasarni ja sam bio vozać od 6.4 do 2.9 1988 u VP 9802 Visoko -Majevica   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime07.07.17 16:57

Stojan (citat):
Slučajno sam naleteo na ovaj sjajan forum, pa reših da se registrujem i podelim par sećanja ... 

Evo, na prvu loptu - služio sam šest meseci u Brčkom, u kasarni u centru grada (čudi me da nema nikog koji je tamo služio, pa da otvori temu). Sećam se izlazaka u hotel "Galeb", koji se sada, čini mi se, zove "Jelena" ...

Posle sam prekomandovan u Visoko. U Visokom su bile dve kasarne, koje je razdvajala pruga. Služio sam u kasarni u podnožju brda, koliko se sećam, zvala se "Majevica". U stvari to je bio magacin vojne opreme. Sećam se i imena nekih starešina, kapetana Dinka Tomca i Mustafe Gagule, starijeg vodnika Zajka Karića, onda je tu bio jedan zastavnik, pa neki Divljak, zaboravih mu čin ...

Najveća fora je bila izbeći svakodnevne aktivnosti, koje su se sastojale u premeštanju teških sanduka. Kada novi kontigent vojne opreme stigne vozom, išlo se na obližnju železničku da se istovare vagoni, a kasnije ti pridošli sanduci prebace u magacine ...

Formalno, nošenja sanduka bili su pošteđeni samo kuvar, dežurni kasarne i vojnici angažovani na straži ...

Straža je generalno bila uživancija. Ma i u čitavoj kasarni nije bilo loše, jer kada se završe prepodnevne aktivnosti, u kasarni, osim komandira straže, nije bilo drugih aktivnih oficira. Svi su oni po podne išli svojim kućama u Sarajevo, Hadžiće i ostala okolna mesta, a vraćali se rano ujutro pre podizanja zastave ...
Na vrh Go down
donevs
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-07-07
DOB : 55
M(j)esto Vis

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime07.07.17 17:19

Ja sam služio vojsku zadnjih par mjeseci u gornjoj kasarni iznad pruge u Visokom popularno zvanoj Majevica po vesu sam bio vozać i tamo sam bio od početka 4 mjeseca  do kraja odnosno 2.9 1988 godine,kapetan je bio Mustafa Gagula,inaće mi je bio pretpostavljeni i u Sarajevu u VP 5559-2,stariji vodnik prve klase je bio Karić Zajko,bio je još i ćini mi se vodnik Zoran Divjak i jedan mrzovoljni zastavnik Štrbac Jovan,od svih koji su sa mnom služili  u vezi sam  sa jednim kolegom iz Lendave a volio bih da mi se još netko javi iz te generacije.
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime08.07.17 10:04

Zdravo prijatelju,drago mi je kada se jave koji su služili u garnizon Visoko,nisam nikada bio niti posetio tu kasarnu Majevica iako je veoma blizu,bio sam u kasarni u gradu i na straži Vratnice, jedino se sećam tog zastavnika Štrbac Jovana on je bio te godine kada sam ja bio u toj kasarni 1975.god,tada je bio st.vodnik.Samo sam jednom posetio ovu kasarnu posle rata, ma sve je to tuga jad i beda,nažalost svi smo u nekoj tugi i bedi nikome više ne cvetaju ruže u ovome crnom kapitalizmu,cvetaju,cvetaju ovima u vrhu nema više narod da živi kao nekada,veliki pozdrav od TITOVOG JUGOSLOVENA.
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime15.09.17 17:43

Pa evo godine lete kao lude,sutra je taćno 43 god kada sam došao u garnizon Derventa,kasarna Zdravko Ćelar u VP 6510-2 Komandna baterija,komandir baterije kap.Božović i kom.voda vod.Ikl. Cekić.Već drugu nedelju  postavljam slike pa ako ima neko da se pozna bilo bi mi drago da se javi,jer ako se bude živo i zdravo na 45-tu godišnjicu nadam se da bi se sastali u tu kasarnu kako oficiri tako i vojnici,jer nemože niko da nam izbriše ono naše drugarstvo i prijateljstvo.
Na vrh Go down
ljubo 66
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-02-20

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime21.02.18 10:02

Pozdrav za sve članove foruma, pogotovo za članove koji su služili u Visokom.
Visoko u poslednje vreme , mnogo popularano turističko-istoriska lokacija zbog piramide.
Pa evo da i ja počnem svoju priču.
U Visoko dolazim u maju 1985 ll četa pprateći vod, mitraljesko odelenje. Komandir čete je bio crnogorac , posle prekomandovan ,a na njegovo mesto dolazi Ganic Nehru, zamenik k.čete por. Mosic, kom.voda Sokolovic, takodje prekomandovan mislim početkom 86. Oružje zadužujemo odmah drugi dan. A treći dan za mene tad alpinizam, t.j. odlazak na vrh piramide pod punom opremom,(tad nismo znali olakšati opremu) a posle toga 4-5 fana upala mišića , ali ne za sve no nas iz ravnice i gradske dece. Sledeci put više imena ,dogadjaja itd
Na vrh Go down
Onko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-02-27

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: JNA 1995-96   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime27.02.18 21:02

GORAN CVETANOSKI (citat):
ZDRAVO SVIMA
TEK DANAS SAM NAIŠAO NA OVAJ FORUM I NERAZMIŠLJAJUČI  ODMAH SE PRIKLJUČIO.
VOJNI ROK SAM POČEO 04-08-1985 g. U LJUBLJANI NA ŠENTVIDU (VP2480-2) ,
U 9-1985 NEDELJU DANA U SLOVENSKOJ BISTRICI , ZATIM NAZAD LJUBLJANA SVE DO 23-10-1985 , A OD 24-10-1985 U KASARNI VISOKO KOD SARAJEVA (VP 9968-5) .
RADIO U PUŠKARSKOJ RADIONICI KOD G.L. U JNA LJUBOMIRA MARKOVIĆA
ČESTO ODLAZIO NA MAJEVICI I VRATNICI PORED VISOKOG.
DVA TERENA PO 15 DANA NA KALINOVIKU

IMENA KOJIH SE SEĆAM
OFICIRI:
MITRE DESPODOVSKI
NEHRU GANIĆ
VOJNICI:
ZLATKO VASILJ
DUŠKO ZEČEVIĆ
ALEKSANDAR ALEKSANDROV
ZVONKO ŠOKIĆ
BOJAN PRIBAKOVIĆ
ZRINKO
AKO JE NEKO AKTIVAN NA OFOM FORUMU , BILO BI MI JAKO DRAGO DA ME KONTAKTIRA ... Rendulic Zrinko.Martan Zdenko,Ivica Misic,Munsin Vlahrudic,Kapetan Srbac, Zastavnik Kesko....ti se imena ja sjecam i nekoga makedonca kojem sa zasio cinove razvodnika na pidzamu...pozdrav Z.Sokic


Onko: komentar modifikovan dana: 27.02.18 21:14; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Onko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-02-27

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime27.02.18 21:11

ljubo 66 (citat):
Pozdrav za sve članove foruma, pogotovo za članove koji su služili u Visokom.
Visoko u poslednje vreme , mnogo popularano turističko-istoriska lokacija zbog piramide.
 Pa evo da i ja počnem svoju priču.
U Visoko dolazim u maju 1985  ll četa pprateći vod, mitraljesko odelenje. Komandir čete je bio crnogorac , posle prekomandovan ,a na njegovo mesto dolazi Ganic Nehru, zamenik k.čete por. Mosic, kom.voda Sokolovic, takodje prekomandovan mislim početkom 86. Oružje zadužujemo odmah drugi dan. A treći dan za mene tad alpinizam, t.j. odlazak na vrh piramide pod punom opremom,(tad nismo znali olakšati opremu) a posle toga 4-5 fana upala mišića , ali ne za sve no nas iz ravnice i gradske dece. Sledeci put više imena ,dogadjaja itd      ----- 6.5. 1985 dobar dan Visoko, prateci vod, stalak za mitraljez 22kg ,po sumama i gorama...doneo neku portable videokonsolu predmodel nintenda gameboy iz njemacke,dezurni oficiri stalno posudjivali na noc od mene.Imam dosta slika iz te dobi,fotograf Ivica Misic,bio tamo 2016 usao u vojarnu,renoviraju,pravili katolicku realnu skolu.Vremepol

6.5.1985 evo me na 14 mjeseci
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime27.02.18 23:30

Dobrodošao Onko!
Obrati pažnju gdje pišeš postove, kako bi bilo preglednije i uočivljije. Kad citiraš, piši ispod okvira onog šta si citirao da tvoj tekst ne bi ušao u sastav citiranog, kao na predhodna dva posta.
I uživaj u druženju na forumu!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Onko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-02-27

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime19.03.18 6:07

dpuric (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.],dobro dosao na forum ! (Ubuduce tekst posta pisi malim slovima!)
Zvonko Sokic:-sjecam te se makedonce,bio si razvodnik,ja ti zasija cinove na pidzamU..morao na raport kod dezurnog oficira,srecom bio kapetan Radic.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 62
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime19.03.18 10:38

Šta se dešava sa šapkom.....obeća neke slike iz Dervente iz sedamdeset i neke.....cekamo ih.... Very Happy
Na vrh Go down
vedips
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-31
M(j)esto Beograd

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime12.07.20 10:59

E pa braco po drzavi,visoko 1985 od fenruara do juna pa prekomanda u Sarajevu kasarna Jusuf DZonlic, ako se neko seca tog perioda neka se javi bice mi drago.
Na vrh Go down
Nišanđija MB
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-12-23

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Oktobarac 1983   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime23.12.20 1:54

...služio sam u pratećem vodu a komandant čete bio je kapetan prve klase Vladimir Kaeski a desetari Zupkov i ‘Piksi’ i Kramberger. Bila je jako hladna zima, na straži noču nisi smio, da staviš jezik na smrznutu cev od puške ako nisi htio doćekat smene u nezgodnom položaju. Sjeća se još ko tog pratećeg voda drugovi?
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime23.12.20 6:10

Nisandzija, dobro dosao na Forum.
A da izvines, koji ste moj lizali cijev??? Laughing
Na vrh Go down
Nišanđija MB
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-12-23

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime23.12.20 8:50

Od puške.
Na vrh Go down
vedips
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-31
M(j)esto Beograd

Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime08.08.22 16:00

08.08.2022
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Visoko kod Sarajeva   Kasarna Visoko kod Sarajeva - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Visoko kod Sarajeva
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» VP 7197/2 MART 1986. Niš, 'Filip Kljajić'
» Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015
» Samobor 7236/13 1982/83
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Nikšić VP 6523 izviđači

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR BOSNA I HERCEGOVINA
-
Idi na: