FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Osijek - Crvena kasarna

Go down 
+10
bojnik
Max Blitz
Štule
East&West
Dragan Radulović VP5584/3
SveJug
ZAGORAC
ch@rlie
vladimir
bokios
14 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime26.01.16 15:26

Gisa (citat):
Trazim drustvo iz 1977 godine iz Crvene kasarne  VP 2212 koje je bilo najbolje u to vreme.
Nek se jave na email    gile1957bor@gmail.com

Pozdrav Gisa i drago mi je da se neko javio iz VP2212. Kao sto si video na mojim postovima, ja sam bio tamo u periodu April 1979 - Januar 1980. Ako imas neka imena oficira ili pak slike rado ih postavi.

Pozdrav   salutiranje

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime16.05.16 11:26

Srušen zid u crvenoj kasarni.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime16.05.16 13:37

bokios (citat):
Srušen zid u crvenoj kasarni.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Znaci ode i drugi deo.  Neutral 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pitanje kada ce i ovaj deo. 

Bokios, hvala i pozdrav sa severa Smile

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime21.05.16 12:51

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime13.10.16 22:50

Novi video:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Veljabosic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-10-23

Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime23.10.16 22:26

Pozdrav svima koji su služili vojni rok u crvenoj kasarni u Osijeku.

Ja sam Vojni rok služio u crvenoj vp 2830 od 13.6.75 do 23.4.76.

Bio je to jedan lep period proveden tamo od tada kada sam izašao iz 23.4 76 ne znam ništa o mom najjboljem komandiru tehničke službe stariji vodnik Rakić Mirko.


Ima li neko da ga poznaje, ili bilo šta da zna o njemu.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime26.11.21 19:13

SveJug (citat):
Kasarna u celini je ostala ista. Izgleda da je zid oko kasarne  srusen. Zgrada gde su puskari, stolari i bravari bili, nema vise[You must be registered and logged in to see this image.]

Da osvezim post o kasarnji gde sam proveo 10 meseca sa predivnim dozivljaljima i uspomenama.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime28.01.22 8:59

Osijek, Crvena kasarna odakle imam predivne uspomene osim zadnjeg dana kada sam se trebao skinuti.
 
U kasarni nas je bilo jedno 80-tak vojnika. Mi tehnicka sluzba, jedna grupa vezista koji su bili uz belu kasarnu i 10-ak plavaca koji su tu spavali a radili nesto na aerodrom koji se tada nesto pravilo.
Komandant kasarne je bio KIK Slobodan Eric kome sam bio kurir/cata. 
Posto je dan mog skidanja padalo na Ponedeljak, praksa je bila da se vojnik pusti kuci vec u Petak. S´obzirom da sam trebao dobiti zamenika i da bi ga uspeo nauciti, pitao vise puta Kapetana, ko ce to biti. 
-Javit cu ti kada bude vreme, tako mi odgovorio u par navrata. U isto vreme u kasarnu su pozvani jedno 20-ak rezervista posto je u to vreme je Tito bio bolestan. Vidim ja da nesto nije uredu i kada ih je porucnik poredjao i oterao na sisanje, rekao sam sebi da nema nista od odlaska kuci.
Dodje i zadnji Petak kada mi Kapetan kaze ime jednog vojnika koji ce me zamenuti i da ga preko vikenda naucim kako znam jer u Ponedeljak idem kuci.
Sretan ja a i moj zamenik pa ceo vikend proveli u kancelariju pokazajuci mu sta treba da zna i pregledali magacin koji sam duzio.
 
U Nedelju pak sve to proslavili u kantinu (ni pozarnog nismo zaboravili). Ponedeljak, 28 Januar, novi cata na svoje mesto a ja u civilku cekam Porucnika i Kapetana da im skuvam jos po jednu kafu. Ulazi  Kapetan namrgodjen, nesto promrmlja i nastavi do svoje kancelarije. Odjednom zazvoni telefon i javi se jedan stariji vodnik. Pocrvene i ostro vojnicki rece: Razumem druze Kapetane.
 
Okrene se prema meni sa objasnjenjem da do daljnjeg nema odlaska kuci . Ja pomislio da se sali pa se nasmejem, kada on strogo naredi mom zameniku da se vrati na svoje staro mesto a ja da skinem civilku i da obucem uniformu.
Moje stvari sve u satorsko krilo spremno da se razduzim. Vece pre toga dosta toga pokupili drugari ili zamenuli pa ja jedva nasao nesto da pase. Vratio se u kancelariju i nastavio sa mojim zadacima, pisao dnevnu zapovest, isao u komandu po postu. Priblizava se vreme rucka pa se skupljala vojska, ali niko nista ne kaze. Svi nesto cute i pitaju se sta se desava. Ja sam prvi u generaciji da se skidam pa je ovo znak za sve ostale.
Vratimo se sa rucka kada mi Kapetan kaze da se razduzim jer posle 15.00 casova idem kuci. Jedva sam nasao Zastavnika da se raduzim posto je bio na putu da ide kuci.
 
Nedugo posle 15.00 casova me Porucnik izpratio na kapiju Crvene kasarne i ja nastavio put kuci.


[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime29.04.23 16:38

Zadnji dan pre mog skidanja posle par ture u kantini.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Sponsored content





Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Crvena kasarna   Osijek - Crvena kasarna - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Osijek - Crvena kasarna
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
» Osijek - Bela kasarna, četa veze 1983.
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Vojno skladište Čepin VP 5530 Osijek 1991.
» Crvena Jabuka-Ti znas

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: