FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 BOSANSKI NOVI VP 6062

Go down 
+8
Jovan zagorac
ivica tomaic
apis
lapobb
dpuric
nhandu
Milan Savic
profesionalac
12 posters
AutorPoruka
profesionalac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-12-14
DOB : 58
M(j)esto Koper

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime14.12.12 9:28

Tu sam služio od decembra 1984 do septembra 1985. Ne sečam se ko je bio komandant ali se sečam jednog poručnika, koji je bio gadan.
Zna li neko šta o toj kasarni - cepali smo stražu, čuvali skladišta. Ceo Čerkezovac je bioi pun podzemnih skladišta.
Kasarna na vrhu Čerkezovca, bogu iza leđa, bila je sasvim nova i naša generacija je bila krajem 1984 prva koja se uselila u nju. Sve je bilo čisto i novo. Osim radnika koji su tamo radili, nisam par meseci vidjao drugih civila
Naš zadatak je bio čuvati skladišta širom Čerkezovca. To su bila skladišta u tri nivoa. Sečam se da su jednom dvije ili tri noči non stop vozili šleperi i punili skladišta.
Imali smo i pse, najviše šarplanince.
Tu zimu bilo je puno snijega a temperature su bile jako nizke, do minus 25 C. Izpod odjela obukli smo pižame, trenerke a imali so tri podkape i po dvije rukavcice. Led nam se pravio izpod šlema i u nosu. Tek kasnije su nam dali i prave bunde iz krzna. Ja sam cepao stražu baš na novu godinu, prelaz iz 1984 na 1985. Do septembra sam nacepao preko 100 dana straže. A na kraju sam kao nagradno dobio mesto vođa straže u samom gradu, u staroj kasarni. I tu je bilo jedno skladište, oružje Teritorialne obrane. Tu sam bio car. Mogao sam izaći u grad svaki dan. Obično smo išli u hotel i napili se. Ali nas je uvijek pratio jedan oficir bezbednosti iz Karlovca, koji je često stigao o Bosanski Novi.
Još nešto zanimljivo. Siguran sam, da mnogi znate ko je MAGNIFICO, pjevač iz Slovenije (i ja sam Slovenac). I on je služio u V.P. 6062 Bosanski Novi. Došao je u Bosanski novi u isto vrijeme kao i ja. Bili smo zajedno. Ali je po nekoliko mesjeci otišao u prekomandu u Karlovac, na strijelište. Pravio se lud i usred zime ošišao glavo na nula. Zato ga je oficir bezbednosti poslao u prekomandu - kao nije bio pouzdan.
Siječam se, da sam na straži pravio metke od drveta a to je saznao kamandant kasarne (imao je valda nekog špiclja). Sazvao me na raport i pitao dali pripremam neku sabotažu, haha.
Eto moje priče.
Pozdrav svima

Na vrh Go down
Milan Savic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-03-02
DOB : 58
M(j)esto Bosanski Novi

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime12.03.13 20:43

Pozdrav ja sam iz Bosanskog Novog ali sad se zove Novi Grad kasarna je srušena 2011 godine i napravljen
je sportski centar na tom istom mjestu i stanica policije je izgorjela za vrijeme rata pa su je srušili i napravili
drugu hotel više neradi sad neliči ninašto za čerkezovac sad neznam ništa on pripada Republici Hrvatskoj
sad je na mostu granica što se tiče tog poručnika bezbednosti da se nije možda zvao kovačević dragan
velika nulaaaa od čovjeka

Pozdrav pa se čujemo ako te još šta interesuje.
Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-12-14
DOB : 58
M(j)esto Koper

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime14.03.13 8:36

Poštovanje Milan ,
puno ti hvala za ove informacije. Baš mi je drago, da nešto saznam šta se zbivalo kod vas u posljednjih 20 godina. Možda i nekad uletim u taj grad, ko zna, voleo bi. Da se mi vrate stare uspomene na taj grad in to doba 10 meseci što sam preživjeo u onoj šumi.
Šuma kao šuma ali grad mi je bio sladak. Sečam se da sam skoro svake noči odlazio na željezničku stanicu sa kurirom koji je primao poštu iz Zagreba a onda smo išli u jednu čevapđinicu blizu stanice in skoro svaki dan nam je neko častio piče i ćevape Smile. Ima još te ćevapđinice? Za razliku od Zagreba, gdje sam služio prva 4 mjeseca, ljudi u Bosanskom novom bili su stvarni ljubazni i ljudski.
Kažeš policijska stanica srušena? E baš tamo mi je jedna uslužbenica u kantini svako jutro skuhala kavu, u gradu sam kupio kifle i to mi je bio doručak koji ga neču nikada zaboraviti. Prvi put sam pio pravu tursku kavu iz džezve haha. Baš sam uživao.

Da, imaš pravo, taj poručnik bio je Kovačević, mršavi, orlovski nos .. baš kao pravi esesovac... on me saslušavao u vezi onog drvenog metka. A komandant kasarne bio je neki drugi, kulturan čovjek a i ostali niži oficiri su bili super, samo taj poručnik bio je gadan... karierist. Kako je on završio??

Kasarna je več tada bila stara i nikakva ali imala je dobu poziciju u gradu. Stražari smo spavali u onoj maloj kapiji kod ulaza. Dobro, da ste napravili nešto drugo.
Zanima me dali je grad nastradao u ratu in kome je koristilo ono oružje i sva municija iz svih onih skladišta - toga je bilo za čitavu armiju.

Ajme, da mi je znati ime jedne djevojke, koje se tada zaljubila u mene..ufff..ne sečam se više ... Bila je visoka, vitka, crne duge kose Very Happy I love you ... upoznali smo se u diskoteci u hotelu
A gdej si ti služio?

Pozdrav u Bosanski Novi

Na vrh Go down
Milan Savic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-03-02
DOB : 58
M(j)esto Bosanski Novi

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime14.03.13 23:46

Pozdrav profesionalac pošto ti neznam ime,
Što se tiče željezničke stanice nema više ćevabđinice šteta bili jedni od naj bolji u gradu ja to znam jer sam
tamo radio bio sam željezničar do 2007 godine od tada sam u penziji
kad spominješ kifle tad su bile samo dvije pekare i bile su preljepe kifle i sve ostalo,
taj poručnik je sada privatnik pravi košnice za pčele i proizvodi med,nula bio i ostao
Grad jeste stradao ali i okolna naselja popravlja se pomalo,
Oružje i municiju uzeli su malo jedni malo drugi ali nebi o tome možda bude prilike da se vidimo pa će mo se
ispričati
Od moga brata sin vozi za jednu firmu iz Kopra Mar Sped, Luka Koper, on nešto pokušava da nađe posao
i za moje sinove pa ako uspije možda i ja dođem bar na jedan dan da vidim kako izgleda tvoj grad
ja sam služio u Nišu 86 87 a moj otac od 49 do 51 a rođeni brat 71 72 sva troica u istoj kasarni i istom
paviljonu čudno ali istina
otkucaj niš vp 3038/6
Pozdrav za tebe i tvoje.

Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-12-14
DOB : 58
M(j)esto Koper

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime19.03.13 11:01

Pozdrav Milan,

pa kako to, moje si godište i več u penziji? Možda si kao željezničar imao benificiran staž?
Uf, ja imam još 20 godina do penzije Sad.

Baš zanimljivo to, da ste svi u porodici služili u istoj vojarni i čak spavali u istoj zgradi, to je zaista nevjerovatno, haha.
Pa ako nekad zaista dodješ u Koper ti javi, idemo na kavu in popričamo malo o Novom i to Smile.
Imaš možda neke slike stare vojarne u Novom ... ja iz mog služenja u BN nemam baš nijedne slike a voleo bi ...

Pozdrav i tebi
Na vrh Go down
Milan Savic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-03-02
DOB : 58
M(j)esto Bosanski Novi

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime19.03.13 11:35

Pozdrav
Da beneficija me izvukla ali 20 godina nije baš puno samo da se čovjek dobro oseća
Da malo je čudno ali je istina
Potražiću slike pa ću ti poslati da vidiš kako je bilo prije a kako sad.

Pozdrav iz lijepog novog.
Na vrh Go down
nhandu
Gušter
Gušter
nhandu


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-08-08
DOB : 56
M(j)esto Ljubljana

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime08.08.13 15:16

Pozdrav ! Dali ima nekog ko je služio u v.p 6062 na Čerkezovcu od septembra 1989 do maja 1990 ? Pozdrav iz Ljubljane !
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime08.08.13 16:01

nhandu, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
nhandu
Gušter
Gušter
nhandu


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-08-08
DOB : 56
M(j)esto Ljubljana

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime08.08.13 16:30

Hvala !
Na vrh Go down
lapobb
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-10-29

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: BOSANSKI NOVI 1988/1989   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime29.10.13 0:38

straza, Bosanski-Novi 1988/1989.
Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-12-14
DOB : 58
M(j)esto Koper

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime16.04.15 8:31

Pre nekoliko dana hrvatska vlada odlučila, da u kompleks podzemnih skladišta nekadašnje JLA na Čerkezovcu, koja sam i ja danju i noću čuvao 9 mjeseci i nacepao 100 dana straže, namjesti nuklearne - radioaktivne otpatke iz Nuklearke Krško. Stanovnici valjda nisu zadovoljni s time, što me ne čudi.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-12-14
DOB : 58
M(j)esto Koper

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime16.04.15 8:36

kada pogledam tu karto, sve se mi vrača.... Wink
U detajl znam svako skladište, svaki objekat Wink
Mnogo puta sam i pretrčao tu cestu od dolnje do gornje vojarne ...
Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-12-14
DOB : 58
M(j)esto Koper

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime16.04.15 9:36

[You must be registered and logged in to see this link.]


ps. kao što su danas tajni konvoji sa otpacima, tako su prije 30 godina (1985) bili tajni konvoji municije koja se nočima vozila u skladišta ....  Ja sam služio u generaciji, koja je prva bila u toj tada modernoj vojarni ... stvarno je bila moderna i lijepa...ali bogu iza ledja.. Wink
Na vrh Go down
apis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-11-13

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime17.11.15 13:21

Savic mille da nemate mozda telefonskog kabla na metar.Pozdrav od esesovca
Na vrh Go down
ivica tomaic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-04-08

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime22.05.16 0:28

Ja sam sluzio tamo od 5 mj 1988 do 1 mj.1989. Gulio sam stražu,sjećam se da je zapovjednik bio Kosta Đukić a por.Kovačević je u to vrijeme otišao na neko školovanje pa neznam ako je bio strog,stariji vojnici su za njega govorili da je bio dosta zajeban,od zapovjednika još se sjećam braće Kijuk,Fahrudina Bešlića i ml.vodnik kojeg smo zvali Duće. Toplo ljeto i zima za popizdit. Jedamput sam bio po zimi na straži i odvezo sam Šarplaninca sa sajle i dovuko ga do ulaza u stražarsku kućicu da me malo zgrije. Često smo bježali u grad sa one planine,civili u gradu su bili ok volili su vojsku,naručiš pivu a za minutu pun stol piva ;-). Bilo nas je iz svih djelova bivše Yu..pozdrav.
Na vrh Go down
Jovan zagorac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-10-11

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime11.10.16 11:39

I ja sam sluzio u novom 91/92 vozac podpukovnik kosta djukic kapetan dečov robert a zastavnik mi je bi kijuk dragutin a bilisu i dusan rogulja zastavnik, zastavnik petrovic stariji vodnik besić kuvar duća dobro drusvo je bilo tamo
Na vrh Go down
heat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-13

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime13.10.16 16:52

dpuric (citat):
nhandu, dobrodosao na foru
Kao prvo zeleo bih da se najtoplije zahvalim na dobrodoslici i pozdravim sve na ovom forumu.  Ja sam inace bio 98/ 99 godine na sluzenju vojnog roka u kasarni B. Novog vp : 6062. Ali sam na strazi bio osim  Cerkezovca i na Javorniku koji niko od vas nije spomenuo a isto tako i vodnika Fejzu Nazima koji i nije bas bio neki covek ali  sta je tu je. Verujem da si bio u klasi  ako se ne varam desetarom Kljaicem, Mirocom kuvarem i ako se  nevaram Kazic  Hasan nas vodic pasa je bio isto tako Majac.  toliko za sada i veoma se radujem ovom forumu . budite srdacno pozdravljeni pa se pisemo
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime13.10.16 21:20

Pitanja za clana foruma
1. Tvoj nick je heat ili nhandu?
2. Sluzio si JNA ? *98/99 - nemoguce
Na vrh Go down
heat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-13

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime15.10.16 7:31

Izvinjavam se na greški, vojni rok sam sluzo 89 / 90. Najverovatnije je da sam sa telefona pisao i da nisam toliko obracao paznju. Sve u svemu veoma mi je drago da sam igrom slucaja upao u ovaj forum, i da se mogu dopisivati sa vama.pozzz
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime15.10.16 19:10

heat (citat):
Izvinjavam se na greški, vojni rok sam sluzo 89 / 90. Najverovatnije je da sam sa telefona pisao i da nisam toliko obracao paznju. Sve u svemu veoma mi je drago da sam igrom slucaja upao u ovaj forum, i da se mogu dopisivati sa vama.pozzz
OK . A nick?
Na vrh Go down
heat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-13

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime30.10.16 21:32

Moj nik je heat
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime31.10.16 13:54

OK.Hvala!
Na vrh Go down
skuhravi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-12-04

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav za 6062. Period 91/92    BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime04.12.16 14:17

Pozdrav drugari.   Slizio sam na Javorniku 91/92 da li je neko od vas boravio tad tamo
Na vrh Go down
skuhravi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-12-04

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime04.12.16 14:19

Jovan zagorac (citat):
I ja sam sluzio u novom 91/92 vozac podpukovnik kosta djukic kapetan dečov robert a zastavnik mi je bi kijuk dragutin a bilisu i dusan rogulja zastavnik, zastavnik petrovic stariji vodnik besić  kuvar duća  dobro drusvo je bilo tamo
pozdrav za Jocu vozaca. koliko se secam vozio si i Duska

Robert kovac voli ovaj upis

Na vrh Go down
skuhravi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-12-04

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime04.12.16 14:26

skuhravi (citat):
Jovan zagorac (citat):
I ja sam sluzio u novom 91/92 vozac podpukovnik kosta djukic kapetan dečov robert a zastavnik mi je bi kijuk dragutin a bilisu i dusan rogulja zastavnik, zastavnik petrovic stariji vodnik besić  kuvar duća  dobro drusvo je bilo tamo
 Da li se secas da za Kijuka nisu mogli da nadju dovoljne velike pantalone a za Petrovica Kapu
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime28.12.16 0:03

Već je uobičajeno da nekadašnji vojnici a i lokalno stanovništvo "imaju velike oči" kad su u pitanju vojni objekti. Svi su vidjeli pusta podzemna skladišta, itd...
Ljudi moram vas demantirati, u Čerkezovcu postoji onaj stari dio kompleksa odmah iza kapije, to su stari nadzemni skladišni objekti, uglavnom pokriveni limom i salonitom, izgrađeni možda 50-tih ili 60-tih godina. Mislim da su sad već u neupotrebljivom stanju ako nisu obnavljani zadnjih godina.
Mislim da se taj stari dio zove Javornik kao i okolni predio brda i šume.
Novi dio je izgrađen negdje 80-tih godina (kako reče profesionalac, 1984.god. je useljen).
Taj dio kompleksa zove se Čerkezovac (opet po okolnom predjelu - brdu), on ima nekoliko tipskih armirano-betonskih U skladišta koja su samo zasuta / pokrivena zemljom na kojoj raste trava i grmlje.
Pod im je u nivou dolaznog puta kao i u svim drugim takvim tipskim skladištima, radi ulaza manjih kamiona i viljuškara, iskrcaja i manevriranja s teretom itd..., Dakle nema ništa od onoga "pod zemljom, ukopano" itd.... Imaju zgradu za smještaj-spavaone, zgrada s kancelarijama, kotlovnica, manja kuhinja i trepezarija, neki manji pomoćni tehnički objektići, garaže...i to je to.
Lokalno stanovništvo manje-više svugdje tako misli da vojska "Bog zna što tamo dovozi i skladišti", jedino ne znam jesu li do 1991. JNA smjeli pitati što tu skladišti, pa i SVK do 1995. jesu malo morgen...
Da bi se tu skladištio nuklearni otpad, trebala bi biti donešena "politička odluka", upoznata javnost, itd.   a zatim bi trebale malo jače prilagodbe i pripreme za prihvat toga.
Zato mislim da lokalno stanovništvo u Matijevićima, Dvoru i Bos. Novom mogu još mirno spavati.

Profesionalac, i ti mirno spavaj, nema tamo unutra ništa strašno, (osim ostavljenih mina). granata
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime28.12.16 9:13

Sad vidim da sam pisao o Čerkezovcu a pod naslovom Bosanski Novi.
Ali vidim i da su svi ostali pisali slično tako, vjerojatno zato što je to nekada (za vrijeme JNA) bilo pod jednom komandom, kasarna u Bos. Novi a Čerkezovac kao njen izdvojeni dio.
Tada u smislu organizacije i rasporeda JNA nisu bile toliko bitne granice republika već vojne (armijske) oblasti tj. njihove zone odgovornosti, pa time i raspored snaga i resursa.
Nadam se da neće nitko zamjeriti, nije mi bila namjera "prekrajanje granica" jer ih je tu već davno odredila Una pa Čerkezovac ostade u Hrvatskoj.
Pozdrav svima
Na vrh Go down
Robert kovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2022-01-16
DOB : 52
M(j)esto Tržič

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Bosanski novi   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime16.01.22 12:06

Pozdrav ja sam služijo isto Godine 90.91 bio sam od komandanta kasarne kurir u gradu spavao sam u stroj kasarni pored policije imali smo jednog veoma dobro zastavnika Dušan rogulja jeli on jos živ znam samo da je bio doma u blokovima na 3 sprati.
Na vrh Go down
Robert kovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2022-01-16
DOB : 52
M(j)esto Tržič

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Robert kovač I ja sam uzio u novom moram jedanput da pogledam kako je sada tamo   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime16.01.22 12:21

professional (citat):
Regards Milan,
thank you very much for this information. I am very glad to know something that has happened to you in the last 20 years. Maybe someday I'll fly into that city, who knows, I'd love to. To bring back old memories of that city in that time of 10 months that I survived in that forest.
A forest like a forest but the city was sweet to me. I remember that almost every night I went to the train station with a courier who received mail from Zagreb and then we went to a čevapđinica near the station and almost every day someone served us drinks and kebabs Smile. Is there another kebab? Unlike Zagreb, where I served for the first 4 months, the people in Bosanski Novi were really kind and human.
You say the police station was demolished? That's where a maid in the canteen made me coffee every morning, I bought muffins in town and it was a breakfast I will never forget. The first time I drank real Turkish coffee from a coffee pot haha. I really enjoyed it.

Yes, you're right, that lieutenant was Kovacevic, skinny, eagle nose ... just like a real SS man ... he interrogated me about that wooden bullet. And the barracks commander was someone else, a cultured man, and the other junior officers were great, only that lieutenant was a nasty ... careerist. How did he end up ??

The barracks were already old and dilapidated, but they had a good position in the city. The guards slept in that little gate at the entrance. Good thing you did something else.
I wonder if the city was destroyed in the war and who used those weapons and all the ammunition from all those warehouses - that was for the whole army.

Alas, if I only knew the name of a girl who fell in love with me at the time..ufff..I don't remember anymore ... She was tall, slender, with long black hair   Very Happy  I love you  ... we met at a disco in the hotel
A gdej si did you serve

Greetings to Bosanski Novi

Na vrh Go down
Robert kovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2022-01-16
DOB : 52
M(j)esto Tržič

BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime16.01.22 12:23

Pozdrav I ja sa sluzio u novom moram jedan put doci da vidim ovaj grad
Na vrh Go down
Sponsored content





BOSANSKI NOVI VP 6062 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: BOSANSKI NOVI VP 6062   BOSANSKI NOVI VP 6062 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
BOSANSKI NOVI VP 6062
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Novi Sad 80/81
» Strumica 1988/1989
» ČELIČNA KRILA
» 18.pmtbr Novi Sad
» Pula '90. - Novi Sad '91.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: