FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vrhnika

Go down 
+49
Popaj Čačak
Bubalo1
Anton Bozoki
Živoslav Miloradović
Jaka Ž
posavljak
Milan Majer
Goran777
Goran Markovic
JozeP
Vrhnika četa veze 75/76
boksar lahka
ajezovnik
Dado71
semistrele
Zoran 018
Yugonostaldik
sale1966
Esad Garic
mladen 69
Branimir
Stara komunjara
bilo nekogas
V.P8980/3
Predrag1963
tataiva
Tomos
Slobodan Aleksic
Sasa1969
SveJug
Raiza
ZAGORAC
zile54
Gringo
GVINTER
dostric
dpuric
kole1970
gemini
Nesh
Vojnik Graničar
sk1984
BEOGRAD
Pero™
Max Blitz
goran đukić
zmak
Bogart
HP 35
53 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime20.10.14 21:03

zile54 dobro došao na forum cheers


Kad postavljaš slike,molim koristi rezoluciju 800x600 (onda ja neću trebati popravljati) Wink
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime20.10.14 22:15

Dobrodošao zile54  lumpovanje
Na vrh Go down
zile54
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-10-20
DOB : 69
M(j)esto Beograd

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime21.10.14 17:28

Hvala na dobrodošlici za generale i kontra admirale.... (razumeo sam, slike samo do 800 piksela, u redu)

Evo postavljam jednu sliku, značka 1. Oklopne brigade iz Vrhnike...  Za mlađe, da razjasnim ove silne brojeve na znački. Stariji znaju 22. decembar je bio Dan JNA, broj 85, znači da je te godine 1977. maršal Tito imao toliko godina, a broj 40 da je toliko godina bio na čelu komunista (SKJ). Značku desno, da je nazovem bronzanu, dobio je svaki vojnik u brigadi pošto je za 22.12.1977. Prva oklopna brigada proglašena za najbolju jedinicu, Ljubljanske armijske oblasti, a bila je mislim, ako se dobro sećam, druga u JNA. Ostale dve značke, mislim, srebrna i zlatna, je kasnije mogla da se kupi u kantini, i kome je bila interesantna, nabavio ju je...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Stevan K. voli ovaj upis

Na vrh Go down
GVINTER
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-07-26

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime21.10.14 21:00

sk1984 (citat):
Ja bi jos nesto oko JNA i Vrhnici.Probao sam vise puta da pronadzem neke od vojnih drugova (84/85) ali nista. (facebook, linkedIn...) Ja cuvam u notesu sve adrese i tel.brojeva ali posle tolikih ratova na ovim prostorima, glupo je nesto pokusati/kontaktirati.Zato mi se ovaj forum svideo.
Inace, bio sam 2005 sluzbeno u Sloveniji i seo sam u autobus da vidim sta ce tamo desava kod 1 tenk.brigade. Uzeo sam fotoaparat, poceo slikati kasarnu sa strane, kad odjednom, nadosla bujica suza. Crying or Very sad Nisam se mogao zaustaviti jedno 5 minuta.(eh, bilo nam je samo 18/19 god.)
Nije uopšte glupo da potražiš posle rata drugove, JA sam puno njih pronašao posle rata što po bosni, što po hrvatskoj, i danas sam sa njima u kontaktu ostalo je još par njih da pronadjem i nadam se da ću uspeti Samo hrabro samo NAPRED biće im drago ako mogu da ti pomognem rado ću se uključiti u potragu preko prijatelja bivše nam domovine da pronadjemo tvoje klasiće ! Pozdrav
Na vrh Go down
Raiza
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-10-30
DOB : 53
M(j)esto Cazin

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime30.10.14 18:09

Ja sam bijo u Vrhniki 90-91 vozac kamiona u oklopnoj jedinici ,komandantt bijo Djosic Ljubisa,ali ipak moj glavni je bijo legendarni stariji vodnik Loopatic Djuro pa ako neko ima kose sjeca tih vremena neka se javi
Na vrh Go down
GVINTER
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-07-26

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime31.10.14 14:16

salutiranje
Gospodo komadanti dajte meni neki čin !
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime31.10.14 19:39

GVINTER (citat):
salutiranje
Gospodo komadanti dajte meni neki čin !

[You must be registered and logged in to see this image.]
DVINTER = guster  Exclamation  sve po zasluzi. Pozdrav i dobro nam dosao Smile

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
GVINTER
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-07-26

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime01.11.14 10:45

SveJug (citat):
GVINTER (citat):
salutiranje
Gospodo komadanti dajte meni neki čin !

[You must be registered and logged in to see this image.]Gospodo komandanti zahvaljujem netreba mi ni jedan čin ostaću gušter najlepše je, nema obaveza.
DVINTER = guster  Exclamation  sve po zasluzi. Pozdrav i dobro nam dosao Smile
Na vrh Go down
GVINTER
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-07-26

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime01.11.14 10:48

kole1970 (citat):
Ja sam bio u CVP,iz Sombora sam dosao u junu ,u martu 90 sam se skinuo...Bio sam telefonista na centrali u Zoc-u
Jesili igrao stoni tenis u ZOC-u na ulazu u ZOC ?
Na vrh Go down
Raiza
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-10-30
DOB : 53
M(j)esto Cazin

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: JUNSKA KLASA 90-91   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime01.11.14 11:41

dali ima neko da je sluzijo u Vrhniki klasa JUN 90-91,pozdrav Ramzo
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime02.11.14 4:44

Dobro dosao na forum Raiza. Napisi nesto o sebi, koliko mislis da je potrebno i pogledaj ostale teme. Mozda pronadjes nekog poznanika iz Vrhnike.
Na vrh Go down
Sasa1969
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-11-27

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime27.11.14 15:51

Mitić Saša, Vrhnika 88/89, ako ima neko nek se javi. Poz

Davor Oštrić voli ovaj upis

Na vrh Go down
Slobodan Aleksic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-11

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime11.12.14 8:31

"VRLO DOBRO-------SLUZIMO NARODU"

Pomoz bog junaci!!!

Forum je ekstra, pamtim 1985/6 kao da je juce bila.

Drnc, red za telefon, Rifata Sehovica, Manjacu, tenkove akomulatore i ostale 

Ja sam Beogradsko dete i sem ulice i lopte nista nisam voleo. Vrhnika me je resetovala i moram priznati napravila kvalitetnijim sklopom nego sto sam bio do tad....
Izasao sam sa znackom odlican strelac i primeran vojnik iako sam bio neodmereni skot po proceni kapetana.

Pamtim:

Porucnik: Hajdarevic Uzeira, plivac, masa od coveka i ko ga nagovori u tenak nikad mi nece biti jasno
Kapetan: (na vrh mi jezika) stalno se derao ko manijak...
Stariji Vodnik: Kolarevic... Kole. Mr. Cool... Udarao je pivdzani sa ovim dole likom koji mu je bio neki zemo...
Gajdarevic Cedomir. legenda nevidjen, sa svima dobar ali posle rucka pravac kantina...
Seferovic Jadranko tip iz Sarajeva, bili smo bas nerazdvojni, Gitara, sentish, devojice, ljubav....nadjem mu zenu na fb i kazem da mi se javi.... nikad nista.... jebi ga, valjda ovaj usran rat
MUSA VELJI... siptar sa Kosova. znaci on je najaca faca svih vremena, Stolar sa rukama-lopatama. Par tipova je solidno iznabadao jer sam ja tako hteo. Izvrstan fudbaler i zajeban desetar. 
Zivkovic Zoran, moj baja iz Bg. Apsolutno odvaljen, druzili smo se jos u Bg al ja odoh dalje i izgubismo kontakt. 
Petrusic Milan iz Maribora. zvani Petrushici... extra faca, 
Stosic....... decko sa sela ali iz njega je zracila dobrota i postenje na kilometre, mnogo smo ga voleli i cenili 
Dimitrijevic Aleksandar, Lik iz Nis. bilo mu je vazno fda je lep i zgodan...

SINISA MIHAJLOVIC... e ovo je ludak na biciklu, bez ovakvih nije trebalo ici u vojsku, mi smo kasarnu dizali na noge sa nasim ludostima. Videli se par puta posle vojske i to je to...
Boris iz ... Slovenac, dobrica drugar
Sobjeslavski Davorin.... Zagreb boy, bokser, kad smo bili na podvodnoj u Zagrebu caletov golf je bio parkiran ispred Marshal Tito sa civilkama spremnim za picarenje... nezaboravne pijanke do kasno u noc...




E ljudi sledi nastavak moram da brisem...

Ajd uzdravlje i nadam se da me/nas neko prepozna
Na vrh Go down
Slobodan Aleksic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-11

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime11.12.14 8:50

Horvat Slobodan, Sombor, vozac tenka... mali baja ali na butan. na spavanjac u pola osam....redovno smo mu gurali sat unapred pa bi oko ponoci vikali Ustaj vojsko i on bi regularno pogledao sat ustao obukao se i setao gore dole cekajuci jutarnju gimnastiku.... dok su ga ostali gledali cudno sta radi obucen u ponoc...kad svi idu da kuntaju
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime11.12.14 9:45

Slobodan Aleksic (citat):
"VRLO DOBRO-------SLUZIMO NARODU"

Pomoz bog junaci!!!

Forum je ekstra, pamtim 1985/6 kao da je juce bila.

Drnc, red za telefon, Rifata Sehovica, Manjacu, tenkove akomulatore i ostale 

Ja sam Beogradsko dete i sem ulice i lopte nista nisam voleo. Vrhnika me je resetovala i moram priznati napravila kvalitetnijim sklopom nego sto sam bio do tad....
Izasao sam sa znackom odlican strelac i primeran vojnik iako sam bio neodmereni skot po proceni kapetana.

Pamtim:

Porucnik: Hajdarevic Uzeira, plivac, masa od coveka i ko ga nagovori u tenak nikad mi nece biti jasno
Kapetan: (na vrh mi jezika) stalno se derao ko manijak...
Stariji Vodnik: Kolarevic... Kole. Mr. Cool... Udarao je pivdzani sa ovim dole likom koji mu je bio neki zemo...
Gajdarevic Cedomir. legenda nevidjen, sa svima dobar ali posle rucka pravac kantina...
Seferovic Jadranko tip iz Sarajeva, bili smo bas nerazdvojni, Gitara, sentish, devojice, ljubav....nadjem mu zenu na fb i kazem da mi se javi.... nikad nista.... jebi ga, valjda ovaj usran rat
MUSA VELJI... siptar sa Kosova. znaci on je najaca faca svih vremena, Stolar sa rukama-lopatama. Par tipova je solidno iznabadao jer sam ja tako hteo. Izvrstan fudbaler i zajeban desetar. 
Zivkovic Zoran, moj baja iz Bg. Apsolutno odvaljen, druzili smo se jos u Bg al ja odoh dalje i izgubismo kontakt. 
Petrusic Milan iz Maribora. zvani Petrushici... extra faca, 
Stosic....... decko sa sela ali iz njega je zracila dobrota i postenje na kilometre, mnogo smo ga voleli i cenili 
Dimitrijevic Aleksandar, Lik iz Nis. bilo mu je vazno fda je lep i zgodan...

SINISA MIHAJLOVIC... e ovo je ludak na biciklu, bez ovakvih nije trebalo ici u vojsku, mi smo kasarnu dizali na noge sa nasim ludostima. Videli se par puta posle vojske i to je to...
Boris iz ... Slovenac, dobrica drugar
Sobjeslavski Davorin.... Zagreb boy, bokser, kad smo bili na podvodnoj u Zagrebu caletov golf je bio parkiran ispred Marshal Tito sa civilkama spremnim za picarenje... nezaboravne pijanke do kasno u noc...




E ljudi sledi nastavak moram da brisem...

Ajd uzdravlje i nadam se da me/nas neko prepozna

Dobro nam dosao Slobo! Jedan + za ovo gore napisano koje me je razveselio i nasmejao u uvaj tmuran, mracan i hladni dan ovde na severu.

Pozdrav Very Happy

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Tomos
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-01-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime30.01.15 21:13

Tomaž Strmčnik, kuvar u Vrhnici od marta 91 do avgusta 91. Ako se ko sječa "Slovenca" neka se javi.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: V r h n i k a   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime30.01.15 23:01

Tomos (citat):
Tomaž Strmčnik, kuvar u Vrhnici od marta 91 do avgusta 91.
Ako se ko sječa "Slovenca" neka se javi.

Tomos.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA.

Da li se u civilstvu baviš kuhanjem ili je to bilo samo u vrijeme JNA.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Tomos
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-01-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime17.02.15 8:37

Vojnik Graničar (citat):
Tomos (citat):
Tomaž Strmčnik, kuvar u Vrhnici od marta 91 do avgusta 91.
Ako se ko sječa "Slovenca" neka se javi.

Tomos.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA.

Da li se u civilstvu baviš kuhanjem ili je to bilo samo u vrijeme JNA.!?
To je bilo samo za vrijeme JNA. Sada sam tek 23 godine policijac Very Happy .
Na vrh Go down
tataiva
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-03-10

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime10.03.15 20:14

vrhnika  VP 5312/60d od 10.1981. do 09.1982.
sve kao kod HP35 (prva poruka)
samohotke i smještaj u paviljonu s inženjerijom
straža i dežurstva na čuki iznad kasarne
pozz svima
Na vrh Go down
Predrag1963
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-03-11

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime11.03.15 16:47

IMA LI NEKO DA JE SLUZIO U VRHNICI 82.GODINE JULSKA KLASA, TENKOVSKA CETA, KAPETAN CETE JE BIO BOJKOVSKI MARKO A KOMANDIR VODA KOMANDIR JE BIO GALIC MIROSLAV. OSTALO JE DOSTA TOGA U SECANJU PA BIH VOLEO DA SE NEKO JAVI IZ TOG VREMENA. BIO SAM NA TENKU T55.
VP.5312/10E
Na vrh Go down
Predrag1963
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-03-11

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime11.03.15 16:54

tataiva (citat):
vrhnika  VP 5312/60d od 10.1981. do 09.1982.
sve kao kod HP35 (prva poruka)
samohotke i smještaj u paviljonu s inženjerijom
straža i dežurstva na čuki iznad kasarne
pozz svima
POZDRAV, VIDIM DA SMO BILI U ISTO VREME U VRHNICI, JA SAM DOSAO U JULU 82. I BIO DO KRAJA TE GODINE. DAVAO SAM STRAZU U SELU BOROVNICE, VEROVATNO SI CUO YA TE OBJEKTE.
Na vrh Go down
Predrag1963
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-03-11

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime11.03.15 17:10

zile54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja sam služio vojni rok u Prvoj oklopno mehanizovanoj brigadi, Vrhnika godine 1976-1978. godine... sve je ostalo isto i posle toliko godina.. .. Na slici se vidi prijavnica, doduše ograda je nekada bila drugačija i rampa, ali zgrade su ostale iste.. Iza prijavnice je zgrada gde je bila smeštena straža. Desno je zgrada komande stana, iza straže, levo je bila garnizon ambulanta , uz stepenice pravo sa leve strane je bila smeštena četa veze, a skroz gore, vidi se krov zgrade, gde su bile smeštene pozadinske jedinice, intendantska četa, četa tehničkog održavanja i vod za tehničko snabdevanje. Komadant u to vreme Prve oklopne brigade bio je pukovnik Boško Ratković...
ZDRAVO,JA SAM BIO 82. U TENKOVSKOJ CETI KAPETAN JE BIO BOJKOVSKI MARKO, A KOMADANT JE BIO RATKOVIC, OVDE PREKO PUTA ULAZA U KASARNU BILA JE NEKA MALA KAFANA AKO SE SECAS A NA ULAYU KO KOMANDE JE BILA TEL.GOVORNICA GDE SMO CEKALI SA SITNIM PARAMA DA ZOVEMO
Na vrh Go down
Predrag1963
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-03-11

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: 82. VRHNIKA JULSKA KLASA TENKOVSKA CETA KAPETAN BOJKOVSKI MARKO   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime11.03.15 17:19

HP 35 (citat):
Prva oklopna brigada Vrhnika . Od 01.12.1979. do 01.03.1981. Slušio u LSARD - prvi vod , prva baterija - nisandzija na samohotki SO 68 57/2 kako je bio naziv u JNA ili ZSU 57/2 kako je obelezavaju druge armije .
- komandir voda st. vodnik Volk Milan
- komandir baterije kap I kl Sreckovic Slobodan
- komandant diviziona major Veres Anton

Cudi me da nema nikoga na forumu ko je sluzio u Vrhniki s obzirom da je u pitanju velika jedinica i najelitnija oklopna jedinica u JNA . Voleo bih da se neko javi a iskreno se nadam da su svi moji iz generacije zivi i zdravi prosli ona ruzna i turbulentna vremena koja su docnije usledila . Sve vas cuvam u dragom secanju i neka se bar neko javi .

Na vrh Go down
Predrag1963
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-03-11

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: 82. VRHNIKA JULSKA KLASA TENKOVSKA CETA KAPETAN BOJKOVSKI MARKO   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime11.03.15 17:22

HP 35 (citat):
Prva oklopna brigada Vrhnika . Od 01.12.1979. do 01.03.1981. Slušio u LSARD - prvi vod , prva baterija - nisandzija na samohotki SO 68 57/2 kako je bio naziv u JNA ili ZSU 57/2 kako je obelezavaju druge armije .
- komandir voda st. vodnik Volk Milan
- komandir baterije kap I kl Sreckovic Slobodan
- komandant diviziona major Veres Anton

Cudi me da nema nikoga na forumu ko je sluzio u Vrhniki s obzirom da je u pitanju velika jedinica i najelitnija oklopna jedinica u JNA . Voleo bih da se neko javi a iskreno se nadam da su svi moji iz generacije zivi i zdravi prosli ona ruzna i turbulentna vremena koja su docnije usledila . Sve vas cuvam u dragom secanju i neka se bar neko javi .

82.GOD JULSKA KLASA TENKOVSKA CETA, KOMANDIR VODA GALIC MIROSLAV, KOMADANT KASARNE RATKOVIC BOSKO
Na vrh Go down
goran đukić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-25

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime01.05.15 19:33

Predrag1963 (citat):
zile54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja sam služio vojni rok u Prvoj oklopno mehanizovanoj brigadi, Vrhnika godine 1976-1978. godine... sve je ostalo isto i posle toliko godina.. .. Na slici se vidi prijavnica, doduše ograda je nekada bila drugačija i rampa, ali zgrade su ostale iste.. Iza prijavnice je zgrada gde je bila smeštena straža. Desno je zgrada komande stana, iza straže, levo je bila garnizon ambulanta , uz stepenice pravo sa leve strane je bila smeštena četa veze, a skroz gore, vidi se krov zgrade, gde su bile smeštene pozadinske jedinice, intendantska četa, četa tehničkog održavanja i vod za tehničko snabdevanje. Komadant u to vreme Prve oklopne brigade bio je pukovnik Boško Ratković...
ZDRAVO,JA SAM BIO 82. U TENKOVSKOJ CETI KAPETAN JE BIO BOJKOVSKI MARKO, A KOMADANT JE BIO RATKOVIC, OVDE PREKO PUTA ULAZA U KASARNU BILA JE NEKA MALA KAFANA AKO SE SECAS A NA ULAYU KO KOMANDE JE BILA TEL.GOVORNICA GDE SMO CEKALI SA SITNIM PARAMA DA ZOVEMO
85g je telefonska govornica bila odmah iza prijavnice...pored puta za stacionar...neznam gde su stepenice što su direktno vodile gore do vrha..na pola puta bio kiosk...radila žena od majora Matića Pane...što se tiče kafane...nije ni bila baš mala...zvala se POLŽ (puž)  Vlasnica se zvala Lampič Amalija-Malči...prošao sam tuda 1997...i vidim je vani...sigurno preko 80g je imala tada...
Na vrh Go down
goran đukić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-25

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime01.05.15 19:42

Predrag1963 (citat):
IMA LI NEKO DA JE SLUZIO U VRHNICI 82.GODINE JULSKA KLASA, TENKOVSKA CETA, KAPETAN CETE JE BIO BOJKOVSKI MARKO A KOMANDIR VODA KOMANDIR JE BIO GALIC MIROSLAV. OSTALO JE DOSTA TOGA U SECANJU PA BIH VOLEO DA SE NEKO JAVI IZ TOG VREMENA. BIO SAM NA TENKU T55.
VP.5312/10E
Galića se sjećam dobro....karo nas je ko stoku kad treba u grad dase izađe...strogi Ps je provodio...a u restoranu štoje imo bisera...bože dragi...
Na vrh Go down
goran đukić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-25

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime01.05.15 19:46

SveJug (citat):
Slobodan Aleksic (citat):
"VRLO DOBRO-------SLUZIMO NARODU"

Pomoz bog junaci!!!

Forum je ekstra, pamtim 1985/6 kao da je juce bila.

Drnc, red za telefon, Rifata Sehovica, Manjacu, tenkove akomulatore i ostale 

Ja sam Beogradsko dete i sem ulice i lopte nista nisam voleo. Vrhnika me je resetovala i moram priznati napravila kvalitetnijim sklopom nego sto sam bio do tad....
Izasao sam sa znackom odlican strelac i primeran vojnik iako sam bio neodmereni skot po proceni kapetana.

Pamtim:

Porucnik: Hajdarevic Uzeira, plivac, masa od coveka i ko ga nagovori u tenak nikad mi nece biti jasno
Kapetan: (na vrh mi jezika) stalno se derao ko manijak...
Stariji Vodnik: Kolarevic... Kole. Mr. Cool... Udarao je pivdzani sa ovim dole likom koji mu je bio neki zemo...
Gajdarevic Cedomir. legenda nevidjen, sa svima dobar ali posle rucka pravac kantina...
Seferovic Jadranko tip iz Sarajeva, bili smo bas nerazdvojni, Gitara, sentish, devojice, ljubav....nadjem mu zenu na fb i kazem da mi se javi.... nikad nista.... jebi ga, valjda ovaj usran rat
MUSA VELJI... siptar sa Kosova. znaci on je najaca faca svih vremena, Stolar sa rukama-lopatama. Par tipova je solidno iznabadao jer sam ja tako hteo. Izvrstan fudbaler i zajeban desetar. 
Zivkovic Zoran, moj baja iz Bg. Apsolutno odvaljen, druzili smo se jos u Bg al ja odoh dalje i izgubismo kontakt. 
Petrusic Milan iz Maribora. zvani Petrushici... extra faca, 
Stosic....... decko sa sela ali iz njega je zracila dobrota i postenje na kilometre, mnogo smo ga voleli i cenili 
Dimitrijevic Aleksandar, Lik iz Nis. bilo mu je vazno fda je lep i zgodan...

SINISA MIHAJLOVIC... e ovo je ludak na biciklu, bez ovakvih nije trebalo ici u vojsku, mi smo kasarnu dizali na noge sa nasim ludostima. Videli se par puta posle vojske i to je to...
Boris iz ... Slovenac, dobrica drugar
Sobjeslavski Davorin.... Zagreb boy, bokser, kad smo bili na podvodnoj u Zagrebu caletov golf je bio parkiran ispred Marshal Tito sa civilkama spremnim za picarenje... nezaboravne pijanke do kasno u noc...




E ljudi sledi nastavak moram da brisem...

Ajd uzdravlje i nadam se da me/nas neko prepozna

Dobro nam dosao Slobo! Jedan + za ovo gore napisano koje me je razveselio i nasmejao u uvaj tmuran, mracan i hladni dan ovde na severu.

Pozdrav Very Happy  Slobodane...u kojoj si tačno jedinici bio....jase sjećam Hajdarevića...Brčak...ogroman...te godine...85...mu se rodio sin...beba...a ogromno dijete...sjećaš lise Černog Josipa  kapetana...koja si klasa..tomi reci...
Na vrh Go down
goran đukić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-25

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime02.05.15 9:05

Navodno je u prostorijama stacionara...sad dječiji vrtić..
Na vrh Go down
V.P8980/3
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-06-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime30.06.15 22:51

Pozdrav momci.Naletio na ovaj forum i vratio se film natrag jedno 30 godina......Rekoh hajd da pokusam da nadjem drugove iz vojske.Jedan sam slucajno upecao na FB iz Slovenije....

Inace klasa 86/87 prva generacija 12 meseci.Vojna posta 8980/3.Prvi paviljon na uzbrdici desno a levo dolje bile su kancelarije za oficira.Levo od kapije bio veliki parking,a preko puta njega bila komanda.

Ispred kapije levo na jedno 100 metara bila radnicka kantina gde smo svercali pivo.....

Iz moje cete ako zgresim jbg.....Tegelj Ales,Mickovic Sasa,Damjan Prosenak,Lazovic jovan,Dura Emin,Prole Dragan,Dragan Pesic,Ceprnjic Mirjan ili Mirjam.....Kapetan I klase bio Peric Milan.....

Mozda neko se seti kad je poludeo onaj porucnik iz Zagreba bio pamtim,pa kad smo davali strazu u komandu dole kod hodnika da ne proba da posece ruke.Ili zime 86/87 kad je pukla cev za vodu,pa nismo se kupali 15 dana......
Na vrh Go down
bilo nekogas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-07-07

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime07.07.15 16:47

pozdrav drugovi vojnici Smile, evo i ja slucajno naleteo na ovaj forum... U Vrhniku bio sam klase septembar 89/90 rod vezista kod kaptena Stojan Ignjatovic mislim da se zvao, bio sam smesten u levoj zgradi pored kantine i vojcnickog kluba. Prvih 6 meseca bila je obuka, posle toga bio sam u vojnicki klub gde sam pustao muziku i citao utrinske govore ili kao se to zvalo Smile Zamolio bi nekoga ako ima slike kasarne
Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-24

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime27.09.15 19:55

Ima li iko od vp 9992/2  klasa 78/79 Vrhnika pvo relejci.Neka se javi Ninković iz Belog potoka,Zoran pejčić.Ima li još živih.Jakov iz Bijeljine
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime28.09.15 21:59

Projektili 5V24 (V-600) raketnog sustava zemlja-zrak S-125 Neva/Pečora (NATO naziv: SA-3 Goa), raketno-tehničkog diviziona u Vrhnici:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Raketni sustav S-125 Neva

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-24

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime29.09.15 12:22

Ima li ko slike kasarne PVO u Vrhnici.Volio bi ih vidjeti,prijavnicu,paviljone,menzu,pistu gde smo postrojavani.
Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-24

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime29.09.15 15:12

U Vrhnici mi bio poručnik Stjepan Deverić.Pozdrav za klasiće 78/79.Valda još neko visi na netu
Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-09-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime30.09.15 20:36

bio sam 89-90,septembarska klasa,vp 5312/26,ako se dobro secam,OMJ,nisandzija na BVP-u,komandir cete mi je bio Kap,prve klase Cerni Josip.Secam se svega nekoliko imena drugara,Puzovic Dejan iz Beograda,Pernek Borut iz Maribora,Tinta Borut iz Anhova(nova gorica),Kresimir Novak iz Zagreba,pa bih bio veoma zahvalan ako ih neko zna,da im jave za mene,ja sam Branimir Bukurecki iz Beograda
Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-09-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime30.09.15 20:50

Nesh,u ko si mesecu 90' te dosao u vrhniku,ko ti je bio komandir cete
Na vrh Go down
mladen 69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-07-16
M(j)esto Smederevska Palanka

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime21.10.15 1:10

Branimire, ja sam bio na stažiranju u čto pozadinskog bataljona 89./90.
Možda smo se i sreli tamo.
Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-09-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime21.10.15 7:51

Био сам у откоманди у кухињи,других шест месеци,одакле си ти,вероватно смо се срели тамо,Неш
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime02.02.16 2:22


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Esad Garic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-02-19

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime19.02.16 22:20

zmak (citat):
Da li ima na ovom forumu netko tko je služio u JNA u Somboru na aerodromu '89-'90 ili Vrhnici?
garic esad je sluzijo jna u somboru   15.03 .1989 a zatim otisao u prekomandu u vrhniku tenk2
Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-09-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime20.02.16 7:01

Нема више тенка СТЈУАРТА на улазу у касарну Иван Цанкар,заправо ја и не знам од када он није тамо,кад уђете на google street wiev,све се лепо види,али тенка нема,као ни онај тенк,што је стојао поред ПБВ-а,тамо је сад нека дрвна индустрија или такво нешто,мислим на ПБВ,а касарна је делом искоришћена,уосталом ако вас не мрзи погледајте на street wiev,све се лепо види
Na vrh Go down
gemini
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-05-22
DOB : 65
M(j)esto Ljubljana

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime25.02.16 20:37

Branimir (citat):
Нема више тенка СТЈУАРТА на улазу у касарну Иван Цанкар,заправо ја и не знам од када он није тамо,кад уђете на google street wiev,све се лепо види,али тенка нема,као ни онај тенк,што је стојао поред ПБВ-а,тамо је сад нека дрвна индустрија или такво нешто,мислим на ПБВ,а касарна је делом искоришћена,уосталом ако вас не мрзи погледајте на street wiev,све се лепо види
[You must be registered and logged in to see this image.]
Tenk je još uvek tamo gde je i bio, na spomeniku 1.tenkovske brigade NOB. U nekadašnjem PBV nalazi se obrtna zona, a u samoj kasarni I.C. centar za migrante. Fotografija je snimljena 6/2015. Nekoliko dana posle toga sudelovao sam pri bojanju oznaka, kakve je taj tenk nosio u borbi.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Stevan K. voli ovaj upis

Na vrh Go down
sale1966
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2016-02-25
M(j)esto Grosuplje

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime26.02.16 17:19

Bivši komandant 1.tenkovske brigade general-major u penziji Rifat Šehović umro je 28.10.2015 u Ljubljani nakon teške bolesti. R.I.P.
Na vrh Go down
gemini
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-05-22
DOB : 65
M(j)esto Ljubljana

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime27.02.16 8:55

Da, sečam se Rifata, dok je bio pukovnik i komandant 1.OKB. R.I.P.
Na vrh Go down
Raiza
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-10-30
DOB : 53
M(j)esto Cazin

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime27.02.16 9:02

Imal generacije 90,91,junske ili martovske klase,pozdrav Ramzo
Na vrh Go down
Yugonostaldik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-12-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime27.02.16 10:07

Del kasarne v Vrhniki zraven oz.nad glavno cesto je preurejen v otroški vrtec. V zgradbi naravnost od kapije pa so sedaj nastanjeni begunci-migranti iz S,Iraka,Afganistana itd.irije

Stevan K. voli ovaj upis

Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-09-30

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime27.02.16 13:27

наравно да се сећам Рифата,бог да му душу прости
Na vrh Go down
sk1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-03-09

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime28.02.16 10:56

Zdravo momci,
Vec duze vremena nisam posetio forum.
Od mojih ,,ratnih drugova,, nema jos ni traga ni glasa.(generacija august 1984/85)
t.j.prva augustovska klasa i to 15 MESECEV.Samo dva vikenda a redovno otsustvo ostavis za kraj.(i to kakve vikende...petkom popodne kreces vozom, kuci stizes subotom ujutro a ponedeljak pravac nazad.).
Neko je ovde spomenuo kafanicu ispred kasarne ....mislim da se zvala Mocilnik ili slicno.
A i ja pamtim one redove ispred tel.govornice...ti samo okrenes broj, javis se jedan sekund i onda te domaci zovu na broj (govornice su imale svoj broj) i onda pricas, pricas i zaboravis gde si.
Pitam se dali tamo u Vrhici jos mirise na one taze pecene biskvite-kolutici (jedna je bila tacno ispod kote gde smo strazarili i dezurali).
Na vrh Go down
Zoran 018
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-03-14
M(j)esto Nis

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime14.03.16 22:42

Raiza (citat):
Imal generacije 90,91,junske ili martovske klase,pozdrav Ramzo
Ima,mart 90-91,I OKB,druga tenkovska,drugi vod,kom.cete Rapajic Mladen-Rap
Ima li neko od mojih?


Zoran 018: komentar modifikovan dana: 17.03.16 20:35; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Zoran 018
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-03-14
M(j)esto Nis

Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime14.03.16 22:58

Nesh (citat):
90/91 sluzio u Vrhnici. OMJ M84...
Jos mi samo reci da se zoves Nebojsa i prva tura je moja cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





Vrhnika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Vrhnika - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vrhnika
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: