FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Smederevska Palanka

Go down 
+42
aronija
SLAVONAC44
marko
potrpin
posavljak
PORUCNIK
jakovica
plana
vojo.n71
Dejan Kovacevic
MDmobi
fransus
pera84
salest
013gonzo
haris71
guner
Pero™
andi
Izet
amsterdamxxx
lacoš
Pop61
ŠOKAC
vladimir
vojo71
DjAlf
Kertvaros
DejanDjergovic
dpuric
pa80
Max Blitz
miler
sasa staza
Davor65
missar
Riste
Vojnik Graničar
Kemo Specijalac
purger
boogin1
cxfan
46 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime09.04.15 19:03

cxfan (citat):
Dali se neko sječa kafiča BATERFLAJ u centru grada ?
Bejah ja tamo davne "73 godine,verovatno to tad nije ni postojalo,ali ima momak mestanin Sasa staza koji pruza sve podatke oko Smederevske Palanke.Naicice doticni ovde,dace on pravu informaciju.
Doduse obecaoje zarad mene sliknuti trecu zgradu od komande prema kiseljaku,tu bese ABHAO vod,ali nesto izgleda jak na obecanju,a tvrd na realizaciji Rolling Eyes
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime09.04.15 19:18

Nisam TVRD na realizaciji nego nesmem da slikam jer mogu da zavrsim u zatvoru,a dok ja njima objasnim zbog cega sam to radio -ode ja na robiju. A posle bi se neko i smejao mome trapavo odradjenom poslu...

Druze CXFAN-u, Palanka se promenila u zadnjih 10 god.,nekle su nove zgrade gore oko opstine,onda onom jednosmernom ulicom od suda dole ka samom centru grada,glavna ulica je dosta izmenjena itt..

Ako vas vise interesuje predlazem da sami dodjete i pogledate..
P.S.Taj kafic BLJATERFLAJ vise ne postoji a kazi mi gde je tacno bio da bih ja vama rekao sta je sada na njegovom mestu... tongue tongue tongue
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime10.04.15 1:52

sasa staza (citat):
Nisam TVRD na realizaciji nego nesmem da slikam jer mogu da zavrsim u zatvoru...

Auh koliko bi robije tek dobili svi skupa zbog drugih slika na forumu da je to tako strogo... Smile
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime10.04.15 7:39

Pa MAX-e,svako cuva svoja ledja ali-JA vise volim sebe NEGO sve ljude oko sebe...

Mozda sam narcis ali tako je.....

Zato sam dao predlog da kolege dodju u Palanku i da uz CASICU razgovora pretresemo sve sto se izdesavalo ovih godina... drunken drunken drunken drunken drunken
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime10.04.15 21:42

Max Blitz (citat):
sasa staza (citat):
Nisam TVRD na realizaciji nego nesmem da slikam jer mogu da zavrsim u zatvoru...

Auh koliko bi robije tek dobili svi skupa zbog drugih slika na forumu da je to tako strogo... Smile
Samo da se zahvalim na takvom misljenju.Ja to vec odavno govorio,ali momak nikako da se seti da sto nekad bilo,to vise nije Evil or Very Mad .Sasa je poput mog desetara Rada koji kaze da se zakleo da cuva tajne nekakve oko sluzbe na karauli deset godina,a nikako da ukapira da vec proslo cetrdeset godina affraid

guner voli ovaj upis

Na vrh Go down
salest
Gušter
Gušter
salest


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-06-17
DOB : 58
M(j)esto Skopje Makedonija

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime17.06.15 17:45

vojo71 (citat):
trzim kapetana ivanovic branislava zvani grof 89/90 je bio ovdje bio je dobar covjek
Pozdrav drugovi Smile
Ja sam bio na obuci u Pozarevcu Novembar 1984 do April 1985, zatim intendant u Palanci. Grof mi je bio staresina u Pozarevcu na HAB 155mm. Valjda kasnije prekomandovan i Palanci.
Izaso sam iz vojske 1985 28 decembra.
Palanka divan grad...jos ga volim.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime09.09.15 22:55

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ako neko negde primeti ovog momka,slobodno nek ga usmeri ovde,jer ovo mu krajna prekomanda Rolling Eyes


Saban Taletovic I moja vojna posta 2510-16 Smederevska palanka
Na vrh Go down
vojo71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-09-08
M(j)esto Prnjavor, Bosna i Hercegovina

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime01.01.16 18:05

srecna nova godina
Na vrh Go down
pa80
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto Stara Pazova

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.16 15:31

vojo71 (citat):
pozzz da li iko nadje moga nacelnika vojnickog kluba  bogdanovic petra
Vojo da li si saznao nešto za Peru?
Na vrh Go down
pa80
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto Stara Pazova

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.16 15:58

[You must be registered and logged in to see this image.]
Malo guglanja po street view-u.
Na vrh Go down
pa80
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto Stara Pazova

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.16 16:07

sasa staza (citat):
Dali neko od bivsih vojnika iz Smed.Palanke poznaje Tasic Radomira zvanog Tasa,radio je kao civilno lice u tehnickoj sluzbi u centru veze valjda na centrali ? Radio je od 87 god.do 2006 god ,licno ga poznajem pa ako ga poznaje neko moze da ga pozdravi............. bounce salutiranje 2 
Ja sam ga poznavao.Nizak čovek,imao je tada brkove. Kad god bi imali problema sa razglasom po kasarni zvali bi njega. Pozdrav za njega.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.16 19:56

To je upravo taj covek samo sto sada nosi bradu,onako malu i vozi jos uvek ficu. Radio je jedno vreme do skoro u KUD-u Abrasevic u Palanci i to je ostavio. Trebalo bi da ima kucu dole pored jezera.... bijeg
Na vrh Go down
pa80
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto Stara Pazova

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.16 21:13

Pošto sam svirao  u vojsci,družili smo se i sa folkorom "GOŠA". Tada se valda tako zvao. A glavni je bio neki Batica,Mikica...ne sećam se(davno je to bilo). A imali ste i dobre muzicare...u to vreme je bio neki violinista i supruga mu pevačica. <i neki levoruki bubnjar(opasan).
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.16 22:54

pa80,

kad postavljas slike pripazi na velicinu. ako su presiroke, razvlace stranicu i cine je tesko preglednom.

pozdrav, pera84.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.16 23:33

[You must be registered and logged in to see this image.]

Samo da se zahvalim momku pa80 na slici,jer vratilame u davnu 73 godinu!
Verovatno momak sto je sliknuo nece otici u apsanu sto se plasi nas Sasa Staza Wink
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime30.01.16 20:23

Ha-Ha-Haaaa........ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
Davor65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-02-02
M(j)esto Karlovac

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime11.04.16 8:42

Maj 85, pješadija,3 vod.
Sećam se nekih imena(krenut ču od gornjeg reda):
Komandir  stažo Petrović Miloš (Takovo) nema ga na slici
Vojnici redom po slici:
Majdanić Zlatko(Osijek),Alija Samet(Kosovo??)Slovenac???,Presečan ???(Zagreb),Ivanković Tihomir(Osijek),Vulikić Dušan(Kobarid Slovenija),Idrizi Irfan(????) Dreven Ivan(Varaždin) Davorin Benković(Karlovac) Destar Cvijović Nenad(Vinkovci),Salibašić Mujo(????),(????),
(????),(????),Rodić Vinko(Zagreb),desetar Simić Vidan(????),Vukčević Perica(Crna Gora),
Čuće
Jani(Slovenac),Černoš Vasilije (Zagreb),(????) Pocesta Čazim(Kosovo),(????)
Toliko od mene,ako neko nešto više zna neka dopiše.
Pozdrav
Davor 
Karlovac
Na vrh Go down
vojo71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-09-08
M(j)esto Prnjavor, Bosna i Hercegovina

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime22.08.16 21:56

pozz za sve dobre ljude jesmo li zaboravili za lijepo druzenje u jna kad vise niko nista nepise veliki poz za sve
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime23.08.16 20:27

vojo71 (citat):
pozz za sve dobre ljude jesmo li zaboravili za lijepo druzenje u jna kad vise niko nista nepise veliki poz za sve
Aj da po sopstvenom uverenju smestim sebe u te dobre ljude Rolling Eyes ,nije se zaboravijo,i nece se zaboraviti,ali sta da se radi kad se nema sagovornika.A pricati sam sa sobom,nikako nije dobro. Evil or Very Mad
Kod nas kazu za takve slucajeve-ili lud,ili pravi kucu- Laughing
A ja bejah u Smederevskoj Palanci daleke 73 godine V.P 2510/17 ABHO!
Bilobi dobro da bar neko svrati iz tih vremena,ali davno to bejase! scratch
Na vrh Go down
fransus
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-12-02

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime04.12.16 20:27

cxfan (citat):
ima li koga ko je služio u Smederevskoj Palanki ?
bil v palanki februar 1985 do april 1986 baterija LPA vod veze komandir Marjanovič
vp 2510/15
Na vrh Go down
andi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-08-05

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime09.12.16 15:41

fransus (citat):
cxfan (citat):
ima li koga ko je služio u Smederevskoj Palanki ?
bil v palanki februar 1985 do april 1986 baterija LPA vod veze komandir Marjanovič
vp 2510/15

Tudi jaz, avgust 1985, LPA, vp 2510/15, vod VOJ, komandir voda podporučnik Predrag Sretenovič, desetar voda Franc Šušteršič. Smile
Zelo strog desetar, vendar pravičen, mehkega srca in dober človek po duši. 

salutiranje
Na vrh Go down
fransus
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-12-02

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime10.12.16 13:19

zdravo
jaz sem ta franc javi gdo si lahko tudi kontakt pa se dobiva na pijači jaz častim
lp france
Na vrh Go down
andi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-08-05

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime11.12.16 9:26

O, posle 30 godina - druže desetare zdravo!. salutiranje

Pošljem privat sporočilo. Pozz
Na vrh Go down
DjAlf
Gušter
Gušter
DjAlf


BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-09-28
DOB : 53
M(j)esto Zgornje Gorce/Braslovče -Slovenija

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime13.01.17 10:23

Pozdrav svima evo me opet da vidim ima li sta novo iz smederevske palanke VP 1599/5 jer se naso ko novi sto je sluzio generaciju 89/90  Very Happy

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.] Pozdrav DjAlf/Drago Kolenc
Na vrh Go down
DjAlf
Gušter
Gušter
DjAlf


BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-09-28
DOB : 53
M(j)esto Zgornje Gorce/Braslovče -Slovenija

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime13.01.17 10:29

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo nesto sam trazio i naso ovu fotku 89/90 bila je snimljena u kafani kod PERE,a snimila nas je konobarica Lejla Spasić.A sad me interesuje jel mozda iz fotke ko zna ovu dvojicu,ja sam na slici ovaj prvi sto ima čin desetara,interesuju me ovaj razvodnik i onaj momak sto je obični vojnik.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.] Pozdrav DjAlf/Drago Kolenc
Na vrh Go down
DjAlf
Gušter
Gušter
DjAlf


BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-09-28
DOB : 53
M(j)esto Zgornje Gorce/Braslovče -Slovenija

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime15.01.17 14:09

andi (citat):
fransus (citat):
cxfan (citat):
ima li koga ko je služio u Smederevskoj Palanki ?
bil v palanki februar 1985 do april 1986 baterija LPA vod veze komandir Marjanovič
vp 2510/15

Tudi jaz, avgust 1985, LPA, vp 2510/15, vod VOJ, komandir voda podporučnik Predrag Sretenovič, desetar voda Franc Šušteršič. Smile
Zelo strog desetar, vendar pravičen, mehkega srca in dober človek po duši. 

salutiranje
Jas tudi december 89/90 brez prekomande zadnja generacija pred tisto vojno,1.haubička baterija,vp 1599/5,desetar Asim Fejzi,vodnik Ahmeti Šemsi,a glavni kapetan Branislav Ivanović zvani Grof

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.] Pozdrav DjAlf/Drago Kolenc
Na vrh Go down
DjAlf
Gušter
Gušter
DjAlf


BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-09-28
DOB : 53
M(j)esto Zgornje Gorce/Braslovče -Slovenija

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime15.01.17 14:13

Ako ima gore ljudi iz grada Smederevska Palanka interesuje me gde je bio taj kafić kod Pere gde sam se sliko sa drugovima iz drugih baterija,ne mogu da se sjetim gde je bio taj kafič,jer još radi ili je zatvoren ili je sada tamo drugi kafić.I jer možda ko zna tad je radila tamo konobarica Lejla Spasić ona nas je i uhvatila i tako napravila fotografiju za uspomenu  cheers

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.] Pozdrav DjAlf/Drago Kolenc
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime19.01.17 1:48

DjAlf (citat):
Ako ima gore ljudi iz grada Smederevska Palanka interesuje me gde je bio taj kafić kod Pere gde sam se sliko sa drugovima iz drugih baterija,ne mogu da se sjetim gde je bio taj kafič,jer još radi ili je zatvoren ili je sada tamo drugi kafić.I jer možda ko zna tad je radila tamo konobarica Lejla Spasić ona nas je i uhvatila i tako napravila fotografiju za uspomenu  cheers
Uz pozdrav i obavestenje,ima ovde momak sa imenom Sasa staza,inace momak iz Palanke,tako d rado ucestvuje u pojasnjenju svega sto se tice same Palanke!pusticumu private poruku da obrati paznju na vasa pitanja!
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime19.01.17 7:05

Evo me drugovi -morate mi malo blize opisati gde se taj FAMOZNI kafic nalazio-prvi ka gradu od kasarne se zove LAJF . Sa desne strane je i udaljen od kasarne nekih 200-300 metara . E ako nije taj-molim bolje koordinate... scratch scratch scratch
Na vrh Go down
DjAlf
Gušter
Gušter
DjAlf


BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-09-28
DOB : 53
M(j)esto Zgornje Gorce/Braslovče -Slovenija

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime19.01.17 16:05

Huh sad si me naso  Very Happy Very Happy Very Happy,sa boljim koordinatima,ali mislim da je taj kafić bio u ulici od kasarne preko pruge prva ulica ljevo tu nekde je bio taj kafić ako me memorija nije napustila po toliko godinama  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy,nisam si zapamtio gde se nalazi taj kafič ali sam zapamtio konobaricu koja nas je tako ljepo uhvatila nasa Lejla Spasić  Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.] Pozdrav DjAlf/Drago Kolenc
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime19.01.17 19:14

Za taj kafic bih morao da se raspitam gde je bio,znam ulicu gde je ali kafic ne pamtim. Raspitacu se ovih dana pa javljam,i kazi mi o kojoj godini se radi -cisto da znam da trazim tu konobaricu i godinu kad je radila... drunken drunken drunken
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime19.01.17 20:46

sasa staza (citat):
Za taj kafic bih morao da se raspitam gde je bio,znam ulicu gde je ali kafic ne pamtim. Raspitacu se ovih dana pa javljam,i kazi mi o kojoj godini se radi -cisto da znam da trazim tu konobaricu i godinu kad je radila... drunken drunken drunken
Vidi barabe,ne poznaje kafice,a konobarice sigurno zna,e jeste ti dobra memorija za raspoznavanje,a ja da te pitam za kafanice pre 40+ godina,bila bi nemoguca misija,jer ti tad ili se nisi rodio ili bio u izgradnji Twisted Evil Rolling Eyes
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime19.01.17 21:57

ercov54 (citat):
sasa staza (citat):
Za taj kafic bih morao da se raspitam gde je bio,znam ulicu gde je ali kafic ne pamtim. Raspitacu se ovih dana pa javljam,i kazi mi o kojoj godini se radi -cisto da znam da trazim tu konobaricu i godinu kad je radila... drunken drunken drunken
Vidi barabe,ne poznaje kafice,a konobarice sigurno zna,e jeste ti dobra memorija za raspoznavanje,a ja da te pitam za kafanice pre 40+ godina,bila bi nemoguca misija,jer ti tad ili se nisi rodio ili bio u izgradnji Twisted Evil Rolling Eyes
U to vreme sam vec prohodao,progovorio i naucio da kazem -NECU-... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime19.01.17 22:25

sasa staza (citat):
ercov54 (citat):
sasa staza (citat):
Za taj kafic bih morao da se raspitam gde je bio,znam ulicu gde je ali kafic ne pamtim. Raspitacu se ovih dana pa javljam,i kazi mi o kojoj godini se radi -cisto da znam da trazim tu konobaricu i godinu kad je radila... drunken drunken drunken
Vidi barabe,ne poznaje kafice,a konobarice sigurno zna,e jeste ti dobra memorija za raspoznavanje,a ja da te pitam za kafanice pre 40+ godina,bila bi nemoguca misija,jer ti tad ili se nisi rodio ili bio u izgradnji Twisted Evil Rolling Eyes
U to vreme sam vec prohodao,progovorio i naucio da kazem -NECU-... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Very Happy Postoji verovatnoca da se i sreli,jer kopasmo nekakva sklonista od atomskog udara tamo negde po nekakvim obalama izmedju tek niklog kukuruza!
Kad vec bejase jako tesko kopati tvrdu zemlju,mi pomerimo i kopalu normalno gde mekse nego u njivi sa tek niklim kukuruzom.
Elem dosavsi gazda njive,bejase prilicno drecanja,i niste vi bas tako dobrodusan narod affraid Very Happy ,ali morali rov zatrpati,i zamisli koja glupost od resavanja problema!
I sam gazda je znao da presadjena stabljika kukuruza nema sanse da se primi,ali u dogovoru sa vodnikom doneta takva odluka!
Cupati mlade stabljike iz ostatka njive,i saditi na delu gde unisten,i donositi vodu da se zaliva.Goja glupost,ali trebalo kazniti neodgovorne deckice Rolling Eyes
salimse malo,dobriste vi,krecuci se selom bili smo zvati na kafu rakijicu vino! Wink
Na vrh Go down
DjAlf
Gušter
Gušter
DjAlf


BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-09-28
DOB : 53
M(j)esto Zgornje Gorce/Braslovče -Slovenija

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime20.01.17 6:33

ercov54 (citat):
sasa staza (citat):
Za taj kafic bih morao da se raspitam gde je bio,znam ulicu gde je ali kafic ne pamtim. Raspitacu se ovih dana pa javljam,i kazi mi o kojoj godini se radi -cisto da znam da trazim tu konobaricu i godinu kad je radila... drunken drunken drunken
Vidi barabe,ne poznaje kafice,a konobarice sigurno zna,e jeste ti dobra memorija za raspoznavanje,a ja da te pitam za kafanice pre 40+ godina,bila bi nemoguca misija,jer ti tad ili se nisi rodio ili bio u izgradnji Twisted Evil Rolling Eyes
Pa radi se o godini  decembar 89/90   bounce bounce bounce

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.] Pozdrav DjAlf/Drago Kolenc
Na vrh Go down
MDmobi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-29
DOB : 56

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.17 17:47

I ja sam sluzio u S.Palanci 2510/16 86 septembar/87... Javite se.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.17 20:17

Pozdrav kolega MDmobi-dobro dosao na forum-opusti se udobno u fotelji ,naruci pice u kantini i uzivaj.... cheers cheers cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.01.17 22:11

MDmobi (citat):
I ja sam sluzio u S.Palanci 2510/16 86 septembar/87... Javite se.
Sad Uz pozdrav i tuga,kako niko da ubode 2510/17 Rolling Eyes
Na vrh Go down
MDmobi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-29
DOB : 56

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime31.01.17 20:07

Hvala na toploj dobrodoslici sasa....  A kolega koji nas sa tugom pozdravlja, porucujem, ne ocajavaj... Javice ti se kolege /17... Pa zar nije ispod tebe bila sesnaestica - veza...  Evo ja sam za pocetak tu. Koja si generacija? Pitam kolegu /17? To je ABHO?
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime31.01.17 21:58

MDmobi (citat):
Hvala na toploj dobrodoslici sasa....  A kolega koji nas sa tugom pozdravlja, porucujem, ne ocajavaj... Javice ti se kolege /17... Pa zar nije ispod tebe bila sesnaestica - veza...  Evo ja sam za pocetak tu. Koja si generacija? Pitam kolegu /17? To je ABHO?
Pozdrav za kolegu iz /16,najpre dragomi sto odreagovao,a u vreme 73 godine ABHO bila u prizemlju,a veza bejase takodje u prizemlju u istoj zgradi!a sto se tice kolega iz tog vremena,jako tesko nekog navatati,jer razumeti da godine svoje ucinile,iza nas bejase ludo vreme i jos ludji dogadjaji,a tesko da se neko zamajava sa netom iliti ovim pricama!U jednoj drugoj pricu,koju nebih da reklamiram,nasaosam druga iz Mostara koji bar po prici njegovog sina nicega se ne seca,ali to je nesto sto treba uzeti sa rezervom!
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime12.02.17 20:59

Pozdrav . Bio sam na obuci u Smederevskoj Palanci 2510/11 za desetara 1973.U prekomandu sam otiša u Zaječar  na Bugarsku granicu na karaulu Stanko Paunović Timočka Krajina kod sela Rajac.[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime19.02.17 21:21

Došao sam u vojsku  u Požarevac 12.01.1973.gdje je zapovjednijk bio major Stojan Maraš.U sjećanu su mi ostali destar Faruk Drocić iz Mostara,vojnik Branko Sinožić Poreč i ostali.Nakon 25.dana odlazim u Smderevsku Palanku na kurs za des.U sjećanju ostali kapetan  Živković,vodnik Mišo Barbir iz Metkovića, desetar Ratko Uršić Pula ,Pero Lončar,Boro Repić,Marjan Zagradišnik,Tibor Farkaš i ostali.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime16.03.17 23:17

[You must be registered and logged in to see this image.]
Slikano pre par dana sa puta prema kiseljaku,vi mladjani verovatno se secate objekata na slici,i valjalobi ukoliko  pojasnite.Po nekom mom zaklucku i secanju u ovim manjim zgradama bejahu nekakvi kabineti za nastavu,bar ABHO kabinet dole negde bejase!
Na vrh Go down
salest
Gušter
Gušter
salest


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-06-17
DOB : 58
M(j)esto Skopje Makedonija

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime29.03.17 10:56

Ova prva zgrada 1985 je bila servis za opremu. Radio sam tu kao intendant mesec dana.
Promena opasaca, cipela, pocepana odela itd.
Preko puta su bili neki fliperi, elektricna kolica, visili smo na ovu ogradu non -stop.
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime31.03.17 21:25

Sve isto put prema kiseljaku gdje smo išli na piće,okolne zgrade neke od njih bivše konjušnice gdje  smo imali obuku ako je vani bio snijeg, tj. nevrjeme.Prije 43.godine 1.4.1974.otišao sa karaule Stanko Punović u komandu u Zaječar isti dan kući.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime12.04.17 1:36

Jos jedna slika slikana iz pravca ka Kiseljaku,a neko od mladjih verovatno prepozna o kom se objektu radi sa slike!



[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Dejan Kovacevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-05-07
DOB : 53
M(j)esto Loznica

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime07.05.17 13:05

Puno pozdrava, ja sam služio u Smederevskoj Palanci jun 89/90.
Kapetan Branislav Ivanović 1599/5

guner voli ovaj upis

Na vrh Go down
DjAlf
Gušter
Gušter
DjAlf


BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-09-28
DOB : 53
M(j)esto Zgornje Gorce/Braslovče -Slovenija

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime08.05.17 21:12

Dejan Kovacevic (citat):
Puno pozdrava, ja sam služio u Smederevskoj Palanci jun 89/90.
Kapetan Branislav Ivanović 1599/5
Pozdrav Dejane kako ide ija sam bio sa tobom u istoj sobi  bounce

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.] Pozdrav DjAlf/Drago Kolenc
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime08.05.17 22:47

DjAlf (citat):
Dejan Kovacevic (citat):
Puno pozdrava, ja sam služio u Smederevskoj Palanci jun 89/90.
Kapetan Branislav Ivanović 1599/5
Pozdrav Dejane kako ide ija sam bio sa tobom u istoj sobi  bounce
Pozdrav momci Exclamation
Jako mi drago sto se nasli ovde sunny
A moja klasa ili glupava za ovaj vid komunikacije,ili izumrla scratch
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime09.05.17 0:02

Ja mislim da je ovo drugo ali pomesano sa ovim prvim... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
Sponsored content





Smederevska Palanka - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   Smederevska Palanka - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Smederevska Palanka
Na vrh 
Stranica 4/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Vezisti u JNA
» Smederevska Palanka klasa 1990-91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: