FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kozina

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Puskar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-03-11
DOB : 57

Kozina Empty
KomentarNaslov komentara: Kozina   Kozina Icon_minitime12.03.12 13:53

Ko je bio u JNA u Kozini 1989
Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-12-14
DOB : 58
M(j)esto Koper

Kozina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kozina   Kozina Icon_minitime14.03.13 8:57

Ja sam u Kozini živeo u doba do 1980 ... otac mi bio komandir policije na graničneom prolazu Krvavi potoki a naša se porodica družila sa porodicama oficira JNA. Imali smo zajedničke piknike za 1. maj, dan JNA itd.
Tada je komandant kasarne bio Svetozar Đorđević, a moji stari su i sada veliki prijatelji.
Kao klinci bili smo svaki dan kod vojnika kasarne posebno kod stražarskog mesta. Naravno da nas je interesovalo naoružanje.
Kasarna u Kozini je u vreme rata na Balkanu služila za izbeglice iz Bosne. Karaulu na Beki kasnije je dobila slovenska policija a karaule u Krvavom potoku i Vrhpolje su napuštene. Kasarnu u Vrhpoljama koriste neki alternativci koji se bave zdravim načinom života itd.
Karaula Vrhpolje sada je i polazna tačka za šetnju na Kokošku. Svakog vikenda ide na Kokošku na desetine ljudi.

pozdrav
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Kozina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kozina   Kozina Icon_minitime14.03.13 10:02

Pozdrav profesionalac. cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





Kozina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kozina   Kozina Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kozina
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» KARAULA KRVAVI POTOK

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: