FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA

Go down 
+24
Zoran I
goncz
KEQAJ
Max Blitz
11808
KODRIČ
burza...
fordmondeo
Kemo Specijalac
janeztrdi
cviko
zastavnik
Stazo Intendant 80
Bojan Dimitrijevic
sego
East&West
zmak
Bogart
FOSIL
TonyF
Esmir
purger
alexandar
Nik
28 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime04.02.12 6:44

Vidim da se forum uveliko zahuktava i ima sve veci broj clanova,sto mi je veoma drago pa sam zbog toga resio da malo i ja (potrudicu se) doprinesem njegovom kvalitetu!  Smile

Postavicu slike nekih vojnih objekata JNA-Slovenija pa ko hoce dopunice.


Vojašnica Novo mesto


[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojašnica Celje

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Slovenska Bistrica

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Murska Sobota

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Pivka

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Vipava

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Vrhnika

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Ljubljana

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Šentvid

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Kranj

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Brnik




[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Maribor

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Bohinjska Bela

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojašnica Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Vojašnica Kadetnica

[You must be registered and logged in to see this image.]


Imena nekih od kasarni su promenjena pa sam unosio samo imena gradova da ne bih krsio pravila foruma!


Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 0:02; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime04.02.12 14:09

Vrlo lepo NIK. cheers cak sta vise plus je zasluzen i te kako Wink Vidim da pratis Forum ,a sto se tice ove teme mozda ne bi bio los komentar" sta je sada u kasarni" .....i sl. ili neka starija-novija slika Wink Kako god lepo si krenuo Smile
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime04.02.12 14:44

aleksandar obradovic (citat):
Vrlo lepo NIK. cheers cak sta vise plus je zasluzen i te kako Wink Vidim da pratis Forum ,a sto se tice ove teme mozda ne bi bio los komentar" sta je sada u kasarni" .....i sl. ili neka starija-novija slika Wink Kako god lepo si krenuo Smile

Hvala Generale Obradovicu!

Vecina kasarni se renovira ili su renovirane i zvrje prazne-neke od njih su sad u funkciji-sve ove slike su vecinom iz sadasnjeg perioda.
Medjutim problem je u tome sto nose druga imena ili imaju druga obelezja-pa mi to stvara malo vece obaveze oko uklanjanja istih (obrada u photoshopu-itd....)oduzima mi vreme (ne bih da krsim pravila foruma). Mad
Inace i ja sam za to da se ovde unese sto vise slika i podataka o tim objektima.

Postavicu ja jos dosta toga samo sam zapoceo vise tema pa ne mogu sve odjednom da stignem.

Vec sam imao neke kontakte pa se nadam da cu sa dobijenim materijalom jos vise obogatiti ovaj forum jer stvarno to zasluzuje. Wink

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime04.02.12 19:17

Slovenci su definitivno sredili objekte.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Esmir
Gušter
Gušter
Esmir


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-02-12
DOB : 55
M(j)esto Sweden

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna Boris Kidric   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime12.02.12 22:51

Zdravo svima
Imali ikoga ko je sluzio, junska generacija, 88-89 u borisu kidricu??
POV 1:a ceta
sjecam se samo par imena
EKIC
ARAPOVIC
COLO SIFET
Pozdrav od Sadikovica
Na vrh Go down
TonyF
Gušter
Gušter
TonyF


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-10-06
M(j)esto Georgia,USA

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime06.10.12 8:06

Hvala na slikama.Sluzio sam u Ljubljani u toj kasarni 81/82 .Puno pozdrava svim drugarima iz JNA Very Happy
Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 148
ČLAN OD: : 2012-04-26

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime18.10.12 22:18

Evo nakon dugo vremena i ja da se malo uključim u diskusiju.Nik imaš li sliku sadašnjeg izgleda vojarne "MARŠAL TITO" u Ljubljani,volio bi da vidim kako sada izgleda i je li u funkciji.Ja sam tu bio 84.godine i proveo lijepe dane.Eto prošlo je mnogo godina i nisam imao prigode da se nađem u Ljubljani da obiđem stara mjesta gdje sam provodio svoje vojničke dane.Pozdrav tebi i svim Forumašima.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime19.10.12 0:04

FOSIL (citat):
Evo nakon dugo vremena i ja da se malo uključim u diskusiju.Nik imaš li sliku sadašnjeg izgleda vojarne "MARŠAL TITO" u Ljubljani,volio bi da vidim kako sada izgleda i je li u funkciji.Ja sam tu bio 84.godine i proveo lijepe dane.Eto prošlo je mnogo godina i nisam imao prigode da se nađem u Ljubljani da obiđem stara mjesta gdje sam provodio svoje vojničke dane.Pozdrav tebi i svim Forumašima.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pozdrav i tebi! lol!

Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 148
ČLAN OD: : 2012-04-26

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime21.10.12 19:23

Još jednom veliko hvala od srca za ovim fotografijama,vratile su me u 84,pa se prisjećam nekih detalja.Koliko me pamćenje služi,odmah preko ceste je bio nekakav studentski dom pa su se djevojke često pojavljivale na prozorima i djelovale provokativno ali sve je to bilo u dozi određenog ukusa tako da nije bilo nekakvih velikih pretjerivanja niti sa naše i sa njihove strane.Unutar kruga vojarne na prolazu prema vojničkom restoranu i kuhinji sjećam se da je bio mali bazenčić urađen od kamena a unutar njega je bila voda sa nekim egzotičnim ribicama.Pozdrav "NIK"
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime28.11.12 23:21

FOSIL (citat):
Još jednom veliko hvala od srca za ovim fotografijama,vratile su me u 84,pa se prisjećam nekih detalja.Koliko me pamćenje služi,odmah preko ceste je bio nekakav studentski dom pa su se djevojke često pojavljivale na prozorima i djelovale provokativno ali sve je to bilo u dozi određenog ukusa tako da nije bilo nekakvih velikih pretjerivanja niti sa naše i sa njihove strane.Unutar kruga vojarne na prolazu prema vojničkom restoranu i kuhinji sjećam se da je bio mali bazenčić urađen od kamena a unutar njega je bila voda sa nekim egzotičnim ribicama.Pozdrav  "NIK"  

Znaci nije bilo dobacivanja u stilu: "Gde ste ribe, stig'o Zdravko Colic!"... Laughing

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime28.11.12 23:43

Nik (citat):
Vojašnica Vrhnika

[You must be registered and logged in to see this image.]

I u Vrhniki je u krugu stajao stari Stjuart kao u Banja Luci. Very Happy

Na vrh Go down
zmak
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-07

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime08.02.13 22:02

Svaka čast na fotografijama , ovdje ispod ovih borova u Vrhnici su mi bili naj ljepši vijnički dani. Da mi je dati sad samo mjesec dana tog života.
Na vrh Go down
TonyF
Gušter
Gušter
TonyF


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-10-06
M(j)esto Georgia,USA

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime27.02.13 5:31

Vojasnica Ljubljana je prije bila kasarna Polje kad sam ja sluzio.Ja sam bio u Ambulanti,medicinar i laborant.Tu je bila PVO i ne znam koji pjesadijska jedinica.Znam bio sam dosta puta na terenu sa njima i isli smo na Premanturu na gadjanje sa PVO.Rado se sjecam JNA i Ljubljane...svi smo bili raja,ko braca..sada koliko vidim ako neko nekoga sa one bilo koje druge strane nazove bratom misle da si lud,koda si s marsa pao...Koja su se vremena promjenila...ne na bolje zasigurno.Valjda ce ta ludila proci i ljudi ce opet biti ljudi i respektovati jedni druge.Da se ne gleda ko je ko i ko u sta vjeruje kao sto smo mi to imali ...puno bi ljudima bilo ljepse da su neoptereceni kojekakvim malodusnim,kratkovidim glupostima.Ja zivim 27 god. u Americi i stvarno mi je zao sto je tamo lose u zemljama bivse Juge.Nas svjet ,dobri su to ljudi i pametni,malo dobre volje sa svih strana bi daleko doguralo.Svim srceme se nadam da ce narodi poceti opet da se slazu,Ovde u Americi nema sta nemamo odsvakle na svjetu,al sve ide,svi se slazemo bez obizra na velike razlike iz kultura iz kojih dolazimo.Pozdrav svima ljudima dobre volje i mojim bivsim drugarima iz JNA
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime27.02.13 10:18

"TonyF"

Svaka čast na iskrenosti. Ljudskost izražena na jednostavan i svima razumljiv način. Ko posle ovog teksta ne stavi prst na čelo, taj nema mozga? cheers

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 292
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime27.02.13 12:42

Jebote, ovaj naš Nik kao da radi na onom motoru sa kamerom google street view! Very Happy
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime27.02.13 15:13

sego (citat):
Jebote, ovaj naš Nik kao da radi na onom motoru sa kamerom google street view! Very Happy

Mozda bi ti hteo neki snimak specijalno za tebe,ali sta da ti radim kad nisi sluzio JNA u Sloveniji nego u Skoplju Very Happy
Lepo bi te iznenadio ali nemas srece! Very Happy
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 292
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime27.02.13 16:12

Nik (citat):
sego (citat):
Jebote, ovaj naš Nik kao da radi na onom motoru sa kamerom google street view! Very Happy

Mozda bi ti hteo neki snimak specijalno za tebe,ali sta da ti radim kad nisi sluzio JNA u Sloveniji nego u Skoplju Very Happy
Lepo bi te iznenadio ali nemas srece! Very Happy

Jedino što me veže za Sloveniju je skijanje; Črne na Koroškem, Vogel, Kanin(Bovec) i Dravograd...
Na vrh Go down
Bojan Dimitrijevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-04

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime04.03.13 17:04

Mislim da objekat na fotografiji u Pivci, (sadasnja komanda okb Slovenske vojske) nije iz vremena JNA. Ja je se bar ne secam kad smo mi Vipavci boravili tamo 87/88 pre odlaska na poligon. Ali neka se prisete drugari koji su bili tamo...

Pozdrav

Bojan
Na vrh Go down
Stazo Intendant 80
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-16
M(j)esto Bec

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime16.03.13 12:17

Pozdrav svim vojnicima i starješinama JNA 1980 u Vrhnici gdje sam i ja stažirao u kuhinji Very Happy
Na vrh Go down
Stazo Intendant 80
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-16
M(j)esto Bec

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime16.03.13 12:21

Kuhari pomoćno osoblje iz kuhinje u vojarni Vrhnika 1979/80 javite se!!!!
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime21.03.13 11:19

Vojno skladiste Mokronog-Novo Mesto
 
[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 0:04; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime21.03.13 12:16

Nik (citat):
Vojno skladiste Mokronog-Novo Mesto

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bio sam tamo od '82 do '84 komandir voda za obezbeđenje i opsluživanje.
Po zapuštenosti kapije rekao bih da se više ne koristi.
Ovo je donja kapija (znači sporedna) jer vidim tamo objekat u kome se čuvalo mazivo. Još malo desno putem se dolazilo do prelaza i kapije za ulaz željezničkih kompozicija, gde je bila istovarna rampa.
Ustvari, mesto gde se skladište nalazi zvalo se Puščava, a sam Mokronog je nekih 6 km dalje.

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime21.03.13 13:41

Ako je takva situacija evo jednog snimka -ima par zanimljivih kadrova gde se vidi skladiste
 

 
Ako sam slucajno pogresio moderatori neka brisu!

Na vrh Go down
cviko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-03-17

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime21.03.13 21:56

Poz sluzio sam vojni rok u novom mestu 88/89 septembarska generacija interesuje me staj bilo sa vojnim skladistem
odmah iznad kasarne sjecam se da smo pjesice isli do skladista.sad koliko vidim tu je nekakav trzni centar ili sta vec..
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 55
M(j)esto Ljubljana

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime28.05.13 20:12

TonyF (citat):
Vojasnica Ljubljana je prije bila kasarna Polje kad sam ja sluzio.Ja sam bio u Ambulanti,medicinar i laborant.Tu je bila PVO i ne znam koji pjesadijska jedinica.Znam bio sam dosta puta na terenu sa njima i isli smo na Premanturu na gadjanje sa PVO.Rado se sjecam JNA i Ljubljane...svi smo bili raja,ko braca..sada koliko vidim ako neko nekoga sa one bilo koje druge strane nazove bratom misle da si lud,koda si s marsa pao...Koja su se vremena promjenila...ne na bolje zasigurno.Valjda ce ta ludila proci i ljudi ce opet biti ljudi i respektovati jedni druge.Da se ne gleda ko je ko i ko u sta vjeruje kao sto smo mi to imali ...puno bi ljudima bilo ljepse da su neoptereceni kojekakvim malodusnim,kratkovidim glupostima.Ja zivim 27 god. u Americi i stvarno mi je zao sto je tamo lose u zemljama bivse Juge.Nas svjet ,dobri su to ljudi i pametni,malo dobre volje sa svih strana bi daleko doguralo.Svim srceme se nadam da ce narodi poceti opet da se slazu,Ovde u Americi nema sta nemamo odsvakle na svjetu,al sve ide,svi se slazemo bez obizra na velike razlike iz kultura iz kojih dolazimo.Pozdrav svima ljudima dobre volje i mojim bivsim drugarima iz JNA

Stvarno dobar i iskren komentar,možemo svi da se malo zamislimo,Dobro napisano TonyF,svaka čast!

Brano Jovanovic voli ovaj upis

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime26.11.13 21:38

Nik (citat):
Vojašnica Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gornja fotografija je danasnji izgled kasarne Bukovje, Dravograd, obnovljena 2007...

ovako je izgledala ranije:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
fordmondeo
Gušter
Gušter
fordmondeo


BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-13
DOB : 57
M(j)esto Nis

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime15.12.13 18:41

Slovenska bistrica 1987.


fordmondeo: komentar modifikovan dana: 16.12.13 17:49; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
burza...
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-12-15

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime15.12.13 23:04

 Razz Pozdrav svima služio sam vojsku1991. god. u slov.bistrici artiljeriski topograf martovska klasa,ako ima neko još fotografija iz kasarne u slo.bistrici da ih stavi na forum bio bih zahvalan.pozdrav od burze...
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime15.12.13 23:17

Burza dobrodošao  cheers 
I iskreno se nadam da nisi na burzi rada Smile nego negdje na Wall Streetu Smile

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
fordmondeo
Gušter
Gušter
fordmondeo


BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-13
DOB : 57
M(j)esto Nis

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime16.12.13 17:32

Burza da nisi mozda bio kod Radivojevica i Samo Zanoskara ? Secas li se Cresnjevca i Loznice ? Stazirao sam tamo 1987 !
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 59
M(j)esto Makole-Slovenija

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime09.01.14 8:58

burza... (citat):
 Razz Pozdrav svima služio sam vojsku1991. god. u slov.bistrici artiljeriski topograf martovska klasa,ako ima neko još fotografija iz kasarne u slo.bistrici da ih stavi na forum bio bih zahvalan.pozdrav od burze...

Pozdrav iz Slovenske Bistrice, staviču ti slike od kasarne drugi put, moram napraviti nešto fotografij. Kasarna u gradu još uvjek stoji, malo je manja od prije ali je uređena i još imamo vojsko u njoj. Ovdje ti dajem jednu fotografiju od Brinja ako se sečaš, a možda i ne jer si bio baš u krivo vreme u vojski, tu je imala vojska skladišče, ovde je bila stražarnica a niže se vidi nadstrešek, posle rata je sve razpalo a danas imamo Veterani rata za Slovenijo iz občin Slov. Bistrica, Oplotnica,Poljčane in Makole ovdje svoj dom odnosno centar za druženje, dobili smo od Ministerstva za odbrano u najam.
Lp 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 59
M(j)esto Makole-Slovenija

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime13.01.14 13:08

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nekad glavni ulaz u kasarno, danas više nije.

Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 59
M(j)esto Makole-Slovenija

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime13.01.14 13:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nekad glavni ulaz sa druge strane.

Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 59
M(j)esto Makole-Slovenija

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime13.01.14 13:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Danas glavni ulaz.

Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 59
M(j)esto Makole-Slovenija

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime13.01.14 13:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 59
M(j)esto Makole-Slovenija

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime13.01.14 14:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
11808
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-01-16

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime16.01.14 21:31

Bogart (citat):
Nik (citat):
Vojašnica Vrhnika

[You must be registered and logged in to see this image.]

I u Vrhniki je u krugu stajao stari Stjuart kao u Banja Luci. Very Happy

Pozdrav svim forumašima.
Da, ovdje sam i ja služio vojni rok 1990/91, septembarac. Ovaj stjuart nije stajao tu u naše vrijeme, postavila ga je vojska slovenije. To je ako se ne varam zgrada komande 350. puka RV i PVO. Moram priznati da je bilo prekrasno u toj kasarni.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime29.01.14 4:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojašnica Boštjana Kekeca, Bohinjska Bela
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime29.01.14 4:33

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojni objekt Rudolfa Badjure, Srednja vas v Bohinju, Pokljuka
Na vrh Go down
KEQAJ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-06-15

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime17.06.15 22:00

dobar dan
javljam jos jednom
zasto ne mogu da vidim slike koje su stavljene
kod mone su samo mali znakovi
bio bi vam zahvalan za ovaj problem 
pozdrav svima majska klasa 1985
Na vrh Go down
KEQAJ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-06-15

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime09.07.15 17:37

dobar dan ,jos jednom
v.Keqaj,jedno pitanje:
zasto ja ne mogu da vidim ove slike?
unapred svima najbolje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime09.07.15 17:44

KEQAJ (citat):
zasto ja ne mogu da vidim ove slike?

Pozdrav...
Slike koje ti ne vidiš, ne vidi nitko, jer su nestale sa servisa preko kojeg su postavljane.
U ovom slučaju dodaj.rs i ImageShack... kod njih je problem, ne na forumu.
Nažalost, ništa neobična pojava. To je sve nepozudano...
Na vrh Go down
goncz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2015-09-02
DOB : 53
M(j)esto Lendava,

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime04.09.15 12:43

Vidim, da nitko ne spomene kasarnu od 4. Jun v Ljubljani..imala dva ulaza 1.glavni a (obuhvacala je komandu 5.korpusa,5 vojne oblasti, i bili tu i vojni zatvor)-veci dio bio sređeno, antenski toranj je uklonjen
2. Su upotrebljavali pripadnici Kos-a (ovaj njihov dio je bilo unutar kruga odvojen posebnom ogradom i tamo je vojska davala samo strazu 4.strazarsko mesto)-taj dio sada koriste kao manje vise ovisnici)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime04.09.15 12:48

goncz (citat):
Vidim, da nitko ne spomene kasarnu od 4. Jun v Ljubljani..imala dva ulaza 1.glavni a (obuhvacala je komandu 5.korpusa,5 vojne oblasti, i bili tu i vojni zatvor)-veci dio bio sređeno, antenski toranj je uklonjen
2. Su upotrebljavali pripadnici Kos-a (ovaj njihov dio je bilo unutar kruga odvojen posebnom ogradom i tamo je vojska davala samo strazu 4.strazarsko mesto)-taj dio sada koriste kao manje vise ovisnici)

Ima tema o njoj:

[You must be registered and logged in to see this link.]


goncz (citat):
...taj dio sada koriste kao manje vise ovisnici

Predrasude, predrasude........ bio sam na raznim događanjima tamo u zadnjih 24 god.,.... sjajno.
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2687
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime09.09.15 22:57

KARAVLA PLAVJE

Ministrstvo za obrambo prodaja v četrtek nekdanjo stražnico oziroma karavlo Plavje so zgradili leta 1950 in zajema 180 kvadratnih metrov velik objekt na območju gozdnih zemljišč, manjši del pa se razteza na poselitvenih površinah. Skupaj gre za 4959 kvadratnih metrov površin, od tega je za 1587 kvadratnih metrov kmetijske zemlje, gozda je za 1235 kvadratnih metrov, pozidano zemljišče pa meri 2137 kvadratnih metrov.
* Javna dražba bo v četrtek ob 11. uri v prostorih ministrstva za obrambo v Ljubljani, pričakujejo najmanj 72.500 €.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime10.09.15 2:49

Zoran I (citat):
KARAVLA PLAVJE

Ministrstvo za obrambo prodaja v četrtek nekdanjo stražnico oziroma karavlo Plavje so zgradili leta 1950 in zajema 180 kvadratnih metrov velik objekt na območju gozdnih zemljišč, manjši del pa se razteza na poselitvenih površinah. Skupaj gre za 4959 kvadratnih metrov površin, od tega je za 1587 kvadratnih metrov kmetijske zemlje, gozda je za 1235 kvadratnih metrov, pozidano zemljišče pa meri 2137 kvadratnih metrov.
* Javna dražba bo v četrtek ob 11. uri v prostorih ministrstva za obrambo v Ljubljani, pričakujejo najmanj 72.500 €.
[You must be registered and logged in to see this link.]

U toj karauli je, do 2011 (za dalje ne znam), zivela jedna porodica sa tesko obolelom devojcicom, u jako teskim uslovima.

Slika karaule iz 2011

[You must be registered and logged in to see this image.]

i slika iz clanka o prodaji:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Ismet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-03-16
DOB : 54
M(j)esto Prishtina

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime16.03.16 19:42

Kasarna "Bratstvo-JEDINSTVO" Ljubljana Polje
Na vrh Go down
Ismet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-03-16
DOB : 54
M(j)esto Prishtina

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime16.03.16 19:54

Pozdrav svim clanovima foruma.Drago mi je da bas na datum 26 godina kada sam stigo na odsluzenje vojnog roka pripadnika JNA i na 25 godina otkad sam zavrsio vojni rok u Ljubljani,postao,odnosno primili ste me kao novi clan FORUMA.Ovom prilikom pozdravljam sve Martovce 90\91 iz roda ABHO s kasarne "BRATSTVO-JEDINSTVO", i ako ima neko nek mi se javi unapred sam im zahvalan svima.Laku noc.
Na vrh Go down
Ismet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-03-16
DOB : 54
M(j)esto Prishtina

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime24.03.16 0:57

Ne mogu verovati da nema javljanja izmartovske genracije devedesete u Ljubljana polji.Evo vec osmi dan otkad sam se uclanio i ne mogu kontaktirati s nijednim od mojih drugova,ali nadam se da c biti javljanja.pozdrav svimma.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime24.03.16 7:44

Ne sekiraj se.  Sacekaj.Nekada prodje i nekoliko neseci a na nekoj temi se  niko ne javi nikada (mada retko)Za to vreme mozez, ako zelis, da podelis svoja iskustva sa nama.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
» SISAK vojni objekti
» Vojni objekti - Nekad i sad
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne
» Bitola VP 4519

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR SLOVENIJA
-
Idi na: