FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ohrid graničari

Go down 
+69
pera84
Exoo
Iki
babic borislav
aronija
Asko1
PORUCNIK
BaneNis
Tibor Nagy
flegma
Davor K
Boris Kuhar
yugraničar
sasa todorovic
budimir damjanovic
Milos Zemunac
vujanov
dpuric
livno ohrid
arso64
granica-pula
DEJAN DESETAR
Lala Basaid
Desetar Begić
Zoran Stankovic
liman kaba
terrra
Andro
humka83
zebra
MATEJ
fantom971
erni
Djuric Dragoljub
dinosaurus
emir
Pero™
Vojnik Graničar
Kemo Specijalac
saban
felix ćato
Stazio
labuniste85
kobac
gigi63
duci64
blok 45
zuludelta
Kerin Uroš
Dzomba
Mitraljezac
zile007
Gringo
Stranac
Djekic
magacioner
mali vlaj 90
Sinisa Misovic Vrbas
ZAGORAC
jelen pivo
REZERVISTA
Bero
Dejan-Obrenovac
purger
radojejovanovic
mgalic2
nenad sinik
jezda
milan67
73 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Iki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-05-22
DOB : 72
M(j)esto Čačak

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime24.05.20 21:49

Desetar Begić (citat):
Pozdrav vojnici i bivši pripadnici oruzanih snaga JNA. I ja sam bio pripadnik granične jedinice generacija 1.mjesec 1990-1991.drago mi je da sam naišao na ovaj forum jer  ko nije bio u JNA taj nezna stasu muke vojne i sta je uživancija ujednom rečeno.zapovjednik Kemo Đozo ali sam nakon obuke otisao na karaulu Labunište i moram priznati da sam uživao na toj karauli a zapovjednik karaule mi je bio zastavnik Loleski Boris.eto pozdrav svima od Begana
Pozdrav, desetare Begiću vojnika od Zorana Ilića. Ja sam na karauli Ljubaništa bio od juna 1973 do aprila 1974. I ja sam davno uživao na karauli  Ljubanište. Komandir karaule bio je St. Vodnik Filipac Stjepan. Bio sam i na karauli Sv. Naum a komandir karaule se zvao Naum, prezimena se ne sećam. Nosio sam poštu i išao u patrolu sa vernim drugovima i psom koji se zvao Cer. Bio sam na karauli Stenje na kursu za kerovođu 1973.
Voleo bih kada bi bilo nekog od te generacije da se javi. Imam slika dela moje klase. Uhvatila me nostalgija kad sam pogledao sadašnje slike. Bilo je to vreme instinskog drugarstva. Pozdrav svim drugovima vojnivima i starešinama koji su služili na karaulama Sv. Naum Ljubaništa i Stenje. Ako ima koga iz tog vremena nek se javi.
Na vrh Go down
MATEJ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2014-07-22
M(j)esto Železniki, SLOVENIJA

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime24.05.20 22:18

ZAGORAC (citat):
Koliko je karaula imao Vaš granićni odsjek?
Dali je netko bio na Lakavici?
Na Lakavici sam bio od 10.5.1986 pa do 20.11.1986
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime25.05.20 12:38

aronija (citat):
Matevski Zlate iz Ohrida bili smo sakupa na bugarskoj granici 1973/74.Pozdrav i Ekremu Rahmani iz Skoplja.Njihov veliki prijatelj i zapovjednik karaule -Rajac -Zaječar.
Karaula Stanko Paunović Rajac-Kovilovo  Negotinska Krajina 1973/74.komanda u Zaječaru.Na  karauli bio od 09.06.1973.do 01.04,4974.

privorac voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime12.10.20 19:24

babic borislav (citat):
Ima li koja slika sa Svetog Nauma ?
ima jos jedna karaula koja je do plaze kazu da je to bila stara karaula sada ni jedna ni druga nije u funkcini.
Na vrh Go down
Iki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-05-22
DOB : 72
M(j)esto Čačak

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime28.10.20 22:56

Dragi drugovi vojnici JNA, ja sam služio na karauli Ljubaništa 1973-74. Po slikama rekao bih da je film "Karaula" sniman na njoj ali mi je srce zaigralo kad sam video neke predele koji su ličili na one iz mog vremena. Malo novijih bivših drugara zna da je iznad karaule Ljubaništa postojala stara ruševina karaule Vojetino, pored nje sam urezano u stenu video "Još 30 dana do kuće"! i urezano 1939. godina, datuma se ne sećam. U blizini te karaule je izvorište vode sa kojom se sada napajaju okolna sela. Iznad karaule bila je Bačija gde su ljudi iz Zemljoradničke zadruge čuvali ovce, a sir je bio izvanrednog ukusa. Imao sam čast da se popenjem na vrh Galičice do kamena desetke i da idući dalje u avgustu u uvali vidim sneg. Pitao sam komandira karaule kako se zove karaula? (jer sam bio na nekoliko i sve su imale table sa natpisom imana) Rekao mi je da je pravi naziv karaule "Sveti Ilija". Vremena su bila takva da se to ime nije pominjalo.
Inače sam kurs za kerovođu od 30 dana završio na karauli Stenje. I mogu reći da je nostalgija vrlo jaka i nezaboravna ali vreme sve menja pa i kamen a kamo li ljude.
Posedujem više slika sa karaule, koje sam postavljao ali ih je neko uklonio.
Pozdrav svim drugovima koji su služili u JNA. Bila su to lepa vremena.

oficir s ruzom and Exoo vole ovaj upis

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime29.10.20 0:18

Iki (citat):
Posedujem više slika sa karaule, koje sam postavljao ali ih je neko uklonio.



Iki,
niko ne uklanja slike, osim ako se ne protive pravilima Foruma, sto ne vjerujem da je tvoj slucaj.
Ponekad je problem sa sajtom preko koga postavljas slike. I mojih fali na desetine.
Ako imas slike, posalji mi PP i dogovoricemo kako ces ih postaviti.
Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime30.10.20 18:09

Ja sam sluzi redovnu vojsku na karauli sveti naum isao sam prtrolu do karaule ljubanista nas granicni kamen je bio F1 pa sve do F5 i imao je pomocnji kamen F5/1 u padini planine je tekla reka cherava i odma posle sa druge strane obale je bio pomocnji kamen. A u vezi filma karaula pravljena je karaula samo za film na planini galicica , prek lani sam bio na vrh i sreo sam jednog iz grancne policije i pitao sam ga za lokaciju reko mi je da ne postoi karaula meshtani sela trpejca su pokupili sve od krova da temelja inace film se snimao leto 2005

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Mihajlo Niš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-01-14

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid septembar 1991   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime14.01.21 1:53

Pozdrav svima, bilo bi mi drago da se povežem sa ekipom iz Ohrida klasa septembar 1991. Granična četa, komandant kapetan Mile Ilievski, komandant voda poručnik Milovanović. Bio sam tamo do marta 1992 kada smo se povukli u Srbiju, raspoređen kratko na Bugarsku granicu pa poslat u Bosnu.
Pozdrav

Na vrh Go down
Ilija Bovan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-13

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav graničari karaule "Vasko Karangelevski " sv.Naum   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime13.04.21 18:03

Prvi put sam na forumu. Ako ima neko iz septembarske klase 86/87 neka se javi.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Nev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-06-09
M(j)esto Zagreb

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime10.06.22 12:53

Augustovska klasa 1985, Ohrid pešadijski puk kod kapetana Slave Sijanovskog
JAN -AUG 1986 Sv. Naum karaula Vasko Karangeleski, ZKK kod poručnika Nauma Miloševskog

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
kobac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-04-15
M(j)esto Zagreb

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime22.09.22 10:23

terrra (citat):
kobac (citat):
Mitraljezac (citat):
Još jedna septembarac iz klase 89/90 kod kapetana Keme Đoze.
Pozdravljam sve drugare koji se sećaju tih lepih dana.
Komadant Stjepan Pazdrijan, pa Maucker, pa tereni, pa karaula Mires...
Ko se seća neka se javi!!!
Pozdrav

Klaso, javljam se!  Wink
I ja sam bio mitraljezac u prvom vodu kod Keme Đoze.  Smile

kobac, kako ti se zvao komandir voda? Ja sam bio kod Keme sept. 89/90, mislim u prvom vodu.
Mislim da je bio pitomac ml. vodnik Ivica Tolla, ali bio je i neki potporučnik, Ramo Delić. On je valjda službeno bio komandir 1. voda.
Imam čak i neke slike iz tog vremena.

_________________
VP7059 Ohrid prva četa 89.-90.
Na vrh Go down
kobac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-04-15
M(j)esto Zagreb

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime22.09.22 10:24

terrra (citat):
kobac (citat):
Mitraljezac (citat):
Još jedna septembarac iz klase 89/90 kod kapetana Keme Đoze.
Pozdravljam sve drugare koji se sećaju tih lepih dana.
Komadant Stjepan Pazdrijan, pa Maucker, pa tereni, pa karaula Mires...
Ko se seća neka se javi!!!
Pozdrav

Klaso, javljam se!  Wink
I ja sam bio mitraljezac u prvom vodu kod Keme Đoze.  Smile

kobac, kako ti se zvao komandir voda? Ja sam bio kod Keme sept. 89/90, mislim u prvom vodu.
ZEMUNAC, jesi to ti?!  Very Happy

_________________
VP7059 Ohrid prva četa 89.-90.
Na vrh Go down
privorac
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 160
ČLAN OD: : 2017-02-16
DOB : 70
M(j)esto Čapljina BiH

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime15.01.23 14:38

aronija (citat):
aronija (citat):
Matevski Zlate iz Ohrida bili smo sakupa na bugarskoj granici 1973/74.Pozdrav i Ekremu Rahmani iz Skoplja.Njihov veliki prijatelj i zapovjednik karaule -Rajac -Zaječar.
Karaula Stanko Paunović Rajac-Kovilovo  Negotinska Krajina 1973/74.komanda u Zaječaru.Na  karauli bio od 09.06.1973.do 01.04,4974.
Prođe 50.godina 11.01.1973. od odlaska u vojsku.Pozdrav graničari.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
privorac
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 160
ČLAN OD: : 2017-02-16
DOB : 70
M(j)esto Čapljina BiH

Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime08.01.24 13:07

Sretna Nova 2024.godina.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ohrid graničari - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ohrid graničari
Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Ohrid graničari
» Ohrid 89/90
» Ohrid 90/91 maj
» Isufi Šerif
» Ohrid

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: