FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Titova garda

Go down 
+120
Natalina
arcibald01
petarcerovic
BojanB
Milan Smiljanic
Sabahudin_zukorlic
andrej72
Novkomik
Karoly Ada
mele
Sajo Prijepolje
KalF70
Centro
zeko1953
Goran Uca
Telegrafist II
milicasarson
ALEKSANDAR DIKIC
Edin Avdagic
hrzakis
Erman Mehmedovic
noni
semsudin
pera84
zmanic
Sloba1
milutins
Gorica 660
M.No
andy72
zeljkob
Neven Pendelj
brba
sead
vojak
Gubec
Nes1980
stojna
013gonzo
gardista
tomican
vladimir
Treci Vod 4795/7-3
Kuhar-Debar.
NELE.R
davorv
PORUCNIK
avala89
curan
bst
bataljonzaobezbeđenje
peroz
franko
lacoš
Jozo Trklja
more6
flexi
bl1967
Gringo
ivica35
gardista 76 i 77 god
axel
m52
fed77
chato
BEOGRAD
Ogulin
Delic dusan
Vejnovic
EdinN
Jelenko
milan
pričalo
Pera-Sopot
majeric
87decembar
88/89
BANEx
edin
Brzina 86/7
Jankov
jagodina
East&West
Pero™
panco
Vinko Lavrič
ZAGORAC
gardista86/87
gardist vipava
challenger
pedja1985
alexandar
franc debeljak
Kemo Specijalac
pukovnik
SveJug
dpuric
Max Blitz
Aleksander Lukic
bernard
velibor
Stazio
missar
ristic65
kameni1967
generacija62
Gardista89
temerinac
Vojnik Graničar
Kolekcionar08
vlado
tihi
purger
Nikolco
istrijan71
Bojan Majerič
tako
mgalic2
titov gardist
gardist
124 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik
Pera-Sopot


BROJ POSTOVA: : 244
ČLAN OD: : 2013-12-12
DOB : 65
M(j)esto Sopot Srbija

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime23.02.14 9:58

Bilo je bukvalno pod konac,zategne se konopac od prvog do poslednjeg i tako su se ravnali u počasnom bataljonu.

_________________
Svi smo mi ljudi,malo ko je čovek!
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime23.02.14 13:15

Max Blitz (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

'Prepakivanje' po visini, prsti u pete...

I nije dobro. Sedmi u vrsti se provukao ili oficir nije primjetio kako mu stoji akslbender. Twisted Evil

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Delic dusan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-02-25

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime25.02.14 2:04

Koliko sam zapazio na google eart-u prva zgrada kasarni 4795 je bila bombardovana sa strane nato 1999g.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime23.03.14 23:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sa ove stranice gdje ima još slika iz JNA, bez detaljnijih podataka:

[You must be registered and logged in to see this link.]

(Skužio sam da ima slika preuzetih s ovog foruma... Smile )

Na vrh Go down
Ogulin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-04-01

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime02.04.14 14:36

90/91 jun. Avala, Zuce,VP 4795/8-5, poručnik Paldum, vodnik Radić. Vojna policija. Sjeća li se netko Crne reke
Na vrh Go down
panco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-09-20
DOB : 51
M(j)esto strumica

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime03.04.14 12:43

ogulin,i meni je Paldum bio komandir cete,ali sa cinom kapetana,ista vojna posta,decembar 90/91,komandir cete Radic Nenad,a sto se tice reke,nije crna nego ZUTA REKA
Na vrh Go down
Ogulin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-04-01

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime03.04.14 18:18

panco (citat):
ogulin,i meni je Paldum bio komandir cete,ali sa cinom kapetana,ista vojna posta,decembar 90/91,komandir cete Radic Nenad,a sto se tice reke,nije crna nego ZUTA REKA
U pravu si. Vrijeme čini svoje.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime03.04.14 18:32

Da ne otvaram ovu temu, zna li neko kada je prestala da postoji gardijska jedinica u Sarajevu. Sigurno je tamo postojala 50tih ali ne znam sta se kasnije desilo sa istom.
Na vrh Go down
chato
Gušter
Gušter
chato


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-01-01
DOB : 54
M(j)esto Ormož

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime06.04.14 23:24

Pozdrav svima iz Slovenije.

I ja, Zdravko Munda (Ptuj), služio sam u gardi godine 89/90, junska klasa, bili smo dole u Rakovici, motorizirana gardijska brigada, nišandžija na minobacaču 82 mm. Stražarili smo garaže plavog voza i lokomotiva. Teren nam je bio Delibatska peščara, bojevo gađanje i te fore, vodnik koji nas je obučavao bio je malo mahnut sa obukom, tako da smo prilično nadrljali i natukli se strojevog koraha do jaja, ali bila so to svejedno lepa vremena.
Želio bih ako ima koga da se javi, iskreno - zaboravio sam mnogo toga i dobro bi se bilo podsjetiti. Posle 6 mjeseci obuke bio prebačen u komandu stanova, glavni nam je bio jedan zastavnik pred penzijom, Tamo smo davali stražo na ulici ispred vojničkih zgrada in samom komandom stana in odlazili po skladištima uređivat robe.
Kad sam bio prije nekoliko godina u Beogradu, te komande stanova više nisam našao, a niko mi nije znao reči gdje je Very Happy
Znam jedino da se je ispred kapije video stadion Partizana i Crvene Zvezde. I da je bilo blizu do tada prvog mccdonaldsa u jugi, kod slavije Very Happy
Prilažem link na jednu fotografiju, ostale ču još potražiti.

[You must be registered and logged in to see this link.]

p.s. ja sam onaj sa leve  Very Happy
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/zdravko1969
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik
Pera-Sopot


BROJ POSTOVA: : 244
ČLAN OD: : 2013-12-12
DOB : 65
M(j)esto Sopot Srbija

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime07.04.14 9:59

Pozdrav chato,dobrodošao na forum.Komanda stana koja te interesuje se nalazila u Deligradskoj ulici, na kraju sa desne strane.Šta se sada nalazi tamo neznam,pogledaću pošto često tu prolazim pa ti javljam.

_________________
Svi smo mi ljudi,malo ko je čovek!
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime07.04.14 10:39

chato (citat):
Pozdrav svima iz Slovenije.

I ja, Zdravko Munda (Ptuj), služio sam u gardi godine 89/90, junska klasa, bili smo dole u Rakovici, motorizirana gardijska brigada, nišandžija na minobacaču 82 mm. Stražarili smo garaže plavog voza i lokomotiva.

Lokomotive i garnitura vlaka bile su u garažama na Topčideru. Prvo su bile parne lokomotive serije 11-015, 11-022 i 11-023 koje su vukle plavi vlak do negdje početka 60-tih godine (mislim 1958 godine) i završile: 11-015 bila izložena na zagrebačkom glavnom kolodvoru (sada u čuvalištu željezničkog muzeja), 11-022 bila izložena na beogradskom željezničkom kolodvoru (nakon raspada Jugoslavije maknuta) a 11-023 trebala je biti izložena na željezničkom kolodvoru u Kranju ali nije već je preuzeta u fundus željezničkog muzeja u Ljubljani. Nakon njih došle su dizel hidraulične lokomotive njemačke proizvodnje i dobile oznake D66 ili 761 (do 1978 godine Dinara, Kozara i Sutjeska), a potom dizel električne lokomotive američke proizvodnje 666-001 Dinara, 666-002 Kozara, 666-003 Sutjeska i 666-004 Neretva.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik
Pera-Sopot


BROJ POSTOVA: : 244
ČLAN OD: : 2013-12-12
DOB : 65
M(j)esto Sopot Srbija

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime07.04.14 16:47

Eh kada se samo setim vožnje Plavim vozom kroz  Jugoslaviju.Možda u dva vagona smo bili smešteni,ljudstvo,ostali su bili "šuplji"vagoni u kojima su bila smeštena vozila i motocikli SAČ-a,specijalna auto četa.Pored pruge obezbeđenje,na svakoj stanici kroz koju prolazi voz narod maše,raduje se videće voljenog maršala...a mislim da nikada nije bio,bar kada sam ja bio u vozu.Uvek smo išli pre njega u neki grad i tamo ga čekali,obično na aerodromima i pratili do rezidencije.Polazili smo iz Topčidera i tu se vraćali.Taj deo Topčidera i deo Košutnjaka, iznad garaže Plavog voza je bio u zoni odgovornosti Gardijske brigade i zato je tamo i bila straža koju je davala Garda.Sećam se da je bilo 3-4 lokomotive,Dinara,Sutjeska....

_________________
Svi smo mi ljudi,malo ko je čovek!
Na vrh Go down
majeric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-12-01

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime10.04.14 18:07

Vejnovic (citat):
Brat blizanac Davor i ja, Saša, Titova Garda, Dedinje, oktobar 1980, komandni vod, por. Stanko Mijatovic iz Han Pijeska. Nezaboravni dani. Zivela SFRJ. Pozdrav svim gardistima.

Zdravo drugovi  Very Happy  bili smo zajedno i vrlo dobri drugovi  cheers   Rubikova kocka  Wink  aako hočeš možemo se dobiti na naslovu Facebook; Bojan Benč Majerič  [You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
https://www.facebook.com/
fed77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-05-11

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime11.05.14 16:08

missar (citat):
  ristic65, dobrodošao na forum. Znači, Garda,VP ,prekomanda generalštab ,dobre preporuke. Imao bi dosta toga da nam ispričaš,
dok se ne javi neko od tvojih klasića. Da se malo družimo....  Smile
pozdrav cheers
Zdravo svim sa Foruma . Evo i mene generacija 83/84 kurs za destara kod por. Bećirević Adema Avala .
 Zatim sam bijo destar Julskoj klasi 93/avala 4 četa kapetan Kavalić i por Šušić onda Januarska klasa 84 još 3 mjeseca . Ristiću ako si bijo ta klasa onda se možda i poznajemo. l.p.
Na vrh Go down
m52
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-20

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime20.05.14 7:27

Veoma sam se obradovao kada sam našao ovaj forum.
Vojni rok sam služio u VP 4795/6-1 (obuka) i 4795/1 (posle obuke), od 01.08.1985. do 22.08.1996.
To je poslednja generacija čiji je vojni rok trajao 15 meseci. Zbog generacijskog skraćenja od 45 dana (do tada je bilo 30), nekorišćenja redovnog odsustva (dozvoljeno zbog odlaska na fakultet) i nagradnog od 7 dana (grebac,ha), vojni rok sam služio godinu i 22 dana.
Zbog dolaska velike decembarske klase, obuka je bila skraćena i ubrzana.

Prva četa, komandir kap. Mrvić Radovan (došao iz Bileće), pre njega kap. I kl. Bajić (koji odlazi u Komandu. Za njega se pričalo da je bio major, ali mu je skinut čvarak jer je ošamario kantinjerku, valjda ne onu zgodnu crvenokosu, kada je zakinula nekog vojnika na kasi). Komandant bataljona, major Ljubičić.
Prvi vod, komandir voda, debeli poručnik Karanović Zoran.
Mitraljesko odeljenje, des. Mileta Damir iz Vukovara.
Nišandžije: Jelača Darko iz Knina, Zareski Rubinčo iz Skoplja i Rakovac Perica iz Trstenika.
Pomoćnici: Perić Jovica iz BiH, Knežević Slobodan iz Bihaća i Hubak Dubravko iz Kutine.
Donosioci: Zrnić Željko i Reljić Aleksandar iz Banja Luke i Milenković Duško iz Čajetine.
Na vrh Go down
m52
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-20

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime20.05.14 7:44

Komanda stana, komandir zast. I kl. Jovičić Ljubomir.
KOPS-u (Komplet opreme pešadijskog strelišta), tj. limene mete koje padaju kada se pogode. To je značilo još odlazaka na Peskove, na sva gađanja mlađih klasa i rezervista iz Požarevca i okoline.
Pretpostavljeni nam je bio st. vod. I kl. Brajdić.
Kada smo bili u kasarni radili smo u servisu nastavnih sredstava, Konjska glava, donja Topčiderska kasarna i magacin topografskih karata.
U ovoj ekipi su bili: Čugalj Sreto iz BiH, Petrović Zorislav iz Zagreba, Perica Rakovac iz Trstenika, Gagrčin Igor iz Sombora, Bejkovski Blagujčo iz Bitole, Marunić Milenko iz Garešnice i još jedan tip kome ne mogu da se setim imena, mislim da je i on bio iz okoline Garešnice i Kutine.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime20.05.14 11:14

m52, dobro došao.

 cheers 
Na vrh Go down
axel
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-05-27

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime27.05.14 17:07

pozdrav za jun 89-90 dedinje POČ
Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik
Pera-Sopot


BROJ POSTOVA: : 244
ČLAN OD: : 2013-12-12
DOB : 65
M(j)esto Sopot Srbija

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime27.05.14 19:07

axel,pozdrav,dobro došao.

_________________
Svi smo mi ljudi,malo ko je čovek!
Na vrh Go down
gardista 76 i 77 god
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-05-28

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime28.05.14 23:17

Pozdrav
Ako ima neko iz februarske 76 klase Vozdovac, a poslije 6 mjeseci obuke Dedinje.Na Dedinje smo otisli nas dvanaest komandira odjeljenja, a vojska nam je dosla iz Valjeva.Na Vozdovcu kom.cete bio je porucnik Ninkovic, a na Dedinju mi je kom. voda bio vodnik Babovic.Komandir cete je bio porucnik u to vreme Stojimirovic.Vidio sam poslije puno godina da je on nekom od glavnih u Srbiji dajuci pocast komandovao bataljonom kao general ili neki malo manje cin.Volio bih da mi se javi netko iz tog vremena i ponosa tog vremena.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime04.06.14 4:39

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ivica35
Gušter
Gušter
ivica35


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-06-10

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime10.06.14 16:55

Pozdrav svima, zovem se Ivica Novkovic iz okoline Aleksinca. Klasa decembar 1990/91. Prvih 6 meseci u Sapcu, komandir cete kapetan Rahmani Muharem, protivoklopni vod. Komandir voda mi je bio stazista Perisic Predrag a odelenja desetar Peteljak Marjan. U Beogradu sam bio u 4795/9-7 kod kapetana Milana Jovovica (SSNO). Komandir voda porucnik Laketa. Radio sam kao kurir admirala Broveta.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime11.06.14 14:39

Garda u Vrsac?  scratch 

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime11.06.14 22:29

ivica35 (citat):
U Beogradu sam bio u 4795/9-7 kod kapetana Milana Jovovica (SSNO). Komandir voda porucnik Laketa. Radio sam kao kurir admirala Broveta.

Pozdrav Ivica i dobro došao na forum!  Very Happy 

Ovo što sam boldao zvuči dosta zanimljivo.
Što ti je bilo u opisu posla i kako si došao na tu dužnost?
Na vrh Go down
majeric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-12-01

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime06.08.14 20:37

Zdravo!

Ima neka nada, da  bi došao do gardiske značke? Lp
Na vrh Go down
https://www.facebook.com/
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik
Pera-Sopot


BROJ POSTOVA: : 244
ČLAN OD: : 2013-12-12
DOB : 65
M(j)esto Sopot Srbija

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime06.08.14 20:47

Teško,ja imam samo jednu.

_________________
Svi smo mi ljudi,malo ko je čovek!
Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik
Pera-Sopot


BROJ POSTOVA: : 244
ČLAN OD: : 2013-12-12
DOB : 65
M(j)esto Sopot Srbija

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime06.08.14 20:52

ivica35
Jel si bio kod zastavnika Trkulja Koste?

_________________
Svi smo mi ljudi,malo ko je čovek!
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime06.08.14 23:15

majeric (citat):
Zdravo!

Ima neka nada, da  bi došao do gardiske značke? Lp

Značka ili prsna oznaka. Velika ili mala. Moraš biti određeniji kad nešto tražiš.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime07.08.14 15:12

majeric (citat):
Zdravo!

Ima neka nada, da  bi došao do gardiske značke? Lp
Potraži na aukcijama hr....ili kolekcionari eu....tamo se zna svašta naći!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
bl1967
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-08-17

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: gardijska brigada    Titova garda - Page 4 Icon_minitime17.08.14 14:50

Pozdrav svima,
služio sam vojni rok u Gardijskoj mot.brigadi VP 4795 auto četa(vozač autobusa)generacija jun 86/maj 87.
Komandir voda zastavnik Remić Dušan,komandir čete major Milić Miodrag.
Ako ima neko iz te generacije neka se javi,bilo bi mi drago da se čujem sa nekim nakon toliko godina.

Dragan Banja Luka
Na vrh Go down
bl1967
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-08-17

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime17.08.14 15:00

Pozdrav svima,
ako ima neko iz generacije 86/87 iz auto čete(gardijska brigada VP 4795),neka se javi,bilo bi mi drago čuti nekoga nakon toliko godina.

Dragan Banja Luka
Na vrh Go down
majeric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-12-01

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime24.08.14 18:04

pukovnik (citat):
majeric (citat):
Zdravo!

Ima neka nada, da  bi došao do gardiske značke? Lp

Značka ili prsna oznaka. Velika ili mala. Moraš biti određeniji kad nešto tražiš.

Svejedno mi je. Imao sam obe i kad sam se razveo bivša mi vse bacila u smeče... mamo ji nabijem Smile
Na vrh Go down
https://www.facebook.com/
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime26.08.14 18:19

Ne možemo bez svojih grijeha; oni su glavni put naše vrline.

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime31.08.14 12:23

Garda 50-tih...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime31.08.14 12:31


I danas često sanja Tita...

[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this link.]l
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime04.09.14 1:32

Garda 1947.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vježba ruskog strojevog koraka

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime30.09.14 14:16

Slike sa interneta:
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime30.09.14 14:59

Max Blitz (citat):
Garda 1947.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vježba ruskog strojevog koraka


Po ćemu se Max može zaključiti da je na ovim slikama baš garda.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime30.09.14 15:08

pukovnik (citat):
Po ćemu se Max može zaključiti da je na ovim slikama baš garda.

Čizme i kape...
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime30.09.14 15:33

Čizme, titovke i šapke su bile sastavni dio uniforme svih oficira iz tog vremena. Osim toga nešto sa trećom slikom nije u redu.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime30.09.14 15:53


Slike su z 1947., na trećoj bi trebali bit oficiri i podoficiri... evo još jedna...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime30.09.14 19:58

Na trećoj slici su dva potporučnika u društvu starijih vodnika. No nije to bit te slike. Na ovoj je interesantnan način nošenja odlikovanja (pogledaj sliku dva i ovu što si postavio zadnju) jer ama baš nikada se medalje ne nose niti su se nosile na desnoj strani prsa već na lijevoj. Desna strana je služila za "malo jače" ordenje. Evo par primjera iz moje kolekcije.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime30.09.14 20:26

Osobno mislim da se neradi o gardi već o jednom od ešalona na proslavi ili paradi. Pogledaj drugu sliku i prvo što bode oči je nejednoobraznost. Tri oficira i tri načina nošenja pištolja. Drugi red iza njih pa nadalje ima drugačije bluze. Tada a i kasnije to se u gardi nije moglo desiti.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime01.10.14 0:46

pukovnik (citat):
No nije to bit te slike. Na ovoj je interesantnan način nošenja odlikovanja (pogledaj sliku dva i ovu što si postavio zadnju) jer ama baš nikada se medalje ne nose niti su se nosile na desnoj strani prsa već na lijevoj.

Možda je zrcalna slika, okrenuta, nisam proučavao, ima tako okrenutih, ne znam iz kojeg razloga.
Ne mcmf za slike kažu da je garda, prenio sam tako.

Bolje ovako?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime01.10.14 9:48

Očito je prilikom izrade fotografije negativ bio okrenut naopako. No još mi je nešto interesantno. Pogledaj u prvom redu drugog i posljednjeg (s lijeva),  imaju oznaku čina samo na desnoj epoleti. Zanimljiva slika i zbog toga što od njih svih, šestorica (računajući i dva oficira) nemaju baš nikakvo odlikovanje a ostali su odlikovani medaljama i ordenom za hrabrost te dvoje ima i orden zasluga za narod III reda. Za ovog krajnjeg desnog (bujna kosa) mi djeluje kao da ima orden partizanske zvijezde II red ali je to onda orden u nesrazmjeru sa njegovim činom. Dalo bi se još dosta toga izanalizirat iz te fotke. Recimo nemaju svi isti tip bluze (razlika u gumbima).

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime01.10.14 12:32

pukovnik (citat):


[You must be registered and logged in to see this image.]







Stric?
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime01.10.14 19:33

Ne. Na slici je general potpukovnik Đuro Vojvodić tetkov suborac, prijatelj i kolega po činu. Fotografija je snimljena u Beogradu 21.12.1981. godine prilikom četrdeset godina Prve proleterske brigade, ustanka i revolucije (generalova opaska na poleđini slike). No imam u kolekciji ta odlikovanja. Cool Zato sam u onom postu spomenuo da stariji vodnik bi eventualno mogao imati orden koji je u nesrazmjeru sa činom jer ovdje vidiš Partizansku zvijezdu II reda. Osim nje na desnoj strani su Orden zasluga za narod I reda, Orden Bratstva i Jedinstva I reda, Orden rada I reda, Partizanska zvijezda III reda, Orden za vojne zasluge I reda te ordeni Narodne Armije II i III reda. Na lijevoj strani su dva puta orden za hrabrost 10., 20., i 30. godina JNA te Partizanska spomenica. Na reveru je beđ proslave.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime02.10.14 1:06

garda 1990


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
panco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-09-20
DOB : 51
M(j)esto strumica

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: odakle vam ova slika,na njoj prvi sleva sam ja??   Titova garda - Page 4 Icon_minitime04.10.14 21:19

flexi (citat):
garda 1990


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime21.10.14 15:15

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sponsored content





Titova garda - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titova garda   Titova garda - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Titova garda
Na vrh 
Stranica 4/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095
» Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88
» Titova vila ohrid
» Titova Mitrovica, Protivoklopna ceta 88/89
» Titova Mitrovica VP 8365 majska 89/90, prekomanda Đakovica

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: