FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kranj - izviđači

Go down 
+14
KR_edn
Surogat
zomisi
pedja71
purger
Stazio
zastavnik
East&West
dpuric
janeztrdi
Colonelo54
Xanadu
mgalic2
premin3000
18 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime19.05.13 8:13

Stazio (citat):
Bravo Janez.
cheers

Hvala ti Stazio
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime19.05.13 8:42

i na zadnji fotki koju objavljivam u ovom sklopu,malo prirode koja stoji usred kasarne.
Nadam se da vam se sve skupa svidjelo
 
Pozdrav

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime19.05.13 12:02

Super!Trdi svaka čast!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime19.05.13 15:55

purger (citat):
Super!Trdi svaka čast!

Hvala,hvala purgeru,rado čujem pohvalu!
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime23.05.13 23:28

Jaeza za župana ... Cool
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime23.05.13 23:30

janeztrdi (citat):
priprema pasulja

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
..dobar pasulj daleko se čuje...

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime24.05.13 8:19

Xanadu (citat):
Jaeza za župana ... Cool

Xanadu,razmisliču u tvome predlogu,evo razmislio,ha,ha! No mi se čini da ipak ja nisam za takve funkcije,
pozdrav prijatelju Xanadu od janeza
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime31.05.13 21:19

janeztrdi (citat):
Xanadu (citat):
Jaeza za župana ... Cool

Xanadu,razmisliču u tvome predlogu,evo razmislio,ha,ha! No mi se čini da ipak ja nisam za takve funkcije,
pozdrav prijatelju Xanadu od janeza
 
Janez,enako tudi tebi...
 
Xanadu

Na vrh Go down
pedja71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-05-18

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime31.05.13 23:50

janeztrdi (citat):
zastavnik (citat):
Podseti me ovaj pasulj na jednu anegdotu s početka '91 godine.

Kada su prvi regruti slovenske vojske došli na služenje vojnog roka u center za obuku TO kod Maribora, posle položene zakletve, rukovodilac najavljuje: "In zdaj ne bomo več sledili tradicije JLA in vam ne bomo postregli vojnički pasulj temveč domači slovenski golaž."
Komentar iz publike: "Jebeš vojsku koja ne kuva pasulj!".

Anegdota je istinita.

ja se još danas slažem s tim komentarjem-PASULJ JE ZAKON
 
(y)

Na vrh Go down
zomisi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-06-30

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime30.06.13 18:20

Hvala Janez na fotografijama.  Ja sam sluzio vojni rok u Kranju 1985/86. Bio sam u planinskoj artiljeriji, to je ona bela zgrada koju si slikao i spreda i sa zadnje strane. Zgradu smo zvali divizion i bilo je 5 jedinica u njoj. U prizemlju komandna a na dva sprata po dve jedinice artiljerijske. Moja je bila na drugom spratu minobacac 120mm. Bio sam desetar a moj komandir voda je bio Tarle Zdenko iz Splita koliko se secam.  Secam se kapetana Dzale koji je komandovao izvidjacima koji su bili u zgradi prekoputa nas. Jednom prilikom smo se sreli na ski stazi na Pokljuci gde smo imali obuku iz skijanja. Ja sam takodje obucavao jednu grupu koju su mi dodelili jer sam skijao i pre vojske. Dzalo je prosao na stazi pored mene i dao mi par saveta u vezi tehnike skijanja. Znalo se da izvidjaci imaju fizicki zahtevniju obuku od nas i secam se da sam par puta pozeleo da sam zbog toga u izvidjacima jer sam kao aktivan sportista otisao u vojsku. Svejedno u avgustu '85 godine imali smo kros pokraj Kranja, posle zvanicne civilne atletske trke. Na tom krosu od 2Km  duzine bio sam prvi ispred cele kasarne koja je trcala tada.  Toliko od mene za prvo javljanje. Pozdrav iz Beograda

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime30.06.13 18:31

Dobrodošao zomisi,drago mi je da sam te preko fotografija vratitio nekoliko godina nazad i da imaš lijepe uspomene na služenje vojnog roka.Čestitam ti i za prvo mjesto koje si usvojio na krosu.Možda još dođeš nekad u Kranj pa češ se moći malo razgledati po gradu i okolinu kasarne gdje si nekad bio.Želim ti sve najbolje i puno zdravlja!!

lp Janez
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter
Surogat


BROJ POSTOVA: : 64
ČLAN OD: : 2013-08-21
DOB : 52
M(j)esto Zagreb

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime23.08.13 9:41

Služio u Kranju rujan/septembar 90/91 u graničarskoj četi (navodno smo bili prva klasa graničara tad) negdje pred kraj 90 otkomanda na karaulu u Žirovnicu. Naše zgrade su bile jedna od one tri prizemnice koje si slikao.
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime25.08.13 15:46

Pozdrav Surogat,nadam se da si u Sloveniji proveo lepe dane i da imaš lijepe uspomene na na grad Kranj i Žirovnico

lp
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter
Surogat


BROJ POSTOVA: : 64
ČLAN OD: : 2013-08-21
DOB : 52
M(j)esto Zagreb

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime26.08.13 10:22

Ne mogu se požaliti sve u svemu lijepo je bilo iako bih osobno tih godinu dana radije potrošio na neka putovanja, al' šta se moralo, moralo se i to sam kao takvo prihvatio.

Bilo je smjeha do boli. Bio s nama u Kranju neki cigo-Rom (Kruševci Ramadan) bez uvrede koji kao nije znao čitati ni pisati (hm ništa neobično). I tako smo mi njemu pisali pisma, čitali njemu njegova. Ali se zato lik svako jutro budio popišan (zbog toga je na kraju otpušten iz vojske nakon nepuna 2 mjeseca). I tako se mi u spavaoni dogovorili da će ga požarni buditi svaka dva sata kako bi ga izveli na pišanje (nije baš ugodno da spavaona smrdi po pišalini), ali ni to nije pomoglo, jer bi majstor uvijek ostavio ponešto kapi za krevet, jedino zadnju večer prije odlaska doma se nije popišao, a onda nam je po povratku iz pratnje lik ispričao kako je uredno Kruševci kupio nekoliko stripova i s guštom ih "pročitao" i fino se smijao, tako da je izgleda sve na kraju bila samo gluma....
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime26.08.13 20:30

Eto vidiš,izgleda da je stvarno sve bila samo gluma.Upak mu uspjelo da je prije išao kuči

lp
Na vrh Go down
KR_edn
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-10-09
M(j)esto Kranj, Grosuplje

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime10.10.13 0:52

Pozdrav Janezu, koja ti je resolucija slika, da li možeš poslat sliku "druženje s civilima" na mail?
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime29.12.13 16:46

pozdrav KR_eden
Žao mi što se malo kasnije javljam ali bio sam odsutan pa nije išlo prije.

možem ti poslati fotku   ,druženje sa civilima na mail.Šalji mi privatnu poruku i napiši mi mail.

Pozdrav od Janeza
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter
Surogat


BROJ POSTOVA: : 64
ČLAN OD: : 2013-08-21
DOB : 52
M(j)esto Zagreb

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime27.01.14 11:50

janeztrdi (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovdje se 90/91 nalazila granična četa. Zadnja zgrada ona najdalja je bila moje utočište prvih 2mj i pol mjeseca iako se i ostalim spavalo u zadnjoj sam spavao ja... hehe...

Na vrh Go down
eddie253
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-05-24

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime24.05.14 7:54

Pozdrav svima, sluzio sam vojni rok u Kranju jun 1990-1991. Bio sam u vodu tehnickog odrzavanja kod porucnika Rajkovic Miroslava i zastavnika Kozoderovic Radojce i stariji vodnici Cahunek i Grujic, obuku sam prosao u Tolminu kod Stovrag Sacira, bilo mi je vrlo lijepo
molio bi da ako netko od vas zna sto je bilo s Rajkovicem i ostalim starijesinama da mi javi, 
hvala unaprijed
Na vrh Go down
KR_edn
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-10-09
M(j)esto Kranj, Grosuplje

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime01.09.14 15:55

Ne može janeztrdi za župana, dok je Mohor Bogataj na položaju. Janezu, zar nisi primio moje PM poruke? Sad tih fotki nema više ni na forumu. evo mogu ja i javno mail da ti šaljem: "ftaci(at)yahoo.com".
Na vrh Go down
dobagan rogić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-12-04
DOB : 61

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime05.01.17 10:01

Pozdrav svima koji su služili bivšu JNA. Bio sam u Kranju u kasarni na dočeku 1982. Svirao sam u vojnom bendu služio sam u Bohinjskoj Beli i bio na skijanju na Pokljukii kad su naš bend posudili za svirku za doček. Sjećam se vrlo dobro Šaćira Stovraga koji je tada bio u B.Beli u Prvoj četi komandir voda.Mislim da je tad bio potporučnik.
Na vrh Go down
sinem
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-02-18

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime18.02.17 1:07

Poštovani, meni je Kukolja Ahmet bio komandir voda dok sam bio u vojsci u Kranju VP 1098 komandni vod, od marta 79. do avgusta 79, kao desetar.
Baš bih voleo da uspostavim kontakt sa njim, a i sa ostalima iz te družine, posle toliko decenija, ako mi možete pomoći.
Unapred zahvaljujem uz srdačan pozdrav.
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter
Surogat


BROJ POSTOVA: : 64
ČLAN OD: : 2013-08-21
DOB : 52
M(j)esto Zagreb

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime20.02.17 9:06

Evo na fejsu ima grupa bivših pripadnika JNA... Pa tko želi može tamo pronjuškati i pronaći nekog od drugova.... evo link...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Niko(nadimak-smesko)
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-03-15
M(j)esto Hrvatska

Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime15.03.17 22:14

Bio sam u Kranju 1985-1986 u planinskoj brigadi.Sjecam se neki stvari i neki drugara,ali nisam siguran posto je davno bilo.Mozda se neko sjeca vise pa cu probati malo citati da se prisjetim pa cu onda napisati imena i ostalo.Pozdrav svima na forumu.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kranj - izviđači - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kranj - izviđači   Kranj - izviđači - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kranj - izviđači
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Kranj - izviđači VP 1098 82/83
» Kranj - minobacačka baterija 120 mm - 1981.
» Izviđači u JNA
» Beograd Topčider
» Tuzla 90/91 izviđači

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: