FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg

Go down 
+13
ZAGORAC
SveJug
VLAD39
mirko bratuš
PORUCNIK
VBČ
pera84
Brkakougar
vladimir
bojnik
arcibald01
Doktor Živago
Sloba1
17 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 9:01

Zašto VLAD39 spominješ Mimaru?

I njega obasjava veo tajanstvenosti..slično kao Tita?

Kakve veze imaju njih dvojica?

Objasni to malo nama neukima.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 10:40

[You must be registered and logged in to see this image.]
25.5.2018
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 11:41

Doktor Živago (citat):
Teško je to sve objasniti.
Znam da je bio jedinstven po mnogočemu.
Povijest o njemu zna jako puno a opet nista ne zna i nista nije sigurno.
Znamo da je u nekim trenucima bio hladne glave i da je imao petlje, a nekad se ponasao i kukavički.
Dakle, bio je samo čovjek od krvi i mesa.
Puno arhiva jos nije otvoreno a zivih svjedoka toga vremena iz Drugog svj.rata gotovo da i nema.

On je bio pragmatičan čovjek sa jasnim ciljem.

Bio je inteligentan, lukav, pravi Zagorac
Zagorci su narod cudnog mentaliteta daj mu cin razvodnika on umisli da je marsal.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 11:58

VLAD39 (citat):

A gde je to pisalo da se nije izjasnjavao kao Hrvat?
CIA je na osnovu slusanja njegovog govora , utvrdila ko jeste ,a ko jeste bio.
 A kako je Vuk govorio, aha, Japanac je na osnovu vilicnih kostiju otkrio,  lol!
Poenta je da ga rodjena tetka nije prepoznala ,a koliko je puta bio u Kumrovcu?
Nisi ti jedini koji je slosera volio i samo nastavi da ga volis i obozavas. 
Komunjara nije bio, a to je dokazao cistkama u spanskom gradjanskom ratu.
Komunisticki grobovi su obelezavani petokrakom,a on je bio mason, a kojeg ranga, saznace se.
A jednoga dana, hvala Bogu ce ono sto je od njega ostalo, biti isporuceno lijepoj nasoj, ponovo ce obozavaoci dela i lika, "ljubicice plave i bele"da mu se klanjaju u Kumrovcu.
Recimo, na popisu 1974.g.
Na osnovu govora mog petnaestogodišnjeg sinovca CIA bi utvrdila da nije Crnogorac.

Ako ga tetka nije prepoznala, tj ako nije bio JBT, onda nije bio ni šloser...

Zboravio si da napišeš da je mrzio Slovence i Makedonce, a naročito Albance, da je trijebio Hrvate, Srbe pogotovo, a zatirao Crnogorce, Bošnjacima nije dao naciju, a Muslimane je izmislio i perfidno ih asimilirao u ove koje je mrzio...

Naravno, sve će se otkriti kad sveta CIA iznese iostinu. Sad neće jer je narod ne može podnijeti. A kome ćeš vjerovati, ako ne CIA study

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 12:07

Doktor Živago (citat):
Zašto VLAD39 spominješ Mimaru?

I njega obasjava veo tajanstvenosti..slično kao Tita?

Kakve veze imaju njih dvojica?


Objasni to malo nama neukima.
 Svasta covek ovde moze procitati ....neko objasnjenje ima ovde

[You must be registered and logged in to see this link.]

Mimara = Mirko Maratović?
Prema nekim teorijama, Ante Topić Mimara je zapravo, Mirko Maratović, rođen 16. ožujka 1897. u Splitu. Tijekom 20-ih godina, 20. stoljeća radio je pod imenom stanovitog grofa, kada je navodno,s Josipom Brozom, organizirao krađu jedinstvenog diptiha od slonovače iz Zagrebačke katedrale. Diptih je 1928. godine prodan muzeju u Clevelandu i vraćen 1936. godine. Maratović je preuzeo identitet pravog Ante Topića, nakon što je pravi Topić umro u vojnoj bolnici u Rimu, otkupivši njegove dokumente. Maratović je onda imenu dodao i nadimak Mimara (MI-rko MARA-tović).

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 13:24

Medavno je preminula i Viltrud Topić Mimara, njegova udovica u sto i nekoj godini života.
Nažalost ni ovo nema veze sa temom.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 13:32

PORUCNIK (citat):
VLAD39 (citat):

A gde je to pisalo da se nije izjasnjavao kao Hrvat?
CIA je na osnovu slusanja njegovog govora , utvrdila ko jeste ,a ko jeste bio.
 A kako je Vuk govorio, aha, Japanac je na osnovu vilicnih kostiju otkrio,  lol!
Poenta je da ga rodjena tetka nije prepoznala ,a koliko je puta bio u Kumrovcu?
Nisi ti jedini koji je slosera volio i samo nastavi da ga volis i obozavas. 
Komunjara nije bio, a to je dokazao cistkama u spanskom gradjanskom ratu.
Komunisticki grobovi su obelezavani petokrakom,a on je bio mason, a kojeg ranga, saznace se.
A jednoga dana, hvala Bogu ce ono sto je od njega ostalo, biti isporuceno lijepoj nasoj, ponovo ce obozavaoci dela i lika, "ljubicice plave i bele"da mu se klanjaju u Kumrovcu.
Recimo, na popisu 1974.g.
Na osnovu govora mog petnaestogodišnjeg sinovca CIA bi utvrdila da nije Crnogorac.

Ako ga tetka nije prepoznala, tj ako nije bio JBT, onda nije bio ni šloser...

Zboravio si da napišeš da je mrzio Slovence i Makedonce, a naročito Albance, da je trijebio Hrvate, Srbe pogotovo, a zatirao Crnogorce, Bošnjacima nije dao naciju, a Muslimane je izmislio i perfidno ih asimilirao u ove koje je mrzio...

Naravno, sve će se otkriti kad sveta CIA iznese iostinu. Sad neće jer je narod ne može podnijeti. A kome ćeš vjerovati, ako ne CIA study
kako to mislis izmislio Muslimane?
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 13:46

Vladimire. Poručnik je to napisao kao metaforu. Nije mislio ozbiljno.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 13:57

vladimir (citat):

kako to mislis izmislio Muslimane?
Pa pošto nije priznavao Bošnjake, a da bi umanjio broj Hrvata, odnosno Srba, izmislio je novu nacionalnost - Muslimane.
Srećom, u vrijeme nacionalizma, oni su skoro nestali. Ima nas, mislim, samo u Crnoj Gori neznatan broj (bilo oko 3,3%), možda, nekoliko porodica u Srbiji.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 14:05

Zahvaljujem druže Poručniče na objašnjenju. Izgubio sam potpuno iz vida tu činjenicu.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 14:07

Nisam znao da si Tita osobno upoznao?
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 14:10

Doktor Živago (citat):
Nisam znao da si Tita osobno upoznao?
scratch

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
VLAD39
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2020-04-23

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 14:17

Doktor Živago (citat):
Zašto VLAD39 spominješ Mimaru?

I njega obasjava veo tajanstvenosti..slično kao Tita?

Kakve veze imaju njih dvojica?

Objasni to malo nama neukima.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 15:45

Evo,upravo odgledao 1.dio. Opet nema nikakve veze sa temom. A ni sa Titom nema previse veze...
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime26.11.22 17:40

vladimir (citat):
Zagorci su narod cudnog mentaliteta daj mu cin razvodnika on umisli da je marsal.

Vladimire, daj ti to meni malo pojasni.

Vojnik Graničar, mirko bratuš, PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime27.11.22 8:02

Nisam obozavalac "lika i djela" trostrukog heroja, a nesto ga i ne mrzim.
Volio bih da sam se rodio i rastao pod zastavom Bruneja ili Kuvajta, al' sta je tu je, zap'o me on.
Te price kako ga tetka nije prepoznala... nije ni mene moja prije tri mjeseca, pa sta sad. Desi se. Ostarili i ja i tetka.
A desilo se i meni da na jednoj igranci nisam prepoznao (pomladu) tetku pa mi ruka otisla gdje ne treba, al' to nije tema.
Mene interesuje, ako ON nije bio ON sta bi bilo da je umjesto NJEGA bio onaj PRAVI???
Jer osim sto niko (od nas) ne zna kako je zavrsio i gdje je izvrsena "zamjena", niko ne zna ni sta je bio njegov plan i program i kako i gdje bi mi zavrsili.
Inace, ja sam po tom pitanju kontaktirao svoje veze u CIA al' su mi rekli, Petrasine, lakse malo s tim munsajnom, matere ti.

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime27.11.22 9:22

ZAGORAC (citat):
vladimir (citat):
Zagorci su narod cudnog mentaliteta daj mu cin razvodnika on umisli da je marsal.

Vladimire, daj ti to meni malo pojasni.
o i ti si tu bas mi drago. nisam mislio na tebe vec na Tita


vladimir: komentar modifikovan dana: 27.11.22 11:08; prepravljeno ukupno 1 puta

Vojnik Graničar and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime27.11.22 10:26

Peko Dapcevic, Koca Popovic, Ivan Stevo Krajacic, Josip Kopinic i Aleksandar Rankovic, bas ovim redom  treba pretraziti njihovo pisanije o dogadjajima iz nase proslosti, mnogo ima zanimljivi stvari, nazalpst mnoge njihove sveske sa rukopisima stoje kod njihovih potomaka i ne verujem da ce ugledati svetlost dana, sta god pisci pisali pozivajuci se na nekakve izvore sve je to navodno zanimljivo stivo (meni i nije bas zanimljivo) jer svako stvara lik iz njegovog ugla ada se dopadne citaocu, svi ovi koje sam pomenuo su odigrali veoma veliku ulogu u stvaranju sistema koji bi bio prihvatljiv na ovim prostorima, koliko su uspeli ostaje na pojedincu da iz svog ugla ucesca u svemu tome da nekakav sud. Na globalu drzave u odnosu na predhodno uredjenje drzava se razvila i izgradila, ko je za koga navijao i za koji kraj je vukao vise sebi, pa to je bilo uvek i bice i u buducnosti, ali mora se reci da smo bili drzava za respekt...Sto se tice Srba, Josip Broz nije naj veci neprijatelj, naj veci neprijatelj bio je Aleksandar I Karadjordjevic, od Josipa Broza i nisu mogli ocekivati da im bude prijatelj, ai zasto bi...ali od ovog drugog doziveli su katastrofu...eto ja malo par reci.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime28.11.22 9:11

vladimir (citat):
Zagorci su narod cudnog mentaliteta daj mu cin razvodnika on umisli da je marsal.
ZAGORAC (citat):

Vladimire, daj ti to meni malo pojasni.
vladimir (citat):

O i ti si tu bas mi drago. Nisam mislio na tebe vec na Tita
Very Happy  Very Happy  Very Happy

vladimir, PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime28.11.22 15:56

[You must be registered and logged in to see this link.]

 BITNO JE DA SI I TI OVDE

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
VLAD39
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2020-04-23

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 10:32

pera84 (citat):
Nisam obozavalac "lika i djela" trostrukog heroja, a nesto ga i ne mrzim.
Volio bih da sam se rodio i rastao pod zastavom Bruneja ili Kuvajta, al' sta je tu je, zap'o me on.
Te price kako ga tetka nije prepoznala... nije ni mene moja prije tri mjeseca, pa sta sad. Desi se. Ostarili i ja i tetka.
A desilo se i meni da na jednoj igranci nisam prepoznao (pomladu) tetku pa mi ruka otisla gdje ne treba, al' to nije tema.
Mene interesuje, ako ON nije bio ON sta bi bilo da je umjesto NJEGA bio onaj PRAVI???
Jer osim sto niko (od nas) ne zna kako je zavrsio i gdje je izvrsena "zamjena", niko ne zna ni sta je bio njegov plan i program i kako i gdje bi mi zavrsili.
Inace, ja sam po tom pitanju kontaktirao svoje veze u CIA al' su mi rekli, Petrasine, lakse malo s tim munsajnom, matere ti.
Sloser je bio trostruki heroj isto kao sto je sam sebi dodelio zvanje marsala. A tetka je bila kod njega u Beogradu, pa nestala preko noci. Mene moja tetka je uvek poznla, Smile
A koji je bio onaj pravi, to ce se saznati, kad se skine oznaka : strogo poverljivo,a mi ne znamo koliko je to dugo?
Ovaj koji je vodio Jugoslaviju, je izigravao faraona i diktatora, a Minimaks je redovno obilazio resetkaste stambene objekte,a ostali koji nisu hteli, oni su izabrali zivot u dijaspori.
A sto se tice munsajna Petrasine, sve zavisi od godina materijala, sto je stariji, sve manje i manje,a ne obrnuto.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 11:23

Mogao bih se s obojicom gotovo u svemu složit, glede potonjeg života i vladavine dotičnoga.
No tema je Josip Broz kao ratni strateg. Činjenica jest da je on, kako tako, uspio u svome ratnome naumu i cilju i oslobodio zemlju. A, nijedan rat nije šala.

_________________
Bit će ovo sve dobro!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 14:59

Taj ratni dio interesuje i mene.
Da je zemlja oslobodjena, to stoji. Isto tako, nije mi poznato da je i jedna ostala pod njemackom okupacijom, nezavisno ko ju je vodio.
Malo sam listao obaveznu lektiru West Pointa. Nigdje se ne pominju genijalni potezi istog.
E sad, mozda je tome kriva zapadna propaganda. A opet, izucava se kamara ruskih vojskovodja... Question
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:08

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ma vi koji ga ne volite, možete mu samo soli staviti na rep. 
Da je bio takav kakvog ga sad opisuju, ne bi se o njemu i dalje pričalo 40 i kusur godina nakon što je umro i pokopan. 
Da li je to bio Joža iz Kumrovca, dvojnik Rus ili dvojnik Austrijanac... potpuno je nebitno. 
On je bio na čelu najmasovnijeg antifašističkog pokreta otpora u Europi. Uz sve svoje mane i vrline, vodio je i one koji su u vojnom smislu bili sposobniji od njega jer je bio kompletniji od njih. Imao je viziju i ostvario je. Nije pobjegao iz zemlje ni na početku (odletio), a ni na kraju (prerušen) kao oni u koje se sada mnogi zaklinju. 
Od nepriznatog i nepoznatog bravara, postao je (sa čitavim svojim pokretom) priznati saveznik kojeg se nešto i pitalo. Nije se kao ovi današnji "vođe" još bolje naguzio kad je netko jače zalupio vrata. 
Od govana je stvorio državu. Da je svima bilo dobro - i nije. Ali da je većini naroda svanulo - jest. 
Njemu nije trebalo ni pola obezbjeđenja koje sada traže obični ministri ili župani. 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nakon rata je bio dovoljno mudar i poduzetan da bude jedan od osnivača treće strane, i kao takav bude poznat i priznat u čitavom svijetu. 
Možete ga ne voljeti ili mrziti, ali ne možete ga osporiti. Naravno, osim ako se posegne za nekom novokomponiranom "istorijom" ili "povješću". 
Bar smo za takvo nešto talentirani na ovim prostorima. 
Da je bio genijalni vojni strateg dokazao je i to što je imao svoje generale koji su pod njegovim vodstvom donosili odluke i dobivali ili gubili bitke. 
Uostalom, da je bio jedini i najpametniji, bio bi vanzemaljac, a to nije bio. 
Isto tako, nikad nije isticao da sve zna i da je najpametniji kao jedan današnji "vođa" koji sve ima u noktu malog prsta. 
Zato je "šloser" znao izabrati ekipu koja zna i umije. 
A sva sranja su nastala tek nakon što je umro i pokopan. I zato mu čitav svijet skida kapu, a samo mi ovdje uvijek iznova želimo dokazati da nas je malo, al' smo... ma da - upravo to.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:14

Teško je mogao pobijediti sam sa partizanima da mu saveznici nisu pružili pomoć u oružju.

Ali je trebalo preživjeti pomoć do 1944.

Zamasnjak rata se okrenuo na steanu saveznika, oruzja je dobio koliko je htio, a i saveznici su..čitaj Rusi pomogli u ljudstvu kod oslobođenja zemlje.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:17

A gdje su saveznici bili do 1943? Vojnu pomoć su slali onima koji su ratovali uz pečene prasiće i gibanicu. 
Drugi Ukrajinski front je jednim svojim krilom prošao kroz Srbiju i dio Hrvatske, ali uz prethodni pristanak.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:23

Župani ni ministri nemaju osiguranje osim vozila i sluzb.vozača.
Ostali imaju 24 sata i tzv.su štićene osobe.
Juga je u to vrijeme imala strasno jake tajne službe a obruč oko Tita je bio praktički neprobojan.

Pullman koji je na fotki je bio neprobojan, a oko povorke i putem kojim se vozio su bile neviđene mjere osiguranja. Osim osobnog osiguranja, tu su bili snajperisti, zavarene šahte na cestama i brdo milicije u civilu. Cijela ruta puta je pomno izabraba i danima ranije strogo prekontrolirana sukladno rizicima i potencijalnim opasnostima. Ekstremističke grupe u zemlji i inozemstvu su detaljno obradivane.
Sve sigurnosne sluzbe, carina i vojska su bili u privravnosti. Ne kompletna vojska nego posebni dijelovi.

S druge strane fotka danasnjih papaka kako ih zoves se vozi u sticenoj koloni velikom brzinom i u civilnim vozilima kojima opet prometna policija ispred njih čisti put.
To je sticena kolona glavesina, obicnih ministara ili župana sigurno nije.

Ostalo je sasvim točno napisano u tvom tekstu.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:25

Josip Broz je izašao kao vojni pobjednik iz Drugoga svjetskoga rata, a to se ne bi tek tako desilo da nije imao vrsne kvalitete vojnoga vodje. Čak i kad imaš izdašnu vojnu pomoć, nije jednostavno izać na kraj s daleko močnijim protivnikom ( usporediti s danas Ukrajinom ). A, sva ta pomoć koju je on dobijao je bila prilično tanka.

_________________
Bit će ovo sve dobro!


VBČ: komentar modifikovan dana: 10.12.22 15:26; prepravljeno ukupno 1 puta

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:26

goran9030 (citat):
A gdje su saveznici bili do 1943? Vojnu pomoć su slali onima koji su ratovali uz pečene prasiće i gibanicu. 
Drugi Ukrajinski front je jednim svojim krilom prošao kroz Srbiju i dio Hrvatske, ali uz prethodni pristanak.
Pročitao si moj tekst. Nakon 1944.je pocela masovno pristizati vojna pomoc. Na Visu su vec tada bili Spitfirei. Do 1943.je bilo kuku i lele.
Imali smo sreće..puno puno sreće. Ali, srecu moras izazvati i ona prati hrabre.
Sve sam rekao.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:30

Doktor Živago (citat):
Župani ni ministri nemaju osiguranje osim vozila i sluzb.vozača.
Ostali imaju 24 sata i tzv.su štićene osobe.
Juga je u to vrijeme imala strasno jake tajne službe a obruč oko Tita je bio praktički neprobojan.

Pullman koji je na fotki je bio neprobojan, a oko povorke i putem kojim se vozio su bile neviđene mjere osiguranja. Osim osobnog osiguranja, tu su bili snajperisti, zavarene šahte na cestama i brdo milicije u civilu. Cijela ruta puta je pomno izabraba i danima ranije strogo prekontrolirana sukladno rizicima i potencijalnim opasnostima. Ekstremističke grupe u zemlji i inozemstvu su detaljno obradivane.
Sve sigurnosne sluzbe, carina i vojska su bili u privravnosti. Ne kompletna vojska nego posebni dijelovi.

S druge strane fotka danasnjih papaka kako ih zoves se vozi u sticenoj koloni velikom brzinom i u civilnim vozilima kojima opet prometna policija ispred njih čisti put.
To je sticena kolona glavesina, obicnih ministara ili župana sigurno nije.

Ostalo je sasvim točno napisano u tvom tekstu.
OK, slažem se sa 99% napisanog . 
Zanima me samo kako bi se netko od tih štićenih glavešina usudio provozati sporovozno u kabrioletu?
Pa čak i uz snajperiste, policiju, zavarene šahte i slično.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:31

Citat :
Da je bio genijalni vojni strateg dokazao je i to što je imao svoje generale koji su pod njegovim vodstvom donosili odluke i dobivali ili gubili bitke. 

Ovo objasnjenje svrstava (skoro) sve drzavnike svijeta u kategoriju "genije".
I mi trenutno imamo "genija" u Bijeloj Kuci. Pola vremena ne zna ni u kojoj se drzavi nalazi.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:35

goran9030 (citat):
Doktor Živago (citat):
Župani ni ministri nemaju osiguranje osim vozila i sluzb.vozača.
Ostali imaju 24 sata i tzv.su štićene osobe.
Juga je u to vrijeme imala strasno jake tajne službe a obruč oko Tita je bio praktički neprobojan.

Pullman koji je na fotki je bio neprobojan, a oko povorke i putem kojim se vozio su bile neviđene mjere osiguranja. Osim osobnog osiguranja, tu su bili snajperisti, zavarene šahte na cestama i brdo milicije u civilu. Cijela ruta puta je pomno izabraba i danima ranije strogo prekontrolirana sukladno rizicima i potencijalnim opasnostima. Ekstremističke grupe u zemlji i inozemstvu su detaljno obradivane.
Sve sigurnosne sluzbe, carina i vojska su bili u privravnosti. Ne kompletna vojska nego posebni dijelovi.

S druge strane fotka danasnjih papaka kako ih zoves se vozi u sticenoj koloni velikom brzinom i u civilnim vozilima kojima opet prometna policija ispred njih čisti put.
To je sticena kolona glavesina, obicnih ministara ili župana sigurno nije.

Ostalo je sasvim točno napisano u tvom tekstu.
OK, slažem se sa 99% napisanog . 
Zanima me samo kako bi se netko od tih štićenih glavešina usudio provozati sporovozno u kabrioletu?
Pa čak i uz snajperiste, policiju, zavarene šahte i slično.
Većina bez problema.
Vjerojatno im se nista ne bi dogodilo..ali..uvijek postoji onaj ali.
Meni ne smetaju...iako mi neki nisu simpatični,ali, oni su demokratski izabrani i to je za respekt.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:35

Treba razdvojit Narodnooslobodilačku borbu pod vodstvom Josipa Broza od kasnijih ćoravih kutija i kradje vlasti i uvodjenja diktature jedne i jedine "prave" partije.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:37

Pa tema je 1941.do 1945.i pokriva navedeno razdoblje.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:38

Definitivno se slažem da treba sve razlučiti.
A osobito i period "privatizacije" i "demokratizacije" koji smo prošli nakon njega. 
A taj isti period su kolo vodili upravo oni koji su srozali tu istu partiju u koju su se prije toga kleli. 
I sad svi imamo slobodu i demokraciju.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:39

Doktor Živago (citat):
Pa tema je 1941.do 1945.i pokriva navedeno razdoblje.

Pa jeste, ali vidiš da se vojska raspisala o dogadjajima nakon toga.

Miješaju se kruške i jabuke.

_________________
Bit će ovo sve dobro!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:40

Mislim da je Tito bolje djelovao dok je bio u ilegali.
Ne znam koliko je bio mudar vojni strateg, ali uza sebe jest imao nekolko dobrih vojnika koji su imali vec ranije borbeno iskustvo iz Španj.građ.rata ili su bili školovani vojnici.
Ipak mislim da je kod odlučivanja njegova morala biti zadnja.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:40

pera84 (citat):
Citat :
Da je bio genijalni vojni strateg dokazao je i to što je imao svoje generale koji su pod njegovim vodstvom donosili odluke i dobivali ili gubili bitke. 

Ovo objasnjenje svrstava (skoro) sve drzavnike svijeta u kategoriju "genije".
I mi trenutno imamo "genija" u Bijeloj Kuci. Pola vremena ne zna ni u kojoj se drzavi nalazi.
Pa ne bi baš tako bilo. Velika većina tih "genija" su postavljeni na mjesto gdje jesu. Samo mali dio se sam izborio da bude to što jeste.

_________________
In medias (t)res...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:41

goran9030 (citat):

A taj isti period su kolo vodili upravo oni koji su srozali tu istu partiju u koju su se prije toga kleli. 

Ovo je tema za sebe, a te kolovodje zasigurno zaslužuju posebnu temu koja bi vjerojatno odavno bila otvorena,
da nije pomalo rubna.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:44

U svakom ratu ima izgubljenih bitaka. Bilo je i u tom ratu.
Bitka na Sutjesci je po meni za partizane bio poraz. Toliko izgubljenih mladih života, gotovo svi ranjenici pobijeni.
Pobjeda samo utoliko sto se VŠ sa Titom izvukao iz obruča zahvaljujući Koči i 1.proletetskoj brigadi.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:44

goran9030 (citat):

Pa ne bi baš tako bilo. Velika većina tih "genija" su postavljeni na mjesto gdje jesu. Samo mali dio se sam izborio da bude to što jeste.

Točno, nije bio marioneta ni Istoka ni Zapada, ni u ratu niti u poraću.

To što Ameri ne izučavaju ništa o njemu i tome kako je goloruk narod napravio čudo, ne znači da se se to čudo nije desilo.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:46

Doktor Živago (citat):
U svakom ratu ima izgubljenih bitaka. Bilo je i u tom ratu.
Bitka na Sutjesci je po meni za partizane bio poraz. Toliko izgubljenih mladih života, gotovo svi ranjenici pobijeni.
Pobjeda samo utoliko sto se VŠ sa Titom izvukao iz obruča zahvaljujući Koči i 1.proletetskoj brigadi.


Ne zaboravi veliki doprinos Dalmatinaca, od koji je 3 tisuće izgubilo život na Sutjesci.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:49

Nisam zaboravio. Cvijet dalmatinske mladosti je poginuo. Negdje sam ranije na Forumu iznioni točne pidatke koje mjesto je u Damaciji dali najviše poginulih.
Strasno. Kakav gubitak...
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:57

Jedini talenat koji mu se mora priznati je likvidiranje onih koji su mu bili direktna prijetnja ili se nisu slagali s njegovom politikom. 
A da ostanemo u okvirima '41-'45... Kako bas naletise njemacke "stuke" iznad Glamockog polja kad je Lola trebao da poleti za Egipat. Suspect

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 15:58

Da nije bilo Koče, bilo bi još više izginulih, a pitanje je bi li preživio i VŠ.
Okupator je bio na domak uništenja NOB.
Ako je itko trostruki heroj, onda Koča.

_________________
Bit će ovo sve dobro!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 16:00

pera84 (citat):
Jedini talenat koji mu se mora priznati je likvidiranje onih koji su mu bili direktna prijetnja ili se nisu slagali s njegovom politikom. 
A da ostanemo u okvirima '41-'45... Kako bas naletise njemacke "stuke" iznad Glamockog polja kad je Lola trebao da poleti za Egipat. Suspect

Je li ti to nešto znaš?

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 16:32

O Glamočkom polju se pisalo i ranije. Ivo Lola Ribar je na neki način bio u to vrijeme konkurencija Titu po organizacijskim i ostalim sposobnostima.

Tu sad povlačim paralelu na onaj dio sa Kominternom i Titom gdje se lakoćom i lukavošću rješavao Tito " konkurencije" za gen.sekretara KPJ, prošao ranije obuku kod NKVD -a, i riješio se Mustafe Mujketa Golubića tako da je ovog po njegovoj naredbi Stevo Krajačić otkucao Gestapou u Beogradu. Inače, Mujke je bio Kominternin - Staljinov čovjek za posebne i spec.zadatke, odn.likvidacije, pa je pitanje što bi bilo da je Mujke poživio.
Hoću reci da je bio po svom osobnom uvjerenju pragmatičan i riješavao se konkurencije bez grižnje savjesti, pa vrlo vjerojatno tako i Lole Ribara.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 16:34

Doktor Živago (citat):

Hoću reci da je bio po svom osobnom uvjerenju pragmatičan i riješavao se konkurencije bez grižnje savjesti, pa vrlo vjerojatno tako i Lole Ribara.

Ne znam koliko se tome može vjerovat.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 16:48

VBČ (citat):
Doktor Živago (citat):

Hoću reci da je bio po svom osobnom uvjerenju pragmatičan i riješavao se konkurencije bez grižnje savjesti, pa vrlo vjerojatno tako i Lole Ribara.

Ne znam koliko se tome može vjerovat.
Ne znam ni ja. Možda Pero zna više o tome. Ja jesam o tome čitao, a s obzirom da i to ulazi u temu, možemo i o tome.
Međutim, pravih vjerodostojnih arhivskih potvrda nema a tko zna hoće li ih i biti.
Sve se svodi na memoare Titovih suboraca koji vise nisu među živima.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime10.12.22 16:54

Imaš puno o Lolinoj smrti na internetu.
Lola je bio intelektualac a Tito bravar.

Malo je poznato da dr.Ivan Ribar, Lolin otac nikad nije bio član KPJ, ali je uvijek branio komuniste i bio zestoki antifašist.
O Lolinoj smrti se pisalo kao o smaknuću jer je bio konkurencija Titu, a gdje ima dima ima i vatre.
E sad. Može se vjerovati,ali i ne mora.
Na vrh Go down
Sponsored content





Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg   Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
» IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
» Vojni objekti - Nekad i sad
» KRIŽEVCI, VP 1634/2
» Vojni muzeji

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Vojna Historija / Vojna Povijest / Војна историја-
Idi na: