FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vojna Vozacka Dozvola

Go down 
+4
arcibald01
Doktor Živago
mirko bratuš
djekic.sasa
8 posters
AutorPoruka
djekic.sasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-10-04

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime04.10.21 19:59

Pozdrav svima na forumu
Imam pitanje jedno dali neko zna dali sa vazecim uverenjem o polozenom vozackom ispitu C i E kategorije mogu dobiti civilnu dozvolu.
Vojni rok sam sluzio davne 2003 godine u Beloj Crkvi auto jedinica.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime04.10.21 22:53

djekic.sasa (citat):
Pozdrav svima na forumu
Imam pitanje jedno dali neko zna dali sa vazecim uverenjem o polozenom vozackom ispitu C i E kategorije mogu dobiti civilnu dozvolu.
Vojni rok sam sluzio davne 2003 godine u Beloj Crkvi auto jedinica.
Se mi zdi,da nisi postavil vprašanja na pravi naslov.
Na vrh Go down
djekic.sasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-10-04

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime05.10.21 1:41

mirko bratuš (citat):
Se mi zdi,da nisi postavil vprašanja na pravi naslov.
Pa reci mi onda gde da postavim pitanje.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime05.10.21 8:13

djekic.sasa (citat):
mirko bratuš (citat):
Se mi zdi,da nisi postavil vprašanja na pravi naslov.
Pa reci mi onda gde da postavim pitanje.
Na UE svoje občine.
V času prejšnje države smo to uredili na občini.Pobrskaj malo po Forumu.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime05.10.21 9:30

Ili na policiju...oni vode evidenciju vozačkih dozvola i uvjete njihovog izdavanja
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime05.10.21 10:30

Nekoč davno se je vozniško dovoljenje pridobljeno v JLA prevedlo v civilno vozniško dovoljenje. Ne glede na kategorijo.

Ti pa si služil vojsko v Srbiji, ko že davno JLA ni bilo več, zato ti bo malo kdo na tem forumu lahko pomagal. Ne razumem zakaj ne vprašaš na Občini, kjer prebivaš ali kar na vojnem odseku kako je z vozniškimi dovoljenji, pridobljenimi med služenjem vojaškega roka.

V Sloveniji je že ali pa v kratkem pričelo veljati, da bodo pripadniki vojske opravili v vojski civilni izpit in pridobili civilno vozniško dovoljenje, ki bo veljalo tako v Slovenski vojski kot v civilu.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime05.10.21 10:54

Ako je nisi produžavao u mjestu gdje živiš, moraš u Beloj Crkvi uzeti neku potvrdu da si upisan u spisak vozača, kako li se već zove u policiji...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
djekic.sasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-10-04

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime05.10.21 13:15

PORUCNIK (citat):
Ako je nisi produžavao u mjestu gdje živiš, moraš u Beloj Crkvi uzeti neku potvrdu da si upisan u spisak vozača, kako li se već zove u policiji...
Nisam nikada vadio vozacku dozvolu u Srbiju ali imam polozeni vozacki C i D iz vojske i juce sam dobio iz Beograda odgovarajuce uverenje o polozenom vozackom u VJ.
Ovo pitam jer me zanima dali mozda neko zna da li bih na osnovu tog uverenja o polozenom vozackom ispitu mogao dobiti i civilnu vozacku.
Nisam trenutno u Srbiji zato i pitam ovako na forumu jer nemam nacina da kontaktiram nadlezne sluzbe u Srbiji.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime06.10.21 0:01

Ja sam polagao kao pitomac u Kraljevu, ali smo dobilio civilne vozačke dozvole.
Kad sam je prvi put produžavao, tražili su službeno dopis iz MUPa Kraljevo, ali tada smo bili ista država.
Poslije nisam produžavao do ove godine. Kad su vidjeli da je stara vozačka, rozi obrazac, rekli su mi da treba da idem u ktraljevo, gdje sam upisam u taj spisak i da uzmem neku potvrdu. Kad sam im predoćio da sam u CB Bijelo polje produžavao, onda su, kao uz neke konsultacije, konačno je produžili.
Uz odgovarajuću zdravstvenu potvrdu (specijalistički pregled), mislim da bi trebalo da ti izdaju vozačku, ali teško je sa birokratama, ako su im drvene glave. Ne znam zašto vam nisu odmah dali i civilnu dozvolu...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
djekic.sasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-10-04

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime06.10.21 14:16

Neznam zasto ali iskreno verujem da je do sluzbenika koji rade u PU u mestu gde sam prijavljen. Nebitno dobio sam iz Beograda tj. Generastaba VS uverenje o polozenom vozackom pa idem posle vikenda u Srbiju da sa tim dokumentom probam da dobijem konacno vozacku dozvolu.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime07.10.21 6:56

Ti si zapravo, da uprostimo, polagao u vojsci, imaš vojnu dozvolu i hoćeš da automatski dobiješ civilnu po tom osnovu.
Je l' tako druže?
Na vrh Go down
djekic.sasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-10-04

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime07.10.21 14:59

Sloba1 (citat):
Ti si zapravo, da uprostimo, polagao u vojsci, imaš vojnu dozvolu i hoćeš da automatski dobiješ civilnu po tom osnovu.
Je l' tako druže?
Da, upravo tako.

Sloba1 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime07.10.21 16:15

Mislim da to ne bi trebao biti problem. Vojnu dozvolu si dobio u Srbiji, a u Srbiji tražiš civilnu. 
Moguće je da će te poslati na kraću provjeru jer je ako sam shvatio prošlo 18 godina od kad si položio. 
Poneseš vozačku koju imaš (pretpostavljam da imaš B kategoriju) i to uvjerenje u policiju i zatražiš da ti dopišu kategorije. Oni će ti to odraditi ili te uputiti gdje trebaš ići ako je potrebno polagati neku razliku ispita.

_________________
In medias (t)res...

PORUCNIK and djekic.sasa vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime07.10.21 16:48

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vsa "administracija",ki sem jo v mojem času rabil za civilno dovoljenje (1968-tega).

PORUCNIK and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
djekic.sasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-10-04

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime07.10.21 18:19

goran9030 (citat):
Mislim da to ne bi trebao biti problem. Vojnu dozvolu si dobio u Srbiji, a u Srbiji tražiš civilnu. 
Moguće je da će te poslati na kraću provjeru jer je ako sam shvatio prošlo 18 godina od kad si položio. 
Poneseš vozačku koju imaš (pretpostavljam da imaš B kategoriju) i to uvjerenje u policiju i zatražiš da ti dopišu kategorije. Oni će ti to odraditi ili te uputiti gdje trebaš ići ako je potrebno polagati neku razliku ispita.
To me i brine najvise jer nemam polozenu B kategoriju u Srbiji
Vozacku koju imam u Srbiji ne priznaju, kao i uverenje validno, potpisano i overeno o polozenom ispitu B kategorije(neznam zasto)
Uglavnom znacu sutra ili u ponedeljak kad stignem u Beograd.

PS
Ovaj deo zakona mi jedino daje neku nadu da postoji sansa da mi izdaju vozacku:
član 185.
Izuzetno od stava 1. ovog člana, učenicima srednjih stručnih škola, koji se obrazuju za obrazovni profil vozač motornih vozila i koji su položili vozački ispit za upravljanje vozilima C i CE kategorije, probna vozačka dozvola za upravljanje vozilom kategorije B izdaje se sa rokom važenja od jedne godine.
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime07.10.21 18:56

Citat :
Izuzetno od stava 1. ovog člana, učenicima srednjih stručnih škola, koji se obrazuju za obrazovni profil vozač motornih vozila i koji su položili vozački ispit za upravljanje vozilima C i CE kategorije, probna vozačka dozvola za upravljanje vozilom kategorije B izdaje se sa rokom važenja od jedne godine.


Djekicu, jesi ti to jos u srednjoj?
Na vrh Go down
djekic.sasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-10-04

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime07.10.21 19:12

pera84 (citat):
Djekicu, jesi ti to jos u srednjoj?
Nisam u srednjoj Smile Kamo te srece da jesam
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime07.10.21 20:59

Pa po kom osnovu se na tebe odnosi ovaj zakon?
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime07.10.21 21:39

pera84 (citat):
Pa po kom osnovu se na tebe odnosi ovaj zakon?
Potvrda je potvrda, valjda.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

djekic.sasa voli ovaj upis

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime08.10.21 2:52

Ness, kad smo vec na ovoj temi.
je li vozacka obuka bila u programu srednjih vojnih skola i do koje se kategorije islo?
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime08.10.21 8:35

pera84 (citat):
Ness, kad smo vec na ovoj temi.
je li vozacka obuka bila u programu srednjih vojnih skola i do koje se kategorije islo?
Nije za vojne gimnazije, ali za srednje vojne škole jeste. Obuka i polaganje na vozilima C kategorije, a automatski se priznavala i B.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime08.10.21 19:59

Ja sam trebao ići u auto jedinicu, sad se setih, kao nije teško, a dobićeš i vozačku dozvolu u sklopu služenja vojnog roka. Ne znam, ali to je otpalo, verovatno zbog mog društvenog rada u omladini pa sam kao kadar Opštine poslat u Zadar u ŠRO, gde sam svoje društveno-kulturno znanje primenio u Zadru i postao miljenik oficira Vilotića zaduženog za kulturu... Inače, škola mi je išla i sve ispite za činove sam uspešno položio i našao se u krugu za ostanak u Zadru na stažiranju i na uticaj Vilotića, ostah u tim vodama radeći kod Komandanta u kancelariji, tj. bez dodira sa vojskom i naravno super mi bilo!
Na vrh Go down
djekic.sasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-10-04

Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime10.10.21 12:53

PORUCNIK (citat):
pera84 (citat):
Pa po kom osnovu se na tebe odnosi ovaj zakon?
Potvrda je potvrda, valjda.
Ma neznam ni sam uglavnom stigao sam u Srbiju, sutra cu saznati sve I javim dali vazi ili ne.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Vojna Vozacka Dozvola Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna Vozacka Dozvola   Vojna Vozacka Dozvola Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vojna Vozacka Dozvola
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» vojna vježba
» Vojna bolnica Niš
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Vojna policija JNA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: