FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vojna bolnica Niš

Go down 
+8
Max Blitz
Pero™
Matrix
East&West
Stazio
vladimir
Bogart
mas
12 posters
AutorPoruka
mas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-29

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime30.03.13 22:00

ima li nekog iz vojne bolnice niš 1990 zastavnik nam je bio Šobot javite se
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime31.03.13 18:17

Bio sam ja jednom na pregledu tamo, cak sam i neku injekciju primio, ne secam se vise zbog cega, medicinskoj sestri koja mi je davala injekciju sam uputio izvinjenje zbog mog donjeg vesa, gace su mi bile ciste, ali iscepane gore oko lastisa, a lastis vezan, i on je nekad bio pukao. Bolje gace nisam imao, a morao sam u bolnicu. Secam se da mi je zena kazala da to nije nista, da je navikla, vidjala je sve i svasta, cak i gace koje su umesto lastisem ili kanapom (uckurom) bile drzane obicnom zicom. Jadna nam je vojska bila, mozemo mi pricati bilo sta, ali bili smo jadni, mnogi od nas ni zglavno rublje nisu imali...
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime31.03.13 21:26

nebih se slozio po tom pitanju. upravo na Panteleju smo zaduzili potpuno novu opremu od uniformi,obuce ,vesa i svega pripadajuceg.

Neva voli ovaj upis

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime31.03.13 22:31

Generalno, ne vjerujem da je u JNA bio takav nedostatak odjeće, veša, hrane... Prije da su u pitanju bili nerad, neodgovornost ili nesposobnost određenih komandi i pozadinskih jedinica koje su to trebale obezbjediti.

Neva voli ovaj upis

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime31.03.13 22:49

"Bogart"-e, forumaš "mas" sa iskrenim očekivanjima pita ima li koga iz VB Niš, a ti o jadnosti JNA???

Imaš otvorenu temu "Moj stav o JNA " pa tamo udri po JNA iz svih oruđa i oružja i posipaj drvljem i kamenjem.

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime01.04.13 6:10

vladimir (citat):
nebih se slozio po tom pitanju. upravo na Panteleju smo zaduzili potpuno novu opremu od uniformi,obuce ,vesa i svega pripadajuceg.
 
Lepo, bravo za vas, samo ne verujem da su vam jednom nedeljno, nakon kupanja, izdavali potpuno novo rublje, pre ce biti da ste kao i mi dobijali oprano vec korisceno rublje. A taj ves se jako brzo habao, pretvarao u krpe. Nije ni bilo odgovarajuceg, nego se nakon kupanja dobijalo rublje priblizno odgovarajuce velicine. Mnogima su gace bile premale, pa bi brzo pucale. Ako ste vi na Panteleju dobijali vase gace, koje ste prethodno oznacene predali na pranje, to je nesto drugo, ali u kasarnama u kojima sam ja bio tog sistema oznacavanja vesa nije bilo, prvi put sam za tako nesto cuo ovde na forumu. Postojala je mogucnost da svako od nas nabavi neke zglavnije gace kao rezervu za posebne prilike (za izlaske u grad, kad dodje devojka u posetu, kada se razboli, pa mora u bolnicu...), ali isto tako su postojale velike sanse da mu ih drugi ukradu.
Verujem da su mnogi lagodno proveli vojni rok, i to je OK, drago mi je zbog toga, medjutim ja nisam u JNA boravio u skoli sambe tokom karnevala u Riju. Reci medicinske sestre koja mi je u vojnoj bolnici u Nisu davala injekciju potvrdile su da ni drugi nisu bili u baletskim jedinicama cim su gace zicom vezivali. Very Happy


Bogart: komentar modifikovan dana: 01.04.13 6:26; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime01.04.13 6:20

East&West (citat):
"Bogart"-e,  forumaš "mas" sa iskrenim očekivanjima pita ima li koga iz VB Niš, a ti o jadnosti JNA???

Imaš otvorenu temu  "Moj stav o JNA " pa tamo udri po JNA iz svih oruđa i oružja i posipaj drvljem  i kamenjem.

Tvoj post najbolje ilustruje zbog cega imam lose misljenje o profesiji kojom si se bavio. U najmanju ruku je nepristojno tako se obracati drugima na forumu.
 
Tema je o vojnoj bolnici u Nisu, ja sam u prvom postu opisao moj boravak u toj vojnoj ustanovi, ako je to protivno pravilima foruma neka moderacija to regulise.
 
Za postavljaca teme cu ponoviti - bio sam jednom u VB u NIsu i to u pocepanim gacama, ponosan i dostojanstven, prava "celicna krila nase armije"... Very Happy

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime01.04.13 10:44

Bogart (citat):
Tvoj post najbolje ilustruje zbog cega imam lose misljenje o profesiji kojom si se bavio.

Misli ti drugar šta god hoćeš, ali temu si promašio.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime01.04.13 18:46

Tema otišla iz bolnice u vešeraj No

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime01.04.13 19:28

East&West (citat):
Bogart (citat):
Tvoj post najbolje ilustruje zbog cega imam lose misljenje o profesiji kojom si se bavio.

Misli ti drugar šta god hoćeš, ali temu si promašio.

Ma ti mozes da mislis i da si general u penziji... Ostalo je moj problem...

Na vrh Go down
mas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-29

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime01.04.13 21:00

u V. B . NIŠ nije bilo loše imali smo i civilno odeče hrana je bila super bile su i medicinske sestre zaista fino zato tražim ima li nekog od tamo javite se
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime01.04.13 21:59

Bogart (citat):
Bio sam ja jednom na pregledu tamo, cak sam i neku injekciju primio, ne secam se vise zbog cega, medicinskoj sestri koja mi je davala injekciju sam uputio izvinjenje zbog mog donjeg vesa, gace su mi bile ciste, ali iscepane gore oko lastisa, a lastis vezan, i on je nekad bio pukao. Bolje gace nisam imao, a morao sam u bolnicu. Secam se da mi je zena kazala da to nije nista, da je navikla, vidjala je sve i svasta, cak i gace koje su umesto lastisem ili kanapom (uckurom) bile drzane obicnom zicom. Jadna nam je vojska bila, mozemo mi pricati bilo sta, ali bili smo jadni, mnogi od nas ni zglavno rublje nisu imali...

Bogarte: JNA je svake godine obučavala 150-200 hiljada vojnika. Praktički za jedan srednji grad. Razmisli koliko tekstila su upotrebili, koliko čizmi, oružja, opreme.... Kde su još troški hrane, grijanja, plate oficira, civila u JNA i sve ostalo.

Slažem se nekim merom oko gača, ja sam imao civilne celi rok, princip ''bokserica'' mi i sad ne odgovara. Ali ono što smo zadužili nije bilo pocepano.

Naravno, bile su malo običnije jedinice, kde je bilo važno samo brojno stanje, i obuka za rezervu, ali bile su i jedinice sa malo večim značenjem. Ja sam bio u jednom od njih i nikako da se mogu složiti sa tobom, da je JNA bila jadna. Možda ti tako misliš na temelju tvog iskustva, ja znam, da sam u ono vreme bio izučen na nivoju NATO specijalca.
I u kasarni smo imali dosta dobru opremu, ali za karulu smo dobili 2 para sasvim novih čizma, skoro nove uniforme, skoro nove puške, imali smo puno nekih sredstva, recimo za veze, nočni dvogledi, geofoni, itd...

Tako da nikako ne mogu da pristanem na to da smo bili jadna vojska. Po mome nismo bili, bili smo dobra vojska jedna najboljih na svetu, barem one najbolje jedinice.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime01.04.13 22:56

Ako nisam bio sposoban sebi naći ili za kutiju bijele Drine dobiti dva para gaća e onda kvragu sve.Onu sjajnu košulju što smo zvali "poligonka" sam dobio za dvije pive.Toliko o snalaženju i offu..

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime02.04.13 0:34

Mogu samo reći da sam i ja zadužio skoro sve novo u mornarici 1986. u Puli.
Prije prekomande smo dio razdužili što se ticalo pješadijske obuke. Very Happy
Ostatak odjeće i opreme smo zadužili u Kumboru, opet ili novo ili vrlo zadovoljavajuće.
Nije bio problem oko gaća, oko ničega, ne mogu se požalit, lagao bih.
Čak nismo imali problem ni s krađama....
A u kantini su se neke sitnice poput čarapa mogle kupit za sitne novce.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime02.04.13 11:31

Gace i kosulje radne uniforme su mogle biti izbledele malo ofucane (za mene gace i velike jer nije bilo manjih imao sam pedesetak kg) ali pocepane nikako.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime02.04.13 12:00

Nema veze sa Vojnom bolnicom u Nišu, ali ima sa gačama, kompletan donji veš zadužen u ŠROA nov, novcat, obilježen (ušiveni inicijali i VP), uredno pran i održavan, kako je dalje bilo nemam pojma, ali složio bi se sa kolegom Staziom, kakav pozadinac takva vojska (opskrbljenost). salutiranje

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Vjekkoslav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-12-14
DOB : 57
M(j)esto Vrbovec

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime19.04.13 12:51

U Panteleju je barem bilo lako za odječu,platiš piće civilnom radnku u praoni i imaš sve što ti treba. Jednom radniku sam nosio kreme za ruke iz ambulante a on me je pustio u prostorije sa opranim uniformama,izabereš što ti paše,presvučeš se i odeš. I tako svaka dva tjedna.
Zadnjh šest mjeseci nisam ništa nosio na pranje a višak sam dijelio prijateljima.
Na vrh Go down
zonta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2012-11-01
M(j)esto niš

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime16.12.13 15:31

e pa jedno mogu da vam kažem u mariboru sam bio u intenrdantskom servisu raspoređen posle obukle
1.dobijala se nova i stara oprema (radna i svečana)svečana je bila komplet nova iz kesa radna zavisi prvo se deli ona polovna pa tek nova iz kesa tako da se dešavalo da gušter dobije 4 para novih gaća to što mu se ne dobije iste posle pranja druga je stvar
2.sav veš koji se delio vojnicima bio je ceo, sav veš koji je vojska donosila na pranje brojao se prilikom predaje a samim tim i odmah odvajao rashod
radnice su u vešeraju prilikom pranja peglanja odvajale promaknut rashod
3. nismo primali delove veša (pola gaća,košulje i majce bez rukava pola peškira iscepan deo čaršava ili pola jastučnice i dt)kao ceo  jer nismo takve i davali
4.sav taj rashod je opet išao na pranje i vraćao nam se a delili smo četama kao krpe za  čišćenje znači nije se moglo desiti da odu u vešeraj pocepan rashodovan veš zajedno sa celim to što su pojedini desetari i ćate pokušavali da proture je vraćano
i zadnje vojnici su mogli popodne posle popodnevnog postrojavanja da dođu i zamene pocepanu oštećenu opremu bez nekih velikih formalnosti organizovano(gušteri)ili pojedinačno/stare kajle i oficiri podoficiri
da napomenem za starešinski kadar smo imali u magacinu komplet radnu odeću za zamenu sem cipela opasača i pojedinih delova odeće svojstvenim oficirima

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime01.01.14 3:39


[You must be registered and logged in to see this image.]

Kirurški odjel vojne bolnice Niš
Na vrh Go down
Sponsored content





Vojna bolnica Niš Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Niš   Vojna bolnica Niš Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vojna bolnica Niš
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vojna bolnica Split/Visoka
» vojna vježba
» Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: