FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pitanje o fotografijama

Go down 
+3
VBČ
pera84
Stanko1
7 posters
AutorPoruka
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 20:42

Drugovi iz Generalštaba, imam jedno praktično pitanje i ne znam gdje bih ga uvrstio pa otvaram novu temu: koja je na kraju najveća dopuštena dimenzija fotografija na forumu?
Kada sam stavio svoj prvi post dežurni general ili admiral mi je poslao PP s prijateljskim upozorenjem da dimenzije ne smiju prijeći 800x600 i ujedno mi je kao dobra duša smanjio fotografije koje sam objavio. Ja se tog pravila držim do danas, ali vidim da mnoge fotografije u zadnje vrijeme prelaze zadane dimenzije.
Pitanje postavljam iz praktičnih razloga jer iste fotografije objavljujem i na nekim drugim (željezničkim) forumima, a za ovaj forum ih posebno smanjujem. To mi je dvostruki posao, pa ako je najveća dopuštena širina 1024 biti će mi lakše i neću gubiti vrijeme na smanjivanje dimenzija, ponovno petljanje s Imgurom itd.
Unaprijed hvala na odgovoru i, kako bi rekli u mojem kraju, bilježim se sa štovanjem.
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 20:51

Sve sto moze stati u ekran a da ne prosiruje stranicu je OK.
Problem je sto ponekad neko postavi fotografiju koja ide cak 4-5 hiljada u sirinu i onda deformise citavu stranicu. 
1024 piksle sirina je u redu. Na primjer sve moje slike su 1000 i ostane jos dovoljno prostora za barem 15-20%.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13120
ČLAN OD: : 2009-05-01

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 20:58

Stanko1 (citat):
Kada sam stavio svoj prvi post dežurni general ili admiral mi je poslao PP s prijateljskim upozorenjem da dimenzije ne smiju prijeći 800x600 i ujedno mi je kao dobra duša smanjio fotografije koje sam objavio. 

Prvi put čujem za to "pravilo".  Shocked

Slike u biti tebaju bit neke razumne veličine, i kao što Pera veli, da ne deformiraju stranicu na ekranu. Mada je i to relativno jer svi imamo ekrane malo 
drukčijih veličina.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 21:29

VBČ (citat):
Stanko1 (citat):
Kada sam stavio svoj prvi post dežurni general ili admiral mi je poslao PP s prijateljskim upozorenjem da dimenzije ne smiju prijeći 800x600 i ujedno mi je kao dobra duša smanjio fotografije koje sam objavio. 

Prvi put čujem za to "pravilo".  Shocked

Slike u biti tebaju bit neke razumne veličine, i kao što Pera veli, da ne deformiraju stranicu na ekranu. Mada je i to relativno jer svi imamo ekrane malo 
drukčijih veličina.
To je više bia preporuka, mislim...
Lično više volim fotke koje vidim u potpinosti, nego da klizim po njima, pokušavajući da zapamtim pređeni dio fotografije...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 21:47

VBČ (citat):
Stanko1 (citat):
Kada sam stavio svoj prvi post dežurni general ili admiral mi je poslao PP s prijateljskim upozorenjem da dimenzije ne smiju prijeći 800x600 i ujedno mi je kao dobra duša smanjio fotografije koje sam objavio. 

Prvi put čujem za to "pravilo".  Shocked

U više navrata je bilo riječi o max formatu 800x600, kao npr. ovdje, drugi post:

https://jna-sfrj.forumbo.net/t699-postavljanje-slika-na-forum

Meni osobno ne odgovaraju veće slike od 800x600 jer mi razvlače ekran, a i na tu veličinu sam svojevremeno smanjivao velike slike u davna moderatorska vremena.

Sad mi je manje-više svejedno, ako mi nije pregledno, preskočit ću tu stranicu ili cijelu temu.

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13120
ČLAN OD: : 2009-05-01

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 21:50

Max Blitz (citat):


Meni osobno ne odgovaraju veće slike od 800x600 jer mi razvlače ekran


Koliko ti je onda ekran ako ti ga sve više od 800x600 razvlači?

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 21:55

VBČ (citat):
Max Blitz (citat):


Meni osobno ne odgovaraju veće slike od 800x600 jer mi razvlače ekran


Koliko ti je onda ekran ako ti ga sve više od  800x600 razvlači?

Ne znam sad tehničke karakteristike, imam neki stari klasični skoro kvadratni ekran, za sve veće od 800x600 mi bježi u stranu, pa moram ići lijevo-desno da bih vidio odjednom cijelu sliku ili čitao tekst.

Vjerojatno će se i Aleksandar sjetiti je li i gdje eksplicitno u pravilima navedena veličina 800x600, ali sam 100% siguran da je i on u vrijeme kad se bavio moderiranjem smanjivao slike na tu veličinu.

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13120
ČLAN OD: : 2009-05-01

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 22:03

Max Blitz (citat):


Vjerojatno će se i Aleksandar sjetiti je li i gdje eksplicitno u pravilima navedena veličina 800x600, ali sam 100% siguran da je i on u vrijeme kad se bavio moderiranjem smanjivao slike na tu veličinu.


Da to pravilo postoji, bilo bi istaknuto da ga svi vide, inače ne bi imalo smisla. No, dobro nije toliko bitno. Silvestrovo je juhu

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 22:04

Max Blitz (citat):
VBČ (citat):
Max Blitz (citat):


Meni osobno ne odgovaraju veće slike od 800x600 jer mi razvlače ekran


Koliko ti je onda ekran ako ti ga sve više od  800x600 razvlači?

Ne znam sad tehničke karakteristike, imam neki stari klasični skoro kvadratni ekran, za sve veće od 800x600 mi bježi u stranu, pa moram ići lijevo-desno da bih vidio odjednom cijelu sliku ili čitao tekst.

Vjerojatno će se i Aleksandar sjetiti je li i gdje eksplicitno u pravilima navedena veličina 800x600, ali sam 100% siguran da je i on u vrijeme kad se bavio moderiranjem smanjivao slike na tu veličinu.

Tačno je. I na jednoj od novijih tema je problem iščitati post, mora se klizačem u desno doći do kraja stranice. I sam često preskočim  razgledanje fotografije kojaje prevelika, ali je problem što cijela stranica bude proširena. Inače sam na standardnom laptopu.
Ponekad i ja smanjim fotke u postovima koje imam mogućnost ispraviti.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 22:09

Bilo je ranije više tome riječi, i pri veličini 800x600 koja je neki standard, nije bitna visina od 600, već ova horizontala od 800.
Ponekad stavim slike npr. 800x800 ili 800x1024, to sve nije problem.

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 22:10

To nije (bilo) forumsko pravilo nego mislim da je uslov na sajtu bio odredjena dimenzija da bi se mogao dobit URL za forume.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 22:15

pera84 (citat):
To nije (bilo) forumsko pravilo nego mislim da je uslov na sajtu bio odredjena dimenzija da bi se mogao dobit URL za forume.
Tako je, pero!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 22:38

Dragi momci - ups! - drugovi iz Generalštaba, ja samo spominjem uputu koju sam primio od nekoga od vas nakon svog prvog posta na forumu. Tamo mi je eksplicitno rečeno da vodoravna dimenzija ne smije prelaziti 800, iz razloga što mnoge forumske kolege nemaju dovoljno široke monitore. Također mi je drug star(j)ešina rekao da je smanjio moje slike. Htio sam tu poruku citirati, ali je nažalost izbrisana i ne sjećam se tko tko mi je od vas poslao.
Ono što me zanimalo saznao sam - mogu stavljati slike širine 1024 koju inače koristim za druge forume i ne moram ih dvaput stavljati na Imgur. Hvala.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime31.12.18 23:16

Stanko1 (citat):
Dragi momci - ups! - drugovi iz Generalštaba, ja samo spominjem uputu koju sam primio od nekoga od vas nakon svog prvog posta na forumu. Tamo mi je eksplicitno rečeno da vodoravna dimenzija ne smije prelaziti 800, iz razloga što mnoge forumske kolege nemaju dovoljno široke monitore. Također mi je drug star(j)ešina rekao da je smanjio moje slike. Htio sam tu poruku citirati, ali je nažalost izbrisana i ne sjećam se tko tko mi je od vas poslao.
Ono što me zanimalo saznao sam - mogu stavljati slike širine 1024 koju inače koristim za druge forume i ne moram ih dvaput stavljati na Imgur. Hvala.
Sve tvoje slike i reportže su izuzetno vrijedne za ovaj forum. Samo nastavi, pa i ako bude intervencija u smislu povećnja ili smanjenja, ne zamjeri salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 99
ČLAN OD: : 2015-03-09

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime24.01.19 11:16

Pozdrav Svima. Da li je postupak za postavljanje slika na forum još uvijek onako kompliciran? Ako je , može li biti jednostavniji, npr. kao na fb. Ovaj " komplicirani" kod mene nikako ne prolazi,neznam iz kojih razloga. 7
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime24.01.19 14:39

Na mjestu gdje pišeš statuse, iznad slova ima šest vrsta odabira: Prvo su slova, dugo linije itd.
E, u četvrtoj grupi, prva s lijeva je ikonica za dodavanje fotografija.
Klikneš na nju.

Pojavi ti se sljedeći okvir

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako u bijelom kvadratu ne piše "800 px width", podesiš na 800. Onda klikneš na zeleni kvadrat na kojem piše "+ Select files"
Otvori ti se prozor sa datotekama iz kojih možeš postavljati slike. Izabereš onu koju želiš, klikneš na nju i dolje desno klikneš na otvori (ili open).

Tada se slika pojavljuje u ovom prozoru koji sam postavio ovdje. Klikneš na plavi pravougaonik gdje piše "Send all". Tada se pored narandžastog pravougaonika pojavi sivi, na kom piše "insert all". Klikni na njega i slika će se pojaviti na statusu.
Potom možeš da klikneš ispod na "vidi kako će izgledati" pa poslije toga na "send", a možeš i odmah na send.

Eto, skoro isto kao na Facebooku. Samo izgleda komplikovano, a u suštini je prosto ko grah.
Pozdrav!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
velika gorica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-07-21

Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime21.06.20 23:23

Proba postavljanja fotografije, Karaula Bezdanica, selo Halovo,  granicni odsek Zajecar  Izvor fotografije ovaj Forum.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Pitanje o fotografijama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pitanje o fotografijama   Pitanje o fotografijama Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pitanje o fotografijama
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Đakovica VP 4445/50 1990/91
» Pitanje!
» TRAZIM GENERACIJU GRANICARA STARU DOJRAN 1972-73.
» Karaula Janković
» Privatne poruke

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: ADMINISTRACIONA PLATFORMA :: TEHNIČKA SLUŽBA-
Idi na: