FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next
AutorPoruka
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime13.12.12 16:32

@Kurke ako lepo procitas, decko kada je dosao nije znao srpski, pa je naucio, a zasto ne bi mogao da bude na VKKO. Neznam sta pokusavas da mi objasnis. Posto tog decka sam licno znao i sa njim proveo ceo vojni rok. Nemoj da pises nesto o cemu neznas. Pitanje je bilo ko zna, ja sam se javio da znam, a ti onda repliciras nesto.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime13.12.12 17:13

Jegulja (citat):
@Kurke ako lepo procitas, decko kada je dosao nije znao srpski, pa je naucio,  a zasto ne bi mogao da bude na VKKO. Neznam sta pokusavas da mi objasnis. Posto tog decka sam licno znao i sa njim proveo ceo vojni rok. Nemoj da pises nesto o cemu neznas. Pitanje je bilo ko zna, ja sam se javio da znam, a ti onda repliciras nesto.
 
Dobro Jegulja bitno je da ti znas sve! Nznam zasto rply shvatas licno!? Prvo ,pise da ste ga ucili ali ne i naucili. Drugo i ako ste ga ucili nije mi jasno da neko za 2 mjeseca savlada jezik da moze izvoditi nastavu. Trece nista nisam pokusavao da tebi objasnim i Cetvrto : Ti si meni prvo reply na
 
Kurke (citat):
kukulje (citat):
Dali se neko sjeca imena i prezimena desetara iz cete 3615 po nacijonalnosti je madar. Sluzio je vojsku 91 godine a nesjecam se koja je bio klasa.

To je mogao biti Brasnjo Tibor,bio je moja klasa i zajedno smo bili na kursu.Bio je dobar momak ali se nije bas najbolje snasao kao KO,premekan je bio i nije se mnogo mjesao u svoj posao.
Kako si ti odavde zakljucio da to nije Brasnjo nego Shandor?

Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime13.12.12 19:39

Ma daj bre, kao sto vidis niti sam pametovao kao ti do sada, ni ti hocu da pametujem. Ja sam se javio posle godinu dana i opet ti, pametujes. Nastavi care samo tako, nemam vremena za tebe. Pozdrav i sve najbolje. i nemoj mi vise odgovarati na teme, niti cu ja tebi.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime13.12.12 19:48

Jegulja (citat):
Ma daj bre, kao sto vidis niti sam pametovao kao ti do sada, ni ti hocu da pametujem. Ja sam se javio posle godinu dana i opet ti, pametujes. Nastavi care samo tako, nemam vremena za tebe. Pozdrav i sve najbolje. i nemoj mi vise odgovarati na teme, niti cu ja tebi.
Pa kralju ti si meni prvi reply. Ja ti se nisam ni obratio. Nevjerovatno kakvih tezina ovdje ima!
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime13.12.12 20:10

Neverovatno kakav si ti lik, i sta zamisljas. Kao prvo na VKKO nisu bili samo komandiri, bio si tamo pa znas, imalo je i vozaca i ostalih, znaci Bencik nije bio komandir ni jednog odeljenja, a posto nisi bio u tom vremenu kad je on bio, daj leba ti oladi. Jel bese ono Kurbegovic jel tako, ako se ne varam. I nemoj da ponidastavas nekoga, recima, kakvih ovde tezina ima.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 14:15

Kurke,Jegulja! da li je baba bila komandir Question i jeli znala pisat ili čitat,jel bila junferica Question ......
Dajte koji vam je vrag pa jel vidite oko čega se častite?
Oboje imate barem košarkašku ekipu djece a ponašate se gore od njih.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 14:34

Ma sve ok.
Stvarno nema potrebe oko nečega prije pun kufer godina Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 14:53

purger (citat):
Ma sve ok.
Stvarno nema potrebe oko nečega prije pun kufer godina Very Happy
Ma drug moj ja sam ovdje zimi kad nema mnogo posla, i nemam zelju da se svadjam. Osim toga ja se ne sjecam 90% vas. Valjda zato sto sam drugi dio roka proveo u neuporedivo tezim okolnostima pa su sjecanja preplavljena tim dogadjajima. Osim toga ovi momci su gledali u nas 10ak desetara a mi smo gledali njih preko 100 u svakoj klasi pa ko bi se i sjetio svih njih osim nekih karakteristicnih dogadjaja.
Pa da ti kazem i ovo sto mozda jos nisam rekao. Ja sam 4.4.'92 god odsluzio vojsku a 6.4.'92 sam vec bio pripadnik TO BiH u Sarajevu jer sam se tamo zatekao 4.4.92 navece na putu prema kuci u CG. 4/5.4.'92 je pocelo sranje u SA i ja sam zaglavio tu u blokadi.Znaci jos jedna vojska i drugi ljudi oko mene a da paradox bude veci '99te kad je poceo napad NATO na SRJ ja sam bio u CG i tada o5 mobilisan u tadasnju vojsku Jugoslavije.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 15:17

Po meni stvar je rješena i nečemo ulazit u vrijeme koje nije tema ovog foruma.
Apeliram još jednom nešto što se desilo prije 20-tak godina više se ne može promjeniti (mislim na posljednje dane postojanja JNA).

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 16:58

Ja nisam rekao da si ti seljober. To sto si se prepoznao,tvoj problem !
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 18:53

Jegulja Kurke je shvatio što sam želio reći i morao sam ti obrisati zadnji post.
Doista te molim da ovu polemiku bacimo u šturc.
Kurke je pokazao dobru volju pa eto.....

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 19:19

Vidi ovako, pocelo je oko komentara gdje sam ja rekao da tog Shandora nisam upamtio jer je vjerovatno dosao kad sam ja otisao iz SK. I pitao sam se kako je moguce da neko bez znanja SH jezika ode na VKKO. Znaci ja nisam opovrgavao da je on bio tamo samo sam se pitao kako je to bilo moguce.Sjetimo se,bilo je tu i dosta Albanaca koji su cak i znali podobro jezik ali u vremenu dok sam ja bio tamo nijedan nije otisao na VKKO. Znaci sve se moglo zavrsiti na nekom objasnjenju koje sam trazio ili bez objasnjenja uopste.
Evo opet kazem ja nisam zelio da opovrgnem tvrdnju Jegulje i ako nisam u komentaru bio jasan ja se, evo, IZVINJAVAM!
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 19:35

Ja sam ubijedjen da iza ove prepirke ima nesto sto je vezano za vrijeme provedeno u SK i ja se IZVINJAVAM ako sam nekome kao KO napravio neku nepravdu,mi smo tada ipak bili klinci i vrlo je moguce da je bilo postupaka koji nisu bili OK. Ali isto tako trazim da svako ko misli da sam nekad postupio nefer kaze to ovdje javno pa da vidimo sta je to bilo. Iza mnogih nasih postupaka stajale su stvari koje ti momci tada nisu znali ili nisu razumjeli, pa tu sam da se cuje prica sa obje strane.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 20:02

Mnoge stvari se tek poslije nekoliko godina i nekih naknadnih desavanja shvate. Ja sam zvanicno dobio prekomandu zato sto je grupa vojnika koji su vec bili odredjeni da idu, na pitanje Prcka dali bi voljeli da ide neki KO sa njima, odgovorila potvrdno i izabrala mene.Prcko mi je rekao "vojnici su izrazili zelju pa ti ako hoces idi a ako neces nemoras". Ja kad sam dosao tamo vidio sam da smo svi mi rasporedjeni u razlicite jedinice i ja sam se tada zapitao koja je svrha da ja idem sa njima kao KO ako nismo u istoj jedinici,vecinu njih cak kasnije nikad nisam ni vidio.Kasnije nisam imao mnogo ni vremena misliti na sve to. Kad sam prosle godine kontaktirao Prcka na FB zakljucio sam da ta prica koju mi je on prosuo tada nije imala veze sa mozgom, jer iako ga nista nisam pitao vezano za taj dogadjaj napisao mi je poruku u kojoj na neki nacin kaze da nebi trebao kriviti njega za sve to. Ja mu kazem "Komandire ja vas ne krivim,pa vi ste mi dali mogucnost izbora", i on je tada prestao kontaktirati.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime14.12.12 20:53

A jeste zapeli Very Happy
Jeba vas Shandor ja sam čuo da peče čevape od "Gilje na zavoju".
Ajmo dalje,gdje smo ono stali? scratch Gorce Petrov Skopje V.P.3615 Question

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
BUCKO
Gušter
Gušter
BUCKO


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-12-14

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Moj prvi komentar za pozdrav   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime15.12.12 1:31

Dragi moji vrsnjaci,

mnogo ste toga kometarisali i ja sam skoro sve procitao iz ovog foruma. Slike su se vracale. Svaki vas komentar je vredna uspomena. Neke od Vas sam identifikovao. Nadam se da ni mene nece biti tesko identifikovati. U tome i jeste draz. Resio sam da se ukljucim u diskusiju sa kratkim pregledom nekih licnosti koje ste spominjali i koje sam licno poznavao.
Porucnik Predrag Jovicevic – referent za fizicko vaspitanje. Brko, debeljuskast , nije bio aktivan, vec ugovorac, pravi lik u tadasnjem miljeu vojske, vise inzinjer nego oficir, fer i moralan. Kancelarija na prvom spratu (VOKO) u uglu, iznad komandanta VP3615 puk.Gojka Momcilovica( *pokoj mu dusi).
Kapetan Milan Kolut – referent za protivpozarnu zastitu. Brko, mrsav, predan. Kancelariju je delio sa Predragom Jovicevicem. Njemu i Jovicevicu dodeljen je Badrljica Lazar kao neka vrsta adjutanta i cate (smesno, ali istinito).
Porucnik Mikanovic Milomir –verovatno ga svi znate. Generalno je dobar covek, ali pomalo prek, pomalo sirov i sujetan, bar u to vreme sto treba I rayumeti. Sa 14 godina je postao vojnik, srednja vojna, akademija..Kosovska Mirovica u najgore vreme 80-ih. Najzad se skrasio u Skoplju. Rat koji se spremao mu je pokvario sve planove i svi su mu bili krivi.
Vucko Mate-onako nesto se retko radja i srece. Rodjeni radnik. Interesuje me da li je ziv.
Zastavnik ???-duzio je biblioteku. U mesecu aprilu 1991. Otisao u penziju, jedva -falilo mu je 25 knjiga. Petnaest dana sam mu pomagao da broj od preko sto svede na 25. Rekao je:’’ Ne vredi, ne preostaje mi nista drugo nego cebe pod misku i u zatvor.’’
Mileusnic Dragan-Kole – bek Leotara iz Trebinja (br.2) – nikada posle vojske, delimicno i zbog rata, nije nastavio profesionalnu fudbalsku karijeru. Vidjao sam se sa njim, posle vojske, otisao je u Bec i radio na nekom bazenu. Culi smo do 96. , a onda smo izgubili kontakt.
Vodnik Bacvanski Dragan-nije bio los lik. Secam se da ga je kap.Kolut jednom uhvatio u kancelariji da drka.
Raz.Rizvanovic Denis-jedan od pozitivnijih likova. Na zalost njegovu pozitivnost ugasio je prokleti rat koji se razbuhtavao. Bili smo u kontaktu preko FB (dok nije ugasio nalog-naravno ne zbog mene ). Jednom mi je rekao:’’...kako se ne bih secao coveka sa kojim sam imao najvece pijanstvo u zivotu...’’
Desetar Milijan Jovanovic-nije umro, vec je ubijen, slucajno iz svog pistolja. Vrlo tragicna sudbina nesrecnog momka razvedenih roditelja.
Jelen Pivo – drago me je da me se secas, momcino-sve najbolje.
Miha-bez komentara-sve najbolje*pretpostavi ko sam i , ajd da se nadjemo, prijatelju.
Matrix-sve najbolje-za ono vreme za svoje godine vec si bio covek i po.
Jegulja-sto me kopka ko je ovaj momak bio.
Prvom prilikom kad budem u rodnom mestu prekopacu slike, skenirati ih i postaviti. Pricacu vam i tri neverovatna dogadjaja, koja su se odvijala pod istim nebom pod kojim ste i vi ziveli jedne godine u proslom milenijumu.
Sve Vas puno pozdravljam.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime17.12.12 17:41

Dobrodošao Bucko cheers
Sad će Bucko sve da vas raskrinka lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime31.01.13 7:53

Pozdrav za Martinovića,

Svaki komentar je dobrodošao, pogotovo od čoveka koji sigurno ima dosta korisnih informacija, a siguran sam i sjajnih fortografija.
Pomenutih ljudi se delimično sećam, tu prvesntveno mislim na oficire, sa kojima sam se periodično susretao, za razliku od tebe sa kojima si bio u istoj zgradi.
Što se tiče vojnika, svih se pomenutih ljudi sećam , ali iskreno preko ovog foruma sam se poprilično ljudi prisetio.
Pomenuo si Bačvanskog, sa njim sam se video par puta, ali je to bilo davno, tako da trenutno nemam nikavu informaciju o njemu. On mi je ipak ostao u sećanu onog trenutka kada smo napuštali kasarnu, i njegove reakcije kada nas je ispraćao na autobuskoj stanici, mislim da se sećaš te scene i onih ljudi koji su tada bili u autobusu.
Mileusnić je bio Mikanovićev čovek za fudbal, sjajan momak. Inače pomenuti fudbal je činimi se bio i preduslov za "iživljavanje" Mikanovića nad ljudima. Mene je stalno Prcko forsira za tajk fudbal, ali za razliki od Mikanovića mi nikada nismo kažnjavani zbog poraza. I kasnije je što se mene tiče Mikanović izgubio pojam čoveka, a činimi se da i komentari ostalih ljudi nisu baš pozitivni.
Uspeo sam neke ljudi da pronađem na netu, skypu, face itd... neki su prisutni i na ovom forumu. Siniša je tu njega se sigurno sećaš, pre par meseci sam se video sa Đurkovićem on je bio desetar u trećem vodu kod Prcka, momak iz Aranđelovca, novembarac je. Video sam se par puta sa Ljubom on je činimi se bio ćata kod Momčilovića. On je iz Smederevske Palanke.
Pokušavam da nađem Dabca, ne znam šta je sa tim čovekom, ni traga ni glasa. Imaš li kakvu infmaciju o njemu.
Kurbegovića bi trebao da se sećaš, on je bio kod tebe na kursu, pa je posle došao u moj vod.
Lekića Ivana viđam svremena na vreme, on je takođe bio kod tebe na kursu pa se nakon toga vratio u 3615 kod mene u vod.
Pa Vidović Branka takođe kursiste koji se nakon kursa došao u 3615.

Veliki pozdrav pa se čujemo, i nadam se vidimo
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime09.05.13 14:35

Gledajuci ove paviljone bas sam se pravo prisjetio tih vojnickih dana. Jesili ti Sabane bio klasa jul 91
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime17.05.13 14:08

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nadjo na netu,pogled sa piste na ulaz u kasarnu ,sadasnji izgled
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime20.05.13 19:51

[You must be registered and logged in to see this image.]
Jeli moze neko da mi naze neko ime od ovih ljudi kako bih pokusao da ih nadem na nekoj drustvenoj mrezi. Hvala
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime20.05.13 19:52

Gresku sam napravijo, slika se nije pokazala. Mozeli me neko posjetiti kako se slika postavlja Smile
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime20.05.13 19:56

kukulje (citat):
Gresku sam napravijo, slika se nije pokazala. Mozeli me neko posjetiti kako se slika postavlja Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime20.05.13 20:25

Hvala na pomoci. Medutim ovo nesto neradi. Slika se pojavi ali nema ovih informacija ispod sleke niti ovog koda. Mozda je to trenutno neka greska, pokusacu opet. Hvala Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime20.05.13 20:28

kukulje (citat):
Gresku sam napravijo, slika se nije pokazala. Mozeli me neko posjetiti kako se slika postavlja Smile

Slika se nekad (rijetko) ne pokaže iz neobjašnjivih razloga!
Ponoviš sve ispočetka (malo polaganije), pa bude sve ok!

Probaj i ovaj način, slično je, ali ideš preko 'Direct linka' sa kojeg kopiraš link na sliku:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime21.05.13 10:41

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[/img]
Jeli ima neko da je posjetijo ovu stranicu a da se nalazi na ovoj slici.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime21.05.13 13:06

Evo Max vježbaj na ovoj slici uočavanje nepravilnosti. Ja sam ih pogledavši sliku u startu pronašao sedam.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime21.05.13 13:40

O ostalome neću, ali da se radi samo o "titovkama" Angelovski bi poludio,ne bi nam ginulo izvanredno
Orizarje. No
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime21.05.13 13:56

pukovnik (citat):
Evo Max vježbaj na ovoj slici uočavanje nepravilnosti. Ja sam ih pogledavši sliku u startu pronašao sedam.

Sjećam se tadašnje mode,civilna bijela majica kratkih rukava ispod raskopčane poligonke,sat bilo kakav,bitno je da stoji na ruci .Gledajući ove mlade vojnike našlo bi se puno toga ali neka proba Max Laughing

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime21.05.13 18:21

Matrix (citat):
pukovnik (citat):
Evo Max vježbaj na ovoj slici uočavanje nepravilnosti. Ja sam ih pogledavši sliku u startu pronašao sedam.

Sjećam se tadašnje mode,civilna bijela majica kratkih rukava ispod raskopčane poligonke,sat bilo kakav,bitno je da stoji na ruci .Gledajući ove mlade vojnike našlo bi se puno toga ali neka proba Max Laughing

Druze Admirale!

Jeli bilo nekog propisa kako ili na koju ruku se sat drzao? Naime ja sam 1979 imao sat na desnu ruku.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime21.05.13 22:22

Sat nema veze i nije nepropisan.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime22.05.13 0:11

Da probam ja....
-cini mi se da imamo vojnika sa olovkom u dzepu kosulje,
-zakopcano gornje dugme na kosulji,
-naocare za sunce(ako jesu?),
-uprtac preko "epolete" na kosulji,
-nasam siguran...ali zavrnuti rukavi na kosuljama scratch
-opasac iznad kaisa a ne preko...,
-kais torbice preko kragne a ne ispod .......to bi bilo to od prilike Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime22.05.13 0:25

alexandar (citat):
Da probam ja....
-cini mi se da imamo vojnika sa olovkom u dzepu kosulje,
-zakopcano gornje dugme na kosulji,
-naocare za sunce(ako jesu?),
-uprtac preko "epolete" na kosulji,
-nasam siguran...ali zavrnuti rukavi na kosuljama scratch
-opasac iznad kaisa a ne preko...,
-kais torbice preko kragne a ne ispod .......to bi bilo to od prilike Very Happy

Mi smo na obuci skoro svi držali kemijsku olovku u gornjem džepu mornarske SDB bluze, i nije nitko rekao da je protiv pravila. scratch
- neki se drže za remen hlača s jednom ili obje ruke
- zavrnuti rukavi, da, to je protiv pravila
- jedan je bez opasača i uprtača
- nemaju svi gušterske torbice
- i ovo ostalo...

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime22.05.13 9:59

alexandar (citat):
Da probam ja....
-cini mi se da imamo vojnika sa olovkom u dzepu kosulje,
-zakopcano gornje dugme na kosulji,
-naocare za sunce(ako jesu?),
-uprtac preko "epolete" na kosulji,
-nasam siguran...ali zavrnuti rukavi na kosuljama scratch
-opasac iznad kaisa a ne preko...,
-kais torbice preko kragne a ne ispod .......to bi bilo to od prilike Very Happy

Skoro pa sve. Evo kako sam ja na prvi pogled vidio sliku (kad bih baš tražio dlaku u jajetu našao bi vjerojatno još pokoju nepravilnost).

- prvi lijevi (što stoji) vidi se olovka u đepu a kao desetar bi trebao znati da to nije pravilno
- remen torbica ali i sistem "ili svi ili nitko"
- lik zakopčan do grla
- trći lik sa desna (stoji) nema opasač i uprtače
- zavrnuti rukavi su se dozvoljavali ali drugi sa desna (stoji) ima spuštene (opet sistem "ili svi ili nitko")
- sredni lik (što čući) bijela potkošulja se ne smije vidjeti
- isti lik ima uprtače preko naramenica umjesto pravilno ispod (i po držanju možeš zaključiti da je fakin a rekao bih i "glasnogovornik" svih sa slike)

Način nošenja titovke bio je propisan a ovdje ne možeš naći dva jednaka. Jedino ju desetar sa naočalama nosi propisno. Za "problematične" naočale mislim da su za vid ali fotoaktivne pa djeluju kao sunčane.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime22.05.13 11:43

Sto se tice zavrnutih rukava, dobro se sjecam da su nam to dozvolili starjesine, jedino kada smo imali obuku puzanje u jednom brdu zvali su ga petica sjecam se dobro to nije bas bilo prijatno raditi sa zavrnutim rukavima. Godine 1991 mjeseci jul, avgust i septembar bili su veoma vreli dani tako da su starjesine davali olaksanje vojsci i dozvoljavali da se moze hodati zavrnutih rukava.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime15.06.13 23:29

Kako se je zvala kasarna u Gjorce Petrov, zaboravijo sam Sad
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime16.06.13 1:31

kukulje (citat):

Kako se je zvala kasarna u Gjorce Petrov, zaboravijo sam Sad

Evo ti kukulje da se podsjetiš Wink

Naselje Gjorge Petrov
Kasarna Kuzman Josifovski - Pitu
Broj telefona :Prijavnica 091-220-511
Pekarski Vod : Lokal 22148
VKKO : Lokal 22146
Komanda čete : Lokal 22125
Stacionar : Lokal 212121

Broj telefona u pošti No nema ga jer ti zoveš i to na par minuta lol!

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime16.06.13 10:04

Hvala Matrix
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime29.07.13 13:05

danasnji izgled kasarne.slike vojnika nece valjda smetati .a i nevide se nikakva obelezija na njima
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime03.08.13 21:33

saban (citat):
danasnji izgled kasarne.slike vojnika nece valjda smetati .a i nevide se nikakva obelezija na njima
[You must be registered and logged in to see this image.]

zuti paviljon 1228/4 ABHO izvidjaci gore na drugom spratu a u prizemlju 1228/8 ABHO dekontaminatori
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime15.08.13 10:28

[You must be registered and logged in to see this image.]


nadjo je na fb
Na vrh Go down
avijacijaMKD
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-08-16
M(j)esto Skopje

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime16.08.13 19:23

Pozdrav svim bivsim pripadnicima JNA.
Drago mi je sto je nekome palo na pamet da uradi vakav forum gde se moze pronaci sve i svasta od zivota i prijateljstva pripadnika JNA. Iskreno, radujem se sto postoi ovaj forum.
Ja sam iz Skoplja, zivim desetak metara od kasarne Kuzman josifovski-Pitu. Secam se kada je bila JNA, to je bilo gomila vojnika kada su imali izlaz u gradu. Sigurno se secate kafane KEKEC i LIPA u naselju tada su je zvali Gola Guzica ili Ge-Ge, a vec vise od 25 godina Dame Gruev. Nedostaje mi ona truba koja je trubila u 5 casova ujutro...
Ja sam jedon od onih malisani koi su svakodnevno stajali pored zice, gde ja vojska nakog obuku imala slobodno vreme i lezali po travu, a ja i moi drugovi bili smo im nadvoresna veza za kupovina vina, piva, cigareta, slatkisi i ostalo...davali su nama novac i mi trkom do pijac ili market.
Nazalost ja nisam stigao da sluzim vojsku u JNA jer se Jugoslavija raspala, sluzio sam vojsku u ARM 1996/1997 Vojna Policija, ali to sad nije bitno.
Ostalo mi je u sjecanju za jedno drugarstvo o dva desetara koi su bili u ovu kasarnu Kuzman Josifovski-Pitu, jedan je bio hrvat prezivao se Siljak zvali su ga Siljo i srbin mislim da se zvao Nenad...nadam se da ih neko zna mislim da su bili klasa 1990/91 pre samog raspada YU.
Ako vas ista zanima pitajte, ja sam jos uvak u blizini kasarne
Pozdrav svima
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime17.08.13 10:56

avijacijaMKD (citat):
Pozdrav svim bivsim pripadnicima JNA.

Ako vas ista zanima pitajte, ja sam jos uvak u blizini kasarne
Pozdrav svima
Ako ti nije problem i tesko postavi koju sliku kasarne
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime18.08.13 10:29

Gledajuci prema slici, drugi vojnik sa desna koji stoji bio je u moja klasa ista ceta i isti vod, zaboravio sam mu ime ali se lika sjecam odlicno. Sabane lijepa slika Smile
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime18.08.13 22:32

avijacijaMKD (citat):
Pozdrav svim bivsim pripadnicima JNA.
Drago mi je sto je nekome palo na pamet da uradi vakav forum gde se moze pronaci sve i svasta od zivota i prijateljstva pripadnika JNA. Iskreno, radujem se sto postoi ovaj forum.
Ja sam iz Skoplja, zivim desetak metara od kasarne Kuzman josifovski-Pitu. Secam se kada je bila JNA, to je bilo gomila vojnika kada su imali izlaz u gradu. Sigurno se secate kafane KEKEC i LIPA u naselju tada su je zvali Gola Guzica ili Ge-Ge, a vec vise od 25 godina Dame Gruev. Nedostaje mi ona truba koja je trubila u 5 casova ujutro...
Ja sam jedon od onih malisani koi su svakodnevno stajali pored zice, gde ja vojska nakog obuku imala slobodno vreme i lezali po travu, a ja i moi drugovi bili smo im nadvoresna veza za kupovina vina, piva, cigareta, slatkisi i ostalo...davali su nama novac i mi trkom do pijac ili market.
Nazalost ja nisam stigao da sluzim vojsku u JNA jer se Jugoslavija raspala, sluzio sam vojsku u ARM 1996/1997 Vojna Policija, ali to sad nije bitno.
Ostalo mi je u sjecanju za jedno drugarstvo o dva desetara koi su bili u ovu kasarnu Kuzman Josifovski-Pitu, jedan je bio hrvat prezivao se Siljak zvali su ga Siljo i srbin mislim da se zvao Nenad...nadam se da ih neko zna mislim da su bili klasa 1990/91 pre samog raspada YU.
Ako vas ista zanima pitajte, ja sam jos uvak u blizini kasarne
Pozdrav svima

Pozdrav i tebi,sjećam se mladih dečkiju koji su nam donosili vinjak,Skender,cigarete i.t.d. a samo me prisjeti dali su u LIPI radile majka i zgodna kćerka scratch 
Dali ti je možda u sjećanju ostala pizzeria Bonimi,novijih slika imam ali sam lijen pa ako možeš nabaci koju i još jedno pitanje,gdje ti je kuća kad si tako blizu,prema ulazu nije jedino prema zadnjem stražarskom mjestu gdje je bili brdo za vježbe zvano "petica"(kukulje se sjeća sigurno tog brda i blizine kuća ali baš 10 metara mi je malo čudno.Živ bio i još se na forumu družio i podsjetio na stare dane iako nisam niti jedna od ovih klasa,lijep pozdrav Skoplju,Gjorče Petrovu i tebi.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime19.08.13 10:33

avijacijaMKD (citat):
Pozdrav svim bivsim pripadnicima JNA.
Drago mi je sto je nekome palo na pamet da uradi vakav forum gde se moze pronaci sve i svasta od zivota i prijateljstva pripadnika JNA. Iskreno, radujem se sto postoi ovaj forum.
Ja sam iz Skoplja, zivim desetak metara od kasarne Kuzman josifovski-Pitu. Secam se kada je bila JNA, to je bilo gomila vojnika kada su imali izlaz u gradu. Sigurno se secate kafane KEKEC i LIPA u naselju tada su je zvali Gola Guzica ili Ge-Ge, a vec vise od 25 godina Dame Gruev. Nedostaje mi ona truba koja je trubila u 5 casova ujutro...
Ja sam jedon od onih malisani koi su svakodnevno stajali pored zice, gde ja vojska nakog obuku imala slobodno vreme i lezali po travu, a ja i moi drugovi bili smo im nadvoresna veza za kupovina vina, piva, cigareta, slatkisi i ostalo...davali su nama novac i mi trkom do pijac ili market.
Nazalost ja nisam stigao da sluzim vojsku u JNA jer se Jugoslavija raspala, sluzio sam vojsku u ARM 1996/1997 Vojna Policija, ali to sad nije bitno.
Ostalo mi je u sjecanju za jedno drugarstvo o dva desetara koi su bili u ovu kasarnu Kuzman Josifovski-Pitu, jedan je bio hrvat prezivao se Siljak zvali su ga Siljo i srbin mislim da se zvao Nenad...nadam se da ih neko zna mislim da su bili klasa 1990/91 pre samog raspada YU.
Ako vas ista zanima pitajte, ja sam jos uvak u blizini kasarne
Pozdrav svima

Lepo je sto si se javio ,iako nisi bio pripadnik JNA u ovoj kasarni ,ipak si bio deo naseg okruzenja,i vojnickog zivota.Skopje i Makedonija mi je ostala u lepom secanju.Rado bi navratio u Skopje ,da se prisetim vojnickih a i mladalackih dana.Pozdrav iz Backog petrovca-Vojvodina.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime18.09.13 11:02

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nista novo, samo da se podsjetimo


purger: komentar modifikovan dana: 02.02.14 17:17; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize-obratiti pažnju na veličinu slike,mora biti max. 800*600)
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Zakletva   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime26.01.14 13:33

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime27.01.14 16:11

Pokojni Pukovnik Gojko Momčilović,Major Antić i Kapetan Maros Fabijan.Desno iza limene glazbe paviljon komande bataljuna u prizemlju.Prvi kat VKKO.Drugi kat pekari.Jedno vrijeme kod VKKO su bili i berberi.Toliko i kukulje budi vrijedan pa ubaci još koju sliku,lijep pozdrav.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime02.02.14 16:32

avijacija MKD
drago mi je da je barem neko blizu nase kasrane.Dali je jos u poslu ona prodavnica sa desne strane..SEcam se lepih cura, tamo s kraja 1991 godine
Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 16 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 16/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: