FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
AutorPoruka
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime07.02.12 23:57

Drugovi Smile)))
evo nadjoh neke fotke, nadam se da ce vas obradovati!
Idemo redom....
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Gornji red: Dragan iz Nisa (mislim Stojanovic?), ja, Dinić Saša iz Paraćina, Jordanov Vojo iz Strumice, pa ne znam, pa Dejan iz Šapca, pa ne znam (mislim da se zvao Ivica), pa Ćendić Branislav, pekar iz Rume, pa Ivan iz Darde (mesar kobasičar Smile, pa Eminović Sebastijan iz Surdulice, pojeo prvo sapun, pa onda neku elektrodu i pustili su ga kući.
Donji red: Davčev Trajče iz Negotino (sa njim sam se video kad sam išao u Grčku na more, on inače zivi u Italiji), pa ne znam, pa Dragan iz Novog Sada, pa dvojicu ne znam, pa Zdravković Vladimir iz ja mislimBg ili Zemuna, i ostalih momaka se sećam (kao i svih po liku) ali imena sam zaboravio...

Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 0:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Poručnik Mate Gulin i julci, Kurbegović i Horvatek....

Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 0:02

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Ko su ova dvojica Smile))

Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 0:05

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Sećate li se Tadića, iz Užica mislim ili možda Bajine Bašte??? On je bio komandir straže, inžinjerija.... Bio je odličan momak i nije pravio frku na žici.

Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 0:09

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Ja, pa Dejan Sarić, Nurković Atif i zaboravio sam ime...
 
Za sad toliko... Ima još , ali da ne preteramo za jedno veče Smile
Čekam komentare!

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 1:12

kurir boca (citat):
Drugovi Smile)))
evo nadjoh neke fotke, nadam se da ce vas obradovati!
Idemo redom....


[You must be registered and logged in to see this image.]


Gornji red: Dragan iz Nisa (mislim Stojanovic?), ja, Dinić Saša iz Paraćina, Jordanov Vojo iz Strumice, pa ne znam, pa Dejan iz Šapca, pa ne znam (mislim da se zvao Ivica), pa Ćendić Branislav, pekar iz Rume, pa Ivan iz Darde (mesar kobasičar Smile, pa Eminović Sebastijan iz Surdulice, pojeo prvo sapun, pa onda neku elektrodu i pustili su ga kući.
Donji red: Davčev Trajče iz Negotino (sa njim sam se video kad sam išao u Grčku na more, on inače zivi u Italiji), pa ne znam, pa Dragan iz Novog Sada, pa dvojicu ne znam, pa Zdravković Vladimir iz ja mislimBg ili Zemuna, i ostalih momaka se sećam (kao i svih po liku) ali imena sam zaboravio...
Naravno da si nas iznenadio sa slikama,svaka čast,skoro svih se sjećam jer si ih dobro opisao eto osim pokojeg imena ali lica ne zaboravljam a ako me sjećanje ne vara mislim da je Ivan završio na Krivolaku a kasnije sam ga vidio onako krupnog i dobrog na TV-u kad je izlazio iz aviona - možda se varam,ovaj genij sa sapunom i elektrodom  lol! Davčev pa Zdravković,Jordanova smo zvali Petar Čelik  lol!

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]


Matrix: komentar modifikovan dana: 08.02.12 1:21; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 1:18

kurir boca (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Poručnik Mate Gulin i julci, Kurbegović i Horvatek....
Totalna blokada gdje sam tad bio i otkud njih dva sa Poručnikom Gulinom ali nema veze možda sam sa Zastavnikom Ilčom vozio onaj ZIL od ABH-jaca u Maršalku na RR(ratni rashod) već sam pisao negdje o tom događaju  Laughing   Mislim da je ovo slikano na 5-tici ono brdašce gdje smo imali napad,obrana,artiljerijski napad,gas maske i.t.d.  Laughing


_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 1:36

kurir boca (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Ko su ova dvojica Smile))

Interesantna slika koja je slikana kao i ona gdje sam stavio Horvateka i Rizvanovića a imam još slika od frendova sa automatima a ja se nisam niti jedanput slikao sa bilo kojim oružjem osim što na svojim slikama u ruci uvijek imam cigaretu-naravno Sarajevsku Drinu a ova dva moja frenda pogotovo ovaj desni koji je otišao kasnije od Horvateka i nešto prije mene a zajedno smo kupili civilke(osim Horvateka) i provodili noći po onom centru u Skoplju "galebareći" za curama Laughing i hvatati onaj bus broj 15 koji je vozio do ulice nasuprot pruge iza pekare da bi stigli ranije i opet se vratili u onu piceriju u blizini eh,bili su to brzinski smišljeni planovi a na slici su moji klasići Novembarci i danas još uvijek moji prijatelji :lijevo na slici je Mlađi Vodnik Horvatek Miljenko iz Tuheljskih Toplica a do njega isto današnji prijatelj i također Mlađi Vodnik Sladojević Mario iz Splita koji je nakon zajedničke obuke ostao kod Poručnika Mikanovića na kursu i znao sam ga pri izlasku u kafanu pitati kojeg vraga onoliko viče na vojsku ali bio je takav a i bio je kod takvog grlatog - Mike Betona.Sve u svemu oba su živi,zdravi,oženjeni imaju djecu i zaposleni a jedan je i na forumu Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 1:48

kurir boca (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sećate li se Tadića, iz Užica mislim ili možda Bajine Bašte??? On je bio komandir straže, inžinjerija.... Bio je odličan momak i nije pravio frku na žici.
Ova dva dečka su mi poznata ali eto o njima ne mogu baš puno napisati jer mi je tu neka rupa  Laughing  ne na žici nego u glavi  Laughing  ali Zorane bravo na trudu.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 2:04

kurir boca (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]



Ja, pa Dejan Sarić, Nurković Atif i zaboravio sam ime...

Za sad toliko... Ima još , ali da ne preteramo za jedno veče Smile
Čekam komentare!

Još jednom svaka čast na trudu a i redoslijed slika mi nekako leži,sad gledajući ovu sliku i nekako tužan Nurkovićev pogled kojeg sam kao guštera odmah pokušao ostaviti da ne ide u prekomandu i to je uspjelo zahvaljujući i oficirima jer su i oni uvidjeli da bi samo patio ako ga pošalju negdje Bogu iza nogu a sa kojim sam se tajno sastajao kad sam otišao u jednoj kafani dok nisam skroz otišao kući i koji mi je onda pomogao riječima a ni sam nije bio svjestan gdje će završiti.Večeras sam ga napokon pronašao i popričali smo - ostao je čovjek(a i bio je kao najstariji u bataljonu za kasarnu ne znam) Very Happy Za Sarić Dejana nemam neki visoki kriterij jer je za vrijeme obuke a i kasnije na kursu bio plačipi*da i grebator koji se kasnije iživljavao na mladoj vojsci tako da smo odnose zahladili već nakon prve klase koju smo dobili kao mladu vojsku,mislim da nisam u krivu a kakav je bio kasnije ne znam.Za kraj ovih lijepih slika sve više gledajući ovu travu,zidiće,stobove čovjek dobije osjećaj kao da je kroz sliku ušao ponovno unutra nakon 20-tak godina i ti detalji kad ih pobliže gledate ne izlaze iz glave.bravo Zorane Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 7:37

Hvala na slikama. Dosta likova se sjecam. Posebno porucnika Mate Gulin ljudina, ovo je mjesto zvano petica gdje smo radili obuku, zatim desetar obicna dzukela Saric Dejan, cisto sumnjam da ce njega neko pohvaliti, tesko dubre. Zatim na ovoj poslednjoj slici skroz desno(gledajuci prema slici)je razvodnik nesjecam se imena ali je bio u mojem vodu, sitnog rasta nije bio los ali se je trudio da se pokaze jer je tek dosao sa kursa.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 9:58

Svaka cast za slike, to je cinimi se najboji podsetnik na te dane.
Na slici gde je Gulin Mate vidim i Kurbegovica i poznate momke, pa me zanima o kom se vodu radi ili su to ipak dva voda cete 3615/3. Gulin je bio u drugom vodu a Kurbegovic je bio samnom u prvom vodu. Na slici ne vidim ni Dabca a ni mene a sugrno znam neke momke pa me zanima iz kog perioda je ova slika.

Saric je bio i drugom vodu u principu nije bio los decko ali jednostavno nije znao da radi sa ljudima. Jednostavno je zalutao na mestu desetara.

Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: pozdrav   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 16:32

Evo i mene posle duzeg vremena. Pozdrav Boci da ne zaboravim. A nisam se javljao jer me neke persone ubise komentarima kako su one bile tako dobre prema vojsci. lol
Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.02.12 22:53

Jegulja (citat):
Evo i mene posle duzeg vremena. Pozdrav Boci da ne zaboravim. A nisam se javljao jer me neke persone ubise komentarima kako su one bile tako dobre prema vojsci. lol

Pozdrav brate i tebi... I ne sekiraj se zbog kometara. Prosto razliciti smo !
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime09.02.12 13:04

Nije dzabe ova prica. Imala majka dva sina, jedan bio mnogo dobar ljudina a onaj drugi desetar Smile Nadam se da se nece naljutiti drugovi desetari.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime09.02.12 14:58

Sto se mene tice nema ljutnje, a prica o pojmu desetara dobija cinimi se na znacanju tek nakon izvestan broj godina. Proslo je dosta ljudi kroz 3615 i svi su generalno razlicitog mentaliteta ali za razliku od ophocenja desetar u drugim jedinicam (bar iz price ostalih ludi) mislim da su desetari bili dobekle korektni, stim sto je bilo izuzetaka
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime09.02.12 18:31

Svaki covjek u zivotu voli da prosperira, takav je slucaj i u vojsci. Neko je morao da bude desetar, e kad se covjek prihvati takvog posla naravno mora biti i odgovoran. Logicno je da su desetari morali biti grubi prema vojsci, to je nacin pokazivanja ozbiljnosti i davanja do znanja da se pravila moraju postovati i to je uredu. Medutim imalo je desetara koji su bili zeljni izivljavanja, e takav sloj ljudi ima urodenu hronicnu bolest koja se zove pakost. Nijedan covjek na svijetu nije perfektan, medutim vise se gledaju ljudi koji su na nekom polozaju, takav slucaj je i kod desetara. Mozda je imalo mnogo vise starijih vojnika koji su takode bili grubi prema vojsci, medutim njihovo se ne vazi jer nisu imali cinove i oni se mnogo manje spominju.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime10.02.12 7:23

Upravo tako, ja sam se itekako susretao sa cinjenicom grubosti starijih vojnika prema ostalima. To sam licno doziveo jos dok sam bio mlad vojnik, i iskreno ono sto smo ja i moji drugovi doziveli tada sigurno tvrdim da niko nije doziveo u toj ceti bar dok sam ja bio dole, jednostavno daj coveku vlast pa ces da vidis kakav je. Svi ti desetari su radili svoj posao, stim sto je segment korektnosti i pravde bio presudan. Uz to imate Prcka koji nije zalio vojsku i stalno vrsio pritisak na desetare, a sve iz razloga njegove satisfakcije i nekog napredovanja.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime10.02.12 10:42

Da jako malo gledalo se u neke stvari čisto glede psihologije,neke obrazovanosti,otkrivanja onog "nečeg" u osobi da li je spremna biti nazovimo to "vođa",neka elokventnost,snalažljivost i sposobnost komuniciranja.....
Znam da je teško bilo naći nekog od toliko mladih ljudi i prepoznati to ali takve sposobnosti daju se vrlo rano vidjeti

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime14.02.12 23:25

Izgleda je snijeg mnoge zaposlijo, tako da se forum mnogo ne posjecuje.
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime15.02.12 22:04

kurir boca (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sećate li se Tadića, iz Užica mislim ili možda Bajine Bašte??? On je bio komandir straže, inžinjerija.... Bio je odličan momak i nije pravio frku na žici.

tadic je iz uzica,cak smo i zajedno ucili u osnovnoj.momak jeextra

Na vrh Go down
pixi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-01-23
M(j)esto Novi Becej

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime16.02.12 21:05

ivanovic era puh (citat):
kurir boca (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sećate li se Tadića, iz Užica mislim ili možda Bajine Bašte??? On je bio komandir straže, inžinjerija.... Bio je odličan momak i nije pravio frku na žici.

tadic je iz uzica,cak smo i zajedno ucili u osnovnoj.momak jeextra

Da da iz Uzica i ja ga se secam boli smo zajedno na kursu za desetara,iznzinjerija je ali nije bio bio iz moje cete 3218/9.Misim da je bio 3218/8

Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime30.04.12 22:52

STA BI SA OVIM DRUSTVOM SVI SE POGUBISE, JELI IMA NEKO NESTO NOVO DA DODA, POSEBNO SU INTETRESANTNE FOTOGRAFIJE KAKO STARE TAKO I NOVE
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime13.06.12 21:20

miha (citat):
Svaka cast za slike, to je cinimi se najboji podsetnik na te dane.
Na slici gde je Gulin Mate vidim i Kurbegovica i poznate momke, pa me zanima o kom se vodu radi ili su to ipak dva voda cete 3615/3. Gulin je bio u drugom vodu a Kurbegovic je bio samnom u prvom vodu. Na slici ne vidim ni Dabca a ni mene a sugrno znam neke momke pa me zanima iz kog perioda je ova slika.

Saric je bio i drugom vodu u principu nije bio los decko ali jednostavno nije znao da radi sa ljudima. Jednostavno je zalutao na mestu desetara.

Miha ovo nije vod ovo je citava ceta i u periodu kad je Prcko bio na godisnjem,mjenjao ga je Gulin.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime13.06.12 21:37

miha (citat):
Seacam se tog bezbednjaka kako je postrojavao momke iz pekarskog voda, ljudi presli uvece preko zice i takmicili se ko ce vise automobili da otvori po naselju Djordje Petrov. Samo su otvarali nisu nista uzimali, pa su ih provalili zbog smb-a.
Tu sam i ja umalo nadrljao jer sam ja bio pomocnik dezurnog kad su dosli ti pekari sa "ekskurzije". Odmah za njima dosao je pomocnik dezurnog kasarne, neki zastavnik i pitao me dal' je neko dosao u paviljon poslije povecerja i ja sam rekao da nije, ne znajuci u sta se uvaljujem. Sjutra dan me pozvao taj bezbednjak na razgovor i ja sam i dalje pricao svoju pricu al' me je tip tako preveslao da ni sam nisam bio svjestan da je izvukao iz mene sve sto mu treba.
I da dodam, bili su i tipovi iz servisa sa pekarima inace oni su svi bili teski "vezizsti" ali su ipak popusili pritvor.

Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime03.07.12 20:04

ivanovic era puh (citat):
kurir boca (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sećate li se Tadića, iz Užica mislim ili možda Bajine Bašte??? On je bio komandir straže, inžinjerija.... Bio je odličan momak i nije pravio frku na žici.
 
 
Meni je ovaj desni na slici poznat. Zna li netko njegovo ime? Ja sam septembarska klasa 1990, pekar.

Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime03.07.12 20:06

Kurke (citat):
miha (citat):
Seacam se tog bezbednjaka kako je postrojavao momke iz pekarskog voda, ljudi presli uvece preko zice i takmicili se ko ce vise automobili da otvori po naselju Djordje Petrov. Samo su otvarali nisu nista uzimali, pa su ih provalili zbog smb-a.
Tu sam i ja umalo nadrljao jer sam ja bio pomocnik dezurnog kad su dosli ti pekari sa "ekskurzije". Odmah za njima dosao je pomocnik dezurnog kasarne, neki zastavnik i pitao me dal' je neko dosao u paviljon poslije povecerja i ja sam rekao da nije, ne znajuci u sta se uvaljujem. Sjutra dan me pozvao taj bezbednjak na razgovor i ja sam i dalje pricao svoju pricu al' me je tip tako preveslao da ni sam nisam bio svjestan da je izvukao iz mene sve sto mu treba.
I da dodam, bili su i tipovi iz servisa sa pekarima inace oni su svi bili teski "vezizsti" ali su ipak popusili pritvor.

Zna li netko kada se ovo dogodilo? Ja sam septembarska klasa 1990, pekar. Nešto se ne sjećam ovog događaja. Ali se dobro sjećam jedne opće tučnjave među pekarima i intendantima negdje u oktobru 1990 godine. Bilo je velike frke poslije jer je tučnjava izbila po nacionalnoj osnovi.

Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime03.07.12 23:59

Mostarac (citat):
Kurke (citat):
miha (citat):
Seacam se tog bezbednjaka kako je postrojavao momke iz pekarskog voda, ljudi presli uvece preko zice i takmicili se ko ce vise automobili da otvori po naselju Djordje Petrov. Samo su otvarali nisu nista uzimali, pa su ih provalili zbog smb-a.
Tu sam i ja umalo nadrljao jer sam ja bio pomocnik dezurnog kad su dosli ti pekari sa "ekskurzije". Odmah za njima dosao je pomocnik dezurnog kasarne, neki zastavnik i pitao me dal' je neko dosao u paviljon poslije povecerja i ja sam rekao da nije, ne znajuci u sta se uvaljujem. Sjutra dan me pozvao taj bezbednjak na razgovor i ja sam i dalje pricao svoju pricu al' me je tip tako preveslao da ni sam nisam bio svjestan da je izvukao iz mene sve sto mu treba.
I da dodam, bili su i tipovi iz servisa sa pekarima inace oni su svi bili teski "vezizsti" ali su ipak popusili pritvor.
Zna li netko kada se ovo dogodilo? Ja sam septembarska klasa 1990, pekar. Nešto se ne sjećam ovog događaja. Ali se dobro sjećam jedne opće tučnjave među pekarima i intendantima negdje u oktobru 1990 godine. Bilo je velike frke poslije jer je tučnjava izbila po nacionalnoj osnovi.

To je mogao biti April 1991 god obzirom da sam ja tada bio na VKKO a pekari i frizeri su bili soba do nas isti paviljon.

Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime04.07.12 20:05

Zato se i ne sjećam tog događaja jer sam tada bio u Titogradu. Ima li netko da se sjeća tuče o kojoj sam pisao. Bila je stvarno velikih razmjera.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime05.07.12 9:32

kukulje (citat):
Svaki covjek u zivotu voli da prosperira, takav je slucaj i u vojsci. Neko je morao da bude desetar, e kad se covjek prihvati takvog posla naravno mora biti i odgovoran. Logicno je da su desetari morali biti grubi prema vojsci, to je nacin pokazivanja ozbiljnosti i davanja do znanja da se pravila moraju postovati i to je uredu. Medutim imalo je desetara koji su bili zeljni izivljavanja, e takav sloj ljudi ima urodenu hronicnu bolest koja se zove pakost. Nijedan covjek na svijetu nije perfektan, medutim vise se gledaju ljudi koji su na nekom polozaju, takav slucaj je i kod desetara. Mozda je imalo mnogo vise starijih vojnika koji su takode bili grubi prema vojsci, medutim njihovo se ne vazi jer nisu imali cinove i oni se mnogo manje spominju.
Ja se ne sjecam da sam nekada kaznio vojsku tipa kockanje,sutanje povecerja i sl. ako jesam neka me neko podsjeti. Ja bih to odradio vojnicki,na fiskulturi ili poligonu.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.07.12 10:31

Ja se iskreno ne secam da je bilo neke frke izmedju pekara i intendanata tih razmera. Bio sam u 3615/3 i sve sam vreme bio u Djorde Petrov.  Ono sto je sigurno tacno je podatak da su u tom vodu bili mahom mocmi koji su imali neku vezu, cast izuzecima, a imali su izvrsnog coveka za komandira. Sto se mene licno tice sa svim momcima sam bio u jako dobar.
Sto se tice bezbednjaka on jeste bio faca, i secam se postrojavanja pekara koji su eto iz zezanja napustili kasarnu i otvarali kola po naselju Djordje Petrov. Zezali se momci, ali je to sve jako brzo zaboravljeno.
Kurke iskreno gledajuci prvi vod u kojem smo bili zajedno se ipak razlikovao od ostala dva voda. Mislim da smo svi bili poprilicno korektni prema momcima. Dosli smo da odradimo on sto nas je cekalo i nakon tuga svako na svoju stranu. jako mnogo dobrih momaka je bilo sa kojima bih eto voleo nekako da stupim u kontakt, pocev od Dabca pa do ostalih kojih se kroz ovaj forum prisecam.

Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.07.12 20:53

Možda se nisam najbolje izrazio. Tuča je bila u intendantskom bataljonu i sad se ne mogu sjetiti jesmo li tada već bili podijeljeni na kuhare i pekare. Znači potukli smo se sami između sebe. Ali je tuča bila prava i bilo je ribanja desetara poslije, zaklinjanja u djedove koje su prošle Albaniju pješke i svašta nešto. Nas vojsku i nisu posebno dirali.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime08.07.12 21:41

Ja se iskreno ne secam, zapravo kada sam dosao prvi put u tu kasarnu septemra 1990 bio je pekarski vod. Znam pouzdano za tuce izmedju intendanata i inzinjerije iza kuhinje, a to je sve bilo u periodu recimo oktobra 1990, gde su zapravo tadasnji desetari bili u sukobu sa inzenjercima. Sto se tice pekara mislim da smo bili u relativno dobrim odnosima, pa smo pravili kompezacije hleba i hrane. Mozda postoji neki detalj kojeg se ne secam. Ako je i bilo nekog sukoba to je moralo da bude ili oko prvog maja, ili krajem aprila, jer je to period kada nisam bio u kasarni.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime09.07.12 13:06

Jeli ima neko jos koju sliku da postavi, lijepo bi bilo vidjeti novije slike kasarne.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime29.08.12 8:57

Dali se neko sjeca imena i prezimena desetara iz cete 3615 po nacijonalnosti je madar. Sluzio je vojsku 91 godine a nesjecam se koja je bio klasa.
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime02.10.12 22:56

Pozdrav svima!
Mislim da sam negdje ranije pročitao kako neko ima informaciju gdje je sada Mate Gulin. Ako sam dobro shvatio, ostao je raditi u Makedonskoj vojsci? Pošaljite mi informaciju o tome ako je za inbox.
Pozdrav!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime27.10.12 14:39

Ma gdje se Kukulje skriva, je li živ, stiže li zima u Sweden?
Je li krenuo santa prema našim krajevima, što da kažem djeci?
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime27.10.12 21:59

Ziv sam ziv. Pa kako je krenulo mislim da ce snijeg uskoro pasti, zima,zima danas -2 u jutarnjim satima. U Finsku i Estoniju je vec 10cm pao. A djecu prevari kao sto su i nasi roditelji nas varali sa laznim santa Smile
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime28.10.12 17:08

Nas nisu nikad varali,......mi smo djeca ljubavi!!!.....Senilnost je prava stvar; svako jutro čuješ nešto novo..

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime29.10.12 13:05

pa nista nam drugo ne preostaje ,samo dugacke gace i potkapa
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime29.10.12 13:29

Ha ha ......pa nisi još u godina kad te ne može zagrijati i nešto drugo osim dugih gača!!!!! affraid

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime01.11.12 20:00

Gringo (citat):
Ha ha ......pa nisi još u godina kad te ne može zagrijati i nešto drugo osim dugih gača!!!!! affraid

Ali ipak moras priznati da su najsigurnije,nece te izneveriti
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime02.11.12 14:01

panon (citat):
Gringo (citat):
Ha ha  ......pa nisi još u godina kad te ne može zagrijati i nešto drugo osim dugih gača!!!!! affraid


Ali ipak moras priznati da su najsigurnije,nece te izneveriti
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime10.11.12 12:41

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
prvi nadvoznjak i vidi se malo pruge sto je prolazila pored kasarne

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime10.11.12 13:48

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

prvi nadvoznjak i vidi se malo pruge sto je prolazila pored kasarne
 
Bravo sabane, plus od mene,krenule su suze, bounce daj još!!!!

Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime30.11.12 17:29

Pozdrav, bila su to vremena nekad, ali nista me ne veze za ove slike, voleo bih da vidim ljude iz tog vremena, da se ispricam sa njma, a sto se tice kasarne to je sve receno. Iskreno od tri moja dobra prijatelja jedan vise nije medju nama. Slava mu
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime09.12.12 14:10

kukulje (citat):
Dali se neko sjeca imena i prezimena desetara iz cete 3615 po nacijonalnosti je madar. Sluzio je vojsku 91 godine a nesjecam se koja je bio klasa.
To je mogao biti Brasnjo Tibor,bio je moja klasa i zajedno smo bili na kursu.Bio je dobar momak ali se nije bas najbolje snasao kao KO,premekan je bio i nije se mnogo mjesao u svoj posao.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime12.12.12 17:35

Ma kakav Brasnjo Tibor, decko se zvao Benschik Shandor, po nacionalnosti Madjar, bio i na VKKO. KAd je dosao ucili smo ga srpski da prica, decko nikakve veze nije imao sa Jugoslavijom, jednostavno dosao da sluzi vojsku i ostao do kraja. Krupan, plavkaste kose sa brcicima, znali su ga svi. eto toliko o tom
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime12.12.12 21:41

Jegulja (citat):
Ma kakav Brasnjo Tibor, decko se zvao Benschik Shandor, po nacionalnosti Madjar, bio i na VKKO. KAd je dosao ucili smo ga srpski da prica, decko nikakve veze nije imao sa Jugoslavijom, jednostavno dosao da sluzi vojsku i ostao do kraja. Krupan, plavkaste kose sa brcicima, znali su ga svi. eto toliko o tom
Ja sam bio u SK do kraja Sep. '91 i takav nije do tad bio. Jedino ako je dosao poslije. Neznam kako je mogao otici na VKKO ako nije znao jezik.
Na vrh Go down
andrej.1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-11-22

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime13.12.12 9:19

Pozdrav svima, koji ste služili u 3615 nekoliko godina kasnije, ja sam tamo bio 1984/85. Nešto moram ipak kazati o desetarima, naime, i ja sam bio desetar i to kod Prcka. Kao prvo, svi smo bili mladi, 18 ili 19 godina i to znači, da smo bili djeca. Više ili manje. Kad bi imao iskustva i znanja, kao ih imam danas, nekoliko puta sigurno bi postupio drukčije. A u stvari sam nisam želio postati desetar, ali sticajem okolnosti sam postao, posle kursa sam mislio, da ću se vratiti u 3615/4, ali su tada prijašnji desetari napravili nekakvu svinjariju i svojim zemotima omogučili, da su išli, a ja sam zaglavio u 3615/1 kod Prcka, kod razvodnika. Želio sam tada kapetana zamoliti, da idem, ali sam nekako znao, da nije imalo smisla. A kao desetari bili smo sami za sve: od Prcka i drugih oficira ništa, nisu pomogli ni u čemu. Ipak, kad se oficiri nisu brinuli za nas, tako se nismo mi brinuli za njih, tako smo onda skoro sve vreme provodili na Petici  Razz . Naravno, ništa nismo radili, tako nas je Prcko nekoliko puta uzalud tražio po Petici a nas nije našao  bounce .
 
BTW, tamo u učioni bili su nekakve knjige i mi smo skoro sve knjige popisali, kada smo igrali jamb. Naime, imali smo male kockice, kupljene negde u gradu i lako su ušle u džep od košulje, tako da nam je jamb bio veoma omiljena igra. Nikada u životu se više neću toliko kockati kao tada, ni u studentskim vremenima nismo toliko igrali tu igru osim tada, kada smo igrali svlači-se-jamb  king .

Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 15 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 15/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: