FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next
AutorPoruka
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime07.11.11 8:42

Matrix (citat):
miha (citat):
Vidim dobro ste raspolozeni za kritike, da li za ovih dvadesetak godina postoji prostora da se ipak nesto i zaboravi. Eto Nurkovica se dobro secam, e sada koja je klasa bio sada da  ne polemisemo, bitno je da se coveka secam. Znam da mu nisam drzao obuku tako je verovatno bio ili septembarac90 ili novembarac90, jer ja sam vec sa januarskom klasom radio.Ono sto je evidentno je da se dobro secam ljudi koji su bili iz mog licnog okruzenja, sa kojim sam proveo dobar deo vojnog roka, a dobar deo ljudi znam sto po imenu ili po slici. I funkcija ovog foruma je da se usklade secanja i prisetimo ljudi iz tog perioda. Ali ono sto ocigledno propustate je opcija postavljanja slika koja bi itekako vratila secanja na te dane i ljude. Poradite malo na tome
5 puta sam stavljao svoje slike a sad više nemam volje.

Sego je otvorio temu sa slikama sto nepostavis i iz sadasnji dana

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime07.11.11 10:21

Gringo (citat):
Nije dragi moj odavno nije, možda čak od rođenja,,,,, ali to je ipak posljedica rata, jebi ga rijetko je tko preživio geler u glavu......kaj ne??
Imam drugara koji takodje ima geler u glavi,pio je lav pivo i nije mu odgovaralo,kako je presao na jelen mnogo se bolje oseca

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
ZIVELI drunken

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime07.11.11 14:03

Pade mi napamet drugi mladji vodnik novembarac dal se nije prezivo Bogojevic,to bi MIHA i KURKE trbalo znati i mozda MATRIX posto je njegova klasa.Sladojevic Mario iBogojevic mozda se i imena setim znam da je iz Jagodine bivse Svetozarevo.Nemogu se setiti odakle bi Atlija Mladen isto mi osto u secanju
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime07.11.11 20:35

jelen pivo (citat):
Pade mi napamet drugi mladji vodnik novembarac dal se nije prezivo Bogojevic,to bi MIHA i KURKE trbalo znati i mozda MATRIX posto je njegova klasa.Sladojevic Mario iBogojevic mozda se i imena setim znam da je iz Jagodine bivse Svetozarevo.Nemogu se setiti odakle bi Atlija Mladen isto mi osto u secanju
Prije davno i Nikšićka piva je bila predobra,sada više baš i nije ali može proći,Jelen je odlična piva i u Bosni lagano se više pije nego Preminger  Wink
...sve ove što si nabrojao poznam i neke imaš na slikama koje sam stavljao  Zoran Boca  je stavio sva imena na jednoj slici e sad muči me jedino Bogojević jer je jedan završio jedno vrijeme na ekonomiji a bili smo dobri i ako se netko od zadnjih klasa sjeća hodnika od našeg voda - taj hodnik smo bojali sa uljenom sivom bojom ja i Bogojević(naravno da izbjegnemo obuku) dodali smo na kraju jedan modni uočljiv detalj pa se nadam da se netko sjeća - na visini gdje završava uljana boja trebalo je staviti traku koja odvaja uljenu od obične bijele na zidu,kad smo završili uz svako malo dolaženje Prcka u kontroli rekao sam Bogojeviću da odemo kod Zastavnika Juzbašića po nešto boje a on je bio veza jednom našem Zastavniku kojem ste zaboravili ime za one "duge devetke".Donjeli smo boju i na vrhu gdje završava siva uljena boja zaljepili smo traku u razmaku od 1 cm i napravili crtu koja je razbila monotonu neskladnost prelaza sive na bijelu a ta boja je bila ni manje ni više svijetlo zelena,Poručnik Voloder me je ujutro zvao u kancelriju i onako flegmatični rekao:nije loše i ljepo izgleda ali ja ću dobiti po nosu kad-tad,nisam ga odmah razumio ali znam da su kasnije oficiri čudnije gledali tu svjetlo-zelenu trakicu dok nismo bili kod Volodera pa nam je objasnio da ta boja nije dopuštena jer predstavlja po nekim pravilima veličanje muslimanskog naroda  affraid  Poručnik i legenda Voloder Mirsad je bio musliman i veliki čovjek koji je bio kao zalutala figura u jna ali nikad nije držao do toga dok su mu neki to nabili na nos - baš me zanima dali se itko sjeća te zelene trakice jer sumnjam da ju je netko prefarbao..

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 9:20

Neki likova i dogadjaja bas se dobro secam,a imam i dosta izmesani stvari i plus necega se uopste nesecam.Pomeno sam Bogojevica on je ja mislim bio drugi novembarac mladji vodnik na kursu.Znam da su na ekonomiji bila dva vojnika ali nesecam se nijedog imena.Milev Ivica majac kao i ja dosao na kurs i na njemu ostao.krajem septembra Mikanovic ga poslao na ratiste pobegao pa se posle nekoliko dana vratio u kasarnu.Mene krajem oktobra prebacuju u pozadinu i u njoj sam bio jos devet meseci i non stop mi se vrti da su i Mileva kasnije prebacili u pozadinu

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Kao i na ovoj slici gotovo svih vojnika se secam a podporucnika ni face ni imena se nesecam,dok nije napisano ko je
Zastavnika Juzbasica takodje se secam samo neznam dal je bio u 3615ili3218

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 11:42

Ajde momci pomozite mi da se setim ovih ljudi. Sve ih po liku znam stim sto imena ne mo mogu da povezem.
Svaka cast za sliku, ovde se jasno vidi paviljon od 3615/3, a slika je iz druge polovine 91 godine.

Voloder, Vukovic,......
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 12:01

Imas u seginoj temi na 6 strani ispisana imena
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 14:59

miha (citat):
Ajde momci pomozite mi da se setim ovih ljudi. Sve ih po liku znam stim sto imena ne mo mogu da povezem.
Svaka cast za sliku, ovde se jasno vidi paviljon od 3615/3, a slika je iz druge polovine 91 godine.

Voloder, Vukovic,......
a ne znam što da kažem Arrow Miha već si ih jedanput skoro sve nabrojao,ne znam dali tako brzo zaboravljaš a usput točno ispod Volodera čuči vozač Erceg Zoran iz Ključa kod Drvara a prvi koji čući do piste ili lijevo na slici je Vuković Miloš vozač koji je zamjenio Ercega - Erceg je bio klasa '89-'90 junac i ne znam,Jelenpivo non-stop nešto traži,gugla pa probaj i ti a popodne ću ti poslati p.p. jer ja priznajem da se tebe sjećam ali da smo bili bliski nismo jer je Prcko vas kuhare držao na nekoj distanci od pekara a kao i svi vojnici kad stekneš jedan krug prijatelja s njima si do kraja e to je razlika između poznanika i prijatelja i nemoj misliti da se ljutim na tebe nego mi je čudno da se svako malo izgubiš..

Jelenpivo ajd malo nešto raduckaj s*baćeš Mihu totalno

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 15:07

jelen pivo (citat):
Neki likova i dogadjaja bas se dobro secam,a imam i dosta izmesani stvari i plus necega se uopste nesecam.Pomeno sam Bogojevica on je ja mislim bio drugi novembarac mladji vodnik na kursu.Znam da su na ekonomiji bila dva vojnika ali nesecam se nijedog imena.Milev Ivica majac kao i ja dosao na kurs i na njemu ostao.krajem septembra Mikanovic ga poslao na ratiste pobegao pa se posle nekoliko dana vratio u kasarnu.Mene krajem oktobra prebacuju u pozadinu i u njoj sam bio jos devet meseci i non stop mi se vrti da su i Mileva kasnije prebacili u pozadinu

Kao i na ovoj slici gotovo svih vojnika se secam a podporucnika ni face ni imena se nesecam,dok nije napisano ko je
Zastavnika Juzbasica takodje se secam samo neznam dal je bio u 3615ili3218

To je taj moj prijatelj  Bogojević jer je bio po kazni  na ekonomiji a Zastavnik Juzbašić je bio u 3218 i bio je glavna veza za našeg pok.Zastavnika Velkov Ilća u dostavi hrane a najdraže su bile "duge devetke" jer bi Ilćo poslao nas dvojicu( kako koju ekipu da ne bi bili sumnjivi  Laughing ) u magacin i donijeli bi pune dvije transportne torbe konzervi srnećeg gulaša pa dalje i jedna torba nama jedna Ilću - pio je,znao je i bio je čovjek.
Poručnika Volodera se ni ne možeš sjećati jer kad si ti bio on je već dobio prekomandu u Maršalku a ja bio kući.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 16:14

Jel ovo samo mene skidose cin, ili se je to i vama dogodilo. Sta je razlog, da nismo nesto zabrljali. Ja se taman obradovao sto sam dzomba kad evo po treci put ja guster. Prvi put u stvarnosti, drugi put kad sam se uclanio na ovaj forum i teci put sad.Malo sale
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 16:42

Matrix (citat):
jelen pivo (citat):
Neki likova i dogadjaja bas se dobro secam,a imam i dosta izmesani stvari i plus necega se uopste nesecam.Pomeno sam Bogojevica on je ja mislim bio drugi novembarac mladji vodnik na kursu.Znam da su na ekonomiji bila dva vojnika ali nesecam se nijedog imena.Milev Ivica majac kao i ja dosao na kurs i na njemu ostao.krajem septembra Mikanovic ga poslao na ratiste pobegao pa se posle nekoliko dana vratio u kasarnu.Mene krajem oktobra prebacuju u pozadinu i u njoj sam bio jos devet meseci i non stop mi se vrti da su i Mileva kasnije prebacili u pozadinu
Kao i na ovoj slici gotovo svih vojnika se secam a podporucnika ni face ni imena se nesecam,dok nije napisano ko je
Zastavnika Juzbasica takodje se secam samo neznam dal je bio u 3615ili3218
To je taj moj prijatelj  Bogojević jer je bio po kazni  na ekonomiji a Zastavnik Juzbašić je bio u 3218 i bio je glavna veza za našeg pok.Zastavnika Velkov Ilća u dostavi hrane a najdraže su bile "duge devetke" jer bi Ilćo poslao nas dvojicu( kako koju ekipu da ne bi bili sumnjivi  Laughing ) u magacin i donijeli bi pune dvije transportne torbe konzervi srnećeg gulaša pa dalje i jedna torba nama jedna Ilću - pio je,znao je i bio je čovjek.
Poručnika Volodera se ni ne možeš sjećati jer kad si ti bio on je već dobio prekomandu u Maršalku a ja bio kući.
Sto se tice secanja desetar Mihailovic me iznenadio.skoro sam od njega trazio ako ima koju sliku da mi da ,on se uopste neseca da smo bili zajedno u JNA ,umislio da se znamo iz grada.Dok mu se brat kafe kuvar svega seca ipak smo bili u istoj spavaoni,bice slika maksimalno se trudim.

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 16:57

Od likova na slici nesecam se kako se zvao izmedju Volodera i Nurkovica i dole do Mihailovica ,ide Vukovic Mihailovic....neznam ko je treci
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 21:24

jelen pivo (citat):
Od likova na slici nesecam se kako se zvao izmedju Volodera i Nurkovica i dole do Mihailovica ,ide Vukovic Mihailovic....neznam ko je treci
Mihailović nije na ovoj slici a evo malo podsjetnika kako je naš kurir Zoran Boca u svom prvom postu dobro pojasnio dosta stvari :
 
Pozdrav braćo!
O ovom forumu me je obavestio Goran Era iz Užica i hvala mu! Mnogo sam se obradovao, ovo je prava stvar, a proslo je 20 godina i žao mi je sto se sigurno necu svih setiti...
Ja sam Zoran Boca, guster 16. jula 1991, stigao prvo u kuvarsku cetu, pa su me jos istog jutra prebacili u pekare  . Posle sam zahvaljujuci septembarcima 1990 (Rizvanović, Atlija, Mihel i Ljuba Stanković) završio kod komandanta kao kurir kako smo ga yvali kod limenog (puk.Gojko Momčilović, koji je bio divan čovek!, umro od raka na mozgu, sahranjen u Nišu).
Skoplje i Djorče Petrov iliti kako je bio zvaničan naziv kasarne Kuzman Josifovski PiTu pamtim samo po lepom.
Pokusacu da napisem ovde svega cega se setim, a ima mnogo lepih uspomena, potrazicu i fotografije , pa čujemo se!
Kapetan Maros Fabijan je tad bio komandir pekarske čete, a moj prvi desetar je bio Horvatek Miljenko koji je zbrisao na odsustvo negde u septembru-oktobru, i ja sam mu pozajmio texsas jaknu koju više nisam video kao ni Miljenka
Čuvenog Atlije Mladena se uvek setim kad čuje R.E.M. i pesmu Losing my religion jer je tu pesmu pustao dnevno barem 100 puta i hvala mu jer sam je i ja voleo. Ako se dobro secam na spratu gde su bili pekari bio je i yastavnik Velkovski Ilčo koji je uvek jeo onu čuvenu konzervu "9" ili tako nekako , kila cistog junceg mesa... Kad je Kapetan Maros otisao ako se dobro sećam zamenio ga je kapetan Zlatko Nedelkovski (brko, flegma i imao je cudan potpis).
Rizvanović Denisa se uglavnom svi sećaju, on je bio car, ljudina, na postedi zbog ispucalih peta u onim odvratnim papučama gumenim... Često u pritvoru zbog Mikanovića koji ga nije bas voleo. Kapetan Sladojević se zvao Velimir, rodom iz Kosjerića. Pored nabrojanih oficira sećam se i Predraga Jovićevića porucnika debeljukastog brke, koji je bio protivpožarac, kasnije presao u Crnu Goru u Valdanos. Secam se zastavnika Juzbašića i majora Antića. Zatim iz inžinjerije sećam se poručnika Gipssssssa, ali sam zaboravio ime (bio je malo lud sličan Mikanoviću), i onog zastavnika kod kog smo primali pakete koji je preturao po kutijama da nadje rakiju ili konjak
A secate li se kapetana Mumovića iz ambulante?
Niko nije pomenuo Stevu Davčarevića iz Novog Sada, on je bio berberin, i sad ne mogu da se setim prezimana ali ime je Alben negde sa severa Crne Gore, isto berberin. I kako li se beše zvao vodnik koji je bio komandir berberske sile?
Uh, samo mi naviru sećanja.... Čujemo se uskoro!
Pozdrav svima!

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime08.11.11 21:40

i još jedan Zoranov post :
kurir boca (citat):
Matrix (citat):
Matrix (citat):
Ovo mi je najdraža slika jer se tu već bližio rastanak a na njoj je i Poručnik Voloder Mirsad koji nam je svima pomogao u burnim vremenima a osim toga i nešto za sve ostale jer paviljon iza nas je bio od ekipe koja je trenutno na forumu,zasad toliko pa ima još dana..

[You must be registered and logged in to see this image.]
Moram vratiti ovu sliku dok druge ne stavim jer ih imam još a vraćam je baš zbog ove ljudine poručnika Voloder Mirsada iz Mostara jer me zanima dali će se još tko sjetiti ili saznati gdje je završila legenda - hvala a može i na privatnu poruku da ne stvaramo gužvu  Cool
Nadam se da ne narušavam pravila foruma zato što navodim post sa slikom, ali morao sam da imenujem ove momke!
S leva na desno Horvatek Miljenko, Atlija Mladen, poručnik Voloder, sledceg se ne secam, zatim ide Nurković Atif, pa dole s leva na desno prvog ne mogu da se setim, pa Rizvanović Denis, pa se ne secam, pa Dražen Mihel, i momak iz Stalaća čini mi se?!
Pozdrav za sve njih!
pa ću sad dopuniti ove jer ih nije mogao upoznati jer su se skinuli puno ranije i pozdravljam usput Zorana Bocu a i Ivanović mi nešto šteka u zadnje vrijeme..
između Por Volodera i Nurković Atifa stoji septembarac Živković Ivan,dolje prvi Vuković Miloš pa do kraja Erceg Zoran,Mihel Dražen iz Delnica i zadnji kojeg je upoznao ali je zaboravio ime Demiraj Safet iz Stalaća - e sad ovo mi je zadnje pisanje tko je tko jer meni nije nikad problem čitati bilo koju temu na ovom forumu a nekima koji su bili u Skopljui u ovoj kasarni je teško i vraćam se u Seginu temu jer je najjednostavnija bez 709 685 miliona jednih te istih pitanja - čitanje
prosvjetljava  study

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime09.11.11 7:21

Ajde momci da ne pametujete mnogo, nego pomozite lludime da se prisete stvari od pre 20 godina. Da li ste dali neko objasnjenje za postavljenu fotografiju to sada nije bitno, jer se stavrno ne secam tog objasnjeja nego su postavljena neka pojedinacna imena. Posto sve ljude sa slike znam ali se ne secam imena trebala su mi imena po slici, ali dobro to sada nije ni bitno nekako cu vec povezati ljude. Eto taj Erceg Zoran mi je sada potpuno jasan, i hvala za objasnjenje, ali imajte u vidu da sam ja bio kuvar 3615/3 pa je i logicno da se ne mogu u potpunosti setiti ljudi iz pekarskog voda, bar po imenu.
Jelen pivo postavi neku sliku pa da te se u potpunosti setim, postavis sliku i ispises one ljude koje znas a ostale ce vec neko prepoznati. Inace da budem u potpunosti jasan ja sam desetar Mihailovic iz Mladenovca i bio sam u prvom vodu 3615/3, nisam imao brata u vojsi. Desetar Mihajlovic je bio u trecem vodu 3615/3 a brat mu je bio kafe kuvar. Na slici koju sam postavio na 3 strani foruma cucim u donjem redu ispod Rizvanovic Denisa. Eto sa te slike trazim imena nekih ljudi pa ko zna nerka napise.

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime09.11.11 9:10

Rekao sam za bracu Mihailovic Gorana i Zorana
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
ovde sad znamo sve gore sleva na desno Horvatek, Atlija, Voloder, Zivkovic, Nurkovic, dole Vukovic, Rizvanovic, Erceg, Mihel, Demiraj
 
Evo obe slike na jednom mestu.


jelen pivo: komentar modifikovan dana: 11.11.11 16:57; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime09.11.11 12:12

Sad da poredjamo imena i sa gornje slike pa cu ubaciti ispod nje da sve bude na jednom mestu
Gore sleva na desno,prvog neznamo kako se zove drugi Vukovic,Rizvanovic,Sabic,Dabac,Stojanovic poslednji takodje nezna se
dole prva dva neznaju se imena pa ide Mihailovic na forumu Miha,do njega Martinovic,pa nezna se ime i zadnji Mihel
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime09.11.11 19:45

drugari ,ajmo radi lakseg pracenja tema da se držimo nekog pravila ....naime ima tema slike iz vojske i danas,pa bih vas molio da slike tamo stavljate.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime09.11.11 23:42

prvi sleva sto stoji je momak iz hrvatske  septembarac90 mislim da se prezivao Hrustanovic Edin, nisam siguran da li je bio vozac u 3615/3.
poslednji u gornjem redu je Nurkovic  Atif, inace momak koji je daleko bio najstariji medju nama, ali nisam siguran koja  je klasa bio,
prvi u donjem redu je momak iz hrvatske inace po struci medicinski tehnicar. Znam da je svojoj klasi septembar 90 davao famozne fakcine. Ne mogu tacno imena da se setim ali mi se cini da ni na gadjanje nije isao, ali je momak bio ok.
Momak sto cuci drugi sleva mi se cini da se prezivao Nedelkovski ako ga nisam pomesao sa nekim. Bio je desetar sa tim prezimenom ali nisam siguran
ovaj momak pored Martinovica se po liku dobro secam, ali ne mogu da se setim u kojoj ceti je bio. Nesto me asocira da je bio medju vozacima, ali nisam siguran da je bio u 3615/3.

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 8:39

panon (citat):
drugari ,ajmo radi lakseg pracenja tema da se držimo nekog pravila ....naime ima tema slike iz vojske i danas,pa bih vas molio da slike tamo stavljate.
Panon ove sam nasao na FB i nisu na forumu,ako se kojim slucajem pojave pobrisacu,a za sada neka ih tu i namerno sam okreno slika danas pa iz vojske.
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 8:45

miha (citat):
prvi sleva sto stoji je momak iz hrvatske  septembarac90 mislim da se prezivao Hrustanovic Edin, nisam siguran da li je bio vozac u 3615/3.
poslednji u gornjem redu je Nurkovic  Atif, inace momak koji je daleko bio najstariji medju nama, ali nisam siguran koja  je klasa bio,
prvi u donjem redu je momak iz hrvatske inace po struci medicinski tehnicar. Znam da je svojoj klasi septembar 90 davao famozne fakcine. Ne mogu tacno imena da se setim ali mi se cini da ni na gadjanje nije isao, ali je momak bio ok.
Momak sto cuci drugi sleva mi se cini da se prezivao Nedelkovski ako ga nisam pomesao sa nekim. Bio je desetar sa tim prezimenom ali nisam siguran
ovaj momak pored Martinovica se po liku dobro secam, ali ne mogu da se setim u kojoj ceti je bio. Nesto me asocira da je bio medju vozacima, ali nisam siguran da je bio u 3615/3.
 
Gore desno me buni lici na Nurkovica ali cini mi se da nije on.Jer kad sam dosao na kurs bio je  cini mi se on dal martovac i vidis da Nurkovic nema cin a ovaj je razvodnik,a slike su otprilike iz istog perioda leto 1991
 
[You must be registered and logged in to see this image.]


A ovog do Martinovica secam se da je stalno nosio neke papire po kasarni,dal je bio neki pisar kurir neznam tacno

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 11:23

Ne ove deve slike su dve razlicite osobe, mozda ima nekog lika ali sigurno nije ista osoba. U pravu si ovaj momak je stalno bio sa nekim papirima, lai eto nesecam se imena, mozda ce se vec neko prisetiti.
Nadjite na fejcu ime Tepavac Milan i pokusajye da se prisetite osobe, a ja cu onda da vam pustim sliku iz vojnickih dana. Ja sam coveka jedva prepoznao
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 11:38

miha (citat):
Nadjite na fejcu ime Tepavac Milan i pokusajye da se prisetite osobe, a ja cu onda da vam pustim sliku iz vojnickih dana. Ja sam coveka jedva prepoznao
Na njega mislis ima lika ali dosta se promeno


jelen pivo: komentar modifikovan dana: 11.11.11 16:55; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 13:17

Tako je to je on, ako ga se secas iz tih 90-tih onda ti je sve jasno.
Mislim da je Tepavac iz Obrenovca ako se dobro secam
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 14:05

miha (citat):
Tako je to je on, ako ga se secas iz tih 90-tih onda ti je sve jasno.
Mislim da je Tepavac iz Obrenovca ako se dobro secam
Lika se odlicno secam,inace ne bi ga prepozno na FB, i mislim da je iz Obrenovca samo se nesecam u kojoj je jedinici bio.Nije li se jedan od vojnika na ekonomiji prezivo Naumovic
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 14:17

Miha pamtis li ovu facu,on je tvoja klasa,vozac kampanjole na kursu pre mene i secate se da je on nosio one pesadinke cizme






jelen pivo: komentar modifikovan dana: 11.11.11 16:54; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 14:26

ahmetovic, to mi je poznato ali ne mogu da se setim lika.
ipak su se neki ljudi dosta izmenili, da imam neku sliku iz perida vojske mozda bih se prisetio

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 14:41

miha (citat):
ahmetovic, to mi je poznato ali ne mogu da se setim lika.
ipak su se neki ljudi dosta izmenili, da imam neku sliku iz perida vojske mozda bih se prisetio

malte ne ja ga pamtim kao sto je sad na slici,sad ces videti koliko se mladji vodnig Bogojevic sa kursa promeno
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 14:45

Matrix (citat):
To je taj moj prijatelj Bogojević


jelen pivo: komentar modifikovan dana: 11.11.11 16:53; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 14:59

Vidi da sretnem ovog coveka na ulici ni u snu ne bih rekao da je to taj covek, sta zapravo znaci 20 godina.
Postavi neku tvoju sliku poredjenja radi
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 15:04

miha (citat):
Vidi da sretnem ovog coveka na ulici ni u snu ne bih rekao da je to taj covek, sta zapravo znaci 20 godina.
Postavi neku tvoju sliku poredjenja radi
Neki dan sam ti reko eno moje slike u kantini tema slika iz vojske i danas ,pozdrav
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime10.11.11 16:53

Brate Tepavac Milan, koji je to lik bio, mene naucio vemu o knjigovodstvu u vojsci, da nije njega bilo nebih se tako brzo uklopio na kursu, bas me slika podseti na tog lika
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime11.11.11 2:13

jelen pivo (citat):
miha (citat):
ahmetovic, to mi je poznato ali ne mogu da se setim lika.
ipak su se neki ljudi dosta izmenili, da imam neku sliku iz perida vojske mozda bih se prisetio
malte ne ja ga pamtim kao sto je sad na slici,sad ces videti koliko se mladji vodnig Bogojevic sa kursa promeno
Radiš samo kontra svih nas - da to je moj prijatelj jer te oči ne zaboravljam ali njegove slike iz sadašnjeg života bez njegovog prisustva na ovom forumu nikad ne bih stavljao - dali ti je Bogojević dao da staviš njegove,Rizvanovićeve slike i ostale - postoji Segina tema pa tko voli nek izvoli a sad uživaj u svom nenadanom propadanju foruma sa ovakvim tvojim načinom jer ovako rade samo paparazzi.
Davno sam napisao da još imam puno slika iz vojske ali ako mi je netko prijatelj i kaže mi da ih ne stavljam - ja poštujem riječ - prijatelj  No

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime11.11.11 2:46

Jegulja (citat):
Matrix tebe bih hteo upoznati. Ne zelim vise ulaziti u to ko je koja klasa bio. Rekao sam javno, znao sam i tog Mihu i Kurbegovaca, ko zna kako, ispadoh padobranac, jer sam ja septembarac, intendant, bio mi taj Kurbegovic u vodu, taj Miha bio pred skidanjem. Ali nema veze. Niti zelim, niti hocu da pominjem, ova tema sa njima zatvorena sto se tice mene. Zelja mi je da ostvarim kontakt sa Horvatek Miljenkom iz Tuhlja, tog lika znam jos iz 80-tih godina, ne u vezi vojske, vec ovako. Jedno cu jos reci ovde, stvarnog prijatelja iz vojske sam imao, bio je Hrvat iz Dervente, zvao se Prgomet Dragan, takav lik se jednom radja. Nemam kontakt s njim, ali nadam se da ce se i on ovde pojaviti.
Na žalost istina je bolna Mad

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime11.11.11 9:27

Matrix ja tebe uopste nerazumem, ako si vec postavio neciju sliku iz vojske i ispod nje napisao ime, svako moze na FB ukucati to ime i videti sliku. Znaci nista vise nije vojna tajna. Ja se samo trudim da se sto vise likova iz JNA podsetimo, posto strasno malo slika imamo a dosta imena znamo ovaj moj nacin obnove izgleda bivsih DRUGOVA IZ JNA i nije tako los, mozda se neko nekad negde sretne i medjusobno neprepozna.lol!
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime11.11.11 11:12

Ja smatram da u tome nije bas neki veliki problem, jer te se slike vec negdje nalaze na nekim drugim forumima ako su vec preuzete sa internete. Medutim isto nebi bilo lose da se te osobe kontaktiraju ako su vec dostupne na internetu u vezi postavljanja njihovih fotografija na ovom forumu. Ali danas vise nije nista tajna pa tako smatram da to ne predstavlja neki problem, jedino ako se neki kriju ili srame zasto su bili pripadnici neke grupacije. Ko je cistog obraza netreba se niceka plasiti.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime11.11.11 14:15

kukulje (citat):
Ja smatram da u tome nije bas neki veliki problem, jer te se slike vec negdje nalaze na nekim drugim forumima ako su vec preuzete sa internete. Medutim isto nebi bilo lose da se te osobe kontaktiraju ako su vec dostupne na internetu u vezi postavljanja njihovih fotografija na ovom forumu. Ali danas vise nije nista tajna pa tako smatram da to ne predstavlja neki problem, jedino ako se neki kriju ili srame zasto su bili pripadnici neke grupacije. Ko je cistog obraza netreba se niceka plasiti.
Kukulje moja kritika je upućena baš zbog tog što su slike stavljenje bez znanja i odobrenja ljudi i mojih prijatelja koji su me nazvali a i poslali poruke na to nužno zlo - fejs,svi su čistog obraza i ako netko želi a to sam već napisao u kantini biti moj prijatelj i na fejsu neka mi pošalje p.p. na ovaj forum - dalje,bio sam vojnik u jednoj vojsci koja je nestala ali nisu nestala sjećanja niti prijatelji s kojima sam u kontaktu i koji dolaze kod mene i ja kod njih bez obzira u kojoj bivšoj republici žive,bio sam i u drugoj vojsci i za mene više nema niti jedne vojske za koju bih oblačio uniformu i usput završio sam školu za dočasnika(podooficira) bio ranjavan i zato sam i Gringu na njegove postove odgovarao kako nije u redu pisati gdje i što se miniralo,radilo jer me te stvari kao i politika apsolutno ne zanimaju niti želim razmišljati o njima. A Jelenpivo i Miha kao i ti i većina na ovom forumu (drugi znaju tko sam) mogli ste zaključiti kad kod sam stavljao imena vojnika sebe sam izostavio a pročitajte post od Zorana Boce također mog prijatelja gdje je naveo moje ime i po čemu sam mu najviše ostao u sjećanju a nakon toga je napisao imena sa prethodnim pitanjem " dali krši pravila foruma" - po meni ok jer imena objavljenih slika gdje se međusobno poznajemo a neke klase prepoznaju svog prijatelja nije sporno da ga imenuje i za kraj svoje slike ću staviti na Seginu temu jer sam čista obraza a ako je netko od vas čitao Purgerovu temu "Hobi - čime se danas bavite" pročitajte pa zaključite tko sam i kakav sam------------------------------zbog ovakvih stvari sinoć kasno se logirao pod čudnim linkom nepoznat čovjek i napisao post malo tužan i ružan a u kojem je naveo da je Dragan Prgomet zajedno s bratom ubijen u Slavonskom Brodu i zato sam citirao tvoj post,nikad ne znate s kakvim namjerama dolaze ljudi na forum u kasnim satima kad je na forumu puno ljudi kojima smeta ovo naše pisanje i druženje.Mislim da ste sad shvatili poantu mog posta.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime11.11.11 16:23

Drugovi vojnici
 
Bez uvrede,ali smatram da Matrix ima pravo ,što se tiče stavljanja tuđih slika.Svako ima pravo na svoju privatnost a samim tim i postavljanja slika na ovaj forum.Možda čovek ima sliku na fejsu ,ali ovde uopšte ne želi da sudjeluje u razgovoru a kamoli da stavi ovde svoju sliku....to ih apsolutno razumem .Imam takav primer:Našao sam drugara iz vojske na fejsu ,prihvatio me kao prijatelja ,ali uopšte ne želi da komunicira sa mnom.To je njegovo pravo i uopšte se ne ljutim na njega .Pa hajde onda da  MI koji smo ovde i koji želimo da se dopisujemo i razmenjujemo dogodovštine iz vojske ,hajdemo da se mi družimo (ako treba i svoje slike stavljamo ) a ostale koji nisu na forumu .ostavimo sa strane (možda će doći ovamo a možda uopšte neće -njihova volja). Samo nije lepo da nešto radimo iza njihovih ledja.Zašto stalno se spominju stalno jedni te isti ljudi ,koji uopšte se nisu ni pojavili na ovom forumua naprimer niko ne spominje sega koji je jedan dapace autor ovih tema,Znam emocije naviru ali spustimo se malo na zemlju i opušteno.
 
Ovim člankom nisam nikog ama baš nikog sa foruma nisam htio uvrediti...

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime11.11.11 16:51

Fakticki nesmemo postavljati ni vojnicke slike jer se i na njima vide ljudi koji ne bi hteli da se vide.Postavimo vojnicku sliku i sve likove zamracimo ostavimo samo svoj ,pa cemu onda traznja za slikama .Non stop trazite slike, kakve svrhe ima postaviti sliku sa deset vojnika na kojoj se samo jedna faca vidi a na ostalim samo noge ,jer i na taj nacin zalazis u privatnost ako pokazes sve likove.Cemu onda svrha pominjanja pojedini vojnika ,mozda i to nekome smeta.Forum se svodi na to ko je sta gde jeo po gradu dok je bio u JNA
Posto vidim da negodujete,a ja sam postavio slike pobrisacu
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime11.11.11 17:42

U potpunosti se slazem sa vama svima. Ali zloupotrebe sadasnjih slika se ne smeju desiti. Posatavio sam nekoliko slika iz vojske. Ali nesto da razjasnimo tamo nema nicega to se neko trebao stideti. Tu 90% njih i ne mozete propoznati. 91 godine JNA je bila vojska cele Juge, I TOLIKO O TOME. Veliki pozdrav jelenu, matrixu, segu i panonu. I dajte vise ne talasajte, pisimo o smesnim dogadjajima a i teskim (kopanje rovova, mobilizacijske uzbune, i tako to). Manimo se vise crnjaka, e bilo to , bilo ovo. Ovo je forum da se prisetimo lepih stvari, ko je posle bio na kojoj strani, ne interesuje me, niti bih voleo da vise pisete o tome, ljudi to je bilo tako i KRAJ.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime12.11.11 1:32

Trenutna ekipa na forumu je odlična i nisam ništa loše mislio o bilo kome tu nego o zaštiti naših prijatelja koji nisu na forumu i uletu padobranaca željnih provokacija.Moje odsluženje vojske sam opisao ako niste čitali pročitajte koga zanima a ne bih ni bio tu da mi nije ostalo zauvijek u sjećanju raznoraznih dobrih i loših događaja kao i svima vama pa nastavimo sa našim zgodama i nezgodama.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime12.11.11 9:51

Pa biloi je nesuglasica i u kasarni za vreme služenja vojnog roka ,pa normalno je da i ovde ima nesuglasica,ali moramo se držati ipak zajedno da bi opstali ,ama baš isto kao i pre 20 i kusur godina kad smo možda neki i prvi put izašli malo daljhe od kuće.Družmo se ,čuvajmo jedni druge i nemojmo da nas neko sa strane zavadi..
 
Malo političkog... Very Happy
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime12.11.11 13:18

OVO NIKOM NECE SMETATI

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime12.11.11 14:07

NE ovakve slike su uvijek dobrodošle Very Happy eh taj most i ona zgrada preko puta,kad sam ja ljen za staviti slike ali pomalo Laughing

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime14.11.11 8:58

Kao vozac dosta sam vozio po gradu i okolini i nesecam se da je bilo neki problema.Pisem jer mi je muka sad otici do Beograda i one katastrofe u saobracaju.Dal je tad bilo manje vozila dal se bilo mladje pa nije se ni obracala paznja na to ,bitno je bilo skinuti dan na kalendaru,to jest cifru.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime14.11.11 15:00

jelen pivo (citat):
Kao vozac dosta sam vozio po gradu i okolini i nesecam se da je bilo neki problema.Pisem jer mi je muka sad otici do Beograda i one katastrofe u saobracaju.Dal je tad bilo manje vozila dal se bilo mladje pa nije se ni obracala paznja na to ,bitno je bilo skinuti dan na kalendaru,to jest cifru.
Tada je bilo mnogo manje vozila na putevima. Ja se iskreno nekad zapitam dali iko ostaje u kucama ,dali iko ima kakovog posla ili se svi voze .
Mada je voznja po ovim nasim drzavicama pjesma ,kakva je voznja po Albaniji. Znaci na put izlazi sve i svasta cak i zaprega sa magarcem. I nema sanse da ce se skloniti kad ga sustignes a na putu je bukvalno rijeka vozila i ako uhvatis priliku za preticanje to je sedmica na loto. Smile
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime15.11.11 13:58

Hvala za slike, lepo je prisetiti ti se ovog grada. Ono sto je karakteristicno za Skoplje su ipak ti siroki bulevari, i mislim da je Skoplje po povrsini bio drugi grad u bivsoj Jugi odmah iza Beograda. To js sve posledica zemljotresa, tako ko je iimao prilike da ide u juzni deo Skoplje u ogromna stambena naselja mogao je da vidi ne tako visoke stambene zgrade. Eto skoro sam bio u Skoplju i naravno ako si u centru grada imas problem sa prevozem ali je cimi  mi se sve ostalo skaldno uradjeno. Medjutim makedonci imaju problem prenaseljenosti grada imajuci u vidu grupaciju ljudi odnosno strukturu stanovnistva.
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime15.11.11 14:56

Secas li se kako se zvalo naselje gde su oficiri stanovali
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime15.11.11 16:54

znam da su neki stanovali na starom aerodromu a bilo ih je i u karposu ,sad neznam koji broj ,dali karpos1,karpos2......
Barem su moji oficiri tamo stanovali ,jer u slucaju nekih vanrednih situacija ,ja sam ih isao zvati u kasarnu
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime16.11.11 9:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 12 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 12/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: