FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
AutorPoruka
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime10.10.11 21:32

Gringo (citat):
Ispravak netočnog navoda, na Plesu tj oko zračne piste, inženjerci JNA nisu razminirali, jer nisu ima što....... već su isti minirali, kasnije smo ga mi razminirali ...



Pa to je bilo početkom Listopada jer se onda povukla JNA ...... 31 kolovoza do 1 rujna je prislino zaustavljen zrakoplov koji nam je trebao dostaviti nešto oružja za obranu, tu je došlo do nekog manjeg puškaranja gdje je ranjen jedan naš a neki podoficir JNA je pucao po vojniku koji je želio dezertirati i ubio ga nažalost mislim da je bio Makedonac, neke smo zarobili i odmah ih obukli u civilke i poslali kućama, ima i zapisa o tom događaju!!..... knjiga Ratka Dragovića -Kleka Nikad spominjani!!
Hvala na točnom odgovoru,Ratko Dragović-Klek i njegova supruga Viki su moji prijatelji odavno i često smo zajedno - svijet je jako mali..
Pozz Gringo
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime10.10.11 21:48

O cemu govori ta knjiga, ako smem da pitam, cisto drugarski informativno
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime11.10.11 9:21

Gringo (citat):
Matrix (citat):
Gringo (citat):


Ispravak netočnog navoda, na Plesu tj oko zračne piste, inženjerci JNA nisu razminirali, jer nisu ima što....... već su isti minirali, kasnije smo ga mi razminirali ...
....dali se sječaš kojeg datuma i na kojem dijelu ste razminiravali  scratch
Pa to je bilo početkom Listopada jer se onda povukla JNA ...... 31 kolovoza do 1 rujna je prislino zaustavljen zrakoplov koji nam je trebao dostaviti nešto oružja za obranu, tu je došlo do nekog manjeg puškaranja gdje je ranjen jedan naš a neki podoficir JNA je pucao po vojniku koji je želio dezertirati i ubio ga nažalost mislim da je bio Makedonac, neke smo zarobili i odmah ih obukli u civilke i poslali kućama, ima i zapisa o tom događaju!!..... knjiga Ratka Dragovića -Kleka Nikad spominjani!!
kolovoz i listopad su AVGUST I OKTOBAR to sto pisete je se mozda i dogadjalo tada,ali ja sam rekao da je poslata septembarska klasa pionirske inzinjerije krajem decembra,i oni tada nisu mogli da miniraju vec samo da razminiraju.

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime11.10.11 11:42

Pomeno sam jednom zastavnika Trajkovica iz pozadine,siguran da ga se svi secate.Sad se nesecam kako je tacno bilo dal jednom mesecno nosene su baterije iz radio uredjaja na punjenje kao i akumulatori iz vozila.A tamo u akumulatorskoj stanici bio je on zastavnik Trajkovic
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime11.10.11 19:18

Matrix (citat):
Hvala na točnom odgovoru,Ratko Dragović-Klek i njegova supruga Viki su moji prijatelji odavno i često smo zajedno - svijet je jako mali..
Pozz Gringo

Drago mi je,.... pa masa se nas poznaje iz jedinica koje su se mijenjale na položajima tijekom DR!! kasnije smo radili forum DROL, naravno da je svijet mali, pozdrav i tebi!!
 
A možda nađemo i pokojega koji je bio na suprotnoj strani tek toliko da čujem kako je i njima bilo i ikoliko ih je nažalost nestalo u tom vihoru pakla i rata ,......

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime11.10.11 19:33

jelen pivo (citat):
Gringo (citat):
Matrix (citat):
Gringo (citat):
Ispravak netočnog navoda, na Plesu tj oko zračne piste, inženjerci JNA nisu razminirali, jer nisu ima što....... već su isti minirali, kasnije smo ga mi razminirali ...
....dali se sječaš kojeg datuma i na kojem dijelu ste razminiravali  scratch
Pa to je bilo početkom Listopada jer se onda povukla JNA ...... 31 kolovoza do 1 rujna je prislino zaustavljen zrakoplov koji nam je trebao dostaviti nešto oružja za obranu, tu je došlo do nekog manjeg puškaranja gdje je ranjen jedan naš a neki podoficir JNA je pucao po vojniku koji je želio dezertirati i ubio ga nažalost mislim da je bio Makedonac, neke smo zarobili i odmah ih obukli u civilke i poslali kućama, ima i zapisa o tom događaju!!..... knjiga Ratka Dragovića -Kleka Nikad spominjani!!
kolovoz i listopad su AVGUST I OKTOBAR to sto pisete je se mozda i dogadjalo tada,ali ja sam rekao da je poslata septembarska klasa pionirske inzinjerije krajem decembra,i oni tada nisu mogli da miniraju vec samo da razminiraju
 
Gledaj zakon (logike ali i vojne doktrine) ti kazuje da se tijekom povlačenja s određenog objekta isti minira kada se povlači ili se prepušta u ruke neprijatelju i to je JNA radila tijekom svog povlačenja iz svih vojnih objekata i u Hrvatskoj i u Sloveniji tako da su minirali i dijelove piste ali i neke objekte unutar, ja govorim kako je JNA minirala okolinu piste da bi eventualno spriječila moguće dezertiranje ročnih vojnika ali i mogućnost nesmetanom ulasku naših (ZNG  MUP) snaga unutar iste,.... to je logično bilo učinjeno već puno ranije i te dijelove smo mi razminirali da bi ušli unutar žice dok je trajala ta scena oko presretanje zrakoplova, kasnije je JNA izašla mirno s aerodroma uz pratnju naše policije i bez ispaljena metka te je povukla svo naoružanje i sredstva sa sobom što nisu mogli uzeti uglavnom je bilo uništeno a ostalo minirano, naravno prije toga bilo je pregovora i to je bilo sporazumno povlačenje i takvih slučajeva je bilo dosta gdje god je prevladao razum zapovjednika, nažalost bilo je i suprotnih zbivanja a rezultati su bili tragični,....... i to ti je jedina istina!!

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime11.10.11 19:37

Jegulja (citat):
O cemu govori ta knjiga, ako smem da pitam, cisto drugarski informativno
Istiniti događaji jednog gardiste tijekom Domovinskog rata u Hrvatskoj, ima takvih knjiga puno, pročitajte,,....mislim da ju čak imaš na netu upiši naslov ili autora pa guglaj i naći češ,...... da ja ne reklamiram nekog!
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime11.10.11 21:45

miha (citat):
Druze verujem ti, takvo je vreme bilo i sta tu da se radi. Ja sam kukao za 20 dana produzetka  a eto vi ostadoste duze. Sta  da  kazem za one koji  su bili na ratistu kao Kurbegovic. Svakako bih voleo da cujem kako je to sve izgledalo, ako je uopste Kurbegovicu  do te price.
 
 Miha druze nije problem meni da ti pricam ali neznam kako ce drugi reagovati na sve to. Mogu da ti kazem ovo osim prvih 10 dana provedenih u kasarni Slavko Rodic ostatak vojnog roka sam proveo na terenu od Knina prema Sinju i kasnije od Drnisa prema Sibeniku.U Sibeniku su bile blokirane kasarne Jna i mi smo trebali izvrsiti proboj nekih 30-ak km uci u Sibenik i deblokirati kasarne. (Taj poduhvat ala Zukov bi sigurno udvostrucio zrtve rata u HRV na obje strane). Od dana kada sam otisao iz Skoplja nisam se mogao javiti skoro 3 mjeseca svojima, trazili su me preko crv. krsta. Pocetkom decembra '91 cujem da se moze dobiti Banja Luka i ja okrenem 078 i lupim neki broj i javi se neka zena, ja joj kazem da sam vojnik na ratistu i da ne mogu dobiti svoje u CG pa ako nije problem da ih vi pozovete i javite da sam dobro, kasnije su mi rekli da je zena zvala i da se ponudila da odrzava vezu al ja nisam upamtio broj koji sam pozvao. Smile. Sredinom decembra '91 dobijem 8 dana oporavka (tada je dosta momaka iz HRV takodje pusteno iako se znalo da se nece vratiti), dodjem kuci i ostaje mi 15-ak dana vojske kad se vratim. Tu noc na dnevnik u 19:30 saznajem da cu ostati jos 4 mjeseca duze. :(Sledecu noc drugo obavjestenje, umjesto 4 mjeseca smanjili su produzetak na 90 dana. Od 3 autobusa vojnika koji su u mojoj grupi pusteni na oporavak vratilo se nepun autobus.......

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime11.10.11 22:08

Kurke (citat):
miha (citat):
Druze verujem ti, takvo je vreme bilo i sta tu da se radi. Ja sam kukao za 20 dana produzetka  a eto vi ostadoste duze. Sta  da  kazem za one koji  su bili na ratistu kao Kurbegovic. Svakako bih voleo da cujem kako je to sve izgledalo, ako je uopste Kurbegovicu  do te price.

 Miha druze nije problem meni da ti pricam ali neznam kako ce drugi reagovati na sve to. Mogu da ti kazem ovo osim prvih 10 dana provedenih u kasarni Slavko Rodic ostatak vojnog roka sam proveo na terenu od Knina prema Sinju i kasnije od Drnisa prema Sibeniku.U Sibeniku su bile blokirane kasarne Jna i mi smo trebali izvrsiti proboj nekih 30-ak km uci u Sibenik i deblokirati kasarne. (Taj poduhvat ala Zukov bi sigurno udvostrucio zrtve rata u HRV na obje strane). Od dana kada sam otisao iz Skoplja nisam se mogao javiti skoro 3 mjeseca svojima, trazili su me preko crv. krsta. Pocetkom decembra '91 cujem da se moze dobiti Banja Luka i ja okrenem 078 i lupim neki broj i javi se neka zena, ja joj kazem da sam vojnik na ratistu i da ne mogu dobiti svoje u CG pa ako nije problem da ih vi pozovete i javite da sam dobro, kasnije su mi rekli da je zena zvala i da se ponudila da odrzava vezu al ja nisam upamtio broj koji sam pozvao. Smile. Sredinom decembra '91 dobijem 8 dana oporavka (tada je dosta momaka iz HRV takodje pusteno iako se znalo da se nece vratiti), dodjem kuci i ostaje mi 15-ak dana vojske kad se vratim. Tu noc na dnevnik u 19:30 saznajem da cu ostati jos 4 mjeseca duze. :(Sledecu noc drugo obavjestenje, umjesto 4 mjeseca smanjili su produzetak na 90 dana. Od 3 autobusa vojnika koji su u mojoj grupi pusteni na oporavak vratilo se nepun autobus.......
Kurbegoviću žao mi je zbog takvih stvari koje su se događale ali otvoriću jednu temu koja se također ne smije baviti politikom niti Nacionalnim inicijalima ili znakovljem kao niti pripadnost nekim jedinicama nakon prestanka postojanja bivše JNA..

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime11.10.11 22:35

Kud ste vi otišli confused , pa svi smo mi bili negdje i u neko vrijeme tih godina!?
Idemo se vratiti na temu, a to je po meni: poznanstva, sjećanja na one dane, možda naletimo na nekoga poznatog, koja slika iz prošlih dana...
Moderatori, halo!
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime11.10.11 23:52

Da  ne remetimo status ove cele koncepcije sajta, tu pricu bih  svakako voleo da cujem ali onda kada se budemo videli. Ideja ovog  sajta je da poveze sto vise ljudi, i ostanimo na tome. Izvini ako te mojim interesovanjem za tu pricu  vracam u dane koje verovatno ne zelis da pamtis, ali poznajuci tebe i okruzenje gde sam bio neka saznanja mi ipak fale. U svakom slucaju te pozdravljam, a iskreno bih stvarno voleo da se vidimo, i Dabca, i Sinisu, Djuru, i sve one  sjajne momke sa kojim sam bio u Skoplju.
Znas i sam kako je sve to funkcionisalo dok smo bili u Skoplju, pogotovo prvi vod, i sama pomisao ma ko da je u pitanju i da je MORAO da ucestvuje RATU je strasna stvar.
Javi ako dodjes do bilo kakvog saznanja za Dabca.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime12.10.11 0:54

sego (citat):
Kud ste vi otišli confused, pa svi smo mi bili negdje i u neko vrijeme tih godina!?
Idemo se vratiti na temu, a to je po meni: poznanstva, sjećanja na one dane, možda naletimo na nekoga poznatog, koja slika iz prošlih dana...
Moderatori, halo!
Zato sam i napisao da bi se mogla otvoriti tema n.p.r. "Život poslije JNA" ali bez politizacijea moderatori da ovo malo srede jer ipak pišemo o kasarnama u kojima smo bili i naše zgode a nezgode koje su se desile želim Prvi zaboraviti jer ne bih želio da se takvo što ikad više ponovi a ako se i ponovi - odoh iste sekunde na Faklandske otoke.

Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime12.10.11 2:51

Matrix (citat):
sego (citat):
Kud ste vi otišli confused, pa svi smo mi bili negdje i u neko vrijeme tih godina!?
Idemo se vratiti na temu, a to je po meni: poznanstva, sjećanja na one dane, možda naletimo na nekoga poznatog, koja slika iz prošlih dana...
Moderatori, halo!
Zato sam i napisao da bi se mogla otvoriti tema n.p.r. "Život poslije JNA" ali bez politizacijea moderatori da ovo malo srede jer ipak pišemo o kasarnama u kojima smo bili i naše zgode a nezgode koje su se desile želim Prvi zaboraviti jer ne bih želio da se takvo što ikad više ponovi a ako se i ponovi - odoh iste sekunde na Faklandske otoke.
 
Znaci kako sam i napisao Mihi o bojazni od reakcija ispostavilo se tacnim iako ni jednom rijecju nisam "zakacio" nikoga, iako sam pisao samo o onome sto je mene zadesilo, Iako sam ,Matrix, nosio oznake JNA do zadnjeg dana i nisam pisao o zivotu poslije JNA.

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime12.10.11 7:35

Gledajte društvo, naši životi su jednostavno bili isprepleteni tijekom tog razdoblja bez obzira na stranu i teško je razlučiti gdje bi trebao biti kraj nečeg ili početak drugog i zato nema razloga prekidati diskusiju jer tu su se našli mladići koji su jednostavno služeći svoj vojni rok upali u vihor rata a da toga nisu bili svjesni i naravno da se tu pomalo i digresira primarna tema, no mislim da joj ipak ne mijenja smisao,.....i zašto ne završiti takvu diskusiju pa nitko nikoga ne vrijeđa ili proziva samo se bude uspomene na ta vremena a ona su bila takva i njih na žalost ne možemo promijeniti ali možemo evocirati uspomene na njih i zato smatram da ne treba moderirati postove neka sve ide tim tonom .......pa to je dio naše prošlosti i povijesti a ona je takva, kakva je i ne može se više promijeniti!!
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime12.10.11 8:52

Secate li se naziva pojedini bataljona inzinjerije u kasarni kao na primer-izvidjaci ,pionirci,maskirci ,putno mostni,bataljon utvrdjivanja.......
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime12.10.11 21:16

Mi smo bili u manjini u odnosu na inzinjeriju, a posebno kada se postrojimo za podizanje i spustanje zastave. Inace meni je tih ljudi bilo zao, secam se da su za dan inzinjerije gazili strojaka da je cinimi se ona pista pucala. Kada uporedim nas i nasu obuku sa onim sto su oni prozivljavali, kao i koliko je to vremenski trajalo, onda sam u potpunosti srecan sto nisam bio deo njih.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime12.10.11 21:26

E kad se setim auto-parka, i pozartva od 22-00 i od 04-06, ha ha ha, samo kad se setim, novembar pocinje da gudi, a mi u auto-parku. Udjemo u kamion da se ne smrznemo, a ovi inzinjerci dodju lupe u kamion, pobegnu, a ti prestravljen celu noc. I jos jedno mi je ostalo u secanju, tamo gde je bila ambulanta, pa iza nje je imao neki zid (iza prostorija gde se menjala oprema), okruzen neki prostor, ti ides ivicom zida da bi preskocio zicu i otisao u grad, i kad se vracas, malko vezbas skakanje do zida, ha ha ha
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime12.10.11 22:00

Sjecam se da je jednom nekome pala na pamet ideja da zbrisemo u grad u civilkama. Ali kako kad nemamo civilke!? Imaju od gustera,jos su u prirucnom magacinu. Kao otvoricemo torbe obuci se i kasnije vratiti. Smile Al' posto nije bilo lako naci odgovarajuce velicine ,a i malo se pocelo i prebirati "ovo mi ne stoji" i tako to, elem razrovili smo totalno skoro sve vrece. Smile. Kasnije potrpali to kako je sta dolazilo pod ruke. Mogu zamisliti reakcije momaka koji su primjetili da im u vreci ima i tudje gardarobe. Smile
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 6:55

affraid
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 9:05

Negde krajem septembra su dozvolili civilku da imas
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 9:13

miha (citat):
Mi smo bili u manjini u odnosu na inzinjeriju, a posebno kada se postrojimo za podizanje i spustanje zastave. Inace meni je tih ljudi bilo zao, secam se da su za dan inzinjerije gazili strojaka da je cinimi se ona pista pucala. Kada uporedim nas i nasu obuku sa onim sto su oni prozivljavali, kao i koliko je to vremenski trajalo, onda sam u potpunosti srecan sto nisam bio deo njih.
Secas se kako je onaj porucnik sto su ga zvali GIPS jebendiso vojsku,Mikanovic je bio mala maca u odnosu na njega
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 9:22

Ispricacu vam sta je bilo sa majorom Blagojevicem ,pomocnikom komadanta kasarne,secate se sigurno onaj brko uvek namrgodjen.On je vazio za mnogo strogog staresinu,sve dok nije proveo mesec danana ratistu.Kad smo presli u Prokuplje posle malo je poceo rat u Bosni.Posto je on rodom ja mislim iz Bratunca ,poslali su ga u Bosnu,tamo je bio negde oko mesec dana.Kad se vratio nemozes poznati coveka smrso,pobelio u licu ko da su mu svu krv povadili,krece se po kasarni ko senka i nikog vise ne zajebava.Trenutno izdrzava kaznu u Hagu jer su ga posle sigurno nacisto poslali za Bosnu
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 10:36

jelen pivo (citat):
Matrix (citat):
Pola vas ni ne zna koja je klasa tko bio.
Vratite se na početak svih tema o kasarni Kuzman Josifovski-Pitu 3615 pa pogledajte što ste sve izmiješali a usput pogledajte i slike..
Slikao sam vojnu knjizicu i cim prodje sedam dana posto nemogu postavljati slike videces da bar ja ni u jednom datumu i ni u bilo cemu sto sam napisao negresim

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 10:52

Ma secam se majora Blagojevica, uopste nisam zapazio da je on u Hagu, i da se presuda odnozi na njega. Kako se zvao onaj bezbednjak, ne secam se cina onako suv visok
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 11:09

kapetan Jakovljevic napisao sam na jeguljinoj temi za njegovog sinovca
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 11:22

miha (citat):
Ma secam se majora Blagojevica, uopste nisam zapazio da je on u Hagu, i da se presuda odnozi na njega. Kako se zvao onaj bezbednjak, ne secam se cina onako suv visok
Vidoje Blagojevic nisam ni ja obracao paznju vec mi je pre dve godine rekao Simic vozac komadanta.Inace Simic je kilometar vazdusne linije udaljen od mene
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 11:54

Seacam se tog bezbednjaka kako je postrojavao momke iz pekarskog voda, ljudi presli uvece preko zice i takmicili se ko ce vise automobili da otvori po naselju Djordje Petrov. Samo su otvarali nisu nista uzimali, pa su ih provalili zbog smb-a.
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 13:31

jelen pivo (citat):
Zaboravio sam kako se zovu ona dva izdvojena objekta za strazu,jer sam i tamo isao dok sam bio u SKOPLJU,a inace u oba je vozena hrana iz nase kasarne
Setio sam se jedan se zvao GLUMOVO drugog se nemogu setiti
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 14:36

Seca li se ko onog podporucnika iz inzinjerije,meni se cini da je medju prvim poslat na ratiste.Tamo je nagazio na pastetu i sjebala mu je stopalo.Secate se kad ponovo dosao u kasarnu da je malo sepo
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 14:56

Znate stazu Bacvanskog sa kursa ,a pamti li ko onog stazu iz inzinjerije ,ja sad nemogu odrediti koji je bio smotaniji
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 16:39

E Kurbegovicu, Kurbegovicu, trebalo ti je 20 godina da priznas da si nam ti razjebao civilke. Nije mi krivo sto mi je civilka razjebana, vec zato sto mi je tad nestao sat, a sve sam vas pitao da neko nije video ili pozajmio, znaci ipak si bio ti. E bas lepo. Ha ha, sad mi dodje smesno, ali sta smo mogli kad si ti bio desetar. Znas kad je to bilo, u septembru 91, negde pred kraj meseca. Jelen pivo znam ko je bio Jakovljevic bezbednjak, on je iz mojih krajeva, i znam da je imao rodjaka nekog, ali neznam u kojoj je jedinici bio.
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 16:51

Jegulja (citat):
Jelen pivo znam ko je bio Jakovljevic bezbednjak, on je iz mojih krajeva, i znam da je imao rodjaka nekog, ali neznam u kojoj je jedinici bio.
jegulja napisao sam u tvojoj temi za vojnika Jakovljevica. pozdrav
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 17:06

zajebo stvar nisam dobro kopiro forum kode


jelen pivo: komentar modifikovan dana: 13.10.11 17:12; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 17:09

jelen pivo (citat):
miha (citat):
Meni je u to vreme najbitnije bilo da odem kuci, a ostao sam duze 20 dana.
I  tad si imao vise srece od mene ,ja sam odgulindzo 91dan produzetka,i to cu potkrepiti sa vojnom kjizicom

[You must be registered and logged in to see this image.]

i jos sam jednom bio na vezbi 20dana i to mi je bilo sve posle vojske

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime13.10.11 17:15

Bacvanski je u Novom Sadu video sam se par puta sa njim. U pocetku se postavio malo prepotentno ali je kasnije ipak ukapirao gde je i sta je. On je dosao iz Sarajeva pa je pokusao da se nametne, sto zapravo nije proslo. Njega je kao i ostale dosta Mikanovic terorisao, to dobro znam. Vidi nije svako rodjen za vojnika, kao sto je Saric zalutao kao desetar, a ima ih jos po koji. Ne mogu da se setim koji si bio vod Kurbegovicu kad si dosao u 3615.
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime14.10.11 14:27

Pomenicu jos nekoliko vojnika koji se mozda secate.Pamtite li onu dvojicu vojnika sto su radili na benzinskoj pumpi,bili su kao Stanio i Olio,jedan visok mrsav drugi manji puniji.Zatim vojnika sto je vozio zeleni pekarski tamic i hranu na izdvojene objekte
Na vrh Go down
sasa selic-kruscic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-10-13
DOB : 51
M(j)esto NOVI SAD

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime14.10.11 22:48

Hvala BOCI sto me prepoznao na slici a i Paji Jegulji ja sam novembarac ali sve vas skoro znam kao i mnostvo likova koje pominjete malo se frljate sa nekim podacima ali ste super,bilo mi je drago kad sam naletio na ovaj forum prisetiti se lepih vremena iz Skoplja pa posle iz Leskovca,ja sam Selic Aleksandar sa slike,Pajo i Boco onaj dole je Erakovic Ranko iz Srbobrana moj klasic lol!
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime14.10.11 23:01

Aman bre covece znam te. Pa vi tamo oko Crvenke i Kule ko Vas ne bi znao.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime15.10.11 2:05

Kurke (citat):
Matrix (citat):
sego (citat):
Kud ste vi otišli confused, pa svi smo mi bili negdje i u neko vrijeme tih godina!?
Idemo se vratiti na temu, a to je po meni: poznanstva, sjećanja na one dane, možda naletimo na nekoga poznatog, koja slika iz prošlih dana...
Moderatori, halo!
Zato sam i napisao da bi se mogla otvoriti tema n.p.r. "Život poslije JNA" ali bez politizacije a moderatori da ovo malo srede jer ipak pišemo o kasarnama u kojima smo bili i naše zgode a nezgode koje su se desile želim Prvi zaboraviti jer ne bih želio da se takvo što ikad više ponovi a ako se i ponovi - odoh iste sekunde na Faklandske otoke.
Znaci kako sam i napisao Mihi o bojazni od reakcija ispostavilo se tacnim iako ni jednom rijecju nisam "zakacio" nikoga, iako sam pisao samo o onome sto je mene zadesilo, Iako sam ,Matrix, nosio oznake JNA do zadnjeg dana i nisam pisao o zivotu poslije JNA.
Kurbegoviću nije se samo na tebe odnosilo već i na druge,žao mi je što si tako završio.Temu sam odmah otvorio u kantini jer iako ti nije bilo lako ipak postoji jedan datum do kada je postojala prava JNA i imaš ga u pravilima foruma.Za mene je prestala postojati kad sam čekajući da odem kući počeli novopečeni podporučnici skidati Titove slike i stavljati grb Juge  No Zasad toliko jer sam o svojim zadnjim danima već pisao a ionako ne spadam po klasama(međuklasama) u niti jednu temu u Skoplju
ali mi je najdraža ona u kojoj se samo piše o našoj bivšoj kasarni,bez ljutnje jer nisi loš čovjek za razliku od padobranaca..

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime15.10.11 7:45

ja sam hteo da cujem neke stvari od Kurbegovica, ne zato da bih mi procao o ratu, TO ME NE ZANIMA, vec jednostavno poznajem tog coveka, poznavao sam te momke koji su bili zrtva celokupne situacije pa bili oni sa jedne ili sa druge strane. Ovaj forum je ipak sjajna stvar i eto koliko je ljudi povezao, pa neka na tome i ostane.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime16.10.11 20:13

Jegulja (citat):
E Kurbegovicu, Kurbegovicu, trebalo ti je 20 godina da priznas da si nam ti razjebao civilke. Nije mi krivo sto mi je civilka razjebana, vec zato sto mi je tad nestao sat, a sve sam vas pitao da neko nije video ili pozajmio, znaci ipak si bio ti. E bas lepo. Ha ha, sad mi dodje smesno, ali sta smo mogli kad si ti bio desetar. Znas kad je to bilo, u septembru 91, negde pred kraj meseca. Jelen pivo znam ko je bio Jakovljevic bezbednjak, on je iz mojih krajeva, i znam da je imao rodjaka nekog, ali neznam u kojoj je jedinici bio.
Nisu to bile vase jer vase civilke su ostale u kasarni. Ove su bile spakovane za povrat kuci, u vrece i napisane adrese. Tako se to nekad radilo.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime16.10.11 20:26

Po tebi Matrix ja bih trebao pisati kako sam posle JNA dobio prekomandu. Ne kapiram al' ajd da ne sirimo.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime16.10.11 20:49

Kurke aj lebati sad mi pricaj o tome, pa bile su bele vrece sa snjirovima na drugom spratu, odmah iznad nasih spavaona(bila posebna spavaona sa metalnim sipkama na kojima su bile okacene te vrece). Pa valjda su bile nase, nisu bili vanzemaljci. Znam i kad ste razjebali sve vrece, bila je nasa klasa septembar 91 (znaci nasa klasa), i nama ste uzeli civilke da se zezate. Da ne duzim vise.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime16.10.11 23:11

miha (citat):
Bacvanski je u Novom Sadu video sam se par puta sa njim. U pocetku se postavio malo prepotentno ali je kasnije ipak ukapirao gde je i sta je. On je dosao iz Sarajeva pa je pokusao da se nametne, sto zapravo nije proslo. Njega je kao i ostale dosta Mikanovic terorisao, to dobro znam. Vidi nije svako rodjen za vojnika, kao sto je Saric zalutao kao desetar, a ima ih jos po koji. Ne mogu da se setim koji si bio vod Kurbegovicu kad si dosao u 3615.
Bio sam u tvom vodu. 1 vod.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime16.10.11 23:18

Jegulja (citat):
Kurke aj lebati sad mi pricaj o tome, pa bile su bele vrece sa snjirovima na drugom spratu, odmah iznad nasih spavaona(bila posebna spavaona sa metalnim sipkama na kojima su bile okacene te vrece). Pa valjda su bile nase, nisu bili vanzemaljci. Znam i kad ste razjebali sve vrece, bila je nasa klasa septembar 91 (znaci nasa klasa), i nama ste uzeli civilke da se zezate. Da ne duzim vise.
Ma nije ovo je bila mala prostorija gdje su se drzale plahte i nisu bile okacene nego naslagane na pod. To bi se kasnije odvezlo na postu i vratilo kuci. Znaci prvo bi mogli roditelji primjetiti da nesto nije OK sa gardarobom jer vojnik od momenta kad spakuje civilku vise nema sanse da dodje do nje dok ne ode kuci.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime17.10.11 7:16

Da li se secas ko je bio jos pored mene i Dabca komandir voda, i to prvog. Mislim da je imao cin mladjeg vodnika, nisam siguran, i milsim da je bio junska klasa. Da li je covek bio iz Hrvatske ili Bosne ne mogu da se setim, ali je bio ok momak. Da li se secas desetara Marjanovica, desetara Blagojevica, desetara Jovanovica oni su bili martovci. Ovaj Jovanovic je retko los covek on je bio u prekomandi pa se vratio u  nas vod negde u februaru mesecu.
Predpostavio sam da si bio u prvom vodu, ali nisam bio siguran. Jer si imao neku vezu vezano za kurs ili smo te ja i Dabac predlozili. Ko je nakon sto smo se ja i Dabac skinuli postao zamenik komandira voda, Branko, Lekic ili ti.

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime17.10.11 9:03

Kurke (citat):
Po tebi Matrix ja bih trebao pisati kako sam posle JNA dobio prekomandu. Ne kapiram al' ajd da ne sirimo.
Raspad Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, skraćeno raspad Jugoslavije, zajednički je naziv za niz vojnih i političkih događaja koji su kao rezultat imali prestanak postojanja Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, odnosno stvaranje nezavisnih država na njenom dotadašnjem teritoriju.
Postoje različiti datumi koji se vode kao početak raspada Jugoslavije, ali se kao naćešći datum uzima smrt Josipa Broza Tita 4.5. 1980. godine, dok SFRJ formalno prestaje postojati 27.4. 1992 kada Srbija i Crna Gora proglašavaju nastanak Savezne republike Jugoslavije.
OVAKO SLUZBENO PISE samo sam kopiro da nebude zabune
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime17.10.11 9:09

Pisem sta se desavalo posle 27.4.1992. jer sam jos bio u vojsci.JNA menja ime u JA a drugovi oficiri postaju gospoda oficiri.Ovo pisem samo informativno da se zna
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime17.10.11 9:18

miha (citat):
Da li se secas ko je bio jos pored mene i Dabca komandir voda, i to prvog. Mislim da je imao cin mladjeg vodnika, nisam siguran, i milsim da je bio junska klasa. Da li je covek bio iz Hrvatske ili Bosne ne mogu da se setim, ali je bio ok momak. Da li se secas desetara Marjanovica, desetara Blagojevica, desetara Jovanovica oni su bili martovci. Ovaj Jovanovic je retko los covek on je bio u prekomandi pa se vratio u  nas vod negde u februaru mesecu.
Predpostavio sam da si bio u prvom vodu, ali nisam bio siguran. Jer si imao neku vezu vezano za kurs ili smo te ja i Dabac predlozili. Ko je nakon sto smo se ja i Dabac skinuli postao zamenik komandira voda, Branko, Lekic ili ti.
 
 Jeste bio iz Hrvatske i jeste dobio cin Ml Vod. Mislim da se zvao Miljenko Horvat, nisam siguran. Nisam imao nikakvu vezu za kurs. Sjecam se kad smo, dok sam bio guster, radili temu o eksplozivima i eksplozivnim sredstvima, da sam ja odrzao lekciju svima jer sam zavrsio rudarsku skolu i to mi je bilo u sklopu strucnog predmeta. Mislim da ste tada odlucili da me posaljete na kurs. Kad ste ti i Dabac otisli ja sam preuzeo prvo odjeljenje i postao zamjenik K-dira 1 voda. Posle me je ubijalo kucanje podsjetnika za izvodjenje nastave.

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime17.10.11 10:18

Ja mislim da je imao neko dugo prezime, ali je tacno da je bio i Miljenko Horvat mada mislim da nije on bio taj. Dobar je momak bio ovaj lik, nizeg rasta, i znam da je bio julska klasa. U principu je Prcko trazio od nas da predlozimo ljude za kurs. Gledao sam uvek da to budu dobri ljudi,  i kada bi nekog predlozili uvek smo ih pitali da li su za kurs ili ne. Lekica sam ostavio zato sto mi je zemljak i naravno pogresio sam. Cuo sam dosta loseg o njegovom ophodjenju prema vojsci. Mislim da je jednom cinimi se julsku kllasu isterao iz spavaone i jedan po jedan su ulazili da se rvaju sa njim u spavaoni. Naravno da sam popizdeo kada sam to video i bukvalno sam ga postrojavao pred vojskom. Naravno covek je popio, pa mu doslo da maltretira ljude. Vidovic Branko mi je delovao korektno, i nisam cuo o njemu nista lose, mada znam da su se on i Lekic nesto pokacili i da nisu u dobrim odnosima. Vidi svi smo mi kucali te podsetnike, pripreme za cas, to je bio najgori deo price, stalno priprema i tome slicno.

Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 8/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: