FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next
AutorPoruka
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: lol   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime02.10.11 13:37

Kurbegovicu, meni ste bili desetar, iz vase cete sam otisao na kurs, i tamo sam ostao. Tibora se odlicno secem, i ostao mi je u lepom secanju. A dali se neko od vas seca lika iz Madjarske, koji nije imao nikakve veze ss Jugom i dosao da sluzi nasu vojsku. Zvao se Bencik Snador 3 meseca smo ga ucili da progovori naski. Pozdrav za sve d Paje Jegulje,
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime02.10.11 13:53

Koja si ti klasa Jegulja? Tesko mi je se sjetiti tek tako, mnogo vas je dolazilo a i ja sam kasnije otisao u Knin pa mi je taj dio sluzenja JNa zasjenio ovaj Skopski dio.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime02.10.11 19:16

Secas se mene sigurno. S tobom sam non-stop bio u kontaktu dok niste otisli u Knin. Klasa sam septembar 91, bio sam kod tebe u vodu. Klasa gde su bili Kantar, Tivadar Morton, Prgomet Dragan. Posle sam otisao kod Betona, i tamo ostao kao cata do kraja roka. Znas me sigurno.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime02.10.11 23:25

Jegulja (citat):
Secas se mene sigurno. S tobom sam non-stop bio u kontaktu dok niste otisli u Knin. Klasa sam septembar 91, bio sam kod tebe u vodu. Klasa gde su bili Kantar, Tivadar Morton, Prgomet Dragan. Posle sam otisao kod Betona, i tamo ostao kao cata do kraja roka. Znas me sigurno.
Ima li te na nekoj slici ovdje?
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 7:55

Pozdrav za Kurbegovica. Ne mogu  da se setim coveka kojeg si ti zamenio. Znam da je bio iz Hrvatske i da je bio dobar momak, on ja zapravo bio zamenik komandira voda koga sam ja posle zamenio. Tacno je da je prvi vod bio daleko najbolji i to u svakom smilsu, a iskreno gledano i ja i Dabac i ostali koji su bili u prvom vodu su bili dosta korektni u svakom smislu, bar do onog perioda dok sam ja bio u Skoplju. Nemam nikakav kontakt sa Dabcom, a iskreno pokusavam coveka da nadjem godinama. Imas li koju slik da postavis iz tog perioda, cii mi se da svaka sika ostavlja najaci utisak na sve te dane.
Gde si i cime se bavis, imas li kontakt sa nekim od ljudi iz tih dana.

Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 10:12

miha (citat):
Pozdrav za Kurbegovica. Ne mogu  da se setim coveka kojeg si ti zamenio. Znam da je bio iz Hrvatske i da je bio dobar momak, on ja zapravo bio zamenik komandira voda koga sam ja posle zamenio. [b]c
 
Pozdrav i tebi Miha!
Mislim da se zvao Horvat Miljenko!? On je kasnije prvi dobio cin Ml Vodnika koliko se sjecam. I znacku primjeran vojnik,mislim. Ja sam kasnije igrom slucaja otisao u Knin pa sam tamo pogubio slike obzirom da sam samo prvih 10 dana bio u kasarni a ostatak i 3 mj produzetka na terenu. (jebo slike trebalo je cuvati glavu)
Bavim se prevozom, imam svoj sleper i ovo vecinom pisem sa laptopa dok pravim pauze i dok cekam po carinama. Prije 3 godine sam preselio u Podgoricu iz Pljevalja. Imam sina od 14 god i cerkicu 10, i zenu naravno. Smile

Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 10:56

Kako sam ja otisao u prekomandu u Knin.
Poslije obuke nekoliko vojnika martovske klase poslali su u otkomandu negdje u Makedoniji. Tek sto je dosla septembarska klasa njih su vretili u cetu i rekli im da idu za Knin. Postroio ih Prcko i saopstio im to, Pitao je ima li neko da je hranilac porodice i da ne zeli ici i par njih je iznijelo neke razloge i nisu ih poslali. Par njih je sjutradan nestalo iz kasarne i tako je ostalo njih 12,cekali su da se formira konvoj i bili su nekoliko dana bez ikakvih zaduzenja.
Jednog dana ih je vidio Prcko,onako pokunjene, na pisti i poceo im pricati pricu kako se drzava mora braniti i tome slicna sranja Kad je vidio da ta prica ne prolazi upitao ih je dali bi voljeli da ide i neko od komandira sa njima nasta su oni rekli da bi i da bi najvise voljeli da to budem ja Sad .
Ja sam bio sa septembarskom klasom u sali dok je pukovnig drzao svoj nebrojeno puta ponovljeni govor, koji smo i mi vec bili naucili napamet, usao je dezurni i rekao mi da me Prcko nesto zove. Pitao sam ga zasto al' on nije znao da mi kaze. Sreo sam se sa Prckom ispred paviljona i posle uobicajenog pozdrava on mi je rekao da su vojnici izrazili zelju da i ja idem sa njima i da ja mogu da odlucim hocu li ili ne,da razmislim dobro i da mu sjutra javim.Ja sam bio zatecen. Znajuci da nisu poslali one martovce koji nisu zeljeli, smjeli ili sta vec, znao sam da nece ni mene poslati ako ja kazem da necu. Ali sam isto tako znao da u tom slucaju necu ostati ni u ceti i da ce mi naci najgoru mogucu prekomandu. Sve sam to sabrao u glavi dok je on jos pricao nesto sto ja iskreno nisam ni slusao vise ni cuo i rekao mu nesto u smislu da su to i moji vojnici i ako im je to zelja onda je i meni cast da podjem sa njima.Tada sam na Prcku vidio tako zadovoljstvo kao da je dobio 2 cina odjednom. Rekao mi je da podjem tamo na pistu do njih i da popricam sa njima . I tako ja zavrsih sa 12 zigosanih .


Ps. Ipak kad se prisjetim mislim da su vojnici bili klasa Maj jer znam da sam im bio komandir a martovcima nisam mogao biti jer sam ja bio na kursu kad je Mart bio na obuci.



Kurke: komentar modifikovan dana: 04.10.11 10:38; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Pojasnjenje   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 11:38

Posto ovo vjerovatno citaju i momci iz Hrvatske koji su bili sa nama na odsluzenju zelim da pojasnim nesto.
Posto se iz ove moje poslednje price moze zakljuciti da sam ja na neki nacin dobrovoljno otisao u Knin zelim da kazem da ja nisam pristao da idem sa tim momcima jer sam mrzio Hrvate, mada su tadasnja sredstva informisala dosta radila na tome. Jednostavno to su bili vojnici kojima sam ja bio komandir dok su bili na obuci i ako su oni trazili da idem sa njima onda bi bilo idiotski da ih ja ostavim. Da bi bio uspjesan komandir moras zaraditi respekt kod vojnika, da bi zaradio respekt moras postupati ljudski i kad kaznjavas i kad nagradjujes, To sam ja naucio od Mihe i Dabca a oni vjerovatno od svojih komandira i zato je taj prvi vod uvijek bio najbolji.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 19:41

Kurke ja sam na ovoj slici u donjem redu prvi sa leva. Znas me sigurno, jer sam ja bio u sali kada te Prcko odveo na razgovor. Kada si otisao , mnogima je bilo krivo, jer si bio extra prema nama (ovo pisem iskreno, jer si svima ostao i lepom secanju). Isto to sam i Mihi rekao jer je bio legenda. A taj treci je bio Horvat Miljenko, on se vratio sa kursa i zamenio vas. Drago mi je da se ovako lepo prisecamo nekih lepih trenutaka koje smo zajedno proveli.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 19:47

Netko mi obrisa post, zašto ako smijem pitati....??????
jesam li iznio nešto uvredljivo, ili neistinu....????
ja se ničeg ne stidim svoj dug kao vojnik odradio sam časno i pošteno i u JNA ali i kasnije dok je počeo rat,kao pripadnik MUP- i HV.
...zato molim poštovane modove ne brišite nešto što ničim ama baš ničim ne vrijeđa nikog, čak štoviše....
jer svaki moralan vojnik nema se čega stidjeti kako u ratu tako i kasnije, a ja to jesam i vjerujem i velika večina članova ovog sajta, i baš zato smo tu da razmijenimo sve i uspomene koje su dio naše povijesti, a povijest je prošlost koja se više ne može ispraviti niti promjeniti, pa ne vidim razloga da to netko čini!!!
ukoliko nastavite brisati postove sa sadržajem koji iznose činjenice kao što ja iznesoh da ne mrzim nikog tko je kao vojnik pucao po meni, ili bio na suprotnoj strani ili kao vojnik ili kao dragovoljac i da ne smatram grijehom ako se našao zbog svojeg moralnoga ili nacionalnog ili inog opredjeljenja na drugoj strani, pa mi smo bili samo vojnici i to je bila naša i dužnost i čast i obveza ......!!!....onda vam ovaj forum nema smisla, mi smo bili dio jednog vremena i po nama se ista povijest piše, zar je zločin braniti svoje ideale, zar za ideale ginu samo budale, ako je tako onda gospodo draga lijepi pozdrav svima, doista se nema razloga pisati tu!!!

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 20:05

Gringo, ja sam ti izbriso poruku, jer je nastavak na nju debelo bio van teme foruma. Svi smo mi časno i pošteno (manje - više) odradili JNA, zato i jesmo ovdje. Tko je i što dalje služio, nije tema foruma, jer obično dobije nastavak kao što je dobila tvoja poruka, zato molim držanje teme foruma, inače lete crveni kartoni (kao što si mogao primjetiti).
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 20:25

dobro se secam Horvatek Miljenka, ali on  nije bio u  I  vodu,  cak se  ne secam  da je bio  u  nasoj  ceti. On je kao i  ja  dobio znacku primernog vojnika,  ali  nisam  siguran  da li je bio na kursu   ili  u  pekarskom vodu.
U vreme kada  se sve  zakuvavalo u Sloveniji ja  sam  bio  u  slicnoj  situaciji,  ali moram  da kazem da su  momci  koji  su  bili  iz Hrvatske prvi istupili  iz  stroja  i prihvatli opciju da idu u Sloveniju kao zamena za mladu  vojsku. Osecaj  vojnika i  druga  u vojsci je cinimi se uticao na  to. Ja sam ceo vojni rok proveo  sa vecinom momaka iz  Hrvatske,  i sa  svima sa imao jako korektan  odnos, cak sam i  nekima pomogao da  se  vrate  kuci.

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 20:28

Nisam čitao pa ne znam ali ako je izazvao negativne konotacija, želim vidjeti iste, pa sam izlazim...LP!
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 20:32

Zašto bi izlazio, zbog konotacija i njihovih nevažnih autora? Konotacije su maknute i sankcionirane. Držimo se pravila foruma i sve će biti OK.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 20:34

Bilo je to vreme pravog prijateljstva. politika me ne interesuje, i ona je bila najveci krivac. Te drugove sto sam imao iz Hrvatske i dalje ih cenim i postujem istom merom. Mene ratovi ne interesuju. Gringo prijatelju mislim da je i to tvoje misljenje
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 21:27

Zato sam i napisao da nas je politika stavila u kontekst vremena i vihora rata i da smo i tamo bili samo vojnici što nam je bila obveza, i baš zato sam napisao da ne mrzim ni one koji su pucali po meni jer smo bili na suprotnim stranama, a to je u ratu normalno jer to je zapravo smisao rata, ako se rat može nazvati nečim smislenim...uopće...?? , i baš zato me zanima zašto se to brisalo kad i sad iznosim isto....?
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 21:30

Na naposljetku ja sam bio u obrani svoje Domovine od početka i ostao sam moralan bez grižnje savjesti, odradio sam svoju vojnički zadaću sukladno svim vojničkim i međunarodnim normama, kao i oni ročnici koji su se zatekli na služenju u JNA tijekom te transformacije!!!
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 21:31

Jegulja (citat):
Kurke ja sam na ovoj slici u donjem redu prvi sa leva. Znas me sigurno, jer sam ja bio u sali kada te Prcko odveo na razgovor. Kada si otisao , mnogima je bilo krivo, jer si bio extra prema nama (ovo pisem iskreno, jer si svima ostao i lepom secanju). Isto to sam i Mihi rekao jer je bio legenda. A taj treci je bio Horvat Miljenko, on se vratio sa kursa i zamenio vas. Drago mi je da se ovako lepo prisecamo nekih lepih trenutaka koje smo zajedno proveli.
Cek da nadjem sliku ostani on!
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 21:35

Gringo (citat):
Zato sam i napisao da nas je politika stavila u kontekst vremena i vihora rata i da smo i tamo bili samo vojnici što nam je bila obveza, i baš zato sam napisao da ne mrzim ni one koji su pucali po meni jer smo bili na suprotnim stranama, a to je u ratu normalno jer to je zapravo smisao rata, ako se rat može nazvati nečim smislenim...uopće...?? , i baš zato me zanima zašto se to brisalo kad i sad iznosim isto....?
Svi smo mi bili dio toga konteksta, ali time se ne bavimo ovdje. Gringo, nastavak na tvoj odgovor je bio blesav, a budalama ne treba puno. Zato je i izbrisano, i za mene je to završena stvar. Pustimo ružne stvari, ovdje smo da se sjetimo dana u vojsci i to je i cilj ovoga foruma. Događaji nakon toga nisu tema ovoga foruma!
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 21:52

Gringo da ja tebi kazem nesto kao neko sa druge strane. Vojnici ne odlucuju o ratu i o miru, da smo mi odlucivali vjerovatno bi bio mir. Ja sam prije par mjeseci nasao u PG u restoranu u Cerinskom terminalu tipa iz Sibenika, i posto sam predpostavio da smo slicnog godista pitam ga jesi ucestvovao u ratu, i on kaze jeste. Ja ga pitam gdje i on kaze da je bio u Unesicu.Kazem mu "bio sam i ja" a on me gleda zacudjeno, "ali sa druge strane" i on zove konobaricu i govori daj pice evo mi ratnog druga. Smile Dva sata smo pricali o dogadjajima tamo i nevjerovatan je osjecaj cuti o desavanjima sa druge strane o istom dogadjaju.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 22:23

EE Miha ko je smislio onu foru za glancanje hodnika sa bijelom pastom za cipele? Smile Sjecam se jednom da Je Mate Gulin odletio na dupe sa vrha do na dno stepenica kad smo namazali stepeniste kremom za cipele! Sjecas se kad smo se ubili od bambusa u onom prirucnom magacinu posle zavrsetka nocnog gadjanja, mislim da je na gadjanju bila julska klasa.


Kurke: komentar modifikovan dana: 03.10.11 22:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 22:25

E svasta, ja kao cekam da Kurke napise nesto, posto rece da budem on-line, on pise drugima. Nema veze. Ionako niko nezna septembarce, pozdrav.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 22:27

Jegulja (citat):
E svasta, ja kao cekam da Kurke napise nesto, posto rece da budem on-line, on pise drugima. Nema veze. Ionako niko nezna septembarce, pozdrav.
pa i ti si se usutio. Smile
Izvini!  Jel ova slika sa kursa?
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime03.10.11 22:36

Pa ja sam krajem septembtra otisao u Knin, tako da nisam mnogo bio sa vama. Iskreno u pravom sjecanju mi je samo ostao jedan momak iz Kolasina .Ubijao sam se da ga naucim Strojeve radnje al nije bilo pomoci.
Sjecam se da smo se uvece pred moj odlazak iskupili u spavaoni i da smo pricali o svemu. Ne sjecam se cak ni ko su bila druga dvojica komandira tada u prvom vodu. Jegulja izvini al' ja sam ucestvovao u 3 rata i neka druga sjecanja prevladavaju.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 7:24

Ma secam se te price, mada ja nisam bio prisutan kada se to dogodilo, a to za pastu ma to je Prcko forsirao. Ja sam cinimi se mozda jedina osoba koji ga je nazvao Prcko, i posle toga spremna prekomanda, gde me je Maros spasao, pa sam tako ostao u Skoplju. Inace Maros je poprilicno bio korektan oficir, bio je stalno u sukobu sa Prckom, toga se dobro secam.
Ti si Kurbegovicu nakon sto smo se ja i Dabac skinuli ostao u ceti sa Lekicem i Vidovicem, i prvom vodu, u drugom vodu je bio Saric i ostalih se nesecam, a u trecem je bio Djuric iz Arandjelovca takodje se nescam ostalih. Mislim lika se sigurno secam ali imena sam zaboravio. Imas li kontakta sa tim ljudima. Ja sam u kontaktu sa Sinisom koji zivi u Austriji, Martinovica -cate kod Mikanovica iz Ivanjice, secas li se onog staze Bacvanskog on je u Novom Sadu. Uspeo sam neke ljude da badjem na netu, ali nisam uspostavio nikakv kontakt. Eto pokusavam Dabca da nadjem snjim sam sve vreme bio u Skoplju, bukvalno od prvog do poslednjeg dana. Ako saznas nesto o tom momku javi , cisto da znam za je ok itd.

Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 9:22

U trecem vodu je bio i tvoj prezimenjak iz Loznice. On je dosao na kurs iz Leskovca,bio je moja klasa. Mislim da ga previse bilo strah oficira. Jednom kad sam bio dezurni uvece su u trecoj spavaoni ostali do kasno Vucko Mate ,Djuric i jos neki stari vojnici i pili, Ja sam ih vidio u cosku spavaone al' nisam obracao paznju na to. Ujutru kad je dolazio Prcko cekao sam ga ja kao dezurni i starjesine spavaona ispred spavaona. Mihajlovic je bio starjesina spavaone. Ja sam predao raport Prcku i nisam prijavio nikakav problem za vrijeme njegovog odsustva. On je posao u trecu spavaonu i nasao nekoliko zamjerki Mihajlovicu, ovaj da bi se opravdao kaze kako su kod njega vojnici do kasno pili u spavaoni i da nije mogao da sredi sve kako treba.. Prcko se okrene prema meni i kaze za 5 minuta u kancelariju na raport. Peglao me je sat vremena sto nisam prijavio da su vojnici pili. Mihajlovic je tu ispao prava picka.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 10:01

Kurke (citat):
Gringo da ja tebi kazem nesto kao neko sa druge strane. Vojnici ne odlucuju o ratu i o miru, da smo mi odlucivali vjerovatno bi bio mir. Ja sam prije par mjeseci nasao u PG u restoranu u Cerinskom terminalu tipa iz Sibenika, i posto sam predpostavio da smo slicnog godista pitam ga jesi ucestvovao u ratu, i on kaze jeste. Ja ga pitam gdje i on kaze da je bio u Unesicu.Kazem mu "bio sam i ja" a on me gleda zacudjeno, "ali sa druge strane" i on zove konobaricu i govori daj pice evo mi ratnog druga. Smile Dva sata smo pricali o dogadjajima tamo i nevjerovatan je osjecaj cuti o desavanjima sa druge strane o istom dogadjaju.
To sam i ja napisao možda malo drugačije ako ste pažljivo pročitali,....ipak smo bili vojnici i nemamo se čega stidjeti!!!
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 10:16

Bacvanski je bio prdez pravi kad je tek dosao. Nije nikog zajebavao ali stalno je potencirao svoju SRO. Jedne prilike kad smo bili na poligonu on se skinuo da se sunca dok je vojska trenirala "Odjeljenje u napadu". Jednog gustera zaduzio da bude pozarni i da javi ako Beton naidje i ovaj ga ispali, uhvati ga Mikanovic golog do pojasa. Smile Tada je valjda ukapirao da nije pametno zajebavati se sa voskom.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 10:23

Ako se dobro secam taj desetar je imao brata koji je bio ko pukovnika Gojka Momcilovica. Cimi mi se da su bili iz Loznice. Taj momak sto je bio kod pukovnika je valjda imao neki zdravstveni problem, pa su ga prebacili kod Momcilovica da ne bi isao kuci i da ne bi bracu razdvajali.
Ma Bacvanski se u pocetku malo prepotentno postavio, kasnije je malo oladio, ali je imao tu crtu. Vremenom smo bili ok, videli smo se par puta,posto on ima neke rodjake u Mladenovcu pa smo se tako i videli.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 10:30

Gringo ti si bio klasa jul!? U kom si vodu bio?
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 10:42

miha (citat):
Ako se dobro secam taj desetar je imao brata koji je bio ko pukovnika Gojka Momcilovica. Cimi mi se da su bili iz Loznice. Taj momak sto je bio kod pukovnika je valjda imao neki zdravstveni problem, pa su ga prebacili kod Momcilovica da ne bi isao kuci i da ne bi bracu razdvajali.
Ma Bacvanski se u pocetku malo prepotentno postavio, kasnije je malo oladio, ali je imao tu crtu. Vremenom smo bili ok, videli smo se par puta,posto on ima neke rodjake u Mladenovcu pa smo se tako i videli.

Tacno tako. Brat mu je kuvao kafe u komandi i bio je 5 puta bolji lik od Komandira Mihajlovica.
Miha posalji mi zahtjev na FB ja te nmgu naci jer tamo ima masa Mihajlovic Dejana Smile
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 12:32

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Jos jednom moj vod, mozda se neko nade da je bio bas u ovom vodu

Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 12:35

Gringo, ako si bio julska klasa onda si moja klasa. U kojem si vodu bio. Takode me interesuje kako se je zvao onaj cata visok momak sto je svako juto citao neke informacije
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 13:11

Neverovatno koliko ljudi mi je poznato sa ove slike. Drugi vod, desetar Sinisa iz Leskovac, Saric iz Beograda, a ostali su u to vreme mladi vojnici.
Taj momak sto je citao dnevnu zapovest je iz Krusevca i bio je novembarac 90 ako na njega mislis.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 16:20

Imena mu se ne sjecam, znam onako visok je bio malo krupniji, i cinimi se da je nosio cin desetara, onako prijatna osoba. Bas mi je drago da je ovaj forum bas lijepo zazivio, a najdraze mi je sto je bas ova stana na kojoj smo mi sada imala najbolji odaziv. To je dokaz da je Skoplje ostavilo poseban utisak na nas svija.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: pozdrav   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime04.10.11 19:02

E ovako mi izgleda ovaj forum, tj. mnogo smesno
1. Znam Kurbegovica, bio desetar kod mene, klasa sam 91 septembar, oni otisli negde u oktobru valjda u Hrvatsku, ali on se ne seca te klase, sto i nema veze
2. Znam Mihajlovic dejana Mihu, sto sam i napomenuo, ali on se ne seca nikoga iz klase 91, a bio je neko vreme sa nama
elem ili smo mi klasa septembar 91 vanzemaljci, ili ko zna u kojoj smo kasarni bili, ha ha ha, sto i nema neke veze, imam dosta slika i tog perioda,
ali nema potrebe vise objavljivati, vidimo se i sretno svima
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime05.10.11 7:32

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime05.10.11 7:48

Nazalost nisam isekao sliku kada sam je skenirao nego je slika stvarno takva. Ovo su momci cinimi se majske ili julske klase ne mogu tacno da se setim. Ja se iskreno sa ove slike dosta momaka secam naravno po liku, imana su zaboravljena.
Kao komandir sam za vreme vojnog roka imao 5 klasa ukjlucujuci i septembarce 91 koje sam zakacio jer sam imao produzetak vojnog roka zbog tadasnje situacije. S obzirom da sam tada bio pred skidanjem nisam ni radio sa septembarcima 91, to su zapravo radili ostali komadiri, osim Dabca koji je bio septembarac 90.  Pa ocigldno je da ne mogu ni teb jegulja da se setim, mada kazem svi sa one slike su mi poznati, ali sam kratko vreme proveo sa vama pa tako i nismo mogli bolje da se upoznamo.
 
Pozdrav za momke sa ove slike

Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime05.10.11 13:24

dobra ti slika Miha, 70% ljudi odavde ,ogu da ti navedem imenom. ali meni se cini, znaci cini mi se da je ovo klasa sep. zato sto je u prvom redu treci sa leva Bencik Snador, taj Madjar koga smo ucili da prica srpski. Na kraju je Lekic razvodnik, pomesane su mi misli, ovaj sa naocarima u sredini prvog reda je bio samnom na kursu od novembra do januara, ispod njega je Selimi, mnogo likova mogu da navedem imenom i prezimenom.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime05.10.11 13:36

ne nije sigurno septembarska klasa u to sam 100% siguran. Lekic je ovde bio razvodnik, a posto je on bio martovac onda je ovo slika sigurno klase jul 91. Ja se stvarno ne secam imane ali sve ovo momke po liku znam. Ovo mi je nazalost jedna od poslednjih slika iz Skopja sa cetom, tako ako neko ima neku grupnu u ovom smislu neka postavi.
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime05.10.11 19:22

Jegulja (citat):
E ovako mi izgleda ovaj forum, tj. mnogo smesno
1. Znam Kurbegovica, bio desetar kod mene, klasa sam 91 septembar, oni otisli negde u oktobru valjda u Hrvatsku, ali on se ne seca te klase, sto i nema veze
2. Znam Mihajlovic dejana Mihu, sto sam i napomenuo, ali on se ne seca nikoga iz klase 91, a bio je neko vreme sa nama
elem ili smo mi klasa septembar 91 vanzemaljci, ili ko zna u kojoj smo kasarni bili, ha ha ha, sto i nema neke veze, imam dosta slika i tog perioda,
ali nema potrebe vise objavljivati, vidimo se i sretno svima
 
Jegulja mi smo 28 septembra otisli u Hrvatsku, ako si bio u sali na Momcilovicevom predavanju kad me je Prcko zvao na razgovor oko odlaska znaci da si mozda tada imao 7-10 dana vojske . Ispravi me Miha ako grijesim!?
I brate nemoj da se ljutis na mene, kazem ti od tog dana ja sam ucestvovao u 3 rata i sve mi se stumbalo u glavi vezano za vojsku. Naravno da cu se sjecati Mihe jer smo proveli 9 mjeseci skupa ali klase su dolazile svako 2 mjeseca i nije lako to sve odrzati u sjecanju.

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime05.10.11 19:34

kukulje (citat):
Gringo, ako si bio julska klasa onda si moja klasa. U kojem si vodu bio. Takode me interesuje kako se je zvao onaj cata visok momak sto je svako juto citao neke informacije
Ma ja sam bio januarska 84 u štipu i Strumici a ne tu, samo sam se nadovezao na neke tekstove!!!
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime06.10.11 9:45

Kasarna -Kuzman Josifovski Pitu
Komadant kasarne- Ppuk Stojkovic Stanisa
zamenik komadanta-major Blagojevic Vidoje
bezbednjak-kapeten Jakovljevic
VP3615
komadant-puk Momcilovic Gojko
neznam cinove a bili su u komandi Ivan Spasojevic i Jovicevic Predrag
Iznad komande VP3615 nalazio se kurs za obuku komandira odeljenja ,ciji je komandir bio por. Mikanovic Milomir.    
       OSTALI NA KURSU U MESECU JULU
staza vodnik Bacvanski Dragan
kurur kod komadanta debeli Ljubo nesecam se prezimena
dva mladja vodnika jedan iz Jagodine zaboravio ime i Sladojevic Mario iz Splita
desetari ,Martinovic ,Badrljica Lazar
razvodnici -kafe kuvar Mihailovic i martovci Jovanovic i iz Cacka ja mislim da sre prezivao Radulovic
bio je jos i Mileusnic ali nesecam se sta je on bio

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime06.10.11 9:48

Varaju se svi koji misle da je Nurkovic bio najstariji vojnik u kasarni,najstariji je bio vozac komandanta kasarne Simic Miroslav tad je imao tacno 30godina
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime06.10.11 9:54

Miha ovi likova mora da se secas jer su bili tvoja klasa septembar1990.Kao prvi znaci vozac komadanta kasarne ,vozaca puk. Momcilovica Felber ja mislim da je Damir i Ahmetovic Nedzada sto je vozio onaj krs od kampanjole
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime06.10.11 9:57

Jegulja (citat):
E ovako mi izgleda ovaj forum, tj. mnogo smesno
1. Znam Kurbegovica, bio desetar kod mene, klasa sam 91 septembar, oni otisli negde u oktobru valjda u Hrvatsku, ali on se ne seca te klase, sto i nema veze
2. Znam Mihajlovic dejana Mihu, sto sam i napomenuo, ali on se ne seca nikoga iz klase 91, a bio je neko vreme sa nama
elem ili smo mi klasa septembar 91 vanzemaljci, ili ko zna u kojoj smo kasarni bili, ha ha ha, sto i nema neke veze, imam dosta slika i tog perioda,
ali nema potrebe vise objavljivati, vidimo se i sretno svima
Jegulja ovog lika sigurno znas jer je bio tvoja klasa ,a kasnije je prebacen u pozadinu i tamo jr radio u veseraju i kupatilu Markovic Dragan
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime06.10.11 10:03

Znate da je iza prijavnice bio veliki magacin indendanske opreme to jest odela i hrane pricalo se da je to glavni intendanski magacin za trecu armiju.Dosta puta sam bio u njemu i nesecam se tacno dal je bilo tri ili cetiri nivoa pod zemljom.Inace u njemu je se pakovao i SDO i dosta je intendanata to radilo,mozda neko i od vas
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime06.10.11 10:10

Kurbegovic secas se sigurno vozaca u tvojoj ceti Kovacevic Zeljka
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime06.10.11 10:13

Svi ste sigurno zapazili onog krupnog vozaca sto je vozio sa mini busom oficire na posao i kuci ,sad se nesecam dal se zvao Zdravko ili se prezivo Zdravkovic
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime06.10.11 10:14

Dok imam jos inspiracije na FB imate Mikanovica i Vjekoslava Arandjelovica samo da znate
Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 5/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: