FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji

Go down 
+99
bubimyr
Милорад Вукајловић
Darkog1970
Siniša Lolić
jale67
dragac4009il.
PORUCNIK
milašin
FranićD
Vilim
Barcic
mureZE
zokic1968
jani
nikola28
panteraSLO
šolly69
Delija 2
iskrenović
Said Alic
NebojsaB
kanazir1
amansio
krešimir-zg
acaFaca
drtesha
buraz
operator
Martinez
lacoš
LUPE44
ijo
miro81
slavonski brod
Peđoni69
pantera
ari gorozup
brzivod
Stanko1
Lojze
Gringo
Crni66
ćata 8365
oxygen
Chava
Vojnik Graničar
Mafija
Milovan
BYMESIC
SveJug
East&West
Bejzic
Alchajmer Demo
vargas
DejanDjergovic
Pero™
ZAGORAC
dinosaurus
besko
prsti
Bartimeus
raso
Shando
STAŽOBB
SemirG
janez123
marmih
dpuric
KOJOT
jimbriggs
Caki951
Stazio
missar
bvp
slaviček
stuvit
elchip
KAM
vesel2
alexandar
exBuco
Patrick
djurminas
harilo
memberX
Alen
miroslav
jancrom
apache
Zlaja71
goce karatosev
purger
frabrne
Bojan70
mgalic2
budopv
Rodic Zeljko
misha
mad-max
103 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
jancrom
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2010-12-24
M(j)esto Železniki, Slovenija

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime24.12.10 21:17

Zdravo,
 
bio sam u Peći od januara 1984 do februara 1985 - pešadinac, nišanđija na M53, 3. četa, mislim, da je kapetan bio Milan Nedić... zna li ko nešto o njemu?
 
Puno pozdrava iz Slovenije!
 
Jani

Na vrh Go down
miroslav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-06-14
M(j)esto Bor

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime14.06.11 21:34

Pozdrav svima,
kasarna Miladin Popović - Peć od jula 81 do avgusta 82, vozač u drugoj pešadijskoj četi, komandir čete poručnik Dragan Živanović (sada general u penziji), komandiri vodova poručnici Đorić i Pajtel.


miroslav: komentar modifikovan dana: 17.10.11 23:36; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime14.06.11 22:13

Pozdrav i tebi Miroslave!
Na vrh Go down
Alen
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-10-19

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime19.10.11 13:03

Priština 88/89 decembar inžinerija
Na vrh Go down
frabrne
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2010-06-19

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime31.12.11 21:24

jedna slika iz spavaone u Mitrovici. Četa tehničkog održavanja
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 

i još jedna sa straže u Svinjarama
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime15.02.12 16:26

frabrne (citat):
ja sam bio septembarac 88/89 i u mitrovici nije bilo tenkovske cete. bile su tri pjesadijske cete, had, mmbb , veza i pozadina a kasnije je iz pristine prebacena jedna ceta vojne policije te jedna ceta tenkova iz nisa . kasarna meto barjaktari u mitrovici je zajedno s kasarnom u peci ratomir mihajlovic- cuk sacinjavala 125 motoriziranu brigadu, u peci je bila smjestena tenkovska ceta t-34, izvidjaci, i nesto pjesadije. pod kasarnu su jos pripadala skladista u svinjarama i sipovu te radio relejni centar mokra gora,  dok je skladiste "stara stanica" i jos jedno cijeg se imena trenutno nemogu sjetiti (nalazilo se s desne strane kada se islo prema svinjarama) kao i remontni centar bile samostalne jedinice.
 
Bilo je to skladište municije, VP7796 Bair ako sam se dobro setio broja VP  Wink Bombardovano je 1999. godine od strane NATO alijanse.
Inače i ja sam bio septembarac 88/89 u Titovoj Mitrovici, komandir voda potporučnik Kučević Sinan, komandir čete kapetan Hajduković Dragan i komandant (...) kapetan prve klase Plavšić.

Zula ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
frabrne
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2010-06-19

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime15.02.12 21:36

sjecam se i kucekovica , malo tamnije puti i imao je bas ono vojnicku facu i uvijek ispeglan, dok mi je hajdukovic izgledao kao dobricina, nesto poput mojeg mehmedica, ako se ne varam u prvoj četi je bio i poručnik ognjenović on je isto bio ljudina. inace sam dosta dolazio u prvu četu jer sam imao trojicu zemljaka u njoj (eržen, kovač i majcan koji je kasnije bio vozač)
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime15.02.12 22:06

Jeste porucnik Ognjenovic, ovog Kovaca se secam kao kroz maglu. Kucevic je bio bas vojnicina, ko zna sta je bilo sa njim?! Danas izguglah u BG u jednoj firmi direktor sa njegovim imenom Smile
 
Ja sam kasnije otisao u prekomandu na Bair, a otuda i pesma: "duva neki ludi vetar ide vodnik Matanovic Petar" Smile
 
Da li se secas nekog Zoki Rapc(č)ana, on je bio odnekle iz Hrvatske, bio je (hm) mlađi vodnik, on se skinuo možda petnaestak ili mesec dana pošto smo mi došli?  Bio je kod mene u vodu i delovao je kao ok momak.

Na vrh Go down
frabrne
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2010-06-19

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime15.02.12 22:12

da je bio duze taj stažo mozda bih ga se sjecao ali u tih prvih nekoliko dana sam bio u šoku, na bairu je bio i brat od jednog mog klasica iz voda (karaman negdje iz okolice splita)
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime15.02.12 22:32

Nije bio taj Karaman na Bairu u to vreme, a ja se setih nekog VF kad sam video tvoj nik pa pomislih da nisi to ti?
Na vrh Go down
harilo
Gušter
Gušter
harilo


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-02-17
DOB : 63
M(j)esto Maglaj, BiH

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime17.02.12 9:38

Basketball
jancrom (citat):
Zdravo,

bio sam u Peći od januara 1984 do februara 1985 - pešadinac, nišanđija na M53, 3. četa, mislim, da je kapetan bio Milan Nedić... zna li ko nešto o njemu?

Puno pozdrava iz Slovenije!

Jani
 
Zdravo jani, i ja sam bio u Peći ali od oktobra 83 do maja 84 u 3 četi kod kapetana Nedić Milana kao stažo(vodnik).. Hajdar Lošić.  Da li se sjećaš imena .. k-dir 1 voda: poručnik ..., k-dir 2 voda: pporučnik ...., i ako se sjećaš još nekih imena vojnika

Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: mitrovica   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime17.02.12 21:14


poštovanje svima, septembar 88 t. mitrovica. pešadija, činimi se 2 četa por. mihailović k-dir. a vod sam dooobro zapamtio 1(vod za intervenciju). k-dir Kopanja Stevo. takođe u bledom sećanju ostali por. gvozdić,kučević. sećam se kad su krajem 88 počeli nemiri da je stigla neka ekipa,pretpostavljam iz niša v.p. da smo im oslobodili spavaonu a mi se nešto seljakali,tiskali s drugim ili trećim vodom.takođe su pristigli i jedan tenk i jedan o.transporter koliko me pamćenje služi. još pamtim poligone vaganica,šipolje doljane.. strelište na crnuši..sećam se i nekog terena bio mraz upm. u januaru sam hvala bogu otišao u prekomandu,pošto je tad bilo sve gore dole..
Na vrh Go down
frabrne
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2010-06-19

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime17.02.12 22:38

kučević je bio u prvoj četi , ova trojica su bila u drugoj (nisam siguran za kopanju) . druga četa je bila u istoj zgradi u kojoj i treca samo u prizemlju u drugoj četi su bila dva brata blizanca saulić stipan i ante iz tavankuta. kako smo koristili iste wc-e zapamtio sam ih zbog toga jer uvijek brijali jedan drugog a ako ga je kojim slučajem porezao onda je bila jurnjava i psovke u kojima su jedan drugome spominjali cijeli rod od matere na nize. teren je bio na krivolaku ali ja nisam isao jer sam se radije javio na strazu u svinjarama. jedan od desetar je bio moj zemljak kojeg i sad često viđam (zadnji put prije deset dana) glavica tihomir. kučević je izgleda svima ostao u sjećanju zbog face.
Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime18.02.12 11:14

poštovanje frabrne koja si klasa bio?1 nismo mi imali krivolak,pošto je situavija bila zategnuta već. teren smo počeli na šupkovcu.pa je pala neka kišetina ,napunila one bivake vodom .onda interveniso neko čini mi se plavšić pa su nas vratili u kasarnu.nakon nekoliko dana smo ponovo izašli negde gore na cnušu e gore je bio mraz upm tu smo na.... kasnije čini mi se da su naš vod ( 1. tj. vos za intervenciju) vratili u kasarnu a ostali bili još neko vreme gore. a kopanja ;plav otprilike 65god. dosta oštar grubljeg glasa,neko vreme nas je ostavio nekom staži a on bio na straži dal na svinjarama ili m.gori ne sećam se tačno a mislim baš svinjare tamo su išla mitraljeska odeljenja. pošto sam otišao 13.01.89 u prekomandu dopisivao sam se snekim klasićima koji su ostali kao desetari i čini mi se da je kopanja kasnije otišao u prištinu 52 bat.v.p. to se povlači po netu. a mislim i da je od voda za inter. kasnije takođe nastala v.p verovatno s gvozdićem. još malo detalja iz te 88: još su bili aktuelni šinjeli,a mi k+tj vod za int. pod uzbunom u vetrovkama.sećam se jutarnjih informiasnja ;plavšić i još neki politčki..čini mi dse neko mršav stariji jedan od njih nosio je škorpion.. pamtim i da su neke dvojica pijana u putu ud crnuše do kasarne pravili neko sranje po gradu..opšta frka bila.. u pozadini čini mi de bio kap ranitović.u had bačević mirko,preko puta kasarne beše neka škola,nemogu dokučim ko i šta je bila ona jedinica što je došla sa dosta vozila i pod rotacijom,imali su lepe zelene uniforme s nekim-pododelima,nisu bili baš prčljivi a i branili su nam kontakt s njima,znam da su impisma skupljali i slali iz matične kasarne,tad smo videli puno nove opreme oružja kod njih.. ima li ko još da ga služi pamćenje iz tog vremena.. pišite ljudi kolko kod da je bili "lepo vreme"

Na vrh Go down
frabrne
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2010-06-19

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime18.02.12 13:49

tvoja klasa sam bio samo treča četa, za ovaj prvi teren se sjecam i taj je bio po meni na crnuši, kako smo kopali jame za šatore tako ih je kiša odmah punila, a ona nekakva crvena ljepljiva zemlja u MP3, u kasarnu smo se vratili blatni od glave do pete na drugi nisam isao vec sam se javio za strazu u svinjarama gdje sam docekao i novu '89. cijeli vojni rok sam proveo u mitrovici samo sam otišao u pozadinu. kasnije je kasarna bila puna ko čaša, kako sam vec prije napisao da su došli tenkisti iz niša, vojna policija iz prišitne , rezervisti, ondašnja milicija , nesto specijalca iz surčina ( komandir im je bio tadašnji reprezentativac u judu ivan obadov)
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime18.02.12 13:58

@djurminas
Kad smo bili na terenu bilo je jako hladno i bila je zesca zima i sneg negde oko -13 kako su nam rekli, secam se da nam je jedan desetar zaspao i upao u vatru cheers a jedan momak koji je radio na agregatu iskopao neku rupu pored agregata i tu se bio otrovao od izduvnih gasova koji su napunili tu rupu gde je on bio. To je taj teren o kome ti pricas. Vaganica i Crnusa hvala ti za te toponime koje sam vec gotovo bio zaboravio Very Happy
Gde smo ono vezbali ceta u napadu i ceta u odbrani, tu se neprijatelj domogao moje lopate Very Happy

EDIT

Na tom terenu koji pominjete gde je bila kisa nisam bio jer sam vec tada bio na pojacanju straze na Bairu, kasnije su nas vratili pa sam zakacio ovaj drugi "snezni" teren.


Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime18.02.12 14:22

jeste,tog s agregatum i tog iz vatre se secam i ja. na vaganici smo ve#bali vatrene prepreke ,šta si rekao ko su bili oni što su došli jednu noc pod rotacijom,secas se da su parkirali vozilai ispred naše zgrade i imali stra#ara pored.a to da je kasarna kasnije bila puna to sam čuo i da se spavalo i po hangarima gor kod heliodroma..to blato što nisi mogao da isčekatkaš iz onih čojanih pantalona sam kleo godinama.jesi li zapazio da nije bilo ptica,vrabaca ,gugutki.. TREPČA!!! kad smo otiši u prekomandu za nas su rekli stigla četa cigana iz mitovice kolko smo  i sami bili crni od...sećas li se "incidenta" ona dva što su čuvali CRNUŠU" DOLAZILI PO HRANU U KASARNU PA CIRKA PA AJD DA IM MAJKU ŠI.. o tome se pričalo..velika frka bila.posle smo kopali rupe za bandere do crnuše ne bi li se gore struja dovela za stražu.A TEREN SMO POČELLI DOLE PA ZBOG TE VODE KOJU I TI POMINJEŠ POMERILI GORE I JEST DA SU NAM REKLI DA JE -13. ALI BILO JE MOŽDA I VIŠE ,MENI SU ČIZME OSTALE NEDALEKO OD VATRE I OPET ZALEDILE... A U SEPTEMBRU KAD SMO DOŠLI NA PISTI DRAGANA MIRKOVIĆ I MILO MOJE..DAN PO ZAKLETVI KUKU MOJE..KAKO BEŠE OZLOGAŠENA KAFANA ZVEZDA ČINI MISE MADA JA NISAM IMAO GRAD OD ZAKLETVE DO PREKOMANDE

Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime18.02.12 14:29

I na starom trgu je bila neka straža, znam da je bio problem kad je poledilo da im se doturi hrana.. jbt al je bila disciplina ,pozdravljao se i razvodnik ,godinama mi niko nije veovao,. a bojevih gađanja pun... mislim da smo mi ispucali preeko 1000met iz onih kalš.otovi!!
Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime18.02.12 14:45

I na starom trgu je bila neka straža, znam da je bio problem kad je poledilo da im se doturi hrana.. jbt al je bila disciplina ,pozdravljao se i razvodnik ,godinama mi niko nije veovao,. a bojevih gađanja pun... mislim da smo mi ispucali preeko 1000met iz onih kalš.otovi!!
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime18.02.12 15:48

Ne znam, ja sam isao u grad samo u Zvecan gde su bili Srbi. Jednom sam bio u hotelu gde sam pio votku i jeo cevape posto sam se vratio sa redovnog, gde me je sluzio konobar Albanac sada mi ne bi palo na pamet da ponovim takvo nesto Smile Posto sam ja bio na Bairu, secam se da sam dolazio posle prekomande par puta u kasarnu i jeste bila prepuna, a na ulazu u menzu su bila dva lika koja su cuvala ne znam sta sa crnim puskama. Jedan je imamo pusku crnu kao onu americku M16 a drugi Uzi ili sta vec i obojica su drzal prst na obaracu, a bili su takvi da nisi smeo da ih pogledas.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime18.02.12 17:51

Meni toga puno danas ne bi palo na pamet Exclamation
Jel tebi nešto znači ta moja konstatacija?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime19.02.12 1:22

Hteo sam reci da je u to vreme bilo prilicno opasno zalaziti u odredjene kafane i lokale, a gle cuda svi su bili albanski. Imali smo spisak kafana i lokala u koje smemo da idemo, koji su bili sigurni za vojsku i bilo je naredjenje cak se i pretilo zatvorom ako bi vojska isla u neke lokale koji su taksativno bili navedeni. Ne znam sta tu nije jasno to je opste poznata cinjenica svima koji su sluzili na Kosovu.
Ako sam nesvesno prekrsio pravilnik izvinjavam se, ali mogli ste i obrisati deo koji ne odgovara, a ne da mi krknete minus Sad
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Patrick


BROJ POSTOVA: : 564
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 52

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime19.02.12 23:11

memberX (citat):
Hteo sam reci da je u to vreme bilo prilicno opasno zalaziti u odredjene kafane i lokale, a gle cuda svi su bili albanski. Imali smo spisak kafana i lokala u koje smemo da idemo, koji su bili sigurni za vojsku i bilo je naredjenje cak se i pretilo zatvorom ako bi vojska isla u neke lokale koji su taksativno bili navedeni. Ne znam sta tu nije jasno to je opste poznata cinjenica svima koji su sluzili na Kosovu.

Iz mog iskustva u Gnjilanu ovo je uglavnom  istina.
Bilo je lokala u koje je strogo bio zabranjen pristup vojsci(da li su svi bili albanski to ne znam).
Na vrh Go down
exBuco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-02-20
DOB : 60
M(j)esto Sremska Mitrovica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: pozdrav svima kolko god vas ima   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 5:48

evo ukratko,

otišao u Kičevo u Aprilu 1984 i posle dva meseca obuke za vozača dobio prekomandu u kasarnu Meto Barjaktari u Kosovskoj(Titovoj)Mitrovici i to sam otišo u četu veze kod kapetana Pavlović Zdravka rodom iz Karlovca koliko me sećanje služi.
Poručnik je bio Čabarkapa Miloslav ili Milisav sad baš nemogu tačno da se setim i moj dragi "drug" vodnik Petrić Radosav koji je rođen isto kad i ja 3. Januara 1964, samo sa tom razlikom što je on visoki Crnogorac od skoro 2 metra a ja mali Lala(Sremac) od meter i žilet ali smo ipak bili jako dobri drugovi.
Vozio sam inače pored potreba za moje veziste i za potrebe cele kasarne, kao što je vožnja oficira u Prištinu, Peć, Đakovicu, prevoz hrane, prevoz napoja ili pomija za svinje u Svinjare itd.
Takođe sam davao dežurstvo na takozvanoj KPS ili na kapiji za ulaz i izlaz vozila što me je posebno privlačilo pošto su na tu kapiju izlazili i vojnici u grad radi sitnih navaki.
Naravno ja sam im otključavao kad su izlazili i ulazili a ta usluga je opet naravno nešto i koštala, nema džabe ni kod stare babe hehe.
Sve je zavisilo šta mi je trebalo, cigare, burek, pljeskavica, ćevapi, alkohol, stripovi, pisani romani, ukrštene reči itd.
Uglavnom ima puno toga ali najviše me interesuje ima li koga ko je u to vreme služio u Kosovskoj Mitrovici?

Pozdrav

Na vrh Go down
Rodic Zeljko
Džomba
Džomba



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 149
ČLAN OD: : 2009-05-30
DOB : 55
M(j)esto Kikinda

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 11:00

Pa da,a preko puta KPS-a skola srednja.Svi su se trazili za dežurstvo na KPS-u.
Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 13:40

što se tiče izlazaka u grad,čovek je u pravu . mislim da nam je na zadnjoj strani vojne knjižice i danas spisak nepoželjnih tj.zabranjenih mesta za vojsku a u prilog i ide i incident one dvojice o kojoj sm ranije pisao.. ljudi bili je gadno vreme-setite se da nismo imali "prenoćište" za zakletvu. a i kad smo stizali u Mitrovicu od železničke i autobuske smo imali naoružanu pretnju....
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 13:53

djurminas (citat):
što se tiče izlazaka u grad,čovek je u pravu . mislim da nam je na zadnjoj strani vojne knjižice i danas spisak nepoželjnih tj.zabranjenih mesta za vojsku a u prilog i ide i incident one dvojice o kojoj sm ranije pisao.. ljudi bili je gadno vreme-setite se da nismo imali "prenoćište" za zakletvu. a i kad smo stizali u Mitrovicu od železničke i autobuske smop imali naoružanu pretnju....

O kojoj godini se radi?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 14:21

septembar 88.znači jesen iste god.a kad smo mi otišli u prekomandu 13.01.89 kažu da je bilio i žežće to je ovde već neko pisao..
Na vrh Go down
exBuco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-02-20
DOB : 60
M(j)esto Sremska Mitrovica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 14:33

ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 14:37

Dakle očigledno se radi o godinama kada je lonac več dobrano počeo kuhat,i uglavnom komentari su od vas koji su služili 88-89.
Ima li neko tko može reći kako je bilo prije i da li je tih "zabrana" bilo prije?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 14:39

exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav

Pa jel bilo zabrana odlaska u lokale kao što se piše u postovima prije?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 17:14

Hm, ja sam svega jednom ili dva puta izasao redovno u grad. sve ostalo je bilo pod vanrednim stanjima uzbunama i tako to. prvi put sam isao iz kasrne u TM na pojacanje straze na Bair negde oko 28. novembra kada je dan drzavnosti Albanije i ostao sam tamo do terena (onog ledenog).
Kada sam se vratio u kasarnu sve stvari iz moje kasete su bile bacene na tavan a kaseta je bila prazna, navodno je neko naredio da kasete moraju biti prazne. Tada sam izgubio knjizicu dobrovoljnog davaoca krvi tj. nikada je nisam pronasao "na tavanu" gde je na gomili bilo razbacano nesto vojne opreme, poneki peskir i pidzama itsl.
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 17:24

purger (citat):
Dakle očigledno se radi o godinama kada je lonac več dobrano počeo kuhat,i uglavnom komentari su od vas koji su služili 88-89.
 
Da, te godine su bile demonstracije u Mitrovici, secam se da dok sam bio na strazi na Bairu (posto je to jedno uzvisenje do kojeg se stize pravo iz kasrne) kako su se cule demonstracije iz grada. Secam se i jednog helikoptera koji je nadleteo Mitrovicu i zaprasivao je kao da su u pitanju komarci, posle njega je iznad grada bio veliki crni oblak od dima.
Nekoliko minuta kasnije vetar je doneo te suzavce i do nas, svi su pobegli u strazaru a strazari su morali da stave zastitne maske kako bi se zastitili od suzavca.
 
Sta je od toga svega stiglo na radio televiziju i u novine ne znam.

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 17:36

Drago mi je da ova tema ide jednim normalnim tokom kažem to zato jer se bavi vremenom pravog postojanja JNA i moram priznat da me podatak "zabranjenih kafana" baš iznenadio još kad se takav podatak ili naredba upisivala u vojnu knjižicu nosi u sebi ono "nešto".
Mislite li da je u pitanju skidanje odgovornosti JNA?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 17:58

Definitivno SKIDANJE ODGOVORNOSTI........resice to neko posle nas, ili slicno.....Upravo primer koji moze da kaze mnogo.....
Ja cu malo slikovito, politiku na stranu .....ali istorijske cinjenice kazuju.....Problem koji je nastao jos pocetkom 20.veka, Kraljevina, Monarhija,SFRJ, Republika....jedna drugoj na poledjini upisivale ono sto su oficiri pisali pripadnicima JNA pri izlasku u grad.. Smile
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 18:08

Nisam mislio na povjesne činjenice.
Želio sam pitat što mislite o takvoj odluci da jednom mladiću zabranite odlazak u grad na točno definirana mjesta a odredit mu gdje točno može izaći,sve to mu čak napisati u vojnu knjižicu što bi onako zdravo seljački značilo:
Ajde ti sinko u grad imaš napismeno gdje ne smiješ a ako ostaneš bez glave imamo sve na pismeno Evil or Very Mad
Nije li to licemjerno Mad

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
exBuco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-02-20
DOB : 60
M(j)esto Sremska Mitrovica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 18:58

purger (citat):
exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav

Pa jel bilo zabrana odlaska u lokale kao što se piše u postovima prije?
 
zabranjeno nije bilo ali nije bilo preporučljivo i stvarno se retko dešavalo da vojska zalazi u albanske kafane i restorane a što se tiče vojne knjižice nikakve posebne naznake nije bilo barem ne kod mene i ne kod mojih drugova sa kojima sam služio!
 
pozdrav

Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 19:14

purger (citat):
Želio sam pitat što mislite o takvoj odluci da jednom mladiću zabranite odlazak u grad  na točno definirana  mjesta a odredit mu gdje točno može izaći,sve to mu čak napisati u vojnu knjižicu što bi onako zdravo seljački značilo:
Ajde ti sinko u grad imaš napismeno gdje ne smiješ a ako ostaneš bez glave imamo sve na pismeno  Evil or Very Mad
Nije li to licemjerno  Mad
 
Koliko se ja secam, meni je u knjizicu napisano: "zabranjeno kupanje na morima, rekama i jezerima" kad sam prvi i jedini put posao na redovno, zabrana kafana nije bila u knjizici. Usmeno nam je receno gde smemo da idemo gde ne smemo, ne bih se mogao zakleti ali mozda je postojao i nekakav spisak na papiru. Kako ja to kapiram to je bilo prvenstveno radi nase sigurnosti, a i smanjenje rizika od stradanja vojske. Ako je kome pisalo u vojnoj knjizici to je definitivno skidanje i odgovornosti ali kazem meni nije pisalo takvo sto.
 
Ne bih voleo da me opet krivo protumacis, ali za vreme proslave Nove godine ili dana Albanije tamo se pucalo iz svih mogucih oruzja, pistolj, puska, automatska puska, cuo se i šarac i tacno se znalo sa koje strane se puca i ko je pucao. Ovo ti mogu potvrditi  svi koji su te godine bili u Mitrovici.

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 19:33

Da jasno mi je i znam za te nemire.
Ali vidiš i sam koliko kontradiktornosti.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Patrick


BROJ POSTOVA: : 564
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 52

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 20:24

Ovaj grb tj. značka je sa kragne tadašnje savezne milicije(menjali smo se sa njima,oni nama grb mi njima petokraku sa srpom i čekićem).
Bili su smešteni u našem paviljonu na spratu iznad nas koji je inače pripadao mojoj bateriji.
Tako da su naš ceo divizion smestili na donji sprat.
Za zakletvu(06.01.)sam izišao "normalno" u grad i sledeći put tek krajem aprila.
Sve između toga su bili"izlasci"pod punom ratnom opremom po okolnim selima i gradu na demonstracije sile.
Suzavac nam je postao skoro normalna atmosferska pojava,što od nemira po gradu,što zbog raznih vežbi.
Decembar 1989./1990. Gnjilane
 
[You must be registered and logged in to see this image.]



Patrick: komentar modifikovan dana: 20.02.12 21:53; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 20:28

Pa kud ovdje Patrik? Laughing

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 20:32

što se tiče zabrana ako nađem knjižicu videćemo  da li se pisalo!? a da je bilo zabrane bilo je  i postojao je spisak sigurno. to što se gore kaže da je dežurni oficir obilazio grad i ito je tačno,koga bi našli u tim lokalima slali bi u kasrnu.ili gore u zvečan ,mislim da je bio jedan lokal u st.delu u koji se moglo ili je to bio dom jna..ne mogu svega da se setim jbg. to je 24-25 god,.. a zašto to tako!? po mom mišljenju i sećanju  u to vreme se JNA trudila da  ostane po strani,eto prosto i tereni su bili na par km od kasarne,čim bi bilo gusto daj vojsku u kasarnu. u vreme tih prvih demonstracija smo mi nešto vežbali gore na heliodromu i čim se to opazilo sklonili su nas.. u onoj školi preko puta se isto dešavalo a nas su držali podalje od žice.. dakle mislim da se gledalo da se ne niko ne provocira..opet da potsetim na onaj incident ta dva su dobila po 30 dana pritvora.a za ranije,p ni ranije nije bilo baš za vojsku banja dole naime moj tetak je u istoj kasrni bio 50 ih. čovek ima 80g sad. i kaže da se nisu nešto bitno ni tada provodili..

Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Patrick


BROJ POSTOVA: : 564
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 52

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 20:37

U međuvremenu sam pisao tekst uz ovu sliku ali izgleda da moram ponovo!
Na vrh Go down
vesel2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-02-22
DOB : 59
M(j)esto ljubljana

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime22.02.12 19:27

exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.
pozdrav

u mitrovici sam  bio  bestrzajac u aprilskoj klasi 84/85,a restoran u Zvecanima se zvao Zlatibor.

Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Patrick


BROJ POSTOVA: : 564
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 52

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime22.02.12 19:49

vesel2 (citat):
exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav

u mitrovici sam  bio  bestrzajac u aprilskoj klasi 84/85,a restoran u Zvecanima se zvao Zlatibor.

Dobro nam došao vesel2,osećaj se kao u svojoj  rođenoj kasarni ( Very Happy, Sad, Crying or Very sad)
Na vrh Go down
exBuco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-02-20
DOB : 60
M(j)esto Sremska Mitrovica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime23.02.12 4:20

vesel2 (citat):
exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav

u mitrovici sam  bio  bestrzajac u aprilskoj klasi 84/85,a restoran u Zvecanima se zvao Zlatibor.

dobrodošao na ovaj forum klaso, i ja sam bio aprilska 84/85 kao što si mogao da vidiš iz mojih prvih poruka!
 
pozdrav

Na vrh Go down
KAM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-12-26
M(j)esto Maribor

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime06.03.12 10:46

Pozdrav svima na forumu !
 
I ja sam služio u T.Mitrovici , celo vreme , generacija 89/90 , HAD - komandni vod - računač .
 
Bili su tada Kovačević ? komandant HAD , Novković ? , Jovčić Petko , Hristo ? , ostalih se ne secam .
 
Bila je to godina vanrednog stanja praktički od početka do kraja , jedno vreme smo bili u Zubinom potoku ....
 
U kasarni specialaca , milicije ... . Krevete smo stavljali na tri kata , mislim da za samo jedno noč ...
 
Ja sam jedno vreme radio na prijavnici , sve dok u kasarno nije došla vojna milicija , bilo je to prije
 
600-godišnjice Kosovske bitke ako se dobro secam .
 
Bio i kod Radoslava Krstića na raportu . Pustio jednog zemljaka u grad u vreme vanrednog stanja .
 
Ako ima neko iz moje generacije molim da se javi , pa da malo osviježimo sječanje .
 
Mnogo toga ljepog i manje ljepog doživljeli .
 
Generacija 89/90 javi se
 
 
Lp
Andrej K.
Maribor

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime06.03.12 11:47

Pozdrav KAM cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Patrick


BROJ POSTOVA: : 564
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 52

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime06.03.12 15:16

Dobro nam došao cheers !
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime10.03.12 11:36

Eto godinu dve posle mene Laughing

Nema ovih mojih 88/89 Sad
Na vrh Go down
Sponsored content





Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Johnny B. Štulić na kosovu-1990
» Okrepljenje za sve koji su služili vojni rok na Kosovu
» Planinske jedinice u JNA
» Oklopno mehanizovane jedinice
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: