FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji

Go down 
+99
bubimyr
Милорад Вукајловић
Darkog1970
Siniša Lolić
jale67
dragac4009il.
PORUCNIK
milašin
FranićD
Vilim
Barcic
mureZE
zokic1968
jani
nikola28
panteraSLO
šolly69
Delija 2
iskrenović
Said Alic
NebojsaB
kanazir1
amansio
krešimir-zg
acaFaca
drtesha
buraz
operator
Martinez
lacoš
LUPE44
ijo
miro81
slavonski brod
Peđoni69
pantera
ari gorozup
brzivod
Stanko1
Lojze
Gringo
Crni66
ćata 8365
oxygen
Chava
Vojnik Graničar
Mafija
Milovan
BYMESIC
SveJug
East&West
Bejzic
Alchajmer Demo
vargas
DejanDjergovic
Pero™
ZAGORAC
dinosaurus
besko
prsti
Bartimeus
raso
Shando
STAŽOBB
SemirG
janez123
marmih
dpuric
KOJOT
jimbriggs
Caki951
Stazio
missar
bvp
slaviček
stuvit
elchip
KAM
vesel2
alexandar
exBuco
Patrick
djurminas
harilo
memberX
Alen
miroslav
jancrom
apache
Zlaja71
goce karatosev
purger
frabrne
Bojan70
mgalic2
budopv
Rodic Zeljko
misha
mad-max
103 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 13:40

što se tiče izlazaka u grad,čovek je u pravu . mislim da nam je na zadnjoj strani vojne knjižice i danas spisak nepoželjnih tj.zabranjenih mesta za vojsku a u prilog i ide i incident one dvojice o kojoj sm ranije pisao.. ljudi bili je gadno vreme-setite se da nismo imali "prenoćište" za zakletvu. a i kad smo stizali u Mitrovicu od železničke i autobuske smo imali naoružanu pretnju....
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 13:53

djurminas (citat):
što se tiče izlazaka u grad,čovek je u pravu . mislim da nam je na zadnjoj strani vojne knjižice i danas spisak nepoželjnih tj.zabranjenih mesta za vojsku a u prilog i ide i incident one dvojice o kojoj sm ranije pisao.. ljudi bili je gadno vreme-setite se da nismo imali "prenoćište" za zakletvu. a i kad smo stizali u Mitrovicu od železničke i autobuske smop imali naoružanu pretnju....

O kojoj godini se radi?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 14:21

septembar 88.znači jesen iste god.a kad smo mi otišli u prekomandu 13.01.89 kažu da je bilio i žežće to je ovde već neko pisao..
Na vrh Go down
exBuco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-02-20
DOB : 60
M(j)esto Sremska Mitrovica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 14:33

ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 14:37

Dakle očigledno se radi o godinama kada je lonac več dobrano počeo kuhat,i uglavnom komentari su od vas koji su služili 88-89.
Ima li neko tko može reći kako je bilo prije i da li je tih "zabrana" bilo prije?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 14:39

exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav

Pa jel bilo zabrana odlaska u lokale kao što se piše u postovima prije?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 17:14

Hm, ja sam svega jednom ili dva puta izasao redovno u grad. sve ostalo je bilo pod vanrednim stanjima uzbunama i tako to. prvi put sam isao iz kasrne u TM na pojacanje straze na Bair negde oko 28. novembra kada je dan drzavnosti Albanije i ostao sam tamo do terena (onog ledenog).
Kada sam se vratio u kasarnu sve stvari iz moje kasete su bile bacene na tavan a kaseta je bila prazna, navodno je neko naredio da kasete moraju biti prazne. Tada sam izgubio knjizicu dobrovoljnog davaoca krvi tj. nikada je nisam pronasao "na tavanu" gde je na gomili bilo razbacano nesto vojne opreme, poneki peskir i pidzama itsl.
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 17:24

purger (citat):
Dakle očigledno se radi o godinama kada je lonac več dobrano počeo kuhat,i uglavnom komentari su od vas koji su služili 88-89.
 
Da, te godine su bile demonstracije u Mitrovici, secam se da dok sam bio na strazi na Bairu (posto je to jedno uzvisenje do kojeg se stize pravo iz kasrne) kako su se cule demonstracije iz grada. Secam se i jednog helikoptera koji je nadleteo Mitrovicu i zaprasivao je kao da su u pitanju komarci, posle njega je iznad grada bio veliki crni oblak od dima.
Nekoliko minuta kasnije vetar je doneo te suzavce i do nas, svi su pobegli u strazaru a strazari su morali da stave zastitne maske kako bi se zastitili od suzavca.
 
Sta je od toga svega stiglo na radio televiziju i u novine ne znam.

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 17:36

Drago mi je da ova tema ide jednim normalnim tokom kažem to zato jer se bavi vremenom pravog postojanja JNA i moram priznat da me podatak "zabranjenih kafana" baš iznenadio još kad se takav podatak ili naredba upisivala u vojnu knjižicu nosi u sebi ono "nešto".
Mislite li da je u pitanju skidanje odgovornosti JNA?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 17:58

Definitivno SKIDANJE ODGOVORNOSTI........resice to neko posle nas, ili slicno.....Upravo primer koji moze da kaze mnogo.....
Ja cu malo slikovito, politiku na stranu .....ali istorijske cinjenice kazuju.....Problem koji je nastao jos pocetkom 20.veka, Kraljevina, Monarhija,SFRJ, Republika....jedna drugoj na poledjini upisivale ono sto su oficiri pisali pripadnicima JNA pri izlasku u grad.. Smile
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 18:08

Nisam mislio na povjesne činjenice.
Želio sam pitat što mislite o takvoj odluci da jednom mladiću zabranite odlazak u grad na točno definirana mjesta a odredit mu gdje točno može izaći,sve to mu čak napisati u vojnu knjižicu što bi onako zdravo seljački značilo:
Ajde ti sinko u grad imaš napismeno gdje ne smiješ a ako ostaneš bez glave imamo sve na pismeno Evil or Very Mad
Nije li to licemjerno Mad

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
exBuco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-02-20
DOB : 60
M(j)esto Sremska Mitrovica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 18:58

purger (citat):
exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav

Pa jel bilo zabrana odlaska u lokale kao što se piše u postovima prije?
 
zabranjeno nije bilo ali nije bilo preporučljivo i stvarno se retko dešavalo da vojska zalazi u albanske kafane i restorane a što se tiče vojne knjižice nikakve posebne naznake nije bilo barem ne kod mene i ne kod mojih drugova sa kojima sam služio!
 
pozdrav

Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 19:14

purger (citat):
Želio sam pitat što mislite o takvoj odluci da jednom mladiću zabranite odlazak u grad  na točno definirana  mjesta a odredit mu gdje točno može izaći,sve to mu čak napisati u vojnu knjižicu što bi onako zdravo seljački značilo:
Ajde ti sinko u grad imaš napismeno gdje ne smiješ a ako ostaneš bez glave imamo sve na pismeno  Evil or Very Mad
Nije li to licemjerno  Mad
 
Koliko se ja secam, meni je u knjizicu napisano: "zabranjeno kupanje na morima, rekama i jezerima" kad sam prvi i jedini put posao na redovno, zabrana kafana nije bila u knjizici. Usmeno nam je receno gde smemo da idemo gde ne smemo, ne bih se mogao zakleti ali mozda je postojao i nekakav spisak na papiru. Kako ja to kapiram to je bilo prvenstveno radi nase sigurnosti, a i smanjenje rizika od stradanja vojske. Ako je kome pisalo u vojnoj knjizici to je definitivno skidanje i odgovornosti ali kazem meni nije pisalo takvo sto.
 
Ne bih voleo da me opet krivo protumacis, ali za vreme proslave Nove godine ili dana Albanije tamo se pucalo iz svih mogucih oruzja, pistolj, puska, automatska puska, cuo se i šarac i tacno se znalo sa koje strane se puca i ko je pucao. Ovo ti mogu potvrditi  svi koji su te godine bili u Mitrovici.

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 19:33

Da jasno mi je i znam za te nemire.
Ali vidiš i sam koliko kontradiktornosti.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Patrick


BROJ POSTOVA: : 564
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 52

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 20:24

Ovaj grb tj. značka je sa kragne tadašnje savezne milicije(menjali smo se sa njima,oni nama grb mi njima petokraku sa srpom i čekićem).
Bili su smešteni u našem paviljonu na spratu iznad nas koji je inače pripadao mojoj bateriji.
Tako da su naš ceo divizion smestili na donji sprat.
Za zakletvu(06.01.)sam izišao "normalno" u grad i sledeći put tek krajem aprila.
Sve između toga su bili"izlasci"pod punom ratnom opremom po okolnim selima i gradu na demonstracije sile.
Suzavac nam je postao skoro normalna atmosferska pojava,što od nemira po gradu,što zbog raznih vežbi.
Decembar 1989./1990. Gnjilane
 
[You must be registered and logged in to see this image.]



Patrick: komentar modifikovan dana: 20.02.12 21:53; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 20:28

Pa kud ovdje Patrik? Laughing

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
djurminas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-17

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 20:32

što se tiče zabrana ako nađem knjižicu videćemo  da li se pisalo!? a da je bilo zabrane bilo je  i postojao je spisak sigurno. to što se gore kaže da je dežurni oficir obilazio grad i ito je tačno,koga bi našli u tim lokalima slali bi u kasrnu.ili gore u zvečan ,mislim da je bio jedan lokal u st.delu u koji se moglo ili je to bio dom jna..ne mogu svega da se setim jbg. to je 24-25 god,.. a zašto to tako!? po mom mišljenju i sećanju  u to vreme se JNA trudila da  ostane po strani,eto prosto i tereni su bili na par km od kasarne,čim bi bilo gusto daj vojsku u kasarnu. u vreme tih prvih demonstracija smo mi nešto vežbali gore na heliodromu i čim se to opazilo sklonili su nas.. u onoj školi preko puta se isto dešavalo a nas su držali podalje od žice.. dakle mislim da se gledalo da se ne niko ne provocira..opet da potsetim na onaj incident ta dva su dobila po 30 dana pritvora.a za ranije,p ni ranije nije bilo baš za vojsku banja dole naime moj tetak je u istoj kasrni bio 50 ih. čovek ima 80g sad. i kaže da se nisu nešto bitno ni tada provodili..

Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Patrick


BROJ POSTOVA: : 564
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 52

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.02.12 20:37

U međuvremenu sam pisao tekst uz ovu sliku ali izgleda da moram ponovo!
Na vrh Go down
vesel2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-02-22
DOB : 59
M(j)esto ljubljana

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime22.02.12 19:27

exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.
pozdrav

u mitrovici sam  bio  bestrzajac u aprilskoj klasi 84/85,a restoran u Zvecanima se zvao Zlatibor.

Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Patrick


BROJ POSTOVA: : 564
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 52

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime22.02.12 19:49

vesel2 (citat):
exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav

u mitrovici sam  bio  bestrzajac u aprilskoj klasi 84/85,a restoran u Zvecanima se zvao Zlatibor.

Dobro nam došao vesel2,osećaj se kao u svojoj  rođenoj kasarni ( Very Happy, Sad, Crying or Very sad)
Na vrh Go down
exBuco
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-02-20
DOB : 60
M(j)esto Sremska Mitrovica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime23.02.12 4:20

vesel2 (citat):
exBuco (citat):
ja kad sam bio 84-85 izlazilo se većinom u Zvečan a po Mitrovici retko i to najčešće na brzinu i zbog sitnih nabavki.
Vojne policije nije u to vreme bilo ali je dežurni oficir sa pratnjom patrolirao gradom.


pozdrav

u mitrovici sam  bio  bestrzajac u aprilskoj klasi 84/85,a restoran u Zvecanima se zvao Zlatibor.

dobrodošao na ovaj forum klaso, i ja sam bio aprilska 84/85 kao što si mogao da vidiš iz mojih prvih poruka!
 
pozdrav

Na vrh Go down
KAM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-12-26
M(j)esto Maribor

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime06.03.12 10:46

Pozdrav svima na forumu !
 
I ja sam služio u T.Mitrovici , celo vreme , generacija 89/90 , HAD - komandni vod - računač .
 
Bili su tada Kovačević ? komandant HAD , Novković ? , Jovčić Petko , Hristo ? , ostalih se ne secam .
 
Bila je to godina vanrednog stanja praktički od početka do kraja , jedno vreme smo bili u Zubinom potoku ....
 
U kasarni specialaca , milicije ... . Krevete smo stavljali na tri kata , mislim da za samo jedno noč ...
 
Ja sam jedno vreme radio na prijavnici , sve dok u kasarno nije došla vojna milicija , bilo je to prije
 
600-godišnjice Kosovske bitke ako se dobro secam .
 
Bio i kod Radoslava Krstića na raportu . Pustio jednog zemljaka u grad u vreme vanrednog stanja .
 
Ako ima neko iz moje generacije molim da se javi , pa da malo osviježimo sječanje .
 
Mnogo toga ljepog i manje ljepog doživljeli .
 
Generacija 89/90 javi se
 
 
Lp
Andrej K.
Maribor

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime06.03.12 11:47

Pozdrav KAM cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Patrick


BROJ POSTOVA: : 564
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 52

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime06.03.12 15:16

Dobro nam došao cheers !
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime10.03.12 11:36

Eto godinu dve posle mene Laughing

Nema ovih mojih 88/89 Sad
Na vrh Go down
elchip
Gušter
Gušter
elchip


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-06-16

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdina 89   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime16.06.12 22:07

Mozda neko ko je bio 89 se seca lika koji je pravio grdne probleme iz pozadine ...
Bio zatvoren ...sukobio se sa mladjim vodnikom iz pozadine - intedantska sluzba koji je bio iz leskovca ...
E to je moja malenkost
kasarna Meto Barjaktari ...Mitrovica
U to vreme neki lik zvani Snajper je bio civil i vodio kuhinju sa nekim oficirem Becir bektom , Neki Zoran sese civil je vodio magacine ishrane ,gore se pravio paviljon za policiju , kod zgrade komande su bili TAB oklopnjaci civilne policije , crvene beretke su bile non stop u kasarni , joj nemogu se vise setiti e da i neki zastavnik KAJTAZI je bio ...
Na vrh Go down
stuvit
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-07-22

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime22.07.12 13:41

1987 - 1988 , klasa maj.
Tekovska četa T34 (4 mjeseca obuke) , kasarna Meto Barjaktari.
Prekomanda Bair (4 mjeseca straža , do kraja vojnog roka kurir koji nosi svaki dan zapečačenu kuvertu u glavnu kasarnu i voditelj lokalne kantine na Bairu).
Na Bairu smiješan lik stariji vodnik Petar Matanović, zaigrani dječarac kojemu je vojska sve u životu.

Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime03.08.12 1:46

stuvit (citat):
Prekomanda Bair (4 mjeseca straža , do kraja vojnog roka kurir koji nosi svaki dan zapečačenu kuvertu u glavnu kasarnu i voditelj lokalne kantine na Bairu).
Na Bairu smiješan lik stariji vodnik Petar Matanović, zaigrani dječarac kojemu je vojska sve u životu.
 
Ma kakav stariji vodnik, bio je 1968. godište, godinu dana stariji od mene. Ja sam bio kao i ti prvo u kasarni pa posle na Bairu samo 88--89. godine. Meni je Matanović bio komandir voda i otuda ide pesmica, koja kaže "duva neki ludi vetar ide vodnik Matanović Petar" Smile Šta li je bilo s njim posle svega? Da, cepah stražu do kraja vojnog roka osim nekih dvadesetak dana kad sam menjao ćatu Smile

Na vrh Go down
slaviček
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-08-28

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime28.08.12 23:14

zlaja71..........
Onda sam ti morao kuhat kavu zadnja dva,tri mjeseca,haha,bio kafeđija zapravo pospremao sobu
AKSENTIJEVIČU

Bio računač 1990/91 septembar...............samnom bili RUSMIR CVIKO,MALEŠEVIĆ MIRKO(ČATO),ALEN FAZLIĆ,BRATIĆ SAMIR,ILIĆ ,BOGOVAC,STUPAR BRANKO,OSMANOVIĆ IVICA,
NIKOLIĆ SRĐAN,ima još mnogo ali se ne mogu sjetit imena(ima i slika).................za početak toliko!!!
Na vrh Go down
budopv
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2009-05-26

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime11.10.12 14:07

Pozdrav za klasu cheers, Slavicek, Budo ovde, stigao u HAD 19.09.1990.
ja sam bio u I bateriji, III odjeljenej, komandir Bozo Francesevic , 6 mjeseci u HAD-u i posle kursa za desetara otisao u pozadinu, posle sastavili baterije pa mi komandir bio Savic Vidosav-zena mu radila kao psiholog u kasarni
Ja bio sa Musulin Nikicom iz Capljine, legendarnim Cengic Nedzadom iz Bihaca (pijan razbio lavabo), Radic Zeljkom-svaki dan prim*o dva pisma, Nove iz Krive palanke -CUDO, Licina Dzevad, Karatista iz Mostara, Vanhofer Damir iz Daruvara, Stojkovic iz aleksinca-posle bio bubnjar u orkestru i ...
Komandant diviziona Major Aksentijevic Milovan sa malim brkovima sto nas je ubijao od strojevog koraka (KARA NAPRED MARS) i sto je spavao u kancelariji. Ustane da pisa i uhvati pomocnika i pozarnog da spavaju pa ih izmaltretira. Njegov zamjenik Novkovic sto je vrtio glavom
Jovcic postao kapetan 91 - bio naduvenko i smrad, Kap I kl Kanjo Zoltan bio smrad, KAp I kl Savic onako...
Ja sam posle presao u pozadinu, igrao  Basketball kosarku stalno i radio na benziskoj pumpi.
Javi se

Na vrh Go down
jancrom
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2010-12-24
M(j)esto Železniki, Slovenija

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime14.10.12 22:39

harilo (citat):
Basketball
jancrom (citat):
Zdravo,

bio sam u Peći od januara 1984 do februara 1985 - pešadinac, nišanđija na M53, 3. četa, mislim, da je kapetan bio Milan Nedić... zna li ko nešto o njemu?

Puno pozdrava iz Slovenije!

Jani

Zdravo jani, i ja sam bio u Peći ali od oktobra 83 do maja 84 u 3 četi kod kapetana Nedić Milana kao stažo(vodnik).. Hajdar Lošić.  Da li se sjećaš imena .. k-dir 1 voda: poručnik ..., k-dir 2 voda: pporučnik ...., i ako se sjećaš još nekih imena vojnika
 
E bogami Hajdare, sječam te se, ko da je bilo juće Smile))) Bio si moj K-dir voda do onoga majskoga dana, kada si se "skinuo" :)Vjerojatno me se sječaš, crvenokosog Slovenca, nišanđija na puškomitraljezu M53... nišanđije su bili i Pralica Ljuban i .. uh zaboravih :)trečeg nišanđiju.. kasnije bio je ćato kod Nediča Smile
 
Iako nismo baš odobravali tvoje postupke i vrlo stroge komande, veoma sem veseo, što smo se našli ovdje... Izvini, što se toliko vremena nisam javio... izgubip sam link do ove stranice Smile
 
Javi se, pa da popričamo Smile
 
Jani

Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime20.10.12 19:06

Septembar '88 prvi meseci obuke... neki Makedonac sek'o vene, seca li se ko?
Na vrh Go down
bvp
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-11-18
DOB : 55
M(j)esto brcko

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime27.11.12 13:18

imali koga sa aerodroma pristina 89- god
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime27.11.12 17:29

bvp (citat):
imali koga sa aerodroma pristina 89- god

bvp, pogledaj pod Ratno zrakoplovstvo/vazduhoplovstvo , post Aerodrom Slatina Priština.
pozdrav cheers
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime27.11.12 19:05

missar
Hvala za muziku Wink
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji    Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime27.11.12 20:29

Stazio (citat):
missar
Hvala za muziku Wink

Ma daj, HN ima kod mene privilegovan status ,oduvek. Dobrodošao i da se družimo i "služimo".... Laughing
pozdrav cheers
Na vrh Go down
Caki951
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-11-19
DOB : 72
M(j)esto Bitola

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime06.12.12 22:34

Jas sum od Bitola i ne mozam da vi ispratam sliki od starata kasarna vo Strumica,no 'e se potrudam preku nekoi moi prijateli
Na vrh Go down
jimbriggs
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2012-12-07

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime07.12.12 17:41

Septembar 88./89., VP 8365/46 Titova Mitrovica Prvi bataljon 125. brigade, komandant kap. prve klase Danilo Plavsic, Treca ceta, komandir por. Ibrahimi Ramadan, POV komandir ppor. Mesanovic Fahrudin.
Bio sam na obuci za podoficira negde u decembru pa sam izbegao onaj zimski teren ali zato nisam onaj letnji kisni. Heh. Ostao ceo vojni rok u Mitrovici kao desetar. Inace sam proveo tacno pola roka na strazi, sto na Svinjarama, sto na Bairu, i kao strazar i kao razvodnik straze kasnije. Ucestvovao sam i na ispomoci Starom Trgu. Ona slika sa Svinjara koju je okacio frabrne, jos se secam imena bar dvojice sa nje... Samir, Marjan...
Inace, pozdrav i za frabrne i za memberX, verovatno se znamo. frabrne spominje Mehmedica, inace ljudinu, koji je bio komandir njegovog voda. Hikmet je nazalost poginuo 1992. u okolini Sarajeva -
 
sarajevskiheroji.blogger.ba/arhiva/2010/11/21/2630510
 
memberX (citat):
Septembar '88 prvi meseci obuke... neki Makedonac sek'o vene, seca li se ko?
 
Nisam siguran da se secam tog konkretnog slucaja, ali znam da je njih par otpusteno na pocetku obuke zbog slicnih problema.
 
Pozdrav svima.

Na vrh Go down
KOJOT
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-11-03
DOB : 53

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime02.03.13 9:47

imal ko daje sluzio u peci 89-90
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime02.03.13 15:44

Kojot - dobro dosao na forum. Daj malo vise podataka-jedinica, stsresine, klasici...mozda se neko javi
Na vrh Go down
marmih
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-25

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime25.03.13 22:41

slaviček (citat):
zlaja71..........
Onda sam ti morao kuhat kavu zadnja dva,tri mjeseca,haha,bio kafeđija zapravo pospremao sobu
AKSENTIJEVIČU
Bio računač 1990/91 septembar...............samnom bili RUSMIR CVIKO,MALEŠEVIĆ MIRKO(ČATO),ALEN FAZLIĆ,BRATIĆ SAMIR,ILIĆ ,BOGOVAC,STUPAR BRANKO,OSMANOVIĆ IVICA,
NIKOLIĆ SRĐAN,ima još mnogo ali se ne mogu sjetit imena(ima i slika).................za početak toliko!!!

ako nešto skiksam molim da me se ispravi jer sam evo prvom prilikom ovdje, pa sve korisnike unaprijed pozdravljam. u jednom postu primijetih ime i prezime MIRKO MALEŠEVIĆ, pa me zanima pozna li ga ko od vas pa da još nešto priupitam.......

Na vrh Go down
marmih
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-25

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime25.03.13 22:43

KOJOT (citat):
imal ko daje sluzio u peci 89-90

eh ja sam došao iz banja luke ali kasnije i to dosta......u stvari prvo sam došao u mitrovicu, ali odande sam ekspresno potjeran u peć, a da se nisam uspio ni raspremiti......
Na vrh Go down
marmih
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-25

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime25.03.13 22:49

marmih (citat):
KOJOT (citat):
imal ko daje sluzio u peci 89-90

eh ja sam došao iz banja luke ali kasnije i to dosta......u stvari prvo sam došao u mitrovicu, ali odande sam ekspresno potjeran u peć, a da se nisam uspio ni raspremiti......

u moje vrijeme komandant je bio dušan despotović, mislim kapetan I klase, a komandir čete željko čobić brko, s tim da kad sam ja došo, skoro da se nije ni pojavljivao u kasarni, tek tu i tamo, da me zove da idem k njemu doma na ručak.......

Na vrh Go down
janez123
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-06-12
M(j)esto Novo mesto Slovenija

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Djakovica 85/86   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime12.06.13 21:39

Pozdrav svima i u moje ime. I ja sam služio vojsku na kosovu u Djakovici,u kasarni Emin Duraku. Bio sam Februarac 85. Komandir čete bio je čuveni kapetan Basrak Milan. Bio sam u 1 pešadijskom vodu,ne sečam se više k-dira voda, ali sečam se k-dira odeljenja desetar Krajišnik Branislav,ako ima nekog ovde na forumu iz moje klase mada nije bio u mojoj četi molim,da mi se javi pa da malo popričamo o onim danima,koji su bili i teški a i veoma zanimljivi. 
Pozdrav Janez!
Na vrh Go down
SemirG
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-06-25

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime25.06.13 23:33

Pozdrav svima.
Ja sam bio u Peći od augusta 1984, mislim da je bila 3. četa, kapetan Nedić Milan. Sjećam se samo par imena: Hasić Mahmut  (iz Večića), Rošić Ismat (Pećigrad), Lončar Robert (Zadar), Krbuljić Asmir, Berger Janez (Slovenija)... ostalo je sve u magli Smile.

jancrom (citat):
Vjerojatno me se sječaš, crvenokosog Slovenca, nišanđija na puškomitraljezu M53... nišanđije su bili i Pralica Ljuban i .. uh zaboravih :)trečeg nišanđiju.. kasnije bio je ćato kod Nediča 
Pralica Ljuban je bio moj komandir mitraljeskog odjeljenja, jako dobar, tih, povučen momak. Ćato kod Nedića je tada bio neki Lončar (ne sjećam se imena) a kurir Bulaja. Nisam siguran je li mu to bilo prezime ili nadimak, ali se sjećam da bi Nedić kada dođe pijan znao da se prodere u hodniku: Bulajaaa !!! i ovaj bi trčao ko lud Very Happy. Desetari su još bili Damjanović Zelenko, Hajdar ili Hajdarević, Buljak (Bugojno), Mizić Asim (Krajina), Atanas (Makedonija)...
Poslije prekomanda u Mitrovicu, prvo pozadina (toplana), sa najdebljim vojnikom koga sam ikada vidio: Lazo (Vukovar), Uzeir (bivši KP Dom stanar)... Komandant kasarne je bio pukovnik Miljko Radošević, sje'am se i nekog strogog kapetana iz pješadije - Plavšić  Izbačen iz pozadine u tenkovsku četu, vrijeme provodio uglavnom na straži u Svinjarama... nikada nisam u T-34 ni ušao ( 194 cm, 102 kg, najveći tenkista te klase Very Happy). Izlazili smo u Zvečane (to je bilo preporučeno kao sigurnije mjesto, mada smo zalazili svugdje). Hard Rock Caffe je bio blizu kasarne, mada bi dežurni oficir tu prvo provjerio da nema vojske. Od teknista se sjećam samo par imena: Jedvaj Kristijan, Krišto Drago, Uroš (kerovođa), Čižmek...
Kao da je bilo prije 100 godina. Wink

jancrom voli ovaj upis

Na vrh Go down
STAŽOBB
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-07-21
M(j)esto Varaždin

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime21.07.13 21:56

Pozdrav svima, ja sam bio mlađi vodnik u HAD-u od 20.06-15.12.1989.kod kapetana  Jevtića.
U to vrijeme bila je proslava 600 godina kosovske bitke, štrajkali su rudari, nakon što sam se vratio sa redovnog mog Jeftića zamjenio Savić, nekih zadnjih mjesec dana. Puno puta sam bio dežurni HAD-a, sjećam se zapovjednika diviziona Novkovića, pa Kanje ali se ne mogu sjetiti kako se zvao potporučnik koji je bio komandir prvog voda ( uglavnom bio je crnogorac i koji se vratio sa doškolovanja iz zadra gdje sam i ja bio u isto vrijeme kad sam i ja došao u Mitrovicu) dok sam ja bio komandir drugogo voda.
Najčešće sam imao probleme sa kap. Kanjom koji me baš nije volio za razliku od Novkovića koji me hvalio zbog dobrog obavljanja dežurnog HAD-a, što je ovom smetalo.
Dobro se sjećam Jovanović Saše koji sada ima grupu u Beogradu Čikine bombone, cijelo vrijeme smo se družili i svirali gitaru, s njim sam jedinim kontaktirao sad nedugo preko facebooka.

Pozdrav svima BB
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime21.07.13 23:42

Dobro došao BB. cheers 
Na vrh Go down
Zlaja71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-08-03
M(j)esto Slavonski Brod

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime23.08.13 9:01

slaviček (citat):
zlaja71..........
Onda sam ti morao kuhat kavu zadnja dva,tri mjeseca,haha,bio kafeđija zapravo pospremao sobu
AKSENTIJEVIČU

Bio računač 1990/91 septembar...............samnom bili RUSMIR CVIKO,MALEŠEVIĆ MIRKO(ČATO),ALEN FAZLIĆ,BRATIĆ SAMIR,ILIĆ ,BOGOVAC,STUPAR BRANKO,OSMANOVIĆ IVICA,
NIKOLIĆ SRĐAN,ima još mnogo ali se ne mogu sjetit imena(ima i slika).................za početak toliko!!!

I ja sam bio računač Anđelko, samo smo došli u otkomandu iz Peći nakon zakletve i ostali do Krivolaka!

Većine vas se sjećam, a kapetan Petko Jovčić nije podnosio nas iz Peći.

Pozdrav Čukovcu i Draškovcu....

Na vrh Go down
Shando
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto LJ SLO

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime11.10.13 0:05

Prvo pozdrav svima Smile

82 sam bio u Bileći a septembra iste godine došao u Prištinu za 8 mjeseci. Od toga sam bio 6 mjeseci komandir straže na objektu Sofajlija nekoliko kilometara van grada. Objekat (4 magacina) je bio okružen sa selima ljudi kojima su JLA tenkovi nekoliko mjeseca prije gazili rođake na ulicama Prištine ... imali smo na straži svačeg i svašta.


purger (citat):
Želio sam pitat što mislite o takvoj odluci da jednom mladiću zabranite odlazak u grad  na točno definirana  mjesta a odredit mu gdje točno može izaći,sve to mu čak napisati u vojnu knjižicu što bi onako zdravo seljački značilo:
Ajde ti sinko u grad imaš napismeno gdje ne smiješ a ako ostaneš bez glave imamo sve na pismeno  Evil or Very Mad
Nije li to licemjerno  Mad

Ja u tom ne vidim licemjera. Svaki vojnik je znao kako vruča je situacija i zbog toga su bile to samo preporuke za bezbednost. Za moje vrijeme u Prištini je bio dozvoljen izlazak u grad samo grupi od 3 do 4 ljudi od kojih je jedan (stažo) bio naoružan pištoljem kojeg je morao imeti sakrivenog sa uputstvom "pucaj samo u krajnoj sili".
Na sreču pištolja nisam nikad izvukao jer smo se držali upustva u koje lokale nije dobro ulaziti Smile

Na vrh Go down
raso
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-10-18

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime18.10.13 23:48

Pozdrav svima. Ja sam služio 91/92 u kasarni Meto Barjaktari u četi vojne policije. Nisam primjetio da se javio neko iz te klase. Bila su to fina vremena :-)
Na vrh Go down
Sponsored content





Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Johnny B. Štulić na kosovu-1990
» Okrepljenje za sve koji su služili vojni rok na Kosovu
» Planinske jedinice u JNA
» Oklopno mehanizovane jedinice
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: