FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91

Go down 
+50
Sada Petrović
Mervan septembar.90
desantis
PORUCNIK
POV-Maribor 90`
VP8164
Erikson
srdjans1
jozl52
komanda stana
pucflek
puc(f)lek
puclek
mishko
Mandrake
Maljutka-1
vozacdejan
cviko
B Bogdanovic
septembar88/89
Plavi67
SašaNiš
arcibald01
Gugi 90
MB/82mm
valjevac
samir
dovecer
lacoš
zvone
DraganJovanovic
cile079
Max Blitz
combevet
pedja71
dekiks
PAJA
dpuric
Dragan Ciroki
vladimir
SDO
Beztrzajac
šepa
dixi
mario fazan
alexandar
Kemo Specijalac
Vojnik Graničar
mgalic2
Sime0000
54 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime28.03.17 10:41

šepa (citat):
komanda stana (citat):


Ocigledno da me nisi bas najbolje shvatio,uopste nisam rekao da Maribor nije prijatan grad,niti da me je necega bilo strah,naprotiv,i za taj period me vezu uglavnom lepe uspomene.A ako si dobro pratio od samog pocetka,prokomentarisao sam samo jedan nemili dogadjaj u kadetnici,i neznam kako bi se ti osecao da su te probudili u dva sata i poslali da sipcis u V.Misic u pola noci,mozda bi ti i prijalo ali meni nije.
A kako bi ti prijalo da te tako bude svaku noć u 2, 3, 4 iza ponoći, ali ne da šetaš gradom nego šumom. Trebao si doći kod nas na karaulu Špičnik da vidiš šta je neprijatna šetnja.
Veš komanda stana, ko sem jaz služil JLA, so bili vojaki še vojaki. Kot kaže je tebi šlo res lepo v vojski, enkrat so te prebudili sredi noči in te poslali po skoraj praznih ulicah, iz ene kasarne v drugo, pa misliš, da se ti je zgodila krivica. Vojsko sem služil v Nišu, v enoti, ki je štela za posebno in temu primeren je bil tudi režim. Če so nas zbudili ponoči samo enkrat na mesec sploh nismo šteli, da smo morali ponoči vstati. Ob različnih urah podnevi in ponoči, večkrat na mesec  smo imeli "uzbuno" in potem so nas poslali najprej na Vinik 1 ali Vinik 2 (Nišljije se verjetno še spomnijo kje je to) in od tu dalje proti bolgarski meji, se razume ne po osvetljenih ulicah, temveč po gozdu. Pa se nisem nikoli pritoževal in če bi bilo potrebno bi še enkrat brez ugovora storil isto.

Mi pa je nekaj drugega, kot se reče, "padlo v oči"namreč: "da sipcis u V.Misic u pola noci,mozda bi ti i prijalo ali meni nije". Jaz ne bi imel ničesar proti, da se razumemo. Druže, bil si vojak, kot kaže tudi neke vrste kurir, nosil si pošto, ki bi jo takrat lahko imenovali tudi strogo zaupna. In ti jamraš kako hudo ti je šlo. Veš kaj bi jaz naredil s takšnim vojakom, v trenutku bi ga razrešil vojnih dolžnosti in ga poslal v kuhinjo lupiti krompir, če ga že ne bi kot nesposobnega poslal domov. Komanda stana, vojak mora biti vojak in ne stara baba.
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime28.03.17 11:16

arči, ne jezi se

tudi sam sem bil v komandi stana deset mesecev - prijavničar, pa veš, da nas ni smel nihče vznemirjati - dirati, bili smo štabske podgane / pacovi, da pa moraš napraviti nekaj kar ni v ustaljenem redu k.s., to je višek nesramnosti...

nas je enkrat stari vodnik Kole nagnal v snegu na poligon - Grbavico, nekdo ga je pač nekaj usral: vod v napad / obrambo, kakšne tri ure, ko nas je dvignil in "postrojil" smo vsi pizdili, potem je bilo pa zabavno, da smo malo razgibali stare kosti..., pa veš, da je vojaška filozofija "ne raditi ništa, fatanje krivina"...
Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime28.03.17 14:00

Ljudi ja neznam sta je s vama,naravno da sam prosao obuku kao isvi ostali i svoj sam posao radio najbolje sto sam mogao i nikom se nisam zalio zbog toga,pa ni sada ovde,ali toga dana je nesrecnim slucajem poginuo jedan vojnik,sto priznacete u to vreme nije bas bila uobicajna situacija, pa sam na taj nacin to i prokomentarisao kao jedan od dogadjaja koji nije bio prijatan,pa mi zato nije jasna sva ova diskusija o tome.
Na vrh Go down
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek


BROJ POSTOVA: : 447
ČLAN OD: : 2016-02-26

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime02.04.17 22:19

Ma ljudi, ostavite koju kost od komande stana.
 Nazad na slučaj. Nije mi jasno kakvu i pre svega zašto si morao nositi poštu tek usred noći. Nesreća se dogodila već oko 17 sati i odmah se znalo da nesretnik nije preživio ?!?!
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime03.04.17 10:33

pucflek (citat):

  Nije mi jasno kakvu i pre svega zašto si morao nositi poštu tek usred noći. Nesreća se dogodila već oko 17 sati i odmah se znalo da nesretnik nije preživio ?!?!

Kaj niti enega telefona v kasarni F. R. Stane ni bilo, da je bilo potrebno pisati pošto? Pa saj je bilo 20. stoletje in ne čas Rimske republike.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime03.04.17 10:49

komanda stana (citat):
Ljudi ja neznam sta je s vama,naravno da sam prosao obuku kao isvi ostali i svoj sam posao radio najbolje sto sam mogao i nikom se nisam zalio zbog toga,pa ni sada ovde,ali toga dana je nesrecnim slucajem poginuo jedan vojnik,sto priznacete u to vreme nije bas bila uobicajna situacija, pa sam na taj nacin to i prokomentarisao kao jedan od dogadjaja koji nije bio prijatan,pa mi zato nije jasna sva ova diskusija o tome.
Pa res ne razumeš v čem je poanta te diskusije? Komanda stana ti si en tragičen dogodek opisal v smislu svojega strahu, ko si hodil po ulicah polnih potepuških psov. Poudarek je na zadnjem, če ne bi bilo psov, te ne bi bilo strah, imam prav? Slučajno pa poznam mesto Maribor, na ulicah ni bilo nikoli potepuških psov, razen tiste noči, tako ti trdiš. Saj lahko ostali na forumu, ki so služili v Mariboru potrdijo, da na ulicah ni nikoli bilo potepuških psov, ne podnevi ne ponoči.  Ker če bi bili ponoči bi jih srečevali tudi podnevi. Saj psi niso netopirji (šiš miš), da bi se podnevi skrili.  Celo več, kolikor vem je mesto Maribor v tistem času dobilo evropsko nagrado, kot eno najbolj urejenih mest v Evropi. Te nagrade zagotovo ne bi bilo, če bi bile ulice polne potepuških psov. In tu se mi poraja vprašanje, zakaj in s kakšnim namenom si v tragičen dogodek vpletel pse, če pa sam dobro veš da jih ni bilo. In zato ta diskusija, pa če je tebi to jasno ali ne. Prav je, da se o nekem mestu, kraju piše korektno, točno, resnično in pošteno.
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime03.04.17 20:42

arci in ostali:

Maribor pa LENT, pa "vesela jesen", je bilo leta 88 ali 89, z "genetom" iz našic stari Mariborčan, so imeli doma klavir in peesa, se ne spomnim do kdaj, služila sva pa 72/73, kakšni psi???, pojma nimam, bilo je lepo, ja ura je bil krepko čez polnoč... drunken
Na vrh Go down
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek


BROJ POSTOVA: : 447
ČLAN OD: : 2016-02-26

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime03.04.17 21:11

arcibald01 (citat):

Kaj niti enega telefona v kasarni F. R. Stane ni bilo, da je bilo potrebno pisati pošto? Pa saj je bilo 20. stoletje in ne čas Rimske republike.
 
  Naravno, u svakoj kancelariji čete. U trećem katu stare zgrade su bile tri pješadijske čete, POČ i kancelarija komande pješadije i ista priča se ponovila i u dva donja kata, telefona puna kapa. Nesreća se dogodila u suboto, pa nigdje nije bilo niti jednog oficira, tako da su prvi javili za nesreću čatoti.
 Sad, iz koje čete ili kojeg kata su prvi zvali i koga? Stacionar?
 Vrlo brzo je bilo puno vojne policije, bezbednjaka i više nisi mogao priči. Ionako je bio drugar odmah mrtav.

 Baš zato me interesira koju tešku, opasnu vojnu tajnu je morao nositi komanda stana usred noći i nije mogla sačekati na jutro ?
Na vrh Go down
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek


BROJ POSTOVA: : 447
ČLAN OD: : 2016-02-26

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime03.04.17 21:18

pucflek (citat):
...su prvi zvali i koga? Stacionar?

 Mislim, da su došli i doktori iz mariborske bolnice. Kako je u primjeru teške nesreće u kasarni, smjelo se zvati i civilnu bolnicu ?
 Je li bilo dozvoljeno civilnom osoblju i doktorima uči u kasarnu ?
Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime07.04.17 10:42

pucflek (citat):
arcibald01 (citat):

Kaj niti enega telefona v kasarni F. R. Stane ni bilo, da je bilo potrebno pisati pošto? Pa saj je bilo 20. stoletje in ne čas Rimske republike.
 

 Baš zato me interesira koju tešku, opasnu vojnu tajnu je morao nositi komanda stana usred noći i nije mogla sačekati na jutro ?
Iskreno da vam kazem,nemam pojima , ali predpostavljam da je logicno da kad je u pitanju neko vece s... da neko nekome mora podneti pismeni izvestaj, pa tako i u ovom slucaju.
Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime07.04.17 11:11

arcibald01 (citat):
komanda stana (citat):
Ljudi ja neznam sta je s vama,naravno da sam prosao obuku kao isvi ostali i svoj sam posao radio najbolje sto sam mogao i nikom se nisam zalio zbog toga,pa ni sada ovde,ali toga dana je nesrecnim slucajem poginuo jedan vojnik,sto priznacete u to vreme nije bas bila uobicajna situacija, pa sam na taj nacin to i prokomentarisao kao jedan od dogadjaja koji nije bio prijatan,pa mi zato nije jasna sva ova diskusija o tome.
Pa res ne razumeš v čem je poanta te diskusije? Komanda stana ti si en tragičen dogodek opisal v smislu svojega strahu, ko si hodil po ulicah polnih potepuških psov. Poudarek je na zadnjem, če ne bi bilo psov, te ne bi bilo strah, imam prav? Slučajno pa poznam mesto Maribor, na ulicah ni bilo nikoli potepuških psov, razen tiste noči, tako ti trdiš. Saj lahko ostali na forumu, ki so služili v Mariboru potrdijo, da na ulicah ni nikoli bilo potepuških psov, ne podnevi ne ponoči.  Ker če bi bili ponoči bi jih srečevali tudi podnevi. Saj psi niso netopirji (šiš miš), da bi se podnevi skrili.  Celo več, kolikor vem je mesto Maribor v tistem času dobilo evropsko nagrado, kot eno najbolj urejenih mest v Evropi. Te nagrade zagotovo ne bi bilo, če bi bile ulice polne potepuških psov. In tu se mi poraja vprašanje, zakaj in s kakšnim namenom si v tragičen dogodek vpletel pse, če pa sam dobro veš da jih ni bilo. In zato ta diskusija, pa če je tebi to jasno ali ne. Prav je, da se o nekem mestu, kraju piše korektno, točno, resnično in pošteno.
Arcibalde tebe je  ocigledno bas pogodilo moje pisanje pa malo i preterujes,nigde nisam napisao da su ulice bile pune pasa, bilo ih je par, a dali su bili lutalice ili ih je neki neodgovorni vlasnik pustio da se malo "provedu" po noci mislim da je manje vazno. Naravno, Maribor je jedan od najuredjenijih gradova,u to vreme, i zuzetno je lep, nazalost nisam imao priliku da ga posle toga posetim,ali verujem da je i sada tako. Imao sam priliku dok sam bio u Melju da posetim i Mariborsku livarnu,isla je cela ceta,i bio sam odusevljen na kom je nivou bila, u ono vreme u ostaku yuge tako nesto su mogli samo da sanjaju.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime07.04.17 16:03

komanda stana (citat):


Arcibalde tebe je  ocigledno bas pogodilo moje pisanje pa malo i preterujes,nigde nisam napisao da su ulice bile pune pasa, bilo ih je par, 
Sem si mislil, da me ne razumeš. Niti najmanj me ni zadelo tvoje pisanje, v življenju sem videl in doživel še vse kaj bolj resnega. Zakaj pa misliš, da jaz pretiravam, iz vsega kar si napisal je namreč več kot očitno kdo pretirava. Preprosto gre za to, da me moti, ko nekdo hoče prikazati svojo hrabrost, pri tem pa si, prav s tem namenom, izmišlja (beri: laže) stvari, na škodo nekoga drugega. To je bistvo vsega kar sem hotel povedati.
Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime08.04.17 11:17

Ako sam te dobro razumeo,napiso si da ja lazem da bih prikazao svoju hrabrost na stetu drugoga.Neznam odakle ti taj utisak,na ovaj forum sam se ukljucio samo radi toga da evociram uspomene na te dane i sve sto sam napisao je istina i nemam nikakvog razloga da lazem,i neznam u cemu sam to preterao i na ciju je to stetu.Ovo su moji dozivljaji koje sam upamtio i doziveo i tako sam ih i predstavio i zbog toga niko nema razloga da ih dozivljava licno jer nema razloga za to.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime08.04.17 16:23

komanda stana (citat):
Neznam odakle ti taj utisak,na ovaj forum sam se ukljucio samo radi toga da evociram uspomene na te dane i sve sto sam napisao je istina i nemam nikakvog razloga da lazem,i neznam u cemu sam to preterao i na ciju je to stetu.Ovo su moji dozivljaji koje sam upamtio i doziveo i tako sam ih i predstavio i zbog toga niko nema razloga da ih dozivljava licno jer nema razloga za to.
To ni moj vtis, gre za dejstvo. Dejstvo je, da si hodil oborožen po mestu (vsaj kolikor vem so kurirji bili vedno oboroženi), naletel si na najprej na nekaj (več) potepuških psov, potem sta mogoče bila dva psa, kasneje si ugotovil, da to verjetno sploh niso bili potepuški psi ampak so bili z gospodarjem na sprehodu samo da gospodarja nisi videl, vse to pa je pri tebi povzročilo neugoden občutek (lahko rečemo strah). Iz vsega napisanega sem zaključil, da nisi preveč hraber. To je logično sklepanje. Lahko bi razpredal dalje vendar ugotavljam, da vse skupaj nima smisla, vedno bova ostala, kot se reče, "vsak na svoji strani reke" In ker vsa diskusija ne vodi nikamor jo bom zaključil. Je veliko več bolj zanimivih tem. Mogoče bom v neki drugi temi raje predstavil serijo značk "Sarajevo 84" pa bomo govorili o tem.
Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime08.04.17 16:51

Pa cinjenica  je bila da sam imao 19 godina,da sam bio usred noci u nepoznatom gradu(nenaoruzan) a hrabrost je krupna rec o tome bi mogli vise da nam kazu oni koji su tamo bili ,91.
Na vrh Go down
srdjans1
Gušter
Gušter
srdjans1


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-04-10
DOB : 54
M(j)esto Nis

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: srle 89/90 Pozadinski bataljon   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime10.04.17 12:34

Lepo je podsetiti se na stare dane,kako je renorvirana da covek ne prepozna ali mi je drago da su sacuvali tako staru arhitekturu.. lol!
Na vrh Go down
srdjans1
Gušter
Gušter
srdjans1


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-04-10
DOB : 54
M(j)esto Nis

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: srle mart 89/90 pozadinski bataljon   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime10.04.17 13:28

Max Blitz (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
I sprat levo  pozadinski bataljon salutiranje
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime10.04.17 15:23

kadetnica na yt:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime11.04.17 10:05

Verujem da vecina zna da se svake prve subote u aprilu, u hotelu Bristol odrzava skup staresina i bivsih zaposlenih Mariborskog korpusa. Jedan takav skup mozete videti na You Tubu "Mariborska brigada,Beograd 7 4 2012" . Verujem da cete lako pronaci.
Mozda ce nekom biti interesantno da pogleda i emisiju Bodlje i Zaoke u kojoj se negde od 26og minuta emisije govori o Mariborskoj jedinici.
P.S. Nisam bas vest sa ovom spravom,pa neko ko se bolje razume moze i da postavi.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime11.04.17 17:02

Zelo zanimiva oddaja iz leta 2012. Je kakšno kasnejše druženje tudi na You tube?
Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime28.05.17 16:33

[You must be registered and logged in to see this image.]
Posle27 godina ponovo na mestu "zločina"

Ruseskij voli ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime25.06.17 9:35

Takšna pa je bila kasarna pred več kot sto leti

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime25.06.17 9:36

tudi ta slika je stara več kot sto let

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Erikson
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-07-05

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime05.07.17 17:57

Zdravo svima, klasa sept. 89, prve pola godine veza, sečam se kapetana Petrovića in Adnan Gašija, a drugu polovinu godine MB 82mm, stariji vodnik Sava Kovačević..., Evo na brzaka dve fotografije, ako se ko prepoznaje.
LP

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek


BROJ POSTOVA: : 447
ČLAN OD: : 2016-02-26

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime13.07.17 12:46

Pozdrav Erikson,
slika broj jedan, prvi red, prvi lijevo...da nije Makedonac, desetar Naumovski ?
Na vrh Go down
Erikson
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-07-05

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime14.07.17 18:38

Zdravo, jednostavno ne mogu da se setim njegov prezime..., Prve dve slike su iz MB (mart 1990-sept 1990), a ova treča kraj obuke u vezi (sept 1989 - mart 1990)


LP

[You must be registered and logged in to see this image.]

ZGteleprinterist voli ovaj upis

Na vrh Go down
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek


BROJ POSTOVA: : 447
ČLAN OD: : 2016-02-26

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime16.07.17 16:20

Ako se dobro siječam lica, to je Naumovski. Došao je u drugu pešadijsku četu kot Koste 1990 godine, u trečem mijesecu. 
 Na poslednjoj slici mi je poznato lice, drugi red, desno. Ali samo poznato lice, ne znam tko je, kako se zove. Albanac! (?)
Na vrh Go down
Erikson
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-07-05

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime16.07.17 17:03

Onaj, koji onog koji žmiri drži za ruku? - Hajrizai Nustret, nekako tako...
LP
Na vrh Go down
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek


BROJ POSTOVA: : 447
ČLAN OD: : 2016-02-26

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime16.07.17 20:23

Da, baš taj. Ne znam, da li je negdje radio (kantina, kuhinja,...) ili je samo dolazi u drugu četu na posjetu zemljacima...ostao mi je u siječanju. Vjerovatno sam ga i vidio samo nekoliko puta ali...?
Na vrh Go down
Erikson
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-07-05

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime17.07.17 20:02

Da, sigurno je bio jedan od onih, koje čovek lakše zapamti, dobar drug i svugdje ga je bilo dosta - ja sam si bio dosta dobar sa njim. Inače sam si od desetara u vezi najviše zapamtijo Kerai  Neđimedin (tako nekako) iz grada Peć?, dosta zajeban ali pravedan, a moj desetar je bio Bosanac Hadžiabdić.

Bio je i desetar Miketek (nekako tako), mali Hrvat, preko stanica smo se stalno (sa genićima) zajebavali a jednom sam mu preko stanice rekao (nisam znao da je on na drugi strani), da mi popuši, od tada me pomalo jebao - kad je bila veza na redu za čiščenje kuvinje (onih velikih masnih kotlova) posle povečerja, obično je bilo:  trebam šest dobrovoljaca, ti, ti,ti,..., i ti, i od tada sam stalno bio pored. Kad je treči put (pa nadalje) tražio dobrovoljce, obično se nas je nekoliko odmah samih javilo, ... druže desetaru, mogu ja, mogu ja..., jer tako i onako bi bili pored. Jadan od tih dobrovoljaca je bio i Danilo Šerbedžija...

Lepo se ovako setiti...

LP
Na vrh Go down
VP8164
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-08-12
M(j)esto Novi Sad

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime12.08.17 22:08

Sime0000 (citat):
Ima li koga, ko je bio u to vreme u kadetnici.

Slučajno sam naišao na ovaj forum i u dahu pročitao celu temu... Koliko sam se obradovao što sam je našao, toliko sam se rastužio što niko od mojih "saboraca" nije ništa pisao. Za par njih znam gde su i šta rade, ali za većinu nikada posle 91. nisam čuo.

Uspomene su iskočile iz nekog budžaka, ali u tom delu mozga je debela naslaga prašine i paučine. 26 godina... Smile

Pa evo... ja sam Marko iz Novog Sada, od septembra 1990. do juna 1991 bio sam vojnik, razvodnik i desetar u 2. samohodnoj bateriji (samohodke M36), mešovitog protivoklopnog artiljerijskog diviziona (MPOAD) 195. motorizovane brigade, 5. vojne oblasti. Nadam se da sam dobro zapamtio. Smile Na žalost ne mogu da se setim pune adrese VP8164/?

Kao i svi ovde imam tonu sećanja. Većina je izbledela, ali i dan danas mi je drago kada se setim drugova sa kojima sam služio JNA. Negde imam i par fotografija, kao i neke isečke iz novina u kojima se pominje naša jedinica. Slikao sam i par stranica iz knjige o 10-dnevnom ratu gde se pominje moja jedinica, pa čak i ja (doduše u negativnom smislu, ali mi je to sada simpatično - bio sam klinac i nesvestan tj. nedorastao ozbiljnosti situacije).

Maribor mi je ostao u lepom sećanju, a imao sam sreću da ga dva puta vidim nakon rata.

Pa eto, za sada toliko, ako mogu da doprinesem (pod)sećanju pitajte...
Na vrh Go down
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek


BROJ POSTOVA: : 447
ČLAN OD: : 2016-02-26

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime13.08.17 17:50

Dobrodošao VP1864,
vi ste bili u prvom ili drugom katu stare zgrade ? Znam još samo za za pješadiju, treći kat, i pozadinu, prvi kat desno.
Na vrh Go down
VP8164
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-08-12
M(j)esto Novi Sad

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime13.08.17 19:18

Pozdrav,
Naša jedinica je bila na drugom spratu koliko se sećam. Iznad nas je bilo prazno.
Toga se sećam jer nas je des. Rašković slao da skidamo plafonjere odatle. On i drugi martovci bi se pijani vratili iz grada i čizmom gađali plafonjere. Uz "sitno!" plafonjera bi se raspala. Jedna ekipa "fazana" je išla po drugu plafonjeru, dok bi druga ekipa skupljala krš.


VP8164: komentar modifikovan dana: 13.08.17 19:21; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
VP8164
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-08-12
M(j)esto Novi Sad

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime13.08.17 19:20

Kasnije smo prebačeni u zgradu komande. Mislim na prvi sprat.
Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime13.08.17 19:33



[You must be registered and logged in to see this image.]


Evo i mog skromnog doprinosa što se tiče fotografija. Verujem da će većina prepoznati legendarnog Šeika.

Ruseskij voli ovaj upis

Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime13.08.17 20:03

Pozdrav i za VP 8164 tj za Marka mog zemljaka pošto sam i ja iz Bačke,i ja sam se dugo sećao svakog događaja a onda je kao i tebi sve počelo polako da bledi,ako me sećanje ne vara tenkisti u bili /60 a vi /70.Ja sam se skinuo u decembru 90-e,a dotle je prvi sprat komande bio prazan pošto je Lad PVO prebačen u S.Bitricu.Tu su onda smestili neke mlade oficire koji su tek stigli iz škole.
 Kada u vas prebacili tamo?
Na vrh Go down
VP8164
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-08-12
M(j)esto Novi Sad

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime13.08.17 21:26

Za VP ne mogu da se setim, kada nađem pisma potvrdiću...

Nisam siguran, ali mislim da smo novu 91. dočekali u novoj zgradi.

Moj drug iz razreda je bio u LAD u Bistrici. Stigao je u MB 17.09.1990. (dan ranije od mene), ali je već sutradan posle zaduženja opreme otišao u Bistricu
Na vrh Go down
komanda stana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-03-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime13.08.17 23:25

VP8164 (citat):
Za VP ne mogu da se setim, kada nađem pisma potvrdiću...

Nisam siguran,  ali mislim da smo novu 91. dočekali u novoj zgradi.

Moj drug iz razreda je bio u LAD u Bistrici. Stigao je u MB 17.09.1990. (dan ranije od  mene), ali je već sutradan posle zaduženja opreme otišao u Bistricu
Onda si verovatno vidjao likove sa fotografije,jer je i kom.stana bila na spratu a svi osim mene su bili martovci.
Na vrh Go down
POV-Maribor 90`
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-11-28

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime28.11.17 21:04

Pozdrav vojsko,kao prvo puno hvala za prijem u Forum i moram da vam Kazem da sam dugo vremena trazio bilo kakve informacije a i ljude koji su samnom zajedno one 1990 godine sluzili vojni rok u Mariboru. I to prvo u Melju a posle u Kadetnici... Druga ceta protiv oklopni vod, komandir cete Sokec Marijan a komandir voda je bio Crnogorac Zoran al nemogu da se setim imena sada nikako.
Sudbina nas je onda spojila i prozivljavali smo vojnicke dane a posle i ratne pa nek se javi ko moze i hoce da se podsetimo te avanture ako mogu da Kazem i razmenimo utiske,hvala
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime28.11.17 21:50

Dobrodošao POV!
Na pravom si mjestu i nadam se da ćes sresti stare drugove Basketball

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
desantis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-12-20

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime19.12.17 8:08

POV-Maribor 90` (citat):
Pozdrav vojsko,kao prvo puno hvala za prijem u Forum i moram da vam Kazem da sam dugo vremena trazio bilo kakve informacije a i ljude koji su samnom zajedno one 1990 godine sluzili vojni rok u Mariboru. I to prvo u Melju a posle u Kadetnici... Druga ceta protiv oklopni vod, komandir cete Sokec Marijan a komandir voda je bio Crnogorac Zoran al nemogu da se setim imena sada nikako.
Sudbina nas je onda spojila i prozivljavali smo vojnicke dane a posle i ratne pa nek se javi ko moze i hoce da se podsetimo te avanture ako mogu da Kazem i razmenimo utiske,hvala
Bili smo isti bataljon,meni je bio zapovjednik/komandir čete Ćiro Milošević iz Kolašina.Komandir bataljona Dragan Jovanović.U Melju je bio i Aleksandar Živković,sadašnji zapovjednik kopnene vojske Republike Srbije..Jesi li i ti bio u Murskoj Soboti u lipnju 1991.godine...
Na vrh Go down
Mervan septembar.90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-12-27

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime14.02.18 22:24

Pozdrav za sve članove Foruma, posebno za "Desantis "
Očigledno smo bili ista četa i isti vod. Isto kao i ti sam u Kadetnicu došao u Septembru 90, zatim Melje pa ponovo Kadetnica do Juna 91. Kamionima do Morske Sobote gdje smo kako ti reče "završili vojničku karijeru u jarku".
Na vrh Go down
desantis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-12-20

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime15.02.18 22:28

Mervan septembar.90 (citat):
Pozdrav za sve članove Foruma, posebno za "Desantis "
Očigledno smo bili ista četa i isti vod. Isto kao i ti sam u Kadetnicu došao u Septembru 90, zatim Melje pa ponovo Kadetnica do Juna 91. Kamionima do Morske Sobote gdje smo kako ti reče "završili vojničku karijeru u jarku".
je li se sjećaš ikoga? Evo ja se sjećam:Vojvodić iz Temerina,Rakić iz BG,Milosavljević(?),Mustafi Nevzat,Simon Lorber,Joža Valjavec,Hauptmann,desetari:Blažeković,Todorović,Srećko Radisavljević,Ilija Šimić,Horvat,Branko Zloković(otišao je u komandu stana)...
Na vrh Go down
Mervan septembar.90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-12-27

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime16.02.18 18:40

Naravno da se sećam, Andrej Slovenac, Gligorijević Dragan, Bakalji Dritan, Bekim Cani, Sejdi Međdi,Kranjec Silvester, Saša Popović, onaj mali Mađar,ne sećam mu se imena, Dražen iz Hrvatske mislim da je neđe iz Like... Možda možeš da se prijaviš na FB-Grupu "Pronađi drugove iz bivše JNA" tamo ćeš me lako pronaći. Pozdrav stari, drago mi je da si se javio.
Na vrh Go down
desantis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-12-20

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime16.02.18 21:56

Mervan septembar.90 (citat):
Naravno da se sećam, Andrej Slovenac, Gligorijević Dragan, Bakalji Dritan, Bekim Cani, Sejdi Međdi,Kranjec Silvester, Saša Popović, onaj mali Mađar,ne sećam mu se imena, Dražen iz Hrvatske mislim da je neđe iz Like... Možda možeš da se prijaviš na FB-Grupu "Pronađi drugove iz bivše JNA" tamo ćeš me lako pronaći.  Pozdrav stari, drago mi je da si se javio.
meni je to jedno odlično sjećanje,tek sada vidim koje iskustvo,to je nešto što ovi mladi danas nemaju,ne znam kako je sada u Srbiji,da li ima redovnu vojsku,vjerujem da ni tamo nema redovne vojske.Sada se sjećam Andrej Hribar,Gligorijević negdje iz Pirota ali na privremenom radu u Austriji je tada bio,Bekim Cana,mađar je bio Horvat,Milosavljević je bio pravoslavni pop,a Lorber iz Vrhnike-katolički.Je li onaj stažist iz Borova Sela bio Saša Lazić?Tomislav Krmpotić.Moram se pohvaliti da sam se našao sa Jožom Valjavcem..on je iz Tržiča ...bio je i Džemail Džemaili..kako naviru sjećanja...
Na vrh Go down
Mervan septembar.90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-12-27

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime18.02.18 16:47

Ne znam dali Srbija ima redovnu vojsku, nijesam iz Srbije, a mislim da nema kao ni jedna Republika bivše Jugoslavije. Joža Valjevac, negdje iz Slovenije ako se ne varam? Jednom se zamislio, bio na železničkoj stanici i nije primijetio dobro očišćeno pregradno staklo,zalijepio se svom snagom na to staklo , dugo smo se smejali kada nam je pričao.
Imao i jedan Toni iz Makedonije, bio sitne građe.
Ilija Šimić je bio iz Borova sela a mislim da se Džemaili zvao Muhamed bio iz Beograda. Kapetan Živković stvarao orkestar i hvali mu bubnjar, javi se Muhamed kaže ja sam bubnjar i imam bubnjeve kući. Pošalje ga Žile,dadne mu i 7 dana odsustva da donese bubnjeve . Vrati se Muhamed bez bubnjeva ali donio Tarabuku.
Volio bih da znam ko se krije iza pseudonima "desantis"
Pomogao si mi da se setim nekih imena i događaja , a kada bi nas bilo više šta bi tek tada bilo???
Pozdrav, moje ime imaš a prezimena se možda sjetiš, probaj da me nađeš na Facebook.
Na vrh Go down
srdjans1
Gušter
Gušter
srdjans1


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-04-10
DOB : 54
M(j)esto Nis

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime20.05.18 14:01

desantis (citat):


meni je to jedno odlično sjećanje,tek sada vidim koje iskustvo,to je nešto što ovi mladi danas nemaju,ne znam kako je sada u Srbiji,da li ima redovnu vojsku,vjerujem da ni tamo nema redovne vojske.Sada se sjećam Andrej Hribar,Gligorijević negdje iz Pirota ali na privremenom radu u Austriji je tada bio,Bekim Cana,mađar je bio Horvat,Milosavljević je bio pravoslavni pop,a Lorber iz Vrhnike-katolički.Je li onaj stažist iz Borova Sela bio Saša Lazić?Tomislav Krmpotić.Moram se pohvaliti da sam se našao sa Jožom Valjavcem..on je iz Tržiča ...bio je i Džemail Džemaili..kako naviru sjećanja...
Nema u Srbiji ima samo placena vojska,od onoliko kasarni i vojske mislim da se svelo na ,,jednu,,bar u Nisu koliko ja znam a i cesto prolazim pored napustenih kasarni ,,neke,, su i porusene Nato bombama
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime20.08.18 15:50

desantis (citat):


meni je bio zapovjednik/komandir čete Ćiro Milošević iz Kolašina
Meni je Ćiro Milošević bio komandir voda kao potporucnik (prva sluzba) 8164/10-2  1987 godine u kasarni Slava Klavora; ja sam mu bio prvi kurir; brzo je odredio drugog Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime20.08.18 15:58

Kemo Specijalac (citat):

Meni je Ćiro Milošević bio komandir voda kao potporucnik (prva sluzba) 8164/10-2  1987 godine u kasarni Slava Klavora; ja sam mu bio prvi kurir; brzo je odredio drugog Smile
Što se dogodilo da je brzo našao drugog kurra.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime20.08.18 16:57

Vojnik Graničar (citat):
Kemo Specijalac (citat):

Meni je Ćiro Milošević bio komandir voda kao potporucnik (prva sluzba) 8164/10-2  1987 godine u kasarni Slava Klavora; ja sam mu bio prvi kurir; brzo je odredio drugog Smile
Što se dogodilo da je brzo našao drugog kurra.!?

Cim smo se vratili sa Pivke, sa vezbe Jesen 87, mene su uzeli u orkestar; najpre su me poslali nekoliko dana kuci po instrument, a onda su krenula moja izbivanja iz jedinice u vezi sa zaduzenjima u orkestru. Komandiru voda nije odgovaralo da ima kurira koga nikad nema u jedinici. 
U to vreme, otprilike, u nas vod je prekomandovan januarac Ilija zvani Madjup, sa neke karaule (pisao sam vec o tome da mu je crkla svinja za koju je bio zaduzen, bar je to bila njegova prica zasto su ga vratili sa karaule); trebalo mu je naci neko zaduzenje kao starom vojniku, i dodeljeno mu je da bude kurir komandira voda. Uglavnom je lozio vatru u kancelariji, cistio mu cizme...
Na vrh Go down
Sponsored content





MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91
Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» kadetnica Maribor 1969 - 1971
» Maribor, kasarna Slava Klavora 88/89
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: