FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91

Go down 
+50
Sada Petrović
Mervan septembar.90
desantis
PORUCNIK
POV-Maribor 90`
VP8164
Erikson
srdjans1
jozl52
komanda stana
pucflek
puc(f)lek
puclek
mishko
Mandrake
Maljutka-1
vozacdejan
cviko
B Bogdanovic
septembar88/89
Plavi67
SašaNiš
arcibald01
Gugi 90
MB/82mm
valjevac
samir
dovecer
lacoš
zvone
DraganJovanovic
cile079
Max Blitz
combevet
pedja71
dekiks
PAJA
dpuric
Dragan Ciroki
vladimir
SDO
Beztrzajac
šepa
dixi
mario fazan
alexandar
Kemo Specijalac
Vojnik Graničar
mgalic2
Sime0000
54 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Sime0000
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-01-14
DOB : 52

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeFri 14 Jan 2011 - 0:25

Ima li koga, ko je bio u to vreme u kadetnici.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeFri 14 Jan 2011 - 10:03

Sime, dobro nam došao!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: MARIBOR 90-91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSun 16 Oct 2011 - 14:06

Žao mi je Gušter - Sime0000. bounce
Ali u kasarni Franc Rozman Stane nisam bio u periodu od 1990/1991.
U kasarni Franc Rozman Stane ili kako su je skraćeno zvali „Kadetnica“ sam bio 6 puta i to:

Prvi put dana 11.06.1988. god. subota kada je čitavi bataljun vojske došao iz kasarne „Tone Tomšić“ na polaganje svečane obaveze.

Drugi put dana 24.7.1988. god. nedjelja moja četa je došla gledati film „Terminator“.

Treći put dana 31.7.1988. god. nedjelja moja četa je došla gledati film „Operacija balzai“.

Četvrti put dana 7.8.1988. god. nedjelja moja četa je došla gledati film „Poslije prve ljubavi“.

Peti put dana 14.8.1988. god. nedjelja moja četa je došla gledati film „Lola“.

Šesti put dana 4.9.1988. god. nedjelja moja četa je došla gledati film „Policijska akademija 2“.

Trebali smo također dana 21.8.1988.god. gledati film „Sok od šljiva“ ali taj dan je padala kiša
pa nismo išli.
Također dana 28.8.1988. god. trebali smo gledati fil „Pin pong“ ali nismo išli zašto ne znam.
Sjećam se da je kino bilo smješteni u jednoj zgradi u prizemlju a u kino dvoranu smo ulazili
sa zapadne strane kroza neka velika vrata, u neposrednoj blizini toga objekta također sa
zapadne strane nalazilo se je asfaltirano igralište. bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSat 3 Mar 2012 - 5:02

Od tih silnih filmova koje si gledao ili propustio, ja sam pushtao Terminator, Policijska akademija 2, Sok od sljiva Smile

Septembar 87/88, vojni muzicar...zgrada gde ste gledali filmove je zapravo vojnicki klub...iza filmskog platna /zida, nalazile su se prostorije gde je orkestar drzao instrumente i opremu, a na spratu spavao
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: MARIBOR 90-91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSat 3 Mar 2012 - 10:37

Citat :
Arrow Arrow Arrow Kemo Specijalac - Beograd.!!! sunny bounce

Arrow Od tih silnih filmova koje si gledao ili propustio, ja sam pushtao Terminator, Policijska akademija 2, Sok od sljiva.
Arrow Septembar 87/88, vojni muzicar...zgrada gde ste gledali filmove je zapravo vojnicki klub...iza filmskog platna /zida, nalazile su se prostorije gde je orkestar drzao instrumente i opremu, a na spratu spavao.


Arrow Arrow Arrow Kemo Specijalac.....
Dobro došao na Forum bivših pripadnika nekadašnje JNA .!!! bounce Wink Very Happy Smile Laughing

Arrow Nadam se da ćeš pronaći na ovome forumu nekoga sa kim si bio u JNA.!!! Very Happy Wink

Arrow Hajde da i ja upoznam nekoga tko mi je prije 24 godine puštao filmove u kasarni "Franc Rozman Stane" ili kako smo je mi skračeno zvali Rolling Eyes "Kadetnica" . Wink
Arrow Arrow Specijalac, ja sam pokušavao No preko interneta pronaći kasarnu "Franc Rozman Stane" ali ne No ide...!???
Arrow Arrow Arrow Nikako da preko satelitskih snimku pronađem tu kasarnu No , zgradu u kojoj si mi puštao te filmove, ulaz u kasarnu, ja sam zapamtio Rolling Eyes da je ta kasarna negdje zapadno od centra grada Maribora ali gdje točno, No ne znam, pa ako imaš neki satelitski snimak hajde mi ga pošalji da to vidim.... bounce Twisted Evil Wink Very Happy Smile Laughing Exclamation
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-24

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSat 3 Mar 2012 - 19:06

Splite mozda ti ovo pomogne....http://borut.blog.siol.net/2010/09/17/zadnja-generacija-jla/

Ili ovo....http://www.vojaskimuzej.si/muzej.aspx?item=kadetnica
lol!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: MARIBOR 90-91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSat 3 Mar 2012 - 20:50

Citat :
General potpukovnik Aleksandar Obradović.!!!

Splite mozda ti ovo pomogne....http://borut.blog.siol.net/2010/09/17/zadnja-generacija-jla/

Ili ovo....http://www.vojaskimuzej.si/muzej.aspx?item=kadetnica

________________
BONA FIDE..
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Arrow Znam da zgrada u kojoj sam gledao film nije bila ovoliko velika No, puno je bila manja Twisted Evil, i sijećam se  Rolling Eyes da smo ulazili u dvoranu za prikazivanje filmova sa bočne strane  Twisted Evil kroz neka velika vrata Shocked....
Arrow U blizini je bila neka asfaltirana površina Rolling Eyes ili pista, sjeverno od zgrade su bili neka malja zemljana uzvišenja.!!! Smile
Arrow Vidit će mo šta će iskemijati Kemo Specijalac.!!! bounce Twisted Evil  Rolling Eyes  Wink


Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSun 4 Mar 2012 - 2:41

Imao sam prilike da leta 2010 posetim Maribor i kasarnu posle 22 godine...ova slika je renovirani deo , pogled sa druge strane, sa strane sportske hale i terena...vojnicki klub, pista, kuhinja, sve je to IZA ove zgrade...

cudim se da su me uopste kao stranog drzavljanina pustili unutra da pogledam....ali mi je drago da sam sve video posle toliko godina....


a filmove sam ti ja pustao slucajno...ja sam tamo bio muzikant Smile

Novi sam clan pa ne daju linkove...trazi Engelsovu ulicu , izmedju nje i Ramovsekove, i Radvanjske ceste ces naci kasarnu

mislim da je ovo najprecizniji put do mape i mesta kasarne, tu sam je i ja nasao pre godinu i po na navigaciji...Interesantno je da smo mi muzikanti sluzbeno bili svakog dana u gradu, znali svaku kapiju i sporednu ulicu....posle 22 god sam jedva prepoznao ulicu koja vodi do kasarne

secas se i kasarne Slava Klavora, gde je bio pritvor Smile i gde je obicna pesadija boravila do tvoje martovske klase? sada je ta zgrada takodje srusena, tu je veliki park i srednjoskolski centar....prepoznao sam je po bisti Slave Klavore, a jedan dokoni penzioner mi je pokazao zgradu koja je ostala, kao i kanal za tenkove...po tome sam uspeo da rekonstruisem u glavi gde se sta nalazilo.

Na vrh Go down
mario fazan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-03-26

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Evo i mene!   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeMon 26 Mar 2012 - 21:25

Sime0000 (citat):
Ima li koga, ko je bio u to vreme u kadetnici.

Pozdrav svima!
Evo ja sam to vrijeme,točnije od 18.09.90 bio u kadetnici.Ustvari u kadetnici samo prvi dan,onda u melje tj,Tone Tomšić,da bi nse nakon cca 2 mjeseca vratili u kadetnicu.Bio sam 1  četa,komandir kapetan Ljubiša Stojanović,Stole(oni šta je graničar rekao da je ranjen),komandir voda potporučnik Đjorđević.
Uskoro,kad uhvatim malo vremena ću detaljnije,kako sam nakon pješadijske obuke završio ju komandi stana(jel se tako zvalo) u Vojvode Mišića i kuhao kave pukovnicima,(general Delić je imao svog "ličnog" kafedžiju haha),da bi se 26.06.91 našao na karauli na šentilju,gdje smo se i predali i gdje završava moja priča u Jna.
Moram samo reći da mi je najviše u sječanju ostao kapetan Aleksandar Živković,Žile,danas jedna od vodećih generala u srpskoj vojsci.
Eto za početak toliko,kad uhvatim malo vremena,tj.kad djeca budu kod baka a ne meni oko vrata haha.
Ima dosta toga za ispričati,još jednom pozdrav svima! bom

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeTue 27 Mar 2012 - 0:57

mario fazan (citat):
Moram samo reći da mi je najviše u sjećanju ostao kapetan Aleksandar Živković, Žile, danas jedna od vodećih generala u srpskoj vojsci.

u moje vreme je bio porucnik (87/88), vrlo sposoban oficir, i imao je najglasniju komandu u kasarni (o tome sam vec pisao na forumu) . Takodje je znao da svira i harmoniku, i cesto je predvodio svoju jedinicu svirajuci koracnice...i glavni za sve zastavne vodove na zakletvama


Citat :
da bi se 26.06.91 našao na karauli na šentilju, gdje smo se i predali.

da li ti je poznato ime majora (u moje vreme kap. I kl.) Dragan Jovanovic - Jovance? cuo sam da je on bio oko Sentilja u tim vremenima i dogadjajima...

i, samo napred, bilo bi nam drago da se to "jos dosta za ispricati" nadje ovde napismeno Smile

da se prisetimo staresina koje (verovatno) obojica, i jos neki Ex Mariborcani Smile poznaju...

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: MARIBOR 90-91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeFri 30 Mar 2012 - 21:52

Citat :
Arrow Arrow Arrow MARIO FAZAN.!!! sunny bounce

Pozdrav svima!
Evo ja sam to vrijeme,točnije od 18.09.90 bio u kadetnici.
Ustvari u kadetnici samo prvi dan,onda u melje tj,Tone Tomšić,da bi nse nakon cca 2 mjeseca vratili u kadetnicu.
Bio sam 1 četa,komandir kapetan Ljubiša Stojanović, Stole (oni šta je graničar rekao da je ranjen),komandir voda potporučnik Đjorđević.
Uskoro,kad uhvatim malo vremena ću detaljnije,kako sam nakon pješadijske obuke završio ju komandi stana(jel se tako zvalo) u Vojvode Mišića i kuhao kave pukovnicima,(general Delić je imao svog "ličnog" kafedžiju haha),da bi se 26.06.91 našao na karauli na šentilju,gdje smo se i predali i gdje završava moja priča u Jna.
Moram samo re3ći da mi je najviše u sječanju ostao kapetan Aleksandar Živković,Žile,danas jedna od vodećih generala u srpskoj vojsci.
Eto za početak toliko,kad uhvatim malo vremena,tj.kad djeca budu kod baka a ne meni oko vrata haha.
Ima dosta toga za ispričati,još jednom pozdrav svima!

Arrow MARIO, hajde kada uhvatiš vremena da čujem kako je bilo na karauli Šentilj te 1991 godine.
Arrow Zanima me kakva je tvoja priča sa prve crte obrane Jugostavije, što si zapamtio na karauli Šentilj, nešto dobro i nešto loše.!!
Arrow Čekako te na Forumu bivših pripadnika nekadašnje JNA.!!!
Arrow Zamima me Arrow Rade Vojnović komandir karaule "Šentilj", zanima me kapetan Arrow Ljubiša Stojanović (kako je tako brzo napredova), zanima me Arrow zasjedno mjesti "Ježevi".... itako dalje, spremno te čekamo... bounce Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-26
DOB : 52

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeThu 26 Apr 2012 - 23:48

Sime0000 (citat):
Ima li koga, ko je bio u to vreme u kadetnici.

sluzio sam u kasarni Vojvode Misica ali poslije kada se vojska selila iz Slovenije mi smo sa generalom Micom Delicem presli u kadetnicu 29. augusta 91.Tu smo bili do 23. oktobra 91.
Smjesteni smo bili u prvoj zgradi ( nova zgrada navodno prije su tu bili izvidjaci) od aktivnosi smo obavljali obez.prijavnice ,obez.komandanta, patrole imali smo osmatrasnicu na tavanu kadetnice na sjevernoj strani.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeFri 27 Apr 2012 - 0:13

dixi (citat):
Sime0000 (citat):
I navodno prije su tu bili izvidjaci)

Bili su i izvidjaci, i LAD, i vezisti...

zanima me sta je u to vreme bilo u zgradi razglasa, vojnickog kluba, i bioskopa? (zgrada uz pistu, gledajuci od nove zgrade ka trpezariji desno)?
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: MARIBOR 90-91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeFri 27 Apr 2012 - 0:21

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Ima li koga, ko je bio u to vreme u kadetnici.
sluzio sam u kasarni Vojvode Misica ali poslije kada se vojska selila iz Slovenije mi smo sa generalom Micom Delicem presli u kadetnicu 29. augusta 91.Tu smo bili do 23. oktobra 91.
Smjesteni smo bili u prvoj zgradi ( nova zgrada navodno prije su tu bili izvidjaci) od aktivnosi smo obavljali obez.prijavnice ,obez.komandanta, patrole Arrow Arrow Arrow imali smo osmatrasnicu na tavanu kadetnice na sjevernoj strani. scratch Embarassed Suspect No pale

Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce
Arrow Ma daj mi objasni ovo, Arrow čemu je služila osmatračnica, Arrow šta ste osmatralu u kasarni u gradu, Arrow jeste li osmatrali samo danju ili i noću.!!! Rolling Eyes Shocked scratch
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-26
DOB : 52

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 2 May 2012 - 23:14

Vojnik Graničar (citat):
Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Ima li koga, ko je bio u to vreme u kadetnici.
sluzio sam u kasarni Vojvode Misica ali poslije kada se vojska selila iz Slovenije mi smo sa generalom Micom Delicem presli u kadetnicu 29. augusta 91.Tu smo bili do 23. oktobra 91.
Smjesteni smo bili u prvoj zgradi ( nova zgrada navodno prije su tu bili izvidjaci) od aktivnosi smo obavljali obez.prijavnice ,obez.komandanta, patrole Arrow Arrow Arrow imali smo osmatrasnicu na tavanu kadetnice na sjevernoj strani. scratch Embarassed Suspect No pale

Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce
Arrow Ma daj mi objasni ovo, Arrow čemu je služila osmatračnica, Arrow šta ste osmatralu u kasarni u gradu, Arrow jeste li osmatrali samo danju ili i noću.!!! Rolling Eyes Shocked scratch
na osmatrasnici smo pratili kretanje slovenacke policije oko kasarne.

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: o filmovima i kadetnici   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeThu 3 May 2012 - 0:54

Ti se Spličanin baš nagledao filmova, mene su osim na polaganje zakletve u Kadetnicu vodili još dva puta, jedanput u kino, gledali smo "Cigani lete u nebo", drugi put u stacionar gdje sam ležao pet dana pred sam odlazak na karaulu, ali sam zato izbjegao "Pivku"
Inače u mojoj generaciji tamo je služio Milko Đurovski u izviđačima, s tim da je uvijek bio u stroju u cipelama, pio kafu sa oficirima, trenirao na "LJudskom vrtu" i vozio BMW dok smo se mi znojili.
Danas sam na Google Earth-u tragao za kasarnom "Tone Tomšić", u sred kasarne parking, cesta prolazi pored komande (gdje je nekad bio telefon) i izlazi između zgrade u kojoj je bio granični vod i one u kojoj je bilo kupatilo na cestu ispred Mariborske tekstilne tovarne, a u zgradama gdje smo spavali su smještene neke firme.
Špičnik je na svom mjestu.Ono brdo na kojem se Pašo napio zove se Meljski hrib.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: MARIBOR 90-91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeThu 3 May 2012 - 21:15

šepa (citat):
Arrow Ti se Spličanin baš nagledao filmova, mene su osim na polaganje zakletve u Kadetnicu vodili još dva puta, jedanput u kino, gledali smo "Cigani lete u nebo", drugi put u stacionar gdje sam ležao pet dana pred sam odlazak na karaulu, ali sam zato izbjegao "Pivku"
Inače u mojoj generaciji tamo je služio Milko Đurovski u izviđačima, s tim da je uvijek bio u stroju u cipelama, pio kafu sa oficirima, trenirao na "LJudskom vrtu" i vozio BMW dok smo se mi znojili.
Danas sam na Google Earth-u tragao za kasarnom "Tone Tomšić", u sred kasarne parking, cesta prolazi pored komande (gdje je nekad bio telefon) i izlazi između zgrade u kojoj je bio granični vod i one u kojoj je bilo kupatilo na cestu ispred Mariborske tekstilne tovarne, a u zgradama gdje smo spavali su smještene neke firme.
Špičnik je na svom mjestu.Ono brdo na kojem se Pašo napio zove se Meljski hrib. bounce

Arrow Arrow Arrow Š E P A ...!!! sunny bounce

Arrow Šta da ti kažem ima ona izreka u narodu koja kaže "Veži konja gdje gazda kaže pa makar nogu slomio"..!!!
Niti sam ja inzistirao na tim filmovima, niti sam ih ja predlagao, niti sam ih ja izabirao, kad su svi išli iz kasarne Arrow Arrow Arrow "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 te 1988 godine, išao sam i ja, ima i ona u naraodu "Kud svi turci tu i mali Mujo"...
Kažem ti osim tih folmova u kasarni Arrow Arrow Arrow "Franc Rozman Stane" bio sam u njoj i na polaganju svečane prisege, a u stacionaru Bogu hvala nisam nikada bio, zato sam u civilstvu he he he he he sad je bolje.....!!!
Za "Pivku" sam čuo u kasarni "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988, spominjalo se da tamo ide minobacački vod na gađanje sa minobacačima, sad se ne mogu sjetiti da li su stvarno i išli.!!
Što se tiče lagodnoga života u JNA, "Biti u cipelama u stroju, trenirati gdje ga je volja i kad ga je volja, voziti BMW, piti kavu sa oficirima itd...", toga je bilo uvijek i u JNA, i poslje JNA i u mojoj firmi u kojoj sada radim tu bi se mogla upotrijebiti ona narodna izreka: "Ko bliže oltaru bolje misu čuje"..!!!
Pogledao sam i ja satelitske snimke kasarne "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 tako sam i ja to vidio...
A što se tiče Kurtovića Paše samo da ti je viditi šta su radili po četi kad su se vratili u kasarnu sa te "MELJSKE HRIBI", zato nas je zbog njih derao poručnik Marijan Šokec, uz brdo "Pohorje" pale niz brdo "Pohorje" pale , za taj pijani izlez Kurtovića Paše i kumpanije smo se odužili Jugoslaviji i JNA mobiliizacijskim uzbunama....!!!
Žao mi je što sam zaboravio kako se zvao najbolji prijatelj od Kurtovića Paše kojem sam zapamtio samo prezime "TEPAVAC", on nije šljivio 5% JNA i disciplinu zato su ga i najurili iz JNA nakon mislim 2 mjeseca... Very Happy Smile Laughing bounce


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: Mon 21 May 2012 - 16:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-26
DOB : 52

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSat 19 May 2012 - 19:44

mario fazan (citat):
Sime0000 (citat):
Ima li koga, ko je bio u to vreme u kadetnici.

Pozdrav svima!
Evo ja sam to vrijeme,točnije od 18.09.90 bio u kadetnici.Ustvari u kadetnici samo prvi dan,onda u melje tj,Tone Tomšić,da bi nse nakon cca 2 mjeseca vratili u kadetnicu.Bio sam 1  četa,komandir kapetan Ljubiša Stojanović,Stole(oni šta je graničar rekao da je ranjen),komandir voda potporučnik Đjorđević.
Uskoro,kad uhvatim malo vremena ću detaljnije,kako sam nakon pješadijske obuke završio ju komandi stana(jel se tako zvalo) u Vojvode Mišića i kuhao kave pukovnicima,(general Delić je imao svog "ličnog" kafedžiju haha),da bi se 26.06.91 našao na karauli na šentilju,gdje smo se i predali i gdje završava moja priča u Jna.
Moram samo re3ći da mi je najviše u sječanju ostao kapetan Aleksandar Živković,Žile,danas jedna od vodećih generala u srpskoj vojsci.
Eto za početak toliko,kad uhvatim malo vremena,tj.kad djeca budu kod baka a ne meni oko vrata haha.
Ima dosta toga za ispričati,još jednom pozdrav svima! bom

Pozdrav mario
U isto vrijeme smo bili u kasarni Vojvode Misica, ja sam bio u vojnoj policiji III vod.U to vrijeme kurir kod Generala je bio pjevac Sulejman Becirovic iz Tuzle.
U komandi stana je bio zastavnik I klase neznam kako se zove nizak sa brkovima koje je farbo samo je o zenskim prico.


_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-26
DOB : 52

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSun 20 May 2012 - 20:38

dixi (citat):
Pozdrav mario
U isto vrijeme smo bili u kasarni Vojvode Misica, ja sam bio u vojnoj policiji III vod.U to vrijeme kurir kod Generala je bio pjevac Sulejman Becirovic iz Tuzle.
U komandi stana je bio zastavnik I klase neznam kako se zove nizak sa brkovima koje je farbo samo je o zenskim prico.
     


desavanje u mariboru 91

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Kadetnica danas   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeMon 21 May 2012 - 0:08


[You must be registered and logged in to see this link.]

Za one koji su bili u Kadetnici, tako je to danas.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeMon 21 May 2012 - 3:09

sasvim drugacije nego nekada...

ja sam je posetio 2010 godine obnovljenu...samo me nisu pustili skroz unutra
Na vrh Go down
Beztrzajac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-05-23

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 23 May 2012 - 23:46

Sime0000 (citat):
Ima li koga, ko je bio u to vreme u kadetnici.

Šime Zdravo!
Ja sam došao u Kadetnicu 14.09.1990 i isti dan posle zaduživanja čizma, obleke itd. dospio sam na večer istog dana
u kasarnu Melje. Dodeljen sam bio u Protiv oklopnu četu (POČ) to jest V.P. 8164/20-6. Komandir POČ-a za to vreme bio je poručnik Redža Naim
a pomočnik komandira, ne mogu više da se setim ali mislim da je bio neki Stojanović pravi čuvjek sa velikim Č. Mislim, da je bio i je sada ako je živ Bosanac. Nekako malecki tamnija boja kože
ne mršav ali vitak, ako se ga ko sjeti neka se javi pa me dopuni (ime, prezime, šta se nakon rata u Sloveniji s njim dogodili i možda još kje se nalazi sada).
Komandant Bataljona za to vreme major Jovanović koliko se sječam Črnogorac, a pomočnik komandanta kapetan Živkovič zvali smo ga ŽILE!

Nakon dva meseca otišao celi bataljon (II. motorizovani bataljon) u kadetnico. Tu smo dočekali novu godino i tako dalje. A u junu 1991 otišli na Šentil. Sa puno sreče ostao živ
sa još nekim vojnicima iz moje četesmo spašavali i mislim da uspjeli spasiti jednog ranjenog vojnika (rana u bubreze na njegovoj levi strani nacionalosti se ne sječam više pa isto ne imena ili prezimea).
Samo bih htjeo znati da li je preživio!

Pozdrav od beztrzajca. Septembar prijatno ostale klase umri! Tako nekako!

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeThu 24 May 2012 - 0:28

Pozdrav za bestrzajca...bili smo u istoj kasarni u razlicito vreme Smile ja sam se skinuo na dan kad si ti dosao 2 godine ranije


Da li si u Sentilju bio na karauli, ili ste tamo otisli u vreme junskih dogadjaja? Zeleo bih znati sudbinu majora (ja ga znam kao Kap. I kl) Dragana Jovanovica Jovanceta


Da li si ikada kasnije posetio kasarnu Kadetnica, sada vojasnica generala Majstra?

ja jesam Smile 2010 god, i trebalo mi je za to preko 600 km
Na vrh Go down
Beztrzajac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-05-23

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeThu 24 May 2012 - 22:43

Kemo Specijalac (citat):
Pozdrav za bestrzajca...bili smo u istoj kasarni u razlicito vreme Smile ja sam se skinuo na dan kad si ti dosao 2 godine ranije


Da li si u Sentilju bio na karauli, ili ste tamo otisli u vreme junskih dogadjaja? Zeleo bih znati sudbinu majora (ja ga znam kao Kap. I kl) Dragana Jovanovica Jovanceta


Da li si ikada kasnije posetio kasarnu Kadetnica, sada vojasnica generala Majstra?

ja jesam Smile 2010 god, i trebalo mi je za to preko 600 km

Vračam Pozdrav Kemo specialac!
Moram ti objasniti malo šire, da češ shvatiti zašto sam tako radio i razmišljao!

Prvo na Karaulo smo stigli u vreme junskih dogadjaja, inače tamo nisam nikad služio. Drugo Ja lično sam majora Jovanovića mrzio. Ali nisam ga mrzio več od početka.
Zapravo sam ga počeo mrziti zbog njegovih odluka i ponašanja na karauli uz vreme junskih dogadjaja. Ja znam, da je bio on vojnik, profesionalac i da je i on dobio odredbe odnosno komandu.
Ali svaki čovek pa i komandant morao bi te komande izvršavati i sa svojom glavom, kao čovjek.

Idemo redom. Kad je počelo sranje mi smo bili iznad graničnog prelaza na desnoj strani gledano iz smeri Maribora prema Šentilju. Izpod nas Teritorjalci. Ali ne bilo kakvi. Tamo dole se nalazilo groblje pa neka crkva.
I tamo oko 7 snajpera profesionalaca, pa obična vojska itd. Plan je bio u trenutku kada dolaze tenkovi mi silazimo s hriba iza tenkova na granični prelaz. Mi bi bile lake mete. pokokali bi nas snajperisti pa i ostali jer bi se nalazli na čistini. Major za to vreme mrtvo hladno idete dole nema tu šta.Sam si je skidao čine i krio se za obične vojnike. Srečom teritorjalci zauzeli tenkove pa ništa od plana. Tada kad je video kolika je snaga teritorjalca (snajperi, zauzeti tenkovi, da ne nabrajam dalje) ni se htio predati nikako.

S moga gledišta budala. Spreman je bio slati u smrt klince od 18 godina i to svih nacionalnosti asmo da poteši svoj ego a sam bez činova. Tek nakon to su teritorjalci opalili tenkovima i iz svih oružja, kad je tenkovska granata digla izpred naših oči beztrzajni top kad je bilo več ranjenih pa neznam ožda još neki mrtvi i kad su teritorjalci prestali pucati tek tada vuče on povlačenje.

Možda ja gledam stvar nekako pristransko jer sam sam Slovenec. Prije početka paljbe bilo nas je tamo oko 120 vojnika od toga cca 30- 40 Slovenaca. Svi osim nas 7 Slovenaca nismo uspeli prebeč na drugu stranu. Prebegli so šoferi jer su znali put i znali kde se nalaze strače noču i danu. I kad smo se povlačili na karaulu negde 45 minuta hoda od bojišta tamu su se oficiri počeli pogajati o predaji vidjeli so da bi slali sebe pa i ostale vojnike u smrt, jer su se tamo več nalazili specialci Slovenske policije pa i teritorjalci. Tada dođe taj omiljeni major in neča da s predamo i viče idemo u smrt. Tada sam mu kazao neka odloži oružje jer je kraj i nema smisla da umiremo zbog neke politike generala koja je tjerala svoj ego a on nije bio u stanju to vidjeti. Tada je uperio atomat u mene i proteklo je barem 20 sekuna i odlučivao se dali pucati u mene ili ne. Mojom srečom nije.

Pošto sam ja Slovenec i vide budalaštino politike generala ja sam JNA smatrao ne samo okupatorsku nego i zločinačku armijo. Ali treba naglasiti to nije važilo za moje drugove, vojnice, s kojima sam proveoskoo godinu dana, to je važilo za Generale pa i majora.

I ja se moram pohvaliti time, da sam lično kriv, da su majora uhvatiloi teritorjalci. On se je nakon što su ga oficiri prisilili da se predaju preobukao u civilno odjelo i sa nekim graničarom naoružan htio prebeči u Austrio. No ja sam to kazao teritorjalcima, ti su ga isledeli nakon njegovog odpora i pogodili metkom u nogu i odveli ga nezna kdje najprije jasno u bolnicu a zati nezna kauda ali znam, da je preživeo i nije umro pa mi je i to bilo kakav je bilo drago (to da bije umro). Ostalo je historija.

Nakon tih dogadjaja ja sam poseti čak i bojište nekde u godini 1992 ili 3, pronašao sam bojište i tamo čarape vojnika JNA, pronašao drvo u koje je pala tenkovska granata i tako dalje. Kasnije sam više puta posetio i kasarnu Franc Rozman Stane pa i kasarnu Melje.

I još samo nešto, prije nego me sudiš, ja nisam nacionalista, niti nisam mrzio bilo kojeg vojnika (dobro nismo se uvjek slagali svi ponekad možda i potukli ali bil smo na kraju prijatelji bez obzira na nacionalnost). Moja mržnja ide samo Gluposti generala i majora. Bez obzira kakva su naredjenja primali. Ja lično svojih vojnikov ne bi slao u smrt za tudje interese uvjek se ađe put ako ga tražiš.


Septembar Prijatno a ostale kase isto tako!

Pozdrav od beztrzajaca.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeThu 24 May 2012 - 23:22

Bestrzajac,

Hvala na iscrpnom odgovoru...


Citat :
prije nego me sudiš

Nema sudjenja, to radi Pravna sluzba JNA, ja sam bio Muzicka sluzba JNA Smile Smile Smile
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-24

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSat 26 May 2012 - 2:48

..........."Iako je već bio na snazi dogovor o prekidu vatre, 2. jula 1991. teritorijalci su napali jedinicu majora Dragana Jovanovića, na granici kod Šentilja. Ranjeno je nekoliko vojnika. Major je bio prinuđen da jedinicu izvuče u Austriju, da bi se preko Mađarske vratila u Jugoslaviju"...........
..........." Zabeleženo je i da je jedinica pukovnika Svetozara Marjanovića sedam dana neprekidno napadana, uprkos primirju koje je bilo na snazi, a atakovali su na njih i dok su trajali pregovori. Vojnici Florim Kasumi i Branko Bojanić poginuli su 2. jula, u vreme kad je već nekoliko dana važio dogovor o prekidu vatre"..........

Izvor: Novosti / M. RISTOVIĆ

BEZTRZAJAC......Ocito je da ovo NIJE MESTO za price koje govore o "TOM VREMENU".......Ja sam lako pronasao bar 10 tekstova i prica koje pricaju oficiri i vojnici sa imenom i prezimenom a govore sasvim drugacije........Kako kaze Kemo , zaista bi nam trebala PRAVNA SLUZBA kada bi se time bavili.......ZASTO ONDA POMINJATI NESTO STO BI IZAZVALO REPLIKU, ILI NEUGODNU SITUACIJU, A NE ZABORAVI, PRAVILO FORUMA KAZE NESTO SASVIM DRUGO... Exclamation .....

PS.......citiracu te.......jedna od zadnjih recenica u tvom komentaru..........." uvjek se ađe put ako ga tražiš."
Mi smo ovde na ovom Forumu .......nasli put........ Very Happy
Na vrh Go down
SDO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-09-07

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeFri 7 Sep 2012 - 3:58

Zdravo drugovi hehe... Maribor1990-91, melje poslije kadetnica, kapetan Ljubisa Stojanovic... Ako se neko sjeca imena vojnika ili nekog dogadjaja neka napise, moze i na pm. Sjecam se npr. da smo svake nedjelje prije rucaka cistili parkete kremom za ciscenje cipela?!!??
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeFri 7 Sep 2012 - 4:09

SDO, dobrodosao na forum...

Pozdrav u ime vojnog orkestra VP 8164 Maribor 87/88 Smile
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6157
ČLAN OD: : 2011-01-25

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeFri 7 Sep 2012 - 23:01

Beztrzajac
u kojoj vojsci se misli svojom glavom i radi ono sto je najpametnije ili najbolje?
Na vrh Go down
Sime0000
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-01-14
DOB : 52

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 28 Nov 2012 - 8:11

Pozdrav svima,

I ja sam u septembru 90 došao najprije u kasarnu Melje i onda malo pre nove godine otišao u Kadetnicu.
U januaru in februaru sam obavio kurs za desetara, da bi u martu preuzeo nove vojnike. U maju 1991 sam otišo u Novo Mesto i tamo bio do kraja kao komandir straže.

A što se tiče događaja u junu, mislim da na tom forumu nije mjesto za te stvari.

Pozdrav iz Slovenije
Šime
Na vrh Go down
Dragan Ciroki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-02-27

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 27 Feb 2013 - 1:27

Ja sam sluzio kao martovac 90-91 u K FR Stane, OMJ Tenkista T-55 Bat druga ceta pod Kapetanom 1 klasse Grbic Slavko,bas mi drago sto sam posle toliko godina naso ovu stranu,,wow....
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 27 Feb 2013 - 10:39

Dobro dosao na forum Dragan Ciroki
Na vrh Go down
PAJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-03-14

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 20 Mar 2013 - 0:36

Pozdrav za vojnike iz Maribora, kasarna Vojvoda Misic v.p 8149.vod veza.zastavnik Todor Kočev.stariji vodnik Kuburovic klasa 85/86
Na vrh Go down
dekiks
Gušter
Gušter
dekiks


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-05-14
DOB : 55
M(j)esto Krusevac

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Dejan Krusevac   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeTue 14 May 2013 - 18:35

Pozz za sve iz Krusevca,Radio sam kao vodnik 1.klase u Kadetnici od februara 1989 do juna 1991,do preseljenja.Bio sam u ceti veze,zajedno samnom bili su porucnici Adnan Gasi i Cvetkov Aco,moj klasic Dragan Jeremic,zastavnici Urosevic i Blagoja,kapetan komandir cete veze je bio, uff stao mi mozak sada jojj....
Pored nas su bili izvidjaci sa Bulatovicem.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeTue 14 May 2013 - 19:42


dekiks, pozdrav i dobrodosao na forum !!!

ne secam se nijednog oficira koje si naveo (kao kroz maglu se secam da je u moje vreme komandir cete veze bio kapetan prve klase...)

podsecam te na zgradu gde je tvoja jedinica bila smestena (sliku je prvi objavio clan foruma Cviko):

[You must be registered and logged in to see this image.]

ja sam bio levo, vojnicki klub (razglasna stanica, bioskop, vezbaonica i spavaonica orkestra)

Na vrh Go down
dekiks
Gušter
Gušter
dekiks


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-05-14
DOB : 55
M(j)esto Krusevac

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Dejan Krusevac   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeTue 14 May 2013 - 20:17

Ma svega se secam,mislim da imam par slika iz kasarne za vreme rata napravljene.ako pronadjem ubacicu ovde.Jeste kap.1 klase bio nam komandir al sad mi mozak stao,ne mogu da se setim.Posle nekoliko godina,sredinom 90-tih radio je on u Obrenovcu,ot tada vise nemam nikakav info ni kontakt sa njim,a danas sam jedino sa mojim klasicem Draganom ostao u kontaktu.
Na vrh Go down
SDO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-09-07

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeTue 28 May 2013 - 2:26

Jos slika iz kadetnice Smile .. anyone?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeTue 11 Jun 2013 - 2:09

Juce, na izlozbi Ziveo Zivot,  naidjoh i na ovu uramljenu razglednicu poslatu iz moje vojne poste 8164\10-2

vojnik Aca pise svom drugu Paletu sa Julinog Brda da ga poseti:

[You must be registered and logged in to see this image.]

razglednica je poslata davne 1973. godine; kada sam ja stupio u JNA u VP 8164\10-2, Aca sa razglednice je verovatno i zaboravio gde je Maribor i sta je JNA...sasvim slucajno, posle 40 godina njegova razglednica je izlozena na izlozbi Ziveo Zivot...i neko je uslika za forum Smile

Na vrh Go down
pedja71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-05-18

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 12 Jun 2013 - 1:10

Kemo Specijalac (citat):
dekiks, pozdrav i dobrodosao na forum !!!

ne secam se nijednog oficira koje si naveo (kao kroz maglu se secam da je u moje vreme komandir cete veze bio kapetan prve klase...)

podsecam te na zgradu gde je tvoja jedinica bila smestena (sliku je prvi objavio clan foruma Cviko):

[You must be registered and logged in to see this image.]

ja sam bio levo, vojnicki klub (razglasna stanica, bioskop, vezbaonica i spavaonica orkestra)

Pozz svima!!!  nije li ovo zgrada u krugu kasarine Kadetnica u kojoj je bila smestena četa izviđača , i ako se dobro sećam ta jedinica je u vreme dešavanja 1991 bila stacionirana u blizini Dravograda kod kasarine Bukovje(reka Drava ih je delila) gde zbog blokade Slovenačke TO nisu mogli da se probiju do navedene kasarne u Dravogradu.Ima tu još zanimljivih stvari koje ću možda nekom drugom prilikom.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 12 Jun 2013 - 2:02

jeste, to je ta zgrada...

nova zgrada u kasarni Kadetnica (stara zgrada, sada obnovljena, je levo (iz naseg polozaja); na levoj ivici slike, iza onog drveca, nalazi se zgrada razglasa i vojnickog kluba - bioskopska sala.

u novoj zgradi je pored izvidjaca bila i ceta veze - prizemlje; prvi sprat LAD (pvo)

nasuprot zgrade, vojnici gledaju u trpezariju
Na vrh Go down
dekiks
Gušter
Gušter
dekiks


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-05-14
DOB : 55
M(j)esto Krusevac

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozz   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeThu 13 Jun 2013 - 23:47

Jeste bas ta zgrada.Imam par slika,samo da ih pronadjem iz kadetnice,iz 1991 godine za vreme rata,vidi se pista,mislim i kuhinja,helikopter koji je sleteo na pistu.Cim ih pronadjem postavljam ovde.
Na vrh Go down
combevet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-07-24

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeTue 6 Aug 2013 - 19:50

NAJ GLUPLJA PRIJATNO ZELI COMBE NOVI SAD CATA U POC-U NARAVNO MART 88-89 KADETNICA NEK SE JAVI NEKO IMAM KONTAKT SA NEKIM LJUDIMA SA NEKIM NAZALOS NE I TO SA MOZDA NAJBOLJIM COVEKOM TE 88-89KLASE GRUIC MLADENOM KOI JE POGINUO U RATU U BOSNI.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeTue 6 Aug 2013 - 20:52

Pozdrav clanu combevet...

imas ovde temu o Kadetnici, svih godista i klasa, pa se slobodno ukljuci u pricu, ili opisi neki dogadjaj,

[You must be registered and logged in to see this link.]

sve nas zanima kako je i sta je bilo "posle nas" u Kadetnici Smile

ako govorimo o istom PoC (protivoklopna ceta), mislim da ti je komandir bio Milisic Mato, porucnik; a cetni staresina zastavnik Rade Bjelica - do tvoje klase upravnik vojnickog kluba i moj prvi nadredjeni...
Na vrh Go down
combevet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-07-24

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSat 17 Aug 2013 - 5:17

brate koja si ti klasa bio oficiri su nam isti ali ja se tebe nesecam ti si verovatno bio mart kao i ja ja sam zamenio ljubenka micu na mestu cate.aj cujemo se ima i tuznih vesti al to nekom drugom prilikom sad mi je drago sto sam se cuo sa nekim
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: MARIBOR 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeSat 17 Aug 2013 - 19:14

Ja sam bio klasa septembar 87/88, 6 meseci pre tebe...bio sam 10/2 , prva ceta...tu sam se samo vodio, a bio sam muzicar u vojnom orkestru, i spavali u prostorijama vojnickog kluba ( tamo gde ste gledali filmove u bioskopu)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 1 Jan 2014 - 7:01

Sime0000 (citat):
Ima li koga, ko je bio u to vreme u Kadetnici.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
SDO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-09-07

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 1 Jan 2014 - 16:54

Na ovoj slici JNA is left the building :-)..
Ima li koja iz 90/91? Hvala
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeThu 2 Jan 2014 - 2:27

SDO (citat):
Ima li koja iz 90/91? Hvala
 
Naći ćemo, treba tražit.  Very Happy 
Do tada, evo nešto novije:
 


 
[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 6:28

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 6:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91
Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» kadetnica Maribor 1969 - 1971
» Maribor, kasarna Slava Klavora 88/89
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: