FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Go down 
+17
Max Blitz
terrra
bogdan Mrdja
duci64
daskaldoncev
Mikula 67
Mladjo
PORUCNIK
milutins
mureZE
ZAGORAC
Andrej Javornik
humka83
Kuhar-Debar.
Prke
ercov54
Lala Basaid
21 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime03.05.16 23:57

Prke (citat):
Ajd da sad ne pricam o Napoleonu... 
Kakav metar i zilet. 
U tu osobu je srce ko planina...
Sto kaze ona reklama za loto-poznajem coveka-pa i ja. Rolling Eyes
Poznajem coveka sa kako ti kazes prijatelju-srce ko planina-pa mu prenesem tvoje misljenje o istom,a zahvalan on jako kad mu prijatelji veruju,a za one druge,bas ga zabole ...... uvo Wink
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime04.05.16 0:07

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj detalj jako poznat prijatelju,a to za krevet,izgleda da koristili isti krevet u vremenskom razmaku od deset godina,ali izgleda sudbina nepredvidiva.
Nikad nisam mogao zamisliti da sretnem momka posle toliko godina koji bio u istoj prici poput mene,cak stavise koristili isti krevet.
Osim ostalog i to je pogodnost ovog foruma koji i nesto nezamislivo dovodi u realnost!Hvala NJIMA a i tebi,i svim ostalim novo stecenim prijateljima!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime04.05.16 16:07

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika iz moje zaostavstine,samo sto ovde nema velikog klasnog vodje Radeta,a ovako krsne momke nije na odmet jos jednom prozvati Rolling Eyes
Obecah imana momaka,moguce neko i prepozna bar po imenu,a izgledu jako tesko,jer original nimalo ne lici na slikano stanje Rolling Eyes
Gore levo:Atanasovski Jovan,inace kao i svi sjajan momak iz Kruseva vezista,Popovic Rade Poljna kod Trstenika,Mladjenovic Desimir krsni momak negde iz Bosne,Catic Ibro iz Glavaticeva Bosna,a u donjem redu:Mujoli Ismet sa Kosova,vec par puta rekoh za njega da izuzetno dobar momak,zivot ga naucio da se snalazi u svim mogucim situacijama,Ockerl Mirko momak iz Slovenije,i ovu zadnju individuu netreba ni analizirati,jer isti premazan svim bojama,sa njim ni rodjena deca nemogu da nadju zajednicku temu iliti usaglase misljenje Wink .Iza sebe ima nimalo miran zivot,ali ne svojom zaslugom,vec razne okolnosti taj isti zivot usmeravale bez njegove zelje i htenja.
Ali generalno jako dobrodusna iskrena osoba.Svakom veruje,a to i takav odnos cesto na sopstvenoj kozi osetio kad bio izmanipulisan,zato sad vec oguglao i sve mu svejedno sta i kako ko misljenje ima o njemu Twisted Evil
Toliko o doticnoj spodobi Embarassed
A ovde ne dostaju,pa kazem:Marinkovic Rade,klasni glavokomandujuci desetar,vec vidjen ovde u par navrata,Ilic Milan iz negde Bosne,inace sposoban puskomitraljezac,nosio ono cudo od metala kao ja sto nosio pracku Wink
I nema Bulatovic Miroslava,inace miljenik KK,valda posto iz istog crnogorskog plemena Laughing
Smolcic Zeljko iz Krizevaca Hrvatska,a inace intezivno druzenje sa njim i kobilom Drinom,jer isti rukovao sa kobilom,a jja u ulozi kurira svakodnevno relacija Bituse-Rostusa,i nema Lakovic Osmana iz Sarajeva,verovatno tad bio na strazi
ili patroli pa ga nema na slikanju!
Locirao sam Susakovic Petra,inace momak vec par puta analiziran,a generacija 74/75,trebalobi da se pojavi ovde na prozivku,ali nesto ga nema,iako se vec culi fonom na blic,tek toliko da ukapira koji to ja bejah scratch
Moj druze koliko samo vrednih informacija o tvojim bivsim drugovima to je nesto neverovatno da se i posle toliko godina jos uvijek sjecas svakog poimenicno i odakle to je zaista za svaku pohvalu i priznanje ali eto ukinuli sam nam to pa ti ni jedan obicni + nemogu dati,ziv mi bio i tvoja dobra dusa.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime04.05.16 16:09

Prke (citat):
ercov54 (citat):
PORUCNIK (citat):
Kako kazu u mom selu: k'o od brda odvaljeni.
Pa prijatelju takvo nesto moglobise reci za cetvoricu,zadnja trojica u gornjem redu,i ovaj garavi u donjem,a ovi ostali tesko da budu u toj klasi!
Atanasovski bejase sitnije gradje,a ova dole zadnja dvojica,Mirko bejase visok ali sa smanjenom osobnom masom,a ovaj zadnji,e totije sto bi kod nas rekli,prosulo bogu sirce-kratko malo zgoljavo,metar i zilet Very Happy Embarassed

Ajd da sad ne pricam o Napoleonu... 
Kakav metar i zilet. 
U tu osobu je srce ko planina...
Slazem se sa Prketom sigurno je ovde u pravu Wink
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime07.05.16 1:49

Kuhar-Debar. (citat):
Moj druze koliko samo vrednih informacija o tvojim bivsim drugovima to je nesto neverovatno da se i posle toliko godina jos uvijek sjecas svakog poimenicno i odakle to je zaista za svaku pohvalu i priznanje ali eto ukinuli sam nam to pa ti ni jedan obicni + nemogu dati,ziv mi bio i tvoja dobra dusa.
Prijatelju,vec sam rekao pre da nesto sto zelis da pamtis i cega se rado secas,to ostaje duboko urezano u memoriju,pa i ovi podaci ovremenu provedenom na Bitusi!
Koja srecna okolnost da saznao da moj bivsi KK Paunovic Miroslav zivi u Nisu u zasluzenoj penziji.Naime javilase njegova cerkica na nekoj drugoj mrezi,a pokusacu da dobijem jos nekih podataka,jer bez obzira sto gledajuci sa ove vremenske distance puno nekakvih radova radjeno bezpotrebno,ali u tom vremenu verovatno tako trebalo i moralo!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime07.05.16 22:47

Vancho Dimovski
8. април у 12:35 · Berovo, Republic of Macedonia
Ercova generacija ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov Zlatiborac Hvala prijatelju sto okacio ovu sliku,jako to razumno,jer ustedeosi meni vreme i nerve da to ja trazim i postavljam,samo jos da si preneo i imena momaka,mozda neko od ovih sa Bituse nekad cuo za ove prvoborce!A ovde pretezno momci iz Bosne trojica,troj...Погледај још





................/Namrgodjeni bez shapke je moj tata емотикон smile sada penzioner , zhivi u Nishu. Radujem se shto ga se po dobrom secaju njegovi vojnici.Pozdrav svima.





Detalj sa fb,i pojave cerkice od mog KK PAUNOVIC MIROSLAVA!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime09.05.16 1:03

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nas Krcin!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime09.05.16 22:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

Buduci izgled nase karaule!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime10.05.16 22:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

Joco Biskovski



 

Koj ke pogledne ke svati..sto navistina saka...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime12.05.16 0:29

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Joco Biskovski



 

Koj ke pogledne ke svati..sto navistina saka...
prelijepa slika,prelijev boja nesto kao reljef,kamere zabiljeze mnogo lijepih detalja.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime15.05.16 22:33

Idemo sada sa kompletnim klipom drugog sprata sve do stepenica za treci sprat !
Avgust 2015 - nasa karaula nase spavaone...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime15.05.16 23:19

Prke (citat):
Idemo sada sa kompletnim klipom drugog sprata sve do stepenica za treci sprat !
Avgust 2015 - nasa karaula nase spavaone...
Sjajansi prijatelju kao i uvek.! sunny
samo nesto te nije dugo bilo,neznam da se ne brines ili si angazovan oko izbora kod tebe,samo da ti kazem druze moj,izbori bejahu kod mene,kao i uvek svi redom puno toga obecavahu,a vec se unapred znalo da od obecanja nista nece bude,pa i ti,ne zanosise iluzijama,nema brate moj od laznih obecanja nasih politicara nista Evil or Very Mad

A da malo primetim,ovaj gore mokri cvor za razliku mog vremena,kod vas bio u funkciji!
U kojoj blagodeti vi ziveli,a mi morali silaziti dole za pipi noci,a pogotovu oni koji negde tokom veceri popili koje pivo vise negde u komsiluku,a to bilo kradom izlazak u koliko mene secanje sluzi Trebiste i Velebrdo!
Vidim nasa spavaona ostala u izvornom izdanju,dok ona druga pretrpela usitnjavanje svoje povrsine!
Samo nevideh merdevine pomocu kojihse vi peli da prikrijete tragove od utepane mecke Wink
Ali verovatno to vise nije u funkciji jer se tavanski prostor renovirao dogradio!
Obecao ti ispricati pravu istinu oko mecke,ali samo da te podsetim da ne zaboravis,a ti sam znas kad i u koje vreme to ispricas!
Ocekujem da ukoliko budem u prilici da dobijem koji podatak o vremenu kad karaula pustena u funkciju,tj koje godine sisli sa reona iz letnje karaule!
Trebalobi to da prikupim od naseg KK Paunovica kad i ako uspim da stupim snjim u kontakt!
Pustiosam neku pricu njegovoj cerkici,ocekujem da dobijem povratnu informaciju!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime15.05.16 23:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

ama se iznavrna.........
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime15.05.16 23:56

[You must be registered and logged in to see this image.]



livadite polni so treva.....da uzivame uste malku na ovaa gletka pred da dojdat letnite gorestini.....
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime16.05.16 0:12

[You must be registered and logged in to see this image.]

mesto za odmor.........




Svesu ovo tereni kojima garant ja i Prke spartali,za kuhara neznam ,jer on iako zeleo,nije imao svoju sansu da bude jedan od nas sa pozivom granicara,mada i njegova uloga nimalo nije bila bezvredna,cak naprotiv!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime16.05.16 23:02

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

mesto za odmor.........




Svesu ovo tereni kojima garant ja i Prke spartali,za kuhara neznam ,jer on iako zeleo,nije imao svoju sansu da bude jedan od nas sa pozivom granicara,mada i njegova uloga nimalo nije bila bezvredna,cak naprotiv!
Da dobro si to rekao druze nisam imao prilike uz najvecu mogucu zelju kako tada tada i sada ali sta je tu je,eto bar sam neko vreme proveo na karauli Bituse koja je toliko lijepo opisana od strane tebe i naseg prketa da je to milina citati i pratiti,da ste mi zivi i zdravi drugovi moji.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime16.05.16 23:04

Prke (citat):
Idemo sada sa kompletnim klipom drugog sprata sve do stepenica za treci sprat !
Avgust 2015 - nasa karaula nase spavaone...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Lijep i kvalitetan video druze moj ,sta bi mi bez tebe,ja zaista neznam,mnogo smo ti zahvalni.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime16.05.16 23:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Neki novi momci,za sada nepoznati,bar meni,ali imali zajednicku lokaciju karaulu Bitusu,a sudeci po kvalitetu slike,bice da datira negde izmedju mene i Prketa(crno bela tehnika) Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime17.05.16 16:11

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Neki novi momci,za sada nepoznati,bar meni,ali imali zajednicku lokaciju karaulu Bitusu,a sudeci po kvalitetu slike,bice da datira negde izmedju mene i Prketa(crno bela tehnika) Rolling Eyes
Sudeci bas po izgledu slike i kvaliteti iste ovo bi moglo druze biti cak mozda i prije tvog vremena na Bituse,nadam se da ne pretjerujem u ocjeni slike.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime17.05.16 21:18

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Neki novi momci,za sada nepoznati,bar meni,ali imali zajednicku lokaciju karaulu Bitusu,a sudeci po kvalitetu slike,bice da datira negde izmedju mene i Prketa(crno bela tehnika) Rolling Eyes
Sudeci bas po izgledu slike i kvaliteti iste ovo bi moglo druze biti cak mozda i prije tvog vremena na Bituse,nadam se da ne pretjerujem u ocjeni slike.

Ne može biti, stražar ima M70, u vrijeme ercova to nisu imali na Bituši.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime17.05.16 23:30

ZAGORAC GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti (citat):
Ne može biti, stražar ima M70, u vrijeme ercova to nisu imali na Bituši.

Sve pohvale za zapazanje detalja,a inace potpuno u pravu generale(a kad i nisi bio) scratch 
Vec hteo reci,bez obzira na los kvalitet slike i tehnike iste,ali slika datira iz vremena Prketovog!
Necemo sitnicariti godina gore dole,nemenja cinjenicno stanje!

A vec jednom prilikom rekoh da u moje vreme bejahu automatske puske,sa i bez sklapajuceg kundaka,a sad mi nesto nelogicno,ali vi pametniji momci verovatno znata,zasto i kako,ali tek onih mojih zadnjih dana pocele da pristizu u naoruzanje papovke!
Po nekoj logici realno razmisljajuci da papovka starija od automatske puske,i logicki da se ona povlaci ispred automatske,ali opet kazem,vi mladji momci,pogotovu general Zagorac bolje baratate sa tom terminologijom!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime18.05.16 11:03

ercov54 (citat):
ZAGORAC GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti (citat):
Ne može biti, stražar ima M70, u vrijeme ercova to nisu imali na Bituši.

Sve pohvale za zapazanje detalja,a inace potpuno u pravu generale(a kad i nisi bio) scratch 
Vec hteo reci,bez obzira na los kvalitet slike i tehnike iste,ali slika datira iz vremena Prketovog!
Necemo sitnicariti godina gore dole,nemenja cinjenicno stanje!

A vec jednom prilikom rekoh da u moje vreme bejahu automatske puske,sa i bez sklapajuceg kundaka,a sad mi nesto nelogicno,ali vi pametniji momci verovatno znata,zasto i kako,ali tek onih mojih zadnjih dana pocele da pristizu u naoruzanje papovke!
Po nekoj logici realno razmisljajuci da papovka starija od automatske puske,i logicki da se ona povlaci ispred automatske,ali opet kazem,vi mladji momci,pogotovu general Zagorac bolje baratate sa tom terminologijom!
 Ja sam duzio PAP na granici, dok sam se na obuci u Bitoli za vreme obuke  druzio sa AP. Sa PAP-ovkom sam se prvi put sreo na granici nisam je dobro poznavao na pocetku, ali druzenje sa njom je ucinilo svoje da smo postali nerazdvojni na rejonu . Evo jos jednom slika Prketa i njegove drugarice PAP-ovke..sa obaveznim bajonetom naravno ...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime18.05.16 22:33

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da mozda pogledom prijatelju nisi ocekivao KK,pod uslovom da stanovao poput naseg Paunovica u selu? Wink
A a slika bas oslikava pravog tihog pozitivnog dobrodusnog granicara!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime19.05.16 16:03

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Da mozda pogledom prijatelju nisi ocekivao KK,pod uslovom da stanovao poput naseg Paunovica u selu? Wink
A a slika bas oslikava pravog tihog pozitivnog dobrodusnog granicara!
Nema sta reci sve po PS.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime21.05.16 21:10

Pet fotografija - pogled sa TRECEG SPRATA nase karaule... Za sada necu komentirati ostavljam da uzivate...


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime26.05.16 23:25

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ove slike jako vredne ukoliko se pazljivije pogledaju!
Ovde vidimo Bistru u svom izuzetnom stanju i izdanju!
Niz ove duboke klance sa planine tokom otapanja snega dolazilo do zaglusujuce lavine koju posmatrali od karaule!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime26.05.16 23:31

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ovoj slici vidise put kojim svako jutro dolazio KK Paunovic iz sela,samo sto meni u secanju jako kraci put,i ne ovako pregledan prav,a negde pri samom izlasku iz sume sa donje strane puta bejase oveca gromada,verovatno prilikom iskopavanja puta ostala za uspomenu!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime26.05.16 23:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

E ovo vec uveliko naziranje pravoslavnog hrama koji se gradi na terenu naseg odbojkaskog igralista!
U samom levom uglu primecujese nekakav ostatak betonske povrsine,a nesto me podseca da u tom delu bejase magacin sa bojevom municijom i ostalim eksplozivnim sredstvima,a tu bejase i stacioniran jedan pas,doduse verovatno samo kao psiholoska zastita,jer isti nije koristen za sluzbu na reonu jer vec tu ulogu vec odigrao,a strazarenje pored magacina bejase za njega zasluzena penzija!
Bilobi dobro da jedan novi drug granicar uzme ucesce ovde,jer isti Miroljub bio iza mene godinu dana,a nasaoga a kobi drugi nego nas veliki PRKE! Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime27.05.16 16:04

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ovoj slici vidise put kojim svako jutro dolazio KK Paunovic iz sela,samo sto meni u secanju jako kraci put,i ne ovako pregledan prav,a negde pri samom izlasku iz sume sa donje strane puta bejase oveca gromada,verovatno prilikom iskopavanja puta ostala za uspomenu!
Zaista sve cestitke druze na sjecanju i sitnih detalja kao te gromade od puta sto je ostala ,ja nemam rijeci memorija ti je jos uvijek na visokoj ocjeni.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime27.05.16 16:05

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

E ovo vec uveliko naziranje pravoslavnog hrama koji se gradi na terenu naseg odbojkaskog igralista!
U samom levom uglu primecujese nekakav ostatak betonske povrsine,a nesto me podseca da u tom delu bejase magacin sa bojevom municijom i ostalim eksplozivnim sredstvima,a tu bejase i stacioniran jedan pas,doduse verovatno samo kao psiholoska zastita,jer isti nije koristen za sluzbu na reonu jer vec tu ulogu vec odigrao,a strazarenje pored magacina bejase za njega zasluzena penzija!
Bilobi dobro da jedan novi drug granicar uzme ucesce ovde,jer isti Miroljub bio iza mene godinu dana,a nasaoga a kobi drugi nego nas veliki PRKE! Rolling Eyes
Nas Prke trazi bolje od Goggle cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime27.05.16 22:55

Kuhar-Debar. (citat):
Zaista sve cestitke druze na sjecanju i sitnih detalja kao te gromade od puta sto je ostala ,ja nemam rijeci memorija ti je jos uvijek na visokoj ocjeni.
Hvala prijatelju na takvom misljenju,ali to su dani i vremena koji nikad nemogu da se zaborave!
Nasaoje Prke jednog momka,deli nas samo jedna godina u bitisanju na Bitusi,pa bude jos secanja,pod uslovom da istog uspemo ovde dovuci! Batine
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime28.05.16 1:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

Golem Krcin i uspomena i dugog secanja iz 1975 g,od novog drugara!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime01.06.16 20:12

PAAa  posto mi onda u nase vreme nismo imali treceg sprata na karauli, to je bio tavan (sa kozom mecke i divokoze) treci sprat cu vam postirati komplet kao klip. E odavde sam izvadio one slike prethodno. Uzivajte. Uskoro idemo na rejon...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime01.06.16 23:44

Prke (citat):
PAAa  posto mi onda u nase vreme nismo imali treceg sprata na karauli, to je bio tavan (sa kozom mecke i divokoze) treci sprat cu vam postirati komplet kao klip. E odavde sam izvadio one slike prethodno. Uzivajte. Uskoro idemo na rejon...
Uzivanje prijatelju bejase pogledati na one prizore koje ti vec postavio u vidu slika,sto pazljivije moze da se pogleda i ujedno uziva gledajuci dragu okolinu oko karaule!
A doduse dosta brzo koracas prilikom snimanja,,tako da sve brzo dodje i prodje!
Veliku povrsinu ima karaula sudeci po prostoru na tavanu,jer prilicno puno prostorija izgradjeno!
A sad ima i nekoh novih detalja oko vaseg lova i krivolova.Odkud sad i koza od divokoze cccccc Rolling Eyes
To i takva rabota u moje vreme i u vreme vladavine Paunovic Miroslava nije se mogla dogoditi,ali po pojasnjenju njegove cerkice "75 godine dobio prekomandu u Skoplje.

A sad se namece pitanje,kad vec pomenute zivotinje lisene zivota,zasto i ko cuvao kozu na tavanu.Nisam u toj tematici dali bar koza od mecke ima neku materijalnu vrednost,pa da se neka para uzme,ali bar koza od koze nicemu ne vredi,iliti ima neku prakticnu primenu,jedino uz neku predhodnu doradu,mogla da se stavi na dobos iliti bubanj,sto i razumljivo jer dole imalo tih dobosa iliti tapana,a doduse mogla bi da posluzi za gajde iliti mesinu za nosenje rakije ili neke tecnosti scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime02.06.16 0:20

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slika momka iz generacije "75,uz pojasnjenje-u akciji ja i stokanovic vid i ker abaz-
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime02.06.16 9:02

ercov54 (citat):
Prke (citat):
PAAa  posto mi onda u nase vreme nismo imali treceg sprata na karauli, to je bio tavan (sa kozom mecke i divokoze) treci sprat cu vam postirati komplet kao klip. E odavde sam izvadio one slike prethodno. Uzivajte. Uskoro idemo na rejon...
Uzivanje prijatelju bejase pogledati na one prizore koje ti vec postavio u vidu slika,sto pazljivije moze da se pogleda i ujedno uziva gledajuci dragu okolinu oko karaule!
A doduse dosta brzo koracas prilikom snimanja,,tako da sve brzo dodje i prodje!
Veliku povrsinu ima karaula sudeci po prostoru na tavanu,jer prilicno puno prostorija izgradjeno!
A sad ima i nekoh novih detalja oko vaseg lova i krivolova.Odkud sad i koza od divokoze cccccc Rolling Eyes
To i takva rabota u moje vreme i u vreme vladavine Paunovic Miroslava nije se mogla dogoditi,ali po pojasnjenju njegove cerkice "75 godine dobio prekomandu u Skoplje.

A sad se namece pitanje,kad vec pomenute zivotinje lisene zivota,zasto i ko cuvao kozu na tavanu.Nisam u toj tematici dali bar koza od mecke ima neku materijalnu vrednost,pa da se neka para uzme,ali bar koza od koze nicemu ne vredi,iliti ima neku prakticnu primenu,jedino uz neku predhodnu doradu,mogla da se stavi na dobos iliti bubanj,sto i razumljivo jer dole imalo tih dobosa iliti tapana,a doduse mogla bi da posluzi za gajde iliti mesinu za nosenje rakije ili neke tecnosti scratch


Da, da .. bila je i koza divokoze... Mislim da sam to rekao jos akd sam pomenuo mecku. Imam neku pricu o tome kako je mecka ubijena ali o tome cu kad stignem pricom gore ispod Krcina, jer sam tamo i cuo pricu... Sto se tice snimanja znas da sam hteo da snimim i slikam sto vise materijala a u medjuvremenu sam dozivljavao sve oko mene pa mozda sam nekad i zurio jer sam hteo da upijem svaki deo drage okoline.. Tako poznate a ipak tako nove u nekim stvarima..
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime02.06.16 23:42

Prke (citat):
Sto se tice snimanja znas da sam hteo da snimim i slikam sto vise materijala a u medjuvremenu sam dozivljavao sve oko mene pa mozda sam nekad i zurio jer sam hteo da upijem svaki deo drage okoline.. Tako poznate a ipak tako nove u nekim stvarima..
Mogu samo da predpostavim tvoja osecanja u svim tim danima koje tamo proveo.
Vec negde pre rekoh da bi meni srcka stala od uzbudjenja!
A to sto ti kazes-Tako poznate a ipak tako nove u nekim stvarima..-cenim da mislio-iako vreme proslo,puno toga se izdesavalo,i iako objekat menja namenu,ali i dalje to ostaje NASA KARAULA!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime03.06.16 22:51

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Golem Krcin i uspomena i dugog secanja iz 1975 g,od novog drugara!
Lijepa slika a i vidi se da joj ima 41 godina.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime03.06.16 22:53

ercov54 (citat):
Prke (citat):
PAAa  posto mi onda u nase vreme nismo imali treceg sprata na karauli, to je bio tavan (sa kozom mecke i divokoze) treci sprat cu vam postirati komplet kao klip. E odavde sam izvadio one slike prethodno. Uzivajte. Uskoro idemo na rejon...
Uzivanje prijatelju bejase pogledati na one prizore koje ti vec postavio u vidu slika,sto pazljivije moze da se pogleda i ujedno uziva gledajuci dragu okolinu oko karaule!
A doduse dosta brzo koracas prilikom snimanja,,tako da sve brzo dodje i prodje!
Veliku povrsinu ima karaula sudeci po prostoru na tavanu,jer prilicno puno prostorija izgradjeno!
A sad ima i nekoh novih detalja oko vaseg lova i krivolova.Odkud sad i koza od divokoze cccccc Rolling Eyes
To i takva rabota u moje vreme i u vreme vladavine Paunovic Miroslava nije se mogla dogoditi,ali po pojasnjenju njegove cerkice "75 godine dobio prekomandu u Skoplje.

A sad se namece pitanje,kad vec pomenute zivotinje lisene zivota,zasto i ko cuvao kozu na tavanu.Nisam u toj tematici dali bar koza od mecke ima neku materijalnu vrednost,pa da se neka para uzme,ali bar koza od koze nicemu ne vredi,iliti ima neku prakticnu primenu,jedino uz neku predhodnu doradu,mogla da se stavi na dobos iliti bubanj,sto i razumljivo jer dole imalo tih dobosa iliti tapana,a doduse mogla bi da posluzi za gajde iliti mesinu za nosenje rakije ili neke tecnosti scratch
Sad sam u nedoumici jeli bila mecka i divokoza na tavanu.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime03.06.16 22:56

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Sto se tice snimanja znas da sam hteo da snimim i slikam sto vise materijala a u medjuvremenu sam dozivljavao sve oko mene pa mozda sam nekad i zurio jer sam hteo da upijem svaki deo drage okoline.. Tako poznate a ipak tako nove u nekim stvarima..
Mogu samo da predpostavim tvoja osecanja u svim tim danima koje tamo proveo.
Vec negde pre rekoh da bi meni srcka stala od uzbudjenja!
A to sto ti kazes-Tako poznate a ipak tako nove u nekim stvarima..-cenim da mislio-iako vreme proslo,puno toga se izdesavalo,i iako objekat menja namenu,ali i dalje to ostaje NASA KARAULA!
Dobro si druze rekao na kraju vjecno ce ostati nasa karaula i to se nemoze nikad promijeniti niti izbrisati.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime04.06.16 23:15

Kuhar-Debar. (citat):
Sad sam u nedoumici jeli bila mecka i divokoza na tavanu.
:DPrijatelju.bilo oboje,i mecka i divokoza,samo vec postavih pitanje zasto na tavanu?
I jos drugo pitanje,dali tadasnji granicari  bili istinski cuvari domovine,ili lovci na razno raznu divljac,a ko zna,moguce da stradala i poneka domaca zivuljka,uz izgovor da mislili da divljac Twisted Evil
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime05.06.16 18:10

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Sad sam u nedoumici jeli bila mecka i divokoza na tavanu.
:DPrijatelju.bilo oboje,i mecka i divokoza,samo vec postavih pitanje zasto na tavanu?
I jos drugo pitanje,dali tadasnji granicari  bili istinski cuvari domovine,ili lovci na razno raznu divljac,a ko zna,moguce da stradala i poneka domaca zivuljka,uz izgovor da mislili da divljac Twisted Evil
Vidi se da su nam dobro cuvali granicu jer ni zivotinja nije mogla proci a da ne bude unistena ili zarobljena.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime05.06.16 23:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika momka koji bio na Bitusi "75 godine.Malo zanimljiva slike,najpre jer izgleda sve generacije  jahale na cesmi Rolling Eyes ,ali u moje vreme "74 nije bilo cesme,a momci odmah posle godinu dana jasu cesmu,sto bi znacilo da odmah posle moje generacije radjena cesma,ali temu oko cesme priveli kraju,tako da to poglavlje necemo vise otvarati.
Samo pokusavam ovog momka nekako da privolim iliti isprovociram da dodje ovde i malo prosiri i aktivira bar moje secanje,jer ostali bejahu mladjahni momci!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime06.06.16 22:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika momka sa Bituse sa kuvarom iliti kuharom,samo mora se zapaziti da svi kuvari trebaju biti,ili to postanu tokom kuvarskog staza,prilicno krupnjikavi da ne kazem debeljuce Twisted Evil ,doduse to pravilo kod mene nije vazilo,jer Jeremic Milovan bio susta suprotnost ovom sa prozora kuhinje,visok a jako mrsav,a nebi se reklo da nedostajalo kvalitetne hrane jer isti bas sjajno kuvao,za razliku od njegovog naslednika Jakimovskog Temelka,koji jeste kuvao,treba biti iskren,ali ovaj Valjevac bio bolji! salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime09.06.16 0:22

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo cuvene zasede granicara sa Bituse Rolling Eyes
A dali zaseda postavljena zarad ilegalnih prelazaka ili cekaju mecku ili neku drugu zivuljku,e to moramo pitati ovog plavog momka u sredini,jer fotka njegova,a zasedu pravili "75 godine.
dase primetiti na slici i RUP vec koja bese,trojka iliti vec,a to i tim se odrzavala veza i u moje vreme,a siguransam da ovaj pas nasledjen od mojih drugova,samo moram nekako ovog da privedem ovde zarad davanja izjava Batine
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime09.06.16 18:51

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika momka koji bio na Bitusi "75 godine.Malo zanimljiva slike,najpre jer izgleda sve generacije  jahale na cesmi Rolling Eyes ,ali u moje vreme "74 nije bilo cesme,a momci odmah posle godinu dana jasu cesmu,sto bi znacilo da odmah posle moje generacije radjena cesma,ali temu oko cesme priveli kraju,tako da to poglavlje necemo vise otvarati.
Samo pokusavam ovog momka nekako da privolim iliti isprovociram da dodje ovde i malo prosiri i aktivira bar moje secanje,jer ostali bejahu mladjahni momci!
Momak mnogo mlad na slici a i cesma je mlada kao sto kazes prijatelju vjerovatno samo napravljena,pa je sluzila kao dobro mjesto za slikanje,a bogami na njoj se lijepo bilo i slikati budes u slici kao neki heroj Smile
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime09.06.16 18:57

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika momka sa Bituse sa kuvarom iliti kuharom,samo mora se zapaziti da svi kuvari trebaju biti,ili to postanu tokom kuvarskog staza,prilicno krupnjikavi da ne kazem debeljuce Twisted Evil ,doduse to pravilo kod mene nije vazilo,jer Jeremic Milovan bio susta suprotnost ovom sa prozora kuhinje,visok a jako mrsav,a nebi se reklo da nedostajalo kvalitetne hrane jer isti bas sjajno kuvao,za razliku od njegovog naslednika Jakimovskog Temelka,koji jeste kuvao,treba biti iskren,ali ovaj Valjevac bio bolji! salutiranje
Pa prijatelju to je jedan sastavni dio kuharskog posla da moras sve da probas prije nego sto je gotovo a posle naravno kuhari ako su u mogucnosti (u moje vreme vecinom  jesu bili)prave sebi jela van menjua sto je za vojsku,pa otud i to da su kuhari ili ti kuvari kako se vec gde kaze su malo deblji i puniji upravo iz tog razloga sto su uvijek blizu kazana i hrane,ja licno se nisam udebljao uz neku kilu kako godine idu ali to je sasvim normalno.Bas lijepo da se posle tolikih godina sjecas i tko je bolje kuhao,bravo salutiranje
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime09.06.16 19:00

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo cuvene zasede granicara sa Bituse Rolling Eyes
A dali zaseda postavljena zarad ilegalnih prelazaka ili cekaju mecku ili neku drugu zivuljku,e to moramo pitati ovog plavog momka u sredini,jer fotka njegova,a zasedu pravili "75 godine.
dase primetiti na slici i RUP vec koja bese,trojka iliti vec,a to i tim se odrzavala veza i u moje vreme,a siguransam da ovaj pas nasledjen od mojih drugova,samo moram nekako ovog da privedem ovde zarad davanja izjava Batine
Koliko mogu ocijeniti u momka do psa puska papovka ili m-48 ? ,a u momka do njega stari smajser kojeg sam najvise gledao u filmovima Bitka na Neretvi,sutjesci itd.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime09.06.16 20:53

Lepo je to sto se polako skupljaju generacije , izmedju nas, pa polako povezujemo stvari, vec ima dvojca granicara koji su izmedju ercova i mene kao i medju kuhara i mene. Jos da dodju na Forum .. Kuhare druze , moram da ovako komuniciram s tobom, napravi FB profil i dodji u grupi karaula Bituse (nadam se da admini Foruma se nece  ljutiti sto malo reklamiram grupu jer sam ja Forum dosta puta reklamirao na FB-u) ..

Ja moju pricu o poseti karauli redosledno produzavam ovde kako sam je i poceo , pa idemo dalje.
Nakon prvicnog obilaska karaule prvog dana  ja i MAX smo otisli dole prema selima Bituse i Rostuse pa evo slike redosledno. Prepoznacete puno toga .. Uzivajte. Najpre legendarna prodavnica u Bituse ..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime09.06.16 22:05

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo se ostaje bez texta prijatelju,a secanja naviru!Vec par puta rekao da tad radio jedan jako dobar trgovac,a vec saznao da negde prosle godine preminuo!
A bejase to jako dobar covek,iskren pozitivan i poput svih ostalih mestana Bituse!
Tu uvek svracali po povratku iz Rostuse na iskren dobrodusan razgovor,i uvek dobijali gratis,mada nije nam bila namera da se grebemo,malo pakovanje badelove prepecenice,a vec govorih da tu prvi put probao ceten alvu iliti halvu,neznam vec pravo ime,i normalno gratis!
U razgovoru na njegovo pitanje odakle sam,a uz moj odgovor,od Uzica,i njegove reci-Nema picke bez uzicke,niti jepca bez Valjevca-
Hvala prijatelju sto i ovo uslikao,jako puno vredi,jer to je deo nase proslosti koje se uvek treba secati!
Dase primetiti da i dole ne tece med i mleko,samim tim sto umesto mestana koji dolaze nesto kupiti,vidimo koze!
Prodjose stara dobra vremena.Tek sad vidimo,a i koji nisu osetili osetice!
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 4/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
 Similar topics
-
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: