FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Go down 
+17
Max Blitz
terrra
bogdan Mrdja
duci64
daskaldoncev
Mikula 67
Mladjo
PORUCNIK
milutins
mureZE
ZAGORAC
Andrej Javornik
humka83
Kuhar-Debar.
Prke
ercov54
Lala Basaid
21 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime06.04.16 1:24

Kuhar-Debar. (citat):
Kuhar je prava grdosija,body builder.

Pa da,kuhar grdosija,i sasvim normalno,jer zasto ova dvojica momka nisu grdosije,jer kuhar sve kvalitetno pojede,a ostalima sprema palentu(to kod nas nije bilo) Wink
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime06.04.16 2:21

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Kuhar je prava grdosija,body builder.

Pa da,kuhar grdosija,i sasvim normalno,jer zasto ova dvojica momka nisu grdosije,jer kuhar sve kvalitetno pojede,a ostalima sprema palentu(to kod nas nije bilo) Wink
Ma nije valjda Vanco bio takav pa sve kvaliteno pojeo znam da kuhari imaju srce i dusu i misle na druge,e sad dali je palenta bila zbog toga neka ostane tajna moj druze Laughing
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime06.04.16 2:24

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Andej Andrej,slike jesu sjajne i na njima hvala,samo prijatelju imaju jednu manjkavost,a to je,sto nemaju sa sobom i pojasnjenje.Znamo nas cetvorica ovde na temi sta i oko cega se gleda na slici,mislim na eksterijer,ali to neznaju nasi prijatelji koji ovde svracaju na razgovor,a bilobi jako glupavo da ja ili Prke kuhar navodimo da se radi o Mirku iz Doboja,Rebernik iz Postojne i Muja iz Kaknja,a da iza sebe imaju sliku bivse stale.
Neznam momci dali primecujete detalje na ovim slikama,ukrasne zardinjere iliti vec,a toga nema ni u ovim sadasnjim slikama sa terena.
Ovo prijatelju nikako ne shvataj kao kritiku,taman posla,mi zahvalni sto smogao vremena da budes ovde sa nama,a mene licno,a verujem i ove moje momke odusevljava tvoja opaska da ti jako drago sta si ovde na ovoj temi.
Takav odnos raduje mnogo,jer svedocismo da ovde ima jos momaka sa Bituse,ali njima nije drago da bilo sta doprinesu i pomognu nama da odrzimo uspomenu na nasu Bitusu i na neka davna dobra vremena,koja takva kakva bila,nikad se vise vratiti nece!
kad smognes vremena,bice nam drago da nesto i napises iz svog vremena na Bitusi!

A da,moj previd ili greska.
Anrej ipak bar na ovoj slici naveo imena momaka.Izvini prijatelju,ostariulose,losa dioptrija Embarassed
Ovo su momci koji su bili samo jednu generaciju prije mene pa bih zamolio Andrea da nam kaze kada je odsluzio vojni rok i napustao Bituse mislim koja klasa je bio,pozdrav.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime06.04.16 23:10

Andrej Javornik (citat):
Kabilovič Ismet kuvar Mihajlovski Vančo i ja....

Andrej!
Znaciliti sta ime ALEKSANDAR TANASIJEVIC?
Na vrh Go down
Andrej Javornik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2016-03-08
DOB : 54
M(j)esto slovenj gradec

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime10.04.16 22:15

Hmmm...ako se ne varam on je bio januarska klasa a bio je i zamenik komandira karaule...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime11.04.16 0:09

Andrej Javornik (citat):
Hmmm...ako se ne varam on je bio januarska klasa a bio je i zamenik komandira karaule...
Prosledjena povratna informacija,ocekujem reakciju.
A momka nasao na nekom drugom forumu,ni nalik ovome po kvalitetu i raznovrsnosti.
Par puta davao neka tumacenja oko Prketovih slika,ali iako obecao nijese ovde pojavio uz opravdanje da nema puno slobodnog vremena,a i zbog nemanja nekog svog ovde,a izgleda nece momak da prica oprazne price sa nekim iz davno proslog vremena Wink ,time mislim na moju malenkost affraid
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime11.04.16 0:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na moju radost,izgleda uspeosam da udjem u trag SUSAKOVIC PETRU PERU iz Bosanskog Samca.
Pustivsi ovu sliku njegovom sinovcu,koji potvrdio da se radi upravo o njegovom stricu.
e sad puno zavisi i od samog Pera dali lma ne vremena,jer vreme se nadje ukoliko se zeli naci,da se pojavi ovde.Ali onoliko koliko meni ostalo u secanju,jako pozitivan opusten momak,moguce da se izvoli pojaviti ovde na moji radost,samo da nebude poput mog desetara Radeta,par dana i ode covek bez dovidjenja!
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime11.04.16 15:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

Samo da znate dasam na osmatračnici i da vas pratim. Pozdrav za sve Bitušane iz Prizrena tačnije sa karaule 25. Maj
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime11.04.16 16:15

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Samo da znate dasam na osmatračnici i da vas pratim. Pozdrav za sve Bitušane iz Prizrena tačnije sa karaule 25. Maj
Slika je bas lijepa.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime11.04.16 16:16

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na moju radost,izgleda uspeosam da udjem u trag SUSAKOVIC PETRU PERU iz Bosanskog Samca.
Pustivsi ovu sliku njegovom sinovcu,koji potvrdio da se radi upravo o njegovom stricu.
e sad puno zavisi i od samog Pera dali lma ne vremena,jer vreme se nadje ukoliko se zeli naci,da se pojavi ovde.Ali onoliko koliko meni ostalo u secanju,jako pozitivan opusten momak,moguce da se izvoli pojaviti ovde na moji radost,samo da nebude poput mog desetara Radeta,par dana i ode covek bez dovidjenja!
I ja se nadam da ce se pridruziti porodici Bituse ali koliko imam povjerenja u to neznam. Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime11.04.16 23:09

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Samo da znate dasam na osmatračnici i da vas pratim. Pozdrav za sve Bitušane iz Prizrena tačnije sa karaule 25. Maj

Najpre zahvalnost sto pod prismotrom ovako dobrih momaka,kad ionako uvek pod raznim nenajavljenim prismotrama Wink
Bar vi se najavili,ali ovi neki drugi,dodju vide,ostave svoj trag osmatranja,A zaborave da mi osim sto granicari,imamo i jos nekih sposobnosti zapazanja Rolling Eyes
A samo da prokomentarisem sliku za divljenje tadasnjih mladih sposobnih momaka cheers
Bila je cast biti vojnik u tim vremenima! salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime11.04.16 23:13

Kuhar-Debar. (citat):
I ja se nadam da ce se pridruziti porodici Bituse ali koliko imam povjerenja u to neznam. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nesto prijatelju i ja skeptican,ili ja baxuz,ili bas ovi iz moje generacije total van vremena i zbivanja.
vreme uvek svoje pokaze,a voleobih da gresis druze,ali bojimse da budes u pravu Embarassed
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.04.16 1:12

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
I ja se nadam da ce se pridruziti porodici Bituse ali koliko imam povjerenja u to neznam. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nesto prijatelju i ja skeptican,ili ja baxuz,ili bas ovi iz moje generacije total van vremena i zbivanja.
vreme uvek svoje pokaze,a voleobih da gresis druze,ali bojimse da budes u pravu Embarassed
Da iskren budem druze moj i ja se plasim da sam u pravu ali vreme ce dati svoj sud kao i svemu drugom,ali jedno znam da svaki covjek koji ima srce i dusu nemoze da ostane cutljiv i miran kada bude ovakve prelijepe stare slike i prirodu,samo moje neko razmisljanje ali opet kao sto rece davno na zalost nismo svi isti.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.04.16 1:16

ercov54 (citat):
mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Samo da znate dasam na osmatračnici i da vas pratim. Pozdrav za sve Bitušane iz Prizrena tačnije sa karaule 25. Maj

Najpre zahvalnost sto pod prismotrom ovako dobrih momaka,kad ionako uvek pod raznim nenajavljenim prismotrama Wink
Bar vi se najavili,ali ovi neki drugi,dodju vide,ostave svoj trag osmatranja,A zaborave da mi osim sto granicari,imamo i jos nekih sposobnosti zapazanja Rolling Eyes
A samo da prokomentarisem sliku za divljenje tadasnjih mladih sposobnih momaka cheers
Bila je cast biti vojnik u tim vremenima! salutiranje
Samo da kazem i dodam da je zaista bila cast biti vojnik u tim vremenima eh da sam nekako jos mogao i biti pravi granicar pa hodati po nasem krcinu nebih od mene bilo ponosnijeg ali eto sudbina mi je drugacije krojila sudbinu i odabrala kuhinju,pozdrav za momke sa slike a posebno za naseg Mureta.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.04.16 9:34

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Samo da znate dasam na osmatračnici i da vas pratim. Pozdrav za sve Bitušane iz Prizrena tačnije sa karaule 25. Maj

Najpre zahvalnost sto pod prismotrom ovako dobrih momaka,kad ionako uvek pod raznim nenajavljenim prismotrama Wink
Bar vi se najavili,ali ovi neki drugi,dodju vide,ostave svoj trag osmatranja,A zaborave da mi osim sto granicari,imamo i jos nekih sposobnosti zapazanja Rolling Eyes
A samo da prokomentarisem sliku za divljenje tadasnjih mladih sposobnih momaka cheers
Bila je cast biti vojnik u tim vremenima! salutiranje
Samo da kazem i dodam da je zaista bila cast biti vojnik u tim vremenima eh da sam nekako jos mogao i biti pravi granicar pa hodati po nasem krcinu nebih od mene bilo ponosnijeg ali eto sudbina mi je drugacije krojila sudbinu i odabrala kuhinju,pozdrav za momke sa slike a posebno za naseg Mureta.

Pozdrav Mure , divno osmatranje - sa terase...  sunny
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.04.16 13:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo još jedne sa osmatračnice. Istina bila je čast služiti vojsku i ja se sa ponosom sjećam tih vremena.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.04.16 21:47

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo još jedne sa osmatračnice. Istina bila je čast služiti vojsku i ja se sa ponosom sjećam tih vremena.

Predivno. Oseca se u zraku mladalacka lezernost, upotpunjena divnom pozadinom.. Pozz .Prelepa slika !
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.04.16 21:52

Mi idemo na sledecu spavaonu. Znam slike ce biti nejasne u pogledu gde je sta, ali kasnije ce video klip sve objasniti Smile . 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.04.16 22:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sudeci po pogledu na prirodu,a secajucise ranjih slika,cenim da ovo druga spavaona desno,koja imala balkon isto kao i nasa druze.
U nekim komentarima tokom boravka na karauli,dobilismo pojasnjenje da ti balkoni imali svrhu kao pozicija za protiv avionsku odbranu!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime13.04.16 20:41

Uh kako se sve izmjenilo zaista mi se tesko snaci,ali nije ni cudo kada se sve preuredjuje,u svakom slucaju hvala druze na podsjecanje i lijepa vremena.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime14.04.16 0:09

[You must be registered and logged in to see this image.]



Rostuse posle 16 casot......zalez na sonceto na Bistra......
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime15.04.16 22:29

[You must be registered and logged in to see this image.]



na Krcin sneg,pokraj Radika vistinska prolet......sporedbeno so minatata prolet godinava mnogu potoplo........
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime15.04.16 22:58

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

na Krcin sneg,pokraj Radika vistinska prolet......sporedbeno so minatata prolet godinava mnogu potoplo........
A kada zvezde pocnu da pale
Svetlosne iskre Manastira
Patrolna staza ke bide tracak
Prasnuca svetlosti u fruli pastira

Iako sunce zalazi u glavi,
Jutra ce buditi ista pesma ptica
Kada se Istok u svetlosti javi
Radjanje novo pevace Radica

Kada te pohodi svetlost reko
Srca ce puniti Rostuska toplina
OVO JE BITUSHA MOJA reci ce neko
Ljubav ce zasjati sa visina

Da ste mi zivi,zdravi i naravno uzbrdo brzi

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime16.04.16 0:12

milutins (citat):
A kada zvezde pocnu da pale
Svetlosne iskre Manastira
Patrolna staza ke bide tracak
Prasnuca svetlosti u fruli pastira

Iako sunce zalazi u glavi,
Jutra ce buditi ista pesma ptica
Kada se Istok u svetlosti javi
Radjanje novo pevace Radica

Kada te pohodi svetlost reko
Srca ce puniti Rostuska toplina
OVO JE BITUSHA MOJA reci ce neko
Ljubav ce zasjati sa visina

Da ste mi zivi,zdravi i naravno uzbrdo brzi

Sta reci,osim da zadivljen sklonosti ka poeziji.Stihovi kao da citaju moje misli.Hvala prijatelju od srca!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime17.04.16 19:49

milutins (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

na Krcin sneg,pokraj Radika vistinska prolet......sporedbeno so minatata prolet godinava mnogu potoplo........
A kada zvezde pocnu da pale
Svetlosne iskre Manastira
Patrolna staza ke bide tracak
Prasnuca svetlosti u fruli pastira

Iako sunce zalazi u glavi,
Jutra ce buditi ista pesma ptica
Kada se Istok u svetlosti javi
Radjanje novo pevace Radica

Kada te pohodi svetlost reko
Srca ce puniti Rostuska toplina
OVO JE BITUSHA MOJA reci ce neko
Ljubav ce zasjati sa visina

Da ste mi zivi,zdravi i naravno uzbrdo brzi

Divno kao i uvek, druze. Kao da si bio i boravio ispod Krcina. Ziv mi bio !
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime17.04.16 20:03

Sada cu postirati klip gde s evidi kako su prepravljene prve dve spavaone. Verujem da ce vam sad biti jasnije , jer se samo slikam ane moze steci utisak sta je gde. Ako je potrebno da se doobjasni neki deo klipa, naravno tu cemo izvaditi sliku. 

Postavljam i link na yuotube - u kako bi svi mogli da vide klip. Evo tog linka

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime17.04.16 21:23

Prke (citat):
Sada cu postirati klip gde s evidi kako su prepravljene prve dve spavaone. Verujem da ce vam sad biti jasnije , jer se samo slikam ane moze steci utisak sta je gde. Ako je potrebno da se doobjasni neki deo klipa, naravno tu cemo izvaditi sliku. 
Iz prilozenog da se videti prijatelju da obe spavaone usitnjene pregradjivane.Mozda me zapazanje u vezi prve vara,ali od druge napravljeno dve prostorije koje obe izlaze na nas bivsi balkon!
U svakom slucaju,bitno da nasa karaula opstala u zivotu,a svedocismo da se svi objekti bivse nase vojske ruse!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime18.04.16 10:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Možda se netko prisjeti....
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime18.04.16 21:00

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Možda se netko prisjeti....

Mislim da je to bacilo ispod Krcina, tacnije ispod Velivara. Evo vidi se gde su bile ogradjene ovce , a ona druga ograda do kolibe levo je bila za konje.. Koliko sam samo jogurta i sira ovde pojeo... mmmmm  Very Happy..
 Nazalost vise ne postoji NIJEDNO bacilo na sirem podrucju. Albanci slobodno pasu stoku ovde jer nema ko da kosi i koristi travu i seno... Crying or Very sad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime18.04.16 21:51

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Možda se netko prisje
Najpre hvala generale sto nas udostojio svojom posetom,ali uvek doneses nekakvu novu zagonetku Wink
iskren da budem,nisam sretao ovako visoko baciste,jesam nize dole,a Prke kaze da tu sad gore nikog nema od mestana sa ovcama i da kose seno,a tad bilo ovaca,ali nikako u granicnom pojasu,a seno kosili mestani iz Bituse i na konjima nosili u selo! Exclamation
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime18.04.16 22:24

Prke je naveo točnu lokaciju,ovo bacilo je postojalo 2011,postoji li još ne znam.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime18.04.16 23:58

ZAGORAC (citat):
Prke je naveo točnu lokaciju,ovo bacilo je postojalo 2011,postoji li još ne znam.

Ok za Prketa,samo me zanima,kako nikad bar u sali moju malenkost ne pohvalis za bilo sta ucinjeno,a znamose ovde godinamaaaaa Rolling Eyes Very Happy Wink
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime19.04.16 16:05

ercov54 (citat):
ZAGORAC (citat):
Prke je naveo točnu lokaciju,ovo bacilo je postojalo 2011,postoji li još ne znam.

Ok za Prketa,samo me zanima,kako nikad bar u sali moju malenkost ne pohvalis za bilo sta ucinjeno,a znamose ovde godinamaaaaa Rolling Eyes Very Happy Wink
Druze moj ne provociraj generala jer on dobro zna za tvoje zasluge a ako i ne zeli da ih primjeti tu smo mi koji sve znamo i ja kazem davno bi se ova Bituse ugasila da nije bilo naseg Ercova,eto mislim da ti veca pohvala ne trebe ziv bio. Wink
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime19.04.16 20:21

Evo kratkog videa gde je crkvica do koje sam bio gore na Krcinu u odnosu na bacilo koje je posocio drug Zagorac. 
Mister Gugl prilicno odavno nije azurirao podrucje jer se ne vidi da se gradi nesto oko karaule a i krov karaule je stari.. 
Naravno vidi se i bacilo koje je napusteno...

[You must be registered and logged in to see this link.]


Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime19.04.16 21:54

Kuhar-Debar. (citat):
Druze moj ne provociraj generala jer on dobro zna za tvoje zasluge a ako i ne zeli da ih primjeti tu smo mi koji sve znamo i ja kazem davno bi se ova Bituse ugasila da nije bilo naseg Ercova,eto mislim da ti veca pohvala ne trebe ziv bio. [You must be registered and logged in to see this image.]
Hvala tebi prijatelju na takvom misljenju,mada da nije i vas dvojice,ja bih tapkao u mestu Exclamation
a sto se tice kako ti cenis moje provokacije,taman posla Very Happy
neznam dali ti znas,ali u nasem narodu ima jedna stara izreka,cak stavise starija i od mene,pa vidi koliko izreka vredna i stara-Sukast sa rogatim nikad nije mogao- Wink
Malo se ja salim,a mene priznanja zaobisla onda kad nesto i znacila,a odraslismo tako da realno shvatamo cinjenice!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime19.04.16 22:04

Prke (citat):
Evo kratkog videa gde je crkvica do koje sam bio gore na Krcinu u odnosu na bacilo koje je posocio drug Zagorac. 
Mister Gugl prilicno odavno nije azurirao podrucje jer se ne vidi da se gradi nesto oko karaule a i krov karaule je stari.. 
Naravno vidi se i bacilo koje je napusteno...

Dobrosi ovo odradio prijatelju,ukoliko bolje pratimo tvoje postupke sa kompom,moze nesto i da se nauci iz ove tvoje prezentacije,doduse za oni koji to neznaju Embarassed
A sto se tice bacila,malo mi verovatno da napusteno,jer jos u prilicno dobrom stanju,a sve zavisi u kom periodu snimano,jer i sam znas da za vreme zimskih meseci,stado se spusta nize u selo!
A nemoj biti siguran da taj mister gugl ne snima.Snima on dragi moj i vise nego to prezentuje javno Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime20.04.16 0:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nas Krcin sliknut sa igralista!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime20.04.16 8:39

Evo jednog videa sa FB-a , objavio mestanin sa stranice Bitusani.. Predivno !

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime20.04.16 16:04

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Druze moj ne provociraj generala jer on dobro zna za tvoje zasluge a ako i ne zeli da ih primjeti tu smo mi koji sve znamo i ja kazem davno bi se ova Bituse ugasila da nije bilo naseg Ercova,eto mislim da ti veca pohvala ne trebe ziv bio. [You must be registered and logged in to see this image.]
Hvala tebi prijatelju na takvom misljenju,mada da nije i vas dvojice,ja bih tapkao u mestu Exclamation
a sto se tice kako ti cenis moje provokacije,taman posla Very Happy
neznam dali ti znas,ali u nasem narodu ima jedna stara izreka,cak stavise starija i od mene,pa vidi koliko izreka vredna i stara-Sukast sa rogatim nikad nije mogao- Wink
Malo se ja salim,a mene priznanja zaobisla onda kad nesto i znacila,a odraslismo tako da realno shvatamo cinjenice!
Da dobro si rekao tu staru narodnu izreku sam znao i lijepo je da si se sjetio bas nje a stvarno prilici za ovu situaciju.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime20.04.16 16:06

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Evo kratkog videa gde je crkvica do koje sam bio gore na Krcinu u odnosu na bacilo koje je posocio drug Zagorac. 
Mister Gugl prilicno odavno nije azurirao podrucje jer se ne vidi da se gradi nesto oko karaule a i krov karaule je stari.. 
Naravno vidi se i bacilo koje je napusteno...

Dobrosi ovo odradio prijatelju,ukoliko bolje pratimo tvoje postupke sa kompom,moze nesto i da se nauci iz ove tvoje prezentacije,doduse za oni koji to neznaju Embarassed
A sto se tice bacila,malo mi verovatno da napusteno,jer jos u prilicno dobrom stanju,a sve zavisi u kom periodu snimano,jer i sam znas da za vreme zimskih meseci,stado se spusta nize u selo!
A nemoj biti siguran da taj mister gugl ne snima.Snima on dragi moj i vise nego to prezentuje javno Twisted Evil
I ja smatram da google i ostali sateliti snimaju svakodnevno a sto to nema azurirano e to je vec neka druga prica mozda i tajna.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime22.04.16 0:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

-i nas Krcin!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime23.04.16 21:54

Izlazim iz prve spavaone. Kao sto ste videli , prve dve spavaone iz naseg vremena su sada pregradjene u tri prostorije.
 A kao sto vidite postoje nove betonske stepenice  ka trecem spratu odnosno ka tavanskim prostorijama .... , Naravno i NOVI ulaz u moju i ercovu nekadsnju spavaonu... 


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime25.04.16 23:40

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jako upecatljiva slika koja vraca u davne godine,ukoliko zanemarimo nove stepenice!
A ograda na stepenicama jos uvek traje,i trajace jos dugo dugo,ukoliko ne bude demontitana!
A dase primetiti da nasa spavaona obasjana suncem,kao da zelela da ti svojim sjajem pozeli dobrodoslicu!
bila mi zelja,i jos uvek je,da budem dole bar pola sata,mislim sto kazu u seriji-Alo Alo-to moja srcka nebi izdrzala.hvala tebi druze na ovome sto ne samo za sebe,vec i za sve nas uradio!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime28.04.16 1:16

[You must be registered and logged in to see this image.]



Krcin kako da zaboravil koj datum e,uste si go cuva snegot......
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime29.04.16 22:13

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jako upecatljiva slika koja vraca u davne godine,ukoliko zanemarimo nove stepenice!
A ograda na stepenicama jos uvek traje,i trajace jos dugo dugo,ukoliko ne bude demontitana!
A dase primetiti da nasa spavaona obasjana suncem,kao da zelela da ti svojim sjajem pozeli dobrodoslicu!
bila mi zelja,i jos uvek je,da budem dole bar pola sata,mislim sto kazu u seriji-Alo Alo-to moja srcka nebi izdrzala.hvala tebi druze na ovome sto ne samo za sebe,vec i za sve nas uradio!
Zaista vraca lijepe uspomene i kao sto se nas kapetan vec zahvalio i ja se licno zelim zahvaliti Prketu na prelijepim i upecatljivim slikama,svaka cast.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.05.16 0:13

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika iz moje zaostavstine,samo sto ovde nema velikog klasnog vodje Radeta,a ovako krsne momke nije na odmet jos jednom prozvati Rolling Eyes
Obecah imana momaka,moguce neko i prepozna bar po imenu,a izgledu jako tesko,jer original nimalo ne lici na slikano stanje Rolling Eyes
Gore levo:Atanasovski Jovan,inace kao i svi sjajan momak iz Kruseva vezista,Popovic Rade Poljna kod Trstenika,Mladjenovic Desimir krsni momak negde iz Bosne,Catic Ibro iz Glavaticeva Bosna,a u donjem redu:Mujoli Ismet sa Kosova,vec par puta rekoh za njega da izuzetno dobar momak,zivot ga naucio da se snalazi u svim mogucim situacijama,Ockerl Mirko momak iz Slovenije,i ovu zadnju individuu netreba ni analizirati,jer isti premazan svim bojama,sa njim ni rodjena deca nemogu da nadju zajednicku temu iliti usaglase misljenje Wink .Iza sebe ima nimalo miran zivot,ali ne svojom zaslugom,vec razne okolnosti taj isti zivot usmeravale bez njegove zelje i htenja.
Ali generalno jako dobrodusna iskrena osoba.Svakom veruje,a to i takav odnos cesto na sopstvenoj kozi osetio kad bio izmanipulisan,zato sad vec oguglao i sve mu svejedno sta i kako ko misljenje ima o njemu Twisted Evil
Toliko o doticnoj spodobi Embarassed
A ovde ne dostaju,pa kazem:Marinkovic Rade,klasni glavokomandujuci desetar,vec vidjen ovde u par navrata,Ilic Milan iz negde Bosne,inace sposoban puskomitraljezac,nosio ono cudo od metala kao ja sto nosio pracku Wink
I nema Bulatovic Miroslava,inace miljenik KK,valda posto iz istog crnogorskog plemena Laughing
Smolcic Zeljko iz Krizevaca Hrvatska,a inace intezivno druzenje sa njim i kobilom Drinom,jer isti rukovao sa kobilom,a jja u ulozi kurira svakodnevno relacija Bituse-Rostusa,i nema Lakovic Osmana iz Sarajeva,verovatno tad bio na strazi
ili patroli pa ga nema na slikanju!
Locirao sam Susakovic Petra,inace momak vec par puta analiziran,a generacija 74/75,trebalobi da se pojavi ovde na prozivku,ali nesto ga nema,iako se vec culi fonom na blic,tek toliko da ukapira koji to ja bejah scratch


ercov54: komentar modifikovan dana: 03.05.16 21:36; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.05.16 10:43

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika iz moje zaostavstine,samo sto ovde nema velikog klasnog vodje Radeta,a ovako krsne momke nije na odmet jos jednom prozvati Rolling Eyes
Kako kazu u mom selu: k'o od brda odvaljeni.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.05.16 21:46

PORUCNIK (citat):
Kako kazu u mom selu: k'o od brda odvaljeni.
Pa prijatelju takvo nesto moglobise reci za cetvoricu,zadnja trojica u gornjem redu,i ovaj garavi u donjem,a ovi ostali tesko da budu u toj klasi!
Atanasovski bejase sitnije gradje,a ova dole zadnja dvojica,Mirko bejase visok ali sa smanjenom osobnom masom,a ovaj zadnji,e totije sto bi kod nas rekli,prosulo bogu sirce-kratko malo zgoljavo,metar i zilet Very Happy Embarassed
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.05.16 23:20

ercov54 (citat):
PORUCNIK (citat):
Kako kazu u mom selu: k'o od brda odvaljeni.
Pa prijatelju takvo nesto moglobise reci za cetvoricu,zadnja trojica u gornjem redu,i ovaj garavi u donjem,a ovi ostali tesko da budu u toj klasi!
Atanasovski bejase sitnije gradje,a ova dole zadnja dvojica,Mirko bejase visok ali sa smanjenom osobnom masom,a ovaj zadnji,e totije sto bi kod nas rekli,prosulo bogu sirce-kratko malo zgoljavo,metar i zilet Very Happy Embarassed

Ajd da sad ne pricam o Napoleonu... 
Kakav metar i zilet. 
U tu osobu je srce ko planina...
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.05.16 23:36

Ja moram da nastavim .. Ide jedan deo koji je prilicno uzbudljiv. To je MOJA (i ne samo moja)   spavaona.. Posebni ulaz iz hodnika kao u nase vreme ne postoji zazidan je , pa se ulazi preko vrata druge spavaone, blizu stepenica za treci sprat. Moj je krevet bio u cosku na zadnjoj slici mada je sad tu pregradjena i druga prostorija .. Ali evo kako izgleda ova moja prica  u slikama...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 3/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: