FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pivka 87/88

Go down 
+2
dpuric
ljanez
6 posters
AutorPoruka
ljanez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-04-01

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime01.04.16 12:20

Ej bračo,

služio sam JNA 1987/88 - junska klasa u Pivki. Prvih pola godine - četa veze a posle kao telegrafista i komandir odeljenja veze prebačen u pešadijski bataljon. Ima li neko iz tog razdoblja?

pozdrav, Janez
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime01.04.16 19:27

[You must be registered and logged in to see this link.],dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime05.04.16 0:37

ljanez (citat):
Ej bračo,

služio sam JNA 1987/88 - junska klasa u Pivki. Prvih pola godine - četa veze a posle kao telegrafista i komandir odeljenja veze prebačen u pešadijski bataljon. Ima li neko iz tog razdoblja?

pozdrav, Janez

Pozdrav clanu Janezu i od mene...sluzio sam takodje 87/88, ali u Mariboru. blizu Pivke smo bili na terenu za vreme vojne vezbe JESEN 87. par nedelja logorovanja, i sama vezba.

Da li se, kao neko ko je sluzio tamo blizu, mozes setiti lokacije gde smo mi bili na logorovanju, posto ja ni pored najbolje volje ne mogu da se setim. Znam da nije bilo puno daleko od Pivke, jer su nas jednom vodili na bioskopsku predstavu u Pivku ...dom JNA ili kasarna...
Na vrh Go down
ljanez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-04-01

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime05.04.16 6:55

Pozdrav Kemo Specjalac,

i ja sam bio na toj vežbi. Milsim da je bilo nekako tako - prvo teren na poligonima Bač i Poček (ne daleko od Pivke), a sama vežba je bila usmerean čak tamo prema Cerknici, ako se ne varam, a i Cerknica u stvari nije daleko od PIvke...a bioskopsku predstavu ste gledali u domu JNA.
Na vrh Go down
vlada malinoa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-09-26
DOB : 55
M(j)esto Beograd

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime06.04.16 0:16

I ja sam bio na toj vezbi,inace sam na obuci bio u Celju.Koliko se secam na Jesen 87. smo otisli sredinom oktobra i bili 27 28 dana.Toliko dana nismo osetili beton pod nogama sem kad su nas 15 dan odveli u neku malu kasarnu na tusiranje,gde se veliki broj nas nije ni tusirao jer nije bilo vode.Posle par dana su poceli manevri i mi smo trebali da idemo na Pivku,medjutim poslali su nas na Velike Bloke.Kasnije pred kraj obuke smo isli na Pivku tri dana.Secam se da je preko dana bilo suncano i toplo a nocu poprilican minus.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime06.04.16 1:15

vlada malinoa (citat):
I ja sam bio na toj vezbi,inace sam na obuci bio u Celju.Koliko se secam na Jesen 87. smo otisli sredinom oktobra i bili 27 28 dana.Toliko dana nismo osetili beton pod nogama sem kad su nas 15 dan odveli u neku malu kasarnu na tusiranje,gde se veliki broj nas nije ni tusirao jer nije bilo vode.Posle par dana su poceli manevri i mi smo trebali da idemo na Pivku,medjutim poslali su nas na Velike Bloke.Kasnije pred kraj obuke smo isli na Pivku tri dana.Secam se da je preko dana bilo suncano i toplo a nocu poprilican minus.


Vi ste jos i dobro prosli..u kasarnu na tusiranje.

Nas su odveli 5 metara od logora u postavljeni ABHO sator kamion za dekontaminaciju, i tu su nas okupali za sve pare Smile. Presvlacenje i susenje je bilo tu na otvorenom pored kamiona.

Zimsku Pivku na kraju obuke sam izbegao (kao muzikant)...isao sam jos jednom 3 dana na kraju obuke martovske klase, pred skidanje, krajem avgusta; sa zaduzenjem da postavim ozvucenje kod komandnog satora, kao i da po zavrsetku vezbe organizujemo kulturno zabavni zivot Smile tj da malo razveselimo vojsku...
Na vrh Go down
jakov bilić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 58
M(j)esto split

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime06.07.16 22:03

ljanez (citat):
Ej bračo,

služio sam JNA 1987/88 - junska klasa u Pivki. Prvih pola godine - četa veze a posle kao telegrafista i komandir odeljenja veze prebačen u pešadijski bataljon. Ima li neko iz tog razdoblja?

pozdrav, Janez
Ćao Ljanez...ja sam bio junska klasa 86/87, 3. četa, pješadija. Zapovjednik je bio poručnik Senad Talić, a vodnik Akif Drinjak. Ako se sjećaš njih dvojice, bilo bi mi drago ako imaš informaciju što je poslije bilo s njima, naročito sa Senadom Talićem (bio je rodom iz Zenice), i gdje su svi završili zbog svih nesretnih ratnih događanja. Nadam se samo da su preživili.
Na vrh Go down
jakov bilić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 58
M(j)esto split

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime11.08.16 14:27

Eh, u subotu, 13.juna, idemo jedan moj drug i ja u posjet našoj nekadašnjoj kasarni Pivka. Obići ćemo malo i okolicu, kao i ona mjesta gdje smo išli u jabuke. Dojmove ćemo staviti nakon povratka kućama.
Na vrh Go down
jakov bilić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 58
M(j)esto split

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime15.08.16 19:39

Nakon 30 godina u nekadašnjoj kasarni u Pivki, moj drug i ja. Bilo je nazaboravno, sjećanja su navirala na drugove, na događaje, vojnički i drugarski život... I puno puno emocija.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zoran I voli ovaj upis

Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2508
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime20.12.20 16:14

PARK VOJAŠKE ZGODOVINE PIVKA

Te dni so vanj pripeljali še en “XXL” razstavni primerek, kot mu pravijo. Gre za sistem raketne protizračne obrambe Roland 2, dolg 10 metrov in težak več kot 26 ton, ki so ga dobili po dogovoru z Vojaškim muzejem Slovenske vojske. Sistem so v našo vojsko uvedli leta 2001 in je ostal v njej dobro desetletje, namenjen pa je bil zaščiti zračnega prostora do višine 3500 metrov. Celotni bojni komplet obsega deset raket, dve v laserju in osem v rezervi. Kontejnerski del pa je nudil popolno radiološko, kemijsko in biološko zaščito pred izstrelki do 23 milimetrov, opisujejo v Parku vojaške zgodovine. Eksponat bo v Pivki del muzejske predstavitve razvoja Slovenske vojske.
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sistem protizračne obrambe Roland 2

[You must be registered and logged in to see this image.]
Oklepni transporter M60P, ki so ga v muzej dobili leta 2018

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nemški 75-milimetrski protitankovski top PAK 40

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sovjetska 122-milimetrska havbica M-30 (M1938)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Srednji tank M4A3 Sherman

[You must be registered and logged in to see this image.]
T-55 inžinirsko pontonski tank



Spomini na JLA - december 1985


Obnova nekdanjih objektov italijanskih vojašnic in kasneje JLA vojašnic

Podmornica razreda Una P-913 Zeta



Prihod helihopterja Mi-8 v Pivko


Predstavitev Parka vojaške zgodovine v Pivki



Tank M-55S v Muzeju vojaške zgodovine v Pivki


Tankovski vikend v Pivki - 25.maj 2019


Park vojaške zgodovine Pivka
Na vrh Go down
Sponsored content





Pivka 87/88 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Pivka 87/88 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pivka 87/88
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pivka PVO Postojina veza 88/89
» Pivka - Postojna sanitet 89/90
» Pivka 1981/1982 tenkista
» Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: