FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 karaula Konjarevo

Go down 
+4
pinz710m
ZAGORAC
milutins
nesha
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime06.02.16 22:59

Po ondašnjim pravilima,nema prolaza.
Kad bi naišla gomila nemoguče ih je uhapsiti i vezati,pucaj i ranjavaj da ne pobjegnu(nepisano pravilo,opravdano postupanje) tako bi to išlo.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime06.02.16 23:02

milutins (citat):
Da je drzava ostala nebi bilo rijeke izbjeglica-i mnogo toga jos

Eh, sad, ti želiš reć (uz prepostavku) da se ništa u svijetu ne bi / nije promijenilo, a ja pitam za JNA pravila i JNA ljudstvo u odnosu na današnju situaciju... Smile
Ne bi to 'išlo' skupa.

Vidim Zagorac objasnio... 'pucaj ranjavaj' bi išlo dan-dva tako.
Ili bi ih propuštali, ili bi se ne jedan nego tri reda žice diglo.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime06.02.16 23:12

Ja sam samo na hipoteticko pitanje dao isti takav odgovor,a ti si dodao Very Happy jos jednu hipoteticku konstataciju u vezi promjena

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime06.02.16 23:12

Max Blitz (citat):
milutins (citat):
Da je drzava ostala nebi bilo rijeke izbjeglica-i mnogo toga jos

Eh, sad, ti želiš reć (uz prepostavku) da se ništa u svijetu ne bi / nije promijenilo, a ja pitam za JNA pravila i JNA ljudstvo u odnosu na današnju situaciju... Smile
Ne bi to 'išlo' skupa.

Vidim Zagorac objasnio... 'pucaj ranjavaj' bi išlo dan-dva tako.

Graničari u prvom valu naprave svoje,nakon kako ti kažeš "dan-dva" uključuju se ostale operativne snage JNA nakon njih milicija i CZ kao i ostale civilne službe.
Granica se jednostavno zatvori uz strože mjere (mirnodopski PS granične službe prelazi u ratni).
Dalje nastupa politika.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime06.02.16 23:21

ZAGORAC (citat):
Graničari u prvom valu naprave svoje,nakon kako ti kažeš "dan-dva" uključuju se ostale operativne snage JNA nakon njih milicija i CZ kao i ostale civilne službe.
Granica se jednostavno zatvori uz strože mjere (mirnodopski PS granične službe prelazi u ratni).

Zvuči sve dosta logično... no danas ne smiješ izbjeglicu ni mrko pogledat... Wink
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime06.02.16 23:26

Ako izostaviš spominjanje vlastitih  snaga i resursa u ratnom PS-u granične službe u onom vremenu,
sve se svodi na jednu rečenicu: Pucaj i neutralizitaj sve i svakoga bez upozorenja.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime07.02.16 0:08

Sto se tice privodjenja na karauli dok sam ja bio nije bilo kad smo isli u patrolu do Jezera posto je bila ravnica i dosta cistog prostora vise puta seljaci iz Grcke koji su radili zemlju blizu granice kad nas vide doju do nas govore njihovim jezikom koji ne razumemo rukujemo se ponude nam cigare i vrate se natrag dosta puta sam pusio PAPASTRATOS cigare bez filtera, A da se neko privede na karaulu postojo je ZAPISNIK koji popunjava dezurni ili ZKK dali je negde udaren modar zagreban ako se odupiro prilikom pretesa stavljanja lisica pa vojska malo morala i da udari i onda se predaje MILICIJI oni ga pregledaju potpisu i odvode taj ZAPISNIK se vodio jer Milicija hoce da dobro nalupa pa nabede na vojsku.
Na vrh Go down
nesha
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2016-02-03

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime07.02.16 8:50

Bas sam sa zanimanjem procitao ovo gornju diskusiju. Sve vreme, ustvari, razmisljam kakva je uloga granicara bila u obezbedjenju granice u ono vreme, i kolika ovlascenja smo imali u raznim situacijama.

Pravo kaze Lala ovde gore, granicari su uglavnom bili tu da privode, u konkretnim situacijama. Dalju obradu je radila narodna milicija, mi nismo imali prava ni da zadrzavamo ikoga u pritvoru, to je sve moralo da ide strogo pa protokolu.

Sto se tice upotrebe vatrenog oruzja, za granicnu sluzbu se uvek govorilo da je to jedini ratni zadatak u miru. Zato smo i bili uvek i stvarno naoruzani, i cak imali municiju u oruzju-ne u cevi, naravno, ali je okvir bio u pusci, sto se nije smelo na strazarskim mestima u kasarni ili na nekim objektima koje smo cuvali. Svi smo vezbali, naravno, postupke kako se zaustavljaju lica u granicnom pojasu, kako se legitimisu, pretresaju i po potrebi privode. I imali smo pravo da pucamo, jer je tako nekako glasilo upozorenje onima koji su se protivili zaustavljanju ili legitimisanju - "upotrebicu fizicku silu, psa i/ili vatreno oruzje" - ako se jos dobro secam.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime07.02.16 10:20

nesha (citat):
Bas sam sa zanimanjem procitao ovo gornju diskusiju. Sve vreme, ustvari, razmisljam kakva je uloga granicara bila u obezbedjenju granice u ono vreme, i kolika ovlascenja smo imali u raznim situacijama.

Pravo kaze Lala ovde gore, granicari su uglavnom bili tu da privode, u konkretnim situacijama. Dalju obradu je radila narodna milicija, mi nismo imali prava ni da zadrzavamo ikoga u pritvoru, to je sve moralo da ide strogo pa protokolu.

Sto se tice upotrebe vatrenog oruzja, za granicnu sluzbu se uvek govorilo da je to jedini ratni zadatak u miru. Zato smo i bili uvek i stvarno naoruzani, i cak imali municiju u oruzju-ne u cevi, naravno, ali je okvir bio u pusci, sto se nije smelo na strazarskim mestima u kasarni ili na nekim objektima koje smo cuvali. Svi smo vezbali, naravno, postupke kako se zaustavljaju lica u granicnom pojasu, kako se legitimisu, pretresaju i po potrebi privode. I imali smo pravo da pucamo, jer je tako nekako glasilo upozorenje onima koji su se protivili zaustavljanju ili legitimisanju - "upotrebicu fizicku silu, psa i/ili vatreno oruzje" - ako se jos dobro secam.

1.Stoj
2.Stoj,pucati ću
3.Stoj,pucam
Nakon toga dozvoljena je upotreba fizičke sile,vatrenog oružja i službenog psa.

Tako je službeno glasilo postupanje. Ovisno o situaciji prve dvije ili čak i sve tri radnje su se zanemarile.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime07.02.16 18:01

nesho u moje vreme 1987 smo imali samo 2 okvira municije za AP za PM 3 SNAJPERISTI VEROVATNO 2 okvira smanjilo se nosenje municije neznam zbog cega znaci 30 u AP ovo u rap.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime07.02.16 20:32

nesho ovo sam pisao i na temu gde je moja karaula NIKOLIC DOJRANSKO JEZERO mi Granicari smo bili da cuvamo Granicu u granicnom pojasu 100m od linije smo imali velika prava po PS bili smo da ubijemo ili da nas ubiju sreca nije do toga dolazilo da se slucajno pucalo mogli smo i da odgovaramo ukoliko jedan od nas 2 sto smo bili u patrolu nekaze isto dali smo postupili po pravilu sluzbe sto se tice tih stvari nebi bilo sve jedno kad pocnu da te ispitivaju razne vojne komisije.
Na vrh Go down
nesha
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2016-02-03

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime07.02.16 21:25

Ti Lalo uvek lepo nesto kazes, pa i sada-sreca nije do toga dolazilo da se slucajno pucalo- i stvarno je srece. Sto se mene tice, tesko je da pucas na nekog coveka, cak i kad si na to primoran.

Ja sam imao jedno skoro pa takvo iskustvo kad sam bio na prvoj strazi na Konjarevu.

Kad smo davali prvu strazu, ako se secate, pravilo je bilo da je ona udvojena, odnosno, da bude jedan stari vojnik uz novog granicara. Ja sam u Velesu bio dva puta na Javorskom putu  i tri puta na Otavici, po sedam dana, i nije mi bio problem da budem sam nocu, al propis je propis.. za tu prvu strazu meni je stari vojnik bio Vlado Kozokar iz Hajducice, tu je u okolini Vrsca, jedno 40 kilometara, nije bas ni blizu, al smo se zvali zemljacima, znas kako je to islo u vojsci. On me je malo zafrkavao, al ja stvarno nisam imao problem da strazarim sam, znao sam sta je nocna straza.

Imali smo smenu od osam do deset uvece, znaci, jos su svi budni. Straza je stajala tada prema selu, kad gledate sliku karaule, na podestu desno od ulaznih vrata, suprotno od osmatracnice. Bilo je vedro vece, mesecina, sve se vidi. Sreda uvece, izlazak do devet u selo. Dezurni je bio desetar Kojic, skroz normalan momak, i znao je ko je u selu-i sa dozvolom, a i bez dozvole ( osim njega, bio je jos jedan desetar koji je vazio za cinkarosa, pa su se zbog njega sakrivali ovi koji su voleli da kidnu u selo na po jedno pivo ) i on mi je  i rekao koliko vojnika treba da se vrati putem, a koliko ce doci stazom za "ilegalce". Ja to primio k znanju, Vlada je znao isto, i tako smo poceli smenu. Vlada je pomalo ulazio u karaulu, ja stajao na ivici stepenista i brojao vojsku, i tako je islo sve kako treba, do negde posle devet.

Prebrojao ja da su se svi vratili, sve u redu, i tako gledam niz put, i vidim da iz sela dolazi jos neko. Rekoh, valjda sam se zabrojao, nema veze, nesto se tu okrenem oko sebe, korak -dva, pogledam niz put, kad ono, nema nikoga. Racunam, nije ni bio vojnik, okrenuo se, vratio u selo, i to je to. Kad ono, hoces... cujem ja da je neko skrenuo sa puta desno, i usao u siblje-mislim da sam rekao kako je karaula bila okruzena suvom travom, sasom, prucem, kao neka vrsta zastitnog pojasa. I cujem, jos, ide kao da se sunja-malo ide, pa malo stane, pa opet ide, pa tako redom... vidim da nisu cista posla. Pozovem Vladu sa vrata, viknem, dodje on, krene ono " sta je bilo, fazan, uplasio si se...  itd"... ali kad je i on cuo isto sto i ja, uozbiljio se. Ode on po desetara Kojica, isprica mu sta je, Kojic digne pripravnost da bude kraj vrata ( pripravnost, ona dvojica za sledecu smenu). Uzmu oni puske i onom stazom za ilegalce udju u siblje, ne sakrivaju se, lome namerno grane da ih onaj neko cuje i da ga isteraju.

Cujem ja da je taj ubrzao korak, i vidim da je pretrcao put. Udje na suprotnu stranu, i cujem gde trci, i vidim gde pretrcava iza stale, gde su bili konji-vidi se lepo na slici gde je to na karauli. Ja se skroz ohladio, skinem pusku, i mislim, sta cu sad, dal da pucam, dal da pustam psa, tu je pored, al kako god, taj do granice nece da stigne.

Kad ono, vraga... taj se zaleti pravo prema karauli, i prema meni... ja se skroz presekao, ono, stvarno, grc u stomaku, sve mi se steglo, trebalo je da viknem "stoj" i sve dalje redom, al nemas vremena, onaj trci ko sumanut, jos nekako pognut, ne vidim nista, samo tamna masa... probam da viknem, to je nekoliko desetina sekundi, usta su mi se skorz osuslla, glas ne izlazi... on trci, dignem ja pusku i ubacim metak u cev, mislim, sta je, tu je, ja pucam, pa nek bude sta bude...

Sva sreca-sva sreca- noc je bila izuzetno tiha, i culo se kad je skljocnuo zatvarac, i to bas jako. Kako se to culo, stade on... i pocne da psuje... sta me zaustavljas, oces da me ubijes....  i ja prepoznam da je to nas kuvar, Madjar sa Nose, malo pripit, otisao u selo da popije nesto, a nikome se nije javio... ja se skroz ohladio, a on jos galami na mene... kazem ja njemu, sad bezi unutra, jer ako okrenem ovaj kundak, ima da te umlatim na mestu... u medjuvremenu, stigli su i Vlado i Kojic, i oni su digli dreku, i kad je ovaj napokon nekako shvatio da je pogresio, ucutao i udje... nije hteo da se javi, da slucajno ne dozna onaj drugi desetar, a svasta je moglo da bude.

Elem... bese tu i puska, i municija, i pas, al kad dodje do gustog, bogami, stvari se jako iskomplikuju. Ko sto si rekao, sreca pa nije dolazilo do toga da mora da se puca-da sam onda pucao, i danas bih to nosio ko teret... jos sam, kad sam praznio pusku, video da sam prebacio regulator paljbe na rafal, u onoj panici, pa to bi ga iz te blizine preseklo na pola, bio je mozda petnaest-dvadest koraka od mene...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime08.02.16 14:46

nesho mi posto smo bili 5 min.od sela bezali smo na pice ali je nas vod.odma znao posto su nas iz sela cinkali sutra ujutro deranje kazne kopanje rupe 2x2 koju nikad nismo iskopali a naj vise smo imali problema sa seljacima koji su imali plastenike oko karaule bilo je i repetiranja svasta jer potok koji je dolazio sa Belasice se racvao kod nas ide u Grcku i kroz nasu karaulu pa su navodnjavali plastenike sa pardajzom i paprikom i to nocu pa se ne najave pustali smo ih mada nismo smeli e kad nas ocinkare nema nista sankcije nedelju dana.
Na vrh Go down
nesha
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2016-02-03

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime14.02.16 18:30

Prelezao sam ovih dana pravi grip, cini mi se da nikad u zivotu nisam bio tako bolestan. Dok sam lezao i razmisljao o svemu i svacemu, pade mi na pamet i nekoliko medicinskih dogodovstina sa karaule.
Na karaulama nije bilo lekara. U Konjarevu, dok sam bio dole, bio je nas drugar, isto oktobarac, desetar Mujadiz Halim iz Banja Luke. Bio je stariji od nas posto je upisao fakultet pre zakona da se u vojsku ide posle srednje skole, i do tada je zavrsio medicinu, ili je bio negde pri kraju. Zasto nije bio u nekom sanitetu, ne znam. Kako god, bio je dobar covek, i pamtim ga po uvek dobrom raspolozenju, i nadam se da je postao i dobar lekar kasnije. On nije imao ovlascenja da nas leci, naravno, al za poneki sitan savet je bio tu. Osim njega, bio je tu i jedan momak, nasa generacija, koji je tek upisao medicinu, iz Beograda, zaboravio sam ime, a zvali smo ga Dok.

Na Ravnistu su postojali kompleti za prvu pomoc, a mi smo obavezno u patrolu nosili atropinske sirete u slucaju zmijskog ujeda. Ja se ne secam da sam ikada video zmiju na Belasici, ali ovo je bilo u sklopu obavezne opreme. Sumnjam da je zmija mogla ista da ucini kroz vojnicke cizme koje smo nosili, al djavo nikad ne spava, sto bi se reklo.

Jos dok smo bili u Konjarevu, imali smo jedan slucaj zmijskog ujeda. Jedan od vojnika, dok smo kao cistili put gore ka Belasici, a ustvari isli na upoznavanje terena, bio je ugrizen. On je tvrdio da je zmija bila u zbunju i da ju je on prakticno uhvatio, a nije je video, dok je porucnik Vlado tvrdio da je on negde spavao pored puta i da ga je zmija ujela slucajno. Koja god varijanta da se desila, stvar je bila prilicno ozbiljna. Tacno pamtim da su mu se na ruci izmedju palca i kaziprsta videla dva uboda, a lepo se videlo kako se otrov penje uz krvne sudove, i kako oni menjaju boju u crno, od korena sake, preko podlaktice, do lakta i gore prema ramenu. To je islo prilicno sporo, trajalo je i mozda sat vremena, on je dobio groznicu, poceo da se trese, u medjuvremenu je stigao pinc i odveo ga u Strumicu a mozda i dalje odatle. On se vise nije vracao, preziveo je, to smo culi, ali je iz bolnice produzio u vojni zatvor gde su ga vec ocekivali. To je bilo prolece 83, a on je bio vojnik od pocetka 82 a mozda i s kraja 81, ne secam se tacno. Ziveo je u Ovci ili Borci, i kad je otisao na redovno odsustvo, nije se vratio vise od sest meseci, ne znam tacno koliko. Pravdao se da mu niko u familiji ne radi, da je morao da zaraduje i slicno, al za JNA to nije bilo opravdanje... koliko je posle bio u zatvoru, a bio je sigurno, ne znam.

Ja sam sa medicinom imao posla leta 83. Vec sam pominjao da su tu preko leta bili majstori, i ja sam jednog popodneva u papucama nagazio ekser, i to bas onako dobro. Tog momenta se secam potpuno jos i sada, ali ne pamtim uopste ko je dosao po mene-opet verovatno neki pinc, bio sam u Novom Selu, tamo sam previjen i imao postedu neko vreme. Mozda sam nekoliko dana bio i na Konjarevu posle toga, nisam siguran. Svi znate da smo bili puni raznih vakcina i seruma i da nam ustvari skoro nista nije moglo da fali-setite se samo kakve smo konzerve jeli, koliko stare, u kakvom stanju ( ono, poklopci koji su skroz naduvani od procesa koji su vec tekli u mesu ) a opet od toga nikom nista nije bilo.

Mozda je osim vakcina pomoglo i to sto smo bili mladi, ko bi ga znao.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime14.02.16 20:36

nesho pa gde si.E ovako kod nas je zmija bilo puno obavezno se nosio prvi zavoj i serum protiv zmijskog ujeda imali smo obuku za to.Kod mene na karauli isto nismo imali lekara isli smo u NOVI DOJRAN kod privatnog lekara ali je bio desetar iz TOMASEVCA moj zema kod ZRENJANINA on je bio medecinski brat tako da nam je on kolko tolko pomagao imali smo prvu pomoc bilo je ono osnovno zavoji,alkohol,pilule za bolove itd. Sto se tice vakcina neznam ni ja kolko smo dobili ali kad smo se skodali moja klasa JANUAR 1987 NIKO NIJE DOBIO DZOMBITIS kako se zvalo a u kasarnu nisi mogao da se skines dok nedobijes tu REVAKCINACIJU kako to.
Na vrh Go down
nesha
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2016-02-03

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime14.02.16 22:57

Osim medicine, jos nesto mi je palo na pamet ovih dana. Znam da je dezurni radio vezom cesto zvao nekakvu Ribnicu. Mislim da je to bio granicni vod u Novom Selu, ali nisam siguran, moguce da ce neko drugi da se seti o cemu se radi.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime15.02.16 11:51

To sto je dezurni zvao ribnicu svaki dan to je predavao izvestaj koji se dalje slao za Stumicu u komandu.Sa moje Karaule se slao isto svaki dan izvestaj na karauli dojransko jezero sifra je bila ADAM sta je primeceno na reonu kolko puta smo videli Grcku patrolu sta su imali na sebi i sa sobom to se sva slalo dalje za komandu u Strumici.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime20.02.16 11:23

nesho pa gde si malo da pricamo o izvestajima koje su podnosili granicari po povratku iz patrole.
Na vrh Go down
stjepan.hrv
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2018-02-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Konjarevo 88/89   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime01.08.19 20:45

Dali ima koga karaula Staro Konjarevo 88/89
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime01.08.19 21:17

Pozdrav stjepan.hrv ja sam bio na karauli nikolic kod dojranskog jezera bio sam januarac 1987 obuka T.Veles 3 ceta kom.porucnik Marko Angelovski prekomanda 15 maja 87 na karauli pripadali smo istom gr.oceku strumica komandir bugarsko i dojranskog pravca MAJOR LUKIC verovatno ga znas znas i Kap.Masovica bio je neki bezbednjak bio sam sa mojim vodnikom na karauli Anton Hlebec pa je onda isla tvoja karaula konjarevo pa letnja karaula Ravniste koja je bila na tromedji BU.GR.YU u novo selo je bio gr.vod i neki smesan vod.kojeg sam vidio 2 puta smesan covek napisi nesto pa cemo se ispricati
Na vrh Go down
stjepan.hrv
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2018-02-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime01.08.19 21:26

Pozdrav vidim dasi jako dobro upoznat u moje vrijeme službe Lukic je bio podpukovnik a komandir karaule vodnik Narandzic Petar
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime01.08.19 22:02

stjepan.hrv gde si bio na obuci na bugarskom pravcu je bilo isto 5 karaula kao i na grckom kolko znam Ravniste Konjarevo Hlebec Bajkovo i Hadzica na grckoj Dub Stari Dojran Dojransko Jezero pa moja Nikolic pa Jankovic koja je isla do Ravnista na tromedji BU.GR.YU to su karaule 36 gr.oceka strumica
Na vrh Go down
stjepan.hrv
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2018-02-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime01.08.19 22:07

Obuku završio u Ohridu kao bestrzajac pa prekomanda na karaulu konjarevo kao kerovodza ili vodič sluzbenog psa
Na vrh Go down
stjepan.hrv
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2018-02-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime01.08.19 22:09

Ali bio sam na dorjanu dva puta kopali smo kanale sad neznam jel za telefon ili struju o muke bile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime01.08.19 22:13

stjepan.hrv (citat):
Dali ima koga karaula Staro Konjarevo 88/89
Pozdrav Stjepan.hrv.
Već imaš temu o karauli Staro Konjarevo: [You must be registered and logged in to see this link.]
Hajde nam postavi poziciju tvoje karaule "Staro konjarevo" pomoću ove karte.


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 01.08.19 22:34; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime01.08.19 22:26

Lala Basaid (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
stjepan.evo tvoje karaule
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime01.08.19 22:33

stjepan.hrv na temu karaula konjarevo na 1 strani je tvoja karaula
Na vrh Go down
stjepan.hrv
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2018-02-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime02.08.19 19:22

[You must be registered and logged in to see this link.] granicar
41.369086, 22.963312
U blizini mjesta Općina Novo Selo
Sjeverna Makedonija
[You must be registered and logged in to see this link.]
Evo lokacije
Na vrh Go down
stjepan.hrv
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2018-02-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime02.08.19 19:34

Lalo hvala na slikama vidim da se urusio sportski objekat
Na vrh Go down
stjepan.hrv
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2018-02-09

karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime16.08.19 10:41

Pozdrav graničari pitanje jedno po dolasku na karaulu st konjarevo primio nas ja desetar Mitic iz Beograda jer je vodnik bio na godišnjem odmoru strog i pošten desetar negdje krajem desetog mj 88g nakon bezbroj svadza sa vodnikom je uvjek bio na strani vojnika ako je vojnik bio u pravu udario je šamar vodniku koji je bio pijan i radio scene isti dan odveo ga poručnik bezbednjak Nikolic dali je prebacen na drugu karaulu ili nesto drugo neznam ako neko zna volio bi da napise jer mi nismo smjeli spomenuti ga vise na karauli poz
Na vrh Go down
Sponsored content





karaula Konjarevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Konjarevo   karaula Konjarevo - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
karaula Konjarevo
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula DUB
» karaula Džepište 89/90
» Karaula Kostin Dol

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: