FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Go down 
+90
HerbiB
akrispe1
srki_68
Petar Jovanovic
IVAN_PA
Fila
Ziko
roda
T-34
belanji
Zeljkonezeljko
Odin
Tomy
irgot1971
kartum
Derlic
Mido
Ivanko
Legenda 90.
Vojnik Graničar
splico89
somborac
jonny70
M.No
ZAGORAC
Ćato '89
semsudin
Pera-Sopot
Mikula 67
Stazio
lacoš
deda
dpuric
ante
6330/2
Matrix
dragan jovanović
miks loznica
Edo Basic
ercov54
visoka
Zoki9
vranjanac
Brankom
ŠOKAC
DixiSi
kosta
pripadnik ARJ PVO
tihomir rubčić
Max Blitz
Daruvarčanin
Franja
stefanov
Zoki 09
Ivan Vojinovic-Vosa-
izvidjac87/88
spale
Janko Vujica
alexandar
valentin janša
trosic
Osječanin
stojkovic
medion68
džoni
Nishlija
Knin-Sinj 1988/89 maj
jakob
Rambo
agoston miroslav
Jovica
FORMICA
cgorac
cato 6330/52
MOSTARAC1969
Djurica
slobodni strijelac
Knez
strucnjak
septembar 89/90
davor
exyuandrej
Rib-ke
purger
VBČ
mgalic2
dekidoc
ppsupercop
mad-max
Bos
94 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
agoston miroslav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-08-08

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime28.08.11 20:13

POZDRAV SVIMA VOJNA POSTA 6330/7 KAPETAN BARAKOVIC MUSTAFA POSLE PREKOMANDOVAN U TEHNICKU SLUZBU TJ.U KUHINJU NA ODRZAVANJE MASINA : VES 11103 NISANDZIJA MITRALJEZA M84 ,SVIMA ZELIM SVE NAJBOLJE AKO ME SE IKO SECA NEKA SE JAVI
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-12-07
M(j)esto Kosovo,Mitrovica

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime07.12.11 18:53

POSTOVANE KOLEGE AKO SMIJEM TAKO DA VAS ZOVEM ,I JA SAM SLUZIO VOJSKU U TOJ ISTOJ CETI IZVIDJACA GODINA 1984/85 ,KOMANDIR ODELJENJA JE BIO JEVTIC DRAGISA PO MENI NAJ BOLJI OFFICIR TE KASARNE.
HVALLA VAM ZA OVAJ FORUM .
KAD SAM PROCITAO VASE KOMENTARE JA SAM SE VRATIO 25-6 GODINA U NAZAD,MOGU REC JEDNE OD NAJ LEPSIH GODINA ,DA JE BILO VISE TALVIH DRUZINA KAO U NASOJ IZVIDJACKOJ CETI NE BI DOSLO DO RASPADA JUGOSLAVIJE.
JOS JEDNOM VAS POZDRAVIM I ZELJEOBIH DA SAZNAM GDE JE I KAKO JE GOSPODIN JEVTIC.
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-12-07
M(j)esto Kosovo,Mitrovica

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime07.12.11 19:08

OVO SU MOJI NAJBOLJI TADASNJI DRUGARI[img][/img][img][/img]
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime07.12.11 19:18

Dobrodošao Rambo cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-12-07
M(j)esto Kosovo,Mitrovica

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime07.12.11 19:24

Hvala,dobro vas naso.
Na vrh Go down
jakob
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-01-12

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Masline Titograd 1988/1989   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime12.01.12 9:30

bio u Maslinama od sept. 1988 do mar. 1989 u RIVu (radio izviđački vod - špijuni veze - "bez veze"  Laughing , komandir kap. Aco Mladenović.), posle prekomande iz Morače (radio-telegrafista, načelnik malih komandnih kola, od mar. 1988 do sept. 1988).
pozdrav  svima
Na vrh Go down
Knin-Sinj 1988/89 maj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-01-14

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Vodnik Badža Dejan   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime30.01.12 21:02

pazi,pazi, ko pomenu vodnika Badžu.. Wink sada je kapetan u penziji i živi u Beogradu..dobar je bio.
Na vrh Go down
Knin-Sinj 1988/89 maj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-01-14

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: poručnik Galjak   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime30.01.12 21:07

poručnik Galjak iz izviđačke čete..nažalost-poginuo u ratu.Slava mu.
Na vrh Go down
Nishlija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-02-13

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Septembar 1986 - Septembar 1987   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime13.02.12 0:38

Ja sam sluzio vojni rok kao desetar u Masline od marta 1987 do septembra 1987. Komandir 1.pesadijske cete je tada bio porucnik Zoran Corlija.Gusteri su nam dosli iz martovske klase...tako da je bilo dosta "posla" oko privikavanja na novi zivot u smislu discipline i medjusobnog postovanja. Kao desetar sam tada dobio prekomandu iz Bara za Titograd-Masline. Lepo bi bilo ako ovim putem cujem nesto od drugova iz tog starog i dobrog vremena...uz svima nama poznatom pozdravu "Vrlo dobro...sluzimo narodu!!"

P.S. lomim glavu oko imena tadasnjeg komandanta bataljona i komandanta brigade...znam samo da su i jedan i drugi bas bili "nezgodni"....ne daj boze da te vide u gradu bez korektne uniforme i kape na glavi.....
Na vrh Go down
džoni
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Septembar 89/90 6330/9 6330/1   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime15.04.12 17:04

Bos (citat):
Bilo je to doba kada smo zivjeli i radili rastereceno sve do jadne i bijedne '91! Pozdravljam sve moje kolege i koleginice posebno, s kojima smo radili, ludovali, bili cimeri... Radio sam kao vod-vod1kl. u VP 6330/1 TG-Komanda stana- sjetit ce se svi s kojima sam radio i u Zagoricu i u Rogamima! Voleo bih se pronaci sa Soletom Z. i ostalima:Kekovic D.,Obradovic, Snezana, Biljana, Letic, Nemanja, Kuzmanovic, Malisic, Soprenic,Knezevic, Osmanovic.... i da ne nabrajam- ne mogu se svuh sjetiti ali i nema potrebe- Znaju oni ko je bio Silja-Siki ili Bos!POZDRAV!
 
Sasvim slučajno sam naišao na ovaj sajt, pa da se prikljucim.
 
Druže vodniče Bosilkovski (ili kako već beše) bili smo u istoj jedinici kod starijeg vodnika Sopranića od marta do septembra 90. U to vreme u komandi stana su bili:
Mihajlović Kragujevac-prijavnica
Rošin Kutina - prijavnica
Rastočić Dalmacija (zaboravio sam mesto) -prijavnica
Šemsudin Tuzla - vozač
Mitić Leskovac (Decembarac) -vozač
Krstić Skoplje -vozač
Ilijev (mislim Veles) -vozač
Mamuzić Robert Bosanski Šamac -vozač
Marić Pula -špedicija
Jerman Kamnik
Beljan Rijeka
Bošković Beograd -komanda
Dragan Aranđelovac -vojnički klub
Nazmi (zaboravio sam odakle beše) -vojnički klub
Igor Perović Beograd -vojnički klub (kasnije celebrity grupa Playboy)
Majsak Ivica Jastrebarsko - vozač komandanta
Vladimir Nikolić Majdanpek -kurir komandanta.
 
Pre toga bio sam u bateriji kod kapetana Đokića
Ovde moram da pomenem drugare iz računačkog odeljenja baterije:
 
Petar Ostojić Bela Crkva
Zoran Grotić Koprivnica
Vukalo Čedomir Konjic
Bakrač Nermin Bihać
Trišić Nebojša Lozovik
Krešimir Mlinarić Zagreb (umro 3 meseca posle skidanja u decembru 1990) Krešo prijatelju nisam te zaboravio.
 
Ove momke (a i sebe) sam pobrojao da se ne zaborave, kao i da mlađi naraštaji vide kako je to nekad bilo. Moj sin gleda moje slike iz vojske i postavlja pitanja kako je nekad bilo.
 
Poseban pozdrav Bojanu Stamenkoviću iz Leskovca sa kojim sam radio u komandi i specijalan pozdrav prijatelju Marinu Bjelišu iz Zagreba.
Još uvek pamtim dan (17.9.1990.) kada sam napustio kasarnu i otišao na železničku stanicu. To je zaista jedinstven osećaj i doživljaj.
 
Ostajte zdravo moji daleki prijatelji

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime15.04.12 22:06

Đoni dobrodošao cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime26.05.12 21:07

Nishlija (citat):
Ja sam sluzio vojni rok kao desetar u Masline od marta 1987 do septembra 1987. Komandir 1.pesadijske cete je tada bio porucnik Zoran Corlija.Gusteri su nam dosli iz martovske klase...tako da je bilo dosta "posla" oko privikavanja na novi zivot u smislu discipline i medjusobnog postovanja. Kao desetar sam tada dobio prekomandu iz Bara za Titograd-Masline. Lepo bi bilo ako ovim putem cujem nesto od drugova iz tog starog i dobrog vremena...uz svima nama poznatom pozdravu "Vrlo dobro...sluzimo narodu!!"

P.S. lomim glavu oko imena tadasnjeg komandanta bataljona i komandanta brigade...znam samo da su i jedan i drugi bas bili "nezgodni"....ne daj boze da te vide u gradu bez korektne uniforme i kape na glavi.....

misliim da je u jednom periodu k-dant bataljona bio Zasjko Esref,a k-dant brigade je sigurno bio ppuk Sima Kricakc

Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: kanemo   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime26.05.12 21:11

dekidoc (citat):
evo da se javim, sluzio sam u Maslinama 94-95, komandir cete Veselin Golubovic (porucnik) a voda Slijepcevic ne znam mu ime (zaboravio), pa otkomanda 3 meseca u Bar kao "dobar vojnik", pa poslednjih nekoliko nedelja na Prevlaci (iznad, selo kameno), jos sam bio zaludjen vojskom i nekim drugim stvarima, sve u svemu lep i nezaboravan period, vodja bataljona tada kapetan 1-ve klase Svrkuta Nenad, rod pesadija

ako ima neko moje klase koji me je prepoznao, OBAVEZNO da se javi, nikada ne mogu zaboraviti to doba, tesko ali toliko slatko...
 
Veselin Golubovic(malo je imao nekih musica u glavi),a dobro se sjecam da je iznad Kamenog u Tom periodu u minskom polju poginuo vojnik ZVONKO (prezimena mu se nazalost ne mogu sjetiti) pozdrav

Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime26.05.12 21:16

slobodni strijelac (citat):
kakva su to vremena bila i jos utakmica yugoslavia - argentina koju smo svi pratili bez daha te davne 1990..ne sam safete Very Happy zelim da pozdravim svog prijatelja aleksandra abramovica iz beograda jednu ljudsku gromadu u svakom smislu ili ako vas ima koji ste bili u pjesadijskoj ceti mustafe barakovica da mi se javite ako bilo sta znate a ovu dvojicu ljudi gdje su? sta su ? zivi i zdravi nadam se?
hvala za ovaj forum pozzd iz grada soli

Barakovic je u Podgorici (sada je u penziji u cinu pukovnika)
Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime26.05.12 21:19

agoston miroslav (citat):
POZDRAV SVIMA VOJNA POSTA 6330/7 KAPETAN BARAKOVIC MUSTAFA POSLE PREKOMANDOVAN U TEHNICKU SLUZBU TJ.U KUHINJU NA ODRZAVANJE MASINA : VES 11103 NISANDZIJA MITRALJEZA M84 ,SVIMA ZELIM SVE NAJBOLJE AKO ME SE IKO SECA NEKA SE JAVI

POZDRAV, AGOSTON, Pozdravljam te a nadam se da ces me se sjetiti Osmanovic E. upravnik restorana.
Na vrh Go down
stojkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-06-10
DOB : 53
M(j)esto vranje

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime10.06.12 18:48

Rambo (citat):
OVO SU MOJI NAJBOLJI TADASNJI DRUGARI[img][/img][img][/img]

helo

Na vrh Go down
stojkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-06-10
DOB : 53
M(j)esto vranje

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara:    Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime10.06.12 20:07

cgorac (citat):
Pozdrav svima.

VP 6330/2, izvidjacka ceta, sam kraj 80.-tih...

Staresine: komandir cete porucnik Jevtic, komandir voda potporucnik Galjak, komandant brigade/kasarne (zloglasni  Very Happy) potpukovik Kricak...

Bilo je to neko drugo, fino vreme.  Bilo je i dobro drustvo.  Ali sve u svemu - zamajavanje...

sluzio sam u ceti od marta 89 do septembra 89 , komand. cete por. d.jevtic komandiri vodova ppor. goran galjak i nenad skrbic vodnik jovan knezevic i cetni zastavnik masan kankaras . bio sam u trecem vodu 1. odeljenje vojn. stojkovic marjan.

Na vrh Go down
Osječanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-06-25
M(j)esto Osijek

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: 09.1990. - 09.1991. Putno mosna četa   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime10.07.12 15:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Knez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2010-08-21
DOB : 51
M(j)esto Mladenovac

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime16.07.12 15:20

Osječanin (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Koja je ovo jedinica? Ovde mi mnogi lice na moju jedinicu ali mene nema:))

Na vrh Go down
Osječanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-06-25
M(j)esto Osijek

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime17.07.12 9:35

Knez (citat):
Osječanin (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Koja je ovo jedinica? Ovde mi mnogi lice na moju jedinicu ali mene nema:))
 
Piše ti u naslovu :  Kasarna "Maršal Tito Titograd" 1990  -  1991   Septembarci    Putno-mosna četa

Na vrh Go down
Knez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2010-08-21
DOB : 51
M(j)esto Mladenovac

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara:    Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime19.07.12 13:11

Gde si ti na slici? Mene nema ali su provereno ljudi na slici iz moje jedinice. Kasnije sam bio cata kap Bozilovicu.
Je li to ta jedinica?
Na vrh Go down
trosic
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2009-12-26
DOB : 58
M(j)esto Zagreb,Croatia

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime17.09.12 14:01

I ja se već godinama sprema na turneju Crnom Gorom ali nikao da krenem....Kako je bilo?
Na vrh Go down
valentin janša
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-12-15
M(j)esto Bled / slovenija

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: VP 6330/2   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime16.12.12 20:01

Bila nekad jedna zemlja po imenu Jugoslavija, ta zemlja je imala armiju, i ja sam služiuo u toj armiji. Još danas sam ponosan na to. Dolazim iz Slovenije iz Bleda i u Maslinama sam služio vojaški rok od 18. septembra 1988 do 18. septembra 1989 godine. Evo da napišem čega se još sječam. Služio sam kod izviđača, mislim da je to bila druga ili treča zgrada. Kad si ušao u zgradu bilo je jedno pet stepenica, desno je bila četa vod-veze, izviđači smo bili ljevo. Tla su bila iz crno-bijelih pločic, desno su bile tri spavaone, ljevo su bili sekreti sa čučevcima, sečam se da sam jednom čistio sekret sa zobnom četkom  Crying or Very sad . Od oficira se sječam Galjaka, bio je dobar čovek (pročitao sam na ovom forumu da je poginio u ratu, Slava mu!) sečam se Škrbič Nenada, neznam koji čin sta imala, i stariji vodnik Knez (ili Kneževič)
Od Vojnika iz moje klase:
- Samarđič Aleksandar iz Crne gore, bio je desetar
- Nimonaj Hysen iz Kosova
- Gartner Emil iz Škofje loke/slovenija, jedan put sam ga video kad smo završili vojnički rok
- Babik Vedran iz Splita
Puno rupa ima moja memorija, vrlo malo se sječam sovojnika, al sječam se Čemovskog polja, smeče, smeče, i miris po zapaljenoj plastici, dobro mi je u spominu ostala i Kakarička gora, pod gas maskom, više puta. Samo kamenje, Oficir Škrbič nas je ganjao ko volove… Nikad pa neču zaboravit, stvar koju sam najviše mrzio, to je bio ašov (malena lopata) pola godine sam je nosio na opartaču. Došla je zima i naša četa je išla za 20-30 dana na Žabljak. Gore je bilo super, pa u Kolašin za 10-15 dana, ne sječam se točno koliko. U centru Titograda sam držao 60 dana straže, mislim da smo stražili komandu garnizona. Došlo je prolječe i cjela četa je otišla na more u Bar, 15-20 dana ne sječam se tačno…
Bilo je težko ali imam lepe uspomene na to doba, i ja bi isto želeo jednom posjetit, kasarnu Masline, šta je sad tamo, dali još stoji, ima još kantine, i one velike dvorane za ručat, ostale so mi lepe uspomene…
Lepo bi bilo da se kdo javi iz moje generacije sep. 88
A na kraju izvinite jer moje poznavanje srbsko/hrvatskog jezika isto ima rupe.
 
Lepo mi bili pozdravljeni svi na ovom forumu!
 
Valentin
Bled

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime16.12.12 20:49

Dobrodosao na Forum Valentin.... cheers
Na vrh Go down
Janko Vujica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-01-30

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime30.01.13 20:10

Da i ja se setim Jeftiča,prvo kao dobrog čoveka i baš mi je drago što je završijo akademiju.Ja sam bijo 84-85 godine komandir 1.izviđačkog voda kao pitomac vodnik Ako ima koji vojnik nek se javi na forum.
Na vrh Go down
Janko Vujica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-01-30

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime30.01.13 21:36

I ja se spremam samo je pitanje kada?
Na vrh Go down
spale
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-02-22

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime22.02.13 22:49

Halo Vujice! Jasam bio Septembarska klasa 86/87 takodje kod Jeftic Dragise, inace on je bio moj komandir voda. Ako si se 85 skinuo verovatno ti ime Borivoje Orovic nesto govori, on iz pesadije kao porucnik preuzeo Cetu izvidjaca zajedno sa Dragisom.Pred kraj mog vojnog roka 1987, Borivoje postaje kapetan a Dragisa nege u letu 87 dobija cin porucnika. Negde 92 Dragisa dolazi u Pancevu i u bosni biva tesko ranjen,na svu srecu prezivljava ranjavanje i sluzbu zavrsava u Beogradu kao ppukovnik. Mogu ti reci da je Dragisa zaista nejbolji covek koga sam ikada upoznao inace preko tadasnjeg komadira cete Borivoje Orovica pronasao sam Jeftu( inace kako smo ga zvali) i pre tri dana pricali smo preko Skyp. Verovatno se secas nekih iz martovske klase 85. Verovatno posle tebe komandir prvog voda bio je neki iz bileca Glusac, zatim desetari neki zaga iz okoline Mostara, Paunovic Srescko iz Kraljeva, jedan od Vozaca bio je Jovanovic Dragan. Mislim da u tvoje doba komandir cete bio je kapetan Zajko, ako te i on interesuje, zajko sada zivi na novom zelandu i kazu da je postao veliki srbomrzac.Vujice za sad toliko, puno pozdrava tebi i svima koji posecuju ovaj forum. Takodje pozivam nek se jave svi koji su sluzili u Izvidjacima od marta 86 preko septembra 86 pa sve do septembra 87. Cao

Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-12-07
M(j)esto Kosovo,Mitrovica

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime04.03.13 16:37

Zdravo Spale Ja sam takodze bio vojnik kod Jefte pa bi te zamoleo ako imash neki njegov broj za kontakt jer stvarno bioje dusa od coveka.
Molimte ako moze posaljimi na PM.
Pozdrav Rambo.
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-12-07
M(j)esto Kosovo,Mitrovica

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime04.03.13 18:01

Pozdrav svima. Ja sam jedan od onih koji su sluzili u izvidjackoj ceti avgustovska klasa 84/85 god u radarskoj odelenji kod Jevtica.
Na vrh Go down
izvidjac87/88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-28

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime02.04.13 15:32

pozdrav svima

ako ima neko ko je bio u vojsci u maslinama 87/88 VP 6330/2 izvidjaci kod kapetana orovica por.jevtica i vod.knezevica neka se javi.desetar manojlo.
Na vrh Go down
izvidjac87/88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-28

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime02.04.13 15:35

pozdrav svima

ako ima neko ko je bio u vojsci u maslinama 87/88 VP 6330/2 izvidjaci kod kapetana orovica por.jevtica i vod.knezevica neka se javi.desetar manojlo.
Na vrh Go down
spale
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-02-22

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime02.04.13 22:34

Moje postovanje Manojlo!
ja sam takodje bio u Izvidjacima 86/87 tacno kada je Orovic dobio cin Kapetana, a Jeftic cin porucnika. Bio sam drugi vod i skinu sam se 16 Septembra 87. Ako si bio martovska klasa tada se sigurno poznajemo. Moja E-Mail [You must be registered and logged in to see this link.]
Javi se.

Sa postovanjem Spasic Zoran iz ilandze kod Panceva.
Na vrh Go down
Ivan Vojinovic-Vosa-
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-04-14

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: masline,ceta veze 86/87   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime14.04.13 15:29

Moje postovanje svima na forumu.
I ja sam sluzio u maslinama,u ceti veze,ves teleprinterista,kod vodnika Gonjanin Murata,samno su bili Goran Ivic iz Krusevca i Fatmir Neziri iz Podujeva.Secam se i Cankovic Dragana iz Bg desetara.Djafica,Petrovic Nikole nasa klasa koji su kasnije postali desetari. U ceti veze je bio i vojinik Ristivojevic Zikan mislim iz Koceljeva,ima li iko na ovom forumu iz te klase i da li
neko moze pomoci u vezi ovog vojnika Ristivojevica,hteo bih da ga nadjem bili smo bas ok.cuo sam da me trazio kasnije ali bez uspesno kao i ja njega sada.Naravno voleo bih kontakt sa bilo kim iz te klase.POZDRAV forumasima.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime14.04.13 15:32

Ivan Vojinovic-Vosa- dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Zoki 09
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-07-15

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime15.07.13 21:15

Hallo svima koji su sluzili 89-90 septembar treca pesadiska ceta kod legendarnog kapetana mustafa barakovic .koga se secam dordevic sasa atanasov vojislav ilevski ljube aleksandar abramovic babic miroslav stetic igor nikitovic zeljko andric milos djuric milan ilic boban jaganjac fikret simic goran todorevic borko cerkes mato plavsic zoran alarin sero zulic ermin iles josip pozdrav zoki gruja
Na vrh Go down
Zoki 09
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-07-15

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime15.07.13 21:34

89-90 pesadia mustafa brakovic treca ceta
Na vrh Go down
stefanov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-10-10

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime10.10.13 22:27

pozdrav,ovde Dragan Stefanov Izvidjac 6330/2 Masline septembar 88/89 pozdravValentinu ,secam se svih iz cete i svega
Na vrh Go down
Franja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-09-21
DOB : 53
M(j)esto Vrsac

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime12.10.13 23:23

Bio sam tenkista u Maslinama septembar 89-90, komandir voda Vrapcenjak Branko, legenda koja hoda, komandir cete Vulin Nemanja. Nezaboravno vreme u drustvu sa VidovicFranjom,Vidakovic Darkom,Efendic Bahrijom,Zaloznik Janezom. Mozda ce neko slucajno nabasati na ovaj forum,kao i ja, pa da nekako dodjemo u kontakt.
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-10-14

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime14.10.13 21:46

Ja sam bio u PVO-u 1989/1990. Zanima me zna li netko što je bilo s tadašnjim kapetanom Žarkom Miškovićem? Je li on u mirovini?

--------

Peta proleterska (crnogorska) pešadijska brigada, čije tradicije nastavlja 5.mtbr, formirana je Odlukom Vrhovnog štaba NOVJ od 10.juna 1942.godine  u s.Smrječno u Pivskoj župi od 3 udarna bataljona iz Nikšićkog sreza i jednog udarnog bataljona iz danilovgradskog i podgoričkog sreza. U brigadi je bilo i nekoliko boraca iz Boke. Brigada je tada brojela oko 1100 starešina i vojnika. Za prvog komandanta brigade postavljen je Sava Kovačević – proslavljeni legendarni komandant iz NOB-a, a za komesara Radomir Babić.

Prvi ratni zadatak 5.proleterske brigade bio je povezivanje sa jedinicama na prostoru Prozor – Gornji Vakuf – Travnik – Bugojno i zaštita 175 teških ranjenika centralne bolnice i 220 dece uz marš od 200 km. Svoj ratni put ova proslavljena brigada veže za sve značajnije bitke NOB-e: Neretvu, Sutjesku, Sremski front... U toku trogodišnjih borbi i pređenih 24,000 km Peta brigada je izgubila 1360 boraca. Ova slavna jedinica dala je 56 Narodnih heroja a odlikovana je Ordenom narodnog heroja, Ordenom narodnog oslobođenja i ordenom bratstva i jedinstva I reda, a povodom 30-togodišnjice pobede nad fašizmom (1975.godine) brigada je odlikovana Ordenom narodne armije sa lovorovim vencem.

Obeležavajući 10.jun – Dan jednice Komandant brigade puk Žarko Mišković, u prisustvu starešina 2.A na čelu sa NŠ 2.A general-majorom Miladinović Milomirom, starešina k-de PK, komandanata jedinica iz kasarne «Masline», rezervnih starešina 5.mtbr i sredstava jevnog informisanja, podsetio je na slavni put 5.mtbr u proteklih 59 godina i naglasio: Osnovni zadatak brigade u miru je jačanje borbene gotovosti jedinica i profesionalno izvršavanje svakog joj postavljenog zadatka; 5.mtbr kao sastavni deo VJ i odbrambenog sistema zemlje obavlja redovne planske zadatke obuke vojnika i starešina za odbranu suvereniteta, teritorije, nazavisnosi i ustavnog poretka SRJ. Jedinice 5.mtbr trenutno izvršavaju odgovorne zadatke u KZB, u Preševskoj dolini, na Čakoru, u okolini Rožaja, u Beranama, Andrijevici i Plavu, na Lovćenu i u Kumboru. Zadaci koji se postavljaju pred 5.mtbr izvršavaju se uz punu odgovornost, stručnu osposobljenost i spremnost pripadnika jedinice da izvrše svaki zadatak u miru i ratu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime14.10.13 22:21

Daruvarčanin (citat):
Obeležavajući 10.jun – Dan jednice Komandant brigade puk Žarko Mišković, u prisustvu starešina 2.A na čelu sa NŠ 2.A general-majorom Miladinović Milomirom, starešina k-de PK, komandanata jedinica iz kasarne «Masline», rezervnih starešina 5.mtbr i sredstava jevnog informisanja, podsetio je na slavni put 5.mtbr u proteklih 59 godina i naglasio: Osnovni zadatak brigade u miru je jačanje borbene gotovosti jedinica i profesionalno izvršavanje svakog joj postavljenog zadatka; 5.mtbr kao sastavni deo VJ i odbrambenog sistema zemlje obavlja redovne planske zadatke obuke vojnika i starešina za odbranu suvereniteta, teritorije, nazavisnosi i ustavnog poretka SRJ. Jedinice 5.mtbr trenutno izvršavaju odgovorne zadatke u KZB, u Preševskoj dolini, na Čakoru, u okolini Rožaja, u Beranama, Andrijevici i Plavu, na Lovćenu i u Kumboru. Zadaci koji se postavljaju pred 5.mtbr izvršavaju se uz punu odgovornost, stručnu osposobljenost i spremnost pripadnika jedinice da izvrše svaki zadatak u miru i ratu.
 
 
Daruvarčanin, dobrodošao na forum!
Za početak, ipak malo prouči pravila ovog foruma! Very Happy 

Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2013-11-07
DOB : 51
M(j)esto metkovic

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime07.11.13 17:28

Pozdrav svima.
Bio sam 91.na odsluzenju u Maslinama,martovska klasa,v.p.8897 PVO.
Zapovjednik je bio kap.Krsmanović.
Ako netko ima da je bio u to vrijeme,bilo bi mi drago...
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-10-14

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime10.11.13 23:06

Kada sam se skinuo u 9. mjesecu 1990. godine, Dragoljub Krsmanović bio je još poručnik! Inače, bio je oficir koji se pridržavao pravila službe i nikada nije popuštao. Toliko je bio uživljen u komandiranje da je na terenu, kada je igrala nogometna reprezentacija, nesvjestan počeo naređivati nogometašima koji su igrali očajno. Zna li itko što je bilo poslije s Krsmanovićem koji je bio podrijetlom iz BiH? Također me zanima što je bilo s njegovim nadređenim i mojim komandirom Salihom Redžajem! Rubčiću, je li Salih bio aktivan u tvoje doba?



Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2013-11-07
DOB : 51
M(j)esto metkovic

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime11.11.13 12:35

Da,bio je porucnik i jedno vrijeme dok sam ja bio ali je unaprijeđen u kapetana tijekom ljeta 1991. Doduse,bio je dosta ozbiljan i zanesen u poslu...Saliha ne poznajem,odnosno nisam nikada cuo za njega.
Kazi mi,molim te,da li si ti bio baterija 40 mm,odnosno koji vod?
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-10-14

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime11.11.13 14:26

Upravo sam doznao da je Krsmanović vojsku napustio krajem devedesetih u činu majora i da je sada uspješni poduzetnik u Podgorici.

Salih je negdje na Kosovu, a Mišković je umirovljen kao pukovnik.

To su tri oficira koja uvijek pamtim kada se prisjećam JNA i tadašnjega Titograda u kojemu sam proveo cijelu godinu.

P. S.

Sada sam našao i vojnu knjižicu u kojoj piše VP 8897/4.

Pri dolasku, 18. 9. 1989. godine, potpisao ju je Dragoljub Krsmanović.

A na odlasku , 17. 9. 1990. godine, Salih Redžaj.



Daruvarčanin: komentar modifikovan dana: 11.11.13 14:57; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2013-11-07
DOB : 51
M(j)esto metkovic

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime11.11.13 14:57

Ok,jel ti netko sa foruma dao informacije ili...ako je volio bi malo popricati s nekim tko poznaje Krsmanovica. Znas li da je cijela kasarna sada napuštena,bar sam tako cuo.
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-12

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime12.11.13 16:17

pozdrav svim vojnicima i starijesinama koji su sluzili vojsku ili radili u ARJ PVO, kasarna "Marsal Tito" Masline u Podgorici.
Krsmanovic.salutiranje 
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2013-11-07
DOB : 51
M(j)esto metkovic

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime12.11.13 17:06

Lijep pozdrav zapovijedniče,desetar Tihomir Rubčić,1991.god....
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-12

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime12.11.13 18:05

Pozdrav Rubcicu,imena se sjecam a lika iskreno ne.Davno je bilo zaboravilo se!
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-12

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime12.11.13 18:08

Pozdrav Rubcicu.Tvoje ime mi je ostalo u sjecanju,cini mi se da si bio desetar i naravno dobar vojnik
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2013-11-07
DOB : 51
M(j)esto metkovic

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime12.11.13 19:09

Izuzetno sam cijenio Vaše ljudske osobine i odnos prema drugim vojnicima i oficirima....
Podsjetio bih Vas samo da sam bio u ljeto i jesen 91.zapovjednik 3.voda baterije 40 mm u nedostatku aktivnih oficira,inače sam iz Metkovića,republika Hrvatska. U svakom slučaju ponosam sam na vrijeme provedeno u JNA od 3.-11.mjeseca 1991.
Nadam se da sam Vam osvježio pamćenje.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Titograd Kasarna Maršal Tito, VP 8897/2 1986/87
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Vezisti u JNA
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR CRNA GORA-
Idi na: