FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Go down 
+90
HerbiB
akrispe1
srki_68
Petar Jovanovic
IVAN_PA
Fila
Ziko
roda
T-34
belanji
Zeljkonezeljko
Odin
Tomy
irgot1971
kartum
Derlic
Mido
Ivanko
Legenda 90.
Vojnik Graničar
splico89
somborac
jonny70
M.No
ZAGORAC
Ćato '89
semsudin
Pera-Sopot
Mikula 67
Stazio
lacoš
deda
dpuric
ante
6330/2
Matrix
dragan jovanović
miks loznica
Edo Basic
ercov54
visoka
Zoki9
vranjanac
Brankom
ŠOKAC
DixiSi
kosta
pripadnik ARJ PVO
tihomir rubčić
Max Blitz
Daruvarčanin
Franja
stefanov
Zoki 09
Ivan Vojinovic-Vosa-
izvidjac87/88
spale
Janko Vujica
alexandar
valentin janša
trosic
Osječanin
stojkovic
medion68
džoni
Nishlija
Knin-Sinj 1988/89 maj
jakob
Rambo
agoston miroslav
Jovica
FORMICA
cgorac
cato 6330/52
MOSTARAC1969
Djurica
slobodni strijelac
Knez
strucnjak
septembar 89/90
davor
exyuandrej
Rib-ke
purger
VBČ
mgalic2
dekidoc
ppsupercop
mad-max
Bos
94 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Zeljkonezeljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-08-08

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime08.08.17 1:36

I ona nasa pjesma: Sto se to na Cemancu bijeli- to tenkisti sator razapeli......
Na vrh Go down
belanji
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-08-16
DOB : 57
M(j)esto VOJVODINA

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime05.01.18 15:42

Eh izviđači stalno smo ratovali sa vama mi vama sa trećeg sprata bacamo otpad a vi nama na treći sprat dimne bombe hahaha.Ja sam bio u vojnoj policiji 85/86 nismo se puno družili mi smo bili stalno na nekim zadacima ali ipak bilo je lepo...............
Na vrh Go down
kartum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 43
ČLAN OD: : 2016-12-14
DOB : 53
M(j)esto Banja Luka Republika Srpska

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime08.01.18 20:34

Djurica (citat):
Djurica (citat):
Moli bih ako ima nekog ko zna nesto više o  sledećim oficirima  VP 6330/3

Vodnik Jeftić Dragiša
Poručnik Zajko Ešref
Kapetan I klase Purlija Danilo

Da ostavi ovde podatke

Ja sam Karlaš Djurica živeo sam tada u Pančevu sada sam u Obrenovcu
a vojsku sam sluzio u periodu aprli 80 do juna 81.
Unapred zahvalan za odgovore.

Ovoj post tek sad primjetih. 
Sluzio sam u Maslinama 90/91 u mb bateriji. Zajko Esref , tada KIK, je u jesen/zimu 1990. godine  unapredjen u cin majora i vec tad je bio komandant bataljona. Ova druga dvojica mi nisu poznati.

_________________
if in doubt , flat out. [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
T-34
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-03-22

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime19.02.18 14:47

Zeljkonezeljko (citat):
Pozdrav, mart 86. Tenkovska ceta. Lijepa vremena. Sjecam se nekih imena: Dragan Desivojevic, Dinaj Hatim, Toma Goran, Jovica Stanojkovic, Stole, Kragujevac Vojislav, Mecavica Asim. Oficiri: major Milan Gavric, stariji vodnik Ibrahimpasic Ferhat, vodnik Hasmedin Hajdari. Sad se ne mogu sjetiti svih imena. Bila su to neka puno ljepsa vremena.


Pozdrav Zeljko 

Kragujevac Vojislav je bio moj desetar (treči vod) u prvoj četi. Sečam se i Jovanovića, mislim da je imao prvi vod. Desetari so nakon obuke prešli u drugu četu zbog obuke guštera.

Jesi li bio vozač? Koliko se sečam je generacija u drugoj četi bila kopletno septembarska osim vozači, koji su došli iz obučnog centra Banja Luka.
Pošto je obuka tenkista trajala 6 meseca, ostalih 6 meseca smo bili kao dežurna jedinica. (provera osigurača svaki dan u tenkovskom parku)


Major je bio komandant 5.bataljona. Kako se je zvao vaš komandir čete? Dali se šečaš, koko se je zvao komandir veze u bataljonu. Bio je neki maldi poručnik. Njega sam učio skijat na Kolašinu.
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-10-14

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime15.04.18 18:28

Ima li slika iz kasarne? Objavite ako postoje!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime18.01.19 12:51

DixiSi (citat):
Tražim stare veze. U Kasarni Maršala Tita sam bio u Martu 1988 do Septembra 1988 treča četa, prvi vod pešadija.
Sa manom je bio neki Slovenac Boštjan iz Šmartnog ob Paki.
U četi smo imali u tom vremenu nekog poručnika Popoviča , mislim da su mu čin skinuli iz kapetana na poručnika. 

U toj dobi mi je bilo ljepo u Vojski a sam najvažnije zaboravio, možda če mi ko pomoči na tom forumu.


Pozdrav DixiSi

U ovome što si i naveo """zaboravio""" je i najveći problem.!? Suspect
Evo na internetu pronašao dvojicu sa prezimenom Boštjan.
Možda njih dvojica poznaju tog tvog Boštjana a možda je i netko od njih dvojice taj kojeg tražiš.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
DixiSi
Gušter
Gušter
DixiSi


BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2013-12-25

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime18.01.19 13:31

Vojnik Graničar (citat):
DixiSi (citat):
Tražim stare veze. U Kasarni Maršala Tita sam bio u Martu 1988 do Septembra 1988 treča četa, prvi vod pešadija.
Sa manom je bio neki Slovenac Boštjan iz Šmartnog ob Paki.
U četi smo imali u tom vremenu nekog poručnika Popoviča , mislim da su mu čin skinuli iz kapetana na poručnika. 

U toj dobi mi je bilo ljepo u Vojski a sam najvažnije zaboravio, možda če mi ko pomoči na tom forumu.


Pozdrav DixiSi

U ovome što si i naveo """zaboravio""" je i najveći problem.!? Suspect
Evo na internetu pronašao dvojicu sa prezimenom Boštjan.
Možda njih dvojica poznaju tog tvog Boštjana a možda je i netko od njih dvojice taj kojeg tražiš.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hvala ti, ne ni jedan od tih nije. On se je zvao Boštjan Videmšek i je bio iz Šmartnoga ob Paki. Sečam se da je imao neke veze u Njemačko Muenchen. Doma sam pronašao jedno razglednicu kad mi je pisao da napušta JNA i ide kuči. Ja sam očekivao da ga pronadžen u tom forumu.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime18.01.19 19:00

DixiSi (citat):

Hvala ti, ne ni jedan od tih nije.
On se je zvao Boštjan Videmšek i je bio iz Šmartnoga ob Paki.
Sečam se da je imao neke veze u Njemačko Muenchen.
Doma sam pronašao jedno razglednicu kad mi je pisao da napušta JNA i ide kuči.
Ja sam očekivao da ga pronadžen u tom forumu.

Evo internet mi izbacio ovu jednu jedinu osobu sa tom kombinacijom imena i prezimena.
Da možda nije ovaj junak.
Ovaj putuje svuda po svijetu. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
DixiSi
Gušter
Gušter
DixiSi


BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2013-12-25

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime18.01.19 19:26

Vojnik Graničar (citat):
DixiSi (citat):

Hvala ti, ne ni jedan od tih nije.
On se je zvao Boštjan Videmšek i je bio iz Šmartnoga ob Paki.
Sečam se da je imao neke veze u Njemačko Muenchen.
Doma sam pronašao jedno razglednicu kad mi je pisao da napušta JNA i ide kuči.
Ja sam očekivao da ga pronadžen u tom forumu.

Evo internet mi izbacio ovu jednu jedinu osobu sa tom kombinacijom imena i prezimena.
Da možda nije ovaj junak.
Ovaj putuje svuda po svijetu. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ne mogu ti sada to za sigurno reči jer je od toga malo više nego 30 godina. Imaš od toga neko vebstarnico gde bi mogao da ga kontaktiram. I ja sam ga tražio iz Njemačke i  ništa našao. Pronašao sam pa jednog novinara koji radi za slovenački Delo. Videčemo ako če biti nešto od toga. Hvala ti za tvoj  trud
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime18.01.19 19:33

DixiSi (citat):

Ne mogu ti sada to za sigurno reči jer je od toga malo više nego 30 godina.
Imaš od toga neko vebstarnico gde bi mogao da ga kontaktiram.
I ja sam ga tražio iz Njemačke i  ništa našao.
Pronašao sam pa jednog novinara koji radi za slovenački Delo.
Videčemo ako če biti nešto od toga.
Hvala ti za tvoj  trud
I ja sam prije 30 godina bio u JNA. Very Happy
Evo možeš ga pronaći ovdje: [You must be registered and logged in to see this link.]
Pa pokušaj ti, žena, djeca ili netko tko ima facebook.
Možda je to baš on. Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
DixiSi
Gušter
Gušter
DixiSi


BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2013-12-25

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime18.01.19 20:21

Vojnik Graničar (citat):
DixiSi (citat):

Ne mogu ti sada to za sigurno reči jer je od toga malo više nego 30 godina.
Imaš od toga neko vebstarnico gde bi mogao da ga kontaktiram.
I ja sam ga tražio iz Njemačke i  ništa našao.
Pronašao sam pa jednog novinara koji radi za slovenački Delo.
Videčemo ako če biti nešto od toga.
Hvala ti za tvoj  trud
I ja sam prije 30 godina bio u JNA. Very Happy
Evo možeš ga pronaći ovdje: [You must be registered and logged in to see this link.]
Pa pokušaj ti, žena, djeca ili netko tko ima facebook.
Možda je to baš on. Suspect
Hvala, videčemo ako je to on. Isto i ja, bože moj od služenja JNA je dobrih 30 godina bio sam martovska klasa, pešadinac u Titogradu treča četa prvi vod. Reci mi šta ima sada na poligonu Čemansko polje, preko Googla sam video neke vinograde. Želim ti ljep večer
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime19.01.19 11:01

DixiSi (citat):

Hvala, videčemo ako je to on.
Isto i ja, bože moj od služenja JNA je dobrih 30 godina bio sam martovska klasa, pešadinac u Titogradu treča četa prvi vod.
Reci mi šta ima sada na poligonu Čemansko polje, preko Googla sam video neke vinograde.
Želim ti ljep večer
DixiSi.
Ako sam napisao da sam i ja bio prije 30 godina u JNA , nisam napisao da smo bili u istoj republici, kasarni ,četi, vodu, odjeljenju...
Piše ti ispod moga imena.
Pogledaj lijevo od ovog komentara. Shocked
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
roda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-12-22
M(j)esto Stockholm

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime29.01.19 19:35

Jovica (citat):
Sluzio sam u Maslinama 1989-1990.ARJPVO CVOJ VP 8897.Septembarska klasa.Komandir voda Husic Esad.
Jel' ima neko iz mog voda.??
Koren Nevenko,Strbac Ratko,Mitrov Antonio,Ritan Stojan,Kurunci Zeljko,Ljevar Zeljko,Miskovic Vlado,Damir Pavic,Skofic Davorin .. ?? Ja sam Jovica Nikoliciz Prokuplja. Smile

Pozdrav! Ja sam bio sljedeca septembarska klasa 90/91. ali sam dosao kao vozac iz Kiceva u prekomandu, nasljdio sam Primorca i vozio sam CVOJ izmedju ostalog, bila je jos mala MKSK kampanjola u odjeljenju.

Mikele voli ovaj upis

Na vrh Go down
roda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-12-22
M(j)esto Stockholm

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime29.01.19 19:58

pozdrav svima koliko vas ima! Septembar 90/91 komandni vod RVi PVO 8897/2. Bio sam vozc, dosao u vod u prekomandu iz Kiceva. Porucnik Husic (nismo si bili dobri) i stariji vodnici Dedeic i Bosnic (legende) i vodnik Manojlovic Smile . Husic je otisao nekoliko dana pred moje skidanje u bateriju 8897/3 kod Bozilovica ako se dobro sjecam. Imao sam dobru klasu i drage ljude u ono vrijeme, volio bih pozdraviti svakog tko me se sjeca. Rodic

Mikele voli ovaj upis

Na vrh Go down
izvidjac87/88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-28

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime06.04.19 22:39

Поздрав Спале!био сам у маслинама септембар 87/88.тако да се нисмо упознали јер си се тих дана када сам ја дошао ти вероватно скинуо.у сваком случају знамо где смо били и како је било!поздрав!
Na vrh Go down
Ziko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-03

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime22.06.19 13:21

Pozdravljam sve pripadnike bivše JNA, a naročito klasiće 1983/84 (oktobarska) u kasarni ,,Maršal Tito" u Podgorici (Titogradu) iz LPA puka, mislim III baterija kod kap. Ribarić Božidara, vodnika Dedeića i Hamze ... Bili smo na PAT Boforsima-40 mm.
Na vrh Go down
Fila
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-08-09

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime09.08.19 19:47

Pozzdrav, Legenda 90 , ja sam bio kod Vukojana u četi (Desetar Filipović iz Varaždina) bio sam Aprilac 90, neka među klasa .
Na vrh Go down
IVAN_PA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-08-24

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav za Vranje.    Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime21.09.19 11:23

Mala Korektura:I za klasu posle nas Septembar '95/'96 za:Anovic Miodraga - Tomasevac,Ardeljan Danijela - Lokve kod Panceva,Babovic Dejana,Jankovic Zorana,Miladinovic Ivicu,Raicevic Radovana,Tovilovic Sasu i Trifunovic Zorana.Inace sluzio sam u Maslinama VP6330/2 5IDC Paviljon ispred vas. Klasa Septembar 95/96 Ivan Stojkov Ako ima mojih neka se jave na [You must be registered and logged in to see this link.] Nikako ne mogu da stupim u kontakt sa bilo kim iz moje klase. Koristim i da pozdravim sve moje ID svih klasa i  kasarni. vranjanac (citat):

"I za klasu posle nas mart '96/'97 za:Anovic Miodraga,Ardekjan Danijela,Babovic Dejana,Jankovic Zorana,Miladinovic Ivicu,Raicevic Radovana,Tovilovic Sasu i Trifunovic Zorana."

Pozdrav

 vojničina
Na vrh Go down
Petar Jovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-01-01

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Masline- Izvidjaci klasa sep.88/89   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime02.01.20 10:18

Moje ime je Petar Jovanovic i sluzio sam vojni rok u Maslinama od sep. 88 do sep. 89 pod komandom porucnika Dragise Jevtica.
Moj komandir voda se zvao potporucnik Goran Galjak koji je nazalost poginuo u ratnom vihoru negdje u Bosni.
Bio je tu jos potporucnik Nenad Skrbic i vodnik Radovan Knezevic- Knez.
Sjecam se tog vremena sa ponosom i radoscu sto sam imao privilegiju kao i svi vi koji ste sluzili vojni rok u tom vremenu da dozivim Jugoslaviju u malom.
Istovremeno javlja se i osjecaj tuge sto se sve zavrsilo kako se zavrsilo i da ona zemlja i onakva vojska u tom obliku ,vjerovatno nikad vise nece egzisirat na nasim prostorima.
Koristim ovu priliku da pozdravim sve svoje drugove sa kojima sam sluzio vojni rok .
Ovdje bi posebno pozdravio Dragana Stefanova i Jansu Valentina koji su bili moja klasa i koji su pisali prije mene o svojim dozivljajima iz tog vremena.
Pozdrav!



Na vrh Go down
srki_68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-07-31

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime31.07.20 13:21

Rolling Eyes  Pozz svima, služio u Maslinama u Titgoradu 87/88 VP 9370 (Diverzantski odred)  kod Poručnika Radiše Đerića... Ako ima koga iz moje klase nek se javi u pp...
Na vrh Go down
akrispe1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-09-09

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: strazarsko mesto sa pogledom na CN Konik   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime09.09.20 7:52

secate se? Da li netko zna sta je sa por. Milanom Radenovicem, jako dobar?
Na vrh Go down
HerbiB
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-11-24
DOB : 56
M(j)esto Slovenske Konjice

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime24.11.20 0:58

izvidjac87/88 (citat):
pozdrav generaciji 87/88.VP6330/2 izvidjacka ceta.masline.tadasnji komandir cete Orovic Borivoje.dtugovi iz generacije:krstevski,Bole,zuti,Gavranovic,Aleksic,matija,bakaric,sahovic,........pozdrav od manojla!
Poštovanje toj generaciji. Ja sam u to vreme bio komandir 1. voda kao stažista ali na žalost izgubio sve kontakte od te generacije. Sečam se oficira Orović komandir čete, Jeftić komandir 2. voda i Knežević komandir radarskog odelenja. Sad kada sam to proćitao sećam se i nekih ostalih imena Održavao sam pešadijsku obuku a kasnije je izviđačku preuzeo moj kolega Iztok iz Tolmina. Ja sam tada više vršio dežurstva u kasarni, koristio redovni i sa starijim vojnicima kao pomoč kod izvedbi vježbi   Ako imate koje slike iz tog vremena bih bio veoma zahvalan ako ste spremni da jih podelite. Pozdrav od Herebrta
Na vrh Go down
Exyustefan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-12-29

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Zdravo,tudi jaz sem sluzil 89/90,pri vodniku badzi in porucniku ignjatovicu,prva ceta,septemberdka klasa,lep pozdrav,ŠTefan   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime29.12.20 9:26

exyuandrej (citat):
Pozdrav svima, sluzio sam vojni rok 89-90, pjesadija kod vodnika Badze i Kapetana Ignjatovica..mislim da sam bio treci pjesadijski vod, kasnije dobio prekomandu u Valdanos kod Ulcinja.
Ima li koga da se znamo? Andrej iz Zadra-sada u Zagrebu
Na vrh Go down
Exyustefan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-12-29

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime29.12.20 9:27

Zdravo,tudi jaz sem sluzil v kasarni maslinje pri vodniku badzi in porucniku ignjatovicu,prva ceta klasa september 89/90,lep pozdrav vsem,Štefan


Exyustefan: komentar modifikovan dana: 29.12.20 9:32; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Exyustefan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-12-29

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Zdravo,tudi jaz sem sluzil 89/90,pri vodniku badzi in porucniku ignjatovicu,prva ceta,septemberdka klasa,lep pozdrav,ŠTefan   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime29.12.20 9:28

exyuandrej (citat):
Pozdrav svima, sluzio sam vojni rok 89-90, pjesadija kod vodnika Badze i Kapetana Ignjatovica..mislim da sam bio treci pjesadijski vod, kasnije dobio prekomandu u Valdanos kod Ulcinja.
Ima li koga da se znamo? Andrej iz Zadra-sada u Zagrebu
Na vrh Go down
Tenkisti '89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-02-26

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime26.02.21 20:58

Pozdrav svima ja sam bio martovska '89
2 tenkovska ceta kom cette Ramic Kasim
Kom posade Miljkovic Miomir
Major Milan Gavric
Komandir Kasarne Sima Kricak
Ako ima neko KO je tada sluzio neka mi se javi pozdrav.
Na vrh Go down
Mikele
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-20

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime02.07.21 11:42

roda (citat):
pozdrav svima koliko vas ima! Septembar 90/91 komandni vod RVi PVO 8897/2. Bio sam vozc, dosao u vod u prekomandu iz Kiceva. Porucnik Husic (nismo si bili dobri) i stariji vodnici Dedeic i Bosnic (legende) i vodnik Manojlovic Smile . Husic je otisao nekoliko dana pred moje skidanje u bateriju 8897/3 kod Bozilovica ako se dobro sjecam. Imao sam dobru klasu i drage ljude u ono vrijeme, volio bih pozdraviti svakog tko me se sjeca. Rodic

cvoj je od stare vojske vozio neko iz vojvodine, dal bese ada ili kula.vi ste nas docekali,nas 12 ili 13 koliko je u martu doslo.ja sam bio veza u komandnom vodu ali se secam lika coveka koji je vozio radar Very Happy .a po prezimenu se ne secam Crying or Very sad .secam se makedonca desetara,slovenca matjaza (valjda),randjela,isparila imena na zalost.
Na vrh Go down
T-34
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-03-22

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime20.09.21 14:33

Zeljkonezeljko (citat):
Pozdrav, mart 86. Tenkovska ceta. Lijepa vremena. Sjecam se nekih imena: Dragan Desivojevic, Dinaj Hatim, Toma Goran, Jovica Stanojkovic, Stole, Kragujevac Vojislav, Mecavica Asim. Oficiri: major Milan Gavric, stariji vodnik Ibrahimpasic Ferhat, vodnik Hasmedin Hajdari. Sad se ne mogu sjetiti svih imena. Bila su to neka puno ljepsa vremena.
Kragujevac Voje je bio moj desetar u 1.četi. To znači, bili smo u isto vreme u 5.oklopnom bataljonu kod Gavriča Very Happy. Ja kao gušter septembarac, a ti đomba.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime20.09.21 16:38

Ja mislim da je u toj kasarni vršeno sečenje tenkova u staro gvožđe... Tamo negde 2007/8 godina. Mislim da je to rađeno baš u toj kasarni, i sad kada sam video naziv, setio se toga događaja.
Izvinjavam se nema direktne veze s temom ali me podstaklo na događaj.
Na vrh Go down
T-34
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-03-22

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime22.09.21 7:16

Koliko se sečam obim tenkovske radionice, nislim da grešiš. Tenkove su sigurno upotrebili u ratu i tamo mora da jih je dosta ostalo. Pošto več kod nas smo imali dosta poteškoča sa njima, kvarili su se skoro svaki put kada smo imali vežbe.
Ja sam dužio tenk, koji je došao iz VRZ Čačak, pa smo ga na puno terali po Čemancu. Ali ipak nije uvjek radio bez problema.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Titograd Kasarna Maršal Tito, VP 8897/2 1986/87
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Vezisti u JNA
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR CRNA GORA-
Idi na: