FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Strumica - Kasarna 11 Oktomvri

Go down 
+43
Bez člana
Biljana
dojran1
Graničar Novo Selo
pinz
hribernik
petarpks
Dragan Ninkovic
slavoljub miladinovic
tasa
Pelegrino
148 IČ
Dragan Milovanovic
SveJug
Strumica 83
milutins
Veliki Štrumf
Alf 1971
Marekbright
Bosper
gagi1970
dpuric
pinz710m
Ivan C.
Prasinar - KI
Петар Бошњаковски
alexandar
Mitros
Lala Basaid
Svetislav Kostic
mornar71
francesco1955
Max Blitz
rodoljub68
KODRIČ
dojran
Željko B
Valter 71
ZAGORAC
Gringo
STRUMIKS
avijacijaMKD
Senad
47 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime15.05.14 17:00

Da si barem po slikao još koju sliku, ako si negdje blizu poslikaj, i hvala!!
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime18.05.14 17:51

Komandant kasarne 82-86 tih godina bio je pukovnik Apostolovski
njegov zamjenik i načelnik štaba bio je major Jefitć
komandant za pozadinu major Juzbašić
Načelnik artiljerije KIK Duraković
Načelnik veze major Ilovski Đorđe
Zapovjednik čete izviđača Kapetan Spasović Žare
Komandant ćete veze KIK Fidanovski Nikola
........
Ajde ljudi pa ne mogu vjerovati da od toliko tisuća ljudi koji su tamo služili nema nikog s nekim postom ili slikom!!!!
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime18.05.14 22:20

Senad je objavio sve slike koje sam mu poslao Smile
Najstarija zgrada kasarne je ona gde su bili granicari, izgradnja je pocela 1908 godine (Mladoturska revolucija), zavrsena je negde pre Balkanskih ratova. Znaci kasarna je postojala jos u doba Osmanlijske imperije....
Duga zgrada pored piste i zgrada komande su iz Kraljevine Jugoslavija, a sve ostalo je gradjeno u JNA....
Ona razglednica gore je iz 20-tih godina....
Isto i ova
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime19.05.14 6:33

Slike i jesu tu da bi se objavile i tako ostale skupa s nama dio legende, koju smo sami stvarali!!!
Ajde Strumiks čekam još slika dok nam ima kasarne, ne mi raboti ko crvot vo kamemnot!!!
Šalim se naravno, ajde poslikaj pa pošalji!!
Hvala imaš +!!
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime19.05.14 6:38

Znači zgrada, vezista, inženjeraca, graničara i zgrada, pješadinaca, interdanata, izviđaća su jedine dvije zgrade koje su postojale iz davnih dana, doista je vrijedno znati!!
Drugo i vrlo važno je da kasarna nije imala centralno grijanje u moje vrijeme i grijali smo se, ali i dimili ložeći velike kaminske peći, jedino je komanda i kancelarije imale strujne peći!!
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime19.05.14 7:01

Cesta pored kasarne vodila je na groblje i skoro svaki dan bio je neki sprovod, groblje je bilo smješteno malo iza naših hangara  u pravcu magacina koja je čuvala kasarnska straža, tamo je bilo dosta polja i bilo je puno povrća!!!
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime20.05.14 19:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Groblje je počinjalo malo iza naših nadstrešnica u voznom parku!!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime23.05.14 14:57

Ajde gdje ste svi!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime23.05.14 17:42

Ja sam ti od Stuge prema Debru, lijevo od centrale Globočica.  Laughing
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime23.05.14 19:24

Ma znam, samo vidim da mi je netko tamo po temi prčkao.....ima da mu  lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Valter 71
Gušter
Gušter
Valter 71


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2013-07-12
DOB : 52
M(j)esto Ljubljana

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: AVIONI   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime24.05.14 13:52

Senade, ono selo se zove Banjica,tamo je bio RR magacin. avijacijaMKD-u pravu si ,kad sam bio ja u toj kasarni na poligonu PVO prema Banjici  bila sta dva aviona,ako se ne varam-MIG-a bez motora.Sečam se prvih dana u JNA kad me pita moj desetar:jeli Valtere,dali znaš kad češ iči kuči? Ti češ iči kuči kad polete ova dva aviona!!!!!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime24.05.14 18:47

Ta čitavo naselje se zove Banjica, malo dalje tamo od groblja bile su kasarnske straže, kako se to zvalo a čuvali su magacine gdje se držalo rezervno oružje JNA i TO bilo je nekoliko hangara, ako se dobro sječam išao sam tamo jednom onako u šetnju da vidim jer je prema njima išla telefonska linija koja je često bila u prekidu(ispričati ču vam jednom zašto) i tamo su bila polja paprike paradajza krastavaca lubenica....išlo se je odmah preko žice iz auto parka baš od čete veze!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime27.05.14 20:45

Strumiks gdje su slike, kasarne možda ih suših na štriku eto šaljem ti nagrdau .....samo neka se osuše!!!!


[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime29.05.14 12:08

Senad (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


eto tako je to otprilike izgledalo nekad u moje vrijeme
Odličan prikaz. Kasnije su trpezarci i izviđači bili u ovoj zgradi lijevo od piste.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime29.05.14 15:54

Kad budeš mogao postavljati slike i ako znaš može na istoj postaviti oznake na ostale zgrade ako znaš koja gdje i kome pripada, ja sam u toj kasarni na proveo skoro 7 mjeseci ali ju jako slabo poznajem, poligon nikada nisam obišao najdalje sam bio do nogometnog igrališta, kuhinja...ostalo samo uglavnom po gradu do pošte i centrale...večinom sam bio u komandi ponekad čak nisam ni išao gore niti spavati.....zato što sam obuko proveo u Štipu i tamo znam puno više jer smo prošli krug vojarne uzduž i poprijeko, tamo sam bio gušter koji je prošao ono što svaki vojnik moraznati i obuka mi je trajala 6 mjeseci!
Da ne zaboravim spomenuti skoro pa svaki mjesec je bila neka uzbuna za vrijeme koje smo išli na teren u dva tri dana i dvije jake vojne vježeb koje su trajale malo duže i bile su žešče!!!
kad dođemo do njih ima tu materijala!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime04.06.14 8:42

Senad (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


eto tako je to otprilike izgledalo nekad u moje vrijeme

Gledam ambulantu i prisjetih se one hladovine iza nje uz samu ogradu. Urezalo mi se u pamćenje kad bi čovjek prolazio s konjima i kolima punim onim pravim krupnim makedonskim grožđem. Redovno bi stao, došao do ograde i dijelio nam grožđe. Kad je riječ o ambulanti pada mi na pamet i ona lijepa medicinska sestra (bar mislim da je) kod koje je vojska s guštom dolazila vaditi krv a i na ostale preglede.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime04.06.14 19:56

A sjećaš li se u Ambulanti je radio jedan stariji vodnik bio je medicinski tehničar i zvao se Govorko Jure bio je rodom negdje iz unutrašnjosti Dalmacije!
Onako deblji jači,..... on je ostao u Makedonskoj vojsci i sad živi tamo u Strumici, no ne želi se javiti na forum 
Sjećaš li se još koga??
Ako imaš koju sliku zaljepi 
Ovako moramo čekati da se netko pojavi, pa ne mogu vjerovati na stotine tisuča vojnika služilo je u toj kasarni a nigdje nikog!!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime05.06.14 13:16

Gringo (citat):
A sjećaš li se u Ambulanti je radio jedan stariji vodnik bio je medicinski tehničar i zvao se Govorko Jure bio je rodom negdje iz unutrašnjosti Dalmacije!
Onako deblji jači,..... on je ostao u Makedonskoj vojsci i sad živi tamo u Strumici, no ne želi se javiti na forum 
Sjećaš li se još koga??
Ako imaš koju sliku zaljepi 
Ovako moramo čekati da se netko pojavi, pa ne mogu vjerovati na stotine tisuča vojnika služilo je u toj kasarni a nigdje nikog!!!!!
Sjećam ga se samo po imenu, malo je specifično.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime12.06.14 19:56

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime12.06.14 20:37

Ma  posti Govorka on se puno i sad napuhava.....puno riječi malo djela....nije ga bilo tu gdje je trebao biti i sad nek uživa ......!!
ti nam poslikaj kasarnu nemoj spavati i pitaj oca kako se zvao glavni kuhar kad je on došao raditi u kasarnu 1984 vjerojatno se sječa....

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime15.06.14 13:32

Slike su iz decembra 2013 godine.
Za pocetak - duga zuta zgrada pored piste i pista.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime15.06.14 19:57

Hvala Strumiks,što bi mi bez tebe....zasluženi +za trud i zalaganje.Malo sam razočaran ali takav je život..ipak je to mastodontska građevina kao i ostale,potreba za njom nema,održavanje teško i skupo.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime15.06.14 20:33

Eto Strumiks još jedan zasluženi +

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime15.06.14 20:38

To je zgrada gdje je bila smještena Pješadija Izviđači  interdanti.....

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime17.06.14 9:30

dojran (citat):
Hvala Strumiks,što bi mi bez tebe....zasluženi +za trud i zalaganje.Malo sam razočaran ali takav je život..ipak je to mastodontska građevina kao i ostale,potreba za njom nema,održavanje teško i skupo.

Hvala Strumiks i iz Slovenije, ovo je naša zgrada, hodnik, kupatilo,...ljepa sječanja, tu smo bili izviđači 84/85. Šteta što tako propada ali šta čemo.
Pozdrav
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime17.06.14 15:34

Ajde Strumiks pobrao si toliko + pa sa lijepi dalje dok još ima kasarne......
Zar je pola piste pregrađeno za potrebe Policije!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime17.06.14 15:39

Sjeća li se tko kad se u Strumici u 7 ili 8 mjesecu 1984 uvježbavalo strojevi korak i gazio u podešalonu za proslavu neke brigade iz Makedonije i došao je tada novo ustoličeni načelnik 3 armije Stevan Mirković koji je malo prije toga zamijenio Lambe Mihajlovskog!!!
Znam da se od vručine padalo i da su ostali crni tragovi šest crta podešalona na pisti......ja sam već tad bio u centru veze....pa sam izbjegao to mučenje!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Valter 71
Gušter
Gušter
Valter 71


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2013-07-12
DOB : 52
M(j)esto Ljubljana

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime21.06.14 10:24

GRINGO. JA SE SEČAM STROJEVI KORAK U STRUMICI 1990g.OD KANTINE PREMA POŠTI U KOLONI PO 4,SVAKI DAN POSLEPODNE OKO 2 SATA I TAKO OKO 40 DANA-(AKO NEKO PAMTI TAČNI BROJ DANA NEKA ISPRAVI) ZA JEDNO 5 DANA,AKO SI POGLEDAO OD KANTINE PREMA POŠTI VIDJELO SE 4 CRTE OD ČIŽAMA!!!POZDRAV OD VALTERA
Na vrh Go down
Valter 71
Gušter
Gušter
Valter 71


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2013-07-12
DOB : 52
M(j)esto Ljubljana

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime21.06.14 10:37

STRUMIKS-PUNO TI HVALA NA ZALAGANJU!!!OPET SI NAS ODUŠEVIJO SA SLIKAMA I AKO SU TUŽNE-NEKE ZGRADE SE RUŠE SAME,NEKE SA BAGEROM,NEKE SAMO STOJE TAMO -STVARNO ŠTETA!SAMO AKO POGLEDAM BINU I POZADI ZGRADU PEŠADIJE........BEZ REĆI!!!STRUMIKS STVARNO ZAHVALUJEM,NEZNAM KAKO,DA SE ODUŽIMO-KAKO DA POPLATIMO ZA SAV TVOJ TRUD!BLAGODAREM!POZDRAV OD VALTER-a
IMAŠ NEKE INFORMACIJE OD kap.KRLEV MIRČO-DALI SI GA MOŽDA VIDEO?????
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime21.06.14 20:18

Valter, nema na cemu, moja duznost je da cuvam uspomene Smile
Bice jos slika, samo nemam mnogo vremena....

Gringo, to je bilo za Dan Brigade (4. makedonska udarna brigada) - 24 JULA Very Happy

Bela zgrade pored piste
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kuhinja i kantina
[You must be registered and logged in to see this image.]

Slike su iz decembra, a sada je prava dzungla, drveta i trava visoka 2 metara Smile
Sigurno ima i neka ANAKONDA Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime21.06.14 20:21

Valter 71 (citat):
GRINGO. JA SE SEČAM STROJEVI KORAK U STRUMICI 1990g.OD KANTINE PREMA POŠTI U KOLONI PO 4,SVAKI DAN POSLEPODNE OKO 2 SATA I TAKO OKO 40 DANA-(AKO NEKO PAMTI TAČNI BROJ DANA NEKA ISPRAVI) ZA JEDNO 5 DANA,AKO SI POGLEDAO OD KANTINE PREMA POŠTI VIDJELO SE 4 CRTE OD ČIŽAMA!!!POZDRAV OD VALTERA
Da išlo se je okolo po cijeloj pisti ono drži korak a od kantine do govornice pošte se je gazio strajak onak do jaja  jer je bina bila tu negdje pred ulazom u pješadiju,...... reci mi Valtere sječaš li se povodom čega se uvježbavalo to gaženje nije li povod bio ustanak u Makedoniji??? znači 11 oktobar??

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime21.06.14 20:23

Valter 71 (citat):
GRINGO. JA SE SEČAM STROJEVI KORAK U STRUMICI 1990g.OD KANTINE PREMA POŠTI U KOLONI PO 4,SVAKI DAN POSLEPODNE OKO 2 SATA I TAKO OKO 40 DANA-(AKO NEKO PAMTI TAČNI BROJ DANA NEKA ISPRAVI) ZA JEDNO 5 DANA,AKO SI POGLEDAO OD KANTINE PREMA POŠTI VIDJELO SE 4 CRTE OD ČIŽAMA!!!POZDRAV OD VALTERA
Daj i zakači i ti koju sliku ako imaš iz toga doba i pozdrav i tebi i naravno + za učešće u temi!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Valter 71
Gušter
Gušter
Valter 71


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2013-07-12
DOB : 52
M(j)esto Ljubljana

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SLIKE,PAVILJONI,SIFONI, KRLEV MIRČO   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime22.06.14 16:20

Staviču slike ali me skener i vreme nešto zajebava,pa kad to sredim stavit ču i te!! Zadnjih 5 slika od STRUMIKSA to je trpezarija sa svih strana 3 ulaza i zadji-stražji ulaz-mislim da se tu izdavala marenda.Gringo, koliko kolona je bilo za strujevi korak 4 ili 6 mene nešto memorija napušta,a meni se čini,da se tuckalo u 4 kolone barem 1990g. STRUMIKS IMAM DVIJE MOLBE: 1. Krlev Mirčo, a 2. dali možeš poslikati ona dva paviljona kde smu bili mi nastanjeni,to su ona dva nova,ako gledaš iz bine,pozadi pešadija,a preko piste za postrojavanje HAD-haubički divizion,a levo od te zgrade bili smo mi MPOAD-mješoviti protivoklopni divizion,mi smi bili u prizemlju,iznad nas su bili PVO. I samo još to:bilo bi zanimljivo ako poslikaš u WC-u i na plafonu iznad čučavca-SIFONI- kod nas su bili zanimljivi-svaki sifun ima čistački šarauf na donjoj strani ako nešto zaglavi ili se začepi,e A KOD NAS SU BILI STAVLJENI NEKI ČEPOVI NAPRAVLJENI OD DRVETA MALO U KONUS PA ZABIJ DOK  IZDRŽI-zamislite šta se dogodi,kad se u gornjem katu začepi čučavac,pa kad neko od redara pokuša sa motkom,da odčepi sifon................tačno na glavu onome što sere na čučavcu   Batine
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime22.06.14 20:09

Gazio se strojevi korak u podešalonu znači u šest redova jer ešalon je 12....

Te zgrade koje ti navodiš čini mi se koristi policija i one nisu dostupne za snimanje!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime22.06.14 20:11

STRUMIKS (citat):
Valter, nema na cemu, moja duznost je da cuvam uspomene Smile
Bice jos slika, samo nemam mnogo vremena....

Gringo, to je bilo za Dan Brigade (4. makedonska udarna brigada) - 24 JULA Very Happy







Slike su iz decembra, a sada je prava dzungla, drveta i trava visoka 2 metara Smile
Sigurno ima i neka ANAKONDA Very Happy
E dosita je moguće vjerujem da se spominjala braigada znači ipak u 7 mjesecu, 
Hvala ti Strumiks!!!+

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime27.06.14 11:20

Nikako ne mogu složiti sliku kuhinje u odnosu na tušeraj i frizera. Evo stavit ću i ovdje iste slike pa molim da se jave oni koji se dobro sjećaju tih rasporeda. Uspoređivao sam ove tri slike sa onom satelitskom i ništa mi se ne slaže.

[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime27.06.14 22:10

Možda ti je ovo u Štipu Laughing Laughing 
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime30.06.14 18:20

Pitao sam oca za ovo mesto, u pravo si, to u pozadini je kotlara i kuhinja, a levo je veseraj/tuseraj i frizerska soba Smile
Evo ulaz u tuseraj/frizeraj Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime01.07.14 9:36

Tako je , to je to. Puno ti hvala za ovu sliku i samo nastavi razveseljavati nas stare Strumičane.
Na vrh Go down
rodoljub68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-07-01

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime02.07.14 0:03

Pozdrav narode. Ja sam generacija 1987/1988 (septembarac), haubički divizion, malo prva, pa veći deo treća baterija. Prva - kap. Miloš Stamenković, Treća - por. Zemir Plehandžić. Komandant - maj. vaso Bosanac, Milošev zamenik - poručnik Dimitar Kacarski. Da li iko zna šta je bilo sa njima. Inače, ja sam iz Srbije i bio sam jedan od retkih koji se nije, onako teatralno, zaklinjao da se više neće vratiti u Strumicu. Ali, eto još ne stigoh. Ovaj vaš (a sada i moj forum) mi čuva sećanja. Grad je, koliko vidim, sada velegrad. Pozdrav svima i napišite ako nešto znate. Vidim da su zgrade (moja i Veze) dobro i na mestu....
Na vrh Go down
rodoljub68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-07-01

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime02.07.14 0:08

Greška. Nije veza nego raketaši..
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime02.07.14 7:01

Dobro došao na forum rodoljub68!  cheers 
Na vrh Go down
rodoljub68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-07-01

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime02.07.14 18:20

Zagorac, havala na dobrodošlici. Svako dobro.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime03.07.14 22:39

rodoljub68 (citat):
Pozdrav narode. Ja sam generacija 1987/1988 (septembarac), haubički divizion, malo prva, pa veći deo treća baterija. Prva - kap. Miloš Stamenković, Treća - por. Zemir Plehandžić. Komandant - maj. vaso Bosanac, Milošev zamenik - poručnik Dimitar Kacarski. Da li iko zna šta je bilo sa njima. Inače, ja sam iz Srbije i bio sam jedan od retkih koji se nije, onako teatralno, zaklinjao da se više neće vratiti u Strumicu. Ali, eto još ne stigoh. Ovaj vaš (a sada i moj forum) mi čuva sećanja. Grad je, koliko vidim, sada velegrad. Pozdrav svima i napišite ako nešto znate. Vidim da su zgrade (moja i Veze) dobro i na mestu....
Pozdrav, evo jos jedan Strumicanac Smile
Jedino mogu da ti kazem za Dimitar Kacarski, penzionisan je kao artiljeriski oficir negde 2004 godine. Zivi u komsiluk kod mene....
Na vrh Go down
rodoljub68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-07-01

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime06.07.14 14:36

Strumiks, hvala ti na toj informaciji. Bio sam tri dana u Skopju, službeno, i bilo mi je lepo. I za razliku od, mislim većine, meni se tamo sve sviđa. Spomenici su meni ok. Grad je pun turista koji slikaju i nešto palćaju. Ako se ne desi neka nesreća, svi ti spomenici će se isplatiti, ako skopjancima sada to deluje "zdudano" - nije gotovo. Još se gradi. Grad je čist, bar onaj potez Park Gazi baba - železnička stanica, sve deluje nekako infrastrukturno - uredno. Iskren pozdrav Skopjancima, a ti ako budeš imao prilike, pozdravi Kacarskog. On se mene ne seća, ja sam bio jedan od mnogih, a nama vojnicima je on bio jedan od malobrojnih.

Iskren pozdrav
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime08.07.14 16:38

Koliko se sječam ta kotlovnica  je imala i solarne čelije??
dijelom je voda za tuširanje bila grijana i koristila se i u vešaraju!
Jedino što znam da Frizeraj u moje vrijeme nije bio tamo dolje već tu odmah povrh čete veze bila je neka starija nastamba, malo ruševna......
Strumiks pitaj starog možda će se on sjetiti!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime10.07.14 17:39

Tacno, solarne celije jos postoje, slikao sam ih....
Star tuseraj je bio daleko, ispod glavni put koji je vodio prema groblje.... i danas psotoji ta zgrada u vrlo losem stanju....

Rodoljub, to sto se radi i gradi u Skoplju meni se puno svidja, mozda je skupo, ali vredi i je lepo Smile
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime10.07.14 18:24

Pa i Strumica se izgradila jako lijepo......kaj bi ti htio!!!
I danas se skoro ne prepoznaje!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime11.07.14 11:09

[You must be registered and logged in to see this link.]

Strumiks???????Molim izvještaj!Na primjerenijoj temi.
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime14.07.14 9:44

Gringo (citat):
Pa i Strumica se izgradila jako lijepo......kaj bi ti htio!!!
I danas se skoro ne prepoznaje!!!

Pozdrav Gringo

Točno, i Strumica se od naših vremena puno promenila. Kad sam bio prije par godina dole, skoro sam se izgubio, nije više tako ljepa ko u godinama 1984/1985, ali sad je sva u novom odjelu, skoro sva, još ima nekih starih stvari, barem tad se još vido onaj naš stari kino, mislim, da je bio Balkan i još neke stvari inače je sve novo.
Gringo točno, u naše vreme je bio frizer gore pozadi uz put prema Popčevu, izza vezista ili graničara, gore su bila i neka skladišča, tamo sam prespavao prvo i drugo noč u Strumici a kupatilo i vešaraj je bilo dolje iza kuhinje kod magacina. Dole kod magacina smo uvjek popodne , kad je bila ona vručina imali popodansko nastavo, tamo je bilo nešto šumice i hladovine.
ne znam jel se sjetiš, kad smo morali prekopati cjeli onaj dio terena iza naše zgrade i od komande prema stadionu. Ne sječam se više dobro ali znam , da je bilo neko ocenjivanje kasarne ili smo dobili novog komandanta šta znam, znam samo, da smo morali kopat popodne i suboto i nedeljo, a onda nije bilo nikoga a mi to sve ljepo izgladili i uredili.
Pozdrav u Krapinske Toplice iz Slovenije
Na vrh Go down
Sponsored content





Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Strumica - Kasarna 11 Oktomvri
Na vrh 
Stranica 1/7Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Strumica kasarna 11. oktomvri VP 2724/38 klasa januarska 84.
» Strumica 88/89
» IZVIĐAČI STRUMICA
» Strumica 1979/1980
» Izviđač Strumica 1989/90

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: