FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Strumica - Kasarna 11 Oktomvri

Go down 
+43
Bez člana
Biljana
dojran1
Graničar Novo Selo
pinz
hribernik
petarpks
Dragan Ninkovic
slavoljub miladinovic
tasa
Pelegrino
148 IČ
Dragan Milovanovic
SveJug
Strumica 83
milutins
Veliki Štrumf
Alf 1971
Marekbright
Bosper
gagi1970
dpuric
pinz710m
Ivan C.
Prasinar - KI
Петар Бошњаковски
alexandar
Mitros
Lala Basaid
Svetislav Kostic
mornar71
francesco1955
Max Blitz
rodoljub68
KODRIČ
dojran
Željko B
Valter 71
ZAGORAC
Gringo
STRUMIKS
avijacijaMKD
Senad
47 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime23.09.15 12:51

Istina, kad sretneš nekog poznatog tako daleko od kuće sreći nema kraja. Inače sa Ivom Goljevšekom sam bio jako dobar ali ovog njegovog susjeda se ne sjećam. Jednom prilikom Ivo i ja smo se vraćali s odsustva, ne sjećam se jel bilo redovno ili onih par dana. Ja sam ušao u Zagrebu u vlak a Ivo je bio unutra. Normalno, vlak je kasnio i nismo više imali autobus za Strumicu. Od Velesa do Strumice smo stopirali i uspjeli smo sa zakašnjenjem stići u našu kasarnu.
Na vrh Go down
Bosper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2014-09-03
M(j)esto Prevalje Slovenija

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime23.09.15 13:04

Sječam se tada, vaš poručnik Naskić i kapetan Marković bili su jako ljuti i govorilo se da se Ivo više neče vratiti na dojran...)))))
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime23.09.15 13:17

Nisam znao da je radi kašnjenja  Ivo imao problema
Na vrh Go down
Bosper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2014-09-03
M(j)esto Prevalje Slovenija

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime23.09.15 13:44

ma bili so ljuti svi hehehe znaš kako je to bilo iči češ u pritvor čak i zapor, produžetak vojnog roka. Bio uskoro neprijatelj broj 1 za tadašnjo domovino.
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime23.09.15 13:54

Bosper (citat):
ma bili so ljuti svi hehehe znaš kako je to bilo iči češ u pritvor čak i zapor, produžetak vojnog roka. Bio uskoro neprijatelj broj 1 za tadašnjo domovino.
Hahaha, stvarno nismo bili krivi. Vlak je jednostavno zakasnio ko i uvijek.
Na vrh Go down
Mitros
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2014-12-03
M(j)esto Novi Beograd

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime10.10.15 13:45

Pre tacno 34 god 7.oktobra 81. (kasnim 3 dana sa ovom objavom),stgao sam uStrumicu.Prvo avionom do Skoplja,(JAT je tada davao velike popuste za vojnike,pa je avion bio jevtiniji od voza.)Secam se avion je bio 35 din.a dobili za voz 51 din.!!!Avion bio u pola 7 ujutru.U avionu pola ljudi iz skole i iz kraja,a samo jedan isao u Strumicu zajedno samnom. Setali po Skoplju do oko 12,pa uvatili bus za Strumicu.Cim smo krocili iz busa odmah su nas prepoznali stariji vojnici,koji su imali zadatak da nas sprovedu do kasarne.Kako nam se to videlo na licima da smo "fazani"- ne znam.Otisli smo prvo sa njima na pice,pa u kasarnu.Secam se da su nam govorili kako su oni dzombe i da su tu vec 9 meseci,uh kako smo im zavideli.Medjutim sledecih 9 meseci smo ih vidjali,pa to znaci da su bili samo 3 meseca u vojsci kad smo mi dosli.Hteli da ostave utisak,sta li...? Inace komsija mi bio nacelnik staba 7 godina pre mog dolaska i bas te godine se vratio za Beograd.Ko se seca Vladislav Spasic,tad je bio potpukovnik ili pukovnik.Inace sam dosao u JNA sa 55 kg a sa toliko sam i izasao???Stalno sam jeo i stalno bio gladan,ali nista se ugojio,metabolizam valjda.Hrana u to vreme ODLICNA!!!. Kad smo prvi put isli na Popcevo,hteo sam "da umrem",posle bez problema.Ko se seca tacke na Popcevu "Kurja kota"?Zarko zelim da ponovo obidjem kasarnu ali nikako ne uspevam da ponovo odem.Valjda cu nekad uspeti.Imam tamo i neko drustvo,sa kojima sam u kontaktu preko FB.Toliko od mene,nadam se da nisam smorio...mnogo.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 53
M(j)esto Leskovac

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime22.10.15 12:25

Ja sam stigao u Strumicu 18.09.1989.godine. Jesu nas cekali na stanici stariji vojnici ali nas trojica leskovcana koji smo dosli zajedno autobusom smo se pravili blesavi i otisli prvo u kafanu. Mislim da je to bila kafana Avenija negde u centru. U Kasarnu smo otisli nesto pre 24h. Bili smo srevecni sto brojimo 364 dana do povratka kuci, jedan dan je prosao.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 53
M(j)esto Leskovac

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime22.10.15 12:31

Pokusavam da postavim neke fotografije na forum, ali nesto mi ne ide. Pokusacu opet sutra. Fotografije su iz 1990. godine. Ove godine sam svratio u Strumicu prilikom odlaska na letovanje. Nisam nista fotografisao jer sam bio prilicno uznemiren i uzbudjen. Sledece godine cu duze ostati u gradu i fotografisacu sve sto stignem. Strumica se dosta izmenila ali na bolje.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 53
M(j)esto Leskovac

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime22.10.15 12:34

A sto se tice prevoza ja sam stigao direktnom linijom Beograd-Strumica tako da niti sam presedao niti putovao 24h. U autobus sam usao u 14.30h a u Strumicu sam stigao oko 21.30h.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 53
M(j)esto Leskovac

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime22.10.15 12:36

Bio je to 18.09.1989.godine. a ostao sam u Strumici do 14.09.1990.godine. Pustili su me 4 dana ranije zbog davanja krvi, mada u zivotu do dan danas nism dao krv zbog psorijaze.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime24.10.15 1:38

Svetislav Kostic (citat):
Pokusavam da postavim neke fotografije na forum, ali nesto mi ne ide. Pokusacu opet sutra. Fotografije su iz 1990. godine. Ove godine sam svratio u Strumicu prilikom odlaska na letovanje. Nisam nista fotografisao jer sam bio prilicno uznemiren i uzbudjen. Sledece godine cu duze ostati u gradu i fotografisacu sve sto stignem. Strumica se dosta izmenila ali na bolje.
Sa velikom nestrplenje ocekujem tvoje fotografije.
Otac mi je radio tamo tacno 20 godina kao civil (decembar 1984 - decembar 2004), ja sam porasto u krugu kasarne... i svaki dan kad izadjem na balkonu gledam pravo u kasarnu, koja svaki dan polako gubi svoj stari izgled....
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime26.10.15 7:08

Strumiks, šta ti je otac radio u kasarni? Možda si i spomenuo a meni je promaklo.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime31.10.15 1:15

Željko B (citat):
Strumiks, šta ti je otac radio u kasarni? Možda si i spomenuo a meni je promaklo.
Elektricar
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime31.10.15 11:14

STRUMIKS sigurno je isao po karaulama jer su dolazili vodoinstalateri i elektricari po karaulama pregledali su dali je sve ispravno zbog sigurnosti vojnika.Ja sam bio na karaulu NIKOLIC DOJRANSKO JEZERO od maja 1987 do januara 1988
Na vrh Go down
Marekbright
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-11-21
M(j)esto Čakovec

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime21.11.15 10:51

Veliki pozdrav svima iz Međimurja iz Hrvatske. Slučajno sam naletio na ovu stranicu jučer i nisam zaspao dok sve nisam pročitao. Bio sam klasa 90/91 Protivpožarac. Sjećam se vojnika Anto Lukenda (danas smo kumovi), Mirotić Nikola, Jefkaj Ljuljzim, Šaini Šaip, Cvele iz Beograda, Osmanbašić Bahrudin, Sadiković Fikret iz Bihača. Puno puno hvala za slike. Nemogu nikako prepoznati zgradu u kojoj sam bio. Kad sam izlazio van na desno je bila pista, nekih stepenica se sjećam do piste, preko piste zgrada sa vojnikom koji je puštao muziku, a ravno se išlo do magazina u kojem sam radio. Nadređeni mi je bio kapetan Pejić i stariji vodnik ogroman puniji al nisam siguran kako se zove. Možete me uputiti na sliku moje zgrade i jel ima nekog od protivpožaraca ovdje?
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime22.11.15 9:21

STRUMIKS (citat):
Željko B (citat):
Strumiks, šta ti je otac radio u kasarni? Možda si i spomenuo a meni je promaklo.
Elektricar
Moram priznati da ga se ne sjećam.
Na vrh Go down
Alf 1971
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-12-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime09.12.15 19:24

Veliki pozdrav svim bivsim vojnicima koji su sluzili u Strumici,naravno i starešinama,jer se sve zaboravljalo poslednjeg dana.Interesuje me da li ima nekoga iz partije Mart 90/91,ja sam bio u POČ-U,raketni vod kod zastavnika Amzovskog,komandir čete kapetan Knežević,i naravno K-dant kapetan prve klase Spasojević,ako ima nekoga javite se biće mi drago da se čujemo!
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime23.12.15 14:47

Senad (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


eto tako je to otprilike izgledalo nekad u moje vrijeme
Pozzz svima ,
U ovoj kasarni sam služio vojni rok od kraja januara pa do 15. decembra 1986 god. ( prekomanda iz Kičeva) i to u graničarima kao vozač pri komandi
Za deset meseci sam prešao oko 12-15 000 km , skoro svaki dan sam išao na neku od 10 karaula.
Nije bilo loše  , znači 10 meseci u cipelama i svečanom odelu ( radno nisam ni dužio a čizme obuo samo 2-3 puta) u grad kad god sam hteo ( ograda blizu) na smotru skoro da nismo ni izlazili ( možda samo par puta ) fiskulturu nismo ni radili  , dežurstva nije ni bilo ( metalnim delom ašova podbočimo vrata tako da niko nije mogao da uđe ).... a i mi smo graničari bili tr. država u državi , zaštićeni ko beli medvedi
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime23.12.15 17:42

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime23.12.15 18:06

Veliki Strumfe kazes bio si vozac pri komandi granicara sigurno si dolazio na mojoj karauli NIKOLIC kod dojranskog jezera verovatno si vozio MAJORA LUKICA kap. MASOVICA koje poznajem iz komande maj. LUKIC je bio komandant za GR.i BU.pravac kap.MASOVIC je bio bezbednjak ostale oficire iz komande neznam znam samo da je bio zastavnik st.vod.i neki kapetan kada sam bio da prenocim da nosim neke stvari za karaulu nisam mogao da docekam da svane da se vratim na karaulu. Ja sam dosao 1987 maja na karaulu verovatno su i tebi bili isti oficiri.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime23.12.15 21:25

Pozdrav Štrumf.

Možda smo se sreli u to vreme.
Bio na karauli  A. Hlebec do oktobra 1986.
Sječam se nekih poseta oficira sa 101 ili Fiat campaniola ako se ne varam.
A sa jednim šoferom sam neki put razgovarao.

Pozdrav
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime24.12.15 0:01

Hvala svima na dobrodošlici ,
Kao vozač najviše sam vozio pincgauera ali i dajca stojadina po potrebi  , znači sva sledovanja hrane za sve karaule sam ja vozio uglavnom sa zastavnikom ... ( ne mogu se setiti imena mali, crn, makedonac a voleo da popije , pio lozu ) , majstore molere , snajperiste  na takmičenje , oficire na predavanje ( jednom mesečno uvek na nekoj drugoj karauli koje se završi pijankom ), znači šta god je trebalo ja sam bio dežurni vozač ....
Od starešina pri komandi Major Lukić , Kapetan Perić , Mašović , Stariji vodnici Jovanović , Bošković i .....( ne mogu se setiti svih)
Lukić je imao svog vozača koji je dužio stojadina ( ne mogu se setiti imena , iz Hrvatske mislim iz Zagreba plavokos)
Ne mogu se setiti svih kasarni ali znam da ih je bilo 10 , Hađžica , čini mi se da se iz Karaule Nikolić spustalo prema Dojranu ,  Stari Dojran (samo rampa delila našu i Grčku karaulu)Pa prema Banjskom bile dve karaule  ....,
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime24.12.15 17:22

Veliki Štrumfe da svi su ti oficiri bili moja karaula NIKOLIC je pre Novog Dojrana prolazis kroz selo a karaula Dojransko Jezero na carini tamo gde deli samo rampa tmo su bila 3 mornara i jedan mornarski staresina.A oficire sto si nosio svaki mesec na drugoj karauli to su imali sastanak KPJ.Ja sam bio svega 4 puta u kasarni gde su bili granicari.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime27.12.15 9:54

Da sečam se toga iz Zagreba, dužio beli 101 i vozio majora Lukiča, razgovarali smo, i mene interesirali auti u to i sadašnje vreme. A tebe se ne sečam, možda si vozio dajca sa odjelom...
Ili onog starog FiatA cAMPANIOLU.
Hađica, dali je bila napred od Bajkova, ili je bila prema Grčkoj?

pOZDRAV
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime29.12.15 10:45

Dajca je vozio Kovačević , mislim da je iz Bosne , kampanjolu i MKŠK -a je vozio Krainović ( ili Krajinović) iz Hrvatske( on nije napravio ni 500 km za ceo vojni rok),taj iz Hrvatske stojadina (mislim da je iz Samobora ) i ja Pinca , tako smo dužili vozila ali kad je trebalo vozilo se šta ti se narerdi.
Ponavljam sva sledovanja hrane sam ja vozio sa pincom  na svaku karaulu i bio sam najmanje 5 puta mesečno na svakoj karauli ( iznenadne kontrole , disciplinske mere , predavanja .....)
Od Novog Konjareva kad kreneš ,,gore"  prvo je išlo Bajkovo pa Hađzica ili je bila još jedna karaula između ( nisam baš siguran) uglavnom sve su to karaule sa Bugarskom
Sa neke od tih karaula možda i sa tvoje je neko zalutao u magli pa je prešao meki pojas i završio u Bugarskoj gde su ga uhvatili Bugari i ispitivali par sati pa sam ja vozio kapetana na Konjarevo gde su ga izručili pa su ga onda naši ispitivali šta su ga ovi pitali , šta im je rekao ... samo znam da je jedva čekao da se sve to završi
Kada bi neko nabrojao svih 10 karaula verovatno bi ih se setio
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime29.12.15 12:40

Veliki Štrumfe ja mogu da ti nabrojim 5 karaula na DOJRANSKI pravac to jest prema grckoj DUB,STARI DOJRAN,DOJRANSKO JEZERO to je sarina NIKOLIC i JANKOVIC a prema bugarskoj ostalih 5 neka pomogne pinz710m
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime29.12.15 17:00

[img] [You must be registered and logged in to see this image.][/img]

Na ovoj slici su (sleva na desno) :vozač Kovačević iz Bosne , desetar Čeha iz Sarajeva , vozač Krainović iz Hrvatske , ja i Amir iz Sarajeva ( mislim da je bio vezista ).

Sad ih se sećam.
Na Bugarskoj granici se sećam 4 karaule , A. Hlebec , Novo Konjarevo , Bajkovo i Hađica . Pete se ne sećam imena , i bila je kasarna u Novom Selu
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime29.12.15 20:02

Veliki Štrumfe u Novom Selu kolko smo mi culi je bio Granicni vod komandir je bio st.vod.malo smesan omanji sitno gradjen imali su par konja verovatno rezerva za karaule posto je svaka karaula imala po 1 konja ti bolje znas posto si bio tamo.Da te pitam dali si bio na tromedji GR.BU.YU to je bila letnja karaula ali neznam kako se zvala.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime29.12.15 21:03

U moje vreme tj 1981 letnja karaula je bila Staro Konjarevo.Neko je spominjao karaulu Dub na Dojranskom pravcu,njen komandir je bio onizak bosanac sa brkovima,podoficir,zvao se Sima.
Definitivno je karaula Staro Konjarevo bila iskljucivo letnja karaula

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju

piroman ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime29.12.15 23:17

Na tromeđi sam bio jednom i vozio starim Istambulskim ili Solunskim putem do tamo ...
Dolazio komadant treće armiske oblasti u to vreme Ljubičića i tamo nas čekalo pečeno jagnje od nekog meštana tu  iz okoline( čuvao ovce i kupio borovnicu) a ja sam vozio potrebnu opremu za ručak ( sto , tanjire , pribor ....) i tad sam dobio belu kuvarsku bluzu i služio kao konobar . Ja sam išao pincom  i major Lukića  a kap.Mašović  je vozio kampanjolu i još neko sa njim je išao
Put je bio doživljaj za mene , prelazio sam kamenje koje nebi ni sanjo da je moguće preći ( pincgaureom sam bukvalno se penjao točak po točak i tako prelazio) da ne preteram ali kao da je bilo kamenja i po 1 m visine ( tako mi je izgledalo)
Kad sam ja bio letnje karaule mislim da nije bilo znači sve karaule su bile uvek pune ( znam da kada smo prolazili pored neke napuštene karaule da su mi je kap. D. Perić pričao kako su na tu karaulu upali ... i sve ih pobili pre ... godina, da li je istina ne znam)
Ne mogu tačno da se setim rasporeda i imena karaula ali na prvoj karauli od Grčke granice ka Bugarskoj  se prelazilo preko neke uzane ćuprije ( dajc kad ide spoljne gume jedva idu po ćupriji) i na nekih 50-100m je bila Bugarska karaula sa osmatračnicom , sledeća je bila novo Konjarevo  pa jedna ili dve karaule i na kraju Hađzica ( tu kad padne sneg teško doći do karaule , nosio sledovanje za 2 meseca u slučaju da se ne može prići)
U Novom Selu jeste bio granični vod ali se uglavnom cepala straža i požarstvo , ne sećam se sad faca i imena ali onda sam ih sve znao
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime30.12.15 11:55

[You must be registered and logged in to see this image.]


Jedna fotka iz Novog sela, tamo je bio granični vod a kad je falilo graničara su išli  vojniki iz Novog sela na karaule a izviđači iz Strumice smo došli u ispomoč. To nam je bio "bazen za kupanje", slikano je julij ili avgust 1985 godine.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime30.12.15 19:15

Čestitam za vožnju. Moram malo da izpravim. Karaula je bila u Starom Konjarevu a ne u Novom. Staro Konjarevo je pored granice. Možda je bila letna karaula na Belasici. Dole su bile karaule Anton Hlebec, Bajkovo, Hađica, neznam dali je bila još koja do rajona Berovo. Na prolječe 1986 neko nas vozio sa dajcem na kurs za vodiče u Delčevo i posle 3 sedmice i nazad. Da ,bila je bugarska karaula tamo u njihovom selu Grabrene. Ne sečam se problema, da je neko naš prešao njihov meki pojas u magli, možda ... Na Hađico su premestili našeg kuvara ...Verujem, da je puno divnih puteva za Pinzgauer-a na Belasici.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime01.01.16 13:31

Sretna vam nova 2016 godina!!!
Zelim puno zdravlja, srece i ljubav!  santa

Evo vidim da ste pisali o karaulama na YU-BG granici... posto otac mi je aktivan granicini policajac da vas pocastim sa nekim slikama Very Happy
Kasarna Novo Selo od 2005 je Granicna Policijska Stanica, a vec 2-3 godine ne radi, zatvorena je.
Izmedju gr.kamen 2 i gr.kamen 3 bila je letna karaula RAVNISTE Smile
A Karaula Adjiica (ili Hadjica kako sto vi kazete) je bila najudaljenija i najizoliranija karaula... u blizini sela Dvoriste kod Berova.

Granicni prelaz prema Bugarskoj, iznad njega vidi se nekadasnja karaula Anton Hlebec (1992 godina preimenovana je u Novo Selo, a od 2005 je napustena)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Napustena osmatracnica sa bugarske strane
[You must be registered and logged in to see this image.]
Karaula BAJKOVO
[You must be registered and logged in to see this image.]
Karaula KONJAREVO
[You must be registered and logged in to see this image.]
Granicne kamenje, svuda jos je natpis SFRJ
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ako sam probudio secanja, drago mi je  cheers
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime01.01.16 18:20

STRUMIKS svaka cast pitaj tatu za karaule na grckoj granici ja sam sluzio na karaulu NIKOLIC kod sela nikolic na dojranskom jezeru veleo bi da je neko slika i ako je mozda porusena poz.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime03.01.16 21:06

Hvala za ove slike Strumiks. Pozdrav v Strumico. Da bila je karavla Ravnište, setio sam se.
30 godina ima, od kada sam služio na karauli Anton Hlebec. U moje vreme GSM pretvornika nije bilo tamo okolo. Na mestu kde je pao graničar, nije bilo table i ograje, samo se to mesto nazivalo "Hlebecov grob"
Čestitam za put oko granice isto po rajonu nekadašnje karaule A. Hlebec. Na karauli bio je i kip od brona tog graničara. Kamenje mislim je rajon karaule Konjarevo. Karaula Bajkovo znam je, nisam bio tamo ali sam je gledao svaki dan. Znam i to Bugarsko osmatračnico, tamo su nekde imali reflektor, svetlili noču po Belasici. Na Google map karaula A. Hlebec pogrešno je na Bugarskoj strani ...
Lep pozdrav Strumiks i Sretna Nova Godina.
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime04.01.16 15:24

Hvala za slike .
Znači od ,,dole" ka gore karaule su bile , Staro Konjarevo , A. Hlebec, Bajkovo i Adžica .
Prilikom odlaska na redovno sa karaule s. Konjarevo neko od graničara je došao u komandu da bi dobio potrebne dozvole za kući i tada ga je kap .Masulović pretresao da vidi šta nosi u torbici . Tada mu je našao slike na kojima su on i još par njih potpuno goli ali sa čizmama uprtačima puškom i šlemom na glavi ( glupirali se da zajebavaju Bugare jer su bili blizu a ovi su sve pratili šta se dešava sa naše strane ) , ne da je bilo ribanja jedno mesec dana  u karauli ...
Na karaulu A. Hlebec sam dovozio oficire nekoliko subota da igraju mali fudbal ( mislim da je igralište sa leve strane kad se krene u karaulu sa glavnog puta)
Na karaulu Bajkovo sam nosio šta je bilo potrbno za nekoliko njih da bi mogli da se razduše (uglavnom uprtači i opasači)
Bilo dosta tih  glupost  i zato ih se verovatno i sećam
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime17.04.16 19:47

Seća li se neko prirodni lepota Strumice ...
Stariji vodnik Jovanović D. ne da je imao lepu ženu,  pa kad  leti dođe u laganoj haljinici u kasarnu  a nama odmah moral skoči
I u gradu ne da je bilo ubavo prelepo devojče po imenu Rozita tad je imala nekih 16-17 god s,šetala se  sa drugaricom držeći se pod ruku  stane razmeni par reči nastavi dalje i samo  smeška
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime17.04.16 20:09

pinz710m (citat):
Čestitam za vožnju. Moram malo da izpravim. Karaula je bila u Starom Konjarevu a ne u Novom. Staro Konjarevo je pored granice. Možda je bila letna karaula na Belasici. Dole su bile karaule Anton Hlebec, Bajkovo, Hađica, neznam dali je bila još koja do rajona Berovo. Na prolječe 1986 neko nas vozio sa dajcem na kurs za vodiče u Delčevo i posle 3 sedmice i nazad. Da ,bila je bugarska karaula tamo u njihovom selu Grabrene. Ne sečam se problema, da je neko naš prešao njihov meki pojas u magli, možda ... Na Hađico su premestili našeg kuvara ...Verujem, da je puno divnih puteva za Pinzgauer-a na Belasici.
Za Hađzicu smo išli putem  direkno iz Novog sela ili od Karaule Hlebec pa na gore do karauledo karaule  .
Prva vožnja je bila direktno na karaulu pa smo se onda spuštali od karaule do karaule do asfalta .Sećam se da sa negde naseo na sneg između dve karaule ( put se nije dobro video od snega) sva 4 točka vrte ali ni makac . Onda sam morao da otkopavam sneg dok točkovi nisu dodirnuli zemlju i tad nastavio bez proplema .
A sećam se i da sam vozio ( mislim  u septembru ) nove graničare od Hlebeca do Hađice ( Pinc bio prenatrpan 15-ak graničara pod punom opremom )na svakoj karauli ostalo po nekoliko graničara ali ovi na kraju što su išli na Hađzicu najebali jer mi se Pinc pokvario ( otišla lamela ) tako da su morali pešačiti do karaule sa svom opremom. A ja sam čekao na nekih 10 m od mekog pojasa sa Bugarskom  drugi Pinc da me odšlepa u radionicu ( kakva je to vožnja bila kroz šumu i kakvih je tu krivina bilo i to još noću oko 22-24 sati .....
     MONOLOG ...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime17.04.16 20:59

Veliki Štrumfe pagde si do sad kazimi kada si vozio oficire po karaulama kod mene na Nikolic karauli vecinom su dolazili Major LUKIC i Kap.MASOVIC dali su te ponudili da jedes kada su vozacu u moje vreme dovozili oficire na nasoj karauli vozac je uvek dobio pecena jaja i pecenu sunkaricu.
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime18.04.16 19:18

Pa dolazili su uglavnom svi iz komande , Kad sam donosio sledovanje išao je zastavnik ( ne mogu se setiti imena bio pred penzijom ) kad je bilo nešto oko veze tad je dolazio Bošković ( nosio brčiće) bilo dva starija vodnika Jovanović i ..(  pirgav Makedonac mal špicast u faci  .. ???) , bio i kapetan Perić D i još jedan pisao sam negde ali sad ne mogu da se setim imena ( lakše ga bilo preskočiti nego zaobići) A imali smo i dvojicu stažista doktora i zubara ( greškom ga poslali kod nas i bio oko mesec dana kod nas)
Raspored je bio sledeći , kad se ulazilo u komandu : sa leve strane je bio magacin sa desne wc na spratu sa desne strane učionica sa leve kad se ide do kraja hodnika spavaonica , u hodniku sa leve strane Jovanović Bošković i taj trći sa desne strane ćata , kap. Perić i Taj zastavnik i na sledećem spratu pravo bio teleprinter Tatko Desno u hodnik sa leve strane Major Lukić i sa desne Kapetani Mašulović i Anastasovski (ili tako nekako)
Dobre Klope je bilo svugde  ali najbolje sam jeo na Hađzici tamo je jedno vreme  bio profesionalni kuvar radio u Interkontinentalu u Bg zvali ga Steva Karapanđza i kad mi on spremi pečurke sa nareskom i jajima i testo pečeno ( kao tortilja ) na plotni sa medom ...mmmm ...prste da poližeš ( išao ja oko karaule da berem pečurke i zamalo se nisam izgubio)
Baš zanimljivo npr već sam doručkovao u kasarni ali kad dođem na karaulu gladan ko pas
Svima sam pomagao i nabavljao  koliko sam mogao ( uglavno nedostajali delovi opreme ) tako da gde god da sam otišao svi su me častili koliko su mogli
Sećam se da sam kod vas dovozio prasiće negde u oktobru ili novembru ( svaka karaula dobila po 2 praseta sem St. Dojran) i kod vas sam dovezao zadnja 2 kom i to je bilo već posle 22 časa ( vaš svinjac bio iza glavne zgrade sa leve strane -ako se dobro sećam a sa desne kopani rovovi ) u kasarnu sam stigao oko ponoći oprao pinca i ujutro vozio sve starešine na najdalju karaulu prema Đevđeliji ( Dub ili Janković) i tamo su se toliko napili da su pojedini pišali kroz zanja vrata dok sam ja vozio a neki su komentarisali juče svinje danas svinje
Lukića i Mašulovića je uglavnom vozio vozač sa stojadinom Željko iz okoline Zagreba  i to kad je mogao prići karauli ( nije se moglo tokom cele godine prići sa stojadinom na sve karaule ) a ja sledovanja, predavanja, popravke, iznenadne inspekcije karaule ( meni čim kažu da popunim nalok da idemo tamo i tamo ja kažem vezisti da javi da stižemo).....
Ma uvek bilo dešavanja nikad mi nije bilo dosadno u proseku uglavnom svaki dan sam pravio 30-50 km
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime18.04.16 19:48

Spomenuo si moju karaulu St Dojran (niste ostavili prasice).Koje godine je to bilo? Sjecas li se imena KK?Ako imas bilo kakvu informaciju bio bih ti veona zahvalan.Za sliku te vodim na pice u Strumicu kod Istatova u kafic

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime18.04.16 21:54

Veliki Štrumfe sto se tice rasporeda u Komandi znam samo gde je ucionica jer sam tamo obukao civilku kad smo stigli na razduzenje zaboravio sam kancelariju zastavnika jer nam je on davao dozvole za kuci taj vodnik sto je malo špicast u faci je bio plav covek a sto se tice moje karaule nikolic svinjac je bio iza kuhinje i bio je rov za moje 3 odelenje u pravu si i odatle se islo u patrolu 1 i mi smo imali 2 svinceta klali smo 29 novembra kad i sve karaule i odma sutra dan smo dobili 2 praseta ti svi oficiri su bili kad sam ja bio 1987 znaci svi vozaci su dobijali po karaulama da jedu neznam kakva je hrana bila u Strumici ali na karauli se dobro jelo.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime19.04.16 15:21

Veliki Štrumfe zaboravio sam da ti kazem tamo gde si nosio oficire na naj daljoj karauli prema Đevđeliji je karaula DUB oni su se sastajali sa đevđelijskim pravcem stavicu ti moju karaulu NIKOLIC da se prisetis malo.
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime20.04.16 20:24

Ja sam bio od  15. februara do 15. decembra 1986 god. Slika nemam sa ni jedne karaule ( takva nekad vremena bila ) a i imena se nešto slabo sećam. Ali ostalo mi u sećanju da je na karauli Stari Dojran neki mornar nešto zezno (dal je napao komandira ili nekok drugog vojnika .....????) pa se danima dolazilo da se sredi stvar čak sam i spavao par dana na karauli  .Taj mornar je imao oko 28 godina i nešto se iznervirao jer su svi bili dosta mlađi od njega ....????
Što se tiče pića u Strumici mi smo uvek izlazili u neki kafić malo uzbrdo od centra ne znam kako se zvao ali mislim da je bilo neko veliko drvo ispred njega .
Ne sećam se sad Lalo tačno ali mislim da je tvoja karaula ili Janković bila najlepša na najlepšem mestu okružena drvećem ( ako se doro sećam ) pa Kad se krene od tvoje karaule ka Starom Dojranu pa kad se izađe na onu čistinu  .....
Možda bude uskoro još  neko pa se on možda seti nekih detalja ......
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime20.04.16 20:42

Veliki Štrumfe da na moju karaulu si prolazio kroz selo nikolic a zamolio sam da je skikaju posto su mi sve slike propale slikali su trpezariju sa kuhinjom ispred je bio letnjikovac sad ga nema i magacin je slikan karaula je verovatno porusena vidi na GOOgle ukucaj KARAULA NIKOLIC DOJRANSKO JEZERO pa mozda ces se setiti pa javi. Poz
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime20.04.16 22:20

Veliki Štrumf (citat):
Ja sam bio od  15. februara do 15. decembra 1986 god. Slika nemam sa ni jedne karaule ( takva nekad vremena bila ) a i imena se nešto slabo sećam. Ali ostalo mi u sećanju da je na karauli Stari Dojran neki mornar nešto zezno (dal je napao komandira ili nekok drugog vojnika .....????) pa se danima dolazilo da se sredi stvar čak sam i spavao par dana na karauli  .Taj mornar je imao oko 28 godina i nešto se iznervirao jer su svi bili dosta mlađi od njega ....????
Što se tiče pića u Strumici mi smo uvek izlazili u neki kafić malo uzbrdo od centra ne znam kako se zvao ali mislim da je bilo neko veliko drvo ispred njega .
Ne sećam se sad Lalo tačno ali mislim da je tvoja karaula ili Janković bila najlepša na najlepšem mestu okružena drvećem ( ako se doro sećam ) pa Kad se krene od tvoje karaule ka Starom Dojranu pa kad se izađe na onu čistinu  .....
Možda bude uskoro još  neko pa se on možda seti nekih detalja ......
Samo malo da te ispravim.
Karaula koju spominjes sa mornarima nalazi se u Starom Dojranu, na samom granicnom prelazu ali se ne zove St Dojran nego karaula Dojransko Ezero.Iznad nje nekih 800 metara juzno(suprotno od jezera)je karaula Stari Dojran.
Znaci selo St Dojran je imalo dve karaule,jednu na jezeru a drugu gore medju vinogradima.
Sa druge strane jezera prvo je bila Nikolic,zatim Jankovic i tako do tromedje, do rejona odgovornosti karaule Staro Konjarevo.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Strumica 83
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-04-22
DOB : 59
M(j)esto Sanski Most

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime27.04.16 21:10

Gringo (citat):
Sjeća li se tko kad se u Strumici u 7 ili 8 mjesecu 1984 uvježbavalo strojevi korak i gazio u podešalonu za proslavu neke brigade iz Makedonije i došao je tada novo ustoličeni načelnik 3 armije Stevan Mirković koji je malo prije toga zamijenio Lambe Mihajlovskog!!!
Znam da se od vručine padalo i da su ostali crni tragovi šest crta podešalona na pisti......ja sam već tad bio u centru veze....pa sam izbjegao to mučenje!!
Pozdrav Gringo,ja sam bio u ceti veze od 09 07 1983 do 08 09 1984 god.!Mijesec dana se gazio strojevi po pisti na tem oko 40 C povodom neke parade kroz Strumicu na kojoj sam i ja ucestvovao.Prvu i zadnju nedelju sam gazio a izmedu sam bio na redovnom,vojnici su padali kao svijece,neki cak ujutro na postrojavanju.Pukovnik Trajce Pustolovski stajao na bini a sva vojska isla u krug pored inzinjerije pa dole prema sportskim terenima i izmedu kantine i izvidaca na pistu,preko piste strojak uz muziku sve dok ne povice ,vrlo dobro, nama vezistima nikad.Poslije nas otijerao sa piste,bili losi,gazili smo tamo iza cete prema KPS-u gdje nas niko ne vidi,nama bilo svejedno a Facka pojela sramota.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime28.04.16 7:21

Strumica 83 (citat):
Gringo (citat):
Sjeća li se tko kad se u Strumici u 7 ili 8 mjesecu 1984 uvježbavalo strojevi korak i gazio u podešalonu za proslavu neke brigade iz Makedonije i došao je tada novo ustoličeni načelnik 3 armije Stevan Mirković koji je malo prije toga zamijenio Lambe Mihajlovskog!!!
Znam da se od vručine padalo i da su ostali crni tragovi šest crta podešalona na pisti......ja sam već tad bio u centru veze....pa sam izbjegao to mučenje!!
Pozdrav Gringo,ja sam bio u ceti veze od 09 07 1983 do 08 09 1984 god.!Mijesec dana se gazio strojevi po pisti na tem oko 40 C povodom neke parade kroz Strumicu na kojoj sam i ja ucestvovao.Prvu i zadnju nedelju sam gazio a izmedu sam bio na redovnom,vojnici su padali kao svijece,neki cak ujutro na postrojavanju.Pukovnik Trajce Pustolovski stajao na bini a sva vojska isla u krug pored inzinjerije pa dole prema sportskim terenima i izmedu kantine i izvidaca na pistu,preko piste strojak uz muziku sve dok ne povice ,vrlo dobro, nama vezistima nikad.Poslije nas otijerao sa piste,bili losi,gazili smo tamo iza cete prema KPS-u gdje nas niko ne vidi,nama bilo svejedno a Facka pojela sramota.

Drugar, imas PP.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-23
M(j)esto Srem

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime30.04.16 20:13

milutins (citat):
Veliki Štrumf (citat):
Ja sam bio od  15. februara do 15. decembra 1986 god. Slika nemam sa ni jedne karaule ( takva nekad vremena bila ) a i imena se nešto slabo sećam. Ali ostalo mi u sećanju da je na karauli Stari Dojran neki mornar nešto zezno (dal je napao komandira ili nekok drugog vojnika .....????) pa se danima dolazilo da se sredi stvar čak sam i spavao par dana na karauli  .Taj mornar je imao oko 28 godina i nešto se iznervirao jer su svi bili dosta mlađi od njega ....????
Što se tiče pića u Strumici mi smo uvek izlazili u neki kafić malo uzbrdo od centra ne znam kako se zvao ali mislim da je bilo neko veliko drvo ispred njega .
Ne sećam se sad Lalo tačno ali mislim da je tvoja karaula ili Janković bila najlepša na najlepšem mestu okružena drvećem ( ako se doro sećam ) pa Kad se krene od tvoje karaule ka Starom Dojranu pa kad se izađe na onu čistinu  .....
Možda bude uskoro još  neko pa se on možda seti nekih detalja ......
Samo malo da te ispravim.
Karaula koju spominjes sa mornarima nalazi se u Starom Dojranu, na samom granicnom prelazu ali se ne zove St Dojran nego karaula Dojransko Ezero.Iznad nje nekih 800 metara juzno(suprotno od jezera)je karaula Stari Dojran.
Znaci selo St Dojran je imalo dve karaule,jednu na jezeru a drugu gore medju vinogradima.
Sa druge strane jezera prvo je bila Nikolic,zatim Jankovic i tako do tromedje, do rejona odgovornosti karaule Staro Konjarevo.
Gledao sam malo Googl Earth i vidim da sam sve izmešao (kad se malo bolje gleda vide se sve karaule )
Što se tiče karaule sa mornarima sećam se da je bila na samoj granici sa Grčkom a i grčka karaula je bila blizu delila ih kao neka metalna rampa
Nekako se više sećam karaula uz Bugarsku granicu  a i STRUMIKS je  postavio slike  ...
Na vrh Go down
Dragan Milovanovic
Gušter
Gušter
Dragan Milovanovic


BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 56
M(j)esto Beograd

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime07.07.16 18:50

Postovanje svima 
Gospodo i drugari..
Od pre neki dan sam ovde iako sam forum pre upoznao i shodno tome sam prvi put posle 1988 god. otisao do Strumice sa suprugom prilikom povratka sa Halkidikija.
Imao sam zelju da vidim kasarnu uzivo posto sam neke slike video na vasem ...nasem forumu.
Ja sam Septembarska klasa izvidjaca 87/88 do Decembra sam bio u Stipu, a onda je ceo jedan vod preseljen u Strumicu.Ja sam se vodio kao da sam u otkomandi u ceti veze i inace sam radiotelegrafista.
Obzirom da smo bili u istoj zgradi spavao sam u izvidjacima i odlazio na nastavu sprat, ili dva nize u vezu vise se ne secam.Prelepa kasarna od koje maltene nije ostalo nista pretvorena je u veliko gradiliste...Voleo bi da se  cujem i vidim sa ljudima koji su samnom sluzili ma odakle bili klasa Septembar 87/88 2724/2 IZVIDJACI ili ti oni koji svima zadaju probleme he he...Zivim u Beogradu putujem svuda po svetu i ma gde se nalazili mozemo popiti pice....Moj broj je +38163213238   zivim u Beogradu uglavnom...
Pokusacu da ubacim par slicica iz Strumice pozdrav svima !!
Na vrh Go down
Sponsored content





Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Strumica - Kasarna 11 Oktomvri - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Strumica - Kasarna 11 Oktomvri
Na vrh 
Stranica 5/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Strumica kasarna 11. oktomvri VP 2724/38 klasa januarska 84.
» Strumica 88/89
» IZVIĐAČI STRUMICA
» Izviđač Strumica 1989/90
» Strumica 1988/1989

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: