FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 karaula Džepište 89/90

Go down 
+9
Lala Basaid
dojran
dpuric
dzigi.ki
ercov54
Pero™
Vojnik Graničar
ZAGORAC
st.djole
13 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 12:07

Zendelov potok teče iz Albanije,u onoj udolini blizu E-23?
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 12:08

ZAGORAC (citat):
Zendelov potok teče iz Albanije,u onoj udolini blizu E-23?
da,do njega smo se spuštali bukvalno na guzicama,a u povratku se penjeli četvoronoške.granica ga je sekla
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 12:15

misliš da je u pitanju isti potok?
od ovog spuštanja pa do e-23 imalo je još dosta hodati,i to nadole,uglavnom.zato mislim da je pored e-23 neki drugi potok.a možda je ustvari i to Zendelov
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 12:22

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo crveno,tu je potok i E-23.
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 16:25

Alen Paris je iz Rijeke..vidiš kako sam pogrešio...pitao sam onog mog slovenca.ili se bolje seća ili ima zapisano.ja sam imao gitaru koja je bila samnom na karauli i svi su mi se ispotpisivali,i starija i mladja klasa...ali i ona je "nestala"kao i većina stvari iz toga vremena...ostala je samo predivna uspomena,i u to ime bi voleo kontaktirati još nekoga sa karaule
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 16:29

Lokacija potoka odgovara?
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 19:48

ZAGORAC (citat):
Lokacija potoka odgovara?
kažem ti,na samom izlasku iz šume,u koju se ulazilo odmah sa piste,pružala se poljana,i na kraju poljane je bila ona nizbrdica od 90 stepeni.i odmah na dnu te nizbrdice (2-3m je bila nizbrdica)je bio zendelov potok.posle se imalo hodati bar još dobrih pola sata ako ne i više do e-23.kako da doznamo da li je u pitanju isti pitok.ne sećam se da se spominjao dva puta u svakodnevnom čitanju dnevne zapovesti.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 19:53

st.djole (citat):

Hoćeš iskreno?
Na E-23 sam bio dva puta.
Osmatračnica, mislim da beše e-19, mislim da sam bio jednom svega....jedino sam se nastražario...naleteli smo jednom,negde u proleće 1990 na albansku patrolu...možeš misliti...ležali smo na poljani iznad Zendelovog potoka, i čuli glasove.i eto ti njih dvojice,nismo razgovarali, koliko se sećam,samo smo obostrano kimnuli glavama.
znači, albance jesam sreo, ali naše kolege sa susednih karaula ne.

St.djole.
Daj mi reci kako je izgledala ova vaša kako kažeš "osmatračnica".!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 19:58

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Hoćeš iskreno?
Na E-23 sam bio dva puta.
Osmatračnica, mislim da beše e-19, mislim da sam bio jednom svega....jedino sam se nastražario...naleteli smo jednom,negde u proleće 1990 na albansku patrolu...možeš misliti...ležali smo na poljani iznad Zendelovog potoka, i čuli glasove.i eto ti njih dvojice,nismo razgovarali, koliko se sećam,samo smo obostrano kimnuli glavama.
znači, albance jesam sreo, ali naše kolege sa susednih karaula ne.

St.djole.
Daj mi reci kako je izgledala ova vaša kako kažeš "osmatračnica".!?
malo će biti teže obzirom da sam bio tamo samo jednom.mislim da je to jednostavno bio neki vrh severno od karaule,prema sedmici...u dnevnoj zapovesti to se zvalo osmatračnica,ali nije bilo nikakve fizičke osmatračnice,već se sa toga kamena pružao fantastičan pogled prema "zemlji orlova".
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: karaula Džepište 89/   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 20:38

st.djole (citat):

Malo će biti teže obzirom da sam bio tamo samo jednom.
Mislim da je to jednostavno bio neki vrh severno od karaule, prema sedmici... u dnevnoj zapovesti to se zvalo osmatračnica, ali nije bilo nikakve fizičke osmatračnice, već se sa toga kamena pružao fantastičan pogled prema "zemlji orlova".

Ja sam pomislio da ste imali nešto slično ovome.!?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad ono prirodna uzvisina.!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 20:42

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Malo će biti teže obzirom da sam bio tamo samo jednom.
Mislim da je to jednostavno bio neki vrh severno od karaule, prema sedmici... u dnevnoj zapovesti to se zvalo osmatračnica, ali nije bilo nikakve fizičke osmatračnice, već se sa toga kamena pružao fantastičan pogled prema "zemlji orlova".

Ja sam pomislio da ste imali nešto slično ovome.!?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad ono prirodna uzvisina.!!
da,prosto nije bilo potrebe graditi osmatračnice.jednostavno se popneš na vrh planine
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 21:00

St.djole.
Je li na vašemu terenu odgovornosti bilo s albanske strane njihovih bunkera.!?

(poslao sam ti poruku) pogledaj gore na vrhu foruma pod privatne poruke.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 21:20

Vojnik Graničar (citat):
St.djole.
Je li na vašemu terenu odgovornosti bilo s albanske strane njihovih bunkera.!?

(poslao sam ti poruku) pogledaj gore na vrhu foruma pod privatne poruke.!!!
pa već sam rekao da se ne snalazim najbolje
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime25.03.14 21:23

st.djole (citat):
Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Malo će biti teže obzirom da sam bio tamo samo jednom.
Mislim da je to jednostavno bio neki vrh severno od karaule, prema sedmici... u dnevnoj zapovesti to se zvalo osmatračnica, ali nije bilo nikakve fizičke osmatračnice, već se sa toga kamena pružao fantastičan pogled prema "zemlji orlova".

Ja sam pomislio da ste imali nešto slično ovome.!?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad ono prirodna uzvisina.!!
da,prosto nije bilo potrebe graditi osmatračnice.jednostavno se popneš na vrh planine
ovde sam trebao pisati.
bilo je bunkera
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 19:07

st.djole (citat):

Ovde sam trebao pisati.
Bilo je bunkera.

[You must be registered and logged in to see this image.]

St.djole.!
Koliko su Albanski bunkeri bili udaljeni od granice sa SFRJ.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 19:21

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Ovde sam trebao pisati.
Bilo je bunkera.

[You must be registered and logged in to see this image.]

St.djole.!
Koliko su Albanski bunkeri bili udaljeni od granice sa SFRJ.!?
video sam ih samo sa naših prirodnih osmatračnica
teško je setiti su.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 19:25

st.djole (citat):

Video sam ih samo sa naših prirodnih osmatračnica teško je setiti su.

Otprilike koja je bila udaljenost.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 19:33

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Video sam ih samo sa naših prirodnih osmatračnica teško je setiti su.

Otprilike koja je bila udaljenost.!?

samo se sećam da sam sa visine video bunkere.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 19:37

st.djole (citat):

Samo se sećam da sam sa visine video bunkere.

Reci mi kada si došao u karaulu "Đepište" je li vas komandir karaule upoznao sa pograničnim i zagraničnim područjem tvoje karaule.!?
Da budem jasniji da te ovi termini ne zbune.
Pogranično podrtučje je ono područje koje je iza 100 metarskog graničnog pojasa i ide u dubinu teritorija SFRJ.
Zagranično područje je ono područje koje je iza 100 metarskog Albanskog graničnog pojasa i ide u dubinu Albanskog teritorija.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 19:50

mnogo pitaš,bratac;ne trese me demencija,volim čitati,čak mi je služba(posao) na neki način vezana za svakodnevno čitanje,ali toga što ti pitaš,pa ako je i pričao vodnik,a verovatno jeste,nema šanse da se setim.Veliki javašluk i nemar je vladao bar na našoj karauli.rejon je reto ko obilazio.ja sam mnogo dana proveo na straži iznad karaule,jer sam bio spor,te su me  oslobodili obilaska rejona(Lala iz Vojvodine:mali,debeo i spor...)a to su idealne sposobnosti za stražu...žao mi je,ne mogu ti pomoći
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 19:59

st.djole (citat):
Mnogo pitaš, bratac; ne trese me demencija, volim čitati, čak mi je služba (posao) na neki način vezana za svakodnevno čitanje, ali toga što ti pitaš, pa ako je i pričao vodnik, a verovatno jeste, nema šanse da se setim.
Veliki javašluk i nemar je vladao bar na našoj karauli. rejon je reto ko obilazio. ja sam mnogo dana proveo na straži iznad karaule, jer sam bio spor, te su me  oslobodili obilaska rejona (Lala iz Vojvodine:mali, debeo i spor...)a to su idealne sposobnosti za stražu...žao mi je, ne mogu ti pomoći

He he he he...
Zato vas Zagorac na spoju rejona nije mogao ni dočekati, he he he he...
Upoznavanje sa okolinom to je osnovna stvar kada svaki graničar dođe u karaulu.
Ali nema veze.
Idemo dalje.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:04

Možeš li se sjetiti koliko ste metaka dužili na primjer za snajper, puškomitraljez ili automatsku pušku.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:12

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):
Mnogo pitaš, bratac; ne trese me demencija, volim čitati, čak mi je služba (posao) na neki način vezana za svakodnevno čitanje, ali toga što ti pitaš, pa ako je i pričao vodnik, a verovatno jeste, nema šanse da se setim.
Veliki javašluk i nemar je vladao bar na našoj karauli. rejon je reto ko obilazio. ja sam mnogo dana proveo na straži iznad karaule, jer sam bio spor, te su me  oslobodili obilaska rejona (Lala iz Vojvodine:mali, debeo i spor...)a to su idealne sposobnosti za stražu...žao mi je, ne mogu ti pomoći

He he he he...
Zato vas Zagorac na spoju rejona nije mogao ni dočekati, he he he he...
Upoznavanje sa okolinom to je osnovna stvar kada svaki graničar dođe u karaulu.
Ali nema veze.
Idemo dalje.
One moje poruke umotane u celofan i srebrni papir od cigareta još su kod E-23  Sad
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:18

e pazi,to su bili neki drugi momci:u pitanju je 7 godina razlike,i ja lično verujem da su ti momci bili mnogo odgovorniji.
ne vredi ti postavljati pitanja više.sećam se da smo nosili onu torbicu sa okvirima ali koliko....no chanse to remember!
jedan momak je pucao na rejonu(video je da je u pitanju krava,ali nije odoleo...bila je noć,i već su zalegli i vikali "stoj",a krckanje i hodanje se i dalje nastavilo.i onda prepoznaše kravu.medjutim,ovaj je samo rekao:ja ću ipak pucati,i....pucao.Seljak,vlasnik krave je kukao 10 dana za kravom,a ova dvojica su ispisali nekoliko tabaka papira,pravdajući ispaljene zadužene metke.A jedan albanski vojnik je prebegao na našem rejonu.jednostavno je prešao u SFRJ bez puške i naša patrola ga "uhapsila"i dovela na karaulu.tu su ga malo ispitivali pomoću nekog čičioce iz sela koji je znao albanski...i gde su ga posle otpremili,pojma nemam
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:20

ZAGORAC (citat):

One moje poruke umotane u celofan i srebrni papir od cigareta još su kod E-23  Sad

Postavio si im pretežak zadatak.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:24

st.djole (citat):
e pazi,to su bili neki drugi momci:u pitanju je 7 godina razlike,i ja lično verujem da su ti momci bili mnogo odgovorniji.
ne vredi ti postavljati pitanja više.sećam se da smo nosili onu torbicu sa okvirima ali koliko....no chanse to remember!
jedan momak je pucao na rejonu(video je da je u pitanju krava,ali nije odoleo...bila je noć,i već su zalegli i vikali "stoj",a krckanje i hodanje se i dalje nastavilo.i onda prepoznaše kravu.medjutim,ovaj je samo rekao:ja ću ipak pucati,i....pucao.Seljak,vlasnik krave je kukao 10 dana za kravom,a ova dvojica su ispisali nekoliko tabaka papira,pravdajući ispaljene zadužene metke.
A jedan albanski vojnik je prebegao na našem rejonu.jednostavno je prešao u SFRJ bez puške i naša patrola ga "uhapsila"i dovela na karaulu.
Tu su ga malo ispitivali pomoću nekog čičioce iz sela koji je znao albanski...i gde su ga posle otpremili,pojma nemam

Pa pa ima i kod tebe događanja.!
I ovo je nešto.
Zarobiti Albanskog vojnika.!!
Ti si prvi od koga smo tako nešto doznali.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:25

Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):

One moje poruke umotane u celofan i srebrni papir od cigareta još su kod E-23  Sad

Postavio si im pretežak zadatak.!!!

Tako su radili 82" najbolji u 3.AO.  Wink
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:25

Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):

One moje poruke umotane u celofan i srebrni papir od cigareta još su kod E-23  Sad

Postavio si im pretežak zadatak.!!!

trebao si poneti bocu "skendera" i poruke ostaviti ispod boce..mislim da bi svaka sledeće patrola vrlo revnosno obavila pretragu oko E-23
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:29

st.djole (citat):
Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):

One moje poruke umotane u celofan i srebrni papir od cigareta još su kod E-23  Sad

Postavio si im pretežak zadatak.!!!

trebao si poneti bocu "skendera" i poruke ostaviti ispod boce..mislim da bi svaka sledeće patrola vrlo revnosno obavila pretragu oko E-23

Mislim da bi i "skender" još bio dolje. Laughing
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:32

st.djole (citat):

Trebao si poneti bocu "skendera" i poruke ostaviti ispod boce.. mislim da bi svaka sledeće patrola vrlo revnosno obavila pretragu oko E-23

Ha ha ha ha, pa zar ste na to spali, podmićivanje graničare sa "Skenderom".!!!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:33

misliš?
kad bi našli prvu bocu,išli bi dole i kad nije vreme
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:41

pa eto:ja nisam koristio redovno;skinuo sam se 13 dana ranije..bilo,bre,mnogo da se putuje,nije mi se dalo.
u Ohridu dok sam bio dolazili mi rodirelji za Novu godinu,pa smo se sprijateljili sa tim Makedoncem kod koga smo spavali...
i sad ono najstrašnije:bio sam kod njega u Ohridu 2008;a nisam obišao Džepište....
e sad me sahranite onako kao najvećeg guštera kad tek stigne u kasarnu zbog ovakvog propusta
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 20:47

Nažalost,za devet mjeseci koliko sam dolazio do E-23 nikad ih nisam vidio.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 21:02

st.djole (citat):
misliš?
kad bi našli prvu bocu, išli bi dole i kad nije vreme

A da je još i koji sendvić, nebi se micali nikako.!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 21:05

st.djole (citat):
pa eto:ja nisam koristio redovno;skinuo sam se 13 dana ranije..bilo,bre,mnogo da se putuje,nije mi se dalo.
u Ohridu dok sam bio dolazili mi rodirelji za Novu godinu,pa smo se sprijateljili sa tim Makedoncem kod koga smo spavali...
i sad ono najstrašnije:bio sam kod njega u Ohridu 2008;a nisam obišao Džepište....
e sad me sahranite onako kao najvećeg guštera kad tek stigne u kasarnu zbog ovakvog propusta

Ovo je veliki propust i sramota. No
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 21:14

st.djole (citat):
e pazi,to su bili neki drugi momci:u pitanju je 7 godina razlike,i ja lično verujem da su ti momci bili mnogo odgovorniji.
ne vredi ti postavljati pitanja više.remsećam se da smo nosili onu torbicu sa okvirima ali koliko....no chanse to rember!
Citat :
jedan momak je pucao na rejonu(video je da je u pitanju krava,ali nije odoleo...bila je noć,i već su zalegli i vikali "stoj",a krckanje i hodanje se i dalje nastavilo.i onda prepoznaše kravu.medjutim,ovaj je samo rekao:ja ću ipak pucati,i....pucao.Seljak,vlasnik krave je kukao 10 dana za kravom,a ova dvojica su ispisali nekoliko tabaka papira,pravdajući ispaljene zadužene metke.A jedan albanski vojnik je prebegao na našem rejonu.jednostavno je prešao u SFRJ bez puške i naša patrola ga "uhapsila"i dovela na karaulu.tu su ga malo ispitivali pomoću nekog čičioce iz sela koji je znao albanski...i gde su ga posle otpremili,pojma nemam

Bio je puni borbeni komplet ili ne?
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 21:23

st.djole (citat):

Veliki javašluk i nemar je vladao bar na našoj karauli.
Rejon je reto ko obilazio.

Ja sam mnogo dana proveo na straži iznad karaule, jer sam bio spor, te su me  oslobodili obilaska rejona (Lala iz Vojvodine:mali, debeo i spor...) a to su idealne sposobnosti za stražu...žao mi je, ne mogu ti pomoći
ZAGORAC (citat):
Nažalost, za devet mjeseci koliko sam dolazio do E-23 nikad ih nisam vidio.

Zagorac.
Eto pogledaj što kaže St.djole i sad ti je jasno zašto ih nikada nisi vidio na spoju rejona.!!!
A sjetih se i našega šepe i jedne njegove izjave koja kaže.!!
šepa (citat):

Inače mi smo sebe zvali "FANTOMI SA ŠPIČNIKA", kapetan Milič je svako malo dolazio zavoditi red gore, ali nikad se ništa nije popravilo, nedisciplina je bila pravilo.
Neka tri-četiri mjeseca mi uopšte nismo imali komandira, ovaj Suljkanović je išao na neko školovanje a za to vrijeme ga mijenjao desetar Emin Rekić poslije njega iz moje generacije Saša Stanišić.
Milič nam je jedanput rekao da u komandi razmišljaju da kompletnu postavu rasture po drugim karaulama a potpuno novu dovedu jer se sve prenosi sa generacije na generaciju.
Nisu to uradili dok sam ja bio gore.
Neki su čak išli kući po sedam dana a da to nikad niko nije saznao.
Pa dobro trebalo je nekako potrošiti godinu dana.
Što bi rekao naš komandir "VOJNIK JE ČUDNA BILJKA".
Vjerojatno je tako bilo i kod St.djole u karauli, prelazilo je sa generacije na generaciji.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 21:43

Sedam godina je period u kojem se svašta može dogoditi i promijeniti.......
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 21:45

ZAGORAC (citat):
Sedam godina je period u kojem se svašta može dogoditi i promijeniti.......

Ali zarobiti Albanskog vojnika.
I to je nešto.
To se ne događa svaki dan.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 21:51

Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):
Sedam godina je period u kojem se svašta može dogoditi i promijeniti.......

Ali zarobiti Albanskog vojnika.
I to je nešto.
To se ne događa svaki dan.!

To potvrđuje citirano iznad.  Laughing
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime26.03.14 22:01

ej, Zagorac,da li znaš da sad postoji granični prelaz Trebište-Džepište?
Pored same zgrade bivše karaule probili kroz šumu i asfaltirali put skroz do sela Trebište.Vidi se na google mapi
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime27.03.14 7:49

Nekad nezamislivo.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime27.03.14 17:28

st.djole (citat):

Mnogo pitaš,bratac;ne trese me demencija,volim čitati,čak mi je služba (posao) na neki način vezana za svakodnevno čitanje, ali toga što ti pitaš, pa ako je i pričao vodnik, a verovatno jeste,  nema šanse da se setim.
Veliki javašluk i nemar je vladao bar na našoj karauli.rejon je reto ko obilazio.ja sam mnogo dana proveo na straži iznad karaule, jer sam bio spor,te su me  oslobodili obilaska rejona (Lala iz Vojvodine:mali,debeo i spor...) a to su idealne sposobnosti za stražu...žao mi je,ne mogu ti pomoći

St.djole.
Ovdje spominješ svoga komandira karaule vodnika ......!?
Možeš li se sjetiti kako mu je ime i prezime.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime28.03.14 14:39

Boško Milojević
nisam se setio,morao sam pitati mog Slovenca...smejao mi se
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime28.03.14 17:55

st.djole (citat):
Boško Milojević nisam se setio, morao sam pitati mog Slovenca...smejao mi se.

St.djole.
Dobar si zaboravio si i ime komandira karaule.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime28.03.14 18:02

St.djole.!
A možeš li se bar ovoga sjetiti.
Da li je vas nove graničare vaš komandir karaule Boško Milojević, dok je trajala graničarska obuka, vodio da vam pokaže čitavu graničnu liniju odgovornosti vaše karaule "Đepište".!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime28.03.14 20:48

jedina obuka je bila od starih graničara,a to je bilo rasturanje.
naravno,kad naučiš na teren i stekneš kondiciju,onda više nije rasturanje.
a i nisu svi vojnici bili isti:nisu baš svi rasturali
ja sam uglavnom stražario
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime28.03.14 22:20

st.djole (citat):
jedina obuka je bila od starih graničara,a to je bilo rasturanje.
naravno,kad naučiš na teren i stekneš kondiciju,onda više nije rasturanje.
a i nisu svi vojnici bili isti:nisu baš svi rasturali
ja sam uglavnom stražario
Za one što niste bili na granici:

rasturanje znači da vođa patrole/đomba uzme takav tempo, da ga pratilac/gušter jedva prati.

Moju generaciju đombe nisu maltretirale sa tim, nisu nismo ni mi maltretirali guštere. Ja sam nekoliko puta dao gušterima voljno da odspavaju malo na terenu, jer sam znao da su umorni i još nisu priviknuti. Naravno ja sam ostao budan i osmatrao granicu.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime29.03.14 3:23

st.djole (citat):
Jedina obuka je bila od starih graničara ,a to je bilo rasturanje.
naravno, kad naučiš na teren i stekneš kondiciju, onda više nije rasturanje.
a i nisu svi vojnici bili isti:nisu baš svi rasturali
ja sam uglavnom stražario
Pero™ (citat):

Za one što niste bili na granici:

rasturanje znači da vođa patrole/đomba uzme takav tempo, da ga pratilac/gušter jedva prati.

Moju generaciju đombe nisu maltretirale sa tim, nisu nismo ni mi maltretirali guštere. Ja sam nekoliko puta dao gušterima voljno da odspavaju malo na terenu, jer sam znao da su umorni i još nisu priviknuti. Naravno ja sam ostao budan i osmatrao granicu.

St.djole.
Je li to bilo ovako kako kaže Pero™ ili je bilo u pitanji nešto drugo.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime30.03.14 21:38

st.djole (citat):
da,verovatno su Drenok i Strezimir bile najbolje i najvišlje
A zaboravljate BITUSU,malo pretrazite memoriju pa videcete da to je pocasni vlasnik svih prvih mesta u svim oblastima granicarenja,bar u moje vreme tako MORALO da bude,a dragomi sto se jos neko pojavio sa ovih "nasih"prostora. cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





karaula Džepište 89/90 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
karaula Džepište 89/90
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula DUB
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)
» Karaula Kostin Dol

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: