FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Skoplje kasarna Maršal Tito

Go down 
+115
Kokan
OMJ
MilenkoGrgic
karel1971
Dejan Branić
boby1967
Zdenko M.
orionclx
jlakota
Sloba1
Vojnik Graničar
horizont
Sasa91
Šumadinac1973
maj90/91
windsor
PORUCNIK
Pivasevic
nestorovd
berger
Bozic Vlada
čilezenica
eldragon
lorger
maxim.69
Lala Basaid
pachino
stranac2907
Ypsilon
POČ 5552
12345
vojislav
Miša64
djomba
goran gajic
Rasha018
pisica
aspahic
ništaposebno
bere zenica
Igor sk
grigor
SinisaSlavkovic
Blade1963
mornar71
emeri
ZAGORAC
musa71
Janko Kmet
Max Blitz
KMT-Skopje,sept.88-89
more6
vladimir
humka83
Matrix
Stazio
dinosaurus
goranin
stari FAZAN
sasa staza
SveJug
lacoš
makaroni
saban
prva motorizovana
batazoki
jopett
Relejac
Donchev Jovan
Jovan87
upravnik
inzinjerac
LupusREBEL
DejanN
dpuric
D.Jović
ROKO
mixi
rsgjanez
milutins
East&West
moris
slavisa_nedeljkovic
muski
mili10
Atila
DvM
Fiume
Gagi bg
flirt23
shurda
DŽale
bucko71ri
bosanac68
šro
barba
alexandar
ljubmatjaz
madjar
hercegovac
MedoB
SvetislavSavić
komandirodelenja
Rosso4344
jelen pivo
Gringo
Mujo 1972
purger
Gordana Doder Sumner
brendimir
1228/1
sego
mafo
mgalic2
toz972
119 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
djomba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-08-11
DOB : 54
M(j)esto stip

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime12.08.15 0:00

Moje ime je Roberto Petrov bio sam decembarska klasa 88/89 v.p. 5812/10 (radio telegrafista) prvi paviljon,drugi sprat levo.desno su bili relejci.
komandir cete bio je kapetan Zoran Mladenovic-Bidza
u maju prekomandovan na istureni objekt u sopiste
Na vrh Go down
Miša64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-08-17

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime17.08.15 18:50

ja sam sluzio u marsalu klasa februar 85 vp 2386 transportna ceta treci vod ima li neko na forumu iz te cete

Istrijan labinjon voli ovaj upis

Na vrh Go down
mixi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-17
DOB : 55
M(j)esto vrbas

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime19.08.15 16:05

Ovo je slikano u junu 1988 ,plato PUKA veze vp 5812 !  (ko restorana) Voleo bih da mi se jave svi koji se pprepoynaju na slici ,ili imaju neku informaciji
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vojislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-08-28

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime28.08.15 19:45

Ja sam sluzio u 83/84 u puku veze (oktobarska klasa) kao radiotelegrafista. Ostao sam kao desetar da obucavam sledecu klasu.
Secam se kap. Zigica, por. Mladenovica, zast. Veljanovskog...

Vojislav Bandobranski - YU7WL
Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-11-06
M(j)esto NOVO MESTO

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime30.08.15 14:57

goran gajic (citat):
komandirodelenja (citat):
Zastavnik Vukobrat Miodrag jeli je pravi? Več je u penziji? Pa da prošlo je već skoro 23 godine kad sam se skidao a Dragan Marković je npukovnik daleko je dogurao
 
Daj reci bio si u VP 5812/11? radiorelejac?
jel yastavnik Vukobrat ..onaj niski..mislim bas je bio niyak mislim nesto ispod 1.60 cm..ii bio je karatista .....ako mislimo na istog coveka
Vukobrat bio je oni visoki crni oko 2 metra mali bio stari vodnik Tašović ili nešto slično zvani Tašo
Na vrh Go down
12345
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-01-05

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: 319 puk veze   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime06.10.15 22:01

Pozdrav drugovi sluzio sam puk veze 90 91 k.voda milisavljevic dragan a ja sam muzaferija pa javite se
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime07.10.15 17:42

Pozdrav Muzaferija.Da li si ti Muzaferija Hajrudin iz Visokog?Ako jesi a najverovatnije jesi ja sam Svetozar iz Novog Sada koji je bio sa tobom u vodu,kasnije bio ćata ako me se sećaš.Drago mi je da si se javio.Zbog toga sam i otvorio ovu temu kako bi evocirali uspomene iz tih lepih vremena.Nadam se da su svi naši drugovi sa kojima smo bili u ovoj četi i kasarni živi i zdravi.
Na vrh Go down
12345
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-01-05

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime07.10.15 19:30

jesam svetozare pretpostavio sam da si ti zajedno smo dijelili kervet
Na vrh Go down
bere zenica
Gušter
Gušter
bere zenica


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-03-03

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime27.10.15 23:14

ima li neko iz PVO klasa juni 88/89 lumpovanje
Na vrh Go down
POČ 5552
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-08

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime08.11.15 20:50

avgust 84/85 5552/16 POČ, sjajno iskustvo.
Nikad više nisam nikoga sreo iz svoje jedinice.
Na vrh Go down
mixi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-17
DOB : 55
M(j)esto vrbas

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime19.11.15 11:40

Ulaz  na glavnu kapiju u nekadasnoj kasarni Marsal Tito ,danas kasarna Ilinden

[You must be registered and logged in to see this link.]

Very Happy
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime02.12.15 20:43

Ako ima netko tko je bio od 10-20 Decembra/Novembra '89-te na Popovoj šapki kad je bila ona popularna vježba-takmičenje a među njima i ona u skijanju Laughing neka se javi.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime01.02.16 11:05

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Ypsilon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-02-21
DOB : 55
M(j)esto Bačka Topola

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Poštovani   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime21.02.16 22:49

Služio sam u Maršalki VP4466/3c kod kapetana Ademaj Džafera,od septembra 1988 do maja 1989.
Na vrh Go down
stranac2907
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-02-25

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.02.16 18:08

Gagi bg (citat):
Sluzio u Marsal Tito jun 1989/90,kapetan cete Ajdovan Mamudov,ako ima neki klasic neka se javi.
Pozdrav klaso sluzio VP5552/18 mislim da ja tako bila vojna posta znaci prvi paviljon prkoputa kuhinje i to na prvom spratu Kapetan Milan Puskaric komandir cete i zamjenik potporucnik Zoran Ristic.Bio sam 6 mj.desetar mitraljesko odjeljenje. Very Happy
Na vrh Go down
POČ 5552
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-08

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.02.16 20:34

Stariji vodnik u POČ-u  5552/16  imao je nadimak pi..in dim, bio je car, jednom prilikom kada je kasarnu posetio komadant armiske oblasti ovaj ga je pozdravio sa rečima ...gde si pi..in dime  i odmah je sa zastavnika degradiran na starijeg vodnika. Žao mi je zaboravio sam mu pravo ime.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 19:14

Kasarna Maršal Tito, klasa januar 1981, vp 4466/3c, te godine ukupan broj vojnika 20000 (dvadesethiljada), kapacitet kasarne 25000.  Do aprila-maja u Maršal Titu, sledećih mekoliko meseci poljana (u šatorima)pored pomoćme aerodromske piste selo Vrelo - aviobaza, posle terena od par meseci ostatak roka odslužen u Maršal Titu.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 20:33

pachino cuo sam u Velesu da je kasarna Marsal Tito velika nisam znao da ima tolko vojnika u kasarni
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 21:36

Od kapije do kapije 14km, čitav jedan mali grad, semafor na raskrsnici u kasarni. Kada mi dođe poseta morao sam stopom da idem od paviljona do glavne kapije.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 22:17

U kasarnu sam došao 5 januara 1981, već u aprilu veliki neredi i demonstracije u Prištini, dobijamo uzbunu, tovarimo bojevu municiju u tenkove i oklopne tramsportere...kamione, nas par hiljada do zuba naoružanih pravac Priština pa poljana kod sela Vrelo. Sledećih nekoliko meseci pod velikim šatorima. Bili smo u pravom ratnom stanju, spavali smo obučeni i sa bojevom municijom. Kupanje samo za praznike...kod plavaca u bazi Vrelo...uh kada se setim
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 22:34

Cuo sam i da se na dorucak rucak i veceru islo kamionima dali je istina
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 22:42

Ma jok, direktno su nam isporučivali picu u paviljon.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 22:46

Paunovi su mi ostali u sećanju, naročito jedan beli jer nikada ranije nisam video belog pauna.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.03.16 11:52

Sigurno ste uzivali kada su vam picu donosili u paviljon.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.03.16 13:16

U najboljem slučaju 'ladan burek pod šator, a ruke nemaš gde oprati.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.03.16 16:12

Moj paviljon nije bio daleko od mesta gde smo se hranili. Sam objekat je velik i na sprat, sa ogrommnim kuhinjama. na ručak se išlo u smenama, i znalo je potrajati više sati od prvih i onih zadnjih u smeni.  Koristili smo bonove za ručak, ako nema bona nena ni jela.  U blizini spomenutog objekta je bila i pekara velikog kapaciteta koja je pekla hleb za nas i za kasarnu i Goce Delčev
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.03.16 18:24

pachino da i moj brat rodjeni je bio 1981 na sluzenje u Leskovac posla Karaula na Bugarsku granicu  i on je bio na kosovo u pripravnosti u Kursumliji. Samo eto moj otac je bio Granicar na AUSTRIJSKOJ granici Brat na BUGARSKOJ a ja na GRCKOJ sva 3 isto u kasarnu sam imao prilike da ostanem posto su me terali da budem Snajperista nisam zeleo jer znam kakav je zivot na karauli hrana navolju kupanje svaki dan nema staresina samo 1 itd. Poz
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime04.04.16 23:41

decambar 88. proveo 20 dana na kursu u vojnoj policiji, nikako docekati da tih 20 dana prodje...

mnogima je poznata ova kapija:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mixi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-17
DOB : 55
M(j)esto vrbas

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.06.16 12:07

Desno od ovog Glavnog ulaza bio je puk veze ,kao restoran !
Na vrh Go down
lorger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-22
DOB : 54

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: klasa   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.10.16 9:57

mafo (citat):
kasarna maršal TITO
v.p.5552/16 poč
dec 87/88
preživeli tudi to....
kasarna maršal tito 5552/20 klasa junij 88/89. kapetan Ajduvan Mamudov
Na vrh Go down
lorger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-22
DOB : 54

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.10.16 10:02

komandirodelenja (citat):
Javljam se iz Slovenije i pozdrav svima na forumu bivših pripadnika nekadašnje JNA, koji ste služili vojsku u kasarni Maršala Tita Skopje, pogotovo onima iz puka veze! Pre par dana naišao sam na ovaj forum i javljam se da možda pronađem kojeg klasića junske klase 1988/1989-puk veze, radiorelejna četa VP 5812/11, od početka bio je komandir čete por. Panzalović zamjenik por.Marković Dragan, komandir jednog voda bio je starji vodnik Vukobrat Miodrag a drugog se ne sječam

Ako ima kojeg bivšeg vojnika molim da se javi , da napišemo još koju rječ na ovu temu

Pozdrav
js sem bil junska klasa v maršalki 88/89
Na vrh Go down
lorger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-22
DOB : 54

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.10.16 15:50

pozdrav

bio sam  klasa jun 88/89 vp.5552/20 u Maršal Tito. kapetan mi je bio Ajduvan Mamudov.bio sam u 2 četi,a starog vodnika smo zvali keks.
Na vrh Go down
eldragon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-19

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime19.11.16 3:27

Gordana Doder Sumner (citat):
 queen  Draga braco i sestre,
Bila mi je cast i zadovoljstvo da sluzim kao dobrovoljac 1983 godine u Skoplju, rod veze, oktobarska klasa. Secam se suncanog toplog jesenjeg dana kad sam dosla u prelepi glavni grad prelepe Makedonije, i kako smo sve plakale iduci ka kapiji u civilnim odelima, tri meseca nakon toga..  Sad
  Ko bi zaboravio starijeg vodnika Panzalovica, njegovu pistaljku i spartansko doterivanje fizicke kondicije. Neponovljivi ukus vojnicke hrane. Posle toga sam mnogo putovala po svetu, odsedala u luksuznim hotelima i obedovala u skupim restoranima, ali to nije bilo to... Ukus vojnicnog sutlijasa, pudinga, kompota od sljiva... Da mi je jos samo jednom stati u red da uzmem vojnicki obrok ...
  Hajde da organizujemo okupljanje nekadasnjih vojnika u Skoplju! Valda ce nas pustiti da ponovo udjemo u nasu nekadasnju kasarnu, a dogadjaj bi sigurno bio i medijski propracen.
   sunny  
 
Radio Relejac - Januarska klasa 1984. Obuka 6 meseci u Marsal Tito kasarni....Pozdrav!
Na vrh Go down
eldragon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-19

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime19.11.16 3:28

maxim.69 (citat):
decambar 88. proveo 20 dana na kursu u vojnoj policiji, nikako docekati da tih 20 dana prodje...

mnogima je poznata ova kapija:

[You must be registered and logged in to see this image.]


 Kako da ne...tu je i zatvor odmah bio!!!
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2016-03-11

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime20.11.16 19:56

Zdravo Gordana odličan ti je prijedlog za okupljanja i podsječanja na vojničke dane.
Ja sam aprilska klasa 82 godine prvo sam došao u kasarnu u Đorđe Petrov a moja klasa je izvršila preseljenje VP 5812 puk veze u Maršal Tito.
Ja sam bio vezista linijaš šest mjeseci i dobijem prekomandu u Vojnu Bolnicu Skoplje na centralu tako da sam propratio prve generacije žena koje su dolazile na regrutovanje u regrutni centar u Skoplju.
Možda ako se pokrene aktivnost i mediski bude sve propračeno puno pozdrava.
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime29.11.16 20:22

eldragon (citat):
maxim.69 (citat):
decambar 88. proveo 20 dana na kursu u vojnoj policiji, nikako docekati da tih 20 dana prodje...

mnogima je poznata ova kapija:

[You must be registered and logged in to see this image.]


 Kako da ne...tu je i zatvor odmah bio!!!
da bi radio na kapiji u vojnoj bolnici prvo se moralo na kurs u vojnu policiju... naravno znam i da je zatvor bio tu...
Na vrh Go down
Bozic Vlada
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-24

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime24.12.16 16:50

Pozdrav ljudi
ja sam sluzio jun '88 - '89
puk veze 5812, linijasi , zastavnik Trkulja
Da li ima jos neko iz moje klase da stupimo u kontakt?

[You must be registered and logged in to see this image.]


Bozic Vlada: komentar modifikovan dana: 24.12.16 18:32; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Bozic Vlada
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-24

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime24.12.16 18:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bosanac68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-04-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime01.01.17 18:27

ja sam bio u linijskom vodu vozac od februara 89 sa ovim Vasom crnogorcem sto je gore na slici i znas li imena na ovim slikama gore.
Na vrh Go down
berger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-02-13

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime13.02.17 15:13

komandirodelenja (citat):
šro (citat):
Da bio sam relejac, staža pitomac ml.vodnik škola rezervnih oficira veze, komandir voda mi je bi por.Dragan Marković, komadir čete kap.Radule Todorović,u vodi je bio i vod. Ivan Radosavljević .
Imao sam desetara Berger Zvonka(čuo sam da je nastradao) Zelić Edina desetar,Goran Lutovac iz Mojkovca, Tojaga Nebojša...
 
Sve ok. a koje godine si bio u vojsci? Verovatno kasnije od mene (88-89); sećam se  por. Markovića bio je već u moje vreme k-dir čete na početku služenja por Panzalović a znam da je dobio prekomando i možda ga je zamjenio baš kap. Todorović već sam zaboravio ali možda je taj pravi, k-dira voda bila sta st.vod.I.klase Vukobrat Miodrag čovek od 2metra i st.vod I. klase Tašović ili Tašković zvani Tašo imana neznam, boi je i neki zastavnik koji je otišao u penziju skoro u isto vreme kad ja kući.
Ako si bio relejac onda su ti poznati uređaji HVT-1, HVT-14 RRU-800, P
Na vrh Go down
berger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-02-13

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime13.02.17 15:22

Pozdrav ml.vodniku Petrović Željku ,,,desetar Berger glavom i bradom
Na vrh Go down
nestorovd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-03-01
M(j)esto Skopje

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime01.03.17 1:50

jelen pivo (citat):
toz972 (citat):
1228/1 (citat):
Maršalke se sjećam po paunovima i k-dantu, mislim da su ga zvali Djani ili tako nešto.Za mene,kao vozača iz Goce Delčeva mnogo velika gužva i galama.

Bila je jedna od najvećih kasarni u Jugoslaviji.

Mozda i najveca,najmanje dva puta sam sedmicno dolazio u marsalku iz Djorce Petrov ,dovozio ves na pranje.Plus kad god je nesto trebalo prevesti drugo,ogromna kasarna

Mozda trazis Markovic Dragana evo ti profi na FB jednog veziste oficira koji mi je klasic i koji je od 87-90 bio porucnik ... ovo ti je njegov profi na FB [You must be registered and logged in to see this link.] pa vidi mozda je taj tvoj k-dir vod 
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime12.03.17 17:59

maxim.69 (citat):
decambar 88. proveo 20 dana na kursu u vojnoj policiji, nikako docekati da tih 20 dana prodje...

mnogima je poznata ova kapija:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Kako da nije poznata.Tu je desno bio restoran,straža,puk veze itd.Malo dalje gore koliko se sećam i teren za mali fudbal i učionice.
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime12.03.17 18:02

berger (citat):
Pozdrav ml.vodniku Petrović Željku ,,,desetar Berger glavom i bradom
Berger?Poznato mi zvuči.Ja bio vezista jun 1990-1991 VP.5812/17.komandant čete kap.Vuisić Vukoica.Komandir voda por.Milisavljević Dragan.
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime12.03.17 18:04

mixi (citat):
Ovo je slikano u junu 1988 ,plato PUKA veze vp 5812 !  (ko restorana) Voleo bih da mi se jave svi koji se pprepoynaju na slici ,ili imaju neku informaciji
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lepe uspomene.Ovaj prvi oficir mi jako poznat.


alexandar: komentar modifikovan dana: 12.03.17 20:16; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
berger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-02-13

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime31.03.17 21:09

bio sam relejac 90/91 zapovjednik voda poručnik Marković Dragan pa bio je tu i kapetan  Todorović Radule ,Vukobrat Miodrag zastavnik ili tako nekako se zvao ,,, koliko se sjećam,,
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime31.03.17 22:10

berger (citat):
bio sam relejac 90/91 zapovjednik voda poručnik Marković Dragan pa bio je tu i kapetan  Todorović Radule ,Vukobrat Miodrag zastavnik ili tako nekako se zvao ,,, koliko se sjećam,,
Sva ta imena koja si nabrojao mi poznato zvuče.Moja četa je bila smeštena čini mi se na trećem ili drugom(bio je najgornji sprat) spratu zgrade koja nije bila uz poligon već je bila malo uvučena oko dvadesetak metara od poligona.
Na vrh Go down
berger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-02-13

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime01.04.17 16:44

Mi smo bili odma uz poligon i uz restoran gdje se jelo,,Bio je tu i onaj Tamaš Linzu on je imao neki veći čin ,, ja sam bio dežurni bataljona (bataljonac kako se to onda zvalo ) njemu sam predavao raport ,, a najbolje je bilo zbrisat kroz onu žicu u grad hahah ,,,ljepa vremena..
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime03.04.17 13:34

berger (citat):
Mi smo bili odma uz poligon i uz restoran gdje se jelo,,Bio je tu i onaj Tamaš Linzu on je imao neki veći čin ,, ja sam bio dežurni bataljona (bataljonac kako se to onda zvalo ) njemu sam predavao raport ,, a najbolje je bilo zbrisat kroz onu žicu u grad hahah ,,,ljepa vremena..
Da.Sećam se Tamaža Lincua.Meni je komandant bataljona bio major Mirčić.Komadant puka koliko se sećam se prezivao Popović.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.04.17 0:56

Sećanje na nezaboravne vojničke dane u Makedoniji
Iz Autonastavnog bataljona "Maršal Tito" VP 5380/1-3 (1972-1973) i u autovodu Komande III Armije VP 5573-29 (Skoplje, 1973)
Slikovito i umetnički opisani u književnom delu "VOJNIKOV SPOMENAR" (sonetni venac) autora dr Milivoja Došenovića, književnika

Nakon pregleda izvoda iz foto-albuma, koji je posvećen vojničkim danima u Skoplju i Republici Makedoniji, delo "Vojnikov spomenar - sonetni venac", može se otvoriti i pročitati u ovoj kategoriji web-sajta...

(Treba otvoriti link, ima dosta slika i opisa...)

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sponsored content





Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Skoplje kasarna Maršal Tito
Na vrh 
Stranica 6/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Maršal Tito-Skopje decembar 88 PVO.
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo
» Kasarna Maršal TITO Priština 1975/76
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: